Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Sprzedaż platyny – sposób na dodatkowy zarobek

 

Okazuje się, że sprzedaż metali jest świetną możliwością na uzyskanie dodatkowych pieniędzy. Skupy oferują naprawdę dobre stawki za poszczególne materiały. Metale można znaleźć na przykład w zużytych urządzeniach AGD. Sprzedaż metali w dobie obowiązującego eko trendu jest bardzo modna. Jednym z najcenniejszych metali jest platyna.

Platyna – charakterystyka

Platyna jest metalem szlachetnym, który występuje w przyrodzie kilkanaście razy rzadziej niż np. złoto. Traktuje się ją jak produkt ekskluzywny i wyjątkowy. Początkowo, na dużą skalę wykorzystywano ją w jubilerstwie. Obecnie jednak bardzo dobrze sprawdza się w medycynie, stomatologii i motoryzacji. Z racji rzadkości występowania, wartość platyny jest niezmienna, a  cena jej skupu naprawdę wysoka.

Źródła pozyskiwania platyny

Platynę można pozyskać z kilku źródeł. Jednym z popularniejszych jest sprzedaż termoparów czyli urządzeń wykorzystywanych do pomiaru wysokich temperatur. Osprzęt ten używany jest w bardzo specyficznych warunkach, dlatego musi być wykonany z wytrzymałych materiałów o odpowiednim składzie chemicznym. Platynę można również uzyskać z katalizatorów, w których bloki ceramiczne pokrywane są warstwą metalu szlachetnego. Sprzedaż starego urządzenia pozwala zebrać znaczną część kwoty potrzebną na zakup nowego katalizatora. Oczywiście, platyna występuje w wyrobach jubilerskich, które można spieniężyć. Sprzedaż kolczyków, pierścionka czy naszyjnika, pozwala uzyskać dodatkowy zastrzyk gotówki.

Gdzie sprzedać platynę?

Najodpowiedniejszym miejscem na sprzedaż platyny jest skup metali jak np.: https://zlomskup.eu/skup-platyny. Firmy, które profesjonalnie zajmują się metalami wykonują wiarygodną wycenę i oferują bardzo wysokie stawki za materiały. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w skupie metali przyjmują je niemal w każdej formie. Wspomnianą platynę można sprzedać w formie blaszek, kolczyków, drutów czy elektrod. Każda ilość platyny przeznaczona do sprzedaży jest namacalną korzyścią finansową.
Wiele osób nie przywiązuje do tego wagi, ale stare urządzenia kryją w sobie wiele cennych elementów, które można spieniężyć na skupie metali. Przed pozbyciem się lodówki, mikrofalówki czy pralki, warto sprawdzić, które części mogą przynieść dodatkowy zastrzyk gotówki. Jak widać, nawet najcenniejszy i najwyżej wyceniany metal szlachetny pozyskuje się w kilku źródłach. Warto więc pamiętać, że sprzedaż platyny jest doskonałym sposobem na uzyskanie dodatkowych pieniędzy. Decydując się na sprzedaż metali, najlepiej wybierać zaufane punkty skupu, które cieszą się dobrą renomą. Tylko w takich miejscach możemy mieć pewność, że otrzymamy sprawiedliwą wycenę produktu.