Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Spodnie motocyklowe – w co się ubrać na motor?

Posiadanie motocyklu to nie tylko sama przyjemność. Trzeba też widzieć, jak się ubrać, jakie wyposażenie kupić i przy okazji nie wydać fortuny. Oprócz specjalistycznego stroju ważne są także różne dodatki typu: bagażniki, sakwy, pokrowce, stelaże czy narzędzia.

Spodnie motocyklowe

Jednym z ważniejszych elementów garderoby motocyklisty są spodnie. Zależnie do tego, gdzie będziesz jeździć, po jakim terenie, w odpowiedni rodzaj spodni musisz się zaopatrzyć. Powinny być funkcjonalne, a nie tylko ładne. Nie może zabraknąć przy nich ochraniaczy osłaniających newralgiczne miejsca na nogach czy biodrach. Często na pośladkach pojawia się podwójna warstwa materiału i elementy odblaskowe, zwiększające bezpieczeństwo na drodze.
Spodnie motocyklowe muszą być dobre jakościowo i najlepiej, aby podczas zakupu można było zerknąć na kilka modeli, a nie tylko dwa czy trzy wystawione do sprzedaży. Zawsze łatwiej można wybrać z kliku fasonów i typów materiałów, poczytać specyfikację, aby optymalnie dopasować do siebie. Szukaj tylko w specjalistycznych sklepach, np. takich motovit.com.pl, i wybieraj mądrze, aby zakup procentował radosną i wygodną jazdą.

Spodnie skórzane

Wyjątkowo prezentują się te, wykonane ze skóry. Przeznaczone są szczególnie dla ceniących ostrą jazdę, prestiż i wygodę. Ten rodzaj spodni jest odporny na przetarcia, rozdarcia, ma dobre właściwości izolacyjne i idealnie dopasowuje się do ciała. Najważniejszy dla wielu jest fakt, że skóra nadaje bardziej motocyklowego charakteru. Jednym słowem są to spodnie „charakterne”, dla  pasjonatów i wielbicieli szybkiej jazdy. Dla widzących w sporcie motorowym coś o wiele głębszego, niż zwykłą,przyjemną jazdę na motorze.

Spodnie tekstylne

Często kupowane są także spodnie tekstylne, zrobione z kilku rodzajów materiałowych powłok. Jedna z nich jest np. bardzo wytrzymały nylon.  Często umieszczone są w nim mikropłytki , stanowiące dodatkową warstwę ochronną. Takie spodnie powinny być koniecznie wiatroodporne i wodoodporne, ale przepuszczające powietrze przez zewnętrzną warstwę tkaniny
Można też dostać bardzo odporne na ścieranie spodnie z kryciem teflonowym. Do takiego materiału na pewno nie przyklei się brud, ani nie przeniknie do wnętrza spodni.
Bardzo znane są także poliestrowe tkaniny, mocno elastyczne i nadające sylwetce stylowość oraz poliamidowe. Są to materiały również odporne ścieranie, kurczenie się oraz zapewniające sprężystość i ochronę przed deszczem.
Spodnie motocyklowe to także funkcjonalne dodatki – wstawki antypoślizgowe na siedzisku, panele wentylacyjne na udach, zamki wentylacyjne na nogawkach, podpinki ocieplające i wewnętrzne kieszenie.

Spodnie jeansowe

Trzeci wybór dotyczy spodni jeansowych. Nie są to tradycyjne jeansy, ponieważ zapewniają większą ochronę podczas jazdy poprzez zastosowanie unikalnych tkanin. Taki typ spodni powinien mieć ochraniacze na kolanach, mocne przeszycia i odblaskowe wstawki. Nadają się idealnie do miejskiej jazdy o niewymagającym terenie.
Ceny spodni motocyklowych są różne. Od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Warto mieć kilka par, ale wszystko to zależy tylko i wyłącznie od Twoich preferencji i zasobności portfela.