Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 
Promed. Czas na wzrok 40+
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Książki

Oszustka - Janelle Brown

 

Czy na pewno wiesz, kto Cię obserwuje? 

Bestsellerowy thriller epoki Instagrama!

Książka, na podstawie której Amazon Prime przygotuje serial z Nicole Kidman, w reżyserii Reed Morano trafiła właśnie do rąk polskich czytelników. 

Pełna zaskakujących zwrotów akcji „Oszustka” Janelle Brown ukazała się nakładem Wydawnictwa Agora. 
Premiera 14 lipca!

- Oszustka” jest rewelacyjna. Tak po prostu. Zakochałem się w każdej jednej stronie tej powieści. Janelle Brown to nowa twarz w panteonie autorów, których trzeba znać - HARLAN COBEN

Nina jest błyskotliwą oszustką. Razem ze swoim chłopakiem Lachlanem okrada zepsutych bogaczy z ich drogocennych dzieł sztuki, biżuterii i innych błyskotek. Gdy jej matka podupada na zdrowiu, a policja zaczyna deptać im po piętach, Nina postanawia przeprowadzić ostatni skok. Jej celem staje się pochodząca z wyższych sfer instagramowa celebrytka Vanessa Liebling, z której okrutną rodziną Nina miała do czynienia w dzieciństwie. Krzywda sprzed lat to dobra motywacja, ale Nina nie przypuszcza nawet, że weszła w pułapkę, którą zastawił na nią ktoś inny …

„Oszustka” to czwarta i najlepsza powieść bestsellerowej autorki Janelle Brown. Została świetnie przyjęta przez czytelników i ogłoszona m.in. Amazon Best Book of April 2020, znalazła się także na liście BEST BOOK OF 2020. We współpracy z Nicole Kidman platforma Amazon Prime szykuje na jej podstawie serial.

Historia zarówno pokoleniowa, jak i adresowana do naszego pokolenia. 
A do tego nieodkładalna!!!
 
***

Janelle Brown jest autorką bestsellerowych powieści New York Timesa” „Oszustka” (“Pretty things”), „Watch Me Disappear”, „All We Ever Wanted Was Everything” i „This Is Where We Live”. Jej książki zostały sprzedane w dwudziestu krajach na całym świecie, a najnowszą powieść – “Oszustka” (“Pretty things”) Amazon okrzyknął najlepszą książką 2020 roku i ogłosił (Amazon Prime), że wspólnie z Nicole Kidman przygotuje serial na jej podstawie.

Janelle Brown jest dziennikarką, felietonistką. Jej teksty ukazywały się na łamach The New York Times, Vogue, Elle, Wired, Self, Real Simple, The Los Angeles Times i wielu innych.
Pochodzi z San Francisco, jest absolwentką UC Berkeley, choć na co dzień mieszka w Los Angeles, z mężem Gregiem i dwójką dzieci. Więcej na https://www.janellebrown.com


 

 

Chichot - Greta Drawska

MAŁE MIASTECZKA WSZYSTKO MAJĄ MAŁE – POZA PAMIĘCIĄ

Wandzie przeszło przez myśl, że gdyby nie zwłoki w kałuży krwi, ten dom byłby idealny. Designerska rezydencja w środku lasu zasługiwała na coś więcej niż protokół z miejsca zbrodni. Dziwna śmierć, jakby sam ją sobie napisał… Popularny, uwielbiany, a jednak anonimowy autor, polski Stephen King dostający milionowe zaliczki.

 • Dlaczego niedawno interesował się ruinami radzieckiej bazy atomowej w pobliskim lesie?
 •  Czego szukał w miastach widmach? 

Prokurator Wanda Just i podkomisarz Piotr Dereń muszą zajrzeć w epokę, gdy zasieki z drutu kolczastego pilnie strzegły tajemnic, a za zdradę dostawało się bilet w jedną stronę. Oboje aż za dobrze wiedzą, że powtarzane kłamstwo nigdy nie stanie się prawdą.

 
Trzeci tom cyklu Wanda Just i Piotr Dereń,
serii kryminalnej, hipnotyzującej jak True Detective.
WKRÓTCE EKRANIZACJA!
 
 
 
 
 

 

 

Zwierzak Mateusz Baczyński. Spowiedź policyjnego przykrywkowca - Janusz Schwertner 

 

Nawet po skończonej grze dalej ryzykujesz życiem

" - swój czas w piekle już odsłużyłeś"


Wcielał się w rolę płatnych zabójców, handlarzy narkotyków i gangsterów. 
Przenikał do najgroźniejszych mafii w Polsce.
 Każdego dnia ryzykował życie i przebywał wśród niebezpiecznych bandytów, psychopatów i zwyrodnialców. Mieszkał z nimi, pił, przyjaźnił się, robił interesy, a na końcu posyłał ich za kratki.

„Zwierzak", najsłynniejszy polski policjant pracujący pod przykryciem, po raz pierwszy tak szczerze opowiada o kulisach swojej pracy i cenie, jaką musiał za nią zapłacić.

„ - Ile warte jest ludzkie życie? 1 zł 30 gr. W promocji 85 groszy. Tyle mniej więcej kosztuje nabój. Reszta to propaganda, która głosi, że życie jest czymś niezwykle cennym. Tak nie jest. Życie ludzkie kosztuje tyle, ile kosztuje nabój. Reszta to usługa" - mówi autorom „Zwierzak".

Ta książka to spowiedź człowieka, który przez wiele lat żył z podwójną tożsamością i widział rzeczy, o których inni baliby się nawet pomyśleć.
 
 
 
 
 
 
 

 

Spowiednik mafii - Artur Górski

Jak trafiłem do prwadziwego świata gangsterów

W tym świecie nie wiadomo, co jest prawdą, a co kłamstwem…


Niełatwo zostać spowiednikiem mafii. 
By móc się tak określać, trzeba najpierw zdobyć zaufanie najbrutalniejszych gangsterów w kraju. 
Trzeba też wiele poświęcić. 
Na przykład bezpieczeństwo własnej rodziny czy reputację w środowisku dziennikarzy.

Oczywiście bycie spowiednikiem mafii ma też swoje plusy. 

Można jeździć luksusowymi samochodami, nosić kosztowne zegarki, stołować się w najdroższych restauracjach. 
Wreszcie – można porozmawiać w cztery oczy ze znanymi przestępcami. 
Nie każdy ma taką okazję. 
 • Ale czy gangsterom można zaufać? 
 • Ile jest prawdy w tym, co mówią? 
 • Dlaczego tak chętnie dzielą się historiami o morderstwach, porwaniach i kradzieżach z kimś, kto nie należy do tego świata?

 
Spowiednik mafii to wstrząsająca opowieść o kimś, kto wie zbyt dużo, lecz mimo to postanowił podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Choć wiąże się to z narażaniem własnego życia.
 Książka  zainspirowana niezwykłym życiem Artura Górskiego, przedstawia historię dziennikarza, który jako jedyny miał okazję poznać prawdziwe oblicze polskich mafiosów.
 
 
 
 

 

 

 Srebrna łyżeczka - Magdalena Witkiewicz

 

Życie jest pełne niespodzianek i zwrotów akcji. 

Musimy tylko w to uwierzyć.

Technika kintsugi, sztuka naprawy porcelany, przypomina nam o tym, jak bardzo krucha jest miłość. 

Ale jeżeli bardzo się staramy, to wszystko można posklejać na nowo.

Oto fragment mojej historii, kawałek świata, o którego istnieniu nie miałam pojęcia. To także opowieść o kilku innych osobach, dzięki którym jestem, jaka jestem. Kiedyś ktoś pokazał mi, że można wyjść ze swojej skorupy i zacząć żyć inaczej. Ktoś przetarł zabrudzoną szybę i dzięki temu zobaczyłam zupełnie inny świat.

**
Pewnego dnia Lidia dostaje list od tajemniczej kobiety, która przedstawia się jako przyjaciółka rodziny. Chce jej przekazać spadek. 

Niczego więcej nie wyjaśnia. 
Kim jest ta kobieta? 
Dlaczego tak jej na tym zależy? 
Do kogo należą piękne, srebrne łyżeczki odnalezione w starym pudełku? 
 
Lidia powoli odkrywa tajemnicę, która wywraca jej życie do góry nogami. Tajemnicę, dzięki której odnajduje spokój i szczęście. Ale przede wszystkim odpowiedź na pytanie, co, a właściwie kto, jest dla niej najważniejszy. 
 
I ile trzeba poświęcić, by odnaleźć tę jedyną, prawdziwą miłość.
 
 

 

 

 

Szepty pienińskich ścieżek - Joanna Tekieli

 

PIĘKNA POWIEŚĆ O MIŁOŚCI I POSZUKIWANIU WŁASNEJ DROGI NA TLE PIENIŃSKICH KRAJOBRAZÓW.

**

 Agnieszka nie jest zadowolona ze swojego życia. Ma nudną pracę i wrednego szefa, jej chłopak wyjechał za granicę, a ona sama musiała wrócić do mieszkania rodziców. Czuje, że musi coś zmienić, żeby nie oszaleć. 

I wtedy na jej drodze stają Pieniny......

 

Polecamy na:  https://czest.info/Książki-dla-kobiet

 

 

 


 

Promyk nadziei. Siostry jutrzenki - Renata Kosin

Historia często zatacza koło i bywa dobrą nauczycielką.

Mimo upływu lat, stary dom w Przytulisku wciąż jest siedzibą i sercem rodu Śmiałowskich. 
Przechowywane są tam wspomnienia o przodkach, z poszanowaniem tego, co pozostawili po sobie dla przyszłych pokoleń. 
Współcześni potomkowie podlaskich szlachciców podążają własnymi ścieżkami, niekiedy naśladując bezwiednie swoich poprzedników. ......

Polecamy na:  https://czest.info/Książki-dla-kobiet

 

 

 

 

 


 

 

Dom pełen miłości - Katarzyna Janus

Piękna powieść obyczajowa pełna emocji!

 

Zanurz się w pięknej opowieści o poszukiwaniu szczęścia i o uroczym mazurskim domu, który swoim mieszkańcom daje nadzieję i wytchnienie.

 

Zosia szuka miłości i akceptacji w ramionach przygodnie poznanych mężczyzn.

 W wolnym czasie w pięknym, mazurskim domu, oddaje się swojej pasji, jaką jest gotowanie. 
Wygrywa nawet konkurs kulinarny......
 
KTÓRE UCZUCIE OKAŻE SIĘ NAJSILNIEJSZE? CZY ZOSIA WRESZCIE ODNAJDZIE MIŁOŚĆ?

 

 

Polecamy na:  https://czest.info/Książki-dla-kobiet

 

 

 


 

 

 

 Chemia śmierci - Tomasz Bonek

 

Zbrodnie w najtajniejszym obozie III Rzeszy

Zapomniany obóz III Rzeszy na Dolnym Śląsku. Eksperymenty na więźniach w tajnym komandzie SS. Broń, która miała odmienić losy II wojny światowej.

Mała miejscowość Dyhernfurth na Dolnym Śląsku. Niemcy budują tu ogromny zakład przemysłowy, który rozpoczyna produkcję śmiercionośnej broni. Hitler marzy bowiem o Wunderwaffe, która zapewniłaby mu szybkie zwycięstwo. Jednak to nie rakiety V1 i V2 czy bomba atomowa mają zapewnić Führerowi triumf, a broń chemiczna produkowana przez więźniów obozu ukrytego w lesie na rubieżach Rzeszy.

Naukowcy syntetyzują dla Wehrmachtu tabun i sarin, bojowe środki trujące.

Testują je najpierw na małpach w ściśle tajnym laboratorium, a następnie na więźniach obozu, których nazywają elfami. Skutki oddziaływania tych substancji na organizmy są przerażające. Użyte na froncie mogą zapewnić zwycięstwo III Rzeszy. Produkowane są ich tysiące ton. Bomby i pociski wypełnione toksycznym gazem czekają na właściwy moment wojny.
 • Jak wielkie spustoszenie ta broń siała wśród więźniów?
 •  Ile zabrakło, by II wojna światowa zakończyła się inaczej? 
 • Jakie tajemnice ujawnili Ci, którzy przetrwali te nieludzkie eksperymenty oraz marsze śmierci, które wyruszyły z obozu ukrytego w dolnośląskim lesie? 
 • Jaką karę ponieśli ludzie odpowiedzialni za te zbrodnie?

***
Tomasz Bonek, dziennikarz i autor reportaży historycznych, przeprowadza śledztwo, w którym odkrywa nieznane karty wojennej historii i przytacza przerażające wspomnienia więźniów. 

 
O tajnym obozie i eksperymentach, o których wszyscy chcieliby zapomnieć.
 
 

 

 

Narzeczona nazisty - Barbara Wysoczańska

 

 

 • Czym była miłość w obliczu gigantycznej nienawiści, śmierci i poniżenia? 
 • Czy miała prawo się z niej cieszyć, podczas gdy tylu straciło życie? 

 

 

Jest koniec sierpnia 1938 roku. Polka Hania Wolińska, na co dzień studentka germanistyki, jest damą do towarzystwa zamożnej niemieckiej hrabiny. Poznaje wnuka swojej pracodawczyni, hrabiego Johanna von Richter. W młodych rodzi się wzajemna fascynacja. W rodzinnej posiadłości von Richterów w Monachium, Polka naocznie styka się z hitlerowskim fanatyzmem, który ogarnia całe Niemcy. 

Na tle rosnącego w siłę nazizmu i niechybnej wojny w Europie, Hania i Johann zakochują się w sobie.

 Dziewczyna wkracza na niemieckie salony jako narzeczona hrabiego i poznaje najwyższych rangą przywódców III Rzeszy. 

Równocześnie zostaje zwerbowana przez polskie władze do przekazywania tajnych planów Hitlera dotyczących Polski i Europy… 

Z CZASEM OBOJE ZOSTAJĄ ZMUSZENI STOCZYĆ MORALNĄ WALKĘ O MIŁOŚĆ, STOJĄC PO OBU STRONACH BARYKADY.

 

 „Przepiękna, cudowna, idealna. Jedna z najpiękniejszych książek, jakie czytałam. To będzie największe odkrycie tego roku!” - Justyna Chaber / ONA CZYTA 

Genialna. Powieść dla fanów Słowika Kristin Hannah. Ta historia pochłonie cię bez reszty. Nigdy jej nie zapomnisz.” - Magda Sobczak, Radio Pogoda

 


 

 

 

Jestem mordercą - Max Czornyj

 

 - Mam na imię Jack, Jack Unterweger, miło was poznać.

OPOWIEŚĆ Z PRZERAŻAJĄCEJ PERSPEKTYWY MORDERCY

 

 - Stoję jeszcze chwilę nad nieruchomym ciałem, dysząc i tkwiąc w tym wyjątkowym stanie między niebem a piekłem, między życiem a śmiercią. Czuję się bogiem.

