Motoryzacja

 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

 

Szyby w samochodzie - podstawa bezpiecznej jazdy nie tylko jesienią.

Jesień to zmienna pogoda, opady, przymrozki, mgły. Zadbaj więc o szyby w Twoim samochodzie.

Szyby w samochodzie to niezwykle ważny element zapewniający bezpieczeństwo jazdy.

 • Powinny być czyste, bez odprysków.
 • Sprawne wycieraczki zapewnią nam doskonałą widoczność
 • Odpowiednie uszczelki pozwolą o każdej porze roku zapanować nad uciążliwym i niebezpiecznym parowaniem.

Gdy dbasz o bezpieczeństwo swoje i swoich pasażerów zapraszamy do firmy Szybex-Service na ul. Zaciszańską 8 w Częstochowie, oraz Żelazną 7 w Piotrkowie Trybunalskim.

 
W ofercie Szybex-Servis znajdziesz:
 • sprzedaż, montaż, naprawa szyb samochodowych (montaż na miejscu i u klienta)

 • foliowanie - przyciemnianie (atest)
 • dorabianie szyb płaskich (szkło klejone, hartowane)
 • przeszklenie busów, aut dostawczych
 • polerowanie szyb i reflektorów
 • szyberdachy: sprzedaż, montaż, naprawa, serwis
 • lusterka
 • wycieraczki
Tel.: 34 365 07 88; 602 36 01 38
http://www.szybexservice.pl/auto_szyby_oferta.htm
 

 


 

Ile kosztuje autocasco?

 

 

 Mnóstwo kierowców zastanawia się, ile kosztowałoby AC dla ich samochodu. W wielu przypadkach to właśnie czynnik finansowy wpływa na podjęcie ostatecznej decyzji o zakupieniu lub zrezygnowaniu z Autocasco. 

Jednak czy kupując AC warto sugerować się jedynie ceną?
W jaki sposób można szybko wyliczyć składkę potrzebną na ubezpieczenie konkretnego modelu samochodu?

Na te i inne pytania odpowiadamy:

https://czest.info/Ile-kosztuje-autocasco

 

 


 

AUTO-ZAMKI zawsze wyratują Cię z opresji

 
 
 
Strata, zguba, zatrzaśnięcie, złamanie kluczyka?
To żaden  problem.

 
 
Auto-Zamki awaryjnie otworzą wszystkie samochody, dorobią zgubione klucze, naprawią zamki i stacyjki po włamaniach.

KLUCZE Z IMMOBILISEREM - dla fachowców z firmy Auto-Zamki nie stanową problemu!

W razie awarii uzyskasz pomoc w otwarciu każdego zamka, zarówno w samochodzie jak i w mieszkaniu.

Serwis Mobilny firmy z wieloletnią tradycją Auto-Zamki zawsze do Twojej dyspozycji na terenie Częstochowy i okolic.
 
 
AWARYJNE 24h
tel.: 602 666 218,  602 257 390
 Częstochowa, pl. Daszyńskiego 12 
 
 
Tu kupisz: wkładki, kłódki, scyzoryki, zapalniczki i wiele innych gadżetów idealnych na upominki!
 
 
 
AUTO-ZAMKI, https://autozamki.com.pl  zaprasza do WARSZTATÓW AWARYJNYCH:
 • Częstochowa, ul. Drogowców 15/17, tel.: 602 257 390
 • Rędziny, ul. Wesoła 41, tel.: 602 666 218 
 

Polecamy na:  http://czest.info/motoryzacja

 

Fot: Auto Zamki

 

 

Auto zawsze gotowe do podróży

 

Gdy w planach wyjazdy rodzinne zadbaj o samochód zawsze gotowy do wyjazdu.

 

Pamiętaj o swoim komforcie oraz o wygodzie i  bezpieczeństwie!

WEGA - stacja paliw z nowoczesnym tankterminalem, myjnie: bez wysiadania oraz bezdotykowa, wypożyczalnia przyczep w Częstochowie pozwolą Ci zadbać o wszystko!

Tu możesz samodzielnie lub z pomocą profesjonalnej obsługi zatankować swój samochód oraz skorzystać z komfortowych myjni samochodowych.

Na Stacji Paliw Wega zapłacisz gotówką,  kartą płatniczą zabierzesz  paragon, fakturę lub bon paliwowy.
 

 
Korzystaj zatem z wygód jakie oferuje  Stacja Paliw WEGA na ul. Żyznej 1. w Częstochowie.
 
Tu załatwisz wszystko w komfortowych warunkach.
 
 
 
 
 
 

 


 Gratka dla miłośników pojazdów zabytkowych.

W weekend 41. Rajd Częstochowski

Automobilklub Częstochowski organizuje w najbliższy weekend 41. Rajd Częstochowski, który jest jednocześnie piątą rundą tegorocznych Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.

- Załogi w autach, z których najstarsze wyprodukowano w 1928 roku, pokonają dwustukilometrową trasę po drogach okolic Częstochowy - informuje Jan Mucha z Automobilklubu Częstochowskiego. - Podczas rajdu na zawodników czekają konkurencje, w których będzie sprawdzana precyzja kierowców i spostrzegawczość pilotów.

Rajd odbywa się corocznie przy okazji Dni Częstochowy i jest objęty honorowym patronatem prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka.

Start rajdu odbędzie w piątek, 26 sierpnia o godz. 9 sprzed Hotelu Scout przy ul. Drogowców. Trasa pierwszego dnia wiedzie między innymi przez Mstów, Żytno oraz Radomsko. Pierwszy dzień zwieńczy nocny wyścig na dochodzenie, który zostanie rozegrany o 18.30 na terenie firmy RANAL przy ul. Łódzkiej w Rudnikach k/Częstochowy.

Drugiego dnia zmagań, 27 sierpnia, uczestnicy będą kontynuować swoją jazdę po jurajskich drogach. Ponownie pojawią się w Rudnikach, gdzie tym razem eksperci firmy RANAL ocenią jakość powłok lakierniczych w startujących samochodach. Kulminacyjnym punktem rajdu będzie pokaz elegancji na placu Biegańskiego. Rozpocznie się w sobotę, 27 sierpnia o godz. 14. Jury wyłoni trzy najpiękniejsze auta, którym będą towarzyszyć załogi ubrane adekwatnie do epoki, z jakiej pochodzi samochód.

Źródło: Automobilklub Częstochowski


 

 Co, gdzie i kiedy w Rajdzie Śląska 2022 – program i trasa imprezy

 

 

Co nas czeka w skrócie: 

 • Rajd Śląska (9-11 września) – 12 odcinków specjalnych i trzy dni rajdowej rywalizacji w województwie śląskim;
 • Zawody pod patronatem Marszałka Jakuba Chełstowskiego to runda mistrzostw Polski (RSMP oraz Motul HRSMP), mistrzostw Śląska (RSMŚl.), Rajdowych Mistrzostw Południa (RMP) oraz historycznego FIA CEZ;
 • Urozmaicona stawka – najszybsze i najnowocześniejsze rajdówki, których cena przekracza milion złotych oraz legendarne samochody historyczne;
 • Ceremonia otwarcia zawodów – w piątek, 9 września o 17:30 na ulicy Dworcowej w Katowicach;
 • W piątek wieczorem – widowisko w centrum Katowic – ściganie i przejazdy pokazowe w sercu miasta; Kiczycach, Jastrzębiu-Zdroju, Siewierzu, Pilicy i Łanach Wielkich;
 • Zupełnie nowe odcinki specjalne – rajdówki odwiedzą północno-wschodnią część województwa;
 • Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich – sobotni etap rajdu zakończy widowiskowe ściganie pod Kotłem Czarownic;
 • Serwis, meta zawodów i wręczenie pucharów na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

 

 

 

Miesiąc pozostał do rozpoczęcia kolejnej edycji Rajdu Śląska – zawodów pod patronatem Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego. W programie największego motoryzacyjnego wydarzenia w województwie jest sporo nowości! Gdzie i kiedy rajdowe załogi będą się ścigać?

 

Rajd Śląska – kto weźmie udział?

 

Tegoroczny Rajd Śląska będzie jeszcze bardziej urozmaiconym widowiskiem. W poprzednich sezonach, na odcinkach specjalnych województwa śląskiego o punkty walczyli uczestnicy trzech rajdowych cykli. W nadchodzącej edycji zmierzą się zawodnicy z mistrzostw Polski (RSMP), historycznych mistrzostw Polski (Motul HRSMP), mistrzostw Śląska (RSMŚl.), mistrzostw południa (RMP). Rajd Śląska zyskał również międzynarodową rangę i został włączony do kalendarza historycznej serii FIA CEZ (mistrzostwa strefy Europy Centralnej).

 

To oznacza, że kibice będą mogli zobaczyć w akcji najbardziej zaawansowane współczesne rajdówki, których cena dochodzi do miliona złotych, a także budzące sentyment samochody sprzed lat. W tym gronie są m.in. takie konstrukcje, jak Audi Quattro, Ford Sierra RS Cosworth 4x4, Datsun 240Z, FSO Polonez czy też… Trabant 601.

 

Dotychczasowe edycje Rajdu Śląska przyciągały ponad 100 załóg, a w rekordowym roku 2018 do zawodów zgłosiło się aż 125 ekip. Pełną listę uczestników Rajdu Śląska 2022 poznamy w czwartek, 1 września.

 

Wieczorne widowisko w centrum Katowic

 

Uroczyste rozpoczęcie zawodów odbędzie się w piątek, 9 września, o godzinie 17:30 w samym sercu Katowic – na zrewitalizowanej ulicy Dworcowej. W tym miejscu kibice będą mogli z bliska zobaczyć wszystkie rajdówki czy też porozmawiać z kierowcami i pilotami oczekującymi na start rajdu.

 

A od 19:10 – motoryzacyjne show na ulicach miasta, czyli widowiskowe ściganie na zamkniętym i zabezpieczonym odcinku specjalnym w centrum Katowic. Na trasie o długości 1,75 km swoje umiejętności i samochody zaprezentują nie tylko uczestnicy Rajdu Śląska. W programie są również przejazdy pokazowe, m.in. bolidu z legendarnego wyścigu 24h Le Mans. Wyniki prologu w Katowicach nie będą zaliczane do klasyfikacji zawodów, ale najlepsze załogi tej prestiżowej rywalizacji zostaną nagrodzone specjalnymi pucharami.

 

Gdzie i kiedy będą się ścigać – program i odcinki specjalne Rajdu Śląska

 

Walka o zwycięstwo w Rajdzie Śląska 2022 ruszy w sobotni poranek. Na 10 września przygotowano siedem prób sportowych, czyli wyłączone z ruchu i zabezpieczone odcinki, na których ścigają się rajdowi kierowcy i piloci. Najpierw (start o godz. 11:00) uczestnicy zmierzą się na trasie w gminie Bestwina (OS PSB Mrówka Cyroń, 9,04 km, powiat bielski). Kolejne oesy w harmonogramie to próby w Kiczycach (od godz. 12:05, 9 km, powiat cieszyński) i Jastrzębiu-Zdroju (od godz. 13:00, 15 km).

 

Po trzech odcinkach specjalnych załogi przyjadą na Stadion Śląski w Chorzowie, gdzie zaplanowano przerwę na serwis (od 14:45). To właśnie tu będzie można ponownie zobaczyć samochody z bliska, a także mechaników pracujących przy rajdówkach.

 

Z Chorzowa zawodnicy ponownie ruszą na południe województwa, by jeszcze raz ścigać się w gminie Bestwinie (od godz. 16:40), Kiczycach (od godz. 17:45) i Jastrzębiu-Zdroju (od godz. 18:40).

 

Sobotni etap Rajdu Śląska zwieńczy Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich – widowiskowy odcinek wytyczony na błoniach Stadionu Śląskiego (od strony AKS). Od 17:10 na 1,5-kilometrowej trasie rywalizować będą załogi z mistrzostw Śląska i mistrzostw Południa. Dla załóg z mistrzostw Polski, w tym także z historycznego czempionatu, Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich rozpocznie się już po zmroku – o 20:30.

 

Nowości w programie niedzielnego etapu Rajdu Śląska

 

Na harmonogram finałowego etapu zawodów składają się odcinki specjalne wytyczone w północno-wschodniej części województwa, na drogach niewykorzystywanych nigdy wcześniej w Rajdzie Śląska. Zawodników czeka urozmaicone wyzwanie. Na trasie oesów są zarówno kręte i wąskie partie, jak również szersze i szybsze fragmenty. Na jednej z prób możemy spodziewać się także efektownego przejazd przed wodny przełom (tzw. watersplash).

 

W niedzielę, