Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Jak wybrać skuteczny tester sieci LAN?

Zajmując się budową sieci LAN w obrębie domu, szkoły, przychodni bądź wszędzie tam, gdzie niezbędne jest łącze internetowe, każdy instalator musi posiadać na wyposażeniu niezbędne urządzenia, a zwłaszcza testery sieci, dzięki którym może bez trudu sprawdzić, gdzie występują nieprawidłowości. Analizatorów sieci jest wiele, jednak dobierając urządzenie, ważne jest, by zwrócić uwagę na jego parametry techniczne.

Czym jest tester sieci LAN?

Jest to urządzenie, dzięki któremu bez trudu można wykrywać wszelkie uszkodzenia instalacji kablowej. W zależności, jakie urządzenie zostanie dobrane, a jest wiele różnych modeli testerów, można przeprowadzić bardzo dokładną analizę całej sieci, a także sprawdzić, czy wszystko zostało poprawnie zainstalowane. Technologia idzie szybko do przodu, więc na szczególną uwagę zasługują najnowsze urządzenia, które dają bardzo precyzyjne pomiary. Wbrew pozorom nie są drogie, a na pewno okażą się niezbędne.
Mierniki sieci LAN okażą się niezbędne do:

  • wykrywania odwrotnych połączeń, przerw
  • wykrywania zwarć oraz miejsc, w których powstały
  • precyzyjnego wykrywania każdego uszkodzenia kabla
  • sprawdzania łączy internetowych, jak i telefonicznych
  • sprawdzania połączenia konkretnych żył znajdujących się w kablu
  • sprawdzania długości instalacji kablowej

Jak widać, zastosowanie analizatorów jest bardzo duże, dlatego każdy instalator powinien zainwestować w dobre urządzenie, które pomoże na szybkie i skuteczne wyeliminowanie powstałego problemu.

Zalety testerów LAN

Użytkowanie takich testerów jest bardzo proste i nie wymaga dużego doświadczenia ani wiedzy, choć do przeprowadzania pomiarów, jak i budowy sieci będzie ona niezbędna. Wszelkie odczyty pomiarów wyświetlane są na ekranie testera. Dużą zaletą takich urządzeń jest przyjazny interfejs oraz możliwość wykonywanie testów pasywnego okablowania, jak i w obrębie aktywnej sieci.

Jaki tester wybrać?

Nowoczesne testery idealnie sprawdzą się do pomiarów oraz dokonywania certyfikacji strukturalnego okablowania, jak i umożliwiają przesył zgromadzonych danych na inne mobilne urządzenie, jednak takie dodatkowe funkcje warto wcześniej sprawdzić, bo nie każdy model testera je posiada. Przy wyborze z pomocą przyjdzie tester lan. Inwestycja w dobrej jakości tester na pewno okaże się trafiona dla każdego montera sieci IT, zwłaszcza że wbrew panującej opinii nie są bardzo drogie a skuteczne. Niskie koszty eksploatacji urządzenia, bardzo prosta interpretacja dokonanych pomiarów, trwałość a przede wszystkim dokładność to tylko niektóre cechy, jakie warto wziąć pod uwagę, szukając najlepszego miernika. Oczywiście oprogramowanie zainstalowane w urządzeniu także ma bardzo duże znaczenie.

Czy miernik LAN jest potrzebny?

Żaden instalator sieci nie może obejść się bez takiego urządzenia, zwłaszcza że w dzisiejszych czasach stały dostęp do Internetu to podstawa a problemy w obrębie okablowania niestety nie należą do rzadkości. By szybko usunąć usterkę, okaże się niezbędne.