Promed. Czas na wzrok 40+
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 

Sport

W Bełchatowie bez kibiców gości

Raków.com.pl - 18 lipiec, 2019 - 20:28

Dzisiaj do Klubu wpłynęło pismo z decyzją Pani Prezydent Bełchatowa w którym poinformowała Nas o braku możliwości przyjmowania kibiców gości.

Działacze Rakowa zapowiedzieli, iż złożą w tej sprawie odwołanie. Pismo dotyczy spotkań Ekstraklasy rozgrywanych w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020.

Decyzja w każdej chwili może zostać zmieniona, na co liczymy.

Aktualności: Sport


Udany występ Karczewskiego we Wrocławiu

włokniarz.com - 18 lipiec, 2019 - 18:23

W czwartek (18. lipca) na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu rozegrano VI rundę Pucharu Ekstraligi 250 cc. W zawodach z niezłej strony zaprezentował się Franciszek Karczewski, który w rundzie zasadniczej wywalczył 7 “oczek” i uzyskał awans do finału “C”. W nim do mety dojechał jako pierwszy i ostatecznie sklasyfikowany został na dziewiątej pozycji. Występ żużlowca Bocar Włókniarza Częstochowa mógł być jeszcze lepszy, jednak w swoim czwartym starcie zaliczył wykluczenie. Zawody zakończyły się triumfem Oskara Palucha ze Stali Gorzów.

Wyniki:
1. Oskar Paluch (KS Stal Gorzów) (3,3,3,3) 12 + 1. miejsce w finale „A”
2. Mateusz Panicz (WTS Sparta Wrocław) (0,3,3,3) 9 + 2. miejsce w finale „A”
3. Wiktor Przyjemski (BTŻ Bydgoszcz) (3,2,2,3) 10 + 3. miejsce w finale „A”
4. Krzysztof Lewandowski (Start Gniezno) (3,3,3,2) 11 + 4. miejsce w finale „A”

5. Damian Ratajczak (Unia Leszno) (3,1,1,3) 8 + 1. miejsce w finale „B”
6. Paweł Trześniewski (KS ROW Rybnik) 2,3,2,2) 9 + 2. miejsce w finale „B”
7. Fabian Ragus (Falubaz Zielona Góra) (3,3,1,1) 8 + 3. miejsce w finale „B”
8. Hubert Jabłoński (Unia Leszno) (1,2,3,2) 8 + 4. miejsce w finale „B”

9. Franciszek Karczewski (Włókniarz Częstochowa) (2,2,3,W) 7 + 1. miejsce w finale „C”
10. Seweryn Orgacki (GKM Grudziądz) (0,2,2,1) 5 + 2. miejsce w finale „C”
11. Dawid Pecyna (KS Stal Gorzów) (1,1,2,3) 7 + 3. miejsce w finale „C”
12. Piotr Świercz (Unia Tarnów) (2,2,1,2) 7 + 4. miejsce w finale „C”

13. Patryk Nater (Unia Tarnów) (2,1,1,1) 5 + 1. miejsce w finale „D”
14. Mateusz Affelt (KS Toruń) (1,1,1,2) 5 + 2. miejsce w finale „D”
15. Maksym Borowiak (Unia Leszno) (2,0,0,1) + upadek w finale  „D”
16. Jan Rachubik (KM Cross Lublin) (1,1,2,W) 4 – wycofał się z finału „D”

17. Oliwer Ralcewicz (Stal Gorzów) (T,0,D,W) 0 + 1. miejsce w finale „E”

18. Kacper Makowski (KS Toruń) (1,T,0,0) 1 – wycofał się z finału „E”
19. Antoni Mencel (Unia Leszno) – nie dojechał na zawody
20. Kacper Gosik (Motor Lublin) – nie dojechał na zawody

Bieg po biegu:
1. Ratajczak, Karczewski, Jabłoński, Panicz
2. Paluch, Borowiak, Makowski
3. Lewandowski, Trześniewski, Pecyna, Orgacki
4. Przyjemski, Świercz, Rachubik, Ralcewicz (T)
5. Ragus, Nater, Affelt
6. Lewandowski, Jabłoński, Rachubik, Makowski (T)
7. Paluch, Karczewski, Affelt, Ralcewicz
8. Ragus, Świercz, Pecyna, Borowiak
9. Trześniewski, Przyjemski, Ratajczak
10. Panicz, Orgacki, Nater
11. Jabłoński, Pecyna, Affelt, Ralcewicz (D)
12. Panicz, Przyjemski, Ragus, Makowski
13. Paluch, Trześniewski, Ratajczak
14. Lewandowski, Rachubik, Nater
15. Karczewski, Orgacki, Świercz, Borowiak
16. Przyjemski, Jabłoński, Borowiak
17. Panicz, Trześniewski, Ragus, Rachubik (W)
18. Pecyna, Affelt, Ralcewicz (W)
19. Ratajczak, Lewandowski, Nater, Makowski
20. Paluch, Świercz, Orgacki, Karczewski (W)

Finał „E”:
21. Ralcewicz
Finał „D”:
22. Nater, Affelt, Borowiak (U)
Finał „C”:
23. Karczewski, Orgacki, Pecyna, Świercz
Finał „B”:
24. Ratajczak, Trześniewski, Ragus, Jabłoński
Finał „A”:
25. Paluch, Panicz, Przyjemski, Lewandowski

Wyniki za speedwaynews.pl

Aktualności: Sport


Bocar Włókniarz Częstochowa ponownie wygrywa w Gdańsku

włokniarz.com - 17 lipiec, 2019 - 19:02

Dziś na torze w Gdańsku odbyła się kolejna runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Nasi zawodnicy powtórzyli wczorajszy sukces i znów okazali się najlepsi zdobywając łącznie 21 punktów. Najlepszym zawodnikiem Bocar Włókniarza Częstochowa został Jakub Miśkowiak, który w czterech biegach zainkasował 11 punktów. Bartłomiej Kowalski zapisał przy swoim nazwisku 6 oczek natomiast Mateusz Świdnicki 4 punkty.

I Bocar Włókniarz Częstochowa – 21 pkt.
7. Jakub Miśkowiak – 11 (3,3,2,3)
8. Bartłomiej Kowalski – 6 (2,3,1,0)
9. Mateusz Świdnicki – 4 (0,1,2,1)

II. Francepol Falubaz Zielona Góra – 20 pkt.
4. Norbert Krakowiak – 4 (1,1,0,2)
5. Damian Pawliczak – 8 (3,1,3,1)
6. Mateusz Tonder – 8 (2,1,2,3)

III-V. Aforti Start Gniezno – 19 pkt.
13. Damian Stalkowski – 7 (2,1,3,1)
14. Mateusz Błażykowski – 2 (t,2,-,w)
15. Kevin Fajfer – 10 (2,3,3,2)
26. Kacper Grzelak – 0 (0,0)

III-V. PGG ROW Rybnik – 19 pkt.
10. Dominik Tyman – 0 (0,0,0,w)
11. Mateusz Tudzież – 7 (1,2,2,2)
12. Robert Chmiel – 12 (3,3,3,3)

III-V. Elektrociepłownia Falubaz Zielona Góra – 19 pkt.
16. Nikodem Bartoch – 7 (1,2,3,1)
17. Jakub Osyczka – 9 (3,1,3,2)
18. Damian Boduch – 2 (2,u,-,-)
27. Fabian Ragus – 1 (0,1)

VI. Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 15 pkt.
1. Karol Żupiński – 10 (2,3,2,3)
2. Denis Zieliński – 3 (0,1,1,1)
3. Oskar Rowecki – 2 (0,0,0,2)
22. Maciej Uszaruk – ns

VII. Drużyna ACCR – 13 pkt.
19. Jan Kvech – 10 (2,3,3,2)
20. Patrik Mikel – 3 (1,1,1,w)
21. Daniel Silhan – 0 (0,0,0,0

Bieg po biegu:
1. Pawliczak, Żupiński, Krakowiak, Zieliński
2. Miśkowiak, Kowalski, Tudzież, Tyman
3. Osyczka, Stalkowski, Bartoch, Grzelak
4. Żupiński, Kvech, Mikel, Rowecki
5. Miśkowiak, Tonder, Krakowiak, Świdnicki
6. Chmiel, Fajfer, Stalkowski, Tyman
7. Kvech, Boduch, Osyczka, Silhan
8. Kowalski, Żupiński, Świdnicki, Rowecki
9. Chmiel, Tudzież, Tonder, Krakowiak
10. Fajfer, Błażykowski, Mikel, Silhan
11. Osyczka, Bartoch, Zieliński, Rowecki
12. Stalkowski, Krakowiak, Pawliczak, Grzelak
13. Bartoch, Świdnicki, Kowalski, Boduch (u)
14. Chmiel, Tudzież, Mikel, Silhan
15. Fajfer, Rowecki, Zieliński, Błażykowski (w)
16. Pawliczak, Tonder, Bartoch, Ragus
17. Kvech, Miśkowiak, Świdnicki, Silhan
18. Żupiński, Tudzież, Zieliński, Tyman
19. Tonder, Kvech, Pawliczak, Mikel (w)
20. Miśkowiak, Fajfer, Stalkowski, Kowalski
21. Chmiel, Osyczka, Ragus, Tyman (w)

wyniki za: wybrzezegdansk.pl / sportowefakty.pl

Aktualności: Sport


DMPJ: Bocar Włókniarz Częstochowa zwycięża w Gdańsku

włokniarz.com - 16 lipiec, 2019 - 19:17

Wtorkowe zmagania Drużynowych Mistrzostw Polski w Gdańsku zakończyły się zwycięstwem częstochowskich juniorów. Rewelacyjnie spisał się Jakub Miśkowiak, który zdobył komplet punktów. Na uwagę zasługuje również bardzo dobra postawa Bartłomieja Kowalskiego, który w czterech startach zdobył 10 punktów. Na drugim miejscu zawody zakończyli zawodnicy zielonigórscy, a trzecie należało do drużyny ACCR.

I Bocar Włókniarz Częstochowa – 26 pkt.
16. Jakub Miśkowiak – 12 (3,3,3,3)
17. Bartłomiej Kowalski – 10 (2,3,2,3)
18. Mateusz Świdnicki – 4 (1,1,2,u)

II Francepol Falubaz Zielona Góra – 22 pkt.
19. Norbert Krakowiak – 9 (3,2,1,3)
20. Damian Pawliczak – 8 (1,3,2,2)
21. Mateusz Tonder – 5 (0,0,3,2)

III Drużyna ACCR – 17 pkt.
4. Jan Kvech – 11 (2,3,3,3)
5. Patrik Mikel – 4 (1,1,1,1)
6. Daniel Silhan – 2 (1,1,0,0)

IV Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 16 pkt.
1. Karol Żupiński – 11 (3,2,3,3)
2. Denis Zieliński – 3 (0,1,1,1)
3. Oskar Rowecki – 2 (0,2,0,0)
22. Maciej Uszaruk – ns

V-VI Elektrociepłowni Falubaz Zielona Góra – 15 pkt.
7. Nikodem Bartoch – (1,2,3,1)
8. Jakub Osyczka – 8 (2,1,2,3)
9. Damian Boduch – 0 (0,-,-,0)
24. Fabian Ragus – 0 (0,u)

V-VI Aforti Start Gniezno – 15 pkt.
10. Damian Stalkowski – 9 (3,2,2,2)
11. Mateusz Błażykowski – 0 (0,-,0,0)
12. Kevin Fajfer – 6 (3,2,1,0)
25. Kacper Grzelak – 0 (u)

VII PGG ROW Rybnik – 14 pkt.
13. Dominik Tyman – 0 (t,0,0,0)
14. Mateusz Tudzież – 7 (1,1,2,3)
15. Robert Chmiel – 7 (1,2,2,2)

Bieg po biegu:
1. (64,09) Żupiński, Kvech, Mikel, Zieliński
2. (65,22) Stalkowski, Osyczka, Bartoch, Błażykowski
3. (64,15) Miśkowiak, Kowalski, Tudzież, Tyman (t)
4. (65,21) Krakowiak, Żupiński, Pawliczak, Rowecki
5. (65,97) Kvech, Bartoch, Silhan, Boduch
6. (65,72) Fajfer, Stalkowski, Chmiel, Tyman
7. (65,71) Kowalski, Krakowiak, Świdnicki, Tonder
8. (66,13) Żupiński, Rowecki, Osyczka, Ragus
9. (66,25) Kvech, Fajfer, Silhan, Grzelak (u)
10. (65,81) Pawliczak, Chmiel, Tudzież, Tonder
11. (65,57) Miśkowiak, Kowalski, Zieliński, Rowecki
12. (66,22) Kvech, Tudzież, Mikel, Tyman
13. (65,22) Miśkowiak, Osyczka, Świdnicki, Ragus (u)
14. (66,75) Tonder, Pawliczak, Fajfer, Błażykowski
15. (66,94) Tudzież, Chmiel, Zieliński, Rowecki
16. (65,40) Miśkowiak, Świdnicki, Mikel, Silhan
17. (67,03) Bartoch, Tonder, Krakowiak, Boduch
18. (66,19) Żupiński, Stalkowski, Zieliński, Błażykowski
19. (67,31) Krakowiak, Pawliczak, Mikel, Silhan
20. (67,00) Osyczka, Chmiel, Bartoch, Tyman
21. (67,13) Kowalski, Stalkowski, Fajfer, Świdnicki (u)

Aktualności: Sport


Jesteśmy zawsze tam!

Raków.com.pl - 16 lipiec, 2019 - 13:53

Zostały 4 dni do pierwszego po 21 latach meczu Rakowa w Ekstraklasie. Poniżej kilka spraw organizacyjnych:

- zbiórka na wyjazd na stadionie o godz. 11:30.

- osoby, które zapisywały się w zeszłym tygodniu i z przyczyn technicznych nie dostały biletu, a jedynie voucher mogą go już wymienić w sklepie „Medalik”, lub ewentualnie na zbiórce.

- zakładamy odpowiednie kolorystycznie koszulki (czerwone, lub czerwono-niebieskie) i zabieramy ze sobą szaliki.

- przypominamy, że mimo iż formalnie jest to mecz „domowy” to jednak Bełchatów jest terenem wyjazdowym, i każdy kibic Rakowa zobowiązany jest do godnego reprezentowania barw oraz miasta.

- osoby nie trzymające fasonu mogą mecz zakończyć już na parkingu na Limanowskiego, więc radzimy wziąć to pod uwagę.

- do autokarów wpuszczane będą tylko te osoby, które posiadają bilet drukowany w „Medaliku” lub voucher na przejazd (karnetowcy).

- przypominamy, że na sektorze B (na który w dalszym ciągu bilety można nabyć w „Medaliku”) dopingujemy cały czas. Jest to historyczny sezon, ale i trudny okres ze względu, że magistrat nie dojechał z obiektem na Limance, więc wsparcie dla Rakowa jest niezbędne – szykujcie się na zdzieranie gardeł!

Jesteśmy zawsze tam!

Aktualności: Sport


Operacja Białystok!

Raków.com.pl - 15 lipiec, 2019 - 17:25

Zaczynamy wyjątkowy sezon, a co za tym idzie najwyższy czas wrócić na szlak. Ten sezon będzie ciężki, bo wszystko mamy poza domem, jednak właściwe wyjazdy zaczynamy od fajnego terenu w Białymstoku. Ruszamy z mobilizacją i wyjeżdżamy w Polskę godnie reprezentować czerwono – niebieskie barwy w ekstraklasie. Poniżej garść informacji. Jest istotna zmiana względem ostatnich lat, więc proszę się dokładnie zapoznać.

Wszyscy do Białegostoku – ZA RAKÓW!!!

Od tego sezonu kończymy z zapisami on-line. Zapisy prowadzone będą w sklepie “Medalik” w godzinach jego otwarcia, przy zapisie wpłacamy kasę za wyjazd.

Info dotyczące wyjazdu autokarowego na Jagiellonię:
- Koszt wyjazdu 120 zł (przejazd + bilet)
- Zapisy w sklepie “Medalik”>>> Godziny otwarcia sklepu Medalik – tutaj<<<
- Młodzież do 18 – nastki jedzie na wyjazd za 90zł.
- Zapisy potrwają do czwartku 25.07
- Zbiórka na wyjazd 12:30 stadion.

Aktualności: Sport


Ostatnia prosta

Raków.com.pl - 15 lipiec, 2019 - 15:43

Czujecie już tę ekscytację? Zostało 5 dni do pierwszego po 21 latach meczu Rakowa w Ekstraklasie. Odpowiednio nakręceni? Zmotywowani i zapisani? Przypominamy, że bilety na sektor B do nabycia tylko w sklepie Medalik.

Wkrótce podamy szczegółowe informacje na temat wyjazdu na mecz „domowy” z Koroną.




Aktualności: Sport


Udane występy Bocar Włókniarza w Toruniu

włokniarz.com - 15 lipiec, 2019 - 08:12

W miniony weekend (13-14 lipca) w Toruniu rozegrano kolejne w tym roku zmagania miniżużlowe. W sobotę w VII rundzie Indywidualnych Mistrzostw Polski z bardzo dobrej strony pokazał się Kacper Halkiewicz, który wywalczył 9 “oczek” i awansował do finału B, gdzie jako pierwszy minął linię mety. Ostatecznie więc w zawodach zajął piąte miejsce. Drugi z biało-zielonych – Paweł Caban zajął drugie miejsce w wyścigu kwalifikacyjnym i niestety w imprezie pełnił wyłącznie status drugiego rezerwowego. Startował jednak w wyścigach pokazowych, w których zajął dwa razy drugie miejsce i raz pierwsze.

Drugiego dnia rywalizacji rozegrano I rundę Drużynowych Mistrzostw Polski. W zawodach tych kapitalnie spisali się nasi miniżużlowcy, którzy wywalczyli 21 “oczek” i razem z ekipą z Wawrowa sklasyfikowani zostali na drugiej lokacie. W naszej drużynie punktowali: Kacper Halkiewicz – 11, gościnnie startujący Jakub Breński – 7 oraz Paweł Caban – 3.

VII runda IMP w miniżużlu:
1. Dawid Piestrzyński (MKMŻ Rybki Rybnik) – 11+3 (2,3,3,3)
2. Mikołaj Duchiński (SSSM Stal Toruń) – 11+2 (3,3,2,3)
3. Mateusz Łopuski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) – 9+1 (3,3,1,2)
4. Krystian Gręda (ZKŻ SSA Zielona Góra) – 12+0 (3,3,3,3)
5. Kacper Halkiewicz (Bocar Włókniarz Częstochowa) – 9+3 (1,2,3,3)
6. Bartosz Lewandowski (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) – 9+2 (2,3,2,2)
7. Kacper Teska (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) – 8+1 (3,2,2,1)
8. Antoni Kawczyński (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) – 9+0 (1,2,3,3)
9. Emil Maroszek (BTŻ Polonia Bydgoszcz) – 5+3 (2,1,0,2)
10. Nikodem Czmut (SSSM Stal Toruń) – 5+2 (0,1,2,2)
11. Mikołaj Krok (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) – 5+1 (0,2,3,0)
12. Szymon Ludwiczak (MKMŻ Rybki Rybnik) – 7+w (3,2,1,1)
13. Jakub Breński (KS Toruń S.A.) – 5+3 (1,1,1,2)
14. Denis Andrzejczak (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) – 3+2 (2,0,1,0)
15. Szymon Tomaszewski (MKMŻ Rybki Rybnik) – 3+1 (2,0,1,0)
16. Igor Sawicki (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) – 5+0 (1,1,2,1)
17. Maciej Kurzawski (BTŻ Polonia Bydgoszcz) – 1+3 (w,0,0,1)
18. Wiktor Andryszczak (UKS Speedway Rędziny) – 3+2 (1,1,0,1)
19. Ksawery Słomski (SSSM Stal Toruń) – 0+1 (0,0,0,0)
20. Kacper Tuczkowski (BTŻ Polonia Bydgoszcz) – 0+0 (0,0,0,0)
R1. Franciszek Majewski (KS Toruń) – NS
R2. Paweł Caban (Bocar Włókniarz Częstochowa) – NS

I runda DMP w miniżużlu:
I MKMŻ Rybki Rybnik – 26
13. Szymon Ludwiczak – 7 (2,2,2,1)
14. Szymon Tomaszewski – 5 (-,3,-,2)
15. Marcel Kowolik – 4 (-,2,-,2)
26. Dawid Piestrzyński – 10 (1,3,3,3)

II-III Bocar Włókniarz Częstochowa – 21
16. Kacper Halkiewicz – 11 (2,3,3,3)
17. Jakub Breński – 7 (0,2,3,2)
18. Paweł Caban – 3 (1,2,0,0)

II-III Just Fun GUKS Speedway Wawrów – 21
10. Kacper Teska – 5 (2,1,1,1)
11. Mikołaj Krok – 11 (3,3,3,2)
12. Bartosz Lewandowski – 0 (d,-,-,-)
25. Denis Andrzejczak – 5 (0,2,3)

IV GKŻ Wybrzeże Gdańsk – 18
4. Mateusz Łopuski – 8 (2,3,2,1)
5. Antoni Kawczyński – 6 (1,w,2,3)
6. Igor Sawicki – 4 (1,1,1,1)

V SSSM Stal Toruń – 17
1. Mikołaj Duchiński – 12 (3,3,3,3)
2. Nikodem Czmut – 2 (0,1,1,0)
3. Ksawery Słomski – 3 (1,2,0,0)

VI BTŻ Polonia Bydgoszcz – 13
19. Emil Maroszek – 10 (2,3,3,2)
20. Mikołaj Kurzawski – 2 (d,1,1,0)
21. Kacper Tuczkowski – 1 (0,0,0,1)

VII UKS Speedway Rędziny – 8
7. Wiktor Andryszczak – 6 (1,2,2,1)
8. Miłosz Kowalski – 2 (0,1,1,0)
9. brak zawodnika

Wyniki za SportoweFakty.wp.pl

Aktualności: Sport


Matej Zagar startował w Czechach

włokniarz.com - 14 lipiec, 2019 - 21:00

Matej Zagar startował dziś w Czechach, gdzie odbyła się VI runda tamtejszej Ekstraligi. Słoweniec bronił barw drużyny Zlata Prilba Pardubice, dla której zdobył 13+3 punkty w sześciu biegach. Szósty i zarazem dodatkowy bieg Zagar stoczył z Jakubem Jamrógiem o trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Dzięki zwycięstwu Zagar zapewnił swojej drużynie miejsce na podium tuż za ekipami AK Marketa Praga i SC Interteam.  

I. AK Marketa Praga – 34:
5. Zdenek Holub – 8 (2,2,2,1,1)
6. Ondrej Smetana – 8 (3,3,1,1)
7. Michal Skurla – 1 (0,1)
8. Petr Chlupac – 6 (3,0,2,1)
18. Jan Kvech – 11 (1,3,2,2,3)

II. SC Interteam – 30:
1. Martin Vaculik – 13 (3,3,2,3,2)
2. Jakub Valkovic – 4 (2,0,1,0,1)
3. Filip Hajek – 0 (0,0)
4. Jan Macek – 1 (1,0,0)
17. Anders Thomsen – 12 (0,3,3,3,3)

III. Zlata Prilba Pardubice – 28+3:
13. Martin Gavenda – 3 (1,1,1)
14. Vaclav Milik – 8 (1,1,2,2,2)
15. Patrik Mikel – 1 (1,d,0,0,0)
16. Jaroslav Petrak – 3 (2,1)
20. Matej Zagar – 13 (2,3,3,2,3) +3

IV. AK 3ton Slany – 28+2:
9. Milan Dobias – 0 (0,0,0,0,0)
10. Jakub Jamróg – 10 (1,1,2,3,3) +2
11. Zdenek Simota – 5 (2,2,0,1,d)
12. Eduard Krcmar – 13 (3,2,3,3,2)

Bieg po biegu:
1. Krcmar, Holub, Milik, Thomsen
2. Smetana, Simota, Gavenda, Hajek
3. Chlupac, Valkovic, Mikel, Dobias
4. Vaculik, Zagar, Jamróg, Skurla
5. Smetana, Petrak, Macek, Dobias
6. Thomsen, Holub, Jamróg, Mikel (d)
7. Zagar, Krcmar, Kvech, Valkovic
8. Vaculik, Simota, Milik, Chlupac
9. Kvech, Jamróg, Gavenda, Macek
10. Thomsen, Milik, Skurla, Dobias
11. Zagar, Holub, Valkovic, Simota
12. Krcmar, Vaculik, Smetana, Mikel
13. Krcmar, Chlupac, Petrak, Hajek
14. Thomsen, Kvech, Simota, Mikel
15. Jamróg, Milik, Smetana, Valkovic
16. Vaculik, Zagar, Holub, Dobias
17. Jamróg, Kvech, Valkovic, Mikel
18. Zagar, Krcmar, Chlupac, Macek
19. Thomsen, Milik, Holub, Dobias
20. Kvech, Vaculik, Gavenda, Simota (d)

Bieg dodatkowy o 3. miejsce:
21. Zagar, Jamróg

wyniki za: sportowefakty.pl

Aktualności: Sport


Jedenaste miejsce Miedzińskiego w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski

włokniarz.com - 14 lipiec, 2019 - 20:54

Dziś w Lesznie poznaliśmy nazwisko Indywidualnego Mistrza Polski na żużlu. W finale rozgrywanym na stadionie im. Alfreda Smoczyka najlepszym zawodnikiem został Janusz Kołodziej. Do Leszna udał się również reprezentant forBET Włókniarza Częstochowa Adrian Miedziński, który zdobywając 5 punktów sklasyfikowany został na 11. miejscu. Wynik mógłby być lepszy gdyby nie wykluczenie z biegu czternastego, w którym Miedziński zdaniem sędziego był winnym upadu Przemysława Pawlickiego.

Wniki:

1. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) – 15+2 (3,3,1,2,3,3) + 1. miejsce w finale
1. Bartosz Zmarzlik (truly.work Stal Gorzów) – 17 (3,3,3,3,3,2) + 2. miejsce w finale
3. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) – 14 (3,2,3,3,2,1) + 3. miejsce w finale
4. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) – 11+3 (3,w,2,3,3,0) + 4. miejsce w finale
5. Przemysław Pawlicki (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 9+1 (2,1,3,3,0)
6. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 11+0 (2,2,3,1,3)
7. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) – (1,3,2,0,2)
8. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno) – (1,3,2,1,1)
9. Norbert Kościuch (Get Well Toruń) – (2,0,1,2,2)
10. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – (t,2,0,2,2)
11. Adrian Miedziński (forBET Włókniarz Częstochowa) – 5 (1,2,2,w,d)
12. Oskar Fajfer (Car Gwarant Start Gniezno) – (2,1,0,1,0)
13. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin) – (0,1,1,2,0)
14. Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – (1,d,1,d,1)
15. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – (0,0,0,1,1)
16. Adrian Cyfer (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – (0,1,0,0,1)
17. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) – (0)
18. Adrian Gała (Car Gwarant Start Gniezno) – nie jechał

Bieg po biegu:
1. (62,03) Janowski, Kościuch, Kubera, Smektała (Pieszczek – t)
2. (61,59) Pi. Pawlicki, Fajfer, Gomólski, Lampart
3. (60,93) Zmarzlik, Dudek, Miedziński, Cyfer
4. (60,78) Kołodziej, Prz. Pawlicki, Drabik, Protasiewicz
5. (60,41) Zmarzlik, Janowski, Prz. Pawlicki, Pi. Pawlicki (w)
6. (60,35) Drabik, Pieszczek, Cyfer, Gomólski (d4)
7. (60,44) Kołodziej, Miedziński, Lampart, Kościuch
8. (61,03) Kubera, Dudek, Fajfer, Protasiewicz
9. (61,75) Janowski, Miedziński, Gomólski, Protasiewicz
10. (60,62) Dudek, Pi. Pawlicki, Kołodziej, Pieszczek
11. (60,88) Zmarzlik, Drabik, Kościuch, Fajfer
12. (62,88) Prz. Pawlicki, Kubera, Lampart, Cyfer
13. (61,75) Janowski, Lampart, Dudek, Drabik
14. (62,38) Prz. Pawlicki, Pieszczek, Fajfer, Miedziński (w)
15. (62,12) Pi. Pawlicki, Kościuch, Protasiewicz, Cyfer
16. (62,04) Zmarzlik, Kołodziej, Kubera, Gomólski (d/st)
17. (61,91) Kołodziej, Janowski, Cyfer, Fajfer
18. (61,72) Zmarzlik, Pieszczek, Protasiewicz, Lampart
19. (61,70) Dudek, Kościuch, Gomólski, Prz. Pawlicki
20. (62,09) Pi. Pawlicki, Drabik, Kubera, Miedziński (d4)

Półfinał:
21. (61,81) Pi. Pawlicki, Kołodziej, Prz. Pawlicki, Dudek

Finał:
22. Kołodziej, Zmarzlik, Janowski, Pi. Pawlicki

wyniki za: sportowefakty.pl

Aktualności: Sport


Matej Zagar indywidualnym mistrzem Słowenii

włokniarz.com - 13 lipiec, 2019 - 22:30

W zakończonych przed momentem Indywidualnych Mistrzostwach Słowenii na żużlu zwyciężył Matej Zagar. Dzisiejsza wygrana Słoweńca była już osiemnastą wygraną z rzędu! Zawodnik forBET Włókniarza Częstochowa potwierdził tym samym swoją dominację w rozgrywkach indywidualnych w swojej ojczyźnie. Należy jednak odnotować, że podczas tegorocznych zmagań mocno po piętach Zagarowi deptał jego kolega Matic Ivavic. Obaj zawodnicy spotkali się w biegu barażowym, w którym lepszym okazał się Zagar i to właśnie on stanął ostatecznie na najwyższym stopniu podium.

1. Matic Ivacic – 15+3 (3,3,3,3,3) – 1. miejsce w finale
2. Matej Zagar – 14+2 (3,3,3,2,3) – 2. miejsce w finale
3. Matias Nielsen (Dnaia) – 13+2+1 (3,3,2,3,2) – 3. miejsce w finale
4. Denis Stojs – 12+3+0 (2,2,2,3,3) – 4. miejsce w finale
5. Roland Kovacs (Węgry) – 10+1 (1,3,3,1,2) – 3. miejsce w barażu
6. Brayden McGuinness (Australia) – 10+0 (3,1,3,0,3) – 4. miejsce w barażu
7. Nicolas Vicentin (Włochy) – 10 (2,2,1,3,2)
8. Jernej Hribersek – 7 (1,2,2,2,0)
9. Ethan Spiller (Niemcy) – 6 (2,0,1,2,1)
10. Marius Hillebrand (Niemcy) – 6 (1,1,1,2,1)
11. Daniel Spiller (Niemcy) – 5 (2,1,0,1,1)
12. Milen Manew (Bułgaria) – 4 (1,2,0,1,0)
13. Dennis Fazekas (Węgry) – 4 (0,1,2,1,0)
14. Anze Grmek – 3 (0,0,1,0,2)
15. Dalibor Bot – 1 (0,0,0,0,1)
16. Dario Vugrinec – 0 (0,0,0,0,0)
17. Peter Duerhammer (Austria) – ns

Bieg po biegu:
1. Zagar, Stojs, Hribersek, Fazekas
2. Ivacic, E. Spiller, Hillebrand, Grmek
3. McGuinness, D. Spiller, Manew, Bot
4. Nielsen, Vicentin, Kovacs, Vugrinec
5. Zagar, Vicentin, D. Spiller, E. Spiller
6. Kovacs, Hribersek, Hillebrand, Bot
7. Ivacic, Manew, Fazekas, Vugrinec
8. Nielsen, Stojs, McGuinness, Grmek
9. Zagar, Nielsen, Hillebrand, Manew
10. McGuinness, Hribersek, E. Spiller, Vugrinec
11. Kovacs, Fazekas, Grmek, D. Spiller
12. Ivacic, Stojs, Vicentin, Bot
13. Ivacic, Zagar, Kovacs, McGuinness
14. Vicentin, Hribersek, Manew, Grmek
15. Nielsen, E. Spiller, Fazekas, Bot
16. Stojs, Hillebrand, D. Spiller, Vugrinec
17. Zagar, Grmek, Bot, Vugrinec
18. Ivacic, Nielsen, D. Spiller, Hribersek
19. McGuinness, Vicentin, Hillebrand, Fazekas
20. Stojs, Kovacs, E. Spiller, Manew

Baraż:
21. Stojs, Nielsen, Kovacs, McGuinness

Finał:
22. Ivacic, Zagar, Nielsen, Stojs

Bieg dodatkowy o mistrzostwo Słowenii:
23. Zagar, Ivacic

wyniki za: facebook.com/speedwayteamlendava

 

Aktualności: Sport


Madsen i Przedpełski rozpoczęli zmagania w SEC

włokniarz.com - 13 lipiec, 2019 - 20:58

Przed momentem w niemieckim Gustrow zakończył się 1. finał Speedway Euro Championship. W pierwszej tegorocznej rundzie zmagań o tytuł najlepszego żużlowca Europy uczestniczyła dwójka zawodników forBET Włókniarza Częstochowa – Leon Madsen oraz Paweł Przedpełski. Duńczyk, który na niemiecką rundę SEC przyjechał prosto z Gdańska, gdzie uczestniczył wczoraj w PGE IMME, dziś z dorobkiem 11+2 punktów sklasyfikowany został na 2. miejscu. Drugi z naszych zawodników Paweł Przedpełski wywalczył 3 oczka i ostatecznie zajął 14. miejsce.

Wyniki:
1. Grigorij Łaguta – 15 (2,2,3,3,2,3)
2. Leon Madsen – 11 (0,3,2,3,1,2)
3. Bartosz Smektała – 12 (3,3,1,1,3,1)
4. Antonio Lindbaeck – 11 (3,1,3,3,1,0)
5. Michael Jepsen Jensen – 10 (2,0,3,2,3)
6. Kai Huckenbeck – (0,2,2,2,3)
7. Vaclav Milik – (3,3,w,0,2)
8. Kacper Woryna – (1,2,2,3,0)
9. David Bellego – (1,2,3,2,w)
10. Nicki Pedersen – (2,0,2,2,2)
11. Jarosław Hampel – (3,3,0,1,0)
12. Mikkel Michelsen – (2,1,1,0,3)
13. Robert Lambert – (1,0,1,1,1)
14. Paweł Przedpełski – 3 (0,1,u,0,2)
15. Anders Thomsen – (0,d,1,1,1)
16. Kevin Woelbert – (1,1,0,0,0)
17. Tobias Busch – ()
18. Ben Ernst – ()

Bieg po biegu:
1. Smektała, Michelsen, Lambert, Thomsen
2. Lindbaeck, Łaguta, Bellego, Madsen
3. Milik, Jepsen Jensen, Woryna, Przedpełski
4. Hampel, Pedersen, Woelbert, Huckenbeck
5. Smektała, Huckenbeck, Lindbaeck, Jepsen Jensen
6. Milik, Łaguta, Woelbert, Thomsen (d)
7. Hampel, Bellego, Przedpełski, Lambert
8. Madsen, Woryna, Michelsen, Pedersen
9. Łaguta, Pedersen, Smektała, Przedpełski (u)
10. Lindbaeck, Woryna, Thomsen, Hampel
11. Jepsen Jensen, Madsen, Lambert, Woelbert
12. Bellego, Huckenbeck, Michelsen, Milik (w)
13. Woryna, Bellego, Smektała, Woelbert
14. Madsen, Huckenbeck, Thomsen, Przedpełski
15. Lindbaeck, Pedersen, Lambert, Milik
16. Łaguta, Jepsen Jensen, Hampel, Michelsen
17. Smektała, Milik, Madsen, Hampel
18. Jepsen Jensen, Pedersen, Thomsen, Bellego (w)
19. Huckenbeck, Łaguta, Lambert, Woryna
20. Michelsen, Przedpełski, Lindbaeck, Woelbert
Baraż. Lindbaeck, Madsen, Jepsen Jensen, Huckenbeck
Finał. Łaguta, Madsen, Smektała, Lindbaeck

wyniki za: sportowefakty.pl

Aktualności: Sport


Madsen i Lindgren startowali w PGE IMME

włokniarz.com - 12 lipiec, 2019 - 21:16

W piątkowe popołudnie czołowi żużlowcy PGE Ekstraligi przyjechali do Gdańska, aby wziąć udział w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi. Wśród najlepszych szesnastu zawodników znaleźli się również przedstawiciele forBET Włókniarza Częstochowa. Mowa o Leonie Madsenie oraz Fredriku Lindgrenie. Zdecydowanie lepiej dysponowany był dzisiaj Duńczyk, który z dorobkiem 12 punktów i drugim miejscu w biegu półfinałowym zajął 5. miejsce. Szwed wystąpił z kolei w pięciu biegach, wywalczył łącznie 4 punkty i zajął 12. pozycję. Zwycięzcą dzisiejszych zawodów został Bartosz Zmarzlik. 

Wyniki:

1. Bartosz Zmarzlik (truly.work Stal Gorzów) – 12 (3,2,2,2,3) – 1. miejsce w finale
2. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) – 10 (1,2,3,2,2) – 2. miejsce w finale
3. Martin Vaculik (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 12 (3,3,3,3,u) – 3. miejsce w finale
4. Jason Doyle (Get Well Toruń) – 11 (2,3,0,3,3) – 4. miejsce w finale
5. Leon Madsen (forBET Włókniarz Częstochowa) – 11 (2,1,3,2,3)
6. Emil Sajfutdinow (Fogo Unia Leszno) – 10 (3,3,2,0,2)
7. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 10 (1,3,1,3,2)
8. Kenneth Bjerre (MRGARDEN GKM Grudziądz) – (3,0,3,3,d)
9. Mikkel Michelsen (Speed Car Motor Lublin) – (2,2,u,1,3)
10. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) – (0,1,1,2,2)
11. Artiom Łaguta (MRGARDEN GKM Grudziądz) – (2,1,2,1,0)
12. Fredrik Lindgren (forBET Włókniarz Częstochowa) – 4 (1,0,2,0,1)
13. Grigorij Łaguta (Speed Car Motor Lublin) – (1,1,d,1,1)
14. Nicki Pedersen (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – (d,2,w,-,-)
15. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) – (0,0,w,1,1)
16. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz) – (0,0,1,w,1)
17. Marcin Turowski (MRGARDEN GKM Grudziądz) – (0)
18. Mateusz Bartkowiak (truly.work Stal Gorzów) – (0)

Bieg po biegu:
1. (64,38) Vaculik, Madsen, Pawlicki, Janowski
2. (64,12) Sajfutdinow, Doyle, G. Łaguta, Kołodziej
3. (63,64) Bjerre, A. Łaguta, Dudek, Pedersen (d4)
4. (64,10) Zmarzlik, Michelsen, Lindgren, Buczkowski
5. (64,15) Dudek, Zmarzlik, Madsen, Kołodziej
6. (63,88) Vaculik, Michelsen, G. Łaguta, Bjerre
7. (64,16) Doyle, Pawlicki, A. Łaguta, Lindgren
8. (64,75) Sajfutdinow, Pedersen, Janowski, Buczkowski
9. (64,37) Madsen, A. Łaguta, Buczkowski, G. Łaguta (d4)
10. (64,75) Vaculik, Lindgren, Kołodziej (w), Pedersen (w/u)
11. (64,94) Pawlicki, Sajfutdinow, Dudek, Michelsen (u2)
12. (64,88) Bjerre, Zmarzlik, Janowski, Doyle
13. (64,94) Doyle, Madsen, Michelsen, Turowski
14. (64,87) Vaculik, Zmarzlik, A. Łaguta, Sajfutdinow
15. (65,13) Bjerre, Pawlicki, Kołodziej, Buczkowski (w/u)
16. (64,81) Dudek, Janowski, G. Łaguta, Lindgren
17. (64,87) Madsen, Sajfutdinow, Lindgren, Bjerre (d4)
18. (65,28) Doyle, Dudek, Buczkowski, Vaculik (u4)
19. (65,04) Zmarzlik, Pawlicki, G. Łaguta, Bartkowiak
20. (65,12) Michelsen, Janowski, Kołodziej, A. Łaguta

Półfinały:
21. (65,41) Doyle, Dudek, Michelsen, Bjerre (w/u)
22. (64,94) Pawlicki, Madsen, Janowski, Sajfutdinow

Finał:
23. (65,12) Zmarzlik, Pawlicki, Vaculik, Doyle

wyniki: sportowefakty.pl

Aktualności: Sport


Paweł Przedpełski punktował dla Piraterny Motala

włokniarz.com - 11 lipiec, 2019 - 21:27

Dziś w Szwecji rozegrana została kolejna runda Elitserien. W czwartkowe popołudnie odbyło się jedno ligowe spotkanie Piraterny Motala z Indianerną Kumla. Gospodarze zwyciężyli 51:39 a cenne punkty do zwycięstwa dołożył Paweł Przedpełski. Polak wystąpił w pięciu biegach, w każdym przyjeżdżał na punktowanej pozycji i ostatecznie wywalczył na torze 8+2 punkty.

Piraterna Motala – 51 (84):
1. Mikkel Michelsen – 12+1 (2,2*,3,2,3)
2. Daniel Davidsson – 0 (0,0,-,-)
3. Paweł Przedpełski – 8+2 (2*,2,2,1*,1)
4. Linus Sundstroem – 6+2 (3,1*,1*,1)
5. Niels Kristian Iversen – 8+1 (1*,3,3,0,1,0)
6. Jonas Davidsson – 6 (3,2,1)
7. Kai Huckenbeck – 11+2 (2*,2,3,2*,2)

Kumla Indianerna – 39 (96):
1. Chris Holder – 8 (3,3,0,0,0,2)
2. Piotr Protasiewicz – 3 (1,0,2,-)
3. Anders Thomsen – 6+1 (w,1,2,1,2*)
4. Vaclav Milik – 4 (1,3,0,-,0)
5. Kenneth Bjerre – 16 (3,3,1,3,3,3)
6. Joel Andersson – 2 (1,1,0)
7. Ludvig Lindgren – 0 (0,0,0)

Bieg po biegu:
1. (58,40) Holder, Michelsen, Protasiewicz, Davidsson – 2:4 – (2:4)
2. (58,00) Davidsson, Huckenbeck, Andersson, Lindgren – 5:1 – (7:5)
3. (58,40) Sundstroem, Przedpełski, Milik, Thomsen (w/u) – 5:1 – (12:6)
4. (58,10) Bjerre, Davidsson, Iversen, Lindgren – 3:3 – (15:9)
5. (58,10) Milik, Huckenbeck, Andersson, Davidsson – 2:4 – (17:13)
6. (58,60) Holder, Przedpełski, Sundstroem, Protasiewicz – 3:3 – (20:16)
7. (57,60) Huckenbeck, Michelsen, Thomsen, Milik – 5:1 – (25:17)
8. (58,50) Bjerre, Przedpełski, Sundstroem, Lindgren – 3:3 – (28:20)
9. (58,10) Iversen, Protasiewicz, Davidsson, Holder – 4:2 – (32:22)
10. (58,40) Michelsen, Huckenbeck, Bjerre, Andersson – 5:1 – (37:23)
11. (57,90) Iversen, Thomsen, Sundstroem, Holder – 4:2 – (41:25)
12. (57,90) Bjerre, Huckenbeck, Przedpełski, Holder – 3:3 – (44:28)
13. (58,30) Bjerre, Michelsen, Thomsen, Iversen – 2:4 – (46:32)
14. (57,90) Michelsen, Holder, Iversen, Milik – 4:2 – (50:34)
15. (58,20) Bjerre, Thomsen, Przedpełski, Iversen – 1:5 – (51:39)

wyniki za: sportowefakty.pl

Aktualności: Sport


Zawodnicy forBet Włókniarza Częstochowa jeździli w Elitserien

włokniarz.com - 9 lipiec, 2019 - 22:04

We wtorkowy wieczór w szwedzkiej Elitserien jeździli zawodnicy forBet Włókniarza Częstochowa. Drużyna reprezentowana przez Fredrika Lindgrena i Adriana Miedzińskiego, Rospiggarna Halstavik, zwyciężyła na wyjeździe 53:37. Szwed zdobył dla swojej drużyny 14 punktów w pięciu startach, POlak natomiast zapisał na swoim konie 7 “oczek” i dwa bonusy. W Vastervik drużynę Piraterny Motala reprezentował Paweł Przedpełski, który zdobył 6 punktów, a jego drużyna przegrała na wyjeździe 58:31.

Punktacja:

Rospiggarna Hallstavik – 37
1. Andreas Jonsson – 3+1 (2,0,1*,d)
2. Rasmus Jensen – 2 (0,0,1,1)
3. Max Fricke – 9+1 (3,1,2*,0,3)
4. Wiktor Kułakow – 8 (1,d,3,3,1)
5. Jason Doyle – 3 (w,3,w,-)
6. Erik Riss – 4+1 (2*,2,0,0)
7. Tomas H. Jonasson – 8 (3,1,2,1,1)

Eskilstuna Smederna – 53
1. Fredrik Lindgren – 14 (3,3,2,3,3)
2. Pontus Aspgren – 7+4 (1,2*,1*,1*,2*)
3. Michael Jepsen Jensen – 12 (2,3,2,3,2)
4. Adrian Miedziński – 7+2 (w,3,2*,2*,0)
5. Przemysław Pawlicki – 7+1 (1,1,3,2*)
6. Linus Ekloef – 2+1 (0,2*,0)
7. Gleb Czugunow – 4 (1,3,d)

Bieg po biegu:
1. (57,6) Lindgren, Jonsson, Aspgren, Jensen – 2:4 – (2:4)
2. (59,0) Jonasson, Riss, Czugunow, Ekloef – 5:1 – (7:5)
3. (58,0) Fricke, Jepsen Jensen, Kułakow, Miedziński (w/2min) – 4:2 – (11:7)
4. (59,0) Czugunow, Riss, Pawlicki, Doyle (w) – 2:4 – (13:11)
5. (58,6) Miedziński, Ekloef, Jonasson, Jensen – 1:5 – (14:16)
6. (57,5) Lindgren, Aspgren, Fricke, Kułakow (d) – 1:5 – (15:21)
7. (58,2) Jepsen Jensen, Miedziński, Jensen, Jonsson – 1:5 – (16:26)
8. (59,0) Kułakow, Fricke, Pawlicki, Czugunow (d) – 5:1 – (21:27)
9. (58,5) Doyle, Lindgren, Aspgren, Riss – 3:3 – (24:30)
10. (59,3) Pawlicki, Jonasson, Jonsson, Ekloef – 3:3 – (27:33)
11. (58,8) Kułakow, Jepsen Jensen, Aspgren, Doyle (w) – 3:3 – (30:36)
12. (58,0) Lindgren, Miedziński, Jensen, Fricke – 1:5 – (31:41)
13. (58,5) Jepsen Jensen, Pawlicki, Jonasson, Jonsson (d) – 1:5 – (32:46)
14. (58,2) Lindgren, Aspgren, Jonasson, Riss – 1:5 – (33:51)
15. (58,8) Fricke, Jepsen Jensen, Kułakow, Miedziński – 4:2 – (37:53)

Vastervik Speedway – 58 pkt.
9. Peter Ljung – 8+3 (2*,w,1*,2*,3)
10. Jack Holder – 13+2 (3,3,3,2*,2*)
11. Peter Kildemand – 14 (3,2,3,3,3)
12. Bartosz Smektała – 5+2 (1,0,2*,2*)
13. Nicki Pedersen – 11 (2,2,3,3,1)
14. Anton Karlsson – 1+1 (0,0,1*)
15. Mikkel Bech – 6+1 (2,2*,2)

Piraterna Motala – 31 pkt.
1. Mikkel Michelsen – 10 (1,3,3,1,2)
2. Kai Huckenbeck – 1 (0,1,w,0,0)
3. Paweł Przedpełski – 6 (2,2,1,0,1)
4. Linus Sundstroem – 1 (0,1,ns,0)
5. Niels Kristian Iversen – 8 (3,1,3,1,0)
6. Daniel Davidsson – 3 (3,0,0)
7. Jonas Davidsson – 2 (1,1,0)

Bieg po biegu:
1. Holder, Ljung, Michelsen, Huckenbeck – 5:1 – (5:1)
2. Davidsson, Bech, Davidsson, Karlsson – 2:4 – (7:5)
3. Kildemand, Przedpełski, Smektała, Sundstroem – 4:2 – (11:7)
4. Iversen, Pedersen, Davidsson, Karlsson – 2:4 – (13:11)
5. Holder, Bech, Sundstroem, Davidsson – 5:1 – (18:12)
6. Michelsen, Kildemand, Huckenbeck, Smektała – 2:4 – (20:16)
7. Holder, Przedpełski, Ljung (w), Sundstroem – 3:2 – (23:18)
8. Kildemand, Smektała, Iversen, Davidsson – 5:1 – (28:19)
9. Michelsen, Pedersen, Karlsson, Huckenbeck (w) – 3:3 – (31:22)
10. Iversen, Bech, Ljung, Davidsson – 3:3 – (34:25)
11. Pedersen, Smektała, Przedpełski, Huckenbeck – 5:1 – (39:26)
12. Kildemand, Holder, Michelsen, Sundstroem – 5:1 – (44:27)
13. Pedersen, Ljung, Iversen, Przedpełski – 5:1 – (49:28)
14. Ljung, Michelsen, Pedersen, Huckenbeck – 4:2 – (53:30)
15. Kildemand, Holder, Przedpełski, Iversen – 5:1 – (58:31)

Aktualności: Sport


Michał Gruchalski najlepszy w eliminacjach do MIMP w Poznaniu

włokniarz.com - 9 lipiec, 2019 - 21:36

Wtorkowe eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Poznaniu na pierwszym miejscu zakończył Michał Gruchalski. Zawodnik forBet Włókniarza Częstochowa zdobył w tych zawodach komplet punktów w pięciu startach. Do finału zakwalifikowali się również Norbert Krakowiak i Damian Pawliczak.

Wyniki:

1. Michał Gruchalski (forBET Włókniarz Częstochowa) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Norbert Krakowiak (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 13 (3,3,3,1,3)
3. Damian Pawliczak (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 12 (2,2,3,3,2)
—————————————————
4. Patryk Wojdyło – 11 +1 (2,1,3,2,3) + 1. miejsce w biegu dodatkowym
—————————————————
5. Szymon Szlauderbach (Fogo Unia Leszno) – 11 (2,3,2,3,1) + 2. miejsce w biegu dodatkowym
6. Robert Chmiel (PGG ROW Rybnik) – 11 (3,1,2,2,3) + defekt w biegu dodatkowym
7. Michał Curzytek (Power Duck Iveston PSŻ Poznań) – (u,2,2,3,2)
8. Kamil Nowacki (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) – (3,2,1,2,1)
9. Krzysztof Sadurski (Fogo Unia Leszno) – (1,0,1,2,2)
10. Przemysław Konieczny (Unia Tarnów) – (1,3,1,w,0)
11. Dawid Rempała (Unia Tarnów) – (0,1,2,1,1)
12. Filip Nizgorski (Get Well Toruń) – (1,2,0,0,0)
13. Kacper Łobodziński (MRGARDEN GKM Grudziądz) – (0,0,0,1,2)
14. Maciej Kuromonow (Speed Car Motor Lublin) – (2,0,1,t,0)
15. Bartosz Curzytek (Power Duck Iveston PSŻ Poznań) – (1,1,0,d,ns)
16. Kamil Kiełbasa (Orzeł Łódź)- (0,w,0,ns,ns)

Bieg po biegu:
1. (70,76) Krakowiak, Pawliczak, Curzytek, Curzytek (u)
2. (70,66) Chmiel, Wojdyło, Konieczny, Rempała
3. (77,45) Gruchalski, Szlauderbach, Sadurski, Łobodziński
4. (70,68) Nowacki, Kuromonow, Nizgorski, Kiełbasa
5. (70,98) Konieczny, Nizgorski, Curzytek, Łobodziński
6. (69,52) Krakowiak, Nowacki, Chmiel, Sadurski
7. (70,45) Gruchalski, Curzytek, Rempała, Kiełbasa (w)
8. (69,98) Szlauderbach, Pawliczak, Wojdyło, Kuromonow
9. (70,51) Gruchalski, Chmiel, Kuromonow, Curzytek
10. (70,39) Krakowiak, Szlauderbach, Konieczny, Kiełbasa
11. (69,54) Wojdyło, Curzytek, Nowacki, Łobodziński
12. (70,51) Pawliczak, Rempała, Sadurski, Nizgorski
13. (70,70) Szlauderbach, Nowacki, Rempała, Curzytek (d)
14. (69,73) Gruchalski, Wojdyło, Krakowiak, Nizgorski
15. (70,66) Curzytek, Sadurski, Konieczny (w), Kuromonow (t)
16. (70,85) Pawliczak, Chmiel, Łobodziński, Kiełbasa
17. (71,45) Wojdyło, Sadurski, Curzytek, Kiełbasa
18. (70,89) Krakowiak, Łobodziński, Rempała, Kuromonow
19. (69,76) Chmiel, Curzytek, Szlauderbach, Nizgorski
20. (70,48) Gruchalski, Pawliczak, Nowacki, Konieczny
dodatkowy o miejsce rezerwowego w finale. Wojdyło, Szaluderbach, Chmiel (d)

Aktualności: Sport


Jakub Miśkowiak w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski

włokniarz.com - 9 lipiec, 2019 - 21:05

Eliminacje MIMP w Łodzi zakończyły się zwycięstwem Wiktora Trofimowa, który zdobył komplet punktów. Z bardzo dobrej strony pokazał się w tych zawodach reprezentant forBet Włókniarza Częstochowa, Jakub Miśkowiak, który zdobył 14 punktów w pięciu startach i tym samym zakwalifikował się do finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Do finału zakwalifikowali się również Mateusz Cierniak i Piotr Pióro.

Wyniki:

1. Wiktor Trofimow jr (Speed Car Motor Lublin) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Jakub Miśkowiak (forBET Włókniarz Częstochowa) – 14 (3,2,3,3,3)
3. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów) – 11 (0,3,3,3,2)
4. Piotr Pióro (Orzeł Łódź) – 11 (2,3,1,3,2)
———————————————-
5. Mateusz Tonder (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 10 (3,3,2,2,w)
———————————————-
6. Alan Szczotka (truly.work Stal Gorzów) – (2,0,3,2,1)
7. Tomasz Orwat (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz) – (3,1,w,2,2)
8. Damian Lotarski (MRGARDEN GKM Grudziądz) – (1,0,2,1,3)
9. Nikodem Bartoch (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – (1,2,1,0,3)
10. Przemysław Liszka (Betard Sparta Wrocław) – (1,2,2,0,1)
11. Maksymilian Bogdanowicz (Get Well Toruń) – (w,w,1,2,2)
12. Jakub Osyczka (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – (0,2,1,1,0)
13. Kamil Pytlewski (truly.work Stal Gorzów) – (0,1,2,0,1)
14. Mateusz Tudzież (PGG ROW Rybnik) – (2,1,0,0,1)
15. Kacper Pludra (Fogo Unia Leszno) – (2,1,0,1,w)
16. Eryk Borczuch (Orzeł Łódź) – (1,0,0,1,d)
17. Przemysław Giera (PGG ROW Rybnik) – (-,-,-,-,-)
18. Mateusz Błażykowski (Car Gwarant Start Gniezno) – (t)

Bieg po biegu:
1. Miśkowiak, Pióro, Lotarski, Cierniak
2. Trofimow jr, Szczotka, Liszka, Pytlewski
3. Orwat, Tudzież, Borczuch, Bogdanowicz (w)
4. Tonder, Pludra, Bartoch, Osyczka
5. Pióro, Osyczka, Pytlewski, Bogdanowicz (w)
6. Trofimow jr, Miśkowiak, Pludra, Borczuch
7. Cierniak, Bartoch, Orwat, Szczotka
8. Tonder, Liszka, Tudzież, Lotarski
9. Trofimow jr, Tonder, Pióro, Orwat (w)
10. Miśkowiak, Pytlewski, Bartoch, Tudzież
11. Cierniak, Liszka, Bogdanowicz, Pludra
12. Szczotka, Lotarski, Osyczka, Borczuch
13. Pióro, Szczotka, Pludra, Tudzież
14. Miśkowiak, Orwat, Osyczka, Liszka
15. Cierniak, Tonder, Borczuch, Pytlewski
16. Trofimow jr, Bogdanowicz, Lotarski, Bartoch
17. Bartoch, Pióro, Liszka, Borczuch (d)
18. Miśkowiak, Bogdanowicz, Szczotka, Tonder (w)
19. Trofimow jr, Cierniak, Tudzież, Osyczka
20. Lotarski, Orwat, Pytlewski, Błażykowski (t)

Aktualności: Sport


Od dobrych kilku lat…

Raków.com.pl - 9 lipiec, 2019 - 15:12

Od dobrych kilku lat znany był plan jaki sobie założono w klubie. Wszyscy doskonale wiedzieli kiedy można – wedle deklaracji – spodziewać się Rakowa w Ekstraklasie. Różne można było mieć do tego podejście, ale gospodarz obiektu powinien był przygotować się na każdą ewentualność. Przez te wszystkie lata okazało się, że jest na tyle przygotowany, że pierwszy po dwudziestu jeden latach sezon RKS-u w najwyższej lidze będzie oglądany z trybun obiektu w Bełchatowie. Zapewne z frekwencją niższą niż by mogła być w Częstochowie. Niestety. Najważniejsze, że ponownie będziemy mogli przeżywać mecze czerwono-niebieskich walczących jak każdy zespół Ekstraklasy o tytuł Mistrza Polski. Zachęcamy każdego do zakupów karnetów, bez względu na to jak często będzie mógł wizytować obiekt w Bełchatowie. Niech to co się dzieje wokół klubu nakręca pozytywną atmosferę, byśmy mogli silni wrócić do Częstochowy, gdy w końcu nasz Skansen zostanie przystosowany na miarę ligi w której gra RKS Raków.

CZERWONO-NIEBIESKI DO GROBOWEJ DESKI!

Aktualności: Sport


W czwartek pogrzeb Stefana Kwoczały

włokniarz.com - 8 lipiec, 2019 - 20:24

W nocy z soboty na niedzielę (6/7 lipca) na zawsze z tego świata odszedł Stefan Kwoczała – były zawodnik Włókniarza Częstochowa oraz indywidualny i drużynowy mistrz Polski z 1959 roku. Informujemy, iż ostatnie pożegnanie śp. Stefana nastąpi w najbliższy czwartek (11 lipca) w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie przy ulicy Generała Władysława Sikorskiego 85. Pogrzebowa Msza Święta rozpocznie się o godzinie 13:00, natomiast później uroczystość przeniesie się na Cmentarz św. Rocha w Częstochowie, gdzie nastąpi ostatnie pożegnanie Stefana Kwoczały.

Aktualności: Sport


Pożegnanie skansenu – prezentacja drużyny

Raków.com.pl - 8 lipiec, 2019 - 14:38

W najbliższy piątek, od godziny 16, zapraszamy po raz ostatni przed dłuższą przerwą na L83. Być może po raz ostatni zobaczymy Raków w akcji na naszym starym dobrym skansenie. Raków tego dnia zmierzy się w meczu kontrolnym ze Skrą. Bezpośrednio po tym spotkaniu rozpocznie się prezentacja drużyny i nowych strojów, w których czerwono-niebiescy zagrają w ekstraklasie.

Widzimy się wszyscy!

(Szczegółowy harmonogram w rozwinięciu niusa)

Link do wydartzenia na fb

Aktualności: Sport


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta

 
 
Subskrybuje zawartość