Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Polecamy

 

Myjnie, Stacja Paliw i Wypożyczalnia Przyczep zapraszają

 

Nadeszła jesień , a jesienna aura wymaga szczególnej dbałości o samochód.

Zadbaj więc o czyste auto w każdą pogodę!
Zrób to tak jak lubisz.
Umyj swoje auto bez wysiadania z niego, lub skorzystaj  z nowoczesnej myjni bezdotykowej.
 
Komfortowe  warunki  przy myciu i tankowaniu zapewni Ci: Myjnia i Stacja Paliw WEGA, przy ul. Żyznej 1 w Częstochowie
****
 
Całodobowa Stacja Paliw WEGA położona jest w śródmieściu Częstochowy przy drodze wojewódzkiej nr 908 (wyjazd w kierunku Tarnowskich Gór).
 
WEGA to w 100% polska firma. Korzystając z usług stacji paliw i myjni wspierasz lokalny polski kapitał i zapewniasz miejsca pracy.
 
Tu także skorzystasz z WYPOŻYCZALNI PRZYCZEP:
 
Do wynajęcia przyczepy samochodowe i zagęszczarki Wacker. 
 
Do dyspozycji klientów także: przyczepy skrzyniowe, przyczepa z plandeką i dłużyce.
 
****

Sprawdź co jeszcze poleca Stacja WEGA: http://wega.cze.pl

 

 


 

Jak spędzić FUNtastyczny czas w gronie przyjaciół i rodziny

 

 

W jaki sposób powstają kolory?

Co to jest pryzmat?

Jak działa światło i co to jest fluorescencja?

 

Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie w FUNZEUM!

Największa w Polsce przestrzeń wystawowa, bo licząca prawie 4000 metrów kwadratowych, zawierająca niezliczone interaktywne i jedyne w swoim rodzaju eksponaty, które zabiorą Was w przygodę pełną rozrywki, a co najważniejsze - nauki przez zabawę.
Bo kto powiedział, że nauka musi być nudna? 
 
To także FUNtastycznie spędzony czas bez względu na pogodę.
 

 

 

 

 Co zrobić ze zbędnymi rzeczami?

Upcykling pomysłem na jesienne porządki

 

Meble z palet, własnoręcznie ozdobiony wazon czy kwietnik z opony. To tylko niektóre z pomysłów na drugie życie niepotrzebnych przedmiotów, które można im dać podczas jesiennego sprzątania. Upcykling, czyli przemiana zbędnych rzeczy w pełnowartościowe produkty jest również kreatywnym sposobem na przetworzenie części domowych odpadów. Dzięki temu finalnie nie będą musiały one lądować w koszu na śmieci, znajdując nowe zastosowanie.

 

 

Coraz dłuższe i chłodniejsze wieczory skłaniają do spędzania czasu w domu. Przy odrobinie kreatywności, można jednak go zagospodarować niezwykle ciekawie. Katalog aktywności w tym przypadku jest szeroki. Oprócz surfowania w internecie czy oglądania filmów i seriali, warto spróbować rozrywek off-line, takich jak na przykład gry planszowe lub prace manualne. Ciekawym pomysłem okazuje się upcykling, czyli zmiana przeznaczenia i podniesienie wartości użytkowej niepotrzebnych przedmiotów. W ten sposób nie tylko można pozbyć się sterty nieużywanych już rzeczy, ale także stworzyć nowe, które będą stanowiły ozdobę lub pomoc w codziennym życiu.

Każdego dnia człowiek generuje wiele opadów, ale przynajmniej niektóre z nich nie muszą od razu okazywać się bezużyteczne. Między innymi kartony po paczkach, słoiki i butelki, a także tekstylia to rzeczy, które każdy z nas może ponownie wykorzystać. Opakowania kartonowe posłużą np. do magazynowania domowych przedmiotów oraz nadania przesyłki, a szklane opakowania z łatwością przemienimy w wazon lub karafkę. Jedynym ograniczeniem jest kreatywność – mówi Felice Scoccimarro, prezes Amest Otwock Sp. z o.o., działającej w branży gospodarowania odpadami i lider Akademii Ekologicznej Amest Otwock.

Coś z niczego

Upcykling jest o tyle wyjątkowym sposobem gospodarowania odpadami, że nie wymaga dostępu do specjalistycznej technologii i skomplikowanych urządzeń. Wystarczy nieco pomysłowości, film instruktażowy znaleziony w internecie, odrobina chęci, proste narzędzia i gotowe. W wyniku zabawy z materiałem mogą powstać unikatowe ozdoby, biżuteria, a także przedmioty codziennego użytku. Elegancka szklana butelka to dobra baza do stworzenia wyjątkowego wazonu, który udekoruje salon, a z niepotrzebnej koszulki można zrobić ściereczki kuchenne. Popularnym trendem staje się też używanie drewnianych palet do konstruowania mebli. Ten zabieg sprawdza się szczególnie w loftowych wnętrzach o postindustrialnym charakterze.

Rosnąca popularność upcyklingu pokazuje, że troska o środowisko jest dosłownie w naszych rękach. Dzięki pomysłowości, zamiast wyrzucać, można jeszcze długo korzystać z rzeczy, które wydają się na pozór zbędne. Dbanie o środowisko w ten sposób to też korzyść dla portfela, ponieważ o wiele rzadziej trzeba kupować nowe przedmioty – zauważa Felice Scoccimarro.

Zobacz jakie to proste 

Jak zabrać się do takiego działania w domowym zaciszu? 
Pierwszy etap prac zaczyna się w głowie. Po znalezieniu odpowiedniego przedmiotu, należy ustalić jego nowy wygląd i funkcję. Od pomysłu już krótka droga do realizacji. Do przemiany t-shirtu w ściereczkę wystarczą jedynie nożyczki, a w przypadku tworzenia wazonu warto przemyśleć zakup specjalnej farby do szkła, która nada mu ciekawe barwy i uwydatni jego kształt. Aby skonstruować meble z palet, potrzebne mogą okazać się narzędzia. Młotek czy wkrętarka to jednak akcesoria, z których na co dzień korzysta się podczas drobnych napraw i bez trudu można je znaleźć w wielu gospodarstwach domowych

Amest.pl

 

„Dobro jest zaraźliwe”.

Jak radzić sobie z powakacyjną chandrą i czarnymi myślami?

 
 
8 września - Dzień Dobrej Wiadomości
 
 
 

We wrześniu, kiedy za oknem robi się coraz chłodniej, a słońce często chowa się za chmurami, trudniej jest radzić sobie z czarnymi myślami i brakiem energii. Obchodzony 8 września Dzień Dobrych Wiadomości to dobra okazja, żeby sprawdzić, w jaki sposób ludzie, którzy w swojej pracy stykają się z cierpieniem, biedą i nierównościami, zachowują optymizm i pogodę ducha.

Celem Dnia Dobrej Wiadomości, który po raz pierwszy obchodzony był w 2001 roku jest (jak czytamy na Wikipedii) „angażowanie mediów w kształtowanie obrazu rzeczywistości przyjaznej człowiekowi, a także promowanie obrazu Polski i Polaków jako ludzi życzliwych, twórczych, szukających wzorów i autorytetów". 

- Czy Polki i Polacy są życzliwymi ludźmi? 
 
– pytamy Antoninę Grządkowską z Fundacji Świętego Mikołaja, koordynatorkę programów stypendialnych skierowanych do dzieci i młodzieży: 
 Jako wielka fanka Małgorzaty Musierowicz mogę powtórzyć za nią z pełnym przekonaniem: „Dobro jest zaraźliwe”. Nasza fundacja od 12 lat co roku przyznaje stypendia kilkuset zdolnym dzieciom z niezamożnych rodzin z całej Polski. Nie byłoby to absolutnie możliwe, gdyby nie życzliwość i otwartość bardzo wielu osób. Począwszy od dyrektorów szkół, do których chodzą dzieci, a skończywszy na właścicielach często niewielkich firm, którzy przekazują środki na stypendia. Z życzliwością w naszej pracy spotykamy się na każdym kroku, inaczej trudno byłoby poradzić nam sobie z codziennymi wyzwaniami.

- Staramy się codziennie skupiać na tym, co dobre i pozytywne. – dodaje Izabela Stawicka, koordynatorka programów zagranicznych Fundacji Świętego Mikołaja. – Nie chodzi o to, żeby udawać, że nie ma wokół nas problemów, biedy czy nierówności. Oczywiście, że są! Chodzi o to, by szukać rozwiązań i by podkreślać znaczenie dobra, które nas otacza. Jakiś przykład? Proszę bardzo! Zamiast siedzieć i płakać z powodu tego, w jakiej sytuacji są dzieci w Syrii, zakasaliśmy rękawy i od 2018 roku nieprzerwanie działamy w Aleppo. Jest to możliwe dzięki temu, że otaczają nas dobrzy ludzie, przyjaciele i darczyńcy fundacji, którzy ustawili comiesięczny stały przelew na pomoc dziecku z Aleppo i tym gestem dobroci zmieniają życie dzieci. Niedawno otworzyliśmy tam Uniwersytet Dziecięcy, a od zeszłego roku prowadzimy także program pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży. Dobro otacza nas z każdej strony, a takich przykładów mogłabym podać dziesiątki.

Fundacja Świętego Mikołaja pomaga dzieciom w trudnej sytuacji przez cały rok, a nie tylko w grudniu, jak mogłaby sugerować nazwa tej organizacji. 

 
Każdego roku Stypendia św. Mikołaja na rozwój talentów otrzymuje kilkaset dzieci z niezamożnych rodzin z całego kraju. Fundacja pomaga także dzieciom z Ukrainy, od wybuchu rosyjskiej inwazji otoczyła swoją opieka już ponad 12 tysięcy dzieci. W zeszłym roku rozpoczęła także program pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży: w samej tylko Polsce 5373 dzieci wzięło udział zajęciach profilaktycznych, wsparcie terapeutyczne objęło 1355 uczniów, mogliśmy także zapewnić interwencję kryzysową dla 15 uczniów potrzebujących nagłej konsultacji psychologicznej. Taką samą pomoc fundacja zapewnia dzieciom w Syrii. Wszystko to dzięki tysiącom dobrych ludzi, którzy przekazują środki na pomoc podopiecznym fundacji.

Niedawno czytałam artykuł podsumowujący wyniki badań z dziedziny psychologii i neurologii.

  Okazuje się, że samo oglądanie doniesień o klęskach żywiołowych, wypadkach czy brutalnych przestępstwach może powodować taki sam poziom stresu, jaki przeżywają ludzie, którzy byli bezpośrednimi świadkami takich dramatycznych wydarzeń.
 
Nie warto świadomie dodawać sobie stresu, zamiast tego lepiej dzielić się dobrymi wiadomościami. A ich wokół nas nie brakuje, trzeba się tylko trochę rozejrzeć. – podsumowuje Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja. – Naukowcy potwierdzają, że kiedy robimy coś dobrego, zwiększa się nasz poziom hormonów szczęścia. Dobra wiadomość jest taka, że czasami wystarczy drobny gest dobra, żeby zmienić czyjeś życie na lepsze, a przy okazji samemu poczuć radość.
 
***

O Fundacji Świętego Mikołaja

Fundacja Świętego Mikołaja działa od 2002 roku (www.mikolaj.org.pl). Wcześniej, od 1998 roku, istniała jako nieformalna grupa przyjaciół. Obecnie jej działalność skupia się na fundowaniu stypendiów dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin (program „Stypendia św. Mikołaja”). Przez 18 lat funkcjonowania przeprowadziła blisko 40 kampanii społecznych, wspomagając ok. 8 tys. młodych ludzi. Wsparciem obejmowała m.in. rodzinne domy dziecka i samotne matki. Fundacja Świętego Mikołaja jest laureatem Europejskiej Nagrody Obywatelskiej 2011, nagrody Ubi Caritas 2008, TOTUS 2006 oraz Pro Publico Bono 2005. Otrzymała także wyróżnienie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania w 2008 roku.

Fundacja Świętego Mikołaja