Promed Optyk. CZAS NA WZROK 40 +
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Subskrybent kanałów

Tańcz Byle Jak ale nie byle gdzie - impreza w czechowickiej Chacharni [ZDJĘCIA]

Nasze Miasto - 31 min. 37 sek. temu
W czechowickim klubie Chacharnia w sobotę 15 września zorganizowano imprezę "Tańcz Byle Jak ale nie byle gdzie". Zobacz zdjęcia...


Papież przybył na Litwę. W drodze do Wilna wystosował telegram do prezydenta Dudy

Świat Informacje - 33 min. 39 sek. temu

Papież Franciszek przybył w sobotę do Wilna. Litwa jest pierwszym etapem jego czterodniowej podróży, w trakcie której odwiedzi też Łotwę i Estonię. W drodze do Wilna w sobotę papież Franciszek wystosował zgodnie ze zwyczajem telegramy do przywódców krajów, nad którymi przelatywał jego samolot, między innymi do prezydenta Andrzeja Dudy.


Aktualności: Świat


Herbertiada w Roku Herberta

wPolityce - 36 min. 41 sek. temu
Pasja, z jaką młodzi ludzie, uczniowie liceów z różnych miast Polski, recytują strofy „Pana Cogito” i innych wierszy, dowodzi, że przesłanie Herberta jest wciąż aktualne.
Aktualności: Kraj


Impreza "We Love IBIZA" w Ambrozja Exclusive Club [ZDJĘCIA]

Nasze Miasto - 37 min. 37 sek. temu
W sobotę 15 września w rybnickim Ambrozja Exclusive Club zorganizowano imprezę "We Love IBIZA". Zobacz zdjęcia...


Otworzyli drzwi, doszło do wybuchu. Dwie osoby są w ciężkim stanie

Świat - 38 min. 35 sek. temu
Dwie osoby trafiły do szpitala w krytycznym stanie po potężnej eksplozji domu w Harper Woods na wschodzie amerykańskiego stanu Michigan. Według świadków do wybuchu doszło w chwili, gdy właściciele domu chcieli wejść do środka i otworzyli drzwi. Wtedy ogromna siła wyrzuciła ich na dużą odległość, a sam dom został zrównany z ziemią. Służby badają przyczyny eksplozji.
Aktualności: Świat


Atak podczas parady wojskowej. Zabici i ranni

Świat - 50 min. 49 sek. temu
Co najmniej 10 osób zginęło i 20 zostało rannych, po tym jak napastnicy otworzyli ogień do uczestników wojskowej parady. Do ataku doszło w sobotę w mieście Ahwaz w południowo-zachodnim Iranie podczas obchodów narodowego dnia sił zbrojnych.
Aktualności: Świat


"Hołd Tuski"? "Zimny drań"? Wymowne zdjęcia szefa RE

wPolityce - 52 min. 31 sek. temu
"Panie Donaldzie, jeśli jedzenie lodów powoduje takie utrapienie na twarzy to może lepiej zjeść serniczek. Serniczek zawsze krzepi serce".
Aktualności: Kraj


Dziś w Warszawie manifestacja OPZZ. "Jej uczestnicy obnażą kłamstwa władzy"

RMF24 - 57 min. 49 sek. temu

W stolicy o godzinie 11 ruszy manifestacja Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Przyjazd do warszawy zapowiedzieli m.in. górnicy czy nauczyciele. Szef OPZZ Jan Guz podkreślił: "Chcemy przypomnieć o powinnościach władz wobec społeczeństwa i zapytać, dlaczego rząd nie jest dobrym pracodawcą".


Aktualności: Kraj


Więcej profesjonalizmu. Po dobrej wizycie PAD w USA

wPolityce - 57 min. 50 sek. temu
Wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu powinniśmy oceniać przez perspektywę tego, co założono jeszcze przed wylotem do USA.
Aktualności: Kraj


Oktoberfest 2018 w Monachium [zdjęcia, historia, ceny]. Julia Prokopy miss święta piwa

Nasze Miasto - 1 godzina 1 min. temu
Oktoberfest 2018 w Monachium. W sobotę 22 września rozpoczyna się Oktoberfest 2018. Na miejsce wybrało się tradycyjnie już sporo Ślązaków. Miss tegorocznej edycji święta piwa "WIESN-PLAYMATE" została piękna Julia Prokopy. Poznaj historie Oktoberfest, program, ceny, ciekawostki oraz polskie akcenty na tej imprezie.


DIAMOND CUP 2018 Warszawa - weryfikacje [ZDJĘCIA]. Zawody kulturystyczne IFBB podczas targów FIWE w Expo XXI

Nasze Miasto - 1 godzina 1 min. temu
DIAMOND CUP 2018 Warszawa. Podczas targów FIWE FITNESS TRADE SHOW odbywających się w halach targowych Expo XXI., zorganizowany zostanie finał zawodów kulturystycznych Diamond Cup 2018. Na mistrzostwach, tradycyjnie już pojawi się spora ekipa sportowców ze Śląska. Zobacz zdjęcia z weryfikacji...


Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

NTC - 1 godzina 17 min. temu

Arkadiusz Milik: Udział w tym turnieju to szansa na odkrycie talentu! Trwają zapisy do największych dziecięcych rozgrywek piłki nożnej w Europie

Rusza XIX edycja turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, będącego przepustką do marzeń o sportowej karierze dla setek tysięcy chłopców i dziewczynek z całego kraju. Tylko do 30 września na stronie turnieju nauczyciele i trenerzy mogą zgłaszać drużyny w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Zwycięzców poznamy – tradycyjnie już – w maju na stadionie PGE Narodowym.

Z PODWÓRKA DO REPREZENTACJI

Udział w tych rozgrywkach to prawdziwa szansa dla każdego dziecka na odkrycie talentu. Podczas blisko dwóch dekad do turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zgłoszonych zostało ponad 2 mln dzieci. Już przeszło 50 wychowanków turnieju zostało reprezentantami Polski w różnych kategoriach wiekowych. To tutaj swoje kariery zaczynali m.in. ambasador turnieju Arkadiusz Milik, a także Piotr Zieliński, Bartosz Bereszyński, Marcin Kamiński i Paulina Dudek. Rozgrywki rozpoczynają się na poziomie gmin i powiatów, by następnie podczas Finałów Wojewódzkich wyłonić drużyny, które na przełomie kwietnia i maja zagrają o Wielki Finał na PGE Narodowym oraz nagrodę główną, czyli wyjazd na mecz reprezentacji Polski.

– Moja piłkarska przygoda rozpoczęła się od turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, dlatego cieszy mnie fakt, że ta sportowa impreza tak dynamicznie się rozwija i wzbudza ogromne zainteresowanie dzieci oraz trenerów. To niesamowite, że zwycięzcy mogą zagrać w finale na stadionie PGE Narodowym, na którym swoje mecze rozgrywa reprezentacja Polski. Jestem przekonany, że udział w tym turnieju to szansa na spełnienie marzeń i odkrycie talentu – powiedział Arkadiusz Milik, napastnik reprezentacji Polski oraz SSC Napoli i ambasador turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

– Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” nie tylko wychowuje przyszłe gwiazdy piłkarskich boisk, ale przede wszystkim zaszczepia miłość do futbolu i aktywności fizycznej w dziecięcych sercach. Na tym młodzieńczym entuzjazmie, radości z wygranej i sportowej złości po porażce zależy nam najbardziej, bo sport buduje charakter. Idea turnieju znakomicie wpasowuje się w naszą filozofię „Piłki dla wszystkich”, poprzez którą chcemy promować futbol w wydaniu amatorskim, młodzieżowym i rekreacyjnym – mówi Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

JAK ZGŁOSIĆ DRUŻYNĘ I ZAGRAĆ O SPEŁNIENIE MARZEŃ

Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, głównym sponsorem już od 12 lat firma Tymbark, a sponsorem brązowym od dwóch edycji – Electrolux. W rozgrywkach objętych Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a także wsparciem Komitetu Honorowego, na który składają się patronaty Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Zdrowia, biorą udział drużyny chłopców i dziewczynek w kategoriach U-8, U-10 i U-12.

Drużyny reprezentujące szkoły podstawowe, Uczniowskie Kluby Sportowe, kluby sportowe, a także inne organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną zgłaszać mogą nauczyciele oraz trenerzy. Nowym zapisem w regulaminie turnieju jest dopuszczenie do udziału we wszystkich kategoriach wiekowych dziewczynek, które na co dzień występują w oficjalnych młodzieżowych rozgrywkach klubowych. Zasada ta dotyczy również najmłodszej kategorii (U-8) chłopców. Z kolei ci starsi mogą trenować w klubach, ale nie mogą być uprawnieni do rozgrywek ligowych w sezonie 2018/19. Reguła ta nie dotyczy jedynie reprezentacji szkół, którym wolno zgłosić każde dziecko będące uczniem danej placówki, nawet młodych piłkarzy grających na co dzień w lidze w klubowych barwach. Drużyny zgłaszać można tylko do 30 września na stronie www.zpodworkanastadion.pl. Za udział każdej drużyny w rozgrywkach trener otrzyma oryginalną koszulkę treningową.

Etapy gminne i powiatowe startują w październiku i potrwają do marca przyszłego roku. Po ich zakończeniu przyjdzie czas na Finały Wojewódzkie (od 18 marca do 26 kwietnia 2019 r.), a wreszcie – Finał Ogólnopolski w Warszawie (29 kwietnia – 2 maja 2019 r.). Jak co roku najlepsze drużyny wzniosą Puchar Tymbarku, odbiorą pamiątkowe medale oraz obejrzą na żywo jeden z meczów reprezentacji Polski.

– Tymbark już od 12 lat zachęca dzieci do aktywnego spędzania czasu i gry w piłkę nożną, będąc głównym sponsorem turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Tylko dzięki przekonaniu do sportu jak największej liczby dzieci już w wieku szkolnym w przyszłości doczekamy się piłkarzy na miarę reprezentantów Polski. Udział w turnieju to szansa nie tylko na przeżycie piłkarskiej przygody, ale również na odkrycie prawdziwych talentów – powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex.

Już od poziomu wojewódzkiego rozgrywki są pod obserwacją selekcjonerów młodzieżowych reprezentacji Polski. Na obiecujących piłkarzy i utalentowane piłkarki z kategorii U-12 czekają nie tylko indywidualne laury, lecz także zaproszenia na Letnią oraz Zimową Akademię Młodych Orłów, czyli zgrupowania najbardziej uzdolnionych zawodników, którzy za jakiś czas mogą trafić do najmłodszej reprezentacji Polski U-15. W LAMO 2018 brało udział aż 30 zawodniczek i 45 piłkarzy, którzy wcześniej wystąpili w XVIII edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Szczegółowe informacje o turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl.

Kontakt z mediami:
Mateusz Brzeźniak, Arskom Group, adres e-mail: m.brzezniak@arskom.pl, tel. +48 516 942 491
Zuzanna Walczak, PZPN, adres e-mail: zuzanna.walczak@pzpn.pl, tel. 22 551 22 76
Dorota Liszka, Tymbark, adres e-mail: d.liszka@maspex.com, tel. 33 870 82 04

Dodatkowych informacji o turnieju udzielają:
Marta Wasiluk – osoba odpowiedzialna za turniej z ramienia PZPN:
Adres e-mail: marta.wasiluk@pzpn.pl, tel. 22 551 23 26, +48 512 516 991
Daniel Karaś – osoba odpowiedzialna za turniej z ramienia firmy Tymbark:
Adres e-mail: d.karas@maspex.com, tel. 33 870 84 55, +48 502 195 114Bruksela wywraca brexitowy stolik?

wPolityce - 1 godzina 19 min. temu
Kto myśli, że tylko u nas trwa wojna dwóch wrogich plemion, bardzo się myli. Wielka Brytania ma swoje „dwa nieprzyjazne plemiona”, zwolennicy i przeciwnicy Brexitu.
Aktualności: Kraj


JUROMANIA 2018 – już dzisiaj!

NTC - 1 godzina 24 min. temu

Już dzisiaj 22 września w sobotę ruszyło Złotopotockie Święto Szlaku Orlich Gniazd – JUROMANIA 2018

.a:hover {opacity: 0.8;} .a {transition: all 0.5s ease;}Małopolskie: Samochód uderzył w drzewo. Dwie osoby nie żyją

RMF24 - 1 godzina 25 min. temu

Mężczyzna i kobieta zginęli w wypadku, do jakiego doszło rano w Falniowie w Małopolskiem. Samochód zjechał z trasy i trafił w drzewo.


Aktualności: Kraj


Ratunek dla lisa, burza piaskowa czy ostrożny łoś? Wybierzcie

TVN24 - 1 godzina 29 min. temu
Tym razem o odznakę "materiału tygodnia" walczą cztery materiały. To chory lisek, który dzięki nagraniu Reporterki 24 ma szansę na wyleczenie, łoś przebiegający przez drogę, "elka" cofająca na S7, a później jadąca pod prąd i burza piaskowa w Szczecinie. Głosujcie w naszej sondzie.
Aktualności: Kraj


W Kenii będą pokazywać film o związku dwóch kobiet. Ale tylko przez tydzień

Świat - 1 godzina 32 min. temu
Kenijski sędzia na krótko uchylił zakaz pokazywania filmu "Rafiki", opowiadającego o homoseksualnym związku dwóch kobiet. Obraz będzie można oglądać przez siedem dni, aby mógł zostać zgłoszony do Oscarów.
Aktualności: Świat


Opiekun Klienta - Częstochowa

Careerjet.pl - 1 godzina 33 min. temu
Learning Systems Group Sp. z o.o. - Częstochowa, śląskie - Doświadczenia w obsłudze klienta/sprzedaży usługkomunikatywności i łatwości nawiązywania kontaktów chęci do uczenia się i zdobywania nowych......
Aktualności: Praca


Zatrudnię murarza , tynkarza do agregatu , do elewacji

Careerjet.pl - 1 godzina 33 min. temu
BUDMAX Construction Dawid Makles - Częstochowa, śląskie - Opis oferty pracy:. Murarzy , tynkarzy do agregatów , pracowników do wykonywania elewacji , Zatrudnienie na bardzo dobrych warunkach .Przy pracach w terenie......
Aktualności: Praca


Kasjer/ Kasjerka - Częstochowa

Careerjet.pl - 1 godzina 33 min. temu
Golden Serwis - Częstochowa, śląskie - Kasjer/ Kasjerka Obowiązki - Obsługa klienta- Obsługa kasy fiskalnej Wymagania - Orzeczenie do celów sanitarno - epidemiologicznych- Chęć pracy z klientem-......
Aktualności: Praca


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta

 
 
Subskrybuje zawartość