Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Oświetlenie ogrodowe – styl i funkcjonalność

 

Dysponując dużym ogrodem, można zaszaleć w kwestii doboru oświetlenia, które umożliwi korzystanie z niego nawet późną nocą. Oczywiście tylko prawidłowo dobrane oświetlenie będzie funkcjonalne, dlatego warto zastanowić się jaki rodzaj lamp spełni oczekiwania. W tej kwestii jest naprawdę bogaty wybór, bo na pewno stylowo będą wyglądały zarówno lampy stojące, wiszące, jak i kinkiety ogrodowe.

Lampy wiszące czy stojące?

To jaki rodzaj lamp zostanie wybrany, zależy już od gustu oraz wielkości ogrodu. Mając do dyspozycji duży metraż, na pewno stylowe lampy stojące okażą się strzałem w dziesiątkę. Ważne jednak by prawidłowo zostały rozmieszczone, bo w końcu mają spełniać nie tylko funkcje oświetlenia, lecz również stanowić idealną ozdobę ogrodu. Zwisy czy kinkiety ogrodowe również są warte zainteresowania, jednak tego typu oświetlenie sprawdzi się na tarasach, balkonach czy patio.

Jakie oświetlenie do małego ogrodu?

Nie każdy może poszczycić się dużym ogrodem, co nieznaczny, że mniejsze nie mogą zachwycać swoim pięknem. Oświetlenie do ogrodu powinno składać się z kinkietów, które wyglądają bardzo stylowo i zapewnią odpowiednią ilość światła nocą. Lampy elewacyjne są też doskonałym sposobem na wyeksponowanie zalet budynków, więc warto je montować w miejscach, które chce się pokazać. Co ważne taki rodzaj lamp jest energooszczędny, wystarczy tylko założyć energooszczędne żarówki LED.

Zwisy ogrodowe- czy są funkcjonalne?

Bardzo popularnym oświetleniem są również lampy wiszące, które idealnie sprawdzą się na małych tarasach czy patio, bądź wszędzie tam, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Wiele sklepów internetowych oferuje wysoki asortyment oświetlenia, zarówno do małego, jak i dużego ogrodu. Wybierając lampy wiszące warto jednak pamiętać o ich prawidłowym montażu. Oczywiście taki rodzaj lamp tak samo, jak kinkiety jest bardzo funkcjonalny, a dodatkowo wybierając odpowiedni kolor, można uzyskać naprawdę oszałamiający efekt.

Koszty wykonania oświetlenia ogrodowego

To ile przyjdzie zapłacić za oświetlenie ogrodowe, zależy od tego, jaki rodzaj lamp zostanie zastosowany. Nie warto jednak w tej kwestii szukać oszczędności, zwłaszcza że oświetlenie robi się raz na długi czas. Oczywiście by nie płacić zbyt wysokich rachunków za elektryczność, warto dobrać do oświetlenia odpowiednie żarówki LED.

Jakość oświetlenia ogrodowego

Wybierając lampy ogrodowe, warto zwrócić uwagę na jakość ich wykonania oraz jakie materiały zostały zastosowane. Na uwagę zasługują lampy wykonane z wysokogatunkowego stopu aluminium. Co do koloru to zależy on już od gustu, bo to czy będzie czarna, srebrna czy złota w użytkowaniu nie ma znaczenia.
Montaż lamp ogrodowych nie jest trudny, więc na pewno każdy poradzi sobie samodzielnie z ich założeniem. Podłączeniem ich powinien jednak zająć się doświadczony elektryk.