Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Niwelatory laserowe – niezawodne na placu budowy

Nic nie zastąpi niwelatorów laserowych na placu budowy. Te elektronarzędzia są specjalne dedykowane budowlańcom. Pomagają wyznaczyć różnicę wysokości, czyli tak zwaną niwelację. Najczęściej warto je zakupić w zestawie – wraz z łatą i statywem. Obie części umożliwiają i ułatwiają prace pomiarowe za pomocą niwelatora. Jeżeli poszukujesz elektronarzędzia do wszelakich pomiarów na zewnątrz i wewnątrz, które cię nie zawiedzie, niezależnie od pogody – doskonale trafiłeś.

Jak jednak wybrać niwelator na budowę?

Warto się przede wszystkim zastanowić, jak dokładnie działa taki sprzęt. Niwelator laserowy różni się od niwelatora optycznego technologią. Dzięki laserowi rotacyjnemu działa o wiele bardziej dokładnie w każdym, nawet trudnym terenie. Niwelacja, jako proces, jest dość skomplikowana. Od wyników pomiarów zależą dalsze etapy pracy budowlanej. To jasne, że wyniki powinny mieć mały próg błędu. Każde odchylenie może zaważyć na planie budowania danego obiektu, a to zaś powoduje nie tylko straty – ale także problemy finansowe. Dlatego należy wybrać niwelator profesjonalny, z tak zwanej wysokiej półki. Należy również zapoznać się z parametrami, dostępnymi na stronie sklepu z narzędziami do pomiarów, takimi jak Pomiar24.pl.

Niwelatory laserowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Na początku zwróćmy uwagę na firmę elektronarzędzia, a także na to, co proponuje sklep. Chodzi o gwarancję, zazwyczaj kilkuletnią, która obejmuje urządzenie. Sklep https://pomiar24.pl/produkty/niwelatory-i-zestawy-do-niwelacji oferuje gwarancję na cały sprzęt dla specjalistów, tak, by kupujący nie obawiał się problemów ze swoim niwelatorem. Ważna jest również dokładność wybranego elektronarzędzia, a także odległość, z jaką musi się on zmierzyć. Jeżeli mamy do niwelacji trudny teren budowlany, warto zakupić niwelator laserowy w zestawie, z dodatkowymi opcjami, ułatwiającymi pracę.
Czym jednak jest ta dokładność? Warto napomknąć, że precyzja niwelatora to pomiar nawet do 1,0 mm/20 m. To zaś powoduje, że ufasz zakupionemu urządzeniu i korzystasz z nowoczesnych rozwiązań, jeżeli chodzi o skomplikowane pomiary na placu budowy. Dodatkowe funkcje uatrakcyjniają sprzęt, sprawiając, że można go wykorzystać przy różnych pracach i w każdej fazie wznoszenia danego obiektu. Warto wspomnieć, że niwelatory są bardzo wydajne na placu budowy. Ich wewnętrzna bateria starcza aż na 120 godzin pracy w terenie, niezależnie od ilości wykonanych tymi urządzeniami pomiarów.

 

Gdzie najlepiej sprawdzą się niwelatory laserowe?

Niwelatory laserowe, chociaż kojarzone z sektorem budowlanym, dobrze spełniają swoją rolę w innych branżach. Ich obsługa jest wyjątkowa prosta, dlatego każdy początkujący poradzi sobie z niwelatorami i dokona odpowiedniego pomiaru. Wystarczy włączyć elektronarzędzie i kierować pochyleniem głowicy.
Czym różni się niwelator laserowy od niwelatora optycznego? Przede wszystkim wspomnianą technologią. Laser i optyka wyróżniają się innym pomiarem. Laser, jako wiązka, działa niezależnie od warunków pogody. Jego zasięg to 500-1000m. Natomiast niwelatorem optycznym pracuje się wyłącznie na takiej odległości, która umożliwia widoczność oznaczeń na łacie. Technologia ta wymaga również pomiar aż w dwie osoby. W przypadku niwelatora laserowego wystarczy tylko jeden operujący urządzeniem. Stąd coraz bardziej popularne stają się urządzenia z nowoczesną technologią laserową. Pomiar jest dokładny i nie utrudnia pracy na budowie na późniejszych etapach. Co, jak wspomnieliśmy, jest bardzo istotne.