Media Expert
 
 Sieć Szkół Językowych Naczyńscy
 
Caro okna, bramy, rolety -Salon Krispol
 
 

Polecamy

Dlaczego warto zdecydować się na

zabranie zwierzaka ze schroniska?

 

 

Nawet najbardziej przyjazne schronisko nie zastąpi zwierzęciu domu. 

Małe i duże, młodsze i starsze, gładkie i kudłate, energiczne i spokojne… wszystkie czekają na drugą szansę. Adoptując psa lub kota, dajemy im nadzieję na nowe, lepsze życie.
 

Zyskujemy też nowego przyjaciela na lata.
 

 
Lekcja empatii

Do schronisk trafiają niekiedy po traumatycznych przeżyciach. Porzucone na ulicy i niedożywione, czasami zabrane z miejsca, gdzie były źle traktowane. Zwierzęta w schroniskach każdego dnia czekają na nowy dom. Są wyjątkowe, niepowtarzalne i mają mnóstwo do zaoferowania. Nigdzie indziej nie znajdziemy takiej różnorodności ras i osobowości. U wielu z nas adopcja budzi mieszane odczucia, wciąż pokutują bowiem stereotypy, że w schroniskach przebywają chore, zalęknione, a czasem agresywne zwierzęta. Na szczęście to nieprawda. Nie da się jednak ukryć, że są spragnione miłości i opieki. Choć adopcja to duże wyzwanie dla obu stron, wymagające cierpliwości i zaangażowania, nowi podopieczni niemal zawsze odwdzięczają się z nawiązką. Mówi się, że nie ma bardziej oddanych i wiernych zwierząt, niż te którym uratowano życie.

 

Jeden na milion

-Wiek to jeden z najczęstszych argumentów, które przesądzają o wyborze. Na dorosłe psy, o ukształtowanym charakterze i wyrobionych nawykach, na pewno trudniej wpłynąć niż na szczeniaka – mówi Aurelia Suszek, ekspert firmy Aquael. Zyskujemy natomiast cierpliwego, zrównoważonego towarzysza, który będzie świetnym materiałem na czworonoga do domu z dziećmi. To idealne rozwiązanie również dla osób, które nie chcą psa bardzo aktywnego i wymagającego dużej ilości ruchu. Z kolei adoptując szczeniaka musimy liczyć się z tym, że nie wiemy na jakiego psa wyrośnie. Poświęcimy więcej czasu i uwagi na jego wychowanie, ale będziemy mieć wpływ na jego charakter. Nie spieszmy się jednak z wyborem. Nie ulegajmy stereotypom i emocjom. 

- Jeśli nie jesteśmy pewni, zawsze możemy skorzystać z pomocy doświadczonego wolontariusza lub pracownika schroniska, którzy znają temperament swoich podopiecznych i odnajdą dla nas wymarzonego zwierzaka – dodaje ekspert.
 
Sprawdź się w roli opiekuna
 

Wiele schronisk i fundacji prowadzi tzw. domy tymczasowe, które opiekują się zwierzętami do momentu znalezienia im właściciela. Dają możliwość sprawdzenia się w roli opiekuna, a ponadto pozwalają zwierzętom na klimatyzację i codzienny kontakt z człowiekiem. Proces uspołecznienia, jakiemu zostają poddane, zwiększa ich szanse na właściwą adopcję. Uczą się życia w domowych warunkach, szybciej wracają do zdrowia i odzyskują równowagę psychiczną. Organizacje gwarantują wsparcie dla zwierzaków i ich tymczasowych opiekunów w zakresie zaopatrzenia w karmę i wizyt w lecznicy.

Nowe obowiązki
 

Przygarnięcie zwierzaka powinno być przemyślaną decyzją całej rodziny. Wychowanek schroniska potrzebuje odpowiedzialnego i świadomego opiekuna, który nie tylko zapewni mu jedzenie i zabierze na spacer, ale także zadba o socjalizację i naukę podstawowych umiejętności. Pamiętajmy, żeby przez ostateczną decyzją rozważyć takie kwestie jak wygospodarowanie czasu na codzienne spacery, dostateczną ilość miejsca dla czworonoga w domu czy ewentualne alergie domowników. Do naszych obowiązków należy także zapewnienie opieki weterynaryjnej i szczepień, racjonalnego żywienia i regularnego odrobaczania. Niektóre rasy będą wymagać częstszej pielęgnacji futra czy sierści oraz większej dawki ruchu w ciągu dnia. Przede wszystkim przeanalizujmy, jakie potrzeby może mieć konkretne zwierzę i czy będziemy w stanie je zaspokoić. Oczekiwanie, że wychowanek schroniska z łatwością przystosuje się do naszego trybu życia, nie ma uzasadnienia. Obie strony będą zmuszone pójść na kompromisy, ale istotą jest by szły one w parze z radością i przyjemnością ze wspólnego obcowania.

Źródło: Sfera PR

 


 

Sieć Szkół Językowych NACZYŃSCYNiepubliczna Placówka Oświatowo-Wychowawcza, została założona w 2001 roku w Lublińcu. Obecnie świadczy swe usługi ucząc blisko 1.600 osób w firmach i placówkach na terenie województwa śląskiego i opolskiego.

Największym atutem szkoły stało się wypracowanie własnej, autorskiej metody przekazywania wiedzy za pomocą ruchu, gestów oraz śpiewu, która przynosi niesamowite rezultaty bez względu na wiek, czy też posiadane umiejętności językowe ucznia. Mówienie staje się bardziej naturalne i nie wywołuje takiego lęku jak podczas zwykłych zajęć języka obcego. Rym, rytm, melodia przyczyniają się do łatwiejszego opanowania wymowy, akcentu oraz intonacji, a także zwiększają tempo mówienia.

Głównym celem jest nauczenie wybranego języka w najbardziej przystępny, ciekawy, ale przede wszystkim efektywny sposób. W procesie nauczania lektorzy pracują nad wszystkimi umiejętnościami, czyli prawidłową wypowiedzią pisemną, czytaniem i słuchaniem ze zrozumieniem, gramatyką, lecz największy nacisk położono na łatwość komunikowania się w mowie i przełamywanie barier językowych.

Lektorzy pracujący w placówce to fachowcy, starannie wybrani na podstawie posiadanej wiedzy i umiejętności językowych a także predyspozycji pedagogicznych oraz umiejętności interpersonalnych. Każdy nauczyciel rozpoczynając swą karierę zawodową w Sieci Szkół Językowych NACZYŃSCY, przechodzi gruntowne szkolenie pod okiem metodyków, którzy w procesie nauczania stale go nadzorują, wspomagają a także oceniają i kontrolują pracę całego zespołu.

Każde zajęcia są rejestrowane cyfrowo i wraz z notatkami w formie elektronicznej udostępniane na Platformie e-learningowej szkoły, tak, by klienci mieli możliwość bezpłatnego korzystania z nich w domu. Rozwiązanie takie znacząco wpływa na utrwalenie materiału i osłuchanie uczniów oraz ułatwia zapamiętanie wspomagając naukę. Zabezpiecza ono również problem związany z ewentualną nieobecnością na zajęciach. Praca każdego ucznia jest monitorowana i systematycznie oceniana przez nauczyciela, aby sprostać wymaganiom klientów.

Dzięki profesjonalizmowi, zaangażowaniu, ciężkiej pracy i wspaniałym efektom NACZYŃSCY są uważani  przez wielu ludzi za lidera w dziedzinie nauczania języków.

Zapraszamy do placówki znajdującej się w Częstochowie przy ul. Równoległej 68, II p na: 
które odbywają się w każdy wtorek i czwartek września według następującego harmonogramu:

język angielski:

16:30-17:00 dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych

17:15-17:45 dla dzieci szkół podstawowych

18:00-18:30 dla szkół gimnazjalnych i liceum

18:45-19:15 dla dorosłych i seniorów

język niemiecki

16:30-17:00 dla dzieci z szkół podstawowych

17:15-17:45 dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych

18:00-18:30 dla dorosłych i seniorów

18:45-19:15 dla szkół gimnazjalnych i liceum

Czeka również na Państwa promocja "RAZEM TANIEJ", dzięki której będziecie mogli uczyć się przez pół roku GRATIS!

Szczegóły pod telefonem: 34 387-3456 lub mail: czestochowa@naczynscy.pl

 
 

 
 

Technik Bezpieczeństwa i higieny pracy

- zdobądź zawód za darmo!

 
 
 
 
 
ul. Worcella 20/22 (budynek Gimnazjum nr 5) zaprasza do bezpłatnej nauki w zawodzie:
 

 Technik bezpieczeństwa i higieny pracy.

Nauka trwa 1, 5 roku i odbywa się w systemie zaocznym
(konsultacje w soboty i niedziele, co dwa tygodnie).

Absolwent szkoły jest przygotowany do:

1) oceniania stopnia zagrożeń i ryzyka zawodowego powodowanego przez czynniki chemiczne, fizyczne i biologiczne występujące w środowisku pracy,

2) rozwiązywania bieżących problemów technicznych i organizacyjnych związanych z bezpieczeństwem i ergonomią w skali zakładu pracy i w odniesieniu do stanowisk pracy,

3) współuczestniczenia w ustalaniu okoliczności, przyczyn wypadków i chorób zawodowych,

4) organizowania i prowadzenia szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

 

Przedmioty objęte programem nauczania:

1) podstawy przedsiębiorczości

2) techniczne bezpieczeństwo pracy

3) podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej

4) język angielski ukierunkowany zawodowo

5) podstawy psychologii, socjologii i zarządzania

6) użytkowanie komputera

7) podstawy ergonomii i fizjologii pracy

8) prawna ochrona pracy

9) analiza i ocena zagrożeń

10) podstawy mechaniki, konstrukcji i rysunku technicznego

11) szkolenie i popularyzacja BHP

12) praktyka zawodowa

 

Absolwenci szkoły mogą podjąć pracę w:

1) zakładach pracy na stanowisku inspektora bhp zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii Europejskiej
 

Szkoła zapewnia:

Zaświadczenia do ZUS, MOPS itd.,
Zniżki w środkach komunikacji publicznej
BRAK UKRYTYCH KOSZTÓW
Przejrzyste zasady i indywidualne podejście do słuchaczy

******

Ogólnopolska Sieć Szkół CERTUS została utworzona w 1996 r przez Międzynarodową Federację Modern Ju-Jitsu. Pierwszą placówką była Policealna Szkoła Detektywów i Pracowników Ochrony w Głogowie. Powołanie szkół wychodziło naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na wysoko wykwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej.

Wkrótce zaczęły powstawać również szkoły w innych miastach, a monitorowanie rynku pracy i jego potrzeb, zaowocowało otwarciem nowych kierunków nauczania. Wysokie standardy które obowiązują w  szkołach zyskały uznanie w oczach słuchaczy, a kwalifikacje przez nich uzyskane są bardzo cenione przez potencjalnych pracodawców

******
 

Szczegółowe informacje:

 
Tel.: 607 404 801, 34 361 36 96
 

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

 Pożyczki chwilówki nie bankowe.

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta