Green Pack Święta
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Zdrowie

Dzieci jedzą zdrowo

 

 

Dowiedz się jak ważną role pełnią tłuszcze w diecie dzieci i które z tłuszczy dają najwięcej korzyści.

Tłuszcze w diecie dzieci odgrywają bardzo istotną rolę. Są niezbędne dla funkcjonowania organizmu i prawidłowego rozwoju malucha już od pierwszych dni życia. Tłuszcze są nośnikami witamin i doskonałym źródłem energii, a ich niedobór prowadzi do spadku odporności, zaburzeń funkcjonowania układu nerwowego, hormonalnego i pokarmowego czy też zahamowania rozwoju intelektualnego. Niemowlęta otrzymują porcję niezbędnych tłuszczy wraz z mlekiem matki lub też z mlekiem modyfikowanym. Podczas rozszerzania diety malucha tłuszcze należy umiejętnie włączyć do przygotowywanych posiłków.

Intensywny rozwój dzieci

W ciągu pierwszych 12 miesięcy życia, niemowlę zwiększa swoją wagę urodzeniową nawet czterokrotnie. Intensywnie rozwija się mózg malucha, w którym w każdej sekundzie tworzą się aż trzy miliardy nowych połączeń neuronowych. Dziecko z dnia na dzień staje się większe, sprawniejsze i mądrzejsze; nabiera nowych umiejętności, chłonie świat i wchodzi w rozliczne interakcje z otoczeniem. Rozwija się w oczach. Wszystkie te czynności i zmiany pochłaniają ogromne ilości energii, ta zaś – jak wiadomo – czerpana jest z pożywienia. Sama marchewka, brokuł i gotowany kurczaczek nie wystarczą, aby dziecko miało siłę intensywnie się rozwijać. Niezbędne są także tłuszcze, bez których organizm człowieka, a zwłaszcza małego człowieka, nie poradzi sobie już na poziomie komórkowym.

Zdrowy tłuszcz

Choć obiegowe opinie głoszą, że tłuszcz jest niezdrowy i w codziennej diecie należy go ograniczać, nie jest to prawda – a przynajmniej nie cała. Przede wszystkim zrozumieć należy, że są tłuszcze dobre i złe, czyli nasycone i nienasycone. O ile tłuszcze nasycone (zawarte w fast foodach, utwardzanych margarynach, sklepowych słodyczach ale również np. w produktach pochodzenia zwierzęcego) faktycznie nie powinny dominować w codziennej diecie, tłuszcze nienasycone są w niej jak najbardziej wskazane. W diecie małego człowieka odpowiadają one m.in. za dostarczanie energii, budowę mózgu, komórek, siatkówki oka czy przyswajanie witamin A, D, E i K. Pełnią nie tylko rolę energetyczną, ale także budulcową i regulatorową.

- Odpowiednio zbilansowana dieta odpowiada za prawidłowy rozwój intelektualny, emocjonalny i fizyczny dziecka – mówi Katarzyna Barwińska General Manager marki Holle – znanego na całym świecie producenta ekologicznej żywności dla dzieci i niemowląt. Niemowlę, w którego diecie brakuje niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, przyswaja nowe umiejętności znacznie wolniej, ma także problemy z nauką mowy czy koncentracją. Z uwagi na bardzo intensywny rozwój dziecka w pierwszym roku życia, jego zapotrzebowanie kaloryczne a także ograniczoną możliwość przyjmowania pokarmów, niezbędne jest dodawanie do posiłków malucha odpowiedniego oleju. Olej taki powinien składać się z komponentów o bardzo wysokiej jakości - najlepiej z olejów zróżnicowanego pochodzenia. Na rynku dostępne są produkty olejowe komponowane specjalnie z myślą o dzieciach i ich potrzebach. Godną polecenia jest na przykład mieszanka oleju rzepakowego, konopnego i słonecznikowego, ponieważ dobroczynne właściwości tych olejów wzajemnie się uzupełniają. -Wybierając mieszankę olejową dla dzieci warto nie tylko zwrócić uwagę na odpowiednią kompozycję, ale także na to, aby oleje w niej użyte były pochodzenia ekologicznego i powstawały w procesie tłoczenia na zimno – dodaje ekspert Holle.

Porcja dla malucha

W pierwszych dwunastu miesiącach życia dziecka tłuszcze powinny dostarczać nawet do 50% dziennego zapotrzebowania energetycznego. Organizm nie jest w stanie wyprodukować ich samodzielnie, dlatego rodzice muszę samodzielnie zadbać o odpowiednie proporcje tłuszczy, białka i węglowodanów. W przypadku najmniejszych dzieci, które przechodzą etap powolnego rozszerzania diety, łyżeczkę tłuszczu najlepiej zmieszać z potrawą mięsno-warzywną lub kaszką, by w ten prosty sposób przemycić niezbędne składniki odżywcze.

Łyżeczka oleju zawiera ok. 12-15 g tłuszczu – dzienne zapotrzebowanie malucha waha się w granicach 31-43 g.
 

Tok Tok Pr
 
 

Czeka Cię zakup okularów?

Chcesz dokonać właściwego wyboru?

 

Dowiedz się, co wpływa na jakość okularów i na co warto zwrócić uwagę przed zakupem.

  • Dobre okulary – czyli jakie?
  • Na co warto zwracać uwagę, aby wybrać okulary, które zagwarantują doskonałe widzenie?  
  • Co sprawi, że ich użytkowanie będzie wygodniejsze, a czyszczenie prostsze? 
  • Co to są powłoki antyrefleksyjne i do czego służą? 
Współczesna optyka oferuje wiele innowacyjnych rozwiązań. Warto wiedzieć, które mogą zdecydowanie zwiększyć komfort widzenia i jakość użytkowania okularów.

Co zazwyczaj odgrywa największą rolę przy wyborze okularów? Dla wielu – efekt wizualny – to, jak wyglądają, jakiego koloru są oprawki i czy podkreślają naszą osobowość. Często jest to jedno z najważniejszych kryteriów. Wygląd okularów jest niezwykle ważny, ale nie można zapomnieć o najważniejszych aspektach czyli odpowiednim doborze soczewek okularowych uwzględniającym korekcję wady wzroku, funkcjonalność oraz wytrzymałość. Komfort widzenia i użytkowania to najważniejsze cechy dobrych okularów. Aby wybrać odpowiednie -warto uwzględnić kilka podstawowych parametrów.

Niezbędny optometrysta

Dobór soczewek okularowych kojarzy się najczęściej z wizytą u okulisty, który diagnozuje ewentualną wadę wzroku. Podczas wizyty okulistycznej sprawdzana jest ostrość widzenia i wykonywane są podstawowe badania. Do ich przeprowadzenia wykorzystywane jest urządzenie zwane autorefraktometrem, które służy do komputerowego badania wzroku.

Aby dobrze dobrać soczewki okularowe, które mają zwiększyć komfort widzenia i ułatwiać codzienne funkcjonowanie niezbędna jest wizyta u okulisty i optometrysty. Okulista ma wiedzę między innymi z zakresu doboru korekcji optycznej wad refrakcji, a optometrysta jest odpowiedzialny za prawidłowy dobór soczewek okularowych, dopasowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta. – wskazuje ekspert firmy Hoya Lens Poland, wiodącego producenta najwyższej jakości soczewek okularowych.
Do pacjenta należy określenie konkretnego celu, do jakiego potrzebne będą okulary. Czy korekcja wzroku, oprócz standardowego poprawienia widzenia w bliży lub dali ma pomagać w wykonywaniu innych czynności np. podczas uprawiania sportu, prowadzenia pojazdów czy intensywnej pracy przy komputerze. Optometrysta przeprowadzi użytkownika okularów przez ten proces.

Co to są uszlachetnienia soczewek okularowych?

Optyka oferuje obecnie wiele nowoczesnych rozwiązań, których celem jest lepsze dopasowanie soczewek okularowych do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika okularów, zwiększenie ich funkcjonalności oraz wydłużenie trwałości. Są to przede wszystkim różnorodne powłoki antyrefleksyjne zastosowane na powierzchni soczewek, które spełniają określone zadania.

Powłoka antyrefleksyjna – ekspert w walce z odblaskami

Jednym z najczęściej stosowanych uszlachetnień soczewek jest powłoka antyrefleksyjna, która często jest już standardem w wysokiej jakości soczewkach okularowych. Zdecydowanie poprawia ona komfort widzenia osoby noszącej okulary. Co to jest powłoka antyrefleksyjna? Jest to wielowarstwowe uszlachetnienie na soczewce okularowej, którego zadaniem jest minimalizowanie uciążliwych dla oczu refleksów świetlnych powstających na powierzchni soczewki. Eliminacja rozproszonych odbić powoduje zwiększone docieranie światła, a to w konsekwencji zapewnia bardziej wyraźne i komfortowe widzenie. Docenią ją szczególnie osoby pracujące przy komputerze i kierowcy narażeni na oślepienia spowodowane reflektorami innych aut. Powłoka antyrefleksyjna ma również cechę sprzyjającą podtrzymywaniu relacji – w trakcie spotkania – druga osoba widzi oczy rozmówcy, a nie odbijające się w soczewkach refleksy.

Powłoka UV - sposób na ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV

Powłoka antyrefleksyjna zwiększa komfort widzenia, a równocześnie może chronić nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Służy temu powłoka z UV Control. Jej zadaniem jest ochrona oczu przed promieniowaniem UV padającym z tyłu i z boku oraz na wewnętrzną powierzchnię soczewki.

„Obecnie soczewki okularowe oprócz podstawowej funkcji czyli korekcji wady wzroku dodatkowo chronią oczy. Powłoka z filtrami UV zapobiega szybkiemu starzeniu się gałki ocznej, uszkodzeniom oczu oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób oczu spowodowanych nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV. ” – dodaje ekspert firmy Hoya Lens Polska.

Soczewki z powłoką chroniącą przed szkodliwym promieniowaniem UV polecane są wszystkim osobom, których oczy są narażone na długotrwałą ekspozycję na promienie słoneczne i tym, którzy spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu.

Powłoka chroniąca przed niebieskim światłem - ważny sprzymierzeniec oczu podczas korzystania z różnego rodzaju urządzeń elektronicznych

Długotrwała praca przed komputerem, tabletem, smartfonem czy telewizorem zdecydowanie nie służy oczom. Energooszczędne oświetlenie oraz ekrany wszelkiego rodzaju urządzeń cyfrowych emitują tzw. światło niebieskie czyli „światło widzialne o wysokiej energii”. Ten rodzaj światła jest emitowany przez słońce i jest zjawiskiem naturalnym. Jednak jego nadmiar może powodować jednak suchość, zmęczenie i podrażnienie oczu, niewyraźne widzenie, bóle głowy, a nawet bezsenność. Szkodliwy wpływ niebieskiego światła emitowanego przez urządzenia elektroniczne neutralizuje powłoka Blue Control. Jest to powłoka antyrefleksyjna, która zapobiega powstawaniu wymienionych objawów i oferuje bezpieczeństwo oraz komfort korzystania z urządzeń cyfrowych.

Powłoka oleofobowa, hydrofobowa i odporna na zarysowania – pomocnicy do zadań specjalnych

Tym osobom, które mają problemy z utrzymaniem okularów w czystości polecana jest powłoka oleofobowa. Właściwości oleofobowe pomagają utrzymać soczewki w nienagannym stanie. Powłoka oleofobowa umożliwia szybkie i dokładne czyszczenie okularów z brudu i zanieczyszczeń oraz sprawia że kurz, tłuszcz oraz inne zabrudzenia mniej przylegają do powierzchni. Właściwości hydrofobowe zapobiegają natomiast osadzaniu się wody na soczewkach. Równie ważna dla użytkowników okularów jest wytrzymałość i odporność na zarysowania. Powłoka o zwiększonej odporności na zarysowania gwarantuje długotrwałe i komfortowe korzystanie z okularów.

Komfortowe widzenie ponad wszystko

Materiał, z którego wykonane są soczewki okularowe to niezwykle ważny element okularów wpływający na komfort ich użytkowania. Obecnie dostępne są wysokoindeksowe soczewki organiczne wykonane z nowoczesnych i lekkich tworzyw sztucznych. Oprócz materiału warto też przeanalizować temat konstrukcji soczewki. Konstrukcja wpływa na ostrość pola widzenia. Warto zastanowić się, czy soczewka ma poprawiać postrzeganie jedynie w ograniczonej sferze, jak robią to soczewki sferyczne, czy może warto zainwestować w soczewki asferyczne obejmujące szerokie pole widzenia.

Jak nie zgubić się w gąszczu parametrów?

Elementów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze okularów jest stosunkowo dużo. Wybór konstrukcji soczewek, materiału, powłok oraz dopasowanie okularów do stylu życia może być trudnym zdaniem. Dlatego udając się do optyka, warto opowiedzieć o swoich potrzebach i poprosić o radę i pomoc w wyborze. Dobrze dobrane okulary poprawią nie tylko komfort widzenia, ale przede wszystkim jakość życia.

Tok Tok Pr

 
SALON OPTYCZNY, GABINET OKULISTYCZNY i OPTOMETRYCZNY 
PROMED-OPTYK zaprasza na:
 
Umów wizytę specjalnie dla siebie:
Częstochowa, tel.: 34 361 57 67
 
 

 


Święta i Sylwester przed nami!

 


Pamiętaj, że możliwości Twojego organizmu są ograniczone.
Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych.

Aby bawić się  beztrosko należy zaopatrzyć się w ALKOMAT

Gdy zdarzy Ci się nadużyć alkoholu, łatwo sprawdzisz, czy z Tobą wszystko w porządku, czy możesz prowadzić samochód.

Używając alkomatu dowiesz się ile możesz bezpiecznie wypić bez ujemnych skutków dla swojego zdrowia.
 

Firma Ekspent działająca na rynku alkomatów, zaprasza na zakupy do swojego firmowego stoiska w Centrum Handlowym M1, ul. Kisielewskiego 8/16.

Kup alkomat dla siebie. Zrób prezent najbliższym! Nigdy nie ryzykujcie!

 

 
 

Trening w rytmie slow.

 

[POLECAMY KSIĄŻKĘ]
 

 Dbaj o siebie, ćwicz i żyj w zgodzie ze sobą i z naturą - Katarzyna Grządka
 

Znajdź równowagę w podejściu do ruchu i lepiej dbaj o swoje ciało... i ducha!

Slow niekoniecznie oznacza powolne tempo. To może być także Twój indywidualny rytm. Wiele z nas żyje poza swoim tempem, dlatego często dostajemy zadyszki, wypalamy się, robimy to, czego wcale nie chcemy, i chorujemy zarówno fizycznie, jak i psychicznie. To, co miało nam służyć, być dla nas dobre i zdrowe, działa jak miecz obosieczny, który nas rani. Nie każda z nas musi trenować tak, jak namawiają do tego media społecznościowe i billboardy. Każda z nas jest inna, ma inne ciało i to jest naszą siłą.

Ta książka nie jest skierowana do osób o wysokiej motywacji, które nie mają problemu z wstawaniem co rano na trening, przebiegnięciem maratonu, regularnością ćwiczeń i odnajdywaniem w tym radości. To książka dla osób czujących, że są w pozycji, z której trudno im zacząć, albo uznających, że sprawy wymknęły się im spod kontroli, i niepotrafiących znaleźć równowagi w obszarze aktywności. To również książka dla tych z Was, które czują się przytłoczone wszechobecnym przymusem bycia fit. Nie daj sobie wmówić, że powinnaś zrobić to czy tamto, aby być szczęśliwą, spełnioną i przede wszystkim zdrową kobietą!

Celem książki jest, abyś dzięki niej lepiej poznała swoje potrzeby i wprowadziła w swoje życie zdrowe zmiany i aby pozostały one trwałe. Abyś to Ty była dla siebie samej priorytetem i byś potrafiła zadbać o siebie w odpowiedni sposób. Nic nie musisz, jednak możesz zmienić wiele, jeśli tylko chcesz, w sposób zgodny z Twoimi wartościami i z tym, kim jesteś, w Twoim własnym tempie, w rytmie slow.

 

 


Dbaj o oczy. Badaj je regularnie!

 

SALON OPTYCZNY, GABINET OKULISTYCZNY i OPTOMETRYCZNY 
PROMED-OPTYK zaprasza na:
 

Wada wzroku to nie choroba. Nie leczymy jej tylko kompensujemy okularami lub soczewkami kontaktowymi. Ważne jednak, aby było to zrobione w odpowiedni sposób.

W  gabinetach Promed-Optyk  spotkacie najwyższej klasy specjalistów zarówno z zakresu optometrii jak i okulistyki. Odpowiednie procedury badania, w tym przypadku optometrycznego, gwarantują, że będziecie cieszyć się prawdziwym komfortem widzenia.

 Najwyższej klasy sprzęt to dodatkowo gwarancja komfortowego przebiegu badania.

Badanie pod okulary czy soczewki kontaktowe w gabinecie trwa od 30 do 60 minut. Ten czas gwarantuje możliwość przeprowadzenia odpowiednich testów, jak i uwzględnia obiektywną i subiektywną stronę badania. Oczy to nie urządzenie, którego kalibracja odbywa się w jeden i tylko jeden określony sposób. Każdy z nas ma swoje wyobrażenie co do widzenia, a to przede wszystkim musi być uwzględnione.

Umów wizytę specjalnie dla siebie:

Częstochowa, tel.: 34 361 57 67
 

 Zdrowie z natury.

Rokitnik - Poznaj jego właściwości i dowiedz się,

jak korzystać z jego wyjątkowej zdrowotnej mocy.   

 

 

Właściwości rokitnika sprawiły, że od kilku lat staje się on coraz bardziej rozpoznawalny i popularny zarówno w suplementach, kulinariach, jak i w kosmetyce. Ta niepozorna roślina jest jedną z najbardziej wartościowych roślin na świecie i śmiało przoduje w szeregach popularnego zbioru żywności noszącej miano superfood.

Rokitnik zwyczajny (pospolity) nazywany jest także rosyjskim ananasem, złotem Syberii, koralowcem lub cierniem morskim. Występuje w Europie i Azji, aż po Chiny, najczęściej wzdłuż wybrzeży morskich. W Polsce jego naturalne stanowiska znajdują się głównie nad wybrzeżem Bałtyku po ujście Wisły na wschodzie i są pod ścisłą ochroną gatunkową. Rokitnik szczególnie wyróżnia się z otoczenia jesienią, gdy już z oddali skrzą mu się w słońcu całe gałęzie oblepione przepięknymi, pomarańczowymi jagodami, mogącymi przetrwać całą zimę.

Rokitnik zwyczajny ze względu na swoje wyjątkowe właściwości zdrowotne i odżywcze znalazł zastosowanie zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce. Zawiera w sobie ponad 190 aktywnych biologicznie składników, wśród których znajdują się antyoksydanty, flawonoidy, aminokwasy, a także nienasycone kwasy tłuszczowe, mikroelementy (m.in. potas, żelazo, fosfor, mangan, bor, wapń i krzem) oraz witaminy (A, C, D, E, K, P oraz te z grupy B) i prowitaminy. Pod względem zawartości witaminy C, rokitnik ustępuje tylko owcom dzikiej róży. Co ciekawe, witamina ta nie ulega rozkładowi podczas gotowania, a zatem sok z rokitnika można poddawać obróbce termicznej bez obawy o utratę walorów zdrowotnych. Warto podkreślić, że rokitnik, jako jedna z niewielu roślin, posiada witaminę B12, o której niedobór podejrzewani są często weganie.

Rokitnik w medycynie naturalnej od lat ceniony jest za swe walory prozdrowotne. Posiada działanie wzmacniające siły obronne organizmu, wykazuje właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Usprawnia pracę mózgu i układu nerwowego, poprawia krążenie, zwalcza wolne rodniki i stymuluje system immunologiczny. Napar z rokitnika stosuje się także przy dolegliwościach żołądkowych, a zastosowany jako maseczka, opóźnia starzenie się skóry i poprawia jej elastyczność.

Rokitnik to bogata roślina, z której można czerpać moc wartości, energii i witalności. Ma bezcenne właściwości dla organizmu, dlatego warto wprowadzić go do codziennego menu i korzystać z jego dobrodziejstwa przez cały rok – wyjaśnia Katarzyna Barwińska ekspert firmy Rabenhorst - znanego producenta naturalnych soków ekologicznych, wyciskanych prosto z warzyw i owoców. Odpowiednio przyrządzony sok z rokitnika to prawdziwy eliksir młodości i dobre źródło witamin oraz minerałów. Sok z rokitnika, można zrobić samemu w domu, wymaga to jednak nieco czasu, zaangażowania i umiejętności. Warto także pamiętać o prawidłowym przetwarzaniu owoców, bo tylko takie nie tracą wielu swoich niezwykłych walorów i są wartościowe dla organizmu. Osoby, które nie mają czasu na samodzielne przygotowanie soku mogą śmiało skorzystać z gotowych soków dostępnych na rynku. Przed zakupem warto jednak sprawdzić dokładnie ich skład i pochodzenie, a także sposób wytwarzania.

Owoce rokitnika spożywa się na surowo lub w postaci galaretek, dżemów czy konfitur, w naszej szerokości geograficznej najpopularniejszy jest jednak sok – lekko kwaskowaty i świetnie sprawdzający się jako składnik koktajlów. Intensywny, lekko cierpkawy smak soku z rokitnika sprawia, że doskonale łączy się on z innymi owocami, np. z jabłkiem, marchewką czy acerolą, jest też bardzo wydajny, do tego stopnia, że zaleca się rozcieńczanie go wodą.

Tok Tok Pr

 


Dbaj o oczy. Korzystaj z promocji.

 
 
 
OKULARY PROGRESYWNE. 2 PARY W CENIE JEDNEJ.

 

 

 

 

 

 

 

Skończyłeś 40 lat i czujesz, że coraz słabiej widzisz z bliska i z daleka?

W różnych sytuacjach, np. na zakupach, nie możesz przeczytać tekstów pisanych małym drukiem?
 
Jeżeli myślisz o okularach progresywnych... zapraszamy do:
PROMED-OPTYK Częstochowa, Al. NMP 9 

Ta promocja jest dla Ciebie!

Jeżeli teraz kupisz kompletne okulary progresywne w salonie PROMED-OPTYK drugą parę szkieł progresywnych otrzymasz w prezencie!

Zapłacisz jedynie za oprawę okularową.
Sprawdź także inne promocje: http://optyk-promed.pl/promocje
Tu skorzystasz z promocji, możesz być pewien, że trafiasz w ręce fachowców.
 
 
Masz pytania? Zadzwoń, tel.: 34 361 57 67
 

Zapytaj stomatologa: Jak leczyć zęby bez bólu?

 

 

Poznaj nowoczesne możliwości komfortowego oraz bezbolesnego leczenia zębów i pozbądź się raz na zawsze strachu przed dentystą.

Zdrowe i zadbane zęby to pragnienie wielu osób. Niestety strach przed bólem, który od najmłodszych lat nieodłącznie kojarzy się z wizytą u stomatologa często uniemożliwia realizację tego marzenia. Warto jednak wiedzieć, że istnieją nowe rozwiązania, które sprawiają, że zabiegi dentystyczne nie muszą już być okupione strachem i cierpieniem. Obecnie gabinety stomatologiczne dysponują wieloma możliwościami komfortowego i precyzyjnego znieczulenia pacjenta tak, by leczenie było bezbolesne oraz nie wywoływało nieprzyjemnych odczuć.

Strach przed wizytą u stomatologa jest bardzo częsty. Nieprzyjemne skojarzenia i doświadczenia sprzed lat albo bardzo złe wspomnienia z dzieciństwa sprawiają, że wiele osób omija fotel dentystyczny szerokim łukiem. Obaw tych w żadnym wypadku nie należy lekceważyć, nie mniej jednak lęk, którego efektem jest nieleczenie zębów, może prowadzić do poważnych konsekwencji. Należy szczególnie podkreślić, że próchnica zębów nie tylko zaburza estetykę naszego wyglądu, ale jest przede wszystkim niebezpieczna i działa szkodliwie na cały organizm. Nowoczesna stomatologia dostarcza wiele rozwiązań, dzięki którym zabiegi u dentysty nie muszą być bolesne, a jednym z najpopularniejszych i dających komfort w leczeniu jest znieczulenie komputerowe.

Znieczulenie komputerowe – jak to działa?

Znieczulenie komputerowe aplikowane jest przez specjalne urządzenie, składające się z panelu sterującego oraz uchwytu, przez który podawany jest preparat znieczulający. Uchwyt aplikacyjny to nie tradycyjna strzykawka tylko element, który wyglądem przypomina długopis, dzięki czemu nie powoduje nieprzyjemnych skojarzeń i strachu przed zastrzykiem. W panelu sterującym stomatolog wybiera odpowiedni rodzaj znieczulenia, jaki powinien być zastosowany przy danym zabiegu i przystępuje do aplikacji.

Mimo, że aplikacja wymaga wkłucia w dziąsło jest niemalże bezbolesna i ma niewiele wspólnego z tradycyjną metodą znieczulania za pomocą zwykłego zastrzyku. Wysoki komfort uzyskuje się tutaj z dwóch powodów. Po pierwsze końcówka urządzenia komputerowego, którą podaje się znieczulenie jest otoczona płynem znieczulającym. Sprawia to, że bezpośrednio przed wkłuciem, miejsce aplikacji zostaje od razu znieczulone, dlatego iniekcja nie powoduje bólu. Po drugie, prędkość podawania znieczulenia regulowana jest komputerowo, co także ma ogromne znaczenie. W przypadku metody tradycyjnej roztwór może być wprowadzany zbyt szybko, co powoduje bolesne rozpieranie tkanek. Jest to niezwykle nieprzyjemne, a dodatkowo po zabiegu powstają obrzęki w miejscu ukłucia. W znieczuleniu komputerowym środek znieczulający podawany jest powoli i pod odpowiednim ciśnieniem, umożliwiającym delikatne wnikanie preparatu w dziąsło. Aplikacja odbywa się bezboleśnie i nie powoduje obrzęków, ponieważ delikatnie potraktowane tkanki nie są opuchnięte.

Dobre dla dzieci?

Znieczulenie komputerowe to idealne rozwiązanie dla dzieci, które najczęściej wpadają w panikę na sam widok tradycyjnej strzykawki. Strzykawka zastąpiona specjalnym uchwytem nie budzi strachu i nie kojarzy się z bolesnym zastrzykiem, dlatego wprowadzenie znieczulenia komputerowego u małych pacjentów odbywa się znacznie prościej i bez nadmiernych emocji. Warto podkreślić, że wykonanie znieczulenia przy leczeniu zębów u dzieci to wręcz konieczność. Lepiej przecież, aby obyło się bez traumy po wizycie i napadów paniki przed każdą kolejną. Znieczulenie wykonane w sposób niebudzący strachu i bólu, oraz komfortowy i bezbolesny przebieg dalszej części wizyty sprawi, że maluch nie będzie opierał się przed kolejnymi kontrolami u dentysty. Dziecko bez problemu będzie w nich uczestniczyć, co ograniczy także stres towarzyszący przy okazji rodzicom i ułatwi pracę stomatologa, który będzie mógł sprawnie oraz starannie wykonać zaplanowany zabieg.

Komputerowe zalety

Świadomość, że nawet podanie znieczulenia nie będzie bolesne, pozwala większości osób usiąść na fotel spokojnie i bez stresu. Nie bez znaczenia jest także komfort odczuwany po zakończonej wizycie. Brak długotrwałego odrętwienia i obrzęku umożliwia błyskawiczny powrót do codziennych czynności, a wykonany zabieg szybko idzie w niepamięć. Znieczulenie komputerowe doceniają nie tylko pacjenci, ale także stomatolodzy.

- Znieczulenie komputerowe pozwala na bezbolesną aplikację środka przeciwbólowego, ale tak naprawdę pełni znacznie ważniejszą rolę w procesie leczenia - mówi lekarz dentysta Romana Markiewicz-Piotrowska, z kliniki Piotrowscy & Bejnarowicz Stomatologia Mikroskopowa.

 
Pacjent, który przekona się, jak działa taki rodzaj znieczulenia przestaje bać się wizyt i zabiegów dentystycznych. Kontroluje zęby częściej i leczy je szybciej, nie doprowadzając do poważnych stanów zapalnych. Można powiedzieć, że znieczulenie komputerowe w pewien sposób przyczynia się do niwelowania dentofobii. Najlepszą opinię wystawiają sami pacjenci – gdy raz skorzystają ze znieczulenia komputerowego, nie biorą pod uwagę już tradycyjnych metod. – dodaje stomatolog Romana Markiewicz - Piotrowska.

Przed wizytą w gabinecie

Wybierając gabinet stomatologiczny warto sprawdzić, jaki zakres usług oferuje, jacy specjaliści są dostępni na miejscu, jaki rodzaj znieczulenia można tam otrzymać, a także w razie wizyt rodzinnych, czy gabinet jest przyjazny dzieciom. Kompleksowa obsługa, możliwość wykonania na miejscu zdjęcia rentgenowskiego, dostępność innych specjalistycznych urządzeń, w tym także do wykonywania znieczulenia komputerowego z pewnością sprawią, że wizyta będzie komfortowa, bezbolesna, krótsza i znacznie bardziej przyjazna dla każdego pacjenta. Korzyści płynące z wyboru odpowiedniego gabinetu i metod leczenia są naprawdę wielkie - zmniejszenie lęku przed zabiegami stomatologicznymi, częstsze i regularne wizyty kontrolne u dentysty, szybciej leczone niewielkie ubytki i finalnie marzenie o zdrowych zębach, leczonych bez bólu stanie się rzeczywistością.

Więcej o zdrowym i pięknym uśmiechu na piotrowscybejnarowicz.pl

Nasz ekspert:

Lekarz dentysta Romana Markiewicz – Piotrowska z Kliniki Piotrowscy & Bejnarowicz Stomatologia Mikroskopowa. Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, odbyła staż w Akademickim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej. Doświadczenie zdobywała między innymi we Włoszech oraz w Stanach Zjednoczonych. Przez lata pracy zdobyła szeroką wiedzę w dziedzinie protetyki, implantoprotetyki, endodoncji oraz stomatologii zachowawczej, ucząc się od najlepszych dentystów na świecie. Ukończyła również podyplomowe studia z dziedziny coachingu zdrowia.

TokTok pr

 

Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta