Promed-Optyk, Częstochowa, Al. NMP 9. Częstochowa. Czas na wzrok 40+
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Świat

Subskrybuje zawartość
Zaktualizowano: 6 min. 37 sek. temu

"Galimatias pogodowy" nad Europą. Ponad 30 st. C. pod kołem podbiegunowym

38 min. 41 sek. temu
-Dwa ośrodki ciśnienia - rosyjski wyż oraz niż ukraiński współgrają ze sobą w ten sposób, że z okolic południowo-wschodniej Europy do Polski płynie ciepłe i wilgotne powietrze, a samo ciepło płynie dalej do Skandynawii. Z tego powodu wynikła anomalia temperatury i wczoraj w Szwecji na termometrach pojawiły się nawet 33 stopnie Celsjusza- wyjaśniał na antenie tvn24 prezenter pogody Tomasz Wasilewski.
Aktualności: Świat


Ocaleni z jaskini wychodzą ze szpitala. Wystąpią na konferencji prasowej

55 min. 39 sek. temu
Dwunastu chłopców i ich trener, którzy zostali uratowani z jaskini Tham Luang w Tajlandii, wyjdą w środę ze szpitala. Wezmą udział w konferencji prasowej zorganizowanej przez rząd. Transmisja na antenie TVN24 o godzinie 12.50.
Aktualności: Świat


Byli ambasadorowie: polityka władz nie odpowiada na wyzwania, przed jakimi stoi Polska

2 godziny 10 min. temu
Polska powinna wzmacniać swą pozycję i w Unii Europejskiej, i w NATO oraz dążyć do zachowania ich spójności. Niestety promowany przez polski rząd nacjonalizm rozsadza jedność tych organizacji - napisali byli polscy dyplomaci zrzeszeni w Konferencji Ambasadorów RP.
Aktualności: Świat


Seria eksplozji, kłęby dymu i ewakuacja. Wielki pożar w Teksasie

3 godziny 14 min. temu
Seria eksplozji i pożar w gazowni w Bellville w południowym Teksasie. Ewakuowano teren w promieniu ponad trzech kilometrów od przedsiębiorstwa. Nie wiadomo, czy ktoś został poszkodowany. Świadkowie twierdzą, że usłyszeli wielokrotne eksplozje przypominające wybuchy granatów. Jakiś czas później nad okolicą pojawiły się kłęby czarnego dymu.
Aktualności: Świat


Lider republikanów: będę więcej niż szczęśliwy, mogąc rozważyć nowe sankcje wobec Rosji

3 godziny 27 min. temu
Przewodniczący Izby Reprezentantów, republikanin Paul Ryan oświadczył we wtorek, że będzie "więcej niż szczęśliwy", jeśli nadarzy się okazja do wprowadzenia dodatkowych sankcji wobec Rosji.
Aktualności: Świat


Babisz traci kolejnego ministra. Znów oskarżenie o plagiat

3 godziny 48 min. temu
Czeski minister pracy i spraw socjalnych Petr Krczal, któremu zarzuca się dokonanie plagiatu pracy licencjackiej, oświadczył we wtorek, że ustępuje ze stanowiska. Z podobnych powodów opuściła wcześniej ten sam rząd minister sprawiedliwości.
Aktualności: Świat


Premier Włoch tłumaczy premierowi Czech: relokacja migrantów to nie droga do piekła

3 godziny 53 min. temu
Premier Włoch Giuseppe Conte w liście do szefa rządu Czech Andreja Babisza odrzucił jego argumentację, że relokacja uchodźców, to "droga do piekła". Tak zareagował na odmowną odpowiedź Pragi na apel o przyjęcie części z 450 migrantów przybyłych na Sycylię.
Aktualności: Świat


Iran skarży USA do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości

4 godziny 39 min. temu
Iran wniósł skargę do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w związku z ponownym nałożeniem sankcji gospodarczych przez Stany Zjednoczone - podało we wtorek irańskie MSZ. Rzecznik ministerstwa poinformował, że Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości zarejestrował skargę w poniedziałek.
Aktualności: Świat


Ma być czerwono-biało-niebieski. Trump o nowym Air Force One

5 godzin 3 min. temu
Prezydent Donald Trump zapowiedział, że nowy samolot prezydencki, którego produkcją zajmuje się obecnie Boeing, będzie "niesamowity". Air Force One - jak zaznaczył w wywiadzie dla CBS wyemitowanym we wtorek - będzie "najpiękniejszy i najlepszy na świecie".
Aktualności: Świat


Miała tworzyć "poufne kanały łączności". Młoda Rosjanka oskarżona w USA

5 godzin 10 min. temu
Federalna wielka ława przysięgłych postawiła we wtorek w stan oskarżenia 29-letnią Rosjankę Marię Butinę - założycielkę stowarzyszenia Right to Bear Arms (ang. Prawo do noszenia broni) - podał resort sprawiedliwości USA. Kobietę aresztowano w poniedziałek.
Aktualności: Świat


Iran "przygotowuje grunt pod podniesienie poziomu wzbogacania uranu"

5 godzin 21 min. temu
Iran jest gotowy do wzmożenia prac nad wzbogacaniem uranu, jeśli zawiodą negocjacje w sprawie umowy nuklearnej - poinformował we wtorek Behrouz Kamalvandi, rzecznik irańskiej agencji energii atomowej.
Aktualności: Świat


Trump wycofuje się ze swoich słów w Helsinkach: przejęzyczyłem się

17 lipiec, 2018 - 20:52
Donald Trump oświadczył we wtorek, że przejęzyczył się - chciał powiedzieć, że nie widział powodu, dla którego to nie Rosja ingerowałaby w wybory w USA. Prezydent ostro krytykowany był w USA za swą postawę na poniedziałkowym spotkaniu z Władimirem Putinem w Helsinkach.
Aktualności: Świat


Obama: każdy dzień przynosi niepokojące nagłówki

17 lipiec, 2018 - 18:54
Żyjemy w dziwnych i niepewnych czasach, a każdy dzień przynosi "niepokojące nagłówki" - oświadczył we wtorek w Johannesburgu były prezydent USA Barack Obama. Przemawiał z okazji przypadającej w środę 100. rocznicy urodzin byłego prezydenta RPA Nelsona Mandeli.
Aktualności: Świat


Śmigłowiec piechoty morskiej runął na ziemię. Nie żyje pięciu żołnierzy

17 lipiec, 2018 - 18:24
Śmigłowiec południowokoreańskiej piechoty morskiej rozbił się we wtorek na lotnisku wojskowym w mieście Pohang w południowo-wschodniej części kraju. Zginęło pięciu żołnierzy, a jeden został ranny – poinformowała agencja Yonhap.
Aktualności: Świat


Wróciła "zachodnia" linia komunikacji wojskowej między Koreami

17 lipiec, 2018 - 18:22
Linia komunikacji wojskowej pomiędzy Koreą Północną i Koreą Południową w zachodniej części Półwyspu Koreańskiego została ponownie uruchomiona – przekazało we wtorek ministerstwo obrony w Seulu. Oceniono, że pomoże to zmniejszyć napięcia i budować wzajemne zaufanie.
Aktualności: Świat


Trump o "świetnym spotkaniu z NATO" i "nawet lepszym" z Putinem

17 lipiec, 2018 - 17:01
Zapłacili 33 miliardy dolarów więcej i zapłacą setki miliardów dolarów więcej w przyszłości jedynie dzięki mnie - podsumował na Twitterze zakończony niedawno szczyt NATO w Brukseli Donald Trump. Prezydent USA ocenił, że jego rozmowy z członkami Sojuszu Północnoatlantyckiego były "świetne", a jeszcze lepsze było poniedziałkowe spotkanie z Władimirem Putinem.
Aktualności: Świat


Syryjczycy przy granicy z Izraelem. "Zawróćcie, nim stanie się coś złego"

17 lipiec, 2018 - 16:36
Szukający schronienia Syryjczycy zgromadzili się we wtorek przy izraelskiej granicy na Wzgórzach Golan - informuje Reuters. Jak dodaje agencja, uciekają oni przed wspieraną przez Rosjan ofensywą syryjskiej armii. Zostali jednak zmuszeni do odwrotu po ostrzeżeniach ze strony armii izraelskiej.
Aktualności: Świat


"Słyszymy o ropie, ale nigdy nie czerpiemy z niej korzyści". Policja rozpędziła protest

17 lipiec, 2018 - 16:05
Iracka policja użyła pałek, by rozpędzić we wtorek grupę około 250 demonstrantów przed główną bramą pola naftowego niedaleko miasta Az-Zubajr koło Basry na południu. Od kilku dni w tym regionie narastają protesty i niepokoje w związku z bezrobociem i korupcją.
Aktualności: Świat


Brytyjczycy nie chcą być na łasce Amerykanów. Tak ma wyglądać filar RAF

17 lipiec, 2018 - 15:12
Brytyjczycy pokazują plany swojego myśliwca piątej generacji. Makieta maszyny o nazwie Tempest została ujawniona na targach lotniczych w Farnborough. Ma być wspólnym dziełem wielu państw, ale pod brytyjskim przewodnictwem. To już kolejny taki pomysł. Coraz więcej państw chce zbudować swój supermyśliwiec.
Aktualności: Świat


Znalazł szczeniaka przywiązanego do torów. "Chcę zrobić to samo jego właścicielowi"

17 lipiec, 2018 - 14:37
Mieszkaniec miejscowości Grants Pass w amerykańskim stanie Oregon Jared Twedell przejeżdżając przez tory kolejowe samochodem zauważył przywiązanego sznurkiem do szyn psa. "Ledwo się ruszał. Z początku myślałem, że to potrącona sarna" - opisywał mężczyzna.
Aktualności: Świat


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta