Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Pełna linia świetlna tylko z taśmami LED COB

 Niektórym, przy montażu oświetlenia, zależy na tym, żeby dawało ono efekt pełnej linii świetlnej. Wygląda to o wiele bardziej elegancko, a do tego jest funkcjonalne.

 

 

 

Niestety w przypadku tradycyjnych listew LED zauważalne są pojedyncze punkty, co nie jest aż tak estetyczne. Rozwiązaniem są taśmy COB, które wyróżniają się większym zagęszczeniem czipów, całkowicie niwelując ich widoczność.

Rozwiązanie dające doskonały efekt estetyczny

Osoby, którym podobają się nowoczesne wnętrza, bardzo często decydują się na montaż profili z taśmami LED COB. Takie oświetlenie pozwala w łatwy sposób uzyskać świetny efekt estetyczny. Po pierwsze ze względu na to, że profile są mało widoczne i niekiedy można nawet całkowicie je ukryć, a po drugie z uwagi na to, że taśmy działające w tej technologii pozwalają uzyskać pełną linię świetlną.

Instalacje tego typu dają możliwość stworzenia przeróżnych aranżacji. Poza tym można nimi oświetlić nie tylko sufit, ale i wiele innych miejsc. Można je zamontować tuż przy podłodze, przy schodach, oświetlając w ten sposób każdy stopień, a także nad lustrem. Dzięki temu, że pojedyncze diody są w nich ułożone bardzo gęsto, chętnie są one wykorzystywane w witrynach. Na 1 metrze bieżącym w taśmie COB jest ich znacznie więcej aniżeli w przypadku tradycyjnej taśmy, przez co bez wrażenia widocznej punktacji mogą oświetlać szklane półki i to, co jest na nich wyeksponowane. Takie źródło światła w żaden sposób nie rozprasza uwagi, a za to jest bardzo dekoracyjne.

Zaletą taśm LED COB jest również to, że są bardzo proste w montażu, jak również to, że można je docinać na dowolną długość. Instalacja takiego oświetlenia nie wymaga używania profesjonalnych narzędzi. Komponenty montuje się za pomocą mocnej taśmy dwustronnie klejącej, która jest sprzedawana z reguły w zestawie. Należy tylko zwrócić uwagę na to, żeby przy wcześniejszym docinaniu pasków zachować odpowiednią sekcję cięcia. Ta wynosi z reguły kilka centymetrów.

 

 

 

Do ich montażu zachęca również niskie zużycie energii

Taśmy LED COB są nie tylko estetyczne, ale również energooszczędne. Dla niektórych właśnie to jest ich największą zaletą. Przy ich montażu zużycie energii od razu staje się mniejsze. W ten sposób dają one możliwość ograniczenia wysokości rachunków za prąd.

Ile dokładnie wynosi zużycie energii w linii świetlnej z taśmami LED COB? Producenci podają je z reguły w przeliczeniu na metr bieżący. Standardowo wynosi ono 8 kWh/1000h. W zależności od tego jak gęsto osadzone są diody, może być ono mniejsze lub większe i wynosić przykładowo 6 czy 10 kWh/1000h.

Mimo niskiego zużycia energii, takie taśmy dają stosunkowo dużo światła. Wiąże się to z wysoką wydajnością świetlną. W niektórych modelach sięga ona ponad 115 lm/W. Oprócz pełnej linii świetlnej, taśmy LED COB dają też szeroki kąt świecenia. Wynosi on w nich aż 180°. To najlepszy wybór dla wszystkich tych, którym zależy jednocześnie na wysokiej estetyce, oszczędności energii i funkcjonalności.

Sprawdź pełną ofertę oświetlenia LED w sklepie ELED.pl