Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Książki dla Dzieci

Wiersze dla dużych i małych dzieci - Joanna Szymańska

 

 

Inspiracją do powstania " Wierszy dla dużych i małych dzieci " były dzieci autorki, którym wierszyki pomagały w szybkim i przyjemnym przyswajaniu nowych pojęć, życiowych zasad i reguł.
Autorka poruszyła  wszystkie aspekty rozwoju dziecka - poznawczy, ruchowy, muzyczny, wychowawczy.

Książka przeznaczona zarówno dla dzieci jak i dorosłych.


***
 
 – Promocja nowej książki Joanny Szymańskiej „Wiersze dla dużych i małych dzieci” odbyła  się 27 września 2017 w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”.

 
 

[KSIĄŻKA DLA CAŁEJ RODZINY]

 

BANG BANG Wystrzałowy samochód - Ian Fleming

Premiera książki twórcy Jamesa Bonda!

Twórca Jamesa Bonda, Ian Fleming wraca na polskie salony księgarskie.

Po ponad 50 latach od premiery, wreszcie ukazuje się polskie wydanie książki "Chitty Chitty Bang Bang" - jedynej powieści w dorobku Fleminga napisanej dla nieco młodszego czytelnika. Za przekład odpowiada Katarzyna Kowalczuk-Szczepańska. Ilustracje wykonał Joe Berger.

Twórca agenta 007 na chwilę przesiada się z astona martina do rodzinnego kabrioletu i zaprasza Was na przejażdżkę. Uwaga, będzie wybuchowo!

Gdy rodzice kupują stary samochód, bliźniaki Jemima i Jeremy nie mają wątpliwości, że ich tata przywróci życie zdezelowanej maszynie. W końcu jest prawdziwym odkrywcą i wynalazcą! Ale nawet on nie spodziewa się, jakie niezwykłe możliwości kryją się pod maską, ani dokąd pojazd zabierze nowych właścicieli. Wakacyjna wycieczka może się zakończyć w sklepie ze słodyczami, wśród zatopionych wraków albo… w kryjówce gangsterów.

*****


Ian Fleming – dziennikarz i pracownik brytyjskiego wywiadu w czasie II wojny światowej, zasłynął jako autor powieści o Jamesie Bondzie. Zainspirowany legendarnym pojazdem wyścigowym, stworzył dla swojego syna opowieść o niezwykłym samochodzie. Bohaterowie tej historii wystąpili także w musicalu familijnym „Nasz cudowny samochodzik” według scenariusza Kena Hughesa i Roalda Dahla.
 

 

Nie ze mną takie tere-fere! - Jim Smith

 
 
 

 

 

Nie ma lekko… tere fere!

Moje życie zawsze było super – miałem najlepszego kumpla Bączka i należałem do fajnych dzieciaków.

Ale… odkąd w szkole pojawił się Darek Darenowski ze swoją paskudną krokodylą gębą, nie daje mi żyć.

Darenowski wiecznie siorbie oranżadę z puszki, beka mi do ucha, a potem wykonuje swój nieznośny taniec i przezywa mnie na melodię „Sto lat, sto lat”, co oczywiście nie wychodzi, bo sylaby się nie zgadzają. Ale spokojnie – żaden cwaniaczek mi nie podskoczy!

 

 

 

 


PSYgoda na czterech łapach.

Diuna w Himalajach - Agata Agi Włodarczyk

 
 
 
Nakładem wydawnictwa Bezdroża ukazała się książka Agaty „Agi” Włodarczyk „PSYgoda na czterech łapach. Diuna w Himalajach”. Jest to prawdziwa historia o wyprawie w Himalaje widziana oczami jedynej czworonożnej bohaterki tej niezwykłej podróży. 

Pięknie zilustrowana i wyjątkowo ciekawa jest idealną propozycją dla dzieci i rodziców.
 *****
Jak wygląda tupiący głaz, kto jest prawdziwym władcą dżungli i dlaczego ostry dal i momo smakują gorzej niż psiastka, a przede wszystkim – jak wyglądają Indie z perspektywy czterech łap i jednego, za to bardzo czułego nosa? Tego wszystkiego dowiecie się dzięki Diunie – wyjątkowej, psiej podróżniczce o wilczym rodowodzie.

Razem z Diuną przeżyjemy chwile grozy i rozmerdanej radości. Poznamy owce, które nie boją się wilków i ludzi, którzy są od nich jeszcze dziwniejsi. Psimi oczami spojrzymy na kolorowe hinduskie sari, lokalne tradycje i zwyczaje, przeżyjemy niezwykłe spotkania i powędrujemy w kierunku źródeł Gangesu. Na koniec przekonamy się, że prawdziwa przygoda nigdy się nie kończy!

 
***

Agata Włodarczyk - z wykształcenia teatrolożka i socjoterapeutka, z pasji dziennikarka. Lubi pracę z ludźmi i pisanie, ale wciąż nie wie, kim zostanie, kiedy „dorośnie”. Mól książkowy, wegetarianka i pasjonatka sportów outdoorowych. Marzy o tym, by mieć czas na spełnienie wszystkich swoich marzeń.

 
 
 
 

 
 
 

Londyn z Paddingtonem - Michael Bond

 
 

 

Tłumaczenie: Aleksandra Kamińska

Odwiedź miasto Paddingtona!

Nie musisz nawet pakować walizki, by wybrać się w podróż! Sam miś Paddington oprowadzi Cię po swoim mieście.
Wycieczkę zaczniemy od… stacji Paddington, a sympatyczny przewodnik opowie Ci o największych atrakcjach miasta i pokaże swoje ulubione miejsca. Między podziwianiem Big Bena a spacerem po ogrodach pałacu Buckingham znajdzie się czas na niejedną ciekawą historię i obowiązkowo – kanapkę z marmoladą.

Nowy film o przygodach Paddingtona wkrótce w kinach.
 
 
 
 
 
 
 

Kolejne tomy serii dla najmłodszych!

 

 

Mój tata jest najlepszy

Choć tata często czyta gazetę i cały czas chodzi do pracy, to tak naprawdę bardzo lubi bawić się z Mikołajkiem. Buduje zamek, udaje pirata, a na koniec jeszcze kupi lody.

Tata to najlepszy kumpel!
 

 

 

 

 

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Na boisku podczas meczu, na tropie Indian czy w czasie zabawy w rycerzy – kumple nigdy nie zawiodą. Z nimi zawsze będzie kupa śmiechu, mnóstwo przygód, a czasem też trochę kłótni. Ale na szczęście Mikołajek i jego kumple są jak prawdziwi muszkieterowie: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

 

 

 

 

 

 

 

 


Bajka o mysiej rodzinie - Michael Bond

 
Myszy mieszkają w każdym domu
 
ale takiej mysiej rodzinki to już dawno nie było! Odpowiada za to Michael Bond, jedyny i prawdziwy brytyjski Bond. Służył w Królewskich Siłach Lotniczych, ale jego największą misją stało się stworzenie niezapomnianych książek dla dzieci.
 
Tak powstała „Bajka o mysiej rodzinie”.
 
Klasyczna opowieść do wspólnego czytania
 

„Bajka…” przetłumaczona przez Marię Makuch, przygotowana jest w formie książki obrazkowej. Bogato zdobione, atrakcyjne dla dzieci ilustracje Emily Sutton zachęcają do poznania uniwersalnej opowieści, która pozwala na wspólne czytanie rodziców z dziećmi. Poza elementem rozrywkowym książka ma na celu rozwój estetyczno-literacki naszego małego czytelnika.

Dawno, dawno temu…

W niewielkim domku dla lalek mieszkała sympatyczna rodzina myszy. Pewnego dnia straciła dach nad głową. Kolejne miesiące myszki spędziły w ogrodowej szopie…

A to był dopiero początek historii!

Michael Bond – jeden z najpopularniejszych brytyjskich autorów książek dla dzieci. Twórca ukochanego Misia Paddingtona, który już niedługo znowu pojawi się na dużym ekranie.

 
 

7 nawyków szczęśliwego dziecka - Sean Covey

 
 
Wielu zastanawia się, czy można zapewnić swojemu dziecku szczęśliwe życie. 
Są dwie możliwości. 
Pierwsza: nie – przyszłości nie da się zaplanować i oczyścić z trosk. 
Druga: tak, można nauczyć dziecko takiej rozwagi i wiary we własne umiejętności, że poradzi sobie ze wszystkim. Jak to jednak zrobić, jeśli w dzieciństwie mówiono nam wyłącznie o tym, by być pracowitym, dobrym i uważnym, a nie nauczono nas, jak ustalać priorytety, asertywnie odmawiać i jak żyć w harmonii?

Na to pytanie odpowiada książka „7 nawyków szczęśliwego dziecka” (bestseller „New York Timesa”) – która ukaże się już 26 kwietnia!

Książka Seana Coveya zawiera cenne rady dla rodziców we wspieraniu dziecka w rozwoju, a przy tym dzieci w zabawny i pięknie zilustrowany sposób – w towarzystwie bohaterów z krainy Siedmiu Dębów poznają nawyki przydatne na całe życie. 

Witek uczy je organizacji czasu. 
Kudłatek przekonuje, że warto określić sobie cel działania. Lilka zwraca uwagę na współpracę z innymi, a Wandzia przypomina, dlaczego warto zadbać o siebie.

„7 nawyków szczęśliwego dziecka” - to siedem pouczających historii zarówno dla dzieci, jak i rodziców jako pomoc w wychowaniu.

 Wiedźmy -Roald Dahl

 

Wiedźmy z bajek noszą zawsze głupawe czarne kapelusze, czarne peleryny i latają na miotłach. Ta historia nie jest jednak bajeczką. Opowie wam o PRAWDZIWYCH WIEDŹMACH. Ubierają się całkiem normalnie i wyglądem przypominają zwykłe kobiety. Mieszkają w zwyczajnych domach i jak wszyscy CHODZĄ DO PRACY.

 Dlatego tak trudno je przyłapać. Strzeżcie się! Wiedźmy są bardzo niebezpieczne – chcą wszystkie dzieci zamienić w myszy. Przekona się o tym bohater książki, który będzie musiał się zmierzyć z Arcy-Wiedźmą. Najgorszą czarownicą na świecie!
 

 

 

***

Fantastyczny pan Lis -Roald Dahl

Fantastyczny Pan Lis musi uciekać! Trzej najgroźniejsi farmerzy w dziejach świata wpadli na jego trop. Gnojek, Blagier i Szparag nienawidzą rudzielca i zrobią wszystko, by się go pozbyć. Nie mają jednak do czynienia z lisem zwykłym, ale fantastycznym, który ma chytry plan, żeby wykraść ich smaczne kąski.
 

 

***
 

 

 

Dzieci kochają książki Roalda Dahla, a jego Charlie i fabryka czekolady oraz Matylda należą do ulubionych lektur szkolnych. Można je też zobaczyć w wersjach filmowych. Steven Spielberg wyreżyserował film zatytułowany BFG, którego pierwowzorem jest opowieść o Bardzo Fajnym Gigancie.
Natomiast reżyser Benicio Del Toro pracuje nad adaptacją Wiedźm, Fantastyczny Pan Lis z kolei zainspirował Wesa Andersona do nakręcenia w 2009 roku filmu animowanego o tym samym tytule, w którym główni bohaterowie przemówili głosami George’a Clooneya i Meryl Streep.

 


 

Mikołajek. Niczego się nie boję

- opracowanie zbiorowe 

 
 
 
Nowe, niepublikowane opowiadania!

Co zrobić, kiedy mama kupi ci buty, z których będą się śmiać wszyscy kumple?

Albo gdy trzeba pójść do pana doktora?

 A jeśli zostaniesz sam w domu i coś zaczyna straszyć?
Mikołajek pokazuje, jak sobie z tym wszystkim poradzić, przecież niczego się nie boi, no bo co w końcu!

 

 

 

 

Opowiadania:
 

  • Niczego się nie boję
  • Kto się boi doktora?
  • Zielona szkoła
  • Co za wstyd!

 Zeszyt łobuza i jego kumpli

- Ewa Jarocka, Sebastian Kuffel

 
Zeszyt łobuza i jego kumpli
 - książka dla wszystkich małych chłopaków rozrabiaków!
 
 
 Nakładem wydawnictwa Helion w marce Septem ukazała się publikacja inna niż wszystkie! Zeszyt łobuza i jego kumpli to kreatywna książka, której zadaniem jest pobudzanie dziecięcej wyobraźni i stwarzanie pomysłów na świetną zabawę.
 
W zeszycie można (a nawet trzeba!) rysować, wycinać i kleić. Znajdziemy tu ponad sto zadań, prostych doświadczeń i zabaw, które dziecko może wykonywać samodzielnie lub w towarzystwie kolegów. Domowa erupcja wulkanu, tajny szyfr, mumia, list do św. Mikołaja, a także niezliczone zagadki i quizy zajmą chłopców (dziewczynki również chętnie je wykonują) w wieku 7-11 lat na całe godziny. I to bez użycia komputera!
Portal dziecisaważne.pl pisze o publikacji tak: "Zeszyt Łobuza już samą okładką wywołuje zainteresowanie adresatów książki. Podział na jasną i ciemną stronę mocy zdecydowanie przypadł dzieciom do gustu i zaintrygował."

Spraw więc dziecku niesamowity prezent i podaruj mu godziny kreatywnej zabawy! 
 

 


 
 
[POLECAMY KSIĄŻKĘ]
 

 Mikołajek i słodkie przekąski - Alain Ducasse 

 
 

Kanapka Alcesta, zapach bułeczki z czekoladą po wyjściu ze szkoły, jabłecznik upieczony przez mamę…
Jednym słowem smak dzieciństwa.

 Mikołajek i jego kumple stali się źródłem inspiracji dla najsłynniejszego francuskiego szefa kuchni, Alaina Ducasse’a, który stworzył trzydzieści wyjątkowych, łatwych do przygotowania przepisów.
Okrasił je praktycznymi poradami, dodał odrobinę pasji i szczyptę nostalgii.
Smacznego!

****

Alain Ducasse, ur. 1956; francuski geniusz kulinarny, wielokrotny zdobywca gwiazdek Michelina, prowadzi restauracje na całym świecie, od Londynu po Tokio, a jedna z nich znajduje się na… wieży Eiffla.

 

 


 

Harry Potter do kolorowania

 
 
 
Tegoroczna jesień upływa pod znakiem Harry’ego Pottera.  
 
Wydawnicto Otwarte przygotowało coś specjalnego!
Kolekcja kolorowanek z serii o młodym czarodzieju: książki do kolorowania, pocztówki, plakaty oraz wyjątkowe i eleganckie dzienniki, do codziennego użytku dla nieco mniejszych fanów kolorowanek.
 

 

 

 

Jak przekręcać i przeklinać -Michał Rusinek 

 

Poradnik dla dzieci z niepublikowanymi wierszykami w nowej szacie graficznej.

Kiedy Ci się znudzą klocki,
 lalki, auta, dobranocki,
 możesz bawić się czasami
 i słowami.
 Bez nożyczek i ekierki
 powycinaj z nich literki
 poprzekręcaj w nich sylaby -
 wszystko aby
 sklecić z nich zabawne stwory
 słowotwory, dziwotwory,
 które będą Twoje własne.
 Czy to jasne?

 Gdy gra na nerwach ktoś lub coś ci,
 gniew budzi, drażni, wścieka, złości,
 raczej nie ciskaj się w amoku,
 nie gryź i nie niszcz sprzętów wokół,
 lecz zawrzyj złość swą w takich słowach,
 co się nie mieszczą w zwykłych głowach,
 i ciśnij nimi o podłoże…
 To ci pomoże!
 

 


 

 

Sekretne życie zwierzaków domowych.

Zwierzaki domowe i ja

 

 

Opracowanie Zbiorowe 

 

W tej niesamowitej (Hau, hau! Naprawdę!) książeczce będziesz mógł pisać o sobie i o sekretnym życiu zwierzaków domowych!

 W tej książeczce znajdziesz mnóstwo wiadomości o filmie i dzięki niej lepiej poznasz jego bohaterów. 
Czekają cię też ciekawe quizy i zabawy oraz miejsca na twoje rysunki! 
A na końcu książeczki znajdziesz aż 100 naklejek z ulubionymi zwierzakami i nie tylko!
 

Polecamy!

 

 

 

 


 
Karolina Macios 
Bolek i Lolek z telewizora

Wielki powrót Bolka i Lolka!

Pamiętacie, jak na ekranie telewizora pojawiała się wieczorynka?

 Wszystkie dzieci czekały na ten moment, żeby znów spotkać swoich ulubionych bohaterów. Bolek i Lolek przeżywali szalone przygody i płatali sobie figle, a my śmialiśmy się wraz z nimi.

Teraz Bolek i Lolek jakich pamiętacie wracają z zupełnie nowymi przygodami.
 

*************

 
Leszek Talko 

Nowe przygody Bolka i Lolka. Domowi odkrywcy

Zupełnie nowe opowiadania o przygodach niesfornego duetu.

Jakie zwierzę lubi podkradać kanapki? Jakie skarby można znaleźć w ogródku? Do czego przydają się nowe buty? Kto może wyłonić się z jeziora? I jak sprawić, żeby nagle w lodówce pojawił się ulubiony sernik? W domu i na podwórku, w mieście i na wsi – Bolek i Lolek zawsze świetnie się bawią.
 

 
*************

 
Francesca Simon 
Koszmarny Karolek. Władcy mroku
 

Zupełnie nowe opowiadania o Koszmarnym Karolku.

Mroczny sekret odkryty!

 W końcu dowiecie się, co tak naprawdę przeraża Karolka, jaki film nakręcił o swojej rodzinie i dlaczego jego mama bardzo nie lubi dnia matki.

 Poznacie też ulubionych władców Karolka i jego kolekcję brutalnych robali.

 Uwaga, wszystkie larwy z drogi!

 

 


 

Pampi n talerzu. Jedzenie jest fajne

 

 

Ewelina Godlewska, Marta Piastowska 

 Książka dla wszystkich niejadków

Oto Pampi, który zabierze was w podróż do krainy jedzenia. Na talerzu może się dziać mnóstwo fantastycznych rzeczy! Poznaj ciekawskie brokuły, pracowite marchewki i radosne owoce. Odwiedź miasto pieczywa, zanurz nogi w mlecznym stawie i dołącz do rosołowych piratów. Przekonaj się, że jedzenie jest fajne!

 Znajdź Pampiego i zobacz, co robią jego przyjaciele.

 

 


 

Matylda - Roald Dahl 

 

To na pewno nie będzie nudna lektura! 

 

 

 

Nie ma tu zwykłej szkoły – jest za to dyrektorka, która w wolnym czasie… rzuca uczniami na odległość.

Nie ma troskliwych rodziców – tylko mama i tata zajęci oglądaniem telewizji.
Ale jest za to prawdziwy geniusz, Matylda, która przeczytała wszystkie książki w bibliotece i wie, jak dać nauczkę niedobrym dorosłym!

 Kolejna fantastyczna książka autora Charliego i fabryki czekolady wprowadzi Was w pełen przygód świat Matyldy, bohaterki filmu o tym samym tytule.

 

 

 

 

 


Żabek i Ropuch Razem - Arnold Lobel 

 

w przekładzie Wojciecha Manna

Żabek i Ropuch to najlepsi przyjaciele – wszystko robią razem. Kiedy Ropuch podziwia ogród Żabka, Żabek uczy go, jak powinno się sadzić kwiaty. Kiedy Ropuch piecze pyszne ciasteczka, Żabek pomaga mu je zjeść. Kiedy Żabek i Ropuch bardzo się boją, razem stają się odważni.

 Przedstawiamy drugą – po tomie Żabek i Ropuch. Przyjaźń – część przygód bohaterów Arnolda Lobela, klasyka amerykańskiej literatury dla dzieci. Tom Żabek i Ropuch. Razem zawiera pięć kolejnych opowieści o sympatycznych żabach, które – mimo że całkiem się od siebie różnią – zawsze skaczą ramię w ramię.

 Uhonorowana nagrodą Newbery Honor Book książka Arnolda Lobela swoją prostotą i wrażliwością przemówi do najmłodszych. To dziecięce arcydzieło dla maluchów, które potrafią już same czytać, ale wciąż potrzebują odrobinę pomocy.

 Kolejne tomy przygód Żabka i Ropucha z ilustracjami Arnolda Lobela i w przekładzie Wojciecha Manna ukażą się w najbliższych miesiącach.

 

 


Tłumaczenie: Wojciech Orliński 

25. rocznica Kevina

Ośmioletni Kevin McCallister ma jedno życzenie: chce, żeby jego rodzina zniknęła. Najgorsze (albo raczej najlepsze) zacznie się, kiedy nieoczekiwanie to życzenie się spełni, a na jego dom napadnie dwóch okropnych zbirów. Na pewno nie przeczuwają, jakie niespodzianki przygotował dla nich Kevin… W końcu tylko mięczaki chowają się pod łóżkiem!

 

 

 

 


Zwrotki dla Dorotki - Jan Sztaudynger  

 

 

Zbiór wierszy dla dzieci Jana Sztaudyngera, uznanego fraszkopisarza, autora słynnych „piórek”

Po dziecięcych strofach młodych czytelników oprowadzać będzie Dorotka, postać wzorowana na wnuczce poety, dla której przed laty powstawały te niezwykłe wiersze. W bogato ilustrowanej przez Jonę Jung książce znajdą się utwory pochodzące m.in. z tomów: Moja wnuczka, Zwrotki dla Dorotki, Dróżką przed siebie, Kasztanki, Narodziny obłoczka czy Muchomory. Nie zabraknie też wierszy dotąd mało znanych, jak odnaleziony niedawno przez Piotra Kasperczaka  w czasopiśmie „Tęcza” z 1930 roku Konik polny.

 
Macie w domu małych wielbicieli Brzechwy i Tuwima?
Z pewnością pokochają też wiersze Jana Sztaudyngera!

 

 


 

 

Charlie i wielka winda - Roald Dahl

 
 
 

 

Powrót do fabryki czekolady!
 

 Charlie zostaje właścicielem Fabryki Czekolady i ma w niej zamieszkać z całą rodziną. Pan Wonka zabiera ich tam Wielką Szklaną Windą. Po drodze Winda wymyka się im spod kontroli i pędzi jak rakieta w kosmos. Jak skończy się ich pozaziemska wyprawa?
 Dalsze przygody Charliego w nowym przekładzie Magdy Heydel.

 

 

 

 

 

 

Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta