Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Jak wybrać odpowiedni pokarm dla papug? Podpowiadamy 3 ważne zasady

 Jedzenie dla papug  - wysokiej jakości i właściwe dobrane - to gwarancja ich dobrego samopoczucia, prawidłowego rozwoju i pięknego wyglądu. Z drugiej strony, papugi karmione w nieodpowiedni sposób mogą stać się otłuszczone i borykać się z wieloma różnymi problemami zdrowotnymi.

Jeśli chcemy więc, aby nasz skrzydlaty przyjaciel cieszył się zdrowiem i dobrze czuł się w naszym domu, warto rozważnie dobrać jego codzienny pokarm.

 Jak to zrobić? Z pewnością przed zakupem karmy warto wiedzieć te trzy rzeczy.

 

Pokarm powinien być dostosowany do wielkości i gatunku papugi

Zwierzęta żyjące na wolności wiedzą, co jest dla nich najlepsze i żywią się tym, co oferuje im sama natura w miejscu, w którym występują. Dlatego też pokarm dla papug powinien być ściśle powiązany z pożywieniem, jakie dostępne jest dla konkretnego gatunku w jego naturalnym środowisku. Istotne będzie zatem dobranie pokarmu do gatunku, ale i wielkości papugi. Najczęściej więc gotowe mieszanki karmy dedykowane są małym, średnim lub dużym gatunkom papug, bądź też konkretnemu, wybranemu gatunkowi, ewentualnie kilku gatunkom.

Na https://parrotplanet.pl/pl/c/Pokarm/26 znaleźliśmy pokarm dla papug właśnie z podziałem na wspomniane kategorie, a zatem wielkości ptaków oraz konkretnych gatunków. Istotne, aby wybrana karma dla papug była zbliżona do charakteru naturalnego pożywienia, a jednocześnie dobrze zbilansowana i różnorodna. Korzystając z dedykowanych mieszanek i kompozycji zyskamy bez trudu rozwiązanie spełniające w pełni te wymagania.

Podstawę diety stanowią ziarna. Warto tutaj sięgnąć po gotowe mieszanki

Wspomniany wcześniej podział karmy dla papug ze względu na wielkość ptaków pozwala wyselekcjonować i dobrać odpowiednie ziarna w odpowiednich proporcjach. Tak powstają gotowe mieszanki i granulaty m.in. dla papug falistych, nimf, czy kakadu. 

Specjalnie wyselekcjonowane dla konkretnych gatunków ziarna odpowiadają pod względem odżywczym pożywieniu, po jakie sięgają papugi w swoim naturalnym środowisku. Dodatkowo, w ten sposób zyskujemy niemal pewność, że karma będzie dla naszej papugi smaczna i atrakcyjna. Trafimy zatem nie tylko w gust naszej podopiecznej, ale i dostarczymy papudze wszelkich niezbędnych składników odżywczych.

Dla przykładu, podstawą diety małych i średnich papug są najczęściej proso i kanar. Z drugiej strony zbyt duża ilość roślin oleistych w diecie papugi może prowadzić do jej otłuszczenia. Dlatego też zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest sięganie po właściwie skomponowane mieszanki i granulaty, niż komponować karmę samodzielnie. Co ważne, tego typu rozwiązania są najczęściej dodatkowo wzbogacane o niezbędne dla zdrowia i rozwoju ptaków witaminy i składniki mineralne.

Smakołyki także powinny stanowić codzienny element diety papug

Wolno suszone owoce, kiełki, suszone mączniki, a nawet specjalne owocowe galaretki, czy dania obiadowe złożone m.in. z makaronu, banana, jabłka suszonego, żurawiny, orzecha ziemnego to nie tylko fantastyczne urozmaicenie diety papugi, ale i sposób na wprowadzenie do codziennego menu różnorodności wszystkich niezbędnych składników odżywczych.