Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 

Polecamy

 
 

Żeby święta trwały dłużej… 

 
 

Coś miłego dla każdego z okazji Wielkanocy

 
Ze świętami zwykle bywa tak, że najpierw oczekiwanie na nie dłuży się w nieskończoność, później niepostrzeżenie nadchodzą i mijają nie wiadomo kiedy. A gdyby tak spróbować przywołać wcześniej to, co w nich najprzyjemniejsze, czyli tę radosną atmosferę i chwile spędzane z rodziną? Wbrew pozorom nie wymaga to żadnych czarów, a tym bardziej dużego nakładu pieniędzy czy czasu.
 

Święta wielkanocne to wyjątkowy moment w roku – z wielu powodów. Jednym z nich jest to, że nawet, jeśli wypadają w połowie kwietnia i w ich trakcie „sypnie” śniegiem, wiele osób właśnie z ich nadejściem uzmysławia sobie, że jednocześnie przyszła wiosna. A ta świadomość zawsze działa odświeżająco, energetyzująco i pozytywnie.

Dlaczego by więc nie wprowadzić tego nastroju już wcześniej? Wystarczy niewielki wysiłek, żeby dni oczekiwania na nadejście Wielkanocy stały się równocześnie przyjemnie spędzonym czasem, w którym zadbamy o nasze relacje z bliskimi.

Prosty plan
 
 

Plan jest prosty – zaangażować dzieci lub znajomych w robienie ozdób świątecznych i drobnych prezentów. Tych nigdy dosyć, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby znany w niektórych regionach Polski „Zajączek” trafił do większej liczby osób jeszcze przed Wielkanocą. W takim podejściu nie chodzi o wykosztowywanie się na jak największą liczbę podarków, tylko o to, żeby mieć pretekst do zrobienia czegoś miłego dla zmęczonych zimą przyjaciół czy współpracowników, a przede wszystkim do uszczęśliwienia najbliższych.

Zabieranie się za malowanie i zdobienie jajek albo dekorowanie koszyczka kilka tygodni przed Wielkanocą co prawda nie wchodzi w grę, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w wolny wieczór albo weekendowe popołudnie zebrać znajomych lub dzieci wokół kuchennego stołu i zarządzić wspólne lepienie zajączków – na przykład z nieco zapomnianej już, a banalnej w przygotowaniu i łatwo dostępnej masy solnej.

Jeśli pociechy są jeszcze małe i słabo radzą sobie z trójwymiarowymi kształtami, można masę rozwałkować i wyciąć z niej zwierzątka za pomocą foremek do ciastek, a później pomalować je zwykłymi plakatówkami. Warto zrobić ich więcej i część zachować na prezenty, a pozostałe wykorzystać do udekorowania domu. Dzieci z pewnością poczują się docenione, kiedy ich dzieła staną na półce czy stoliku jako pełnoprawni towarzysze „profesjonalnych” dekoracji ze sklepu. Dobrze jest w takiej sytuacji wybrać skromniejsze i bardziej subtelne ozdoby, które nie przyćmią tych własnoręcznie zrobionych, a jednocześnie będą się z nimi odpowiednio komponować – jak na przykład drewniane, kojarzące się z wiosną i naturą figurki zajączków – radzi ekspert firmy KiK.

Wycinanki z kolorowego papieru samoprzylepnego, flamastry czy farby świetnie sprawdzą się też do dekorowania pisanek wyciętych z kartonu, w których później wystarczy zrobić dziurkę, przewlec przez nią wstążkę i porozwieszać je na przykład na zasłonach albo gałązkach włożonych do wazonu. Na pewno dodadzą koloru każdemu mieszkaniu, a przy okazji odwrócą uwagę od wciąż bezlistnych drzew za oknem.

Powiew wiosny, nawet jeśli pogoda sugeruje panowanie innej pory roku, zapewnią kwiaty. Mogą być prawdziwe albo sztuczne. Takie, mimo że nie pachną, na pewno przetrwają do świąt i będą przez cały czas wyglądały równie świeżo – podpowiada ekspert firmy KiK.

Można się też pokusić o samodzielne stworzenie najbardziej wiosennych kwiatów, czyli tulipanów - w wersji orgiami. To popularny motyw i w sieci można znaleźć mnóstwo instrukcji, jak je zrobić, także w formie filmików „krok po kroku”, dzięki którym z tym zadaniem poradzą sobie nawet zupełni laicy w sztuce składania papieru – dodaje.

Dawać to największa radość
 
 

W polskiej tradycji nie ma też świąt bez jedzenia. Na żurek z kiełbasą i inne wielkanocne specjały warto poczekać, bo dzięki temu będą smakować wyjątkowo w swoim czasie. Ale słodycze to inna bajka. W sklepach już można znaleźć czekoladki czy cukierki w kształcie zajączków, kurczątek czy pisanek – stwórzmy z nich własną kompozycję, podzielmy na mniejsze porcje i zapakujmy w celofanowe woreczki przewiązane wstążką albo do przezroczystych plastikowych jajek, które można za parę groszy kupić w pasmanteriach, sklepach papierniczych czy takich z artykułami do rękodzielnictwa.

Wszystko, co wyjdzie spod naszych rąk w trakcie czasu spędzonego wspólnie z dziećmi czy przyjaciółmi, będzie cieszyć bardziej, jeśli podzielimy się z innymi. Bukiet papierowych tulipanów dla babci, paczuszki ze słodkościami podrzucone na biurka koleżanek z pracy czy urocza figurka zajączka sprezentowana ulubionej nauczycielce w przedszkolu są niezobowiązujące, a na pewno sprawią wiele radości – tym obdarowywanym i obdarowującym. W końcu na bycie miłym każda pora jest dobra.

Źródło: BUENA VISTA media group

 


Przenieś swoje stacjonarne numery telefoniczne

do freePBX'a i

zacznij oszczędzać już dziś.

 
 
 

Super oferta freePBX dla firm z regionu częstochowskiego:

  • zakładasz bezpłatne konto SIP.
  • Przenosisz do nas swoje numery stacjonarne.
  • Doładowujesz konto dowolną kwotą.
  • Nie ponosisz żadnych miesięcznych kosztów abonamentowych za przeniresione numery.
  • Zyskujesz bezpłatne usługi podatkowe.

Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych oraz klientów biznesowych.

Proses przeniesienia numerów stacjonarnych jest bardzo prosty, wystarczy wypełnić załączniki PDF i przesłać je na email: PrzeniesienieNumeracji@freePBX.pl
Przenosząc swoje numery do freePBX, zyskujesz konto bez miesięcznych opłat abonamentowych.
Często z przyzwyczajenia nie wypowiadamy podpisanej dawno temu umowy, opłacając co miesiąc bardzo wysoki abonament - czas na zmiany!


 

Osiągnij cel z szybką pożyczką

 

Provident Polska działa w naszym kraju od 1997 roku i jest liderem na rynku pożyczek gotówkowych.
 
 
Celem firmy jest dostarczanie prostych, rzetelnych i dostępnych produktów finansowych. 
Provident wyróżnia się  indywidualnym podejściem do potrzeb Klienta i umiejętnością budowania z nim długotrwałych relacji. Dzięki sieci Doradcy Klienta docierają z ofertą do potencjalnych pożyczkobiorców na terenie całego kraju. 
Z usług firmy Provident Polska skorzystało już 3,5 miliona Klientów, a poziom satysfakcji z jakości obsługi wynosi ponad 90%*.

Usługa oferowana przez Provident Polska polega na sprzedaży pożyczek gotówkowych. W ofercie firma posiada Pożyczkę Dopasowaną (z obsługą w domu lub za pośrednictwem konta bankowego) i Pożyczkę Samoobsługową (pożyczka internetowa dostępna na http://www.provident.pl).

 
Pożyczki w Provident Polska są szybko dostępne i bardzo wygodne. 
 
Klient może wnioskować o pożyczkę przez telefon lub składając wniosek przez Internet. Do udzielenia pożyczki nie są wymagani poręczyciele. Koszty pożyczki są stałe i jasno przedstawiane przed podpisaniem umowy przez Klienta. 
Provident Polska nie stosuje ukrytych opłat ani nieczytelnych zapisów.

Aby otrzymać pożyczkę w Provident Polska należy spełnić odpowiednie warunki:

  • być osobą pełnoletnią, 
  • posiadać aktualny dowód osobisty 
  • mieć stałe źródło dochodu (pensja z umowy o pracę, dzieło lub zlecenie, renta lub emerytura).

Za każdym razem oceniana jest obecna sytuacja Klienta, a doradcy pomagają ustalić, czy wysokość pożyczki jest odpowiednia dla jego możliwości finansowych.

Zapraszamy:  https://www.provident.pl/

 
 
 

 
 

Mannequin Challenge Szkoły i Ogniska Baletowego

w Częstochowie

 
Uczniowie  Społecznej Szkoły Baletowej i Społecznego Ogniska Baletowego w Częstochowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali swój Mannequin Challenge.
Zapraszamy do oglądania!
 
 
 
 
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta