Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Planujesz budowę garażu z blach? Co musisz wiedzieć na ten temat?

Coraz więcej osób decyduje się na postawienie garażu z blach. O czym należy pamiętać, planując taką inwestycję? Komu zlecić obróbki blacharskie?

Blaszane obiekty mają wiele zalet. Przede wszystkim są szybkie i niedrogie w realizacji. Żeby charakteryzowały się trwałością, trzeba zastosować odpowiednie materiały. Do ważnych kwestii zaliczają się też obróbki blacharskie. Przygotowanie tych elementów najlepiej zlecić wyspecjalizowanej firmie, np. https://stomilex.pl/. Dzięki temu zyskasz pewność, że będą one właściwie wykonane.

Jak postawić garaż?

Na sukces przedsięwzięcia wpływa zastosowanie odpowiednich komponentów. Ściany i dach garażu najczęściej buduje się z blachy trapezowej cynkowanej ogniowo. Jest ona dużo sztywniejsza od płaskiej. Można zdecydować się też na elementy z powłoką akrylową. Są one dostępne w wielu kolorach. Do ciekawych opcji zaliczają się też blachy pokryte okleiną drewnopodobną.

Jak zbudować garaż? Najpierw tworzy się projekt. Określa się w nim rozmiary, kształt dachu, rodzaj bramy, grubość blachy. Warto zastanowić się nad betonową wylewką, ale nie jest to konieczne. Do wykonania konstrukcji sprawdzają się kątowniki stalowe. Elementy nośne należy zespawać.

Kolejnym krokiem jest przymocowanie ścian i dachu. W tym celu używa się nitów. Następnie montuje się bramy. Stosuje się do tego odpowiednie zawiasy i arkusze blachy. Można dodatkowo ocieplić garaż. Dobry efekt daje użycie styropianu o grubości 3 mm.

Obróbka blach – o czym musisz wiedzieć?

Do istotnych kwestii zaliczają się też obróbki blacharskie. Wykonuje się z nich maskownice, okucia dachowe oraz narożne. Zabezpieczają one konstrukcję przed działaniem czynników atmosferycznych. Pełnią też funkcję estetyczną. Na rynku są dostępne narzędzia do samodzielnej realizacji tych elementów. Lepiej jednak nie robić tego we własnym zakresie. Obróbki muszą być bowiem stabilnie zamocowane. 

Dlaczego warto skorzystać z usług zewnętrznych wykonawców? Profesjonalne obróbka blach cechuje się wysoką precyzją. Przygotowane elementy są zgodne ze specyfikacją zamówienia. Wyróżniają się powtarzalnością. Mają równe i gładkie krawędzie. Przy ich opracowywaniu stosuje się dedykowane oprogramowanie.

Blaszane garaże to doskonała opcja!

Własny garaż to doskonały sposób na ochronę samochodu przed zniszczeniem. To ważne szczególnie w dużych miastach, jak Warszawa. Obiekt z blach cechuje się estetyką i trwałością. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, warto postawić na solidne komponenty. Nie można zapominać też o zleceniu obróbek blacharskich.