Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

EKUZ to za mało. Ile kosztuje i co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne?

Chociaż posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wiąże się z wieloma korzyściami i jej wyrobienie jest całkowicie bezpłatne, to jednak w przypadku wyjazdu za granicę może okazać się niewystarczające. Znacznie bezpieczniejszym i ekonomiczniejszym rozwiązaniem będzie polisa turystyczna. Połączenie karty EKUZ i prywatnego ubezpieczenia to kompleksowa opcja zabezpieczenia medycznego, niezależnie od kraju docelowego wakacyjnej podróży.
 
 
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) zapewnia bezpłatny dostęp do podstawowej opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA). Jednak w odróżnieniu od ubezpieczenia turystycznego, zakres ochrony karty może okazać się niewystarczający.
EKUZ w przeciwieństwie do polisy turystycznej, nie posiada dodatkowej ochrony w postaci ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC), bagażu czy usług assistance. Gdy EKUZ w wakacyjnapolisa.pl okaże się niewystarczającą ochroną, warto ją rozszerzyć o dodatkowe ubezpieczenie turystyczne.
 
EKUZ – wady i zalety
 
Nawet podczas najpiękniejszych wakacji mogą wystąpić jakieś problemy zdrowotne, przez co konieczne będzie odwiedzenie lekarza czy też nawet szpitala. Może to być szczególnie problematyczne podczas urlopu zagranicznego, zwłaszcza dla portfela pacjenta. W związku z tym najlepiej jest już zawczasu zadbać o odpowiednią ochronę. Wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego to podstawa każdej osoby, która pragnie wyjechać na wakacje za granicę. Niestety trzeba liczyć się z tym, że nie zawsze uchroni ona przez koniecznością dopłaty czy nawet całkowitego pokrycia kosztów leczenia. W wielu krajach za usługi medyczne pacjent musi płacić z własnej kieszeni, nawet jeśli posiada kartę EKUZ. Koszty z tym związane potrafią mocno obciążyć budżet, przez co urlop zamiast zagwarantować relaks, przysporzy niepotrzebnego stresu i nieplanowanych wydatków.
 
Nawet NFZ zaleca zakup ubezpieczenia zdrowotnego, aby być w pełni chronionym, niezależnie od sytuacji. Należy pamiętać o tym, że posiadanie karty EKUZ gwarantuje otrzymanie bezpłatnej opieki medycznej podczas wyjazdów zagranicznych, ale w ograniczonym zakresie. Wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego może każdy obywatel Polski ubezpieczony w NFZ, a dokument ten w większości przypadków ważny jest 12 miesięcy. Obowiązuje on na terytorium całej Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Szwajcarii, Islandii i Liechtensteinie.
 
Słabą stroną karty EKUZ jest to, że na jej podstawie pacjent ma zapewnioną opiekę medyczną jedynie w placówkach publicznej służby zdrowia. Trzeba jednak pamiętać, że w każdym państwie obowiązują inne zasady i wiele usług, które są bezpłatne w Polsce, za granicą są odpłatne. Wówczas posiadanie samej karty EKUZ okazuje się być niewystarczającym dokumentem do otrzymania w pełni darmowego leczenia, gdyż to pacjent będzie musiał opłacić rachunek w części czy nawet w całości z własnej kieszeni. Największy problem pojawia się, gdy w kurorcie turystycznym nie działa publiczna placówka medyczna – wówczas karta EKUZ okazuje się być wręcz nieprzydatna. Nie ma także co liczyć na bezpłatny transport chorego z zagranicy do Polski. Ubezpieczenia turystyczne w wakacyjnapolisa.pl, czyli co powinno zawierać kompleksowe ubezpieczenie w atrakcyjnej cenie?
 
Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne
 
Obecnie coraz więcej Polaków decyduje się na opuszczenie granic kraju i spędzenie swoich wakacji w jednym z europejskich miast. W związku z tym rośnie popularność ubezpieczeń turystycznych, które okazują się być wręcz niezbędne, jeśli chodzi o kompleksową opiekę medyczną w razie choroby czy nieszczęśliwego wypadku. Polisa ubezpieczeniowa pozwala uchronić się turystom przed koniecznością poniesienia ogromnych kosztów związanych z leczeniem za granicą. Ceny polis turystycznych ustalane są na podstawie stref, w których to znajdują się dane grupy krajów. Wyróżnia się przede wszystkim strefę A dotyczącą państw europejskich wraz z krajami położnymi w Basenie Morza Śródziemnego i Wsypami Kanaryjskimi oraz strefę B – kraje niezrzeszone z UE/EFTA.
To na jaką wysokość składki zdecyduje się dana osoba, będzie miało bezpośredni wpływ na maksymalne koszty, które w razie zaistnienia takiej potrzeby pokryje ubezpieczyciel. Najtańsze ubezpieczenie tygodniowego wyjazdu do krajów należących do UE/EFTA zaczynają się już od 30 zł od osoby, a do krajów egzotycznych 40 zł. Na koszt ubezpieczenia wpływają: wysokość składki, rejon i zakres ubezpieczenia. Oprócz kosztów leczenia na poziomie kilkudziesięciu tysięcy euro polisa ubezpieczeniowa powinna zawierać również: ubezpieczenie od rezygnacji z imprezy turystycznej, usługi Assistance, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków, bagaż podróżny, Odpowiedzialność Cywilną, sprzęt sportowy oraz koszty anulowania noclegu/biletu lotniczego.
 
Karta EKUZ czy polisa turystyczna?
 
Zarówno karta EKUZ, jak również polisa turystyczna mają swoje zalety i wady. Tak naprawdę to wybór uzależniony jest od indywidualnych potrzeb, oczekiwań danej osoby. Najlepszym rozwiązaniem jest wyrobienie karty EKUZ i wykupienie polisy zdrowotnej. Oba te rozwiązania świetnie się uzupełniają i stanowią kompleksową formę ochrony. Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego jest szczególnie ważne przed wyjazdem na wakacje w Europie. Wówczas w razie wystąpienia choroby czy dojścia do wypadku turysta nie będzie musiał martwić się koniecznością pokrycia w całości kosztów leczenia, które zresztą za granicą są bardzo wysokie.