Badura Kiermasz Obuwia 20.11-25.11.2018
 
Promed Optyk. CZAS NA WZROK 40 +
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Podróże

Nie daj sobie wmówić, że góry to nie jest babska sprawa!

 
 
[POLECAMY KSIĄŻKĘ]  
 
"Babskie" góry. Kobiecy sposób na trekking, bieganie, skitury oraz rower - Natalia Tomasiak
 
 
Na Giewont można wyjść w trampkach, na Rysy w pełnym makijażu, a nad Morskie Oko wyjechać nawet taksówką.
Wybrać się w góry to nie problem, ważne aby zrobić to z głową!
 
 
 
Kiedy ostatnio Twoja stopa stanęła w górach? 
Przypomnij sobie wakacje z rodzicami, szkolną wycieczkę, studencką wyprawę ze znajomymi, ostatni zdobyty szczyt. 
Może wahasz się, czy chcesz wrócić do górskich wędrówek, a może nie wyobrażasz sobie bez nich życia? 
Ta książka jest dla Ciebie pod warunkiem, że jesteś... kobietą.

Choć niektórzy nawet dziś sądzą, że góry nie są dla kobiet, a eskapady w wydaniu płci pięknej to wyprawa w szpilkach na Giewont albo w pełnym makijażu na Spitsbergen, to autorka udowadnia, że kobieta w górach może być szczęśliwa, spełniona i bezpieczna.

 
Jeśli masz wątpliwości dotyczące sprzętu, diety, stroju czy własnych możliwości - ta książka rozwieje je wszystkie. 
Poznaj tajniki pakowania na górskie wycieczki piesze, biegowe, rowerowe czy skiturowe, przygotowywania apteczki i prowiantu na każdą porę roku.
 
 
 
 
 
 

 

W listopadowe wieczory zaplanuj wymarzone wakacje!

 

Długie, chłodne listopadowe wieczory spędzane w gronie przyjaciół i rodziny to najlepszy moment na zaplanowanie wymarzonych wakacji.

Teraz tęsknimy za upałem, wspominamy minione wakacje i z przyjemnością pomyślimy o następnych. 
O ile lepiej będzie wtedy znieść zimę!

W Gandalfie teraz największy wybór i najwyższe rabaty - nawet do 60 %

First Minute w Gandalfie to: niska zaliczka, gwarancja niezmienności ceny, parking gratis, czyli im wcześniej tym taniej!

Gandalf poleca także: bilety lotnicze, bilety promowe, wczasy, wycieczki, obozy, kolonie
 

Biuro Podróży GANDALF zaprasza:
 Al. NMP 23, tel.: 664 139 387

 
 
 

[POLECAMY KSIĄŻKĘ]

 

"NANGA DREAM" - pierwsza książka o Tomku Mackiewiczu

 

 

To historia człowieka, który za marzenie
był gotowy zapłacić najwyższą cenę.
 

 Miał swoje „fazy”: muzyka, używki, wreszcie góry. Jedna była najważniejsza, nazywa się Nanga Parbat. Chciał zdobyć ją zimą jako pierwszy.
W 2017 zmierzyli się siódmy raz.
Mówili o nim: punk, hipis, outsider. Chodził własnymi ścieżkami. Na wsi, gdzie się wychowywał, nauczył się, czym jest wolność. Potem szukał jej w mieście między blokami, w grupie chłopaków w kapturach, w strzykawce. Odnalazł ją w Indiach, potem w podróżach i adrenalinie. Dom miał tam, gdzie właśnie był: w Polsce, w Irlandii, w Nepalu, w busie, w namiocie na stokach ośmiotysięcznika.
W realizacji himalajskich celów nie wspierał go żaden sponsor ani środowisko wysokogórskie. Mimo to walczył o swoje marzenia, a pomagała mu cała Polska.
Tomek Mackiewicz – Czapa, Czapkins, Wegeta – był człowiekiem wymykającym się schematom.
Książka o nim to nie tylko relacja z podróży po miejscach, do których trafiał. To też zapis rozmów z tymi, którzy pojawiali się w jego życiu – na chwilę albo na dłużej, z rodziną i przyjaciółmi. Oni również, tak jak Tomek, są wyjątkowi.
Jako pierwsi otrzymywali sygnały, że dzieje się z nim coś złego. Akcję ratunkową, w której brali udział wspinacze spod K2, śledziła cała Polska.

Książka po raz pierwszy odsłania jej kulisy z perspektywy bliskich Mackiewiczowi osób:

 
MARIUSZ SEPIOŁO - autor książki
WITOLD MACKIEWICZ- ojciec Tomka
JOANNA KONDRACKA – była żona Tomka
 
 
 
 
 
 

FIRST GREECE - LATO 2019 już w sprzedaży

 

 

Łatwiej znieść zimę, gdy w planach letni wypoczynek!

 
Rezerwuj dziś!
LATO 2019 czeka!
Zyskaj najlepsze ceny!

Teraz zaliczka tylko 3%
Rabaty do 60 %

Gdy tęsknisz za upałem, nie możesz doczekać się lata, chcesz aby zima minęła Ci szybko - zarezerwuj swoje wymarzone wakacje w najkorzystniejszej cenie.


Biuro Podróży GANDALF zaprasza:
 Al. NMP 23, tel.: 664 139 387

First Minute w Gandalfie to: niska zaliczka, gwarancja niezmienności ceny, parking gratis, czyli im wcześniej tym taniej!

Gandalf poleca także: bilety lotnicze, bilety promowe, wczasy, wycieczki, obozy, kolonie
 

 

UNESCO: „Srebrny Pociąg” wraca do rozkładu jazdy

Lubisz aktywnie spędzać czas? Interesujesz się industrialną historią naszego kraju? Chcesz odkryć Szlak Zabytków Techniki? 
Już 7 października na jednym bilecie odkryjesz aż trzy śląskie atrakcje! 
Do turystycznego rozkładu jazdy wraca „Srebrny Pociąg”, czyli przejazdy najstarszą nieprzerwanie czynną koleją wąskotorową na świecie i nowoczesnym pociągiem Kolei Śląskich, z finałem w podziemiach górniczych wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. A wszystko to w województwie śląskim, gdzie bije industrialne serce Polski.

„Srebrny Pociąg" to propozycja adresowana przede wszystkim do aktywnych odkrywców. Oferta umożliwia przejazdy pociągami Kolei Śląskich i Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, a także zwiedzanie  z przewodnikiem Skansenu Maszyn Parowych i Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, której podziemia wpisano w ubiegłym roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Co więcej, w tym roku „Srebrny Pociąg” wzbogacił się o jeszcze jedną atrakcję, która powinna przypaść do gustu szczególnie miłośnikom kolei.
W ramach oferty możliwe będzie również zwiedzanie Stacji i Parowozowni Bytom - Karb.

Organizatorami wspólnego przedsięwzięcia pn. „Srebrny Pociąg” są Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych i Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej – dwie organizacje pozarządowe promujące dziedzictwo przemysłowe regionu oraz Koleje Śląskie - liczący się na rynku przewoźnik. Dzięki współpracy tych trzech podmiotów turyści będą mogli skorzystać z kompleksowej i jedynej w swoim rodzaju oferty. Obejmuje ona przejazd pociągami Kolei Śląskich na trasie Katowice – Bytom i Bytom – Katowice, przejazd koleją wąskotorową na trasie Bytom – Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra i z powrotem, zwiedzanie Stacji i Parowozowni Bytom Karb oraz Zabytkowej Kopalni Srebra wraz ze Skansenem Maszyn Parowych.

Znajdująca się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach i Górnośląskie Koleje Wąskotorowe w Bytomiu to dwie bardzo ciekawe atrakcje województwa śląskiego. Łączy je nie tylko wspólna historia industrializacji regionu, ale również obecność na Szlaku Zabytków Techniki.

„Srebrny Pociąg" będzie kursował w każdą niedzielę, począwszy od 7 października, aż do 9 grudnia włącznie. Początek trasy to stacja Katowice, skąd o 8:18 wyruszy pociąg Kolei Śląskich (kierunek Lubliniec, przyjazd na stację Bytom o 8:44). Następnie, w Bytomiu, po zaplanowanej przesiadce na tzw. „5 peron” Bytom Wąskotorowy, o 9:00 wyruszy pociąg Górnośląskich Kolei Wąskotorowych do stacji Tarnowskie Góry - Kopalnia Srebra (przyjazd: 9:50).

Po krótkim spacerze z peronu będzie miało miejsce zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra i Skansenu Maszyn Parowych. Do dyspozycji turystów będzie także sala kinowa kopalni, w której zaprezentowane zostaną archiwalne filmy związane z kolejnictwem.
Na miejscu znajduje się restauracja oraz sklepy z pamiątkami i minerałami.

Odjazd powrotnego pociągu wąskotorowego ze stacji Tarnowskie Góry - Kopalnia Srebra nastąpi
o godzinie 14:00, by do Bytomia Wąskotorowego dotrzeć na godzinę 15:50. Natomiast z Bytomia pociąg Kolei Śląskich do Katowic odjedzie o godzinie 16:21 (przyjazd do Katowic o godz. 16:44).

Podczas wycieczki zachęcamy do kolekcjonowania pieczątek w ramach konkursu „Podróżuj Szlakiem Zabytków Techniki”.
To konkurs, w którym wygrywają wszyscy. Wystarczy zwiedzić 10 wybranych zabytków techniki należących do Szlaku i zebrać z każdego zwiedzanego obiektu pieczątkę na specjalnej ulotce.
Można ją znaleźć w obiektach Szlaku lub wydrukować ze strony www.zabytkitechniki.pl (zakładka „Konkurs”). Bezpłatne gadżety czekają na każdego.
 Szczegółowe zasady określa Regulamin, dostępny na stronie www.

***

Bilet – cena i gdzie go kupić

Cena biletu normalnego wynosi 55 zł, a ulgowego 45 zł. Ulga przysługuje dzieciom i młodzieży oraz osobom uczącym się do 26 roku życia po okazaniu ważnej legitymacji. Dzieci do lat 4 korzystają z oferty bezpłatnie, przy okazaniu kuponu i biletu z ulgą 100% na przejazd pociągiem Kolei Śląskich wydanego w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich.

Cena biletu obejmuje:

 

  • przejazd pociągiem Kolei Śląskich w relacji Katowice – Bytom (nr44605) oraz powrotnym Bytom – Katowice (nr 44670), 
  •  przejazd pociągami wąskotorowymi w relacji Bytom Wąskotorowy – Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra (nr W-101) oraz powrotnym Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra – Bytom Wąskotorowy (nr W-102), 
  • zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra i Skansenu Maszyn Parowych z przewodnikiem,
  • zwiedzanie Stacji i Parowozowni Bytom Karb. 

Bilety można nabyć: 

 

  • w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich w Katowicach w budynku dworca w okresie 04.10.2018 - 08.12.2018 
  • w serwisie internetowym www.Goout.net
  • na przystanku Bytom Wąskotorowy lub Bytom Karb Wąskotorowy w dniu przejazdu tuż przed odjazdem pociągu wąskotorowego (jedynie w przypadku wolnych miejsc).
 


Lodowiec Stubai: najważniejsze wydarzenia sezonu 2018/19

 

 
 
Czy jesteście gotowi na rozpoczęcie sezonu na największym, lodowcowym ośrodku narciarskim w Austrii? Stubaier Gletscher kusi obecnością śniegu od października do czerwca, szybką i komfortową kolejką 3S Eisgratbahn oraz licznymi wydarzeniami: treningami w snowparku, testami sprzętu, kursami lawinowymi oraz wykwintnymi degustacjami. Największym wydarzeniem sezonu będzie ponownie FIS Freeski World Cup Stubai.
 
 
 
Warto wpisać do kalendarza
 
 
Mieszkańcy Doliny Stubai tradycyjnie rozpoczną sezon zimowy narciarskim Oktoberfestem „Weisse Wies’n” (13-14 października br.) i uroczystym zawołaniem „O’zapft is!” („Odszpuntowana!”), ogłaszającym otwarcie pierwszej beczki z piwem. Górna stacja kolejki Eisgrat ponownie zamieni się w bar piwny „pod chmurką” z muzyką na żywo, bawarskimi smakołykami i tradycyjnymi strojami ludowymi. Kobiece Dirndl i skórzane spodnie Lederhosen będą tu równie naturalne, jak ubrania narciarskie. Warto zapamiętać dwa przydatne słowa: „Weißwurst” – „biała kiełbasa” oraz „Pistengaudi” – „zabawa na stoku”.
 
Fani narciarstwa dowolnego powinni zarezerwować sobie czas od 22 do 24 listopada br. na zawody FIS Freeski World Cup Stubai, które odbędą się po raz drugi w Snowparku DC Stubai Zoo na Lodowcu Stubai. Triki na wysokim poziomie sportowym można tu zobaczyć także na jesieni podczas Stubai Premiere i Stubai Prime Park Session oraz na wiosnę przy okazji Spring Sessions. Legendarny snowpark staje się wówczas miejscem spotkań i treningu najlepszych freeriderów oraz tych, którzy marzą o osiągnięciu ich poziomu. Przyciąga ich tu profesjonalne ustawienie przeszkód oraz dbałość o ich jakość – przez cały sezon, park jest codziennie odświeżany i kształtowany.
 
Adrenalina w granicach bezpieczeństwa
 

 
Zaawansowani freeriderzy, po sprawdzeniu checkpointów, zapewne od razu udadzą się na emocjonujący zjazd którąś z 13 tras rekomendowanych przez Powder Department na Lodowcu Stubai (dostępne są traki GPS). Ci jednak, którzy dopiero zaczynają przygodę z tym sportem, lub też chcą odświeżyć umiejętności, mogą skorzystać z prowadzonych przez profesjonalistów kursów i obozów treningowych z zakresu bezpieczeństwa podczas jazdy off-piste. Cenne wskazówki dotyczące poszukiwania osób zasypanych przez lawiny warto przećwiczyć na bezpłatnej stacji treningowej ORTOVOX na górnej stacji kolejki Gamsgarten. Jeśli ktoś nie posiada własnego sprzętu lawinowego, może go wypożyczyć w pobliskim sklepie (podstawowy zestaw – plecak, detektor lawinowy, łopata i sonda – kosztuje 17 EUR za dobę).
 
Epikurejskie przyjemności na wysokości 3000 metrów n.p.m.
 
Nie tylko jazda po 35 trasach narciarskich o różnym poziomie trudności może być przyjemnością. Drobne radości czekają na gości już przy wjeździe komfortową kolejką 3S Eisgratbahn (tylko 12 minut), z Wi-Fi i panoramicznymi oknami, umożliwiającymi podziwianie widoków. Kolejka dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na górze znajduje się jaskinia lodowa, odkrywająca intrygujący świat wiecznego lodu, oraz platforma widokowa TOP OF TYROL (na wysokości 3 210 m n.p.m.) z pięknym widokiem na Dolinę Stubai i okoliczne szczyty. Warto także wspomnieć o szkółce narciarskiej BIG Family Ski Camp, gdzie dzieci i młodzież w formie zabawy uczą się jazdy na nartach pod okiem doświadczonych instruktorów. Dodatkowo, dzieci poniżej 10 roku życia mogą bezpłatnie korzystać z kolejek, jeśli są w towarzystwie rodzica posiadającego ski pass.
„Crème de la crème” ośrodka na Lodowcu Stubai jest jednak Schaufelspitz, najwyżej położona restauracja w Alpach nagrodzona toczkiem kucharskim przez Gault Millau. Po raz kolejny szef kuchni David Kostner przygotuje 6-daniowe menu degustacyjne specjalnie na Noc Gourmet Dine & Wine (11 oraz 12.01.2019 r.) oraz Noc Gourmet Dine & Beer (23.02.2019 r.).
 
Ostatni, wiosenny trening w snowparku
 
Słoneczny kwiecień i maj 2019 r., kiedy wiosna już gości w dolinie, to ostatnie chwile w sezonie zimowym, kiedy można trenować w Snowpark DC Stubai Zoo podczas legendarnych Spring Sessions. Dzięki korzystnemu położeniu na Lodowcu Stubai, freeskierzy mogą się tu cieszyć dobrymi warunkami śniegowymi kilka tygodni dłużej.
 
 
 
Przegląd wydarzeń w sezonie 2018/19
 
13 – 14.10.2018        Narciarski Oktoberfest „Weisse Wies‘n”
Zabawa w tradycyjnych, tyrolskich strojach podczas otwarcia sezonu narciarskiego. Ważne wydarzenie dla miłośników Oktoberfestu i śnieżnej aury.
 
 
19 – 21.10.2018        STUBAI PREMIERE – otwarcie snowparku
Po raz 10. Snowpark DC Stubai Zoo przygotuje teren do testów najnowszego sprzętu oraz liczne atrakcje dodatkowe.
 
 
24.10. – 18.11.2018 
27.11. 6.12.2018    STUBAI PRIME PARK SESSIONS
Trening w Snowpark DC Stubai Zoo, na którym spotyka się światowa elita freeski i snowboardu. Ważne wydarzenie dla tych, którzy chcą się uczyć od najlepszych.
 
 
  8 – 11.11.2018         SPORTSCHECK GLACIER TESTIVAL
Okazja do uzyskania profesjonalnej porady oraz poznania najnowszych produktów podczas największego w Alpach testiwalu sprzętu do sportów zimowych.
 
 
17 – 18.11.2018         SAAC BASIC CAMP – kurs lawinowy dla początkujących
Bezpłatny, dwudniowy trening prowadzony przez certyfikowanych przewodników górskich i narciarskich. Polecany tym, którzy myślą o jeździe poza wyznaczonymi trasami.
 
 
22 - 24.11.2018         FIS FREESKI WORLD CUP STUBAI
Snowpark DC Stubai Zoo ponownie będzie gościł zawody Pucharu Świata FIS Freeski World Cup w kategorii slopestyle. Dobra okazja do podziwiania trików profesjonalnych freeskierów.
 
 
15.12.2018
19.01.2019                Trening lawinowy INTERSPORT OKAY
Jednodniowe warsztaty dot. wypadków na stoku, prowadzone przez certyfikowanego przewodnika górskiego. Koszt 50 euro.
 
 
11 oraz 12.01.2019   NOC GOURMET DINE & WINE
Okazja do spróbowania potraw na wysokim poziomie kulinarnym i bezwzględnym (2900 m n.p.m.) w nagradzanej restauracji Schaufelspitz. Polecane miłośnikom wyrafinowanego jedzenia i win.
 
 
25 – 27.01.2019         KÄSTLE POWDER DEPARTMENT LADIES DAYS
Warsztaty freeride dla pań, które czują się pewnie na czarnych trasach i już złapały bakcyla jazdy off-piste. Wieczorami relaksujący pobyt w czterogwiazdkowym hotelu Stubaierhof.
 
 
23.02.2019               NOC GOURMET DINE & BEER
Ceniona restauracja Schaufelspitz zaprasza na wyrafinowaną kolację z degustacją piwa. Polecana nie tylko miłośnikom złotego trunku.
 
 
  1 –  3.03.2019          SPORTSCHECK BIWAK CAMP – obóz zimowy na lodowcu
Wyzwanie i niezapomniana przygoda w jednym: zimowy biwak na wysokości 3 210 m n.p.m. na platformie widokowej TOP OF TYROL. Więcej informacji na: www.stubaier-gletscher.com/pl/stubai-live/wydarzenia/einzel/article/biwak-sportscheck/
 
 
13 – 14.04.2019         SAAC BASIC CAMP – kurs lawinowy dla początkujących
Bezpłatny, dwudniowy trening prowadzony przez certyfikowanych przewodników górskich i narciarskich. Dla większego bezpieczeństwa podczas jazdy off-piste.
 
 
kwiecień i maj 2019   SPRING SESSIONS w SNOWPARKU DC STUBAI ZOO
Okazja do przedłużenia sezonu i zobaczenia najlepszych zawodników freeski i snowboardu.
Video: https://youtu.be/asFtl0WkCW0
 
 
 
Kalendarz imprez jest stale aktualizowany i uzupełniany.
 
 
Lodowiec Stubai w skrócie:
 
++ Największy lodowcowy teren narciarski w Austrii
++ Zaledwie 45 minut jazdy samochodem z Innsbrucka
++ Gwarantowany śnieg od października do czerwca
++ 26 nowoczesnych kolejek linowych i gondolowych
++ 35 tras narciarskich: naturalny śnieg na lodowcu zapewnia doskonałe wrażenia z jazdy
++ Najdłuższa nartostrada ma ok. 10 km długości i ponad 1 500 m różnicy w wysokości. Zaczyna się na górnej
     stacji kolejki Wildspitz (3 210 m n.p.m.) a kończy przy dolnej stacji Eisgrat w dolinie (1 695 m n.p.m.)
++ Szkółka narciarska BIG Family Ski Camp – opieka nad dziećmi od 3 do 15 roku życia
++ Snowpark Stubai Zoo z trasami Pro-, Medium- i Easy-Line
++ Powder Department – 13 tras freerideowych wskazanych trakami GPS
++ Jaskinia lodowcowa – 200-metrowa trasa edukacyjna wewnątrz lodowca
++ Platforma widokowa TOP OF TYROL na wysokości 3 210 m n.p.m.
++ Najwyższej klasy gastronomia –  szeroki wybór restauracji i potraw
++  INTERSPORT OKAY – sklep, wypożyczalnia, serwis i depozyt, 4 oddziały bezpośrednio w ośrodku narciarskim
++ Dzieci do 10 roku życia, pod opieką rodzica posiadającego karnet, jeżdżą na nartach za darmo
 
Sigma International
 
 
 
 
 
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta