Motoryzacja

 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

 

Zimowy problem z zamkiem? Nie martw się jest pomoc!

 

 

Zmienna aura, deszcz, przymrozki, pośpiech - to uroki zimowych wyjazdów

 
Myślisz, aby wszystko się udało, a tu.... awaria!
W wirze wyjazdów na ferie i zimowych urlopów o awarię lub zgubę nie trudno.
 
Nie martw się. Pamiętaj jest pomoc!

Zgubiłeś, zatrzasnąłeś, złamałeś kluczyki w samochodzie lub w domu?
Fachowcy z firmy  AUTO-ZAMKI wyratują Cię z opresji.
Do Twojej dyspozycji na terenie Częstochowy i okolic telefon czynny całą dobę:
tel. 602 666 218, 602 257 390

 
KLUCZE Z IMMOBILISEREM - dla firmy Auto - Zamki nie stanową problemu!
W razie awarii uzyskasz pomoc w otwarciu każdego zamka!

AUTO-ZAMKI, https://autozamki.com.pl Częstochowa, pl. Daszyńskiego 12 zaprasza:

  • Awaryjne otwieranie wszystkich typów samochodów.
  • Dorabianie kluczy samochodowych.
  • Naprawa zamków i stacyjek po włamaniu.
  • KLUCZE Z IMMOBILISEREM
  • KODOWANIE KLUCZY

 

 

AUTO-ZAMKI, https://autozamki.com.pl zaprasza do WARSZTATÓW AWARYJNYCH:

  • Częstochowa, ul. Drogowców 15/17, tel.: 602 257 390
  • Rędziny, ul. Wesoła 41, tel.: 602 666 218 

 

Polecamy na: https://czest.info/motoryzacja

 
 

 

 

[PORADNIK]

 

Jak dbać o szyby samochodowe zimą

Polska zima często bywa nieprzewidywalna i potrafi zaskoczyć. 

Wiatr, szron, a także deszcz mogą w niepożądany sposób wpływać na szyby naszego pojazdu. 
Co zatem robić, aby zadbać o nie zimą? 
 
To temat rozmowy Katarzyny Kaszlugi z STV z Jarosławem Garbaczem, Product & Sales Manager w Pilkington AGR w podcaście na oficjalnym kanale Pilkington Polska „Natchnieni Szkłem”
 

 
Lód, śnieg, plucha, błoto i rozsypana sól na drogach powoduje, że o tej porze roku musimy bardziej zadbać o nasze auto, a przede wszystkim przed wyruszeniem w trasę dobrze je przygotować.
 Zimą oznacza to konieczność usunięcia z szyb szronu i lodu.
 
 Jaki sposób jest najskuteczniejszy sposób?

Jarosław Garbacz (Pilkington):  - Najskuteczniejszym sposobem byłoby przechowywanie nocą samochodu w garażu, ale jak dobrze wiemy zdecydowana większość właścicieli aut nie posiada takiej możliwości.
Ale jest kilka sposobów, dzięki którym możemy przygotować szybę w aucie do sezonu zimowego i nie dać się zaskoczyć.
Jednym z najprostszych jest zabezpieczenie szyby matą, którą możemy kupić w marketach za kilkanaście złotych. Wieczorem, parkując nasz samochód, łatwo możemy ją rozłożyć i w ten sposób ograniczyć działanie minusowej temperatury i wilgoci, które powodują szron jak i uchronić szybę przed opadami śniegu. Rozmiary mat są różne i możemy dobrać ją do wielkości naszej szyby czołowej. Rano wystarczy ostrożnie zdjąć matę, otrzepać ze śniegu i schować ją do bagażnika, zaś przednia szyba będzie czysta i nie oszroniona.

Kolejnym tanim sposobem jest skrobaczka. Jednakże używając jej należy pamiętać o kilku ważnych czynnikach.
 
Zatem na co należy zwrócić uwagę?

Po pierwsze, szyby powinny być czyste, nie posiadać na powierzchni piasku i innych zabrudzeń, ponieważ podczas zetknięcia się skrobaczki z zabrudzoną szybą po prostu trwale ją zarysujemy. Piasek to głównie kwarc, a więc bardzo twardy materiał.

Drugim ważnym elementem jest sama skrobaczka. Dobra skrobaczka to taka, której powierzchnie jest twarda i nie posiada uszczerbków. Nie powinnyśmy skrobać szyby innymi przedmiotami takimi jak karty bankowe, opakowania płyt CD lub innymi przedmiotami, które nie są dedykowane do tego. 
Jest to po prostu nie skuteczne, a co gorsze niesie to także ryzyko trwałego porysowania szyby.

A może warto zastanowić się nad zakupem chemicznych preparatów do odmrażania?
Osobiście uważam to za bardzo dobrą metodę. Sam ją stosuję od kilku lat.
Przed sezonem zimowym, nie czekając na minusowe temperatury powinniśmy pamiętać o zmianie płynu do spryskiwaczy w naszym samochodzie na zimowy. Jeżeli przegapimy ten moment i temperatury spadną poniżej zera w ciągu doby to będziemy mieli problem. Płyn letni zamarznie powodując zatkanie się dysz spryskiwacza szyb.
Kolejnym preparatem jest odmrażacz. Można go kupić w postaci sprayu lub w atomizerach. Doskonale sprawdza się na oszronionych szybach jak i tych pokrytych warstwą lodu.

Jak powinniśmy się zabrać za oczyszczenie szyb przy pomocy odmrażacza?

W sytuacji, gdy mamy na szybie śnieg powinniśmy go najpierw zmieść miotełką, a następnie szybę spryskać odmrażaczem, odczekać kilka minut. Gdy lód i szron zaczną się roztapiać uruchamiamy wycieraczki i spryskujemy szybę zimowym płynem do spryskiwaczy.

Czy poza wymienionymi powyżej środkami chemicznymi jest coś jeszcze?
Tak. Kolejnym preparatem chemicznym jest powłoka hydrofobowa nazywana często niewidzialną wycieraczką lub Nano powłoką.
Szyby z taką powłoką zdecydowanie łatwiej jest oczyścić ze szronu i lodu, który nie przymarza tak jak do szyby bez takiego zabezpieczenia.

Gdzie taką powłokę możemy nałożyć?

Polecam warsztaty specjalizujące się w wymianie szyb samochodowych, warsztaty auto detailingu. Możemy także kupić preparat w sklepie motoryzacyjnym i postępując zgodnie z instrukcją, możemy samodzielnie taką „niewidzialną wycieraczkę” nałożyć na naszą szybę.
Niektórzy kierowcy próbują pozbyć się lodu z szyby nie odmrażaczami czy skrobaczkami, lecz poprzez wylanie na nią zimowego płynu do spryskiwaczy.
Zdecydowanie odradzam. Nie ekologiczne, drogie i nieefektywne.

A polewanie gorącą wodą?

Zdarza się także, że kierowcy polewają szyby ciepłą, a nawet wrzącą wodą. Wylanie gorącej wody na szybę powoduje szok termiczny, który może doprowadzić do jej pęknięcia. Szyba jest narażona na codzienny kontakt z kamyczkami, piaskiem i innymi czynnikami zewnętrznymi, które mogą powodować mikrouszkodzenia, uszczerbki jej pierwszej warstwy. Pamiętajmy, że szyba czołowa jest szybą laminowaną, czyli taką która jest zbudowana z 2 warstw szkła i folii pomiędzy nimi. Takie mikro uszkodzenia są po prostu niewidoczne i zauważymy je dopiero jak szyba pęknie. A wtedy jest już za późno.

Podsumowując?

Podsumowując, zimą zadbajmy o czystość naszych szyb bardziej niż w pozostałej części. 
Dokładnie je wyczyśćmy także od środka samochodu.
Oprócz samej szyby, przy każdej możliwej okazji należy również czyścić wycieraczki. Piach, który się tam zbiera jest twardy i ostry. W skrajnych przypadkach, taka kilkuletnia szyba jest tak zniszczona, „wypiaskowana”, że wymaga wymiany na nową z tego powodu. Zaleca się również, aby dwa razy w roku zmieniać pióra wycieraczek. Zapewnimy sobie lepszą widoczność czyli bezpieczeństwo i dłuższą żywotność szyby.
Pamiętajmy o zmianie płynu do spryskiwaczy na zimowy. Sprawdźmy także czy mamy i w jakim stanie jest nasza skrobaczka oraz miotełka do odśnieżania auta.
Zaopatrzmy się w odmrażacz do szyb lub matę zabezpieczającą. Zastanówmy się, czy nie warto pomyśleć o powłoce hydrofobowej.
W przypadku zaparowywania od wewnątrz zastosujmy dostępne na rynku pochłaniacze wilgoci.

Jeśli będzie stosować się do tych kilku wskazówek z pewnością zima na nie zaskoczy.

 

Royal Brand


 

Szykuje się gratka dla fanów offroadu

i branży automotive w Polsce

 

Już od kilku lat offroad w naszym kraju cieszy się coraz większym zainteresowaniem miłośników sportów motorowych i amatorów jazdy po nieutwardzonych drogach. 

Brakuje jednak miejsc, gdzie można zarówno bezpiecznie i profesjonalnie testować pojazdy do offroadu, jak również go uprawiać w wyższym standardzie i w jak najmniej inwazyjny sposób dla przyrody. 

Wkrótce ma się to zmienić, gdyż w centrum Polski powstaje właśnie największy profesjonalny kompleks do offroadu - Poligon4x4 Offroad Park.

 

 

Zgodnie z założeniami pomysłodawców tego przedsięwzięcia - firmy Emotivo, która od ponad 10 lat oferuje prezenty w formie przeżyć pod marką Prezentmarzeń, powstający we współpracy z licencjonowanymi instruktorami sportów samochodowych i zawodowymi kierowcami obiekt do offroadu będzie posiadał m.in. największy tor prezentacyjno-treningowy w Polsce. Poligon4x4 Offroad Park przygotowywany w okolicach Góry Kalwarii to odpowiedź na potrzeby branży automotive i kierowców, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności. Obiekt będzie dedykowany zarówno jeździe offroad samochodami, quadami, motocyklami jak również pojazdami UTV, daje to nowe możliwości do sprawdzenia swoich umiejętności i uprawiania tej pasji różnym grupom miłośnikami offroadu w Polsce.

Kompleks nazwany Poligon4x4 Offroad Park będzie się składał z 3 kluczowych elementów. Pierwszym z nich to Tor Prezentacyjno-Treningowy o 20 modułach i łącznej długości około 1500 m, który został zaprojektowany we współpracy z licencjonowanymi instruktorami.

 Będzie służyć zarówno do jazd hobbystycznie, ale także jako miejsce do testów pojazdów i poszczególnych systemów motoryzacyjnych przez dealerów samochodowych. Drugim elementem obiektu jest Trasa Offroad, w ramach której są przewidziane trzy Strefy Freeride sprawiające, że 4 km to minimalna odległość, jaką można będzie pokonać. Strefy będą różnić się od siebie zarówno poziomem trudności, jak również nawierzchnią. Różnorodność przygotowanych tras pozwoli na pokonywanie ich zarówno SUVami, Crossoverami oraz autami terenowymi. W zależności od dokonanych na trasie wyborów i umiejętności kierowców, w terenie będzie można spędzić od 1 do 3 godzin pokonując maksymalnie dystans od 4 do 7 km. Trzeci element obiektu to Tor Quadowy składający się z trzech oddzielnych tras różniących się od siebie długością i poziomem zaawansowania. W zależności od umiejętności i potrzeb można skorzystać z pierwszej trasy o charakterze szkoleniowym lub z dwóch pozostałych dedykowanych bardziej zaawansowanym kierowcom. Co istotne cały Tor Quadowy jest otoczony przez tak zwaną Trasę Techniczną, która umożliwia szybkie dotarcie do osoby wymagającej pomocy, na przykład przy ewentualnych problemach z pojazdem.

Poligon4x4 Offroad Park ze względu na różnorodność oferowanych możliwości, ale także największy tor prezentacyjno-treningowy w naszym kraju, będzie pierwszym tak kompleksowym obiektem dla branży offroad w Polsce. Jego wykorzystanie w obszarze zarówno jazd hobbistycznych, jak również profesjonalnych szkoleń, eventów motoryzacyjnych i wydarzeń offroadowych, otwiera nowe możliwości przed branżą polskiego offroadu i motoryzacji.

Poligon4x4 Offroad Park to esencja offroadu. Branża automotive, dealerzy mogą tu przeprowadzać testy i prezentacje, agencje realizować eventy motoryzacyjne czy szkolenia. Miłośnicy jazdy w terenie zarówno na czterech, jak i dwóch kółkach mają szansę, aby realizować w naszym profesjonalnie przygotowanym kompleksie swoją pasję motoryzacyjną w bezpiecznych warunkach przez cały rok. Chcielibyśmy, aby przygotowywany przez nas obiekt wyznaczył nowy kierunek w rozwoju branży offroadu w Polsce, dlatego przy jego realizacji współpracujemy m.in. z licencjonowanymi instruktorami sportów samochodowych i zawodowymi kierowcami. – komentuje Grzegorz Rożalski, inicjator i współtwórca projektu Poligon4x4 Offroad Park, kierowca wyścigowy oraz CEO Emotivo Sp. z o.o.

Oficjalne otwarcie obiektu planowane jest na wiosnę 2023 roku.

 
Innovation PR
 

 

 

Nie tylko check engine.

Które kontrolki w samochodzie zwiastują problemy?

 

Kontrolki znajdujące się na desce rozdzielczej samochodu mogą pełnić funkcje ostrzegawcze, informacyjne i alarmujące. W przypadku większości z nich wiadomo, co należy zrobić w momencie, gdy się zaświecą. Zdarzają się jednak mniej typowe, które mogą przysporzyć problemów nawet najbardziej doświadczonym kierowcom. Szczególnie dotyczy to ikonek w samochodach elektrycznych oraz hybrydowych, które coraz częściej pojawiają się na polskich drogach. Czy za każdym razem zapalająca się kontrolka oznacza powód do niepokoju? Specjaliści Q Service Castrol rozwiewają wątpliwości.

 

 

 

Samochody w trakcie swojej pracy dokonują autodiagnostyki, a w momencie, w którym komputer wykryje jakąkolwiek nieprawidłowość w pojeździe, może o tym poinformować kierowcę właśnie za pomocą kontrolek. W jaki sposób odczytywać komunikaty i sygnały jakie zgłasza nam samochód?

 

Po pierwsze – kolory

Jedną z najważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę są kolory zapalających się lampek. Kontrolki czerwone pełnią funkcję ostrzegawczą. Sygnalizują o występującej w pojeździe awarii, która zazwyczaj dyskwalifikuje samochód z dalszej jazdy. Kontrolki pomarańczowe bądź żółte mają charakter informacyjno-ostrzegawczy. Informują o uruchomieniu lub dezaktywacji funkcji w pojeździe (np. wyłączeniu ESP). Mogą też wskazywać na usterkę, która wymaga dokładniejszej i pogłębionej diagnostyki (jak np. kontrolka niskiego ciśnienia powietrza w kołach). Kontrolki zielone pełnią rolę informacyjną i powiadamiają kierowcę o włączeniu danej funkcji w pojeździe. W nowszych pojazdach producenci stosują lampki w kolorze niebieskim.

 

Które z kontrolek mogą zwiastować najpoważniejsze problemy?

Jedną z najistotniejszych i sprawiającą kierowcom najwięcej problemów jest kontrolka check engine, która sugeruje o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu silnika. Sygnalizuje błędy obecne bądź zapisane w pamięci komputera samochodu. W układ samodiagnozujący wyposażone są wszystkie modele homologowane na rynku europejskim od 2001 roku. System na bieżąco monitoruje pracę układu napędowego i przesyła zebrane informacje do komputera, a wszelkie nieprawidłowości pojawiają się na desce rozdzielczej kontrolki silnika. Pomimo tego, iż kontrolka sama w sobie brzmi groźnie, nie musi oznaczać problemów. Należy zwrócić na nią uwagę przede wszystkim wtedy, gdy zapala się na czerwono. W takiej sytuacji kierowca powinien natychmiast zatrzymać pojazd. Gdy lampka świeci się na pomarańczowo bądź żółto, wtedy sugerowana jest wizyta w warsztacie samochodowym w celu diagnostyki pojazdu.

 

Wśród usterek, jakie system samodiagnozujący może wskazywać za pomocą kontrolki check engine są: zaśniedziałe styki, wypadnięcie zapłonu, zbyt niskie napięcie w instalacji elektrycznej podczas rozruchu, przedostająca się do instalacji wilgoć, czy nieprawidłowe wartości zmierzone przez czujniki. Nie są to jednak na tyle niebezpieczne awarie, które wykluczałyby samochód z dalszej jazdy. Jeśli jednak kontrolka świeci się przez dłuższy czas, a po ponownym uruchomieniu silnika nie gaśnie, należy odwiedzić warsztat w celu weryfikacji problemu.

 

Wśród groźniejszych usterek możemy wyróżnić: uszkodzenie jednej z cewek zapłonowych, awaria sondy lambda, usterka układu wtryskowego, defekt filtra cząstek stałych, uszkodzenie katalizatora, czy niesprawność zaworu recyrkulacji spalin EGR. Niezwłoczna wizyta w warsztacie będzie konieczna w przypadku, gdy po zapaleniu kontrolki check engine, silnik przejdzie w tryb awaryjny.

 

Inną kontrolką, którą wymaga bacznej obserwacji jest ikona ciśnienia oleju. Wskazuje ona na nieprawidłowe rozprowadzanie oleju po silniku, jego niski poziom, słabe ciśnienie lub ewentualnie inny problem związany z układem smarowania. W takiej sytuacji konieczne jest natychmiastowe zatrzymanie pojazdu. Jeśli kierowca zignoruje komunikat, może doprowadzić do zatarcia silnika, a nawet całkowitego uszkodzenia jednostki napędowej.

 

Kolejnym symbolem, który powinien zaniepokoić kierowcę jest czerwona kontrolka z wykrzyknikiem w trójkącie, funkcjonująca pod nazwą “sygnalizator ogólny”. Jeśli się zaświeci bądź zacznie migać, może to oznaczać różne problemy, m.in. awarię czujnika deszczu, czujników parkowania, świateł zewnętrznych bądź systemu monitoringu ciśnienia w oponach. Przyczynę zapalenia się lampki może w takiej sytuacji rozwikłać jedynie mechanik w warsztacie.

 

Co z samochodami elektrycznymi i hybrydowymi?

Przyszłość motoryzacji należy do pojazdów elektrycznych oraz tych z napędem hybrydowym. Ich producenci zastosowali nową gamę ikon, kontrolek i symboli. Spośród nich, kilka kompletnie różni się od dotychczas spotykanych komunikatów w samochodach benzynowych.

 

W przypadku kolorów kontrolek, jedyną różnicą są symbole w dodatkowym kolorze czarnym, które dołączyły do zielonych i niebieskich ikonek, spełniających funkcję informacyjną.

 

Wśród komunikatów ostrzegawczych, wyświetlających się na pomarańczowo i żółto, należy rozróżnić ikony określające dany rodzaj awarii. Usterka ogólna, oznaczona symbolem klucza, związana jest z problemem z układem elektrycznym pojazdu, akumulatorem bądź układem trakcyjnym. Może też wskazywać na nieprawidłowości przy ładowaniu samochodu. W przypadku pojawienia się takiego komunikatu, kierowca powinien postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

 

W inny sposób zilustrowana została usterka elektryczna. Symbolizuje ją samochód z wykrzyknikiem pośrodku. Kontrolka ta ostrzega kierowcę o problemach tylko i wyłącznie z układem elektrycznym, np. akumulatorem, okablowaniem czy silnikiem. W tej sytuacji należy niezwłocznie udać się do warsztatu.

 

Ograniczoną moc pojazdu obrazuje ikona żółwia. Towarzyszą jej inne komunikaty ostrzegawcze, które informują kierowcę o przyczynie zminimalizowanej prędkości samochodu. Może być to spowodowane usterką elektryczną, niskim poziomem naładowania akumulatora, czy nawet nieodpowiednim poziomem temperatury. Eksperci Q Service Castrol zalecają w tym wypadku natychmiastową wizytę w warsztacie samochodowym.

 

Samochody elektryczne i hybrydowe pracują niemalże bezdźwięcznie. Z tego względu producenci wprowadzili komunikat ostrzegający pieszych przed nadjeżdżającym pojazdem. Symbolizuje go samochód z głośnikiem. Piesi, do których zbliża się pojazd, usłyszą elektroniczny dźwięk. Niektóre modele samochodów posiadają opcję jego wyłączenia. Wówczas symbol zostanie automatycznie podświetlony. Jeśli jednak zaświeci się w dowolnym innym momencie, oznacza to usterkę alertu.

 

Ostatnim symbolem, który warto właściwie rozpoznawać jest symbol ostrzegający o temperaturze akumulatora. Oznaczony został przez producentów ikoną termometru wewnątrz baterii. W pojazdach hybrydowych i elektrycznych symbol zaświeci się, gdy temperatura akumulatora trakcyjnego będzie wysoka lub gdy silnik będzie zbyt gorący (szczególnie w przypadku hybryd). W pojazdach konwencjonalnych ten sam komunikat ilustruje kontrolka silnika. W przypadku pojawienia się tej ikony na wyświetlaczu, należy bezpiecznie zjechać na pobocze, zatrzymać się i na moment wyłączyć samochód.

 Wiedza na temat kontrolek oraz komunikatów wysyłanych przez samochód pozwala nie tylko na uniknięcie poważniejszych awarii, ale przede wszystkim ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo kierowców i pasażerów. Każdą wątpliwość w tym zakresie należy niezwłocznie sprawdzić, a w razie konieczności skonsultować w warsztacie samochodowym z zaufanym mechanikiem.

 

biuro prasowe Q Service Castrol

 

 


 

UWAGA ZIMA!!

Sprawdź, czy masz sprawne szyby, wycieraczki, lusterka w samochodzie.

 

Dobre wycieraczki , sprawne szyby i przejrzyste lusterka to gwarancja Twojego bezpieczeństwa i wygody!

Niesprawne szyby samochodowe zimą to wielkie niebezpieczeństwo w czasie podróżowania.

 
 

Wzmożony ruch spowodowany wyjazdami rodzinnymi, niedogodne warunki pogodowe, zamarzanie szyb, odpryski od kawałków lodu, to wszystko sprawia, abyśmy szczególną uwagę zwrócili na sprawność szyb, lusterek oraz wycieraczek w naszym samochodzie.

Zapraszamy na ul. Zaciszańską 8 w Częstochowie oraz Żelazną 7 w Piotrkowie Trybunalskim do firmy Szybex-Service, gdzie fachowcy sprawdzą, czy twoje szyby są nieskazitelne, wycieraczki sprawne, a lusterka zapewniają doskonałą widoczność.

http://www.szybexservice.pl

 

Zmienna pogoda? Twoje auto wymaga większej uwagi

 

 

Odwilż, mróz, deszcz, śnieg, sól na drodze - takie warunki pogodowe sprawiają, że Twój  samochód szybciej jest brudny, a karoseria bardziej narażona na korozję.

 

Nie pozwól na to.

Dbaj, myj i tankuj swoje auto w komfortowych warunkach, szczególnie zimą.

Szybko, dokładnie, bez wysiadania umyjemy i zatankujemy auto na ul. Żyznej 1,  na Stacji Paliw i Myjniach WEGA.

Na terenie stacji znajduje się całodobowy sklep, z  podstawowymi  artykułami motoryzacyjnymi i spożywczymi, a także wygodny tankomat.
 
Sprawdź aktualne promocje: http://wega.cze.pl/sklep/

Korzystaj z wygód jakie oferuje  Stacja Paliw i Auto Myjnie na ul. Żyznej 1.

Stacja Paliw WEGA zaprasza.

 

 


 

UMÓW SIĘ NA SERWIS ONLINE

 

 

UMÓW SIĘ NA SERWIS w Autoryzowanym Serwisie Forda Frank Cars w Częstochowie.

Prawidłowe utrzymanie pojazdu sprawi, że będzie on bezpieczny i dłużej sprawny, a jego wartość nie zmieni się pomimo upływu czasu.
Umów się na wizytę online, a wykwalifikowani mechanicy pomogą Ci utrzymać pojazd w doskonałym stanie, używając tylko oryginalnych części przeznaczonych specjalnie dla Twojego pojazdu

 
ASO Frank Cars zaprasza: Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel.: 34 365 05 75
 
https://www.frank-cars.pl/strona/146/umow-sie-na-serwis-online