Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Planujemy biznes - otwieranie skupu złomu

 
 

Otwieranie własnej firmy w obecnych czasach do najłatwiejszych nie należy. Na rynku - szczególnie w branżach usługowych, jest przesyt, dominuje podaż, a nie ma tak dużego popytu, aby spełnić oczekiwania każdej, jednej firmy. Stąd też, wiele osób rezygnuje z prostych usług, na rzecz przemysłu. Szuka sposobu na siebie, dziury w rynku i swojej niszy, która zapewni stabilny dochód, nawet przy wysokich kosztach założenia działalności.


Jednym z takich biznesów jest skup złomu. Z pozoru są to usługi, jednak można połączyć to z recyklingiem, starać się o liczne dofinansowania do założenia działalności czy skorzystać z licznych, preferencyjnych warunków dla młodych firm, dla przedsiębiorstw, które chcą żyć w zgodzie z naturą, czy na założenie nowych miejsc pracy. Dlatego - jak widać, w skupie złomu jest nadzieja!

Od czego właściwie zacząć?

Zanim pójdziemy do urzędu, rejestrując swoją firmę, należy zadbać o sprawy formalne i organizacyjne. Przede wszystkim, trzeba wybrać odpowiednie miejsce, w którym będziemy prowadzić swój skup. Nie może to być każdy plac, ponieważ jest to chronione wieloma przepisami, m.in. środowiskowymi. Dlatego najbezpieczniej jest wybrać rejony przemysłowe, których nie brakuje w każdym mieście. Plac również nie powinien być mały, ponieważ niezbędne będzie odpowiednie wyposażenie. Przede wszystkim biuro, w którym będą zawierane umowy. Może to być mała budka. Następnie systemy do ważenia pojazdów przy przyjeździe i zaraz po rozładunku, aby określić, jak dużo złomu zostało nam dostarczonego (bądź innego materiału, jeżeli będziemy chcieli rozszerzyć o recykling np. tworzyw sztucznych czy szkła). Takie systemy są dostępne m.in. w tamtrongroup.com/pl.

Podziel swój plac na strefy

Poza wagą, biurem, trzeba też podzielić plac na strefy - rozładunku, segregacji, recyklingu i przechowywania, czy późniejszego mielenia i odzyskiwania materiałów. Jak widać, wszystko rozgrywa się o odpowiednią organizację i właściwe podejście do zaplanowania swojego biznesu. Poza tak oczywistymi punktami, należy zapoznać się także z ustawą o ochronie środowiska, ponieważ zakłada ona wiele regulacji przy przechowywaniu czy przetwórstwie materiałów odnawialnych. Nie przestrzeganie tego, może skutkować karami finansowymi, a także brakiem uzyskania dodatkowych środków - czy to z Unii Europejskiej czy funduszy celowych, jakie są często organizowane w miastach. Jedno jest pewne, nie można się poddawać i trzeba podążać za marzeniami założenia własnej firmy!