Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Co warto wiedzieć o relokacji maszyn? Sprawdź!

 

Relokacja maszyn to wszystkie czynności związane z przeniesieniem maszyn z jednego miejsca na drugie. Przenoszenie maszyn może być konieczne ze względu na rozbudowę zakładu lub zmianę organizacji jego pracy. Często relokacja maszyn jest również wykonywana zewnętrznie. Wtedy mamy do czynienia najczęściej ze zmianą lokalizacji funkcjonowania danego zakładu ze względu na optymalizację kosztów czy pozyskanie miejsca, które stanowi lepszy punkt wyjścia pod kątem logistycznym.

 

Na czym polega relokacja maszyn?

W przemieszczaniu maszyn nie chodzi jedynie o samą zmianę lokalizacji sprzętu. Należy tak przetransportować maszynę, aby działała poprawnie w  miejscu docelowym. Oznacza to, że każde urządzenie musi zostać odłączone i rozłożone na części w sposób umożliwiający wygodne przewiezienie go, z wykorzystaniem dostępnych środków  transportu. Należy także zadbać o właściwe zabezpieczenie sprzętu, a także wyeliminować ryzyko powstania usterek mechanicznych. Na samym końcu procesu wszystkie maszyny muszą zostać sprawdzone pod kątem odpowiedniej sprawności technicznej.

Jakie są etapy relokacji maszyn?

Relokacja maszyn to usługa, która musi zostać przeprowadzona w odpowiednich etapach. Tylko wtedy uzyskamy gwarancję jej prawidłowego wykonania. Etapy te wyglądają następująco:

  • Demontaż maszyn i linii produkcyjnych wraz z odłączeniem wszystkich mediów. Przygotowanie dokumentacji technicznej i zdjęciowej. 

  • Pakowanie maszyn do transportu drogowego w Polsce i Europie, morskiego, a także lotniczego w Europie i wybranych krajach świata. 

  • Załadunek maszyn, urządzeń i linii produkcyjnych z fabryki do bezpiecznego transportu do nowej lokalizacji. 

  • Transport drogowy, morskim i lotniczy. 

  • Rozładunek w miejscu docelowym. 

  • Montaż maszyn i linii produkcyjnych. Tutaj istotne jest, aby przebiegał on zgodnie z layoutem, na podstawie dokumentacji przygotowanej podczas demontażu. Jeśli nie było demontażu uwzględnia się dokumentację przekazaną od klienta.

  • Doprowadzenie i podłączenie mediów w miejscu docelowym.

  • Uruchomienie maszyn i linii produkcyjnych.

  • Sprawdzenie ich prawidłowego działania.

Dodatkowe informacje o relokacji maszyn

Relokacja maszyn przemysłowych wymaga odpowiedniego planowania i strategicznego podejścia. Ważne jest, aby wykonawca, który zajmuje się przenoszeniem sprzętu posiadał specjalistyczne narzędzia do wykonania procesu. Tylko one, w połączeniu z odpowiednimi kompetencjami, umożliwią prawidłowe zarządzanie procesem na każdym z etapów. W relokacji nie chodzi więc o przestawienie maszyn z miejsca na miejsce, a zapewnienie im prawidłowego działania w miejscu docelowym. Dlatego wybierając wykonawcę relokacji maszyn i urządzeń przemysłowych, należy się upewnić, że firma posiada niezbędne zasoby, które umożliwią właściwe przeprowadzenie całego procesu. Jedną z wiodących firm w tej dziedzinie jest b8group.pl/relokacja-maszyn. Firma posiada wieloletnie doświadczenie i zasoby, które pozwalają jej na efektywne przeprowadzenie całego procesu.