Promed Optyk. CZAS NA WZROK 40 +
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Świat

Subskrybuje zawartość
Zaktualizowano: 18 min. 12 sek. temu

Pytania o oskarżenia, Ronaldo się uśmiecha. "Jestem szczęśliwym człowiekiem"

1 godzina 30 min. temu
- Moi prawnicy są pewni swego. Prawda zawsze wyjdzie na jaw - odparł Cristiano Ronaldo, którego przed meczem z Manchesterem United zapytano o domniemany gwałt. Portugalczyk chętniej rozmawiał o wtorkowym spotkaniu Ligi Mistrzów.
Aktualności: Świat


Zjadamy plastik, nie wiedząc o tym. Naukowcy zbadali Polaków

2 godziny 10 min. temu
Mikroplastik można znaleźć w organizmach ludzi z całego świata - poinformowali naukowcy podczas 26. Europejskiego Tygodnia Gastroenterologicznego (UEG) w Wiedniu. Ludzie zjadają go wraz z rybami i owocami morza, solą morską, a nawet piwem, miodem i wodą butelkowaną. Naukowcy monitorowali grupę ośmiu osób z różnych krajów (Austrii, Finlandii, Holandii, Japonii, Polski, Rosji Wielkiej Brytanii i Włoch).
Aktualności: Świat


Plastik jest wszędzie. Zjadamy go, nawet o tym nie wiedząc

2 godziny 10 min. temu
Mikroplastik można znaleźć w organizmach ludzi z całego świata - poinformowali naukowcy podczas 26. Europejskiego Tygodnia Gastroentrologicznego (UEG) w Wiedniu. Ludzie zjadają go wraz z rybami i owocami morza, solą morską, a nawet piwem, miodem i wodą butelkowaną.
Aktualności: Świat


Plastik jest wszędzie. Zjadamy go, nawet o tym nie wiedząc

2 godziny 10 min. temu
Mikroplastik można znaleźć w organizmach ludzi z całego świata - poinformowali naukowcy podczas 26. Europejskiego Tygodnia Gastroentrologicznego (UEG) w Wiedniu. Ludzie zjadają go wraz z rybami i owocami morza, solą morską, a nawet piwem, miodem i wodą butelkowaną.
Aktualności: Świat


Zabójstwo dziennikarza to "nieudany spisek". Trump wysyła do Turcji szefową CIA

2 godziny 55 min. temu
Donald Trump powiedział w poniedziałek, że "nie jest usatysfakcjonowany" wyjaśnieniem Rijadu w sprawie śmierci dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego, którą nazwał "nieudanym spiskiem". Jak podał Reuters, w poniedziałek do Turcji udała się dyrektor CIA Gina Haspel, aby osobiście nadzorować śledztwo amerykańskiego wywiadu w sprawie zabójstwa dziennikarza.
Aktualności: Świat


"Największy kryzys humanitarny na świecie". Ponad milion kobiet w ciąży niedożywionych

3 godziny 3 min. temu
Prawie osiem i pół miliona osób w Jemenie jest skazanych na pomoc żywnościową - poinformował w poniedziałek szef Biura ONZ do spraw Koordynacji Pomocy Humanitarnej Mark Lowcock. Dodał, że takiej pomocy wkrótce może potrzebować nawet 75 procent 22-milionowego społeczeństwa Jemenu.
Aktualności: Świat


Migranci wdarli się na hiszpańskie terytorium. Hiszpania deportuje ich do Maroka

3 godziny 17 min. temu
Hiszpania deportowała w poniedziałek 55 nielegalnych migrantów, którzy w niedzielę wdarli się do Melilli, jej północnoafrykańsgo terytorium w Maroku. Nielegalnych przybyszów przetransportowano statkiem do Maroka.
Aktualności: Świat


Najdłuższy most świata otwarty. Wzbudza spore kontrowersje

4 godziny 10 min. temu
Otwarto najdłuższy most na świecie. Licząca 55 kilometrów przeprawa połączyła chińskie Makau z Hongkongiem. Cała inwestycja pochłonęła aż 20 miliardów dolarów.
Aktualności: Świat


Ma 85 lat. Prezydentem został po raz siódmy

22 październik, 2018 - 20:51
Rządzący od 36 lat w Kamerunie 85-letni prezydent Paul Biya został wybrany na siódmą kadencję - poinformowała w poniedziałek Rada Konstytucyjna. W wyborach, które odbyły się przed dwoma tygodniami, dostał ponad 71 procent głosów. Opozycja twierdzi, że podczas głosowania doszło do fałszerstw.
Aktualności: Świat


Prezydent Duda w Niemczech. Poruszone zostaną "sporne kwestie", w tym Nord Stream 2

22 październik, 2018 - 20:19
Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przylecieli w poniedziałek do Berlina. W trakcie dwudniowej wizyty polski przywódca będzie rozmawiał z prezydentem Frankiem-Walterem Steinmeierem i kanclerz Angelą Merkel, między innymi o Trójmorzu i gazociągu Nord Stream 2.
Aktualności: Świat


Trump: wygląda na to, że Meksyk nie jest w stanie powstrzymać karawany migrantów

22 październik, 2018 - 19:55
Prezydent Donald Trump zagroził, że Stany Zjednoczone wstrzymają lub ograniczą pomoc finansową dla trzech krajów Ameryki Środkowej, które nie poradziły sobie z powstrzymaniem "ludzi przed opuszczeniem tych krajów i nielegalnym przybyciem do USA". ONZ poinformowała, że w karawanie migrantów zmierzających w kierunku USA przybywa ludzi.
Aktualności: Świat


"Wszystko dla Ojczyzny - Adolf Hitler". Dzwon z tym napisem pozostanie na wieży kościoła

22 październik, 2018 - 19:38
Wisi tam od 1934 roku i zapewne będzie wisiał nadal. Tak zwany dzwon Hitlera może pozostać na wieży kościoła ewangelickiego w niemieckiej gminie Herxheim am Berg (Nadrenia-Palatynat) - orzekł w poniedziałek sąd.
Aktualności: Świat


Ogromna trąba powietrzna nad Cyprem

22 październik, 2018 - 19:32
Potężna trąba powietrzna przeszła nad środkowym Cyprem. Silny wiatr powalił drzewa, słupy energetyczne i poważnie uszkodził wiele budynków.
Aktualności: Świat


Negował Holokaust. Robert Faurisson nie żyje

22 październik, 2018 - 19:30
Francuski literaturoznawca, negacjonista Holokaustu Robert Faurisson, znany z zaprzeczania istnieniu komór gazowych w niemieckich obozach koncentracyjnych, zmarł w niedzielę wieczorem w swoim domu w Vichy - poinformowali w poniedziałek jego siostra i wydawca.
Aktualności: Świat


Turcja: wyjaśnimy nikczemne morderstwo dziennikarza. Kushner: USA zbierają fakty

22 październik, 2018 - 18:34
Zięć prezydenta Donalda Trumpa i jego doradca do spraw Bliskiego Wschodu Jared Kushner powiedział w poniedziałek, że USA są na etapie "zbierania faktów" o losach dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego. Dodał, że poradził następcy tronu Arabii Saudyjskiej, by śledztwo było "w pełni przejrzyste". Turcja zapewniła, że doprowadzi do końca swoje dochodzenie w sprawie zabójstwa popełnionego w saudyjskim konsulacie w Stambule.
Aktualności: Świat


Wysłannik Trumpa w Rosji. Moskwa "oczekuje wyjaśnień" w sprawie słów prezydenta USA

22 październik, 2018 - 17:33
Doradca Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego John Bolton prowadzi w poniedziałek rozmowy w Moskwie. Przedstawiciele władz Rosji podkreślają, że chcą od niego wyjaśnień w sprawie słów Donalda Trumpa o wycofaniu się Stanów Zjednoczonych z układu rozbrojeniowego INF.
Aktualności: Świat


Okulary, broda, tylko buty inne. Śledczy: zabójcy dziennikarza podstawili sobowtóra

22 październik, 2018 - 17:00
Tureccy śledczy odtworzyli ostatnie chwile życia saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego. Ustalili, że plan zbrodni obejmował stworzenie iluzji, iż dziennikarz cały i zdrowy opuścił konsulat Arabii Saudyjskiej w Stambule - informuje CNN.
Aktualności: Świat


"Potencjalnie katastrofalny". Huragan piątej kategorii jest coraz bliżej

22 październik, 2018 - 16:36
Willa przybrała na sile i stała się huraganem piątej, najwyższej kategorii w skali Saffira-Simpsona. W poniedziałek po południu wiatr wiał ze średnią prędkością 260 kilometrów na godzinę. Amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huraganów przewiduje, że żywioł może wywołać w Meksyku zagrażające życiu fale sztormowe, wiatr i opady deszczu.
Aktualności: Świat


Ktoś zawołał: mam nadzieję, że to będzie córka! Książę Harry zareagował bez namysłu

22 październik, 2018 - 15:53
Pierwsze dziecko Harry'ego i Meghan przyjdzie na świat wiosną. Czy przyszły tata chciałby, aby to była córeczka? Tak wynika z dialogu nagranego podczas wizyty brytyjskiej książęcej pary w Australii. Na filmie widać najpierw, jak książę Sussex pomógł niepełnosprawnemu sportowcowi w Sydney. Gdy odchodził, któraś z witających go sympatyczek zawołała: mam nadzieję, że to będzie dziewczynka! Harry bez zastanowienia odpowiedział: ja też!
Aktualności: Świat


"Premier May mierzy się z jednym z najbardziej kluczowych tygodni swojego urzędowania"

22 październik, 2018 - 15:27
Brytyjskie media ostrzegają w poniedziałek, że najbliższy tydzień może być decydujący dla przyszłości premier Theresy May. Szefowa rządu mierzy się z rosnącą presją wewnątrz Partii Konserwatywnej w związku z negocjacjami w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej.
Aktualności: Świat


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta