Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Książki

Jaskinie umarłych - Katarzyna Wolwowicz


Mroczny thriller, który zabiera nas w ciemne zaułki ludzkiej psychiki… 
 
Do pogrążonej w jesiennej aurze Jeleniej Góry, przeprowadza się profilerka kryminalistyczna Carmen Rodrigez. 
Rozpoczyna pracę w policji, walcząc nie tylko z brutalnym mordercą, ale również z demonami z własnej przeszłości. 
Carmen musi stworzyć portret psychologiczny sprawcy, osobiście borykając się z zaburzeniami świadomości.
Ofiarą jest młoda kobieta, której ciało zbezczeszczono w okrutny sposób i pozostawiono w jaskini w lesie. Rozpoczyna się trudne, pełne zwrotów akcji śledztwo, które Rodrigez prowadzi wraz z dwójką policjantów Bogusławem Leśniakiem i Borysem Szykiem. Jednak dziwne zachowanie profilerki oraz informacje, które docierają do Podkomisarza Szyka sprawiają, że mężczyzna zaczyna grzebać w przeszłości Carmen, a to czego się dowiaduje budzi w nim skrajne emocje. 
 • Czy kiedy nie można ufać sobie i innym, możliwe jest rozwiązanie zagadki? 
 • Czy Carmen Rodrigez stoi po dobrej, czy złej stronie mocy?
 Katarzyna Wolwowicz w Jaskiniach Umarłych prezentuje swoją najwyższą formę!
 
 

Zbrodnia przed północą - Małgorzata Rogal

 
Mieli żyć długo i szczęśliwie…
 
 Przedwiośnie w Pełni. Po latach do rodzinnego miasteczka wraca Antoni z narzeczoną. 
Para kupuje dom, bierze ślub w kościele na wzgórzu i organizuje wesele w pensjonacie nad jeziorem.
 Na przyjęciu są obecni przyjaciele Antka z dawnych lat oraz najbliższa rodzina. Kiedy zabawa trwa na całego, na oczach gości umiera panna młoda. Wkrótce się okazuje, że została otruta.
 •  Kto zabił Judytę? 
 • Jakim motywem kierował się sprawca? 
 • A może dziewczyna zginęła przez pomyłkę? 

Podkomisarz Monika Gniewosz oraz starszy aspirant Tadeusz Sokół prowadzą śledztwo, jednak podjęte działania nie przybliżają ich nawet o krok do rozwiązania zagadki. Jakby tego było mało, znika Kornelia, córka Moniki. 

Zaczyna się wyścig z czasem. Policjantka, rozdarta między powinnością zawodową, a pragnieniem chronienia bliskich, musi ponownie zawalczyć o bezpieczeństwo swojej rodziny.
 
 


Czas zapomnienia - Joanna Jax
KAIR, CZWARTA RANO

Pod koniec lat czterdziestych dochodzi w Berlinie do serii tajemniczych morderstw.
 
 

Pozornie ofiary nic nie łączy, jednak oficer prowadzący śledztwo odkrywa, że każda z tych osób przebywała w czasie wojny na terenie Afryki Północnej. Brak motywów, niewiele śladów pozostawionych na miejscu zbrodni a także zmowa milczenia sprawiają, że śledztwo utyka w martwym punkcie. Zdesperowany śledczy prosi o pomoc swojego dobrego znajomego, byłego oficera brytyjskiego wywiadu, który spędził na Bliskim Wschodzie wiele, licząc, że ten, dzięki znajomościom w tamtym regionie świata zdoła rozwikłać zagadkę niewyjaśnionych zabójstw… Jak potoczy się sytuacja? I jak wydarzenia z przeszłości wpłyną na los mężczyzny? Joanna Jax zabiera nas do świata pełnego niespodziewanych zwrotów akcji i historii, która sięga poczatąku wieku.

 

 


 

 

Opowieść o dwóch morderstwach - Heather Redmond
 

U progu wiktoriańskiej ery Londyn ma nowego detektywa…
 
Zimą 1835 roku młody Charles Dickens zostaje dziennikarzem „Evening Chronicle”. 
Zaproszony na kolację do posiadłości współredaktora gazety, jest oczarowany córką swojego szefa – pełną życia dziewiętnastoletnią Kate Hogarth. 
Wieczór zakłóca krzyk z domu sąsiadów. Charles, Kate i jej ojciec znajdują nieprzytomną pannę Christianę Lugoson. Kobieta wkrótce umiera. Kiedy Charles dowiaduje się od kolegi o bardzo podobnej tajemniczej śmierci młodej kobiety rok wcześniej, zaczyna podejrzewać otrucie.
Postanawia zbadać sprawę. 
Urocza Kate oferuje pomoc – wykorzystując swoją pozycję społeczną – by dotrzeć do wyższych sfer, w których ktoś jest podejrzany o morderstwo. Charles ma nadzieję, że uda mu się odkryć prawdę i sprawić by sprawiedliwość dosięgnęła sprawców…
 
 
 
 

 

Warszawianka - Ida Żmijewska

 

Warszawa. 1885 rok. 
 
Pewnej listopadowej nocy znany adwokat zostaje zamordowany w miejskim burdelu. 
Rusza śledztwo w sprawie jego śmierci. 
Sprawę – wraz z sędzią śledczym – prowadzi młody rosyjski policjant, który zaledwie przed kilkoma dniami przyjechał do Warszawy z Petersburga. Policjant podczas wykonywania obowiązków, poznaje córkę zmarłego. Mimo początkowej niechęci, między młodymi nawiązuje się nić porozumienia, która z czasem przeradza się w poważne uczucie. 

Problem tkwi jednak w tym, że panna ma narzeczonego-socjalistę, który czeka w Cytadeli na proces, zaś związki polsko-rosyjskie są w Nadwiślańskim Kraju uznawane niemal za zdradę...

Polecamy: https://czest.info/książki

 

 

 

 

 

 

 


Szepty przeszłości - Sandra Nikoniuk

 

Druga połowa XIX wieku. Polska pod zaborami, objęta cenzurą i powstaniem styczniowym. 

 
Dziewiętnastoletnia Łucja Kolebowska od dziecka pracuje we dworze hrabiostwa Kościeszewskich. 
Trafiła tam jako dwunastoletnia dziewczynka i dzięki swojej sile charakteru oraz przebojowości szybko zaskarbiła sobie sympatię i przyjaźń hrabiny Rozalii. 
Pod jej nadzorem nauczyła się czytać i pisać oraz otrzymała wykształcenie znacznie przewyższające jej status. 
Jednak Kościeszanka, a raczej ,,dom cieni” jak zwykła nazywać go Łucja, nie jest przyjaznym miejscem. 
Hrabina to kobieta samotna i szalona. Jej małżeństwo to czysta fikcja, kontrakt, do którego została zmuszona przed laty. 
Uzależniona od opium, całe dnie spędza zamknięta w swoich dusznych pokojach.
 
 Łucja odkrywa, że skrywa ona pewien sekret, który z pewnością mógłby wywołać skandal wśród łódzkiej socjety…
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 

DEVI - Kinga Jesman

KLEJNOTY DUBAJU
 
Devi. Waleczna Bogini” to historia młodej Hinduski, która manipulacją zostaje zmuszona do ślubu z, jak mogłoby się wydawać, kandydatem idealnym.
 
Wszystko było w nim perfekcyjne. Niestety jej serce i rozum głośno protestują. Devi nie potrafi zrozumieć, dlaczego bogaty mężczyzna sukcesu miałby zainteresować się ubogą dziewczyną, jaką przecież była. Jednak z braku argumentów, poddaje się woli rodziców i wychodzi za mąż. Pomimo temperamentnego charakteru, prowadzi życie posłusznej małżonki. Pierze, sprząta, gotuje. Jak na dobrą, hinduską żonę przystało. 
Wszystko komplikuje się, kiedy na jej drodze staje kusząco atrakcyjny Marokańczyk, nachalnie okazując jej zainteresowanie. Devi ulegając jego urokowi, nie potrafi stwierdzić, czy ta relacja okaże się dla niej błogosławieństwem, czy jednak przekleństwem. 
 
Małżeństwo aranżowane, oszustwo, tajemniczy spadek, hinduscy bogowie oraz zakazana miłość.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PIEKŁO SIEROCIŃCA - Christine Kenneally

Historia tajemniczych śmierci, zmowa milczenia i poszukiwanie sprawiedliwości

 
Szokująca historia dwudziestowiecznych sierocińców, w których przez dekady skrywano przemoc, okrucieństwo, molestowanie seksualne i śmierć.

Przez większość ubiegłego wieku za murami sierocińców rozgrywały się straszliwe wydarzenia. Ci, którzy przetrwali, przez wiele lat próbowali opowiedzieć swoje tragiczne losy. Dziennikarka Christine Kenneally poświęciła dziesięć lat, starając się odkryć potworną prawdę. Skupiając historię wokół Sierocińca Świętego Józefa, katolickiej placówki w amerykańskim stanie Vermont, Kenneally spisała porażającą listę zbrodni i niegodziwości. Dotarła do najciemniejszych zakamarków szeregu instytucji na całym świecie, odkrywając przy tym straszliwe szczegóły i odważną grupę ofiar szukających sprawiedliwości.

Kenneally każdą indywidualną historię traktuje z wielką uwagą, dbając o to, by tym razem ci, których zawiódł system, zostali wysłuchani.

Piekło sierocińca to reportaż w stylu true crime, pokazujący przeszłość, którą zbyt długo ukrywano – a skutki są opłakane. Zamknięty, okrutny świat sierocińca mógłby się wydawać światem fantastycznym, ale to, co tam się zdarzyło, to twarda rzeczywistość, której ślady wciąż są wśród nas, w zapiskach i wspomnieniach, i tylko czekają, aż je odkryjemy.

 
 
 

 

SZAFARZ - Grzegorz Brudnik

Przerażająca zbrodnia, policjant, który nim złapie mordercę, sam musi wrócić do świata żywych, rozpaczliwe ruchy wymiaru sprawiedliwości w przededniu wybuchu wielkiego skandalu i on, zbrodniarz-artysta, cierpliwie czekający na Nowy Rok, by jak co dwanaście miesięcy zaprezentować kolejną odsłonę swojego wielkiego dzieła.

Grzegorz Brudnik powraca z miejskim kryminałem noir, jakiego w Polsce dawno nie było.

Zima zawisła nad Śląskiem. 

Skąpane w błocie świętochłowickie blokowiska, skute mrozem bytomskie familoki i Katowice, które choć nigdy nie zasypiają, i tak śnią najczarniejsze koszmary. 
Gdzieś tam skrywa się morderca......
 

 
 

 

W cieniu Majdanka - Sylwia Kubik

Niezwykle wzruszająca, autentyczna historia dwóch sióstr, które rozdzieliła akcja pacyfikacyjna przeprowadzona przez Niemców w Tarnowoli. 

 
Jedna trafiła do partyzantów, druga, wraz z resztą rodziny, do obozu w Majdanku. 
 • Jak się potoczyły ich losy? 

Sylwia Kubik zabiera nas w podróż do czasów, gdy każdy dzień był naznaczony strachem, ale i nadzieją, że wojna przeminie, a życie wróci do normalności.

 

 Innej, nowej, ale wolnej od zła…

Polecamy: https://czest.info/książki
 

 

 


 

Matylda. Droga ku przyszłości - Aneta Krasińska

Łódź okresu międzywojennego to mozaika społeczna złożona z czterech narodowości. 

 
Polacy mieszkają obok Żydów, Niemców i Rosjan. Koegzystencja tak różnych kulturowo, tradycyjnie i religijnie łodzian prowadzi do rywalizacji i waśni, ale i współpracy czy wzajemnej pomocy.

Matylda mieszka we wsi dołączonej do rozrastającej się Łodzi. Bardzo ją cieszy powrót ukochanego ojca z Wielkiej Wojny. Niestety wkrótce los zsyła śmierć na ich rodzinę i dziewczynie przyjdzie się mierzyć z cierpieniem, samotnością i ciężką pracą na roli.

Spotkanie z dystyngowaną Niemką zmienia jej życie i otwiera drzwi do nieznanego jej świata, a wsparcie przyjaciela żydowskiego pochodzenia utwierdza ją w przekonaniu, że wybrała właściwą drogę.

Aneta Krasińska powraca z nową powieścią, w której historia jest tłem dla prawdziwych emocji.

 
 
 
 

 CHWILE - Andrew O`Hagan

 
Przełożyła Kaja Gucio
 
NAJBARDZIEJ PORUSZAJĄCA HISTORIA PRZYJAŹNI, JAKĄ MOŻESZ PODAROWAĆ SOBIE I SWOIM BLISKIM.

Powieść Andrew O’Hagana, trzykrotnie nominowanego do Nagrody Bookera, którego Granta umieściła na prestiżowej liście najbardziej obiecujących brytyjskich autorów. 

Poza O’Haganem w gronie wyróżnionych znaleźli się dotychczas m.in. Zadie Smith, Alan Hollinghurst, Kazuo Ishiguro i Julian Barnes.

Nie ma na tym świecie rzeczy, której Tully Dawson nie zrobiłby dla przyjaciół. To dzięki niemu James nigdy nie czuł się samotny. I to z nim przeżył najbardziej magiczny weekend w swoim życiu. Festiwal Dziesiątego Lata odmienił ich na zawsze. To właśnie tam za niczym nie tęsknili i niczego nie żałowali. Niesieni melodią How Soon Is Now?, odurzeni alkoholem i zapierającą dech w piersiach młodością, przyrzekli sobie, że przeżyją dany im czas inaczej niż wszyscy.
Trzydzieści lat później James wraca do domu po kolejnym długim dniu. Ciszę wieczoru przerywa niespodziewana wiadomość. Tym razem to Tully postanawia poprosić przyjaciela o pomoc.

 
 
 
Polecamy: https://czest.info/książki
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
WIATR  - Marcin Ciszewski

Bestsellerowy cykl Marcina Ciszewskiego w nowej odsłonie!

Grupa ludzi postanawia powitać Nowy Rok w schronisku na szczycie Kasprowego Wierchu. 

Wśród zaproszonych gości jest Jakub Tyszkiewicz, jego żona Helena oraz przyjaciel góral – Staszek. 
Jedna z uczestniczek imprezy ulega wypadkowi. Jakub i Staszek są przekonani, że mają do czynienia z próbą zabójstwa. Obrażenia są na tyle poważne, że nie można czekać z pomocą. Mimo huraganowego wiatru jedynym wyjściem okazuje się zwiezienie kobiety na dół. Schronisko spowite jest ciemnością, a w stronę szczytu zbliża się wagonik kolejki linowej z oficerami służb specjalnych…
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

SZCZURY WROCŁAWIA - Robert J. Szmidt

 
Szczury Wrocławia to historia zmagań o kształt nowej rzeczywistości, w której drugi człowiek może okazać się gorszym wrogiem niż hordy zombie.

DZIELNICA 

Osadzona w realiach głębokiego PRL-u, oszałamiająca rozmachem, krwista i krwawa saga o ludziach minionej epoki, będąca hołdem dla cudownego miasta, które od dawna już nie istnieje.

 
Rok 1963. 
 
Stary porządek upadł, zombie opanowały świat. 
W zdziesiątkowanym plagą nieumarłych Wrocławiu trwa rozpaczliwa walka o przetrwanie. Garstka ocalonych, dowodzona przez samozwańczego generała Biedrzyckiego, wycofuje się na Wielką Wyspę. Chroniona ze wszystkich stron wodami Odry enklawa nie jest jednak tak bezpieczna, jak by się z pozoru wydawało. Strefa śmierci, w którą zamieniło się skażone prochami nieumarłych Sępolno, budzi przerażenie, ale nie jest największym zagrożeniem, z jakim będą musieli zmierzyć się ludzie. Na rogatkach miasta pojawia się bowiem kolumna rosyjskich wojsk, których dowódca, generał Mariachin, pragnie jednego – przejęcia miasta i rządzenia nim niepodzielnie, nawet jeśli ma to oznaczać zagładę większości ocalonych. Zdesperowani mieszkańcy zdają sobie sprawę, czym będzie dla nich powrót komunistycznego terroru, lecz skupiając całą uwagę na najeźdźcach, nie zauważają jeszcze gorszego wroga – ten zaś w ukryciu przygotowuje atak zagrażający unicestwieniem wszystkich, zarówno obrońców, jak i Rosjan.
 
**

 

 
KRATY 
 

10 sierpnia 1963.

Rzesze nieumarłych opanowują nie tylko Wrocław. Wieści napływające z innych miast, a nawet z zagranicy są przytłaczające. W ciągu zaledwie kilku godzin upada stary porządek świata. Do ludzi majora Biedrzyckiego dociera z wolna bolesna prawda. Nie ma co liczyć na wsparcie albo odsiecz. Każdy z ocalonych musi radzić sobie z nowym zagrożeniem na własną rękę. Tymczasem jedno z największych więzień Dolnego Śląska staje się twierdzą, do której załoga ściąga swoje rodziny i znajomych. Za mur trafiają setki cywilów, ale dla osadzonych nie ma tam już miejsca. Wszyscy więźniowie trafiają za bramę, jednak dla tych najgorszych nie jest to wcale wyrok śmierci. Ludzie pokroju Fabiana Sprychy, mordercy i kanibala pozbawionego ludzkich uczuć w jeszcze większym stopniu niż zombie, dostrzegają okazję do rozwinięcia skrzydeł.
 Tak zaczyna się walka o podporządkowanie sobie ginącego miasta. 
Dowodzony przez Sprychę gang szybko udowadnia, że nieumarli nie są największym koszmarem zdziesiątkowanej ludności.
 


 

Leśne gotowanie. Chwasty od kuchni - Piotr Ciemny

 
 
Poznaj proste i krótkie przepisy z dodanym elementem leśnym, które możesz przygotować na łonie natury!
 • Majówka w lesie?
 • Spacer z dziećmi? 
 • A może weekendowy citybreak? 
Jeśli nie wiesz, co możesz przygotować w swojej kuchni, żeby poczuć się jak na łonie natury lub pragniesz znaleźć przepis, który z powodzeniem wykonasz podczas dłuższego spaceru czy wyprawy, mamy rozwiązanie!
 

 
Dzikie zioła, chwasty, leśne pokarmy uzależniają!

Na pikniku siedzi się na ziemi, je rękami, brudzi usta zwęglonym ziemniakiem. Pobudza się wszystkie zmysły. Żywy ogień to magia, trudno oderwać od niego wzrok, a przygotowane w ten sposób potrawy są niepowtarzalne.

Skosztuj jak nieziemsko smakują:

 • chimichurri z gwiazdnicą pospolitą
 • grillowana sałata z kwiatami lipy
 • szarpane boczniaki bbq
 • miraliwki – oliwki z zielonych mirabelek

Dowiedz się także jak odróżnić od siebie najczęściej spotykane w polskich lasach rośliny. Jak wygadają ich liście, kora, igły, kwiatostany, szyszki. Wykorzystaj dary natury i odnajdź radość w piknikowaniu

Książka opatrzona jest rozdziałem omawiającym charakterystykę roślin, które możemy znaleźć zarówno w lasach iglastych, jak i liściastych. Szczegółowe informacje na ich temat opatrzone są pięknymi rysunkami graficzki specjalizującej się w botanice.

 
***    

PIOTR CIEMNY – twórca inicjatywy oraz konta na Instagramie „Chwasty od Kuchni”, regularny gość programów telewizyjnych i radiowych o naturze, ekologii i zielarstwie, a także pracownik duńskich restauracji nagrodzonych gwiazdkami Michelin: 108 i Alchemist. Sprawia, że hasło „Znane rośliny w nieznanej odsłoni” nabiera zupełnie nowego znaczenia.zikie zioła, chwasty, leśne pokarmy uzależniają!

 


 

 

MIESZKO WYJŚCIE Z CIENIA - Daniel Komorowski

Wciągająca historia osadzona w historycznych realiach Polski!

 
Księstwo Piastów władane przez księcia Siemomysła. Arena historyczna, którą czeka niejeden przełom.
W osadzie czynione są przygotowania do ślubu jednego z synów władcy - Czcibora. Ów ślub ma poszerzyć wpływy i umocnić władzę Piastów na okolicznych ziemiach.
 • Co z pozostałymi synami? 
 • Prokujem, oraz wygnanym Mieszkiem?

Śmierć, która zachwieje księstwem i wywróci wszystko do góry nogami. 

Bunty i wrogowie z każdej strony. 
Zagrożenie czyha dosłownie wszędzie.
 • Co do piastowskiego tronu ma duński król Harald Sinozęby, jego Dania, oraz Jomsborg?
 • Kogo życie dobiegnie końca, a do kogo uśmiechnie się los? 
Pełna intryg, bitew i historycznych nawiązań opowieść o władzy, miłości, zdradzie i odkupieniu.

Polecamy: https://czest.info/ksiazki-historyczne

 


 

 
GRUPA WAGNERA - Artur Górski
 
W czasie wojny w Ukrainie ogromną rolę odgrywają najemnicy z Grupy Wagnera.
 
I choć istnieją już od wielu lat – to teraz zwrócili na siebie uwagę całego świata. 
PMC (Private Military Companies), czyli najemnicy, psy wojny, byli żołnierze elitarnych jednostek.
 Ludzie, którzy nie potrafią rozstać się z bronią i są gotowi w każdej chwili wyruszyć na front. 
Nie z pobudek patriotycznych, czasami nawet nie dla pieniędzy. 
Po prostu po to, aby wciąż być w akcji, aby robić to, do czego ich zdaniem powołał ich Bóg. Bóg wojny. 
Rośnie nie tylko liczba tego typu przedsiębiorstw, ale także ośrodków szkoleniowych, w których najemnicy podnoszą swoje kwalifikacje. 
Podczas wojny w Ukrainie śmierć poniosło kilkadziesiąt tysięcy najemników – to pokazuje, jak wielka jest skala ich zatrudnienia.
 I mimo tego, że ich praca wiąże się z najwyższym ryzykiem, chętnych do pracy w tego typu firmach nie brakuje. 
 
Psy wojny wciąż żyją i zawsze mogą skoczyć do gardła…

Polecamy: https://czest.info/ksiazki-historyczne

 


 

BESTIE Z POLSKIM RODOWODEM
Mordercy, gwałciciele, terroryści - Jarosław Molenda
 
OSZUŚCI, GWAŁCICIELE, ŻĄDNI ZEMSTY REWOLWEROWCY I BEZWZGLĘDNI ZABÓJCY.
 
OTO POLACY, KTÓRZY WESZLI DO NIECHLUBNEJ ELITY PRZESTĘPCÓW O MIĘDZYNARODOWEJ SŁAWIE.
 

Mówi się o nich rzadko. 

Próżno szukać ich biogramów w encyklopediach. Ich nazwiska, choć świetnie znane w pewnych środowiskach, nie są wymieniane w gronie znanych i podziwianych.
To Polacy, którzy siali postrach na Dzikim Zachodzie i ulicach Nowego Jorku. Wyprowadzali w pole FBI i służby wywiadowcze.
Seryjni mordercy i terroryści… Wszyscy realizowali swoje niecne plany w sposób, który pozwolił im zapisać się na zawsze w historii toczącej się w cieniu, poza prawem i oficjalnymi podręcznikami.
 • Skąd konkretnie pochodzili? 
 • Co nimi kierowało? 
 • Jak to się stało, że zamiast prowadzić spokojne życie, wybierali ryzyko, rozlew krwi i brudne interesy?
Jarosław Molenda przedstawia postaci trzynastu najsłynniejszych w półświatku polskich kryminalistów, którzy zyskali sobie niechlubną sławę i uznanie w całym przestępczym świecie.
 
 

Droga do wolności. Wskazówki na każdy dzień - Piotr Pawlukiewicz

Chcesz być wolny i szczęśliwy?
Skacz! – zachęca ks. Piotr Pawlukiewicz. 

Ale jak to?

Skacz w chrześcijaństwo – wyjaśnia uwielbiany duszpasterz.
Ludzie różnie reagują na to zaproszenie. Boży szaleńcy skaczą w ramiona Ojca, inni uparcie siedzą na swojej gałęzi, trzymając się kurczowo grzechu.
 • Zastanawiasz się, czym jest prawdziwa wolność?
 • Czy polega na robieniu wszystkiego, na co tylko masz ochotę? 

Ksiądz Piotr jest jak sprawdzony przewodnik, który pomaga w poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania. Dotrzymuje kroku i dodaje otuchy w chwilach zwątpienia. Ze wskazówek duszpasterza możesz korzystać każdego dnia, idąc drogą do wolności.

Chrystus jest pierwszym człowiekiem, który osiągnął pełnię wolności. On wszedł na szczyt. Kiedy ustaniesz w drodze, popatrz na Niego. Stoi tam, w domu Ojca, ale zarazem tuż obok i krzyczy: „Chodź, stąd jest niesamowity widok! Stąd widać wieczność...”.

 

[fragment książki]

Polecamy: https://czest.info/Książki-religijne

 

 

 

 

 


DRABINA - Eugenia Kuzniecowa

 
Książka Roku 2023 w Ukrainie

Brawurowa opowieść o (nie)udanej ucieczce i (nie)spodziewanym powrocie

Eugenia Kuzniecowa to świeży, zaskakujący głos literatury ukraińskiej. 

Pisarka życie dzieli między ojczyznę, a Hiszpanię (gdzie pracuje na uniwersytecie i wraz z mężem wychowuje dzieci). 
Jej nowa powieść o próbie ucieczki przed rodziną, wojną i własnym niedostosowaniem wyrasta z życia na dwóch krańcach Europy.

Introwertyczny Tolik zawsze marzył o własnym domu w Hiszpanii. Kiedy jego marzenie się spełniło i usiadł w wygodnym fotelu, w Ukrainie wybuchła wojna. 

U progu pojawiła się matka z jego siostrą i jej przyjaciółką, wujem, cioteczną babką, dwoma kotami i hałaśliwym psem. Wyśniona oaza spokoju do złudzenia zaczęła przypominać jego dom rodzinny nieopodal Winnicy. W fontannie, na tonie nawozu, cioteczna babka posadziła pomidory, wujek uzależnił się od flippera, matka nie przestaje dopytywać o narzeczoną. A Tolik, by nie oszaleć, wchodzi do swojego pokoju przez balkon, po drabinie. 
Taka sytuacja nie może trwać wiecznie.

Eugenia Kuzniecowa z pazurem opowiada o zagmatwanych relacjach rodzinnych, nieoczywistych emocjach i życiu w cieniu wojny. 

 
Drabina to napisana z humorem, urzekająca, wielowarstwowa opowieść o sile rodzinnych więzi, niespodziewanej miłości i o tym, że największe niespodzianki potrafimy sprawiać sami sobie.
 

Polecamy: https://czest.info/książki

 

 


 

 
Zapach czerwcowych burz. Podróż WOŁYŃSKA - Joanna Nowak
 

Rodzina Stawińskich w obliczu nowych problemów.

Stawińscy próbują dostosować się do powojennej rzeczywistości, ale wciąż oddalają się od siebie. 

Powrót zaginionego Andrzeja niewiele zmienia, bo syn Zygmunta nie toleruje ani ojca, ani starszych sióstr.
 W dodatku nie stroni od szemranego towarzystwa.
Zosią interesuje się jeden z pracowników poznańskiego Ceglorza, ale kobieta nie jest gotowa otworzyć się na nowego mężczyznę. Potrzebuje czasu, aby przeżyć żałobę po zmarłym mężu, w dodatku nieustannie zajęta jest córką, która sprawia problemy.
Z kolei Wanda trzyma na dystans zakochanego w niej Witka, bo tak jak Zosia jest wierna pierwszej miłości. Jednak wskutek grożącego jej niebezpieczeństwa powoli zmienia do niego nastawienie.
Jadzia wychodzi za mąż za majętnego Tomasza Bartoszaka. Niestety szczęście małżeńskie nie trwa długo, zmącone przez uprzedzoną do niej teściową.
Problemy rodzinne schodzą na dalszy plan, gdy w Poznaniu dochodzi do wystąpień robotniczych przeciwko władzy. 
Stawińscy czynnie uczestniczą w strajku, za co mogą zapłacić najwyższą cenę.
 
Niezwykle poruszająca historia o sekretach rodzinnych i wielkich namiętnościach. 
Od tej powieści trudno się oderwać
 
 


Dama w Kapeluszu - Anna Stryjewska
 
Poruszająca opowieść o przyjaźni między podziałami, miłości i dążeniu do realizacji marzeń… 
 
Młodziutka Apolonia, chcąc uniknąć kolejnych, brutalnych ataków ojczyma, za namową zrozpaczonej matki, opuszcza rodzinną wieś pod Rzgowem i przyjeżdża do Łodzi. Licząc na schronienie u ciotki, starszej siostry mamy – gorzko się rozczarowuje. Wynajmuje więc pokój na Wschodniej, zaludnionej w większej części przez biedne społeczeństwo żydowskie, który dzieli z Helką – dziewczyną lekkich obyczajów, Frankiem – pucybutem, Mańką, praczką, a także panem Władkiem, zajmującym się ostrzeniem noży. Po kilku tygodniach poszukiwań udaje jej się znaleźć zatrudnienie w pracowni kapeluszy przy Piotrkowskiej, do której schodzą się największe elegantki miasta.
 Tymczasem na horyzoncie zaczyna pojawiać się widmo wojny… 
 
Anna Stryjewska zabiera nas w podróż po Łodzi dwudziestolecia międzywojennego, w rytm znanych szlagierów wyśpiewanych przez kapele podwórkowe, Hankę Ordonównę i Eugeniusza Bodo.
 

Polecamy: https://czest.info/książki