Promed-Optyk, Częstochowa, Al. NMP 9. Częstochowa. Czas na wzrok 40+
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Podróże

Toskania i Cinque Terrre - Twoje niezapomniane podróże

 

Wolny czas w lipcu?
Wykorzystaj go na zwiedzanie świata z ALMATUREM !

Teraz możesz zwiedzać Włochy z rabatem:  35%
Toskania i Cinque Terrre:

Wyjazd już 21 lipca.
Koszt -1169 zł

Odkryj niezapomniane rejony, które zachwycają turystów.
Czekają na Ciebie: Florencja, Werona, Pizza, Siena, Cortona, Monterosso, Vernazza, Riomaggiore i wiele więcej urokliwych miejsc.

Sprawdź SUPER LAST MINUTE
 

 

 

 

*****

Włochy są jednym z najważniejszych pod względem turystycznym państw na świecie, które corocznie odwiedza ponad 46 mln turystów. Zabytki, dzieła sztuki, śródziemnomorska kuchnia, wielowiekowa historia, bogata kultura i awangardowa moda. 

Włochy są tak bogate turystycznie, że na pewno nie wystarczy jedna podróż by je poznać.
Toskania to najpięniejszy włoski region, kojarzy się z niesamowitymi miastami z Florencją, Sieną i Cortoną, a także malowniczymi winnicami, przyciągającymi rocznie miliony turystów.

Cinque Terre to pięć malutkich miasteczek położonych na riwierze liguryjskiej.
Ze względu na swoje piękno i charakterystyczną architekturę Monterosso, Vernazza, Riomaggiore, Corniglia oraz Manarola zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. Kolorowe domki nad morskimi urwiskami, zatoczki, plaże, groty, a to wszystko od góry otoczone zielonymi tarasami drzew oliwkowych i winorośli – Cinque Terre przyciąga i zachwyca rzesze turystów.

 

 
 
ul. Nowowiejskiego 2 , tel.: 343 655 561
 
 


 

Wakacyjny czas - wypoczywaj z Gandalfem

 

Chcesz dobrze wypocząć, szukasz ofert last minute, pragniesz, aby Twoje wakacje były niezapomniane?
 
 Sprawdź ofertę Biura Podróży Gandalf.
 
Gandalf zaprasza na ulopdo:

 

W Gandalfie znajdziesz wiele różnych propozycji spędzenia wakacji.

 
 
Planując swój wypoczynek sprawdź oferty:

oraz

 
"GANDALF" poleca: bilety lotnicze, promowe, autokarowe, wczasy, wycieczki, obozy.
 
Zapraszamy: www.gandalf.pl;
Częstochowa, Al. NMP 23, tel 34 365 54 25

 
 

 
 

Nowi uczestnicy Rejsu Niepodległości  -

młodzież ze Śląska dołączy do załogi Daru Młodzieży

 
 
 

Zapierające dech w piersiach widoki, niezapomniane przygody i świadomość uczestnictwa w historycznym przedsięwzięciu. Takie wspomnienia zabierze ze sobą młodzież, która opuści już wkrótce pokład Daru Młodzieży. Na Teneryfie dojdzie do kolejnej wymiany uczestników Rejsu Niepodległości.

Wizyta na Teneryfie to początek blisko dwumiesięcznej podróży po Afryce. Na Czarnym Lądzie będzie nas reprezentować zupełnie inna załoga. Kolejni laureaci konkursu organizowanego przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wezmą udział w wydarzeniu, promującym setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przed nowymi uczestnikami trudne zadanie. Będą musieli szybko wdrożyć się w schemat życia na statku i zapoznać się pokładowymi obowiązkami.

Musimy się sprawdzić jako załoga. Będziemy sterować, biegać po rejach, wchodzić na maszty, klarować i rozklarować, czyli składać i rozkładać. To nie będzie odpoczynek, to będzie tak naprawdę ciężka praca. Choć na pewno znajdzie się czas na czytanie książek. – mówi Marysia Dydycz, która weźmie udział w całym rejsie.

Celem polskiej fregaty jest udział w Światowych Dniach Młodzieży, które w przyszłym roku odbywają się w Panamie. Dwa tygodnie temu reprezentacja uczestników Rejsu Niepodległości, wraz z ministrem Markiem Gróbarczykiem udała się do Watykanu, gdzie uczestniczyli w audiencji u Papieża Franciszka, prosząc go o błogosławieństwo dla tej wspaniałej inicjatywy. W najbliższy wtorek idea przyświecająca Rejsowi Niepodległości dotrze na Jasną Górę, ale zanim to nastąpi młodzi adepci żeglugi przejdą mustrowanie, czyli obowiązkowy chrzest przyszłych członków załogi. Później wezmą udział w mszy świętej w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Mszę świętą będzie sprawował biskup Marek Solarczyk. Następnie odbędzie się Apel Jasnogórski. W obu tych wydarzeniach młodzieży będzie towarzyszyć minister Marek Gróbarczyk. Następnego dnia rano laureatów konkursu czeka wylot na Teneryfę. Na pokładzie Daru Młodzieży pojawią się 133 nowych osoby, a zejdzie z niego 125 uczestników Rejsu.

Inicjatywa Rejsu Niepodległości to niepowtarzalna okazja do tego zaakcentować wielopokoleniową polską tradycje. Udział w Światowych Dniach Młodzieży ma wyjątkową symbolikę, ponieważ Polska była organizatorem poprzedniej edycji tego wydarzenia.

****

Rejs Niepodległości to żeglarska wyprawa przez świat organizowana z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie zostało podzielone na 12 etapów. Łącznie w całym rejsie weźmie udział ponad 1000 młodych osób z całego kraju, wyłonionych w ramach konkursu. Statek „Dar Młodzieży” odwiedzi 22 porty (m.in. Kopenhaga, Bordeaux, Dakar, Kapsztad, Dżakarta, Singapur, Szanghaj, Osaka, Los Angeles czy Londyn) w 18 państwach świata. Hasłem przewodnim wydarzenia jest „Dookoła świata pod żaglami”, łączącym w sobie wielki ładunek emocji związanej z żeglugą przez wszystkie oceany i reprezentowania naszej Ojczyzny na całym świecie. Punktem kulminacyjnym będzie udział żaglowca w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w dniach 22-27 stycznia 2019 roku. Rejs jest doskonałym sposobem na promocję Polski, jej historii w niespotykany dotychczas sposób. Jego nadrzędnym celem jest zaakcentowanie w globalnej przestrzeni publicznej tak wyjątkowej rocznicy, jaką jest stulecie odzyskania niepodległości. Rejs potrwa od 22 maja 2018 do 28 marca 2019 roku. Organizatorami Rejsu Niepodległości są: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademia Morska w Gdyni oraz Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl. Głównym sponsorem projektu jest PKN ORLEN, natomiast oficjalnym sponsorem rejsu jest TAURON Polska Energia. Dodatkowego wsparcia finansowego udzieliła Polska Fundacja Narodowa. W gronie firm, które wspierają rejs znajdują się również: Przedsiębiorstwo Przeładunku Paliw Płynnych Naftoport, Enamor, a także Port Gdynia. Partnerem wydarzenia jest miasto Gdynia, zaś patronami medialnymi: TVP, TVP Info, Polskie Radio, Radio Plus, Radio Gdańsk, Gość Niedzielny, Katolicka Agencja Informacyjna, Tygodnik Sieci, wPolsce.pl, Polska Agencja Prasowa i Dziennik Bałtycki.projektkomunikacja.pl


 

LATO z ALMATUREM - sprawdź propozycje

 

 
Biuro Podróży ALMATUR poleca na LATO 2018:
 
 

 Skorzystaj z oferty Last Minute  na wycieczki objazdowe:

 HIT CENOWY:


 

WŁOCHY zniżki 35%

 

 

 
 

ul. Nowowiejskiego 2 , tel.: 343 655 561

Wakacje marzeń

 

 
Chcesz spędzić swoje wakacje marzeń?
 

 Sprawdź co proponuje Biuro Podróży Gandalf.

Gandalf zaprasza do:
Albanii, Grecji, Hiszpanii 

W Gandalfie znajdziesz wiele różnych propozycji spędzenia swojego urlopu.

Planując swój wypoczynek sprawdź ofertę:
 LAST MINUTE - samolotem
 oraz
AUTOKAREM NAJTANIEJ

 
 
 
"GANDALF" poleca: bilety lotnicze, promowe, autokarowe, wczasy, wycieczki, obozy.
Zapraszamy: www.gandalf.pl;
Częstochowa, Al. NMP 23, tel 34 365 54 25
 

 
 

Wynajem apartamentu w Warszawie – jaki standard?

 
 

Wynajem apartamentu w Warszawie to oferta, która przedstawia szereg doskonale umeblowanych lokali, które są wyposażone w Wi-Fi. 

Możesz liczyć na metraż powyżej pięćdziesięciu metrów kwadratowych, w tym na trzy pokoje i w pełni urządzoną kuchnię i łazienkę. Przestronne wnętrza pozwalają od razu poczuć ci się jak u siebie w domu. Nowoczesna aranżacja wnętrza, funkcjonalne i pojemne meble dopełniają całość.
 

 

 

Więcej czytaj: http://czest.info/Wynajem-apartamentu-w-Warszawie


[POLECAMY KSIĄŻKĘ]

 

IMPERIUM BOGA HANUMANA - Piotr Kłodkowski

 

Kompletny portret Indii, targanych tęsknotą za dawną świetnością i marzeniami o jeszcze większej potędze.

 

Dziś 20 czerwca nakładem Wydawnictwa Znak ukazuje się reportaż byłego ambasadora RP w Indiach, Piotra Kłodkowskiego IMPERIUM BOGA HANUMANA.

Autor pokazuje ten kraj od nie znanej dotąd strony.
 
***

Indie są miejscem, które fascynuje, intryguje i poraża skrajnościami. To tu premier, niczym dawni monarchowie, paraduje w marynarce, na której złotą nicią kazał wyszyć swoje inicjały, podczas gdy na ulicach miliony nadal żyją w nędzy. To nad Gangesem mimo archaicznego systemu kastowego rozwijają się najnowsze na świecie technologie. To w Indiach – mimo że dominuje tu hinduizm – za kilkanaście lat będzie mieszkać największa na świecie społeczność muzułmanów.

Dzięki pełnionej funkcji autor tej książki mógł wejść za zamknięte drzwi. Spotykał się z mężami stanu, potężnymi biznesmenami, wpływowymi dziennikarzami, a nawet artystami z Bollywood – jak choćby z Amitabhem Bachchanem, który czczony jest w jednej z hinduistycznych świątyń. Nie unikał rozmów ze zwykłymi ludźmi: taksówkarzami, sklepikarzami , albo służącymi z Bombaju, Delhi czy Kalkuty. Szukał też w Indiach wątków polskich. Próbując dowieść, jak wiele łączy nasze kraje, opisał historie nie tylko Stefana Norblina, nadwornego malarza bajecznie bogatych maharadżów, czy arcybiskupa Zaleskiego, watykańskiego dyplomaty i budowniczego pierwszego na subkontynencie seminarium duchownego, ale także Dobrego Maharadży, który podczas drugiej wojny światowej dał schronienie polskim dzieciom.

*****

Piotr Kłodkowski – orientalista. Był ambasadorem RP w Indiach (2009–2014) z akredytacją w Nepalu, Bangladeszu, na Sri Lance i Malediwach. Laureat nagród im. Beaty Pawlak i im. Józefa Tischnera. Autor książek O iluzji wartości uniwersalnych, O pęknięciu wewnątrz cywilizacji, Doskonały smak Orientu, Jak modlą się hindusi. Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji.

 
 
 
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta