Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Książki

Dom z witrażem  -  Żanna Słoniowska

 
 • KSIĄŻKA UHONOROWANA NAGRODĄ CONRADA
 • NOMINACJA DO LITERACKIEJ NAGRODY NIKE
 • I MIEJSCE W KONKURSIE ZNAK LITERANOVA NA NAJLEPSZĄ POWIEŚĆ

Historia czterech kobiet, jednego witrażu we Lwowie i całej Ukrainy

Wydawnictwo Znak przekaże dochód ze sprzedaży książki
na pomoc humanitarną dla Ukrainy
***


W lwowskiej kamienicy z niespotykanym witrażem mieszkają cztery kobiety – prababka, babka, wnuczka i prawnuczka. Żyją w mieście, w którym brakuje mężczyzn, bo porwała lub pokaleczyła ich historia. Kobiety toczą własne wojny i rewolucje.

Prababka ma rytuał zamykania drzwi. Najpierw pierwsze, ciemne, drewniane – dwa obroty klucza i łańcuch. Potem kolejne, białe, zamykane równie gorliwie. Po tym, co przeżyła w Rosji wie, że nigdzie nie może czuć się bezpiecznie.
Kiedy pewnego dnia 1988 roku do mieszkania przynoszą zawinięte w niebiesko-żółtą flagę ciało jej wnuczki, prababka przestaje blokować drzwi. Najgorsze już się stało.
Ale to nie koniec historii tej rodziny. I nie koniec walki o niezależność.

Dom z witrażem to poruszająca opowieść o kobietach, 
miłości i budzeniu się do wolności.
 

***

Żanna Słoniowska (ur. w 1978 roku we Lwowie) – Ukrainka o polskich korzeniach, pisarka, dziennikarka, tłumaczka. Mieszka w Krakowie. Jej debiutancka książka Dom z witrażem ukazała się po raz pierwszy w 2015 roku, a jej wydanie było nagrodą w konkursie wydawnictwa Znak na najlepszą powieść. Autorka otrzymała także Nagrodę Conrada za najlepszy debiut roku, oraz była nominowana do Literackiej Nagrody „Nike”. Książka została wydana w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Rosji i Ukrainie, niebawem ukaże się w Hiszpanii. W 2019 roku Słoniowska opublikowała kolejną powieść – Wyspę. Obecnie pracuje nad następną książką, której akcja będzie toczyć się w Ukrainie.

 
 

 

Szkoła luster - Ewa Stachniak

 
W świecie dworskich intryg prawda jest najpilniej strzeżoną tajemnicą.

Wersal, rok 1755. 

Królewskie rezydencje widziane oczami trzynastoletniej Véronique oszałamiają blichtrem. Jej życie zmieni się na zawsze, kiedy po raz pierwszy przejdzie przez słynną Salę Luster. Jak wiele innych nieświadomych i niewinnych dziewcząt przed nią, Véronique szybko orientuje się, że znalazła się w pałacu nie po to, żeby być służącą polskiego hrabiego, kuzyna królowej. Ma zaspokajać fantazje wyjątkowo wpływowego mężczyzny. Ale nikt nie mówi jej, że stała się zabawką w rękach Ludwika XV. W świecie dworskich intryg prawda jest najpilniej strzeżoną tajemnicą. Kiedy Véronique przypadkiem ją poznaje, nie ma już dla niej odwrotu. Zadba o to sama madame de Pompadour.

Szkoła luster to wielogłosowa, misternie utkana powieść, w której splatają się losy Véronique i jej nieślubnej córki Marie-Louise. Kobiety robią wszystko, żeby odnaleźć swoje miejsce mimo sztywnej hierarchii społecznej i burzliwej epoki schyłku monarchii, w jakiej przyszło im żyć.

 
***

Ewa Stachniak, autorka bestsellerowej Katarzyny Wielkiej, oddaje realia osiemnastowiecznej, szybko zmieniającej się Francji z niezwykłą dbałością o detale, czerpiąc inspirację m.in. z pamiętników madame du Hausset, pokojówki madame de Pompadour.

 


 

 

Kamperem do Kabulu 
- Andrzej Meller, Eleonora Meller
 
Hippisowskim szlakiem przez Turcję, Gruzję, Armenię, Iran i Afganistan

NIE KAŻDY MA ODWAGĘ WYRUSZYĆ W TAKĄ PODRÓŻ

 


Andrzej, były korespondent wojenny, zawsze marzył o tym, żeby pokazać żonie Afganistan, kraj groźny i piękny, niepodobny do żadnego innego. 
Ela, szamańska dusza, miłośniczka gongów i leczniczych ziół, nie była pewna, czy jest gotowa na tak niebezpieczną podróż.

Pewnego dnia pakują się do starego mercedesa MB 100 i ruszają dawnym jedwabnym szlakiem, który w latach 70. przemierzały kolorowe autobusy pełne dzieci kwiatów głodnych przygód, narkotyków i wolnej miłości.

Autorzy chcą zobaczyć nigdy niezdobytą przez obce wojska dolinę Pandższiru i Bamian, buddyjskie sanktuarium zniszczone przez islamskich radykałów. Odnaleźć dawnych przyjaciół, których Andrzej poznał podczas reporterskich wypraw do strefy wojny. Ale najpierw będą musieli pokonać przyprawiające o zawroty głowy serpentyny w górach Armenii i przeprawić się przez granice, na których każdy obcy witany jest z podejrzliwością.

 • Kto ich ugości, a kto będzie chciał oszukać? 
 • Czy stary szaman pomoże Eli pozbyć się lęku wysokości? 
 • Co zrobią, gdy na górskiej drodze hamulce w kamperze odmówią posłuszeństwa?

A PRZEDE WSZYSTKIM: 

CZY ZDĄŻĄ DOTRZEĆ DO KABULU, ZANIM ZAJMĄ GO TALIBOWIE?
 
 
 

 

Odzyskany los. Saga o Karli Linde tom 4 - Marzena Rogalska

Inspirująca historia o nadziei kiełkującej na gruzach dawnego świata

 • Któż mógłby przypuszczać, że gdy tylko ucichnie wojenna zawierucha, Karla porzuci bezpieczny Londyn dla niepewnej przyszłości w stalinowskiej Polsce? 
 • I kto mógł podejrzewać, że ta decyzja na dobre odmieni jej życie i sprawi, że nareszcie znajdzie w nim sens i cel? Czy odnajdzie po latach swoją dawną miłość? 
 • Jak wychowana w dostatku młoda kobieta poradzi sobie w zgrzebnej rzeczywistości PRL-u?

Karla staje się mimowolnym świadkiem historii trudnych powojennych lat. 
Na kanwie jej barwnego, prywatnego życia splatają się wątki najważniejszych wydarzeń powojennej Polski, nieoczekiwanie odmieniając losy jej i jej bliskich. 
A mądra szkoła Emila i Dorothy pozwala jej na to, by w najtrudniejszych chwilach zachować to, co najważniejsze: własną godność.
Marzena Rogalska w znakomitym zwieńczeniu swojej tetralogii o dziejach Karli Linde jak nikt opowiada o kobiecej sile, ludzkiej przyzwoitości, o lojalności wobec najbliższych, i o tym, czego wszyscy przecież pragniemy – odnalezieniu sensu życia.
 
***
Marzena Rogalska – dziennikarka z powołania, potrafi rozmawiać z ludźmi, a nade wszystko umie ich wysłuchać. Autorka bestsellerowych powieści Wyprzedaż snów, Gra w kolory i Druga miłość.
 
 
 
 

 

Opowiedz mi swoja historię - Katarzyna Janus

 

Wzruszająca opowieść o kobietach, których losy przecinają się w dramatycznych okolicznościach.

LOSY LUDZKIE, CZASAMI NAJBARDZIEJ ZASKAKUJĄCE I DRAMATYCZNE, POTRAFIĄ JEDNAK MIEĆ SZCZĘŚLIWY FINAŁ, PODOBNIE JAK POPLĄTANE WSTĄŻKI MOŻNA ROZPLĄTAĆ I UŁOŻYĆ NA SWOIM MIEJSCU. 

Matylda Wiśniewska jest psychologiem klinicznym i pracuje w szpitalu. Jednak los jej nie oszczędza. Jednego dnia dowiaduje się, że nie jest córką swojego ojca, a już następnego odchodzi od niej mąż. Kobieta ma wrażenie, że jej świat się wali. Natalia Krzyżanowska jest piękną dziewczyną, od dzieciństwa zakochaną z wzajemnością w koledze z klasy, Kajetanie. Tuż przed maturą okazuje się, że oboje zostaną rodzicami, na dodatek spodziewają się bliźniąt. Łącząca ich miłość okazuje się wyjątkowa. Tymczasem okrutny los nie daje młodym spokoju, Kajtek ginie w wypadku motocyklowym. 

Obie kobiety spotykają się w szpitalu…

 

Polecamy: https://czest.info/Książki-dla-kobiet

 

 

 

 


 

 

Wszystko będzie dobrze - Renata Kosin

 

Miłość nas znajdzie, nawet jeżeli będziemy próbowali przed nią uciec.

 

Ida jest rozwódką, która samotnie wychowuje nastoletniego syna i opiekuje się dwiema lekko zwariowanymi ciotkami. 

Wandzia i Ofelia to bliźniaczki o skrajnie różnych charakterach – pierwsza jest stateczna, druga postrzelona, obie jednak są tak samo energiczne i pomysłowe, przez co sprawiają mnóstwo kłopotów. 

Mają jednak jeden wspólny cel: pragną znaleźć Idzie męża, dlatego nie ustają w próbach swatania jej z prawie każdym wolnym mężczyzną, który pojawi się na horyzoncie, nie zważając na jej rozpaczliwe protesty.

 

Polecamy: https://czest.info/Wydawnictwo-Filia-poleca

 

 

 

 


 

Mortalista - Max Czornyj

 
 
Każda śmierć pozostawia po sobie ślady. 
Ktoś je musi posprzątać.

OD ŚMIERCI NIE MOŻNA UCIEC. NIGDZIE.

W trakcie sprzątania domu, w którym niedawno natrafiono na zwłoki, zostaje odnaleziona sieć tuneli. Firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni, odnajduje w nich makabrycznie upozowane ciała dzieci.

 • Czy lubiany przez wszystkich, emerytowany nauczyciel był seryjnym mordercą?
 • Czy to on odpowiadał za zaginięcia sprzed lat?

Tymczasem zostaje porwana kolejna osoba. Honoriusz Mond, wyzuty z emocji były kierownik katedry mortalistyki, jest specjalistą od umierania. Wie, że każda śmierć stanowi zagadkę, a po świecie chodzą zbrodniarze, którzy nigdy nie odpowiedzą za swoje czyny. Musi zrobić wszystko, by rozwiązać tę tajemnicę.

 
 Póki nie będzie za późno i śmierć nie sięgnie po kolejną ofiarę.

NOWA SERIA AUTORA BESTSELLEROWEGO CYKLU O KOMISARZU Z LUBLINA, ERYKU DERYLE!

 
 
 
 

 

Protokół Warszawski - Steve Berry

 
Arma Christi. 
Narzędzia Męki Pańskiej. 

Broń Chrystusa.
Otoczone kultem artefakty znikają w tajemniczych okolicznościach.

Brugia. Nagły wystrzał przerywa nabożeństwo w zabytkowej bazylice. Pod osłoną granatu dymnego trzech mężczyzn kradnie relikwię Świętej Krwi. Cotton Malone, szpieg-antykwariusz, bez zastanowienia rzuca się w pościg – i ląduje w areszcie.

Wolność odzyskuje dzięki dawnej szefowej, jednak amerykański Departament Sprawiedliwości nigdy nie działa bezinteresownie. Tajemniczy handlarz informacji organizuje aukcję, w której stawką jest bezpieczeństwo Polski. Światowe mocarstwa walczą między sobą o udział, a Stany Zjednoczone zrobią wszystko, by zająć miejsce przy stole.

Przyparty do muru Malone musi sam wykraść jedną z relikwii – Włócznię Przeznaczenia, którą przebito bok Chrystusa, przechowywaną w Zamku Królewskim na Wawelu. Jednak ani Polacy, ani Rosjanie nie zamierzają mu na to pozwolić.

Tymczasem nad elitami polskiej polityki znów krąży widmo – widmo protokołu warszawskiego.

***
Steve Berry – międzynarodowej sławy pisarz, autor 20 powieści. Jego książki zostały przetłumaczone na 41 języków i sprzedały się w 25 milionach egzemplarzy w 52 krajach. Wielokrotnie nagradzany, regularnie trafia na listy bestsellerów. Uznanie czytelników zdobył serią o przygodach Cottona Malone’a, która w fascynujący sposób łączy historię z fikcją literacką.

 

 

 

 

Socjopata - Stefan Weisbrodt
 
WSTRZĄSAJĄCY THRILLER PSYCHOLOGICZNY O PODRÓŻACH W DÓŁ, DO WNĘTRZA UMYSŁU CZŁOWIEKA BEZ SUMIENIA
Jakub jest młodym, przystojnym brunetem. 
Ma kolekcję dobrych garniturów i świetlaną przyszłość w firmie, dla której pracuje. 
Ale jest też manipulatorem, który zawsze bierze to, co chce. 
Ludzie wokół niego się nie liczą. 
Nienawidzi nie mieć kontroli nad otoczeniem. 
Jego ofiary to pechowcy, którzy stanęli mu na drodze. 
Ostatecznie przecież to nie on ustalał zasady gry. 
 
NIE MYŚLAŁEM NAD SPOSOBEM, W JAKI MAM GO UWOLNIĆ OD CIERPIENIA. 
COKOLWIEK MIAŁEM ZROBIĆ, MUSIAŁO WYGLĄDAĆ NA WYPADEK.
 
 
 
 
 
 


 

 

Żyletkę zawsze noszę przy sobie. 

Depresja dzieci i młodzieży  - Małgorzata Gołota

 

 

Marcin Łokciewicz (nauczyciel wychowawca w Centrum Leczenia Dzieci
i Młodzieży w Zaborze),
dr n. med. Maciej Klimarczyk (specjalista psychiatra i seksuolog),
dr hab. n. med. Barbara Remberk (psychiatra),
Przemysław Zakowicz (lekarz rezydent psychiatrii dzieci i młodzieży),
Prof. Brunon Hołyst (pionier wiktymologii i suicydologii w Polsce)
Paulina Dąbrowska (psychoterapeutka, trenerka, socjoterapeutka, konsultantka telefonu zaufania 116 111) 
wyjaśniają, dlaczego tak wielu młodych ludzi cho­ruje właśnie teraz i jak nie dopuścić do najgorszego – samobójczej śmierci młodego człowieka.
 
 
 
 
„Ta książka to manifest wołający o ratunek dla naszych dzieci. 

Ale to my urządziliśmy im świat, który boli, przeraża i prowokuje do ucieczki. 

Gdyby jednym słowem streścić te 352 strony wyznań i diagnoz, brzmiałoby ono: OSKARŻAM:

• rodzinę, bo jest zimna i nieobecna

• szkołę, bo nie jest przyjazna

• opiekę zdrowotną, bo jest skąpa

• władzę, bo uczy nienawiści

• nawet ulice, bo nie są bezpieczne

W takim świecie po prostu trzeba nosić przy sobie żyletkę. 
Ale dzieci nam mówią: żyletka będzie niepotrzebna, gdy znajdzie się ktoś, kto zechce porozmawiać.” Ewa Woydyłło-Osiatyńska

Polecamy na: https://czest.info/zdrowie

 

 


 

 Pies ogrodnika - Katarzyna Gacek

 

Tajemnicze morderstwo, nielegalna miłość i miasteczko pełne podejrzanych.

Co zrobić, kiedy mąż cię zdradza? 

Możesz spróbować go przechytrzyć, a potem… założyć kobiecą agencję detektywistyczną!

Gaja jest zmuszona, by zmienić swoje pozornie poukładane życie. Wspiera ją przebojowa rudowłosa modelka Klara i najlepsza przyjaciółka – urzędniczka Matylda. Pech (albo szczęście?) sprawia, że właśnie wtedy w Milanówku zostaje popełnione morderstwo. Ofiarą jest uczennica liceum, a agencja Czajka dostaje pierwsze zlecenie: ma udowodnić niewinność jedynego podejrzanego – przystojnego nauczyciela matematyki, którego właśnie aresztowano.

By rozwikłać tajemnicę morderstwa, Gaja wchodzi w konflikt z miejscową policją i będzie musiała stawić czoło uczuciom, o których dawno zapomniała.

 
 

 

 
Marzenia na rozdrożu - Joanna Tekieli
 

 

Czy miłość można odłożyć na lepsze czasy?

 
Na wojnie trzeba żyć szybko i cieszyć się, kiedy trafia się szansa na choć odrobinę szczęścia, bo nie wiadomo, kiedy znów się nadarzy taka okazja. 
Helena to młoda dziewczyna, studentka farmacji, obdarzona bujną wyobraźnią. Wychowana na wierszach i poematach polskich romantyków sądzi, że wojna to czas bohaterstwa i wielkich czynów. 
Wybuch drugiej wojny światowej weryfikuje te wyobrażenia, spodziewana pomoc nie nadciąga, a idealizm dziewczyny zderza się z okrutną rzeczywistością. I nawet miłość, którą spotyka na swojej drodze, nie jest taka, jak z jej marzeń, bo naznaczona wojną. 
 
Wojna wszystkim podcina skrzydła. Nawet najbardziej kolorowym ptakom.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 

Dziewczyna z Berlina - Kate Hewitt

 
Genialna opowieść o wielkiej odwadze i miłości osadzona w rozdartym wojną Berlinie.

Chciałam być wolna – wyznała cicho Rosa. – Nawet jeśli tylko przez kilka minut. 

To może być wszystko, co mi pozostało.
 
 1936, NAZISTOWSKI BERLIN
 
Liesel Scholz mieszka w pięknym domu w Berlinie. Jej życie jest pełne przywilejów i bezpieczne, dzięki pracy jej ojca, chemika, dla nowego rządu. Przypadkowe spotkanie z Rosą, córką ich żydowskiej gosposi, potwierdza obawy Liesel, że coś jest nie tak. 
Że brutalne zasady nazistowskiego rządu są okrutne, a inni wokół niej nie są tak bezpieczni jak ona. Liesel nieopatrznie zgadza się jej pomóc. Nawet jeśli będzie to oznaczało narażenie na niebezpieczeństwo wszystkich, których kocha. 
 
1946, FRANKFURT 
 
Młody amerykański kapitan, Sam Houghton, przyjeżdża do Niemiec, by odnaleźć prominentnych nazistów i doprowadzić do ich procesów. Zatrudnia piękną, ale smutną tłumaczkę o imieniu Anna. Stają się sobie coraz bliżsi, jednak kapitan nie może przestać myśleć o tym, co przydarzyło się Annie podczas wojny.
 Wszystko dlatego, że Anna ma swoje sekrety, które wiążą ją z Berlinem i partią nazistowską.
 
 
 
 

 

Cienie zła - Krystyna Mirek

STARE ZBRODNIE SĄ JAK DRZEWA. 
GŁĘBOKO ZAPUSZCZAJĄ KORZENIE. 
 
Podobno nie ma zbrodni idealnej. 
Niektórzy mordercy są jednak bardzo sprytni. 
Nie mają skrupułów, wyrzuty sumienia nie mącą im precyzji myślenia. 
Zdają się nie mieć ludzkich cech, a przede wszystkim słabości.
Ale dla pewnego mordercy słabością jest Majka Sokołowska. 
Dziewczynka, która widziała zbyt wiele. 
Jedyny świadek zbrodni. 
Rozwiązała już swoją zagadkę. 
Uratowała wiele osób. 
Ma prawo w spokoju zbudować nowe życie. 
Bo czy warto ryzykować szansę na miłość, bezpieczeństwo, a nawet życie, by ocalić kogoś, kto tak bardzo ją zawiódł?
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Głód - Graham Masterton


Najpopularniejszy thriller katastroficzny Grahama Mastertona!
 
Doskonały pomysł, sugestywne opisy i apokaliptyczna wizja końca USA!

Ed Hardesty jest właścicielem gigantycznej farmy w Kansas. Niezmierzone połacie pszenicy, które zgodnie z przeznaczeniem miały zamienić się w czysty zysk i uczynić farmera bogatym, dotyka tajemnicza zaraza. Desperackie próby jej zwalczenia kończą się fiaskiem.
Podobne problemy występują w całych Stanach Zjednoczonych. Zboża, warzywa, owoce zostają skażone. 
Najpotężniejszy naród na świecie z dnia na dzień staje przed widmem głodu, który sprawia, że ludzie wyzbywają się cech ludzkich, zastępując je pierwotnymi instynktami przeżycia, najmroczniejszymi żądzami i przemocą.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Gdzie w Polsce do miasta - Katarzyna Węgrzyn 

 
NOWOŚĆ
 
Ruszasz w Polskę?
Weź do ręki przewodnik po niezwykłych i nieoczywistych miejscach w największych miastach Polski
Z tym przewodnikiem na pewno nie będziecie się nudzić.

Poznaj na nowo znane miasta!

 - Przez lata podróżując po Polsce, odwiedzałam nie tylko kopalnie, góry, zamki czy parki narodowe, ale i nasze największe miasta. Zawsze fascynowała mnie ich historia, nierzadko obejmująca przecież setki lat bardzo skomplikowanych dziejów.
Mam wrażenie, że niewiele wiemy o polskich metropoliach. Na weekendowe wypady do miasta, tzw. city breaki, wolimy wybierać europejskie stolice, zapominając, że Kraków, Gdańsk czy Poznań mają do zaoferowania co najmniej tyle samo - 
zaprasza Katarzyna Węgrzyn

Ta książka zawiera ciekawostki i pomysły na wycieczki

po największych miastach Polski. 

 
Znajdziecie w niej plany z atrakcjami zaznaczonymi tak, by przypadkiem nie przegapić wartych zobaczenia, a leżących koło siebie miejsc. 
Poznacie nietuzinkowe muzea, parki, punkty widokowe i atrakcje, które warto odwiedzić z dziećmi. 
W tym niezwykłym przewodniku znajdziecie najlepsze restauracje i miejsca noclegowe oraz instaspoty – miejsca, w których naprawdę warto zrobić sobie zdjęcie, jeśli chcecie udostępniać je w mediach społecznościowych.
 
- Mam nadzieję, że dzięki temu, co tu znajdziecie, zechcecie odkryć polskie miasta, a wizyta w nich zmieni wasze myślenie o tym, co ma do zaoferowania nasz kraj - dodaje autorka
 
 
 
 
 
 
 

 

Psi Park - Sofi Oksanen

 

 

NAJWAŻNIEJSZY LITERACKI THRILLER TEGO ROKU,  przejmująca lektura, zwłaszcza w czasie tragicznych wydarzeń, których jesteśmy świadkami. W Psim parku pisarka opowiada o kontraście wyniszczonego Wschodu i dostatniego Zachodu Europy i o tym, jak bogaci od lat eksploatują biednych. 

To poruszająca i trzymająca w napięciu opowieść o ukraińskich kobietach z Donbasu i ich najtrudniejszych wyborach.

Historia o pragnieniu ucieczki do lepszego świata staje się jeszcze bardziej aktualna, kiedy wiemy, że sytuacja matek surogatek i ich dzieci w Ukrainie jest obecnie dramatyczna.

Nagradzana na całym świecie fińska autorka, laureatka Prix Femina, bezlitośnie i mistrzowsko zarysowuje sieć kłamstw i nadużyć, których ofiarami padają te, które nie mają siły się bronić. 

ILE JESTEŚ W STANIE POŚWIĘCIĆ, BY UCIEC DO LEPSZEGO ŚWIATA?

Olenka ukradkiem obserwuje w parku rodzinę bawiącą się z psem. Nagle przysiada się do niej młoda kobieta. Olenka od razu ją rozpoznaje. Trudno zapomnieć twarz kogoś, komu zniszczyło się życie.

Teraz to ona może zniszczyć Olenkę. Ale na razie obie tylko patrzą na swoje dzieci, wychowywane przez inne kobiety...

„Psi park” to trzymająca w napięciu powieść o dziewczynie z Ukrainy, która na Zachodzie szuka ucieczki przed dawnym życiem. Kiedyś była gotowa zrobić wszystko dla pieniędzy. Werbowała młode, zdesperowane kobiety, by rodziły dzieci zamożnym Europejkom i Rosjankom. Przekraczała kolejne granice, nie bała się nawet układów z mafią.

Ale wystarczył jeden fałszywy krok, by wszystko legło w gruzach. Wtedy powróciły demony przeszłości i wspomnienie utraconego dziecka…

Olenka czuje, że pętla kłamstw coraz mocniej zaciska się wokół jej szyi. Wie, że musi uciekać. Ale czy jeszcze ma dokąd?

Sofi Oksanen autorka nagradzana na całym świecie, laureatka Prix Femina, bezlitośnie i mistrzowsko zarysowuje mroczny obraz świata, w którym przemoc stanowi jedyne prawo, a ciało kobiety jest tylko towarem.

 
 

 
 

 

Jesteśmy Twoi  - Anna Ficner - Ogonowska

 

Poruszająca serce opowieść o wszystkich obliczach miłości
 

Spotkali się w chmurach. Każde z innego świata, na co dzień dzielił ich ocean. I choć nigdy więcej mieli się nie zobaczyć, los ponownie połączył ich w niespodziewany sposób. Wykorzystali drugą szansę. Opowieść o ich miłości to historia jak z bajki. Każdy o takiej marzy.

Ida i Tom chcą jednak czegoś więcej. Chcą stać się rodziną. To naturalne i pozornie banalne pragnienie staje się dla nich najtrudniejszym życiowym wyzwaniem.

 • Czy wspólny cel i wsparcie najbliższych wystarczą, by pokonać przeszkody?
 • Co musi się wydarzyć, by Ida i Tom zrozumieli, że miłość ma niejedno oblicze?

Anna Ficner-Ogonowska uważnie i z niespotykaną czułością opisuje najskrytsze marzenia zwykłej-niezwykłej kobiety i siłę miłości mężczyzny, który zrobi wszystko, by uszczęśliwić swoją ukochaną.

To historia, która rozbudza nadzieję i przywraca wiarę w niemożliwe.

**

ANNA FICNER-OGONOWSKA – autorka m.in. bestsellerowej Trylogii o szczęściu, powieści Okruch, Jeśli zatęsknię, Czas pokaże. Pisarka, która jak nikt rozumie kobiety. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej. Prywatnie córka, żona i matka.
 
 

 

Cześć co słychać -  Magdalena Witkiewicz

 

Jestem taka jak inne, to wiem na pewno.

Matki, żony , kochanki. Kobiety w połowie życia.....

 

Dziś wiem i widzę już nieco więcej. 

Nauczyłam się patrzeć, ale umiem też przymykać oczy.

 Ze strachu, że popełnię błąd. Jestem taka jak inne, to wiem na pewno. Matki, żony i kochanki. 

Kobiety w połowie życia. Mądrzejsze niż 20 lat temu, ale za to z bagażem doświadczeń. Pełne głęboko skrywanych tajemnic, o które nikt nas nie podejrzewa.

 Czasem tęsknię za czymś, czego nie potrafię nazwać, uśmiecham się do ludzi, chociaż w sercu mam bałagan. Może coś tracę, zyskując spokój.

Bardzo dbam, by nie padły słowa, których nie można wymazać. Nigdy jednak nie przyszło mi do głowy, jak niebezpieczne może być: „Cześć, co słychać?”

 Polecamy https://czest.info/Książki-dla-kobiet

 

 


 

Uzdrowicielka - Agnieszka Krawczyk

 

Pełna uczuć i emocji opowieść o ludziach, którzy noszą w sobie tajemnice, ukryte tęsknoty i czasem bolesne zadry. Wciąż jednak wierzą, że poszukując ukojenia, mogą trafić na kogoś, kto uzdrowi, pomoże zrozumieć samych siebie, symbolicznie wyleczy. A najlepszym kluczem do szczęścia jest wrażliwe serce, któremu warto zaufać.

W Nieznajomce, niewielkiej wiosce ukrytej w górach, wśród polan, łąk i lasów nadchodzi jesień. Antoni Szeptyna pracuje nad kolejną niezwykłą i magiczną książką „Misteriami drzew”, Mariusz próbuje na nowo ułożyć sobie życie z Reginą, Zośka podejmuje leczenie swej blizny. Wszystko wydaje się układać dobrze, ale na horyzoncie już widać ciemne chmury. 

Ktoś upomina się o odziedziczony przez Zośkę domek, schronisko dla zwierząt także przeżywa trudne chwile, a nowy mieszkaniec wioski wprowadza sporo zamieszania w spokojne dotąd życie sąsiadów. 
Losy niespodziewanie się krzyżują, pojawiają się pytania, niepokoje, gwałtowne uczucia i wielkie tęsknoty.
 • Czyje marzenia zostaną zawiedzione, a kto odnajdzie się wśród tych życiowych zawirowań? 
 • Czy przyjaźń i miłość naprawdę potrafią zwyciężyć wszystko, czy jedynie rodzą złudną nadzieję?
 
 
 
 
 

 
 
 

Dary losu - Hanna Szczepanowska

 
 
Piękna opowieść o kilku pokoleniach kobiet, pokonywaniu przeciwności i poplątanych ścieżkach losu.
 
Rok 1935 Kornelia Makowska, córka warszawskiego okulisty i jej dwie przyjaciółki wyjeżdżają do dworku ciotki, do Warki, małego miasteczka nad Pilicą. Poznają tam dwóch młodzieńców, porucznika Maurycego Skimunta i lekarza, Borysa Muszyńskiego. Lato mija im na zabawach, pływaniu po jeziorze i wycieczkach samochodowych. 
Pewnego dnia dochodzi do przestępstwa, co całkowicie odmienia losy młodych ludzi... Rok 2012 Klementyna, wnuczka Kornelii, dowiaduje się o istnieniu pałacyku w Michałowie, który odziedziczyła jej rodzina. Wraz z mamą i córką postanawiają poznać swoje korzenie, dowiedzieć się kim jest tajemniczy ofiarodawca. Chociaż wojna zatarła wiele śladów, kobiety docierają do pałacyku i postanawiają go odnowić. 
Pomaga im w tym grupa młodych archeologów-amatorów.
 Piękne okoliczności przyrody sprawiają, że do głosu dochodzą uczucia. 
Niestety, sprawy znowu się komplikują… 

 
 
 
 

Pozdrowienia z Warszawy
Polski wywiad, CIA i wyjątkowy sojusz - John Pomfret

 

Fascynująca opowieść o tym, jak u kresu zimnej wojny rozpoczęła się współpraca polskich tajnych służb i CIA.

Przez całą pierwszą dekadę XXI wieku Polska pomagała nam się zmagać z niemal każdym poważnym problemem w polityce zagranicznej, jaki mieliśmy” – mówi były dyrektor CIA Michael Sulick. 

Współpraca z Polską to „jedna z dwóch najważniejszych relacji wywiadowczych, jakie kiedykolwiek utrzymywały Stany Zjednoczone” – twierdzi z kolei były szef CIA George Tenet.

Pozdrowienia z Warszawy to historia sojuszu, który narodził się między ówczesnymi rywalami na początku lat 90. To wtedy dawni komunistyczni szpiedzy w brawurowej akcji wywieźli z Iraku sześciu amerykańskich dyplomatów. Od tamtej pory polski wywiad działał w każdym miejscu, do którego Amerykanie nie odważyli się udać.

 • Jak wyglądały szczegóły operacji „Przyjazny Saddam”?
 • Czy gdyby amerykański rząd słuchał polskich tajnych służb, nie doszłoby do ataków 11 września?
 • Co polskie władze wiedziały o działaniach CIA w Starych Kiejkutach?

Nagradzany dziennikarz John Pomfret kreśli wciągający obraz polsko-amerykańskiej współpracy, ujawnia kulisy tajnych rozmów i akcji oraz zadaje ważne pytania o cenę sojuszu, jaką musiała zapłacić Polska.

POZDROWIENIA Z WARSZAWY TO NAJNOWSZA HISTORIA POLSKI POKAZANA PRZEZ PRYZMAT LOSÓW NAJSŁYNNIEJSZYCH AGENTÓW WYWIADU.
 
 

Zejście do piekła 
Od Niederschlesien do Dolnego Śląska

- Leszek Adamczewski
 
 
Obszar Dolnego Śląska stał się podczas drugiej wojny światowej i w pierwszych miesiącach powojennych areną wielu tajemniczych i dramatycznych wydarzeń. Leszek Adamczewski zbiera i opisuje niektóre z nich – często tragiczne, ale i sensacyjne.

Autor zabiera czytelnika do Wschowy ogarniętej paniką wskutek zagrożenia atakiem Wojska Polskiego. Jest przewodnikiem po obozie koncentracyjnym Gross-Rosen i jego filiach. Prowadzi po licznych na Dolnym Śląsku podziemiach; razem z nim trafiamy na teren budowy kwatery głównej Hitlera.

W starych twierdzach Kłodzka i Srebrnej Góry szuka śladów ukrytych skarbów. Opisuje Jelenią Górę i Legnicę ostatnich dni wojny i pierwszych dni pokoju, gdy te niemieckie od wieków miasta obejmowali nowi gospodarze. Zagląda do hitlerowskiego "żłobka” w Wąsoszu. Przedstawia też wybrane epizody z wojennych losów Wrocławia, ze szczególnym uwzględnieniem jego upadku podczas oblężenia Festung Breslau.

 
 

 


Przestępcy z Łubianki - Aleksander Litwinienko
 
Nieznane fakty z działalności Federalnej Służby Bezpieczeństwa w bezpośredniej relacji największego „zdrajcy” w jej dotychczasowej historii

Pomimo wszystkich okoliczności zewnętrznych i osobistych Aleksander Litwinienko chciał zachować ludzką godność i choć odrobinę przyzwoitości w kraju, gdzie jednostka nie znaczy nic, a bezkarność władzy jest nieskończona.
Z przeprowadzonych rozmów dowiadujemy się o szczegółach zatrzymania i postępowaniu sądowym przeciw niemu. Poznajemy jego drogę od wiernego agenta do zbuntowanego „przestępcy”.
Litwinienko usprawiedliwia swój bunt przeciwko systemowi argumentując, że to nie on zdradził, ale jego zdradzono i oszukano. Poznajemy motywy, jakimi się kierował oraz ideały, które musiał poświęcić w walce o sprawiedliwość w Rosji.
Umierając oskarżył wprost Władimira Putina: „Może uda ci się uciszyć mnie, ale ta cisza ma swoją cenę. Pokazałeś, że jesteś tak barbarzyński i bezwzględny, jak twierdzą twoi najbardziej wrodzy krytycy. 

Okrzyki protestu z całego świata będą dźwięczeć w pańskich uszach, panie Putin, przez resztę pańskiego życia. Oby Bóg wybaczył ci to, co zrobiłeś”.
 

 Ćwiartka Szymborskiej, czyli lektury nadobowiązkowe - wybór Jacek Dehnel

Szymborska ponadczasowa

Czyta wszystko. 

Od Gimnastyki dla kobiet w czasie ciąży i połogu przez leksykony produktów spożywczych po Historię Bliskiego Wschodu w starożytności.
 O przeczytanych „dziełach” rozprawia w felietonach przez lata publikowanych na łamach prasy. 
Dowcipne, innym razem błyskotliwie złośliwe teksty w połączeniu ze słynnymi wyklejankami są intrygującym portretem Szymborskiej. 
W jej wyborach lekturowych odbija się świat i zmiana, jaka zachodzi w niej samej. 
W latach 70. jeszcze z lekkim sceptycyzmem prosi czytelnika, by nie zaliczał jej do „wojujących feministek”. 
W 90. już z wyraźnym zadowoleniem zauważa, że „feminizm jest na czasie”. Z pełnym rozmysłem nazywa „piekłem kobiet” dwór Ludwika XIV. Innym razem żałuje, że w języku zanikły feminatywy i czeka na kogoś, kogo uściska za nazwanie jej „panią redaktorką”. 
 

Autorski wybór Jacka Dehnela uwydatnia ponadczasowość Lektur nadobowiązkowych Wisławy Szymborskiej, wciąż uderzająco aktualnych.
 

 

 

 


PIERWSZE KROKI

 

Jak staliśmy się ludźmi - Jeremy DeSilva

 

Dwunożność dała nam, poza mnóstwem kłopotów, cechy absolutnie wyjątkowe: altruizm i empatię. 

Niezwykła, wciągająca opowieść, łącząca historię, naukę i kulturę, dzięki której dowiadujemy się, co pozwoliło ludziom stać się dominującym gatunkiem na naszej planecie.

Chodzimy z podniesionym dumnie czołem, podążamy śladami innych, celebrujemy pierwsze kroki naszych dzieci. Tylko dlaczego i jak dokładnie zaczęliśmy chodzić na dwóch nogach?

 I jaką cenę przyszło nam za to zapłacić?
 Dwunożność ma swoje złe strony: poród jest trudniejszy i niebezpieczny, w biegu rozwijamy prędkość znacznie mniejszą niż inne zwierzęta i cierpimy na szereg dolegliwości, od przepuklin po problemy z zatokami.
 Ale to też ta cecha uczyniła nas ludźmi. 
W „Pierwszych krokach” paleoantropolog Jeremy DeSilva pokazuje, w jaki sposób chodzenie w pozycji wyprostowanej stało się początkiem pojawienia się wielu cech, które czynią nas ludźmi – od zdolności technologicznych, żądzy odkrywania i podróżowania, po wykształcenie mowy i uczuć wyższych jak współczucie, empatia czy altruizm.
 
 

 

 

 
„Solo. Moje samotne wspinaczki” -  Krzysztof Wielicki
 
 

Krzysztof Wielicki ujawnia kulisy swoich wypraw


Krzysztof Wielicki w swojej książce „Solo. Moje samotne wspinaczki” opowiada o samotności i innych uczuciach, które towarzyszą mu podczas jego wypraw w góry.

Alpinista i himalaista, który jako piąty człowiek na świecie zdobył wszystkie czternaście ośmiotysięczników. 
Większość swoich wypraw odbył w pojedynkę. Broad Peak, Lhotse, Dhaulagiri, Makalu, Nanga Parbat – wszystkie te szczyty zdobywał w samotności. 
 • Dlaczego wybrał taką drogę? 
 • Czy w czasie tych wypraw jeszcze mocniej odczuwał fakt, że jest sam? 
 • Co było dla niego najtrudniejsze?
 
 
 
 
 

Ręka pszczelarza - Tomasz Różycki

 

W nocnym labiryncie zgiełku i neonowych świateł poeta szuka zbawienia. 
Zagląda w zaułki zamieszkane przez migrantów i uchodźców, błądzi ścieżkami ich lęków i frustracji. 

Gubi się między jawą a snem.

Ręka pszczelarza Tomasza Różyckiego to zbiór wierszy powstałych podczas pandemii, którą poeta spędził w Berlinie. Pełen plastycznych, rytmicznych obrazów utwór buzuje wielością sensów i znaczeń. Znajdziemy tu nawiązania do obrzędu starosłowiańskich dziadów, żydowskiego Jizkor, Sanatorium pod Klepsydrą Brunona Schulza czy Czarodziejskiej góry Tomasza Manna. Wejście do stanowiącego motyw przewodni tomu ogrodu zoologicznego, Tiergarten, to tajemnicza i mroczna wyprawa w głąb siebie.

 

 

 

 

 

 

 


 

Włącz światło. Nie daj się ciemności - Ks. Piotr Pawlukiewicz

 
Jasność czy ciemność – Ty wybierasz

Chyba każdy z nas miał kiedyś taką chwilę zwątpienia, w której wydawało mu się, że gorzej już być nie może. 

Taką, w której wszystko widział w czarnych barwach. Taką, w której czekał, aż to wszystko się skończy. 
Czy jednak po niej, w tym tunelu zwątpienia nie rozbłysło światło? 
A może dopiero przyjdzie na to pora?

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz mówił tak, że jego słowa rozjaśniały mroki duszy. Zawsze trafiał w sedno problemu i tłumaczył w prosty sposób nawet najbardziej zawiłe sprawy, z jakimi się borykamy. Nie bał się poruszać trudnych tematów i zawsze wskazywał na Tego, który jest Światłem. Teraz, w nigdy wcześniej nie publikowanych konferencjach, mówi o oczekiwaniu i walce z ciemnością, która za wszelką cenę próbuje zwyciężyć w naszym życiu jasność. To, czy jej się uda zależy tylko od tego, czy jej na to pozwolimy

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Słowa, z którymi Was zostawiam - Ks. Piotr Pawlukiewicz
 
O tym, co najważniejsze mówi ksiądz Piotr Pawlukiewicz
 • Czym jest wolność? 
 • Czym miłosierdzie? Czego możemy nauczyć się od starszych ludzi? 
 • Czy każde zakochanie jest dobre?
 •  Jak zrozumieć swoich rodziców, a jak swoje dzieci? 
 • Czy Bóg w ogóle się nami interesuje? 

Zadajemy sobie nieraz setki pytań, na które bardzo często nie potrafimy znaleźć odpowiedzi. Szukamy mądrych głosów, które by nam w tym pomogły, ale w natłoku informacji coraz trudniej jest nam je znaleźć.

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz przez lata był jednym z najchętniej słuchanych głosów w Kościele. Jego homilie, konferencje, wreszcie wypowiedzi w czasie licznych spotkań z młodzieżą były nagrywane, powielane i rozprowadzane po całej Polsce. Wszyscy chcieli usłyszeć, co ma do powiedzenia znany ksiądz z warszawskiej św. Anny. Zwykłym zdaniem potrafił on bowiem odmienić serca i wlać w nie nadzieję.

"Słowa, z którymi was zostawiam" - to wybór najpiękniejszych i najmocniejszych tekstów ks. Pawlukiewicza

Dziś, choć księdza Piotra nie ma już z nami, jego słowa wciąż pozostają żywe i niezwykle aktualne. Słowa, z którymi was zostawiam to wybór najpiękniejszych i najmocniejszych tekstów ks. Pawlukiewicza, to prowadzone przez niego rekolekcje, które możesz przeżyć, siedząc na własnej kanapie.

 

 

 

 

 
 

Nad Życie - Maria Mazurek Wojciech Harpula

 

Czy można umrzeć z uśmiechem na twarzy?

Jak ludzie zmieniają się w obliczu śmierci?

Czy ten, kto dobrze żył, dobrze umiera?

Lekarz na oddziale intensywnej terapii, negocjatorka rozmawiająca z potencjalnym samobójcą na dachu budynku, kapelan w hospicjum – to oni na co dzień obcują ze śmiercią i mogą powiedzieć nam o niej najwięcej.

 Są uważnymi i współczującymi przewodnikami i przewodniczkami po rzeczywistości, która większości z nas wydaje się odległa i niedostępna. Wejście do ich świata daje nam niepowtarzalną szansę, żeby oswoić to, co nieuniknione.

Śmierć to przecież jedyne doświadczenie, które czeka nas wszystkich. A im bardziej od niej uciekamy, tym jest ona później trudniejsza. To właśnie szczere i otwarte rozmowy, bez tabu i niedomówień, pomagają zobaczyć nasze życie we właściwych proporcjach: z całym jego ciężarem, ale i zachwycającą lekkością i pięknem. O tym właśnie jest ta książka.

To poruszające historie, które uczą żyć pełnią życia.
 

 
 

 

 

 

Miasto w płomieniach - Malwina Ferenz

 

NIEBO NAD MIASTEM MA KOLOR KRWAWEJ CZERWIENI, KIEDY MATHILDE ROZPOCZYNA WĘDRÓWKĘ PRZEZ PIEKŁO. 

 
Wielkanoc 1945 roku. 
Od prawie dwóch miesięcy pierścień oblężenia zaciska się wokół Festung Breslau. 
Miasto zmienia się w ocean płomieni, a życie ocalałych ludzi przenosi się do piwnic. 
Dwudziestopięcioletnia Mathilde Jansen wbrew zdrowemu rozsądkowi postanawia przedrzeć się do swojego dawnego mieszkania po drugiej stronie Odry, co oznacza niemal pewną śmierć. 
Dlaczego decyduje się na tak dramatyczny krok? 
Co ukrywa? Nikt nie wie, że droga przez miasto oznacza dla niej osobiste rozliczenie. 
Z każdą godziną stopniowo wychodzą na jaw kolejne tajemnice.
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
IKON - Graham Masterton
 
 

Co łączy zakończony właśnie kryzys kubański, politykę braci Kennedych i ich związek z Marylin Monroe? 

 
Odpowiedź podsuwa jeden z najpoczytniejszych thrillerów Grahama Mastertona!

Daniel jest właścicielem małego pubu w spokojnym miasteczku w Arizonie. Gdy dowiaduje się, że jego najlepszy przyjaciel Willie, major lotnictwa, ginie niespodziewanie, od razu nabiera podejrzeń. 

Czy to na pewno był wypadek? 
Przecież kilka godzin wcześniej Willie wyjawił mu, że odkrył nieprawidłowości w działaniu rakiet samonaprowadzających używanych w systemie obronnym Air Force.

Parę dni później w sąsiednim mieście w podobny sposób umiera wdowa po innym majorze Air Force. Daniel natychmiast kontaktuje się z dziennikarką Kathy Forbes, która relacjonuje przebieg śledztwa w tej sprawie. Namawia ją, aby wspólnie rozwiązali mroczną zagadkę obydwu morderstw.

Masterton po mistrzowsku buduje napięcie, odkrywając maleńkie kawałki układanki, która pod koniec powieści staje się wyrazistym i jakże zaskakującym całościowym obrazem brudnej rzeczywistości.

 
 
 

 
 

EGZORCYSTA - Troy Taylor
Historia prawdziwa
 

Gdyby nie sprawa Rolanda Doe, nie powstałby najgłośniejszy horror wszech czasów – Egzorcysta, czyli autentyczny przypadek opętania, który zainspirował twórców horroru.

 
Najsłynniejszy przypadek opętania w historii Ameryki miał miejsce w st. Louis w 1949 roku I do dziś owiany jest tajemnicą.

Stworzona na kanwie wydarzeń w St. Louis powieść Williama Petera Blatty’ego i jej ekranizacja były fikcją. Natomiast Taylor wchodzi w głąb prawdy o tym, co wydarzyło się w 1949 roku. Śledzi kolejne kroki podejmowane przez rodzinę Robbiego zmagającą się z demonem. Opisuje trudną podróż do St. Louis, niesamowite zjawiska towarzyszące opętaniu i ostateczną walkę stoczoną przez egzorcystę.
Badając tę sprawę przez ponad dekadę, autor wnikliwie przeanalizował dostępne informacje i dokumenty, odwiedził miejsca zdarzeń, dotarł i rozmawiał z wciąż żyjącymi, ostatnimi świadkami. Opisując ją, nie narzuca własnej interpretacji faktów i pozostawia czytelnikowi swobodę oceny. Sam nie wątpi jednak, że te przerażające zdarzenia wywarły niezatarte piętno na osobowości wszystkich ich uczestników.
 Zapewne pozostawią także ślad w świadomości każdego, kto przeczyta tę książkę.
 
****

Troy Taylor urodził się, wychował i mieszka w Illinois. Jest badaczem tematyki zbrodni i zjawisk paranormalnych oraz autorem wielu książek na temat przestępczości, nawiedzeń oraz rozmaitych niewyjaśnionych, często budzących grozę zdarzeń pojawiających się zarówno w amerykańskich legendach, jak i w rzeczywistości. Jest również założycielem American Hauntings – firmy specjalizującej się we wspomnianej tematyce, publikującej książki i organizującej w całym kraju wycieczki oraz rozmaite wydarzenia z nią związane.

 
 
 
 

 

 

 

Siła kobiet - Barbara Wysoczańska

 
Nowa powieść Barbary Wysoczańskiej, autorki bestsellerowej NARZECZONEJ NAZISTY!

Dwudziestolecie międzywojenne, odradzająca się Polska i trzy różne kobiety złączone ślepym losem z tym samym mężczyzną. Czy w czasach, które aż kipiały od emocji narodowościowych, kobiety miały prawo zawalczyć o siebie?

"Siła kobiet" GENIALNA POWIEŚĆ O WIELKIEJ MIŁOŚCI, DETERMINACJI I ODWADZE.

Rozalia Lubowidzka, młoda wdowa, próbuje odbudować swoje życie po małżeństwie, które było dla niej piekłem. Otrzymuje list od kochanki swojego męża, z błaganiem o pomoc jej chorej córce. Tymczasem do Warszawy przyjeżdża Ada Lubowidzka, siostra dwóch szanowanych braci, która próbuje wyrwać się z marazmu życia na prowincji i zawalczyć o wyższe wykształcenie.

Wszystkie trzy kobiety łączy postać Ignacego Lubowidzkiego, posła na sejm II Rzeczpospolitej, pewnej nocy tragicznie zastrzelonego w zamachu. Czy bezinteresowna przyjaźń pozwoli odmienić okrutny los? Czy uda się zburzyć mur uprzedzeń i pokonać brutalny konserwatyzm, który panoszył się w przedwojennej Polsce?

CZY MIŁOŚĆ ZWYCIĘŻY WSZYSTKIE PRZESZKODY?

Odkryła, że im bliżej żyła kobiet i im więcej z nimi rozmawiała, tym bardziej uświadamiała sobie, że nie tylko ona do niedawna żyła w piekle”.

 
 
 
 

 
Zapach fiołków - Renata Kosin

Opowieść o tajemnicach z przeszłości, którym towarzyszy aromat fiołków.

 Słoneczna Prowansja czy podlaskie Bujany?

 Dla Kseni to trudny wybór, ponieważ do obu miejsc wyrywa się jej serce. Kiedy jest wreszcie bliska podjęcia decyzji, odkrywa kłamstwo, które znowu zmienia wszystko. Nic nie jest takie, jakie się wydawało. Do głosu dochodzą tajemnice z przeszłości, dotyczące jej przodków, w tym niezwykłej Emilie de Fleury i jej niezrealizowanego nigdy marzenia, któremu towarzyszy aromat fiołków. Zauroczona nimi Ksenia, powodowana ciekawością i sentymentem postanawia uczynić wszystko, co w jej mocy, by to marzenie spełnić.

 

Polecamy na: https://czest.info/Książki-dla-kobiet

 

 

 

 

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta