Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 
Promed. Czas na wzrok 40+
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Podróże

Do wakacji już tylko jeden krok.

Gandalf zaprasza na udany urlop!

 
LATO, WAKACJE 2021 przed nami.
 
Jesteśmy spragnieni odpoczynku, słońca i spokoju.
 
Gdzie możemy je spędzić bezpiecznie?
 
Biuro podróży #GANDALFCzęstochowa przygotowało atrakcyjny wypoczynek bez stresu i zmartwień!
 

Sprawdź HITY DNIAwww.gandalf.pl

Skorzystaj z oferty FIRST GREECE 2021 - teraz zniżki - 30%

 

Wykorzystaj BON 500+

Albania i Macedonia bez testów

 
ponadto w ofercie:
 
 • niskie zaliczki

 • upusty - do 30%
 • pakiet gwarancji
 • bilety autokarowe, promowe, lotnicze
 • wczasy w Polsce
 • obozy, kolonie
 • BON 500+
 • do wyboru: samolot, autokar, samochód 
 
 
Biuro Podróży Gandalf Częstochowa zaprasza:
 
Częstochowa, Al. NMP 64, tel.: 664 139 387
 
 
 
 

Rodzinne wakacje lub służbowy wyjazd z psem?Tak! 

 

Wyjazd na wakacje lub w podróż służbową, wiąże się często z tematem zorganizowania opieki dla zwierząt. 

 

 
Hotele Accor pet friendly są idealnym rozwiązaniem tej sytuacji, zarówno w kurortach, jak i miejskich destynacjach. To miejsca, do których goście mogą bez obaw przyjeżdżać wraz ze swoimi zwierzętami i wypoczywać w ich towarzystwie. Hotel zapewnia również pomoc w wyprowadzaniu psów czy zorganizowaniu opieki weterynaryjnej, jeśli zajdzie taka potrzeba.

 

Od psich przysmaków, po specjalne menu i dedykowaną opiekę… 

 
Accor ma wiele obiektów przyjaznych zwierzętom i przystosowanych do opieki nad nimi. 
W Polsce Grupa oferuje hotele marek Novotel, Mercure, Sofitel, MGallery, a także rodzinę hoteli ibis. W każdym segmencie goście znajdą obiekt, do w którym spędzą czas ze swoim pupilem.

Zwierzęta są częścią rodziny.
Po miesiącach lockdownu chcemy podróżować w rodzinnym gronie, w bezpiecznym i przyjaznym otoczeniu. Właśnie dlatego jako Accor jeszcze mocniej rozwijamy ofertę pet friendly w naszych hotelach, zarówno w miejskich destynacjach, jak i w kurortach. Wszystkich podróżujących ze zwierzętami zapraszamy do wcześniejszego kontaktu z obiektem, aby zespół mógł przygotować się na przyjęcie czworonożnego gościa i jego ewentualne dodatkowe potrzeby - podkreśla Ewa Bluhm, Vice President Operations Accor.
Standardem w ofercie pet friendly są podstawowe gadżety – miseczki na wodę i karmę, często specjalne legowiska, a zespół hotelowy wskazuje najbliższe trasy spacerowe. Jednak w wielu obiektach goście mogą liczyć na znacznie więcej udogodnień.
 
 Hotel ibis Warszawa Centrum rozpoczyna współpracę z profesjonalną firmą prowadzona przez doświadczonego, certyfikowanego behawiorystę, która zapewnia w razie potrzeby całodobową lub nawet jedynie kilkugodzinną opiekę w psim pensjonacie, z dala od miejskiego hałasu.
W Mercure Kraków Stare Miasto kuchnia na życzenie przygotuje dla czworonożnego gościa posiłek lub wyserwuje kupioną w tym celu karmę. Niektóre hotele celebrują 1 lipca Międzynarodowy Dzień Psa i m.in. w ibis Poznań Stare Miasto psy śpią tego dnia w hotelu bezpłatnie. 
W dedykowanej ofercie dla czworonożnych gości, Novotel Gdańsk Marina przygotował nawet specjalne pokoje z ekologicznymi meblami, które są wygodne i łatwe do utrzymania w czystości. W restauracji hotelowej Novotel Gdańsk Centrum przygotował specjalne wydzielone miejsce dla rodziny z czworonogiem. Coraz więcej zespołów hotelowych, obok powitalnych wstawek dla gości, przygotowuje także „smaczki” i niespodzianki dla zwierzaków.
 
W każdym obiekcie obowiązują najwyższe standardy sanitarne oraz regulamin, dzięki któremu zarówno goście, którzy podróżują ze zwierzętami, jak i bez, mają zapewniony komfortowy pobyt. Szczegółowych informacji na temat każdego obiektu i jego regulaminu udzielają zespoły hotelowe.
A poniżej jeszcze więcej przykładów adresów przyjaznych dla zwierząt i dobrych praktyk:
 • ibis Styles Warszawa Centrum: powitalny prezent dla psa/kota przekazywany podczas check in: miska na wodę, saszetka suchej karmy oraz podkładka pod miskę. Hotel położony jest nad brzegiem Wisły z możliwością spacer zarówno wzdłuż Wisły jak I pobliskiego parku.
 • ibis Poznań Stare Miasto: goście do pokoju dostają miski i przysmak na powitanie dla psa. Hotel położony jest tuż przy terenach zielonych koryta Warty. Wystarczy kilka kroków, by znaleźć się nad Wartą, gdzie są obszary do długich spacerów. Od kilku lat w Miedzynarodowy Dzień Psa (01.07.) – psy śpią za darmo. Wśród pracowników organizowane są zbiórki dla schroniska dla zwierząt.
 • ibis Warszawa Centrum: specjalne legowiska i miseczki na wodę i karmę, dostarczane do pokoju w przypadku pobytu z psem. Dodatkowo, w ramach powitalnej wstawki, gość otrzymuje za darmo zestaw kilku „smaczków”. Współpraca z profesjonalną firma petisterską prowadzona przez doświadczonego, certyfikowanego behawiorystę, która zapewnia całodobową lub w razie potrzeby nawet jedynie kilkugodzinną opiekę w psim pensjonacie.
 • Mercure Kraków Stare Miasto: szereg udogodnień dla psów, jak legowiska, koce czy miski. hotel zlokalizowany w samym sercu Krakowa na poranne spacery poleca gościom skierować się na pobliskie planty, na dłuższe zaś idealnie sprawdzają się krakowskie Błonia. Na życzenie, kuchnia przygotuje dla psa posiłek lub wyserwuje kupioną w tym celu karmę. Jeśli hotel wie o czworonożnym gościu, to w pokoju umieszcza drobny upominek jak np. kostkę..
 • Mercure Gdańsk Posejdon: jest przyjazny zwierzętom (psy oraz koty). Goście przed przyjazdem oraz podczas zameldowania otrzymują specjalny regulamin. Hotel otoczony jest ogrodem, a w pobliżu znajduje się plaża, gdzie można zabierać zwierzęta na spacer. Obiekt udostępnia gościom woreczki sanitarne, a w lobby po spacerze lub podróży czeka na spragnionych miska z wodą. Pokoje, w których mieszkały zwierzęta są dezynfekowane oraz ozonowane, co pozwala zachować pełne bezpieczeństwo w hotelu.
 • Sofitel Grand Sopot: czworonożni goście otrzymują list powitalny, dedykowaną zawieszkę na drzwi, kojec, miski na wodę i pokarm oraz zabawkę. W Sopocie w okolicy znajdują się liczne parki i Trójmiejski Park Krajobrazowy idealne na spacery z psem. Dodatkowo na granicy Gdyni i Sopotu jest wydzielona plaża wyłącznie dla psów. Szef kuchni jest w stanie przygotować posiłek dla psa wg. wskazówek gości.
 • Mercure Gdańsk Stare Miasto i ibis Gdańsk Stare Miasto: w obu hotelach w lobby oraz na tarasie Mercure dostępne punkty z wodą i przekąską dla psów. Taras Mercure i ogródek ibis, to miejsca, gdzie pies może towarzyszyć opiekunom w czasie posiłku. Hotele mają do dyspozycji legowiska, miski, jest również możliwość zakupienia woreczków, smakołyków w sklepiku. W Gdańsku jest plaża dla psów- ok. 20 min autem, są również parki z wybiegami- najbliższy ok. 5-10 min autem.
 • Novotel Gdańsk Marina: hotel oferuje dedykowane pokoje dla gości podróżujących z psami, wyposażone w miskę na karmę oraz meble ekologiczne – wygodne i łatwe w utrzymaniu czystości. Przyjazna dla psów okolica, ogród hotelowy ma 4 hektary zieleni, a dodatkowo miejsca na spacery wzdłuż morza.
 • Novotel Wroclaw City: zapewnia dostęp do wody i na życzenie - karmę dla psa. W pokoju czeka specjalne legowisko wraz z psim przysmakiem. W pobliżu hotelu znajduje się dużo terenów zielonych, idealnych na spacery.
 • ibis & ibis Budget Kraków Stare Miasto: zapewnia dedykowane pokoje dla gości ze zwierzętami i podstawowe akcesoria np. miskę na karmę. W okolicy hotelu dostęne tereny spacerowe.
 • Novotel Gdańsk Centrum: w pokoju na zwierzaka czeka miska z przysmakiem, a w restauracji wydzielone zostało miejsce dla rodziny z psem. Hotel jest położony w niedalekiej odległości od miejskiego wybiegu dla psów (7min pieszo), a plaża dla psów to tylko 20 min autem
 • Novotel Warszawa Airport: dla psów i kotów dostępne zabawki oraz miska z wodą. Hotel położony jest niedaleko Pól Mokotowskich, które są idealnym miejscem na spacery z psami. Na Polach znajduję się również specjalny tor dla czworonogów.
 • Novotel & ibis Poznań Centrum: Spersonalizowany chceck-in dla psów i kotów, dostępne miski na wodę na terenie obiektu, a także puszki śniadaniowe dla zwierząt dostarczane jako powitalna niespodzianka na śniadanie. W planach jest specjalne menu inspirowane DNA restauracji Winestone.

***

 
38pr

LATO  - GRECJA First Minute 2021 w Gandalfie!

 

 

Już teraz bez ryzyka zaplanuj swój letni wypoczynek w Grecji.

Zapoznaj się z perfekcyjną ofertą na LATO 2021 w Biurze Podróży Gandalf w Częstochowie!


Teraz jest: NAJLEPSZY CZAS !!
 • ubezpieczenie od COVID-19 w cenie
 • zmiany w rezerwacji gratis!
 • zniżki do 30%

 

Biuro Podróży Al. NMP 23, Częstochowa, Tel.: 664 139 387

 
 
 

 

Mała liczba fotoradarów w Polsce w przeliczeniu na tys. km2.

Wśród 30 europejskich krajów zajmujemy dopiero 22. miejsce

W Belgii na 1000 km2 przypada 30 fotoradarów, w Polsce… niecałe dwa. Choć w naszym kraju planowany jest montaż kolejnych urządzeń do pomiaru prędkości, to i tak daleko nam jeszcze do większości państw europejskich. Problem stanowi nie tylko liczba urządzeń, ale również warunki organizacyjne i prawne, potrzebne do skutecznego ich funkcjonowania.

Polska od lat zaliczana jest do krajów, w których notuje się najwyższe liczby ofiar śmiertelnych wypadków. Z ostatniego raportu NIK wynika, że w przeliczeniu na milion mieszkańców wynosi ona ok. 76, a w całej Unii Europejskiej 49. Projekt rozbudowy Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym nadzorowany przez GITD to jedno z narzędzi, które mają to zmienić. Kolejnym jego etapem jest m.in. montaż nowych fotoradarów i rejestratorów wjazdu na czerwonym świetle.

Dodatkowo, z raportów NIK oraz Instytutu Transportu Samochodowego dotyczących skuteczności istniejących już fotoradarów wynika, że 21% z nich nie działa poprawnie. Dlatego eksperci rankomat.pl przeanalizowali, jak polskie fotoradary wypadają na tle Europy.

Gdzie w Europie zainstalowano najwięcej fotoradarów?

 

Polska, pod względem liczby urządzeń monitorujących prędkość pojazdów na drodze, nie wypada zbyt dobrze na tle innych państw europejskich. Na liście 30 państw zajmujemy dopiero 12. pozycję. Z danych SCDB.info wynika, że najwięcej fotoradarów zainstalowano do tej pory w Rosji, Włoszech i w Wielkiej Brytanii.

Niesłusznym byłoby jednak stwierdzenie, że nasi rosyjscy sąsiedzi są najczęściej monitorowani na drodze. Wprawdzie w tym kraju jest 21 razy więcej radarów niż na przykład w Polsce, ale pod uwagę należy wziąć ogromną powierzchnię Rosji (ponad 17 mln. km2).

Po przeliczeniu liczby urządzeń na 1000 km2 okazuje się, że w naszym kraju stosunkowo częściej może dojść do zarejestrowania przekroczenia prędkości na drodze niż w Rosji. W porównaniu do innych państw europejskich spadamy jednak na bardzo niską, bo 22. pozycję w rankingu.

W Polsce, na 1000 km2 przypadają niecałe dwa urządzenia monitorujące, podczas gdy np. w Belgii jest ich 30. Niemcy posiadają 6-krotnie więcej radarów, a i nawet Białoruś jest pod tym względem zdecydowanie lepsza.

Gdzie w Polsce zostaną zamontowane nowe fotoradary?

W przyszłości zamierzamy jednak nadrobić straty. W kolejnym etapie realizowanego projektu rozbudowy Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym założono zakup 358 nowych urządzeń rejestrujących. Obecnie, w nowych lokalizacjach instalowanych jest 26 fotoradarów.

Dlaczego nadzorem objęte są proste odcinki drogi i skrzyżowania?

 

Fotoradary i urządzenia monitorujące zachowanie kierowców podczas przejazdów przez skrzyżowania montowane są w takich miejscach w Polsce, w których najczęściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. W 2020 roku na prostych odcinkach drogi i na skrzyżowaniach dochodziło 5-krotnie częściej do wypadku niż np. na zakręcie, łuku drogi czy na wzniesieniu.

Wytypowanie nowych lokalizacji poprzedzone jest oczywiście nie tylko analizą liczby wypadków, ale również stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Oddelegowane do tego instytucje weryfikują m.in. obecność potencjalnych źródeł zagrożeń oraz czynników zwiększających prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku. Pod uwagę brana jest np. obecność takich obiektów jak ścieżki rowerowe, przejścia dla pieszych czy też miejsca użyteczności publicznej generujące największy ruch (zazwyczaj w promieniu 500 m od miejsca koncentracji zdarzeń).

Argumentem do ustawienia w danym miejscu stacjonarnego urządzenia rejestrującego jest także geometria przebiegu drogi pod kątem jej wpływu na prawidłowość pomiaru oraz bezpieczeństwo ruchu drogowego. Jednak nie można całkowicie wyeliminować pomyłek w tej kwestii.

21% fotoradarów nie spełnia dostatecznie swojej roli

Pod koniec 2019 roku Instytut Transportu Samochodowego przeprowadził analizę stanu bezpieczeństwa drogowego na potrzeby instalacji nowych urządzeń rejestrujących i ocenił skuteczność 247 działających fotoradarów. Metoda oceny skupiała się na dwóch zestawach parametrów. Pierwszy uwzględnia liczbę zdarzeń drogowych w obszarze oddziaływania fotoradaru, drugi natomiast intensywność wypadków i prędkość pojazdów. Jako miarę wybrano wskaźnik intensywności wypadków.

Podczas analizy liczby zdarzeń pod uwagę brano tylko takie miejsca, w których przez co najmniej 5 miesięcy fotoradar był uruchomiony oraz co najmniej 5 miesięcy fotoradar nie funkcjonował. Warunki te spełniło 10 lokalizacji. Okazuje się, że tylko 6 z nich funkcjonowało skutecznie.

Warto jednak podkreślić, że nie zawsze adaptacja kierowców do nowych fotoradarów jest natychmiastowa. Wnioski z przeprowadzonej analizy mogły się zmienić podczas dalszej obserwacji wypadków dla wymienionych punktów.

Dla każdej z 247 lokalizacji określono również przynależność do jednej z czterech grup, oceniając skuteczność fotoradaru ze względu na intensywność wypadków i prędkość pojazdów. Analiza wykazała, że tylko 79% wszystkich badanych fotoradarów działała poprawnie. Pozostałe wymagały przeprowadzenia dodatkowych badań lub nawet korekty lokalizacji.

Również NIK informowała w swoim raporcie o niedociągnięciach w realizacji Projektu Rozbudowy Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Jej zdaniem, już na etapie planowania nie stworzono odpowiednich warunków organizacyjnych i prawnych do skutecznego funkcjonowania odcinkowych pomiarów prędkości. Z jej badań wynikało, że jedynie 18 z 29 odcinkowych pomiarów prędkości rozmieszczono właściwie. Dopuszczono również do przedawnienia karalności ponad połowy wykroczeń zarejestrowanych na tych urządzeniach.

Czy kary za przekroczenie prędkości będą lepiej egzekwowane?

O konieczności wprowadzenia zmian prawnych mających na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poinformował 17 stycznia 2020 r. wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

- Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Infrastruktury pracują obecnie nad zmianami przepisów, które mają skuteczniej egzekwować zapłatę mandatów karnych z fotoradarów. Mówi się także o podwyższeniu wysokości kar za przekroczenie prędkości oraz wprowadzeniu możliwości powiązania ceny ubezpieczenia OC z punktami karnymi za niektóre wykroczenia – komentuje Stefania Stuglik, ekspert rankomat.pl.

.


Bon turystyczny do wykorzystania

 Dużymi krokami zbliżają się wakacje, to dobry moment, by zaplanować wypoczynek dziecka i wykorzystać bon turystyczny. W województwie śląskim na 466 tys. bonów aktywowano ponad 201 tys., w całym kraju aktywowano 1,4 mln bonów na 4 mln przyznanych. Bon jest ważny do końca marca 2022 roku.

 

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparciem dla rodzin, a także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku epidemii koronawirusa. Przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy „Rodzina 500 plus”. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

 

- W naszym województwie aktywowano już 201 tysięcy bonów, co stanowi 43 procent z dostępnej puli. Całkowicie wykorzystano ponad 45 tysięcy. Łączna kwota wykorzystanych bonów, czyli tych którymi rodzice z województwa śląskiego zapłacili za wypoczynek dziecka,  przekroczyła 50 mln zł. To druga, po województwie mazowiecki (58 mln zł), najwyższa suma transakcji bezgotówkowych za pomocą bonu - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Przypomnijmy, że bon przyznawany jest w  formie dokumentu elektronicznego. Ma on unikalny 16-cyfrowy numer. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Korzystanie z bonu jest proste, wystarczy założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po zalogowaniu na PUE ZUS trzeba wybrać zakładkę  – Ogólny, a następnie – Polski Bon Turystyczny. Aktywować bon można w dowolnym momencie, nawet na dzień przed planowanym wyjazdem.

Bonem można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Mogą one też służyć do opłacania jednodniowych wycieczek wraz z wszelkimi atrakcjami, przewidzianymi przez organizatorów w ramach danej oferty. Płatności można dokonywać w podmiotach, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. Ich lista jest dostępna na stronach www.bonturystyczny.gov.pl , www.pot.gov.pl  oraz www.polska.travel

- Obecnie w województwie śląskim bonem można zapłacić u 1,5 tys. podmiotów, głównie u przedsiębiorców turystycznych, którzy świadczą usługi wypoczynkowe, rekreacyjne, sportowe i realizują imprezy turystyczne. Dotychczas w ponad tysiącu z nich rodzice skorzystali z tej formy płatności, a wartość tych usług wyniosła 21  mln złotych. W skali całego kraju liczba podmiotów, które zgłosiły chęć rozliczania się bonem to 22,1 tysiące – dodaje Beata Kopczyńska.

Bonem można płacić do końca marca 2022 r. Nie znaczy to jednak, że do tego czasu trzeba skorzystać z noclegu czy imprezy. Nie ma przeszkód, by opłacić w ten sposób rezerwacje na np. pobyt w późniejszym terminie.

Dla wszystkich, którzy mają pytania związane z funkcjonowaniem bonu Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił specjalną całodobową infolinie pod numerem 22 11 22 111, a pytania można też zadawać pisząc na adres: bon@zus.pl.

 

 

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta