Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 

Podróże

Studencie, oszczędź sobie.  Kolejne bilety za złotówkę dostępne!

 
 
 
 

 

Od jutra dostępna będzie druga z promocyjnych ofert, która została przygotowana dla studentów przez Koleje Śląskie. „Studenciak” – bo tak ją nazwano – to bilet miesięczny, imienny, ważny w wybranej relacji i – co najważniejsze – w cenie… 1 zł.

Początkowo zakładaliśmy, że bilety z oferty „Studenciak” będą dostępne od 1 października, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na start we wcześniejszym terminie. Liczymy, że dzięki temu jeszcze więcej świeżo upieczonych żaków skorzysta z naszej propozycji – mówi rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek.

Celem jesiennych działań promocyjnych Kolei Śląskich jest zachęcenie studentów do podróżowania pociągami. – Chcemy nakłonić żaków do tego, aby na początku roku akademickiego sprawdzili, czy podróż koleją jest dla nich atrakcyjną formą dotarcia na uczelnie. Zainteresowani będą mogli przekonać się, że rezygnacja z auta może oznaczać nie tylko zaoszczędzenie paru złotówek, ale także oszczędzenie sobie stania w korkach lub szukania miejsc na zatłoczonych parkingach pod uczelniami. Mamy nadzieję, że testy wypadną na tyle dobrze, że grono studentów zostanie z nami na kolejne miesiące, a nawet lata – dodaje Michał Wawrzaszek.

Bilety „Studenciak” mogą kupić studenci 1. semestru 1. roku 1. stopnia studiów licencjackich i inżynierskich oraz jednolitych magisterskich. Są to bilety za symboliczną złotówkę, miesięczne, imienne oraz obowiązujące w wybranej przez siebie relacji. Zakup biletu możliwy jest poprzez platformę SkyCash – aplikację obsługiwaną za pomocą telefonu komórkowego. Każda uprawniona osoba będzie mogła skorzystać ze specjalnej oferty jeden raz. Z promocji wyłączony jest odcinek przygraniczny Chałupki – Bohumin. Bilet „Studenciak” jest ważny z zaświadczeniem o przyjęciu na studia potwierdzonym przez dziekanat uczelni. Dokument ten można pobrać ze strony internetowej Kolei Śląskich (http://kolejeslaskie.com/rok-studenta/).

Bilet z oferty „Studenciak” można nabyć od 19 września do 31 października 2017 r. z terminem ważności jednego miesiąca od daty zakupu, np. bilet kupiony 5 października będzie ważny do 4 listopada.

Warto przypomnieć, że z początkiem września do sprzedaży trafiła pierwsza z ofert dedykowanych studentom – „Studenciak-Weekend”. Jest to bilet imienny, ważny w dowolny weekend września na przejazd tam i z powrotem w wybranej relacji, dostępny dla wszystkich żaków posiadających aktualną legitymację studencką. Jego koszt to również 1 zł. Ta wersja biletu jest do kupienia w aplikacji SkyCash do końca września.

Dodatkowe informacje dotyczące specjalnych ofert dostępne są na stronie internetowej www.kolejeslaskie.com/rok-studenta.


Zielona szkoła

 

Wiele dzieci pracuje ciężko przez cały rok szkolny, by później w nagrodę wyjechać na upragnioną zieloną szkołę lub po prostu wycieczkę. Taka motywacja działa pozytywnie na uczniów, ponieważ wiedzą, że ich wysiłek jest zauważony. Warto jednak wybrać odpowiednie miejsce docelowe, które będzie miało wartości edukacyjne, ale również sprawiało dzieciom przyjemność i wiązało się z zasłużonym odpoczynkiem. Należałoby także zwrócić uwagę na zalety wynikające z wyjazdów na tak zwaną zieloną szkołę.
 

Czym właściwie jest zielona szkoła?

Już sama nazwa wskazuje na to, że głównym celem zielonej szkoły jest bezpośredni kontakt z naturą. Takie wyjazdy najczęściej odbywają się z daleka od wielkich metropolii, ale również w miejscach, które są cenne pod względem edukacji. Zielona szkoła ma na celu także oderwanie dzieci od komputerów, tabletów i innej elektroniki. Dzięki temu spędzają wolny czas aktywnie oraz w gronie rówieśników.

Korzyści wynikające z wyjazdów na zieloną szkołę

Mówiąc o zaletach zielonej szkoły, przede wszystkim trzeba wspomnieć o wartościach edukacyjnych. Dzieci poznają nowe tereny, jego otoczenie, ale również inną kulturę. Dzięki temu stają się bardziej wrażliwe na różnice międzyludzkie. Poza tym należy też zwrócić uwagę na to, że uczniowie spędzają aktywnie czas. Ważne jest także to, że dzieci mogą odpocząć i nauczyć się odrobinę samodzielności. Choć oczywiście wszystko zależy od ich wieku.

Gdzie najczęściej organizowana jest zielona szkoła?

Warto zauważyć, że zielona szkoła może być zorganizowana w każdym miejscu, które spełni główne cele związane z organizacją tego rodzaju podróży. Należy również pamiętać o tym, że zachowane muszą być wszelkie zasady bezpieczeństwa i higieny. Jeżeli te wszystkie elementy są spełnione, to można już dokonywać właściwego wyboru. Wiele szkół wybiera miejsca na terenie Polski, jednak ostatnimi czasy bardzo popularne są również zielone szkoły organizowane za granicą, na przykład w Grecji, Włoszech lub Hiszpanii. Dzięki temu w bardzo łatwy sposób dzieci mogą mieć dostęp do nowej kultury, zabytków, języka oraz roślinności.

Organizacja zielonej szkoły – czy to problem?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że organizacja zielonej szkoły może stanowić problem. Tym bardziej, jeżeli planowany jest wyjazd za granicę. Wtedy najlepszym pomysłem będzie skorzystanie z oferty zewnętrznej firmy, która ma już duże doświadczenie w przeprowadzaniu tego rodzaju przedsięwzięć. Należy jednak pamiętać o tym, by firma była odpowiednia. Jaworzyna.com.pl taka jest, dlatego warto zastanowić się nad jej wyborem. Dzięki temu każdy rodzic będzie wiedział, że jego dziecko jest bezpieczne i szczęśliwe.

 

 


Wrześniowy urlop w wymarzonym klimacie

 

GANDALF zaprasza!
 
 
Korzystaj z uroków lata jak najdłużej się da.
 
Wybieraj kierunki,  gdzie znajdziesz słońce i wakacyjną aurę.
 
Teraz najlepsze ceny i gwarantowana pogoda!
 

 
 

Skorzystaj z oferty AUTOKAREM TANIEJ i odpoczywaj tak jak lubisz najbardziej.

 
 

Biuro Podróży GANDALF  zaprasza we wrześniu do:
 

 
 

Sprawdź całą ofertę  Biura Podróży GANDALF
 

 Częstochowa, Al. NMP 23, tel.: 664 139 387

 

 

 

 

Gdy odwiedzają Cię znajomi i rodzina

 
 
 
Czas wakacji, urlopy to najlepszy moment, aby mogli odwiedzić nas znajomi, rodzina z rożnych zakątków Polski.
 
 
Wakacyjne spotkanie w gronie dawno nie widzianych przyjaciół zasługuje na niebanalną oprawę.  Spędź je zatem w niepowtarzalnym klimacie jaki oferuje Restauracja Astoria.
Znajomi z daleka doskonale wypoczną w Hotelu Sonex.
Zadbaj o udane spotkanie, z wyśmienitym jedzeniem oraz o idealny wypoczynek swoich gości.
 

Restauracja Astoria
Hotel Sonex
Częstochowa, ul. Krakowska 45
Tel.: 34 366 80 80

 

 Foto: Astoria/Sonex

 
 
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta