Green Pack. Producent torebek papierowych fałdowych oraz woreczków foliowych.
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Podróże

W długi weekend podróżuj bezpiecznie

Jedną z gwarancji bezpieczeństwa Twojego podróżowania są sprawne szyby, wycieraczki i lusterka w  samochodzie.
Przed każdym wyjazdem dokładnie sprawdzaj te elementy.

Wpływają  one bowiem zarówno na komfort jak i  i bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich.

Nawet maleńkie odpryski stanowią niezwykłe zagrożenie, którego nie jesteśmy świadomi.

 Szybex -Service zapspokoi wszystkie  Państwa potrzeby związane  z szybami w samochodzie.

 W ofercie:

 • Szyberdachy, folie przyciemniające (atest), antywłamaniowe, okienne, pleksi.
 • Sprzedaż, montaż i naprawa szyb samochodowych.
 • Dorabianie i polerowanie szyb.
 • Lusterka i wycieraczki samochodowe.
 • Przeszklenia busów, szyby panoramiczne, samochodowe.
 • Montaż lusterek samochodowych, folii antywłamaniowych, przeciwsłonecznych i termoizolacyjnych.

Zapewnij sobie bezpieczną podróż dzięki firmie Szybex-Service:
Częstochowa , ul. Zaciszańska 8, tel. 602 36 01 38
Piotrków Trybunalski, ul. Żelazna 7, tel.: 531 245 524
 
 
 

 

Festiwal Podróżniczy w Miejskim Domu Kultury

 
 

Wdniach 20-21 kwietnia 2018 roku na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego 50/68 w Częstochowie odbędzie się Festiwal Podróżniczy „Za horyzontem”.

Jest to już IV edycja tej imprezy, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta. W programie znajdują się spotkania ze znanymi podróżnikami, wystawy zdjęć oraz unikatowych eksponatów z odległych zakątków świata. 

Na zakończenie festiwalu publiczność obejrzy film „W objęciach węża”.

Wstęp wolny!


 

 

 

 

Sprawdź Last Minute w Gandalfie

 

 

Nie masz pomysłu na swój wypoczynek?
Sprawdź co poleca  Biuro Podróży Gandalf.

Skorzystaj z gorących ofert LAST MINUTE oraz LATO 2018

Zyskaj największe rabaty przy wczesnej rezerwacji!!

Gandalf poleca:

 • RIWIERĘ TURECKĄ
 • WYSPY KANARYJSKIE 
 • KRETĘ
 • EGIPT
 • MACEDONIĘ
 • ALBANIĘ
 

Tu kupisz także:
 • bilety promowe
 • bilety lotnicze
 • wczasy, wycieczki, obozy, kolonie
Biuro Podróży GANDALF zaprasza: 
Częstochowa, 
Al. NMP 23, 
tel.: 664 139 387
 

 
 

Co trzeba załatwić przed wyjazdem za granicę?

 

Dziś coraz więcej Polaków decyduje się na wyjazdy za granicę. Szczególnie popularne są wyjazdy do Niemiec w celach zarobkowych, ale też po to, aby odwiedzić rodzinę. Jednak każdy wyjazd wiąże się z koniecznością odpowiedniego przygotowania i załatwienia wiel

 

 

 

 

 

 

 

 


 

#majówka we Włoszech z Almaturem

 

Zaplanuj swój odpoczynek w długi weekend majowy i skorzystaj ze zniżek do 32%

Biuro Podróży i Turystyki ALMATUR zaprasza na MAJÓWKĘ:
 

Włochy

Viva Italia od 28.04 do 4.05 zamiast 1.399 zł - 1.044 zł

Toskania i Cinque Terre od 28.04 do 6.05 zamiast 1.799 zł - 1.234 zł

Capri Tour od 28.04 do 6.05 zamiast 1.799 zł - 1.329 zł

Na kraniec włoskiego obcasa od 28.04 do 28.05 zamiast  2.099 zł - 1.519 zł

Włochy, Francja

Liguria i Lazurowe wybrzeże od 28.04 do 6.05 zamiast 2.099 zł - 1.424 zł

Włochy, Szwajcaria

Magia alpejskich jezior od 28.04 do 6.05. zamiast 2.099 zł - 1.424 zł

 
ul. Nowowiejskiego 2 , tel.: 343 655 561
 
 
 
 

 

Zielone Środy i Rodzinne Niedziele:

2018 będzie w Kolejach Śląskich rokiem EKO


Wraz z nadejściem wiosny śląski przewoźnik nie zamierza rezygnować z promowania transportu kolejowego wśród kierowców. W każdą trzecią środę miesiąca będą oni mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów pociągiem. Koleje Śląskie zachęcają też do aktywnego spędzania czasu w rodzinnym gronie.
 

Termin akcji pod nazwą Zielone Środy nie jest przypadkowy – premiera bezpłatnych przejazdów w tej formie przypadnie akurat w pierwszy dzień wiosny. Dotychczas zmotoryzowani mieli taką możliwość w dni, gdy stężenie smogu znacznie przekraczało dopuszczalne normy. Wówczas w ciągu ośmiu „dni smogowych” z oferty przewoźnika skorzystało ponad 15 500 osób. Bezpłatne przejazdy w ramach akcji Zielone Środy będą się odbywać na takich samych zasadach – podczas kontroli wystarczy zamiast biletu pokazać ważny dowód rejestracyjny. Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą.

Chcemy pokazać, że nie traktujemy naszego zaangażowania w walkę o środowisko w sposób doraźny, lecz myślimy o ekologii przez cały rok. Stąd też staramy się, by rok 2018 przebiegał w Kolejach Śląskich pod znakiem eko. Trudno chyba o lepszy moment na tego typu kampanię, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w tym roku to Katowice są gospodarzem szczytu klimatycznego COP 24 – tłumaczy Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich – Transport kolejowy jest kilka razy bardziej ekologiczny niż samochodowy, o czym świadczą tzw. ślady CO2 generowane przez pojedynczego pasażera w różnych środkach transportu. Chcemy to podkreślać nie tylko z myślą o ochronie środowiska, ale także by zachęcić ludzi do korzystania z transportu publicznego, zwłaszcza kolejowego i tym samym odkorkowania miast – dodaje. Dla porównania – gdyby zamiast pociągami nasi pasażerowie jeździli nawet po 2 osoby w samochodach osobowych, to codziennie byłoby ich więcej o ponad 10 000 na śląskich drogach. Proszę sobie to wyobrazić stojąc w pierwszym lepszym korku.

Drugim flagowym produktem w ramach Eko Roku są bezpłatne przejazdy dla rodziców, którzy wybiorą się w podróż z dziećmi w każdą pierwszą niehandlową niedzielę w miesiącu. Przewoźnik chce w ten sposób zachęcać do aktywnego i zdrowego spędzania czasu, ale również promować kolej wśród najmłodszych. Z pierwszej Rodzinnej Niedzieli, która przypadła 11 marca, skorzystało ponad 4400 osób.

Pracownicy Kolei Śląskich zauważyli, że kierowcy podróżujący koleją w trakcie smogu wspominali o tym, że rzadko korzystając z transportu kolejowego miewają kłopoty m.in. z zakupem biletów, dotarciem na odpowiedni peron czy korzystaniem z rozkładu jazdy. Widać było, że dawno nie korzystali z tego środka lokomocji. Swoisty brak doświadczenia może zatem hamować kierowców przed wypróbowaniem podróży coraz bardziej nowoczesnym transportem kolejowym w regionie. Działania związane z Eko Rokiem mają to zmienić – mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego. – Równocześnie nasze koleje zachęcają pasażerów do częstszego obcowania z ofertą turystyczną regionu. Stąd m.in. promocje dla rodziców z dziećmi – dodaje.

Oprócz tego Koleje Śląskie będą też edukować. Informacje na temat ekologicznych rozwiązań, o których warto pamiętać w życiu codziennym, będą pojawiać się na ekranach znajdujących się w pociągach. Zagadnienie troski o środowisko będzie poruszane również podczas spotkań z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych. W lecie z kolei przewoźnik planuje wyjść naprzeciw osobom szukającym w naszym regionie bliższego kontaktu z przyrodą. Została przygotowana także specjalna, ekologiczna wersja logo spółki.
 

 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta