Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Jak przygotować ogród na przyjście wiosny?

 


Zima to czas, kiedy nie chce się zbytnio wychodzić na dwór, ponieważ jest zimno, wieje mroźny wiatr i jest bardzo mało słońca. Większość osób, najchętniej by tę porę roku przespało lub przynajmniej przeleżało w ciepłej pościeli. Niewiele jednak osób ma taką możliwość i na tyle pieniędzy, żeby przeżyć przez pół roku bez jakiekolwiek pracy. Warto jednak pokonać depresyjne myśli i zastanowić się, jak przygotować swoje otoczenie na przyjście wiosny.
Nic tak nie poprawia humoru jak piękne, kolorowe kwiaty, zieleniący się trawnik oraz śpiew ptaków, które zwiastują wiosnę. Jednak żeby cieszyć się pięknem budzącej się do życia przyrody, trzeba zadbać o to, aby pojawiła się ona również w Twoim otoczeniu. Jeśli więc masz ogród wokół domu lub nawet mały ogródek działkowy, a chcesz podziwiać pełnią wiosny w całej okazałości, to czas pomyśleć jak takie miejsce urządzić. Nie jest to jednak takie proste jak mogłoby się wydawać, ogród bowiem wymaga mnóstwa pracy i zaangażowania. Samo posadzenie roślin nie wystarczy. Trzeba je jeszcze podlewać, plewić i chronić przed szkodnikami. W przypadku kwiatów, należy się też przygotować na to, że konieczne będzie obrywanie starych i uschniętych kielichów, aby nie tworzyły się nasiona, gdyż to osłabi roślinę.

Sianie, sadzenie, przygotowanie gruntu

Zanim zabierzesz się za wszelkie prace, warto rozrysować plan lub przynajmniej mniej więcej wiedzieć, w którym miejscu jakie rośliny się znajdą. Dzięki temu, będziesz wiedzieć jakie siać oraz w jakiej ilości. Warto mieć również w głowie rozplanowane, gdzie chcesz umieścić określone kolory kwiatów. Dobrym pomysłem jest także przeszukanie Internetu, w celu znalezienia jakichś ciekawych odmian roślin. Zwykle nasiona można zamówić przez Internet. Wszelkie kwiaty jednoroczne wysiewa się w lutym lub później. Najlepiej takie roślinki posiać w doniczce, doniczkę przykryć filią przeźroczystą i zrobić dziurki, aby był dostęp powietrza. Takie rośliby przesadza się do gruntu dopiero wtedy, kiedy miną pierwsze przymrozki. Zwykle są to okolice maja.

Miejsce spotkań i odpoczynku

Ogród usiany kwiatami, kwitnącymi drzewami i soczysta zielenią to prawdziwa radość. Jednak aby móc podziwiać go przy porannej kawie, obiedzie z rodziną czy przy spotkaniu ze znajomymi, konieczne będzie miejsce do siedzenia. Według ekspertów z homegarden.com.pl/meble-ogrodowe, meble do ogrodu najlepiej kupić od zaufanego przedawcy, szczególnie jeśli marzą ci się drewniane. Do ogrodu lepiej sprawdzą się meble aluminiowe, ponieważ będą one bardziej odporne na warunki atmosferyczne. Jeśli jednak poszukujesz czegoś miękkiego i wygodnego, aby np. poczytać książkę wśród zieleni, to zdecyduj się na sofę ogrodową. Będzie nie tylko miękka, ale także elegancka i stylowa. Poduszki i miękkie siedzenie na sofie, dodadzą uroku ogródkowi oraz zachęcą do wypoczynku wśród natury.