Promed. Czas na wzrok 40+
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 

Polecamy

W OKULARACH NAPRAWDĘ MOŻNA WYGLĄDAĆ PIĘKNIE

 
 

Lato w pełni!
Piękna pogoda i wyższa temperatura zachęcają do spędzania mnóstwa czasu na świeżym powietrzu. 
Relaksując się, nie możemy zapominać o odpowiedniej ochronie przed promieniami słonecznymi.
Na ich szkodliwy wpływ narażona jest nie tylko nasza skóra, ale również oczy.
Dlatego dla wielu z nas niemal nieodłącznym „gadżetem” w sezonie letnim są okulary przeciwsłoneczne.

W jaki sposób dokonać właściwego wyboru?

Dlaczego nie koniecznie powinniśmy decydować się na zakup okularów na bazarach i w supermarketach?
Na te pytania uzyskamy odpowiedzi w profesjonalnych salonach optycznych.

W Salonie PROMED-OTPYK  profesjonalna obsługa doradzi Ci w doborze oprawek i odpowiednich soczewek w Twoich okularach przeciwsłonecznych.
Dzięki temu  zyskasz pewność, że Twoje okulary słoneczne są odpowiednie i doskonale chronią Twoje oczy.

W ofercie firmy Promed-Optyk można znaleźć najlepsze, znane marki światowych producentów:
CHRISTIAN DIOR, THIERRY LASRY, TOM FORD, L'WREN SCOTT, PRADA, VOGUE, VERSACE, EMPORIO ARMANI, DOLCE&GABBANA, RAY-BAN, OAKLEY, CONVERSE, JAGUAR, DAVIDOFF, DE STIJL, SUPERDRY, TOMMY HILFIGER, JOOP!, MORGAN, RED BULL, TOUS, HARLEY DAVIDSON
Piękne okulary także dla dzieci!

Najmłodsi też chcą wyglądać stylowo w okularach, jednak modne oprawki dla dorosłych mogą okazać się dla nich nieco za duże. 

Dlatego w salonie Promed- Optyk w Częstochowie znajdziecie także oprawki z kolekcji światowych marek przygotowanych specjalnie dla dzieci: 
 
FISHER-PRICE, SWING, RAY BAN, VOGUE.
 
 
Zapraszamy: Promed-Optyk , Częstochowa, Al. NMP 9, 

 

Niezapomniane emocje podczas oglądania meczu

 

 

Piłka nożna to emocje, niezapomniane wrażenia, zwycięstwa smak, ale i gorycz porażki. Każdy, kto to czuje, przyzna, że futbol to coś więcej niż sport, dlatego też kolejny mecz to nowa historia, której scenariusz nigdy nie jest znany…

Nieprzewidywalność - znak firmowy futbolu

To tak jak w pełnym napięcia filmie, gdy akcja zmienia się nieustannie, a to, co wydaje się pewne, zmienia się niespodziewanie, jak w kalejdoskopie. W historii piłki nożnej wiele jest takich spotkań, o których powiemy: niesamowite. Nie trzeba daleko szukać - finał Ligi Mistrzów 2005, w którym spotkały się drużyny Liverpoolu i Milanu. Do przerwy mediolańczycy świętowali i już witali się z gąską, bo prowadzili 3:0, lecz w drugiej połowie nastąpił nieoczekiwany zwrot sytuacji.

Angielski zespół się nie poddał i zaaplikował taką sama ilość bramek, co z jednej strony wprawiło w osłupienie włoskich fanów oraz komentatorów, a z drugiej spowodowało ekstazę wśród kibiców Liverpoolu. W karnych wiadomo, jak to się potoczyło, bo pamiętamy “Dudek Dance”, który zapewnił triumf piłkarzy z miasta The Beatles. Taka jest właśnie piłka - emocje, które buzują w nas podczas meczu, ale i wspomnienia - te dobre i złe - pozostające z nami już zawsze. Futbol jest więc wspaniały, radosny, jak również okrutny i smutny. Jak z tego wynika wniosek?

Wspólne przeżywanie meczu i typowanie wyniku - najlepsza zabawa!

Wniosek z tego taki, że niezależnie od tego, czy jesteśmy kibicami Liverpoolu, Milanu, Manchesteru, Barcelony, Juventusu czy Bayernu - zawsze mamy okazję do podziwiania niesamowitych umiejętności wybitnych piłkarzy. Możemy zebrać paczkę znajomych i przeżywać wspólnie wielkie widowisko. A jeszcze najlepiej obstawiać wyniki meczów, bo to sprawia, że nawet nudne spotkanie urasta do rangi wielkiego, trzymającego w napięciu pojedynku. Nie dziwi więc, że jedną z bardziej atrakcyjnych rozrywek jest typowanie spotkań na przykład podczas wielkiego turnieju, jak mistrzostwa Europy czy Świata, a później weryfikowanie swoich prognoz.

To czasem - w zależności od poziomu meczu - bardziej emocjonujące od samego spotkania. Nie dziwi więc, że wiele osób decyduje się na bukmacherskie zakłady. Zwłaszcza że w internecie znajdziemy bezpieczne miejsca, w których bez obaw można obstawiać wyniki meczów - idealnym przykładem meczyki.pl bukmacher. Tym bardziej to korzystne dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z typowaniem wyników meczów, bo dla nich przygotowano specjalne warunki. Zresztą, zamiast dalej o tym pisać, lepiej sprawdź bonusy bez depozytu.

Nie tylko sport

Taka zabawa w typowanie tego, jak ułoży się spotkanie, jest rewelacyjnym urozmaiceniem widowiska sportowego, nie tylko meczów piłki nożnej. Przez większość traktowana jak zabawa, co jest bardzo dobrym, zdrowym podejściem, bo przecież od zawsze istnieje chęć do przewidywania, więc i sportowe potyczki nie są od tego wolne. Co ciekawe, obstawiać można nie tylko zawody sportowe, ale i inne warte uwagi wydarzenia, na przykład polityczne, jak wygrana w wyborach prezydenckich czy rozstrzygnięcia dotyczące Brexitu.

To tylko pokazuje, że od zawsze mamy potrzebę przewidywania, zakładania różnych scenariuszy, a później sprawdzanie, czy to, na co postawiliśmy, rzeczywiście się sprawdziło. Piłka nożna jest tu wzorcowym przykładem, bo najbardziej rozpala emocje, lecz również inne sporty nie pozostawiają nas obojętnymi, aktywizując do kibicowania, przewidywania, a później sprawdzania, co z tych naszych scenariuszy się sprawdziło.

Polecamy na: https://czest.info/niezapomniane-emocje-podczas-meczu

 
 

 

Matura 2019 i co dalej? – porady dla przyszłych studentów

 

W tym roku do egzaminów maturalnych przystąpiło ponad 269 tys. absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Teraz wielu z nich staje przed kolejną ważną decyzją: jak dobrze wybrać uczelnię i kierunek studiów?

Wyniki tegorocznych matur można będzie sprawdzić już po północy 4 lipca na portalu internetowym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Następnie należy je wprowadzić do systemu rejestracyjnego wybranej uczelni i cierpliwie czekać na listę zakwalifikowanych kandydatów.

Co jednak w przypadku, kiedy nadal nie wiemy, który kierunek wybrać? Co zrobić, by był to mądry i przemyślany wybór? W odpowiedzi na te pytania pomoże krótki poradnik, który rozwieje wiele wątpliwości i wskaże, na co przyszli studenci powinni kłaść największy nacisk.
 

 

Sześć kroków do rozpoczęcia studiów 

 

1. Poznaj ofertę uczelni

„Jaki kierunek studiów wybrać?” – to pytanie na przełomie czerwca i lipca pada wyjątkowo często. Studia inżynierskie czy humanistyczne? Tryb stacjonarny czy niestacjonarny? Przed podjęciem decyzji warto przejrzeć oferty prestiżowych uczelni i zwrócić uwagę na tryby nauczania, specjalizacje i liczbę zajęć praktycznych. Pomocna w poszukiwaniach może okazać się także strona internetowa programu edukacyjnego ADAMED SmartUP www.adamedsmartup.pl, gdzie znajduje się wykaz poszczególnych uczelni z Polski i z zagranicy. Cenną wskazówką może być również ranking szkół wyższych oraz dane wskazujące, jakie kompetencje oraz kierunki studiów okażą się najbardziej pożądane przy wkraczaniu na rynek pracy.

2. Sprawdź, jak aplikować

Kolejnym ważnym zadaniem, które ułatwi nam złożenie aplikacji na studia, jest poznanie pełnego procesu rekrutacji wybranej uczelni. Mowa o zasadach kwalifikacji na poszczególnych kierunkach, liczbie oferowanych miejsc czy terminach rejestracji i ogłoszenia wyników. Warto pamiętać, że większość uczelni udostępnia specjalne platformy do rekrutacji, dzięki którym mamy dostęp do wszystkich danych w jednym miejscu.

3. Szukaj wartościowych opinii

O tym, czy warto aplikować na uniwersytet, czy politechnikę przekonamy się również wtedy, gdy sięgniemy po opinię studentów i kadry naukowej danej placówki. „Jak wygląda życie na kampusie? Czy uczelnia współpracuje z pracodawcami? Czy wykładowcy pomagają łączyć studia z działalnością poza murami uczelni?” – odpowiedzi na te przykładowe pytania rozjaśnią pewne wątpliwości. Absolwenci programu ADAMED SmartUP szukają też często rekomendacji u swoich starszych kolegów i koleżanek. Pomyśl więc, czy może w Twoim otoczeniu jest ktoś, kto studiował wybrany kierunek i mógłby weprzeć Cię wartościową opinią?

4. Postaw na rozwój

Wiele uczelni mocno stawia na rozwój swoich studentów – pomaga wykorzystać zdobytą wiedzę i nagradza tych najzdolniejszych. Umożliwia wyjazdy za granicę i stwarza liczne możliwości udziału w prestiżowych projektach badawczych. Przy wyborze warto pamiętać, że czas studiów to ogromna szansa na postawienie pierwszych kroków na drodze do imponujących karier naukowych. Zwróć więc uwagę na to, czy będziesz miał możliwość rozwoju pod kierunkiem opiekunów-mentorów, publikowania w prestiżowych pismach czy zdobycia stypendium oraz grantów finansowych na badania.

ADAMED SmartUP to wyjątkowy i inspirujący program dla młodzieży, która obecnie podejmuje decyzje dotyczące swojego dalszego rozwoju. To szansa dla młodych talentów, które chcą znaleźć się pod skrzydłami wybitnych naukowców i ekspertów. Patrząc na to, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się program, jestem przekonana, że tym czego naprawdę poszukują obecni uczniowie szkół ponadpodstawowych to możliwość rozwoju swoich pasji. Wybór odpowiedniej uczelni i kierunku studiów może im w tym pomóc. To prawdziwa inwestycja w przyszłość.- mówi Martyna Strupczewska, kierownik programu edukacyjnego ADAMED SmartUP.

5. Popatrz na rynek pracy

Maturzyści mają często bardzo duży problem ze zdecydowaniem się na dany kierunek, ponieważ nie mają pewności, że znajdą zatrudnienie po jego ukończeniu. Wybierając więc odpowiednie studia, warto przeanalizować trendy na rynku pracy i zastanowić się, jakie zawody będą cieszyć się zainteresowaniem. Pamiętajmy też, że pracodawcy patrzą nie tylko na dyplom, ale na umiejętności i kompetencje. Sprawdź więc, jak możesz rozwijać swoje mocne strony podczas zajęć na uczelni i ile godzin przewidziano na warsztaty praktyczne.

6. Twoje studia to twoja decyzja

Pamiętaj, że wybór danego kierunku studiów powinien być samodzielną oraz świadomą decyzją. Nikt nie zna nas lepiej, niż my sami. Twój wybór zdecyduje nie tylko o tym, co będziesz robić przez najbliższe lata, ale będzie miał też wpływ na Twoją karierę w przyszłości. Dlatego warto czerpać inspiracje z innych, ale nie zapominać o własnych potrzebach i marzeniach– dodaje Martyna Strupczewska.

Wszystkim maturzystom życzymy przemyślanych i dobrych wyborów!

 
ADAMED SmartUP

Marketing wirusowy, czyli sposób na wzrost efektywności działania firmy

 

Skuteczne działania marketingowe zakładają nieustanne poszukiwanie nowych, efektywnych form dotarcia z przekazem do określonych grup odbiorców. 

 
Jednym z takich sposobów działania wyróżniających się wysoką efektywnością jest marketing wirusowym, zwany viral marketingiem. Polega on na przekazywaniu informacji z ust do ust, co zdaniem większości ludzi stanowi najbardziej wiarygodne źródło informacji. Takie informacje rozchodzą się niezwykle szybko, dlatego specjaliści od marketingu zdecydowali się wykorzystać taką formę przekazu do swoich działań.
 
 
 
O reklamie w Internecie czytaj na: http://czest.info/marketing-wirusowy
 
 

 

Jak utrzymać porządek w dokumentach - zdradzamy niezawodny sposób!

 

 

 

Jeśli na co dzień zajmujesz się papierkową robotą, pracujesz w biurze, przygotowujesz umowy, rozliczenia czy raporty, to dobrze wiesz jak ważny się porządek w dokumentach.

W miarę lat ważnych dokumentów przybywa i należ przechowywać je w taki sposób, aby mieć do nich łatwy dostęp. Na stronie sklepu internetowego z artykułami biurowymi https://eofficemedia.pl/papier-papier-i-karton-ozdobny-karton-ozdobny-o_c_94_1.html znajdą Państwo cały wachlarz różnych artykułów biurowych: m.in. organizery i segregatory w kilku kolorach i rodzajach.
 

 

Zapraszamy: http://czest.info/porzadek-w-dokumentach

 


Promuj swoją markę - zadbaj o  widoczność swojego LOGO!

 

Logo firmy to znak, z którym Twoi Klienci identyfikują usługi, które oferujesz.

Gdy chcesz zwiększyć rozpoznawalność swojej marki zainwestuj w reklamowe torebki z nadrukiem / logo Twojej Firmy.
Bądź oryginalny i zadbaj o to, aby  Klienci dostawali zakupy w opakowaniach z Twoim LOGO!
 
 
Pamiętaj, że w ten sposób na długo pozostaniesz w pamięci.
 

Idealnym sposobem na promocję marki jest zamieszczenie znaku firmowego na torebkach papierowych, bowiem to ekologiczne rozwiązanie dla pakowania wszystkich zakupów.
Są one doskonałą alternatywą dla reklamówek i woreczków foliowych.

Torebki papierowe z uchem lub fałdowe płaskie z nadrukowanym LOGO swojej firmy zamówisz w firmie:

Green Pack Opakowania Szymanek.

Zapraszamy do kontaktu oraz na zakupy w sklepie internetowym:  www.greenpack.pl i  w sklepach stacjonarnych.

 
Firma Produkcyjno Handlowo Usługowa 
"GREEN PACK" Tadeusz Szymanek 
SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA 
Wierzchowisko ul. Długa 14, 
42-233 Mykanów k. Częstochowy, tel.: 34 328 72 15
Filia: Al. Najświętszej Maryi Panny 4, 42-200 Częstochowa, tel: 34 322 93 06, 667 652 505
 
 
Green Pack poleca także pełny asortyment opakowań na grilla.
 
 
 
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta