Promed Optyk. CZAS NA WZROK 40 +
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Podróże

Podróż busem – to się opłaca


Nie da się ukryć, iż w dzisiejszych czasach podróż busem jest o wiele bardziej komfortowa niż podróż własnym samochodem, zwłaszcza gdy jedzie się poza granice kraju.

Na pewno koszty podróży również będą mniejsze, dlatego przewozy międzynarodowe cieszą się dużym zainteresowaniem, a firm transportowych nie brakuje.
 

O podróżowaniu busem czytaj na: http://czest.info/Podróż-busem


Nie zdażyłeś wypocząć - skorzystaj z Last Minute!

 
 
 
Już tęsknisz za urlopem?
A może jeszcze nie byłeś?

Sprawdź co poleca Biuro Podróży  Gandalf i wykorzystaj najlepsze oferty.

Gandalf poleca: LAST MINUTE!

Gandalf zapewnia: WCZESNA REZERWACJA SIĘ OPŁACA!

W ofercie znajdziesz:
  • bilety promowe
  • bilety lotnicze
  • wczasy, wycieczki, obozy, kolonie
Biuro Podróży GANDALF zaprasza: 
Częstochowa, 
Al. NMP 23, tel.: 664 139 387
 

 

 

Wycieczki objazdowe LAST MINUTE w Almaturze

 
 

Korzystaj dalej z uroków lata!
Wrzesień to znakomity miesiąc na zwiedzanie!
Jest jeszcze ciepło i już nie ma tłoku!

Sprawdź promocje oraz terminy wycieczek objazdowych w ALMATURZE i  zwiedzaj Włochy!

Wyjazdy w każdą sobotę.  Rabaty do 35%

 

 

*****

 

gorącaPROMOCJA w ALMATURZE trwa!
 

Zwiedzaj całą Europę: http://www.zalmaturem.pl/pl/almatur/alcat/wycieczki/kraj/dowolny/rodzaj/dowolny/transport/autokarem/oferty/last-minute/sort/minPrix/page/1

 

Biuro Podróży i Turystyki ALMATUR  Częstochowa

 
ul. Nowowiejskiego 2 , tel.: 343 655 561

 
*******************
 

 

 
 
 

 

Twoje wakacyjne Last Minute 

 
 
 
Przedłuż swoje wakacje. 
Sprawdź ofertę LAST MINUTE w Gandalfie!
 

 Niech zawsze trwa WAKACYJNA SIELANKA

 Znajdź własny sposób na wypoczynek.

Gandalf poleca: AUTOKAREM NAJTANIEJ


Ty kupisz:
bilety lotnicze, promowe, autokarowe, wczasy, wycieczki, obozy.

Zapraszamy: www.gandalf.pl;
Częstochowa, Al. NMP 23, tel 34 365 54 25

 
 

 

 

Parking na lotnisku - zadbaj o bezpieczeństwo swojego samochodu

 

 

Wybierając się na długo wyczekiwany urlop lub zwyczajnie podróżując w sprawach biznesowych za granicę, większość ludzi zastanawia się jak szybko i sprawnie, bez żadnych niepotrzebnych problemów dotrzeć na lotnisko.

Zamiast liczyć na różne środki transportu typu pociąg, autobus czy taksówka, najprostszym wyjściem z tej sytuacji jest oczywiście dojazd własnym autem. Jednak musimy mieć pewność, że po dojechaniu na miejsce, zostawimy je pod właściwym nadzorem. I tu najlepiej skorzystać z parkingu na lotnisku, który będzie najlepszym zabezpieczeniem dla auta.

O zaletach korzystania z parkingu czytaj na: http://czest.info/Parking-na-lotnisku oraz http://czest.info/podroze

 

 

 

 

 

Korzystaj z uroków lata - wrzesień we Włoszech z Almaturem

 

Wrzesień to znakomity miesiąc na zwiedzanie!
Jest jeszcze ciepło i już nie ma tłoku!

Korzystaj dalej z uroków lata!

Sprawdź promocje oraz terminy wycieczek objazdowych w ALMATURZE i  zwiedzaj Włochy!

Wyjazdy w każdą sobotę. 
Rabaty do 35%

gorącaPROMOCJA w ALMATURZE trwa!
 

Zwiedzaj całą Europę: http://www.zalmaturem.pl/pl/almatur/alcat/wycieczki/kraj/dowolny/rodzaj/dowolny/transport/autokarem/oferty/last-minute/sort/minPrix/page/1

 
 
ul. Nowowiejskiego 2 , tel.: 343 655 561

 
 
 
 
 
 

 
 

Odpoczywaj z Gandalfem

 

 

Każdy wolny moment, każda pora roku to doskonały powód, aby wypocząć, wyjechać, zwiedzić nieznnane miejsca, lub odwiedzić te ulubione!

Sprawdź co poleca Biuro Podróży Gandalf i wypoczywaj jak lubisz najbardziej.
W Gandalfie znajdziesz ofertę last minute oraz zplanujesz przyszłe podróże.

Gandalf poleca:

Biuro Podróży GANDALF : Częstochowa, Al. NMP 23, tel.: 664 139 387

 
 

Podróże małe i duże.

Czyli jak sobie radzić z problemami lotniczymi podczas wakacji?

 

Podczas wakacji coraz większa ilość osób wybiera dalekie destynacje. Niestety, również coraz częściej przydarzają się niespodziewane problemy podczas podróży. Odwołany, opóźniony lub przepełniony samolot może przysporzyć wielu problemów. Jak sobie z tym poradzić?

Panika to największy wróg

Jesteś gotowy na wymarzone wakacje, już tylko przelot dzieli Cię od upragnionego urlopu. Przyjeżdżasz na lotnisko i właśnie wtedy zaczynają się komplikacje. Scenariuszy może być wiele. Czasem zdarzy się, że samolot zostanie odwołany z najróżniejszych przyczyn. Przepełnienie, spowodowane przez sprzedanie za dużej ilości biletów przez linię lotniczą, spowoduje, że nie zostaniesz wpuszczony na pokład i będziesz musiał czekać na kolejny lot. Jednak najbardziej prawdopodobne jest opóźnienie samolotu. Co więcej, tego typu przypadek może spowodować, że nie zdążysz na lot transferowy, który miał doprowadzić Cię do celu. Na lotnisku w Warszawie aż 50% lotów jest opóźnionych o co najmniej 15 minut, podczas gdy w Gdańsku aż 33%. Z roku na rok można zauważyć znaczny wzrost opóźnień. Jeśli zdarzy Ci się jedna z takich sytuacji, pamiętaj - tylko bez paniki! Jest wyjście z tej sytuacji.

Poznaj swoje prawa

Wszyscy pasażerowie linii lotniczych mają takie same prawa. Jeżeli nie udało Ci się dotrzeć do miejsca destynacji na czas, wiedz, że masz szansę na uzyskanie odszkodowania. To czy klienci są uprawnieni do uzyskania odszkodowania zależy nie tylko od linii lotniczych, którymi podróżują, ale również od czasu opóźnienia. Odszkodowanie przysługuje w przypadku, gdy linia lotnicza pochodzi z Unii Europejskiej lub sam wylot obejmuje kraje UE. Dodatkowo należy wiedzieć, że skarga będzie rozpatrzona, jeśli opóźnienie wyniosło co najmniej 3 godziny – mówi ekspert Patrycja Wawryńczuk z firmy Zwrotzalot.pl. Zarówno w przypadku odwołania, jak i opóźnienia lotu, ważne są przyczyny. Może się zdarzyć, że linia lotnicza odrzuci wniosek o odszkodowanie ze względu na tzw. nadzwyczajne okoliczności. Pozostają one poza kontrolą linii lotniczych. Wśród nich można wymienić: nieprzyjazne warunki atmosferyczne, klęski żywiołowe, strajki (w niektórych przypadkach) oraz zagrożenia terrorystyczne. Zdarza się, że wnioski zostają niesłusznie odrzucone. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby znać swoje prawa. Kiedy przysługuje Ci odszkodowanie? Podczas gdy niedogodność spowodowana jest usterkami technicznymi samolotu, problemami z załadunkiem bądź też z załogą.

Nic straconego

Bardzo często pasażerowie nie wiedzą, że mają jakiekolwiek prawa do uzyskania odszkodowania za opóźniony, odwołany bądź przepełniony lot. Można to zrobić indywidualnie bądź skorzystać z usług firm, które się tym zajmują – mówi ekspert Patrycja Wawryńczuk z firmy Zwrotzalot.pl. A jest o co walczyć. Wysokość odszkodowania waha się pomiędzy 250 a 600 Euro. Zależy ono zarówno od długości lotu oraz od tego, jak długie było opóźnienie. W zależności od wytycznych, możesz być uprawniony do uzyskania odszkodowania w wysokości: 250 Euro – w przypadku opóźnienia dłuższego niż 3 godziny i w lotach do 1500 kilometrów, 400 Euro – gdy również będzie dłuższe niż 3 godziny, a przelot obejmie odległość 1500-3500 km (lub w granicach UE), 600 Euro – jeśli będziesz czekał dłużej niż 4 godziny, a lot będzie dłuższy niż 3500 kilometrów lub będzie poza granicami UE.

Jeśli nie jesteś pewien, czy przysługuje Ci rekompensata bądź nie wiesz, czym spowodowana była niedogodność związana z lotem, wystarczy oddać sprawę w ręce ekspertów. Aby dowiedzieć się czy danej osobie przysługuje rekompensata oraz jakiej wysokości wypłaty może się spodziewać, wystarczy uzupełnić formularz zgłoszeniowy na naszej stronie internetowej – dodaje ekspert Patrycja Wawryńczuk z firmy Zwrotzalot.pl

Warto pamiętać, że długo wyczekiwany urlop w wymarzonym miejscu to jedna z najważniejszych motywacji do pracy. Nie powinny nam go zakłócić komplikacje przed i w trakcie samej podróży. Dlatego też tak ważne jest, abyśmy znali swoje prawa. Dzięki temu unikniemy stresowych sytuacji, zaoszczędzimy pieniądze oraz cenny czas na ewentualne reklamacje.

International Marketing & Communication Coordinator

 

Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta