Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

58 POPIS Uczniów Społecznej Szkoły Baletowej i Społecznego Ogniska Baletowego w Częstochowie

W niedzielę, 11 czerwca Społeczna Szkoła Baletowa oraz Społeczne Ognisko Baletowe w Częstochowie, na dużej scenie Filharmonii Częstochowskiej przedstawiło swój 58 POPIS. 

Uczniów przygotowali profesjonalni choreografowie i pedagodzy: dyr Urszula Brylewska, Małgorzata Fertacz, Ilona Pułkownik, Aneta Wojtyra i Michał Zubkov.
Dla niektórych maluchów były to pierwsze kroki na scenie, pierwsze spotkanie z tak dużą publicznością, a dla części młodzieży kolejny, już długo wyczekiwany występ. 
 
Pierwszą częścią popisu były tańce narodowe: polonezy, mazury, oberki, kujawiaki i krakowiaki do muzyki wybitnych  kompozytorów, m.in. Chopina, Lutosławskiego, Bacewicz, Konowalskiego, Różyckiego, czy Weinberga. 
Bogate stroje i wspaniałe choreografie podkreśliły piękno polskiego folkloru. Niespodzianką był taniec współczesny w wykonaniu klasy VII Szkoły Baletowej w choreografii  pedagoga Michała Zubkova oraz taniec hiszpański w choreografii dyrektor szkoły, wieloletniej tancerki Urszuli Brylewskiej, w wykonaniu dorosłej grupy pań -  mam młodych tancerzy. 
Druga część tegorocznego popisu przeniosła widzów w świat magii i fantazji, gdzie dobro zawsze wygrywa, gdzie najważniejsza jest miłość, radość... 
,,Alicja w Krainie Czarów" to bajka która uczy i bawi jednocześnie. Młodzież doskonale odegrała swoje postaci i w przepiękny sposób wyraziła na scenie swoje emocje.
 
Jeszcze przed wakacjami młodzież zaprezentuje się w niedzielę 18 czerwca, podczas plenerowego Festynu w Parafii Zesłania Ducha Świętego w Częstochowie. 

Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

Fot.: Dorota Gęsiarz