Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Jak kupować okna - praktyczne porady

Wymiana starych okien na nowe lub montaż okien w świeżo wybudowanym domu może na początku przerosnąć laika, na rynku znajduje się coraz więcej różnych modeli, a wraz z wzrostem doświadczenia producentów i dostępnych nowych technologii ciągle wachlarz możliwości się zmienia. Dobre przygotowanie zaoszczędzi nam stresu i problemów.

 

Co na początek?

Zaczynamy od prawidłowo wykonanych pomiarów, co możemy zrobić samodzielnie lub zostawić to już firmie monterskiej. Można też podpierać się projektem domu, gdzie znajdują się wszelkie możliwe wymiary (np. grubość muru) oraz rekomendowany sposób otwierania okien. Doświadczony specjalista ze sklepu z oknami bez trudu odczyta rysunek, wybada nasze potrzeby i dostosuje okna Jordanów do naszych oczekiwań i realnych możliwości. Duże znaczenie ma też sposób ustawienia budynku względem stron świata, co określa stopień dostępności światła dziennego, najbardziej optymalne są okna umieszczone od strony południowej budynku. Jeśli wynika to z projektu i potrzeb klienta, okna (niekoniecznie wszystkie w całym budynku)wyposaża się w zabezpieczenia antywłamaniowe lub specjalne okucia. Musimy też od początku określić, który z parametrów okien jest dla nas najistotniejszy, czy izolacja akustyczna, termiczna czy wspomniane zabezpieczenia antywłamaniowe.

Design okien

Wygląd zależy w dużej mierze od materiału, z którego powstały. Obecnie najczęściej wykorzystuje się drewno, aluminium lub PVC. Różnią się nie tylko wyglądem ale też właściwościami. Okna z plastiku, PVC,  posiadają skosy w narożach, czyli w miejscach łączenia profili, ponadto można malować je na różnorodne kolory, więc stylistycznie pasują do nawet najbardziej nietypowych projektów.W drewnianych oknach łączenia są raczej prostopadłe, ale też są bardziej eleganckie, zwłaszcza te z transparentną powłoką uwidaczniającą naturalne słoje. Modele z profilami aluminiowymi wybierane są przeważnie w budynkach użyteczności publicznej jak hotele czy biurowce, gdzie stosuje się duże przeszklenia. To właśnie ramy aluminiowe poradzą sobie z utrzymaniem takich szyb. Niektóre ramy okienne są konstruowane w taki sposób, że tworzą jednolitą powierzchnię ze skrzydłem okna. Popularne są też projekty okien, w których okucia z ukrytymi zawiasami i dyskretnymi uszczelkami, listwami oraz ramkami międzyszybowymi.

Montaż

To bardzo ważny etap, ponieważ nawet najwyższej jakości okna zamontowane w nieprawidłowy sposób nie będą pełnić swoich funkcji i szybko ulegną wypaczeniu lub uszkodzeniu. Dlatego też warto zdecydować się na zakup okien wraz z montażem, bo właśnie tak zagwarantujemy sobie, że nie dojdzie do żadnych błędów. To firma zadba o zebranie wszystkich wymiarów, właściwy montaż z użyciem najwyższej jakości kotew czy dybli (zależnie od wielkości okien) i uszczelnienie okien. Firma Novobudowa zapewnia swoim klientom zarówno produkty jak i obsługę na najwyższym poziomie. Wieloletnie doświadczenie pozwala im zamontować nawet niestandardowe okna, a doradztwo zakupowe zdejmie duży ciężar z barków klienta.