M1. Wystawa Interaktywnych Dinozaurów. Zatorland
 
Promed. Czas na wzrok 40+
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

 

Podróże

Wernisaż wystawy fotografii Joanny Sidorowicz "Wenecka laguna"

 

15 marca br. w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie odbył się niezwykle klimatyczny wernisaż fotografii Joanny Sidorowicz pt. "Wenecka laguna".

Fotografie to obrazy o abstrakcyjnych formach (nie zniekształcone w żadnym programie) mocno nasycone barwą. Zdjęcia powstały w październiku 2016 roku podczas kameralnego pleneru. Zrobione na wyspach Venezia, Murano, Burano. Uczestnicy wernisażu mieli również możliwość obejrzenia filmowej prezentacji innych zdjęć ukazujących piękno Wenecji, wykonanych przez panią Joannę.
Prace można oglądać do 9 kwietnia br. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wernisażu:
http://www.czest.info/Wernisaż-wystawy-fotografii-Joanny-Sidorowicz-Wenecka-laguna
 

 


 

Plener malarsko - fotograficzny Děčin 2019

 

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w ogólnopolskim plenerze malarsko-fotograficznym Děčin 2019, który odbędzie się w dniach 24 - 31 sierpnia 2019.
Wyjazd skierowany jest do instruktorów, nauczycieli, plastyków, instruktorów plastyki oraz artystów-fotografików, fotoamatorów, videofilmowców /osoby pełnoletnie/, zainteresowanych doskonaleniem warsztatu twórczego.

PLENER MALARSKI - cele

 
 • malarska interpretacja walorów krajobrazu,
 • poznanie historii i tradycji regionu z uwzględnieniem średniowiecznych zabytków,
 • doskonalenie warsztatu twórczego,
 •  wymiana doświadczeń i integracja środowiska artystycznego,

Założenia organizacyjne:


Uczestnicy otrzymują: dwa podobrazia, podstawowy zestaw farb artystycznych, terpentynę / pozostałe materiały plastyczne uzupełnia uczestnik, farby, sztalugę plenerową, paletę, pędzle itp./
Uczestnik jest zobowiązany do przekazania na własność organizatora jednej pracy malarskiej / wraz z prawami autorskimi / , która będzie eksponowana na wystawie w Galerii Regionalnego Ośrodka Kultury w I kwartale 2020 roku. Pracę należy dostarczyć najpóźniej do dnia 30 września 2019 roku.
Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej reprodukcji prac w katalogu oraz środkach masowego przekazu w celu informacji i reklamy imprezy.

PLENER FOTOVIDEO - Cele:

 •  twórcza interpretacja fotograficzna walorów krajobrazu,
 • doskonalenie warsztatu twórczego,
 •  wymiana doświadczeń,
 • nawiązanie międzynarodowych kontaktów artystycznych,
 •  integracja środowiska fotograficznego i videofilmowego.

Założenia organizacyjne:
Organizator pleneru zapewnia, instruktaż merytoryczny, prelekcje na tematy związane ze sztuką fotografii, wyjazdy poznawcze /za dodatkową opłatą/. Prosimy o zabranie aparatów cyfrowych lub kamer video. Obróbka materiałów fotograficznych i filmowych we własnym zakresie po powrocie z pleneru. Na rzecz organizatora uczestnik zobowiązany jest do przekazania pięciu prac fotograficznych /technika dowolna, format min. 24x30 cm/, z których jedna przechodzi na własność organizatora wraz z prawami autorskimi lub krótkiego filmu video. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej reprodukcji i publikacji fotografii i filmu w środkach masowego przekazu w celu informacji i reklamy pleneru. Fotografie i filmy prosimy dostarczyć na adres organizatora do dnia: 10 listopada 2019 r.
 
Wystawa poplenerowa eksponowana będzie 
w Galerii ARTFOTO w Częstochowie /I kw. 2020 r./
 
 

-------------------
Kartę uczestnictwa w plenerze należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą na adres:
Regionalny Ośrodek Kultury
ul. Ogińskiego 13 a
42-200 Częstochowa
rok@rok.czestochowa.pl


Warunkiem uczestnictwa w plenerze jest nadesłanie karty zgłoszenia do dnia 30 marca br. oraz dokonanie opłaty /na którą składają się koszty: noclegów, wyżywienia, transportu, ubezpieczenia KL i NW, pilota/ w wysokości 1600 zł.
Kwotę należy wpłacić w całości /lub w trzech ratach/ na konto bankowe Regionalnego Ośrodka Kultury
ING Bank Śląski Katowice O/Częstochowa rach. nr 23 1050 1142 1000 0005 0162 3847

Pierwsza wpłata w wysokości 500 zł. - do dnia 30 marca 2019 r.
Druga wpłata w wysokości 500 zł. - do dnia 30 kwietnia 2019 r.
Trzecia wpłata wysokości 600 zł. - do dnia 30 maja 2019 r.
Odwołanie uczestnictwa może nastąpić do dnia 31 maja br.

Szczegóły na stronie: http://rok.czestochowa.pl/events.php?GroupId=2&ItemId=693

 
 

 

 

 

WIELKA #MAJÓWKA z Almaturem

 

 
 
 
 
Korzystaj teraz z oferty LAST MINUTE w Biurze Podróży ALMATUR Częstochowa i
 
 zaplanuj swoją
 
 
Teraz zniżki do 500 zł !!!
 

ALMATUR Częstochowaul Nowowiejskiego 2,  tel.: 343 655 561

 
 
 


 

LATO 2019 przed nami! Nie zwlekaj, rezerwuj najlepsze oferty!

 
Sprawdź ofertę LATO 2019 w Gandalfie i odpoczywaj jak lubisz najbardziej.
 
Zyskaj największe korzyści przy wczesnej rezerwacji: liczne rabaty, gwarancję niezmienności ceny, parking gratis, niską zaliczkę.
Słoneczna MALTA i bajeczny CYPR już czekają na Ciebie!
 

 
 

Gandalf poleca także:

bilety lotnicze, bilety promowe, wczasy, wycieczki, obozy, kolonie

Biuro Podróży GANDALF zaprasza:
 Al. NMP 23, tel.: 664 139 387

 
 

 

Majówka 2019

 

Biuro Podróży ALMATUR Częstochowa zaprasza na wycieczki objazdowe do Włoch!

Słoneczna Italia czeka na ciebie!

Skorzystaj z DRUGIEJ SZANSY - teraz rabaty -25 %

Sprawdź terminy wyjazdów.
Wybierz najlepszą ofertę.

 • Venezia Tour już od: 1059 zł
 • Toscana Tour już od: 1059 zł
 • Garda i Iseo już od: 1059 zł
 • Włochy,San Marino - Italia na wesoło już od: 1134 zł
 • Roma Tour (Włochy Watykan) już od: 1134 zł
 • Viva Italia (Włochy, San Marino, Watykan) już od: 1134 zł
 • Giro di Italia (Włochy Watykan) już od: 1209 zł
 • Toscania i Cinque Terre już od: 1509 zł
 • Wokół Istrii (Włochy, Chorwacja) już od: 1574 zł
 • Capri Tour już od: 1584 zł
 • Włochy z temperamentem już od: 1659 zł
 • Liguria i Lazurowe Wybrzeże (Włochy, Francja Monako) już od: 1809 zł
 • Włochy dla seniora już od: 1809 zł
 • Na kraniec włoskiego obcasa już od: 1809 zł
 • Śródziemnomorskie Perły (Włochy, Hiszpania, Francja, Monako, San Marino) już od:1959 zł

*ilość miejsc w promocji jest ograniczona!

Biuro Podroży ALMATUR Częstochowa, ul. Nowowiejskiego 2, tel.: 343 655 561

 

 


Korekta rozkładu jazdy PKP

 

W niedzielę (10.03) chodzi w życie korekta rozkładu jazdy wynikająca z prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe.
W związku z tym, że wraz z nadejściem wiosny prowadzone prace przybierają na sile, podróżni kilku linii muszą liczyć z utrudnieniami.

Największej liczby zmian i dni z zastępczą komunikacją autobusową spodziewać się mogą podróżni z okolic Rybnika. Duże utrudnienia będzie generować również modernizacja odcinka Częstochowa - Zawiercie i związany z tym ruch jednotorowy. W pojedynczych terminach autobusy zastępcze będzie można spotkać również m.in. na odcinku Zebrzydowice – Cieszyn, przy czym w tym przypadku wstrzymanie ruchu nastąpi poza godzinami szczytowymi, tj. od godziny 8:20 do 15:00.

Linia S1: Częstochowa – Katowice – Gliwice

Ze względu na prace prowadzone pomiędzy Częstochową a Zawierciem, podobnie jak w okresie zimowym, tak i tym razem część pociągów będzie musiała kursować w skróconej relacji, kończąc kurs w Zawierciu zamiast w Częstochowie. Taka sytuacja będzie dotyczyć czterech pociągów w wybranych okresach maja i czerwca.

W pojedynczych przypadkach na powyższym odcinku będzie można spotkać również zastępczą komunikację autobusową (ZKA). Taka sytuacja będzie miała miejsce np. 26 maja w przypadku pociągu numer 40644 (wyjazd z Gliwic o 22:11, przyjazd do Myszkowa o 23:45) oraz w nocy z 2 na 3 i 7 na 8 czerwca – wówczas ZKA będzie dotyczyć ostatnich wieczornych i pierwszych porannych kursów. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że część pociągów będzie kursować objazdem przez Mirów, z pominięciem stacji Korwinów.

Istotne prace w okolicach Rybnika – linie S7, S71 i S72

Z największą liczbą utrudnień będą się musieli liczyć pasażerowie korzystający z linii w kierunku Rybnika. W pierwszej kolejności nastąpi wstrzymanie ruchu w godzinach nocnych w dniach 14-15 marca na odcinku na odcinku Leszczyny – Rybnik. Następnie, od 18 marca do 18 kwietnia zamknięcie będzie dotyczyć odcinka Mikołów – Leszczyny. Pomiędzy tymi stacjami zamiast pociągów będą musiały kursować autobusy zastępcze. Od 23 kwietnia do 28 maja nieprzejezdny będzie również odcinek Rydułtowy – Sumina. Pociągi Kolei Śląskich będą wówczas kursować drogą okrężną przez Jejkowice, a na odcinku Górki Śląskie – Rybnik transport będzie realizowany przez autobusy zastępcze. W pojedynczych dniach w okresie maja i kwietnia zastępcza komunikacja autobusowa zostanie również wprowadzona na odcinku Rybnik – Racibórz oraz Rybnik – Rybnik Towarowy.

Warto również zwrócić uwagę na zmiany na linii S72 czyli Rybnik – Pszczyna – Czechowice-Dziedzice – Bielsko-Biała. W tym wypadku zastępcze autobusy będzie można spotkać na odcinku Pszczyna - Rybnik w okresie od 11 do 15 maja.

Prace prowadzone na wyżej wymienionych odcinkach będą miały też wpływ na kursowanie pociągu Kubalonka, który niedawno został wprowadzony jako nowość do rozkładu jazdy Kolei Śląskich, z myślą o turystycznych kursach z Gliwic do Wisły przez Knurów, Rybnik, Żory i Strumień. W dniach 25 i 26 maja pociąg ten będzie kursował z wykorzystaniem zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Leszczyny – Rybnik (pozostała część trasy w obu kierunkach będzie obsługiwana transportem kolejowym).

W przypadku wyżej wymienionych linii Koleje Śląskie szczególnie zachęcają do uważnego zapoznania się z liniowym rozkładem jazdy, ponieważ będziemy mieli niestety do czynienia z wielością wariantów kursowania poszczególnych pociągów.

Honorowanie biletów w pociągach innych przewoźników

Aby maksymalnie zniwelować powstałe niedogodności, spółka podjęła współpracę w zakresie dodatkowego honorowania biletów Kolei Śląskich w pociągach Przewozów Regionalnych i PKP Intercity. Oznacza to, że na najbardziej newralgicznych odcinkach podróżni będą mogli korzystać z pociągów tych przewoźników na podstawie biletów KŚ.

W przypadku linii S1 taka możliwość będzie na odcinku Częstochowa - Zawiercie w pociągach PKP IC o numerach: 4116 (wyjazd z Zawiercia o 8:53, przyjazd do Częstochowy o 9:51), 1411 (wyjazd z Częstochowy o 8:33, przyjazd do Zawiercia o 9:26), 4110 (wyjazd z Zawiercia o 18:45, przyjazd do Częstochowy o 19:45), 1417 (wyjazd z Częstochowy o 18:26, przyjazd do Zawiercia o 19:19) w dni robocze w terminie od 27 maja do 7 czerwca. Z kolei w niedziele 26 maja i 2 czerwca podróżni na tym odcinku będą mogli korzystać z pociągów numer 4154 (wyjazd z Zawiercia o 18:45, przyjazd do Częstochowy o 19:45) i 1417 (wyjazd z Częstochowy o 18:26, przyjazd do Zawiercia o 19:19).

Na podobnych zasadach honorowanie biletów zostanie wprowadzone w pociągach Przewozów Regionalnych na odcinku Katowice – Rybnik – Wodzisław Śląski – Chałupki (w obu kierunkach) w terminach 18.03-18.04 oraz 11.05-27.05. W tym wypadku do dyspozycji podróżnych Kolei Śląskich są wszystkie pociągi Przewozów Regionalnych i odwrotnie. Wzajemne honorowanie dotyczyć będzie wszystkich biletów na wspomnianym odcinku – zarówno okresowych, jak i jednorazowych. Honorowane będą przy tym również bilety zakupione w internetowych oraz mobilnych kanałach sprzedaży obu spółek.

Kierunki górskie

Dobrą wiadomością dla miłośników górskich wędrówek będzie z pewnością informacja, że w przypadku połączeń do Ustronia i Wisły nie zachodzą żadne istotne zmiany i całą trasę można wygodnie pokonać pociągiem. W porównaniu do poprzednich okresów zmniejszy się również intensywność prac na linii S5 (Katowice – Bielsko-Biała – Żywiec – Zwardoń). W tym przypadku autobusy zastępcze będzie można spotkać jedynie przy kursach poza godzinami szczytu. Od 11 marca do 17 kwietnia taka sytuacja będzie miała miejsce w dni robocze w godzinach 8-14 na odcinku Węgierska Górka – Żywiec, natomiast w nocy z 15 na 16, 16 na 17,22 na 23 i 23 na 24 marca ZKA będzie dotyczyć odcinka Żywiec – Zwardoń.

Ważne zmiany nastąpią natomiast w przypadku kursowania pociągów Ornak do Zakopanego. Ze względu na prace modernizacyjno-remontowe prowadzone na odcinku Nowy Targ – Szaflary od 10 marca do 8 czerwca pociągi Kolei Śląskich nie będą dojeżdżać do stolicy polskich Tatr, kończąc swój kurs w Rabce-Zdroju. Co ciekawe, na ten czas Ornak zmieni swoją nazwę handlową na Diablak, co stanowi nawiązanie do nazwy szczytu górskiego.

Drobne zmiany na wniosek podróżnych

W ramach korekty Koleje Śląskie w miarę możliwości starają się też wprowadzać drobne poprawki w rozkładzie jazdy zgłaszane przez podróżnych. Od 10 marca taka zmiana nastąpi np. na linii S8 (Oświęcim – Katowice – Bytom – Tarnowskie Góry – Lubliniec), gdzie poprawi się skomunikowanie z pociągiem Przewozów Regionalnych z Wielunia Dąbrowy. Dzięki współpracy z Przewozami Regionalnymi rozkład jazdy zostanie tak zmodyfikowany, by możliwa była wygodna przesiadka na powyższy pociąg w Tarnowskich Górach o godzinie 15:48. Co istotne, powyższe skomunikowanie będzie utrzymane zarówno w dni robocze, jak i w weekendy.

Sprawdź zmiany przed podróżą

Drobne zmiany w godzinach odjazdów poszczególnych pociągów mogą zajść również na liniach nieobjętych remontami. Dlatego warto dokładnie sprawdzić rozkład jazdy przed niedzielnymi wycieczkami czy poniedziałkowym wyjściem do pracy. Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny m.in. na stronie internetowej przewoźnika w zakładce Rozkład Jazdy. Kolejna korekta rozkładu jazdy będzie wprowadzana 9 czerwca.


Wybierz wymarzone wakacje!

 
 
 

 

 Biuro Podróży ALMATUR Częstochowa zaprasza na wymarzone wakacje

Tylko do 8 marca trwa promocja First Moment kolonii, obozów i kursów językowych.

Liczba miejsc ze zniżkami do 300-400 zł* jest coraz mniejsza!

Biuro Podroży ALMATUR Częstochowa,
 ul. Nowowiejskiego 2, tel.: 343 655 561
 

 

Hiszpania - upragnione słońce i wymarzony wypoczynek

 

Marzysz o słonecznych wczasach i wspaniałym wypoczynku?

HISZPANIA czeka na ciebie!

Piękna pogoda i uśmiechnięci mieszkańcy, najpiękniejsze plaże i zachody słońca - to wszystko w zasięgu Twojej ręki.

Każdy kto raz odwiedzi Majorkę, Barcelonę Teneryfę, lub Wyspy Kanaryjskie zawsze będzie marzyć o tym, aby tam powrócić.

Teraz w Biurze Podroży GANDALF oferta na każdą kieszeń!

Hiszpania już od 729 PLN

 

Zapraszamy:

Biuro Podróży GANDALF Częstochowa, 
 Al. NMP 23, tel.: 664 139 387
 
 
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta