Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Jak pielęgnować brodę? [PORADNIK]

 

 

Moda na gęste brody wróciła i od kilku sezonów ma się świetnie. Panowie często decydują się na zapuszczenie długiego zarostu, który dodaje im dojrzałości. Dobrze wypielęgnowana i wystylizowana broda wygląda rewelacyjnie. Z drugiej strony, niezadbana – nie dodaje twarzy uroku. Trzeba wiedzieć jak właściwie obchodzić się ze swoim zarostem i jakich kosmetyków używać, by broda zawsze wyglądała rewelacyjnie. 

Podstawa to prawidłowy sprzęt

Szczotka do brody, czyli kartacz jest niezbędnym akcesorium do pielęgnacji brody. Dzięki niej broda nabiera objętości i kształtu. Dodatkowo, szczotkowanie nadaje zarostowi naturalny połysk. Regularna pielęgnacja kartaczem pobudza ukrwienie w skórze brody, przez co włosy mają optymalne warunki wzrostu. Najlepiej jest zdecydować się na szczotkę z naturalnego włosia dzika. Pozwoli ona pozbyć się nadmiaru sebum i zanieczyszczeń. 

Niektórzy panowie nie inwestują w kartacz i próbują rozczesać bujny zarost grzebieniem. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego warto pamiętać, że szczotka służy do pielęgnacji, a grzebyk do stylizowania rozczesanej brody.  

Dodatkowa pielęgnacja

Olejek do brody jest kosmetykiem “must have” dla brodacza. Podczas wzrostu owłosienia na brodzie, spada ilość sebum i skóra zaczyna wysychać. Olejek doskonale nawilża brodę i naskórek, dzięki czemu pozostaje on gładki i delikatny. Poza tym, kosmetyk zamyka włos, przez co chroni go przed zapachami z zewnątrz: spalinami, jedzeniem. Olejek zawiera składniki eteryczne, przez co fantastycznie pachnie i może zastąpić niejedne perfumy.  

Dla niektórych panów kolejnym kosmetykiem “must have” jest balsam do brody. Pomaga on ułożyć niesforny zarost i nawilża brodę. Jego konsystencja jest jednak inna niż olejku, dlatego substancja nie dociera do wszystkich mieszków włosowych. Jest to jednak produkt, który warto mieć przy sobie.  

Woskowanie brody

Po wosk do brody sięgają panowie, którzy chcą w konkretny sposób wystylizować swój zarost. Dzięki dużej zawartości wosku pszczelego, kosmetyk pozwala ułożyć zarost w dowolny sposób. Wosk ma zwartą konsystencję, dlatego czasami trzeba go podgrzać, by móc swobodnie nałożyć go na zarost. Kosmetyk do brody świetnie sprawdzi się również przy stylizacji wąsów. Jeśli wąsy są jednak zbyt gęste i kosmetyk do brody sobie z nimi nie radzi, warto zainwestować w specjalny wosk do wąsów.  

Odpowiedni szampon

Niektórzy panowie zapominają, że brodę należy myć, nie wystarczy codzienne opłukiwanie wodą. Najlepiej jest użyć specjalnego szamponu do zarostu, bez parabenów i SLS. Kosmetyki do włosów mogą okazać się problematyczne dla brody, dlatego, że zostały stworzone dla cieńszych włosów. Zdarza się, że broda, bo umyciu szamponem do włosów jest bardzo posklejana i trudna do okiełznania. Dedykowane kosmetyki do zarostu dają pewność, że broda będzie potraktowana w odpowiedni sposób.   

Jak widać, pielęgnacja brody jest kilkuetapowym procesem. Tylko regularne mycie, pielęgnacja i stylizacja dają najlepsze efekty i sprawiają, że broda wygląda doskonale. Od czasu do czasu warto również odwiedzić barbera, który profesjonalnie wystylizuje brodę i wąsy.  

Tekst powstał przy współpracy z enzopolska.pl mającym w swoim asortymencie akcesoria fryzjerskie, w tym fotele barberskie: https://www.enzopolska.pl/meble-fryzjerskie/fotele-barberskie