Zrobię wszystko, by się nim stać.
.

Prawdziwa historia jednego z najbardziej bestialskich seryjnych morderców świata. 

Dewianta, który zadrwił z biegłych psychiatrów i wymiarów sprawiedliwości kilku państw. 
Uwodzicielskiego psychopaty, ulubieńca mediów oraz elit towarzyskich. 
Poety śmierci.
PRAWDA OKAŻE SIĘ BARDZIEJ PRZERAŻAJĄCA OD FIKCJI.


 

 

 

 

 

 

Perfekcyjna rodzina - Alex Dahl

 

Dziecięca zabawa zmieniła się w tragedię

 

JEJ CÓRECZKA MIAŁA PIERWSZY RAZ W ŻYCIU NOCOWAĆ U KOLEŻANKI. DZIECIĘCA ZABAWA ZMIENIŁA SIĘ JEDNAK W TRAGEDIĘ…

Lucia Blix po szkole poszła się pobawić z nową przyjaciółką Josie. 

Wieczorem mama Lucii, Elisa, przywiozła do Josie piżamkę i wypiła kieliszek wina z jej mamą. 
Pocałowała córeczkę na dobranoc i pojechała do domu. Więcej nie zobaczyła już swojego dziecka. 
Następnego dnia dom świecił pustkami. 
Nie było mebli, rodziny. Nie było Lucii.
TO BYŁA SZCZĘŚLIWA RODZINA KTO UPROWADZIŁ LUCIĘ? DLACZEGO TO ZROBIŁ?
 
 
 

 

 

 

 Zakochane Zakopane Latem   - Agnieszka Lingas - Łoniewska, Dorota Mili, Katarzyna Misiołek, Agnieszka Olejnik, Alek Rogoziński, Magda Stachuła, Magdalena Witkiewicz

Siedem letnich historii o miłości w Zakopanem

Bo jeśli zakochać się latem, to tylko tam! 

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Turyści masowo zjeżdżają do najsłynniejszego polskiego kurortu. Część z nich chce odpocząć, inni planują wysokogórską wspinaczkę, ale są i tacy, którzy chcą się po prostu dobrze zabawić. 

Właściciele pensjonatu Willa pod Jodłami organizują letnią edycję konkursu, w którym do wygrania jest pobyt w zakopiańskim pensjonacie w samym środku letniego sezonu. 

Komu uda się wygrać w tej loterii? 

Czyje ścieżki tym razem przetną się na tatrzańskich szlakach i zakopiańskich deptakach? 

Czy i tym razem bijące w tym samym rytmie serca odnajdą do siebie drogę?

 Bo jeśli się zakochać, to tylko latem i tylko w Zakopanem! 

Zakochane Zakopane – tam zdarzyć może się wszystko!

 

 

 


 
 
Nasz kawałek świata - Tomasz Kieres
 
Poruszająca opowieść dla fanów Nicholas Sparksa!

Dla mnie odwrotu już nie było.
Obiecałem, że będę czekał i czekałem. 
Tylko tam gdzie była ona, był nasz kawałek świata.
 
 
 Kuba uważa, że wszystko w życiu jest transakcją. Niezależnie czy w życiu prywatnym, czy zawodowym, każdy czegoś chce i jest za to gotowy zapłacić. Lubi jasne sytuacje, pozbawione pozorów i ukrytych zamiarów. Takimi zasadami kieruje się zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym, które ogranicza do bardzo krótkich znajomości. Kiedy pewnego dnia na jego drodze staje tajemnicza kobieta, Kuba wbrew swoim zasadom podąża za nią, nie wiedząc ani kim ona jest, ani dokąd go prowadzi. Czy potwierdzi się prawda, w którą zawsze wierzył, że wszystko jest transakcją? Czy jedyne, co przyniesie ze sobą nieznajoma to kłopoty? Czy może pozwoli poznać Kubie uczucia, których istnienie negował? 
 
Droga do prawdy z pewnością nie będzie łatwa.
 
 

 

 


 

Kamienny sufit 

Opowieść o pierwszych taterniczkach - Anna Król

 

Bezkompromisowe, zdeterminowane i wolne. 

Niezwykła opowieść o kobietach, które nie bały się wyznaczać nowych dróg.

Bywały przedmiotem drwin. Dziwaczne i ekscentryczne, bezczelne, szalone. Inne. Wypuszczały się w góry w poszukiwaniu przeżyć, miały odwagę realizować marzenia. Góralki spluwały za nimi, kiedy w pumpach i z plecakiem ruszały na szlak. Mężczyźni wyśmiewali: „Kobieta nigdy rasowym taternikiem nie będzie”.
One jednak nie dały za wygraną. 

Z odwagą i determinacją wytyczały nowe drogi, mierzyły się ze strachem i ograniczeniami. W
szystko po to, żeby dotrzeć do miejsc, w których czuły się wolne.
Sto lat później Anna Król, zainspirowana wyczynami pierwszych taterniczek, wyrusza ich śladem. 
Powtarza niełatwe przejścia pionierek: Wandy Herse, Ireny Pawlewskiej, Heleny Dłuskiej, sióstr Skotnicówien
Wspina się na Mnicha, Zamarłą Turnię, pokonuje Orlą Perć. 
I tak jak one wtedy, zmaga się ze sobą, odkrywa nowe możliwości, szuka odpowiedzi na pytanie: kim będę tam, wysoko?

Ze śladów archiwalnych, wspomnień i rozmów tworzy portrety zapomnianych, nietuzinkowych postaci, których historie dotąd nie zostały opowiedziane. 
Nie wszystkie potoczyły się szczęśliwie, ale wszystkie – wbrew schematom.

 


 

Mistrzowie od Zidane'a do Mbappe'go - Matthew Spiro

UPADKI I WZLOTY FRANCUSKIEGO FUTBOLU

Fascynująca podróż po świecie francuskiej piłki

„ - Sam Bóg zesłał nam tego chłopaka, żeby pokazać, jak się gra” – pisał o nim legendarny trener Arsenalu Arsène Wenger.

W 2018 roku w Kazaniu francuscy kibice wstrzymali oddech. Trzy błyskawiczne ruchy i strzał. Cztery minuty później kolejny, równie brawurowy. Dziewiętnastoletni wówczas Mbappé w jednej chwili zmienił bieg wydarzeń i stał się symbolem sukcesu, na który od lat czekał francuski futbol.

We Francji reprezentacja to coś o wiele więcej niż tylko drużyna piłkarska. 

To duma narodu, najmocniejsze ogniwo francuskiego sportu. To w niej odbija się kondycja państwa – konflikty społeczne i polityczne.
Nic nie dostarcza Francuzom tylu skrajnych emocji, co mecze ich narodowej drużyny.

Matthew Spiro, dziennikarz sportowy, niejednokrotnie komentował występy Les Bleus. Był świadkiem wielkich emocji, niezwykłych sukcesów i sromotnych porażek. W swojej książce zabiera czytelnika w podróż po fascynującej historii francuskiej piłki, przybliża sylwetki prawdziwych gwiazd futbolu: Mbappé, Benzemy, Zidane’a i ich trenerów, odsłania kulisy afer seksualnych i finansowych oraz przygląda się problemom, z którymi boryka się reprezentacja piłkarskich mistrzów świata.

 
 

 

 

Czytanie książek z muzyką w tle

 

W te wakacje dzieci nie grają na nerwach, tylko na instrumentach! Wszystko za sprawą organizowanej po raz szósty akcji „Czytanie w bramie”. W tym roku lekturą dla najmłodszych będzie „Muzyczna zgraja” Izabelli Klebańskiej.

 
 
Tradycyjnie w lipcowe piątki na Starym Mieście czytane będą książki. 
Z jednej strony dla pokazania jak dużo kryje się w słowach, które niosą za sobą pewną opowieść, a z drugiej dla wskazania kierunku budowania i wzmacniania relacji między dziećmi i dorosłymi. „Od samego początku zamysłem akcji było integrowanie społeczności małych podwórek. Na dzień i czas akcji celowo wybrano piątkowe popołudnia, aby spowolnić rozluźnienie, jakie pojawia się wraz z początkiem weekendu, a przywołać chęć budowania relacji przy dobrej książce” - podkreśla Elżbieta Ferenc prezes Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”.

„Czytanie w bramie” to inicjatywa podejmowana przez Partnerstwo na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie” i to podczas spotkania Partnerstwa wybierana jest lektura, a wypożycza ją Filia nr 16 Biblioteki Publicznej im. dr Władysława Biegańskiego. „Co roku staramy się zmienić jej charakter, nie przykrywając głównego przesłania. Praca ze społecznością lokalną Starego Miasta daje nam dobrą diagnozę środowiska lokalnego i jego potrzeb. Dodatkowo w czasach, kiedy tak długo byliśmy pozamykani w domach potrzeba spotkań nasiliła się, ale też potrzeby się zmieniły” - dodaje Anna Klim z Fundacji. Stąd pomysł, aby oprócz czytania dodać do wspólnej zabawy dźwięk, który rozweseli przestrzeń staromiejskich podwórek.

 Za sprawą „Muzycznej zgrai” dzieci dowiedzą się jakiego instrumentu wirtuozem jest kot, jakiego kret? A byczek Charlie? I na jakich instrumentach grają hipopotam i słoń, sowa i słowik, wyżeł i basset.

Jakie książki już przeczytano?

Literatura zawsze odkrywa przed czytelnikami nowe wartości. Tak było w poprzednich latach, kiedy dzieci zamieniały się w detektywów niczym Lasse i Maja ("Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" Martina Widmarka) czy też uczyły się instrukcji udzielania pierwszej pomocy i rozgrywały mecz piłkarski w oparciu o wartości (książki Grzegorza Kasdepke „Kuba i Buba w szpitalu, czyli o prawach dziecka i pacjenta niemal wszystko!”, „Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach”). Dzieci zmierzyły się też z „Opowiadaniami” Isaaca Bashevisa Singera, wracając do staromiejskich zabaw swoich rówieśników sprzed wieku. Zapoznały się z przewodnikiem po bezpiecznej zabawie na podwórkach dzięki książce Grzegorza Kasdepke „Ostrożnie”.

W tym roku rozpoczynamy o godzinie 16.00 w każdy piątek lipca (2., 9., 16., 23., 30.), dokładne adresy będą podawane na fundacyjnym profilu na Facebook'u. Akcja realizowana jest w ramach organizowania społeczności lokalnej dla dzielnicy Stare Miasto, w ramach działań Partnerstwa „Stare Miasto – Nowe Życie”. Ma ona charakter cykliczny.

 
 


 

 ŚWIAT NALI - Dean Nicholson

Człowiek, kot i ich podróż rowerem dookoła świata

Kronika niezwykłej przyjaźni, która zmieniła wszystko

Gdy podczas samotnej podróży rowerem dookoła świata Dean znajduje Nalę, kotkę porzuconą na pewną śmierć w górach Bośni, nawet nie przypuszcza, o ile ciekawsza czeka go przygoda.

Nala od jazdy w transporterze woli podziwiać widoki wtulona w szyję swojego nowego przyjaciela. Wspólnie zwiedzają bałkańskie miasteczka, ratują stare osiołki w Grecji, walczą z chorobą w Azerbejdżanie, a w Gruzji przygarniają… Ducha.

Dzięki burej kotce Dean z lekkomyślnego imprezowicza zmienia się w troskliwego opiekuna, a jego zabawne relacje na Instagramie sprawiają, że ich podróżą zaczyna żyć cały świat. Przynosi to mnóstwo zaskakujących perypetii…

Fascynująca opowieść o wyjątkowej wyprawie, nieoczekiwanej przyjaźni i wolności, jaką daje pełna spontanicznych decyzji podróż.

Jeśli twój kot najbardziej lubi siedzieć na kanapie, w podróż dookoła świata wybierz się z Nalą.

PONAD MILION FANÓW! PODRÓŻ, KTÓRA WCIĄŻ TRWA!
 
 

Polecamy: http://czest.info/podroze

 

 


 

Pamiętaj o mnie - Megan Miranda

Są tajemnice, których odkrycie,

ZMIENIA WSZYSTKO

Littleport w stanie Maine. 

Nadmorskie, duszne miasteczko. 

Po tragicznej śmierci rodziców Avery próbuje popełnić samobójstwo. Jej plan mógłby się udać, gdyby nie nagłe pojawienie się Sadie, córki właścicieli hotelu. Dziewczyna ratuje jej życie i od tej pory, mimo dzielących je różnic, stają się nierozłączne.

Do czasu.
.......

 

******

Megan Miranda – amerykańska pisarka, autorka thrillerów, między innymi bestsellerowego Miasteczka kłamców.

 

Polecamy na: http://czest.info/książki

 

 


 

 

Jesteś opowieścią - Anna J. Szeplak

DZIEDZICTWO RODU

Z całej rodziny Natejków jedynie Agnieszka nigdy nie miała dość słuchania opowieści przybranej prababci Krysi. Fascynowały ją legendy o rodowych skarbach. 

Gdy po latach testamentowe rozporządzenia prababci wyznaczyły dziewczynę na kolejną Strażniczkę Pamięci, członkowie rodziny odetchnęli z ulgą. Zajęci zmaganiami z PRL-owską codziennością, nie mieli ochoty troszczyć się o posagowy kufer przywieziony tuż po wojnie z Laskowicowa. Nikogo zbytnio nie interesowały złożone w nim pamiątki. 

Jednak zdesperowana Agnieszka z ulgą zanurzyła się w przeszłości, by uciec od własnych problemów sercowych. 

Porządkując kufer, pojęła, że baśnie prababci Krysi były zaledwie wstępem do pełnej dramatów historii przodków. Historii, w której miłość i śmierć splatały się ze sobą niezmiennie od wieków.

 

Czy Agnieszka odkryje wreszcie, co było prawdą, a co zmyśleniem? Jaką niespodziankę przygotowały duchy przodków dla swej dziedziczki? Co okaże się prawdziwym skarbem Zarzewskich i Laskowiców

 

Polecamy na: http://czest.info/książki

 

 

 


 

Kawiarenka na Różanej - Paulina Wiśniewska

Czy kochać można więcej niż raz?

Kawiarenka to miejsce, w którym pośród zapachu wanilii, słodkich wypieków i kolorowych kwiatów można znaleźć szczęście i miłość. 

Na ulicy Różanej w Groszkowicach, życie toczy się swoim rytmem. 

Eliza, trzydziestoletnia kobieta samotnie wychowuje sześcioletnią Julkę. 

Poświęciła całe swoje serce kawiarence, którą przejęła po rodzicach. 

Z czasem brak miłości zszedł na dalszy plan, ale gdy w Kawiarence na Różanej pojawił się Szymon, mężczyzna po przejściach, życie Elizy stopniowo zaczęło się zmieniać. Eliza i Szymon zaczęli się do siebie coraz bardziej zbliżać. 

 

Polecamy na: http://czest.info/Książki-dla-kobiet

 

 

 

 


Zatopić III Rzeszę - Łukasz Sojka

Szaleńcza misja lotnicza, która stała się legendą

Operacja Chastise stała się legendą już w chwili, gdy ostatni z ocalałych Lancasterów dotykał kołami pasa startowego w Scampton.

W nocy z 16 na 17 maja 1943 roku alianckie bombowce całkowicie zaskoczyły wroga, sparaliżowały hitlerowski przemysł i wywołały w Niemcach psychozę strachu. Wzmocniły morale sprzymierzonych i udowodniły Stalinowi, że zachodni front istnieje, a Armia Czerwona nie walczy samotnie.

Z misji nie wróciło 8 z 19 bombowców, a jej założenia nawet dziś brzmią jak czyste szaleństwo. Nie miała nic wspólnego z typowym nalotem dywanowym, w którym bomby zapalające zrzuca się na niemieckie miasta z wysokości 10 kilometrów. Celem 617 Dywizjonu Bombowego RAF były zapory wodne na rzekach w Zagłębiu Ruhry, w samym sercu hitlerowskiego przemysłu. Ogromne betonowe konstrukcje były niemożliwe do zniszczenia, chyba że eksplozja uszkodziłaby podstawę tamy. Niemcy przewidzieli ataki na zapory, instalując podwodne siatki przeciwtorpedowe. Tej nocy ani siatki, ani huraganowy ogień baterii przeciwlotniczych na nic się jednak nie zdały.

Ciężkie czterosilnikowe maszyny kolejno schodziły na zaledwie 20 metrów nad taflę wody i lecąc z prędkością 400 kilometrów na godzinę, zrzucały podwieszone pod kadłubami ładunki. Ważące ponad 4 tony ogromne bomby, skacząc po powierzchni wody, docierały do zapór, wytracały prędkość i tonęły. Huk eksplozji i szum milionów ton wody zalewającej doliny poniżej zerwanych tam niosły lotnikom „snajperskiego” dywizjonu bombowego zapowiedź sławy, a uśpionym mieszkańcom Zagłębia Ruhry śmierć.

Poznaj operację lotniczą, bez której nie byłoby „Gwiezdnych Wojen”

***

Łukasz Sojka, autor bestsellerowej Skrzydlatej husarii. Historii polskich lotników bombowych, wraca z kolejną pasjonującą historią, od której nie sposób się oderwać. Najsłynniejsza misja dywizjonu Dambusters przestaje być wyrwanym z kontekstu epizodem, a staje się częścią epickiej, wielowątkowej opowieści o działaniach Bomber Command w czasie wojny.

 
 
 

 

Dzieci Getta - Magda Łucyan
 
OSTATNI ŚWIADKOWIE ZAGŁADY
 
WYROK ŚMIERCI WYDANO NA NICH JESZCZE PRZED NARODZINAMI

 - Wybuch wojny zniszczył mój świat, moje poczucie bezpieczeństwa. W getcie spędziłam trzy i pół roku. To było trzy i pół roku w piekle – wspomina Krystyna, która z dziesięcioosobowej rodziny jako jedyna przeżyła wojnę.

 - Na początku byliśmy jeszcze wszyscy razem, nie mieliśmy pojęcia, że nasze dni są policzone. Nie wiedzieliśmy, czym jest strach, głód i walka o życie – tak swoje przerwane dzieciństwo pamięta Józef.

 - Z czasem się do tego przyzwyczajamy. Do widoku trupów na chodnikach i do myśli, że być może ja będę następny – wyznaje po latach Marian.

Świat, który znali, zniknął nagle wraz z napaścią Niemców na Polskę. 

Niemal od razu oni i ich rodziny stali się dla okupantów podludźmi. 
Z miesiąca na miesiąc rosły represje, odbierano im kolejne prawa, aby w końcu zabrać im także to najbardziej podstawowe – prawo do życia.

Nakazano zamknąć wszystkich Żydów w wyznaczonych, szczelnie zamkniętych dzielnicach. W gettach. Tam codziennie towarzyszyły im potworny głód, wszechogarniający strach i lęk przed utratą kogoś bliskiego. Patrzenie na śmierć i cierpienie stało się ich codziennością. Cieszyć mogli się tylko tym, że mają jeszcze dość sił, aby przeżyć kolejny dzień.

Świadków tych okropnych wydarzeń z dnia na dzień jest coraz mniej. Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które ma możliwość posłuchać opowieści o najtragiczniejszych wydarzeniach drugiej wojny światowej z pierwszej ręki. Usłyszmy ich głos i nie dopuśćmy do tego, aby te historie kiedykolwiek się powtórzyły.

„WOJNA JEST NAJGORSZĄ RZECZĄ, JAKA MOŻE PRZYTRAFIĆ SIĘ LUDZKOŚCI, DLATEGO: NIGDY WIĘCEJ”.
 
 
 

 

Blask ukrytego złota - Leszek Adamczewski
 
Dolnośląskie tajemnice wojenne

Blask ukrytego złota nieustannie rozpala wyobraźnię i wabi poszukiwaczy

Dolny Śląsk, jak długi i szeroki, od 1945 roku penetrują eksploratorzy. 

Historycy zaś namiętnie przeglądają archiwalne dokumenty i studiują wiekowe gazety. 
Wszyscy liczą, że to właśnie im uda się wyjaśnić tajemnicę „złota Wrocławia" czy innych skarbów, które Niemcy mieli ukryć w tej prowincji Trzeciej Rzeszy.
Poszukiwacze zapuszczają się w mroki poniemieckich sztolni, do rozpadających się ze starości fabryk, zawalonych kopalń, w ruiny dolnośląskich pałaców i do zamków, chcąc zgłębić zagadki ich konstrukcji i przeznaczenia.
Leszek Adamczewski podąża w ślad za nimi. Opisuje niezwykłe miejsca i tajemnicze zdarzenia, jakie miały miejsce na Dolnym Śląsku podczas wojny i po jej zakończeniu.
 
***

Leszek Adamczewski – poznański pisarz i dziennikarz, urodzony w 1948 roku w Szczecinie. Od 2009 roku współpracuje z Wydawnictwem Replika. W Blasku ukrytego złota sięga ponownie do tematów opisywanych przez siebie na przełomie XX i XXI wieku w licznych publikacjach prasowych.

 
 
 
 
 


Koronkowa suknia - Karolina Wilczyńska

Na nową drogę życia

 
Zajrzyjcie do salonu sukien ślubnych pani Wąssowskiej. Przekonajcie się, czy prawdziwa miłość zawsze zwycięża.
 
 
Tosia stara się rozwinąć swoją firmę i niecierpliwie czeka na pierwsze zlecenie. 
W trudnych początkach wspiera ją graficzka Kama i Siergiej „złota rączka”. Tymczasem Łucja, aby pomóc siostrze spotyka się z tajemniczym mężczyzną. 
 • Kim jest ten człowiek i jak wpłynie na losy Tosi? 
 • Dlaczego pierwsza klientka agencji „Na nową drogę życia” nie cieszy się ze swojego ślubu? 
 • Co zrobi Bartek, odtrącony przez swoją wielką miłość?
 •  Jak spotkanie dwojga ludzi, którzy kiedyś się kochali, może wpłynąć na los ich dzieci?

Polecamy na: https://czest.info/Książki-dla-kobiet

 

 

 


 

 
Wianek z Lawendy - Agnieszka Olejnik
 

Piękna opowieść o poszukiwaniu szczęścia pośród malowniczych krajobrazów.

 
 • Czy miłości trzeba szukać, czy wystarczy czekać, aż sama nas znajdzie?

Nika opiekuje się chorą matką i uważa, że jej szansa na szczęście przepadła dawno temu. 

Inka została zdradzona, ale nie zamierza poddać się tak łatwo.
 Jakub snuje swoje marzenia o związku idealnym. 
 
Ścieżki trojga przyjaciół ze szkolnej ławy przetną się pewnego dnia - a ta odnaleziona po latach przyjaźń na swój sposób odmieni życie każdego z nich.

W Prowansji, krainie pachnącej lawendą, Nika znajdzie coś, czego się nie spodziewała.

 Życie ma dla niej więcej niż jedną niespodziankę.
 
 
 
 
 
 
 

 
 

 
Niespodzianki losu - Krystyna Mirek
 
WIELKI POWRÓT DO JABŁONIOWEGO SADU!
 
W JABŁONIOWYM SADZIE NADESZŁA KOLEJNA MIENIĄCA SIĘ KOLORAMI WIOSNA. MIESZKAŃCY DOMU Z DREWNIANYM GANKIEM SPEŁNILI JUŻ WIELE ZE SWOICH MARZEŃ. W TYM JEDNO NAJWIĘKSZE SENIORA RODU, BY WSZYSTKIE JEGO CÓRKI BYŁY SZCZĘŚLIWE. CZY UDA SIĘ TEN STAN ZACHOWAĆ NA DŁUŻEJ? ŻYCIE NIESIE ZE SOBĄ WIELE NIESPODZIANEK.

Julia, młoda pani weterynarz, urodziła dwie córeczki. Bliźniaczki. I nie jest jej łatwo z rozpędzonego życia zawodowego nagle przestawić się na zupełnie inny tor. Wydaje się mieć wszystko, a jednak nosi w sobie ukrytą tajemnicę. 

Maryla, najstarsza z sióstr Zagórskich, przeprowadziła się do rodziców. Powoli przejmuje obowiązki mamy, ale wciąż coś ją zaskakuje. Zwłaszcza nagłe pojawienie się zupełnie obcej kobiety, którą ojciec któregoś dnia przyprowadza na kolację. 
 • Kim jest tajemnicza Weronika? 
 • Dlaczego Jan Zagórski tak mocno angażuje się w jej sprawy? 
 • Czy to jego córka? 

To wydaje się kompletnie nieprawdopodobne. A jednak coś jest na rzeczy.

 

 
 
 
 

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta