Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Wkładki do butów: nie tylko wygoda, ale także zdrowie!


Prawidłowo dobrane wkładki do butów pozwalają nie tylko zwiększyć komfort użytkowania obuwia, ale także na różne sposoby zmniejszają ryzyko wystąpienia pewnych chorób, w tym grzybic, zwyrodnień, i różnych chorób skórnych.

 

Choroby? Przede wszystkim z drobnoustrojów!

Zdecydowana większość chorób stóp to choroby dermatologiczne, a w tej grupie przeważnie występują choroby grzybicze i bakteryjne. Drobnoustroje w wysokiej temperaturze i wilgotności znakomicie się rozwijają, a ponieważ większość obuwia dziś produkowana jest z tworzyw sztucznych, to możliwości wentylacji stopy są bardzo ograniczone. Stosuje się więc dwa podstawowe rodzaj wkładek ochronnych:

  • kratki wojskowe to wkładki z dość sztywnego tworzywa, które mają zwiększyć możliwość cyrkulacji powietrza, a tym samym szybkość odprowadzania wilgoci;

  • wkładki antybakteryjne z węglem lub nanosrebrem, które bezpośrednio unieszkodliwiają zanieczyszczenia i drobnoustroje, które mogłyby na nich bytować.

Wkładki tych rodzajów zapewniają pośrednią lub bezpośrednią eliminację szkodliwych mikroorganizmów. Dzięki temu grzybice nie będą mogły się rozwijać albo przynajmniej ich rozwój zostanie spowolniony. Efektem ubocznym, ale równie cennym, będzie eliminacja przykrego zapachu, który powstaje wskutek metabolicznych przemian mikrobów.

Prawidłowe podparcie stopy leczy… kręgosłup!

Jednym z podstawowych warunków, które muszą być spełnione, aby człowiek ewolucyjnie był przystosowany do pozycji wyprostowanej, jest wysklepiona stopa. Jednak wiele osób ma problem z prawidłową budową profilu stopy (płaskostopie pierwotne lub wtórne). Prawidłowa wkładka najczęściej problemu całkowicie nie usunie, ale może go znacznie zmniejszyć.

Stosując profilowane wkładki klasy premium, można pozbyć się nie tylko dokuczliwego bólu stóp, ale także zmniejszyć obciążenie kręgosłupa i kolan. Choć z pozoru wydaje się to nierealne, przeprowadzono szereg badań, które potwierdzają, że u osób mających pracę stojącą, zmiana wkładek na profilowane zmniejsza bóle kręgosłupa.

Tu jednak ważna uwaga: takie wkładki muszą być doskonale dopasowane i prawidłowo zaprojektowane oraz dobrze ułożone w bucie. Stąd też nie można ich kupić w hipermarkecie za parę złotych – te, które udają profilowane, mogą najwyżej pogłębić kłopoty, a nie je zmniejszyć.

Dobra wkładka nawet krążenie wyleczy!

Bóle stóp i uczucie ciężkich nóg mogą być związane z nieprawidłową pozycją stopy w bucie. Zakup lepszych wkładek obuwniczych na insoles.pl/, czyli takich, które poprawiają ułożenie stopy i zapewniają jej odpowiednie podparcie, może pomóc w zwalczaniu problemów ze strony układu krwionośnego. Poprawa ukrwienia stopy pozwala na łatwiejszy przepływ krwi w całej kończynie, a tym samym może lepiej, szybciej i bezpieczniej uśmierzyć ból i niewygodę niż jakikolwiek potencjalnie toksyczny suplement diety.