Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Jak ochronić taras przed słońcem i deszczem?

Wiosna i lato to pory roku, które wręcz zachęcają do tego, by spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Wtedy można w pełni oddać się swoim ulubionym czynnością, zrelaksować się lub zjeść pyszne potrawy z grilla w gronie najbliższych osób. Warto zatem zadbać o to, by nic nie zakłóciło nam tych upragnionych chwil, zarówno nadmierne promienie słoneczne, jak i nagły deszcz. Dzięki temu nawet warunki atmosferyczne nie zepsują nam nasze plany.

Najlepsze sposoby na ochronę przed warunkami atmosferycznymi

Upalna pogoda może być tak samo męcząca, jak ciągły deszcz. Dlatego warto zadbać o właściwe zabezpieczenie tarasu lub balkonu przed niektórymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki temu będzie można bez obaw spędzać swój wolny czas na świeżym powietrzu, bez obaw o przegrzanie lub zmoknięcie. Obecnie szczególnie parę opcji zasługuję na uwagę, ponieważ łączy w sobie nie tylko funkcjonalność, ale też niezwykle modny wygląd, który dodatkowo podwyższy walory estetyczne naszego ogrodu.


Żagiel przeciwsłoneczny

Trzeba przyznać, że żagle ogrodowe z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Zawdzięczają to przede wszystkim połączeniu funkcjonalności z nowoczesnym wyglądem. Warto podkreślić, że żagiel do ogrodu dobrze chroni przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, tworząc przyjemny cień, który zachęca do spędzania wielu godzin na świeżym powietrzu. Dodatkowym atutem żagli jest również ich wygląd, który sprawdzi się w przypadku tradycyjnych oraz minimalistycznych domów. Należałoby też dodać, że żagle są dość tanie, dlatego łatwiej je indywidualnie dostosować, bez obaw o nadmierne koszty. Jednak przed zdecydowaniem się na tę opcję, warto sprawdzić, czy w pobliżu tarasu znajduje się coś, do czego można przymocować wszystkie końce żagla. Kolejną korzyścią, która wynika z wybrania tego rozwiązania, jest to, że żagle zajmują bardzo mało miejsca po złożeniu. Dzięki temu można je schować do każdej szafy, bez konieczności poświęcania dużej ilości przestrzeni.


Parasol przeciwsłoneczna

Warto podkreślić, że jest to jeden z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych sposobów na ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Jednak trzeba przyznać, że większość modeli sprawdzi się przede wszystkim w przypadku lekkiego deszczu. Dlatego głównie parasole ogrodowe są wykorzystywane w trakcie słonecznej pogody. Atutem takiego rozwiązania jest fakt, że parasole są bardzo mobilne, dlatego w każdej chwili można je schować lub przenieść w inne miejsce. Dzięki temu można łatwo je zdemontować, rozłożyć, ale też przechowywać w trakcie zimy i jesieni.
Namiot

Bez wątpienia jest to najdroższa opcja, jaką można zastosować do ochrony przed różnymi warunkami atmosferycznymi. Właśnie dlatego namioty nie są tak często wybierane, jak dwie poprzednie wersje. Trzeba jednak zaznaczyć, że charakteryzują się ciekawym wyglądem i dobrze chronią przed słońcem oraz owadami. Warto jednak podkreślić, że zasłony namiotów trudno jest utrzymać w ciągłej czystości. Poza tym nie jest to zbyt mobilna opcja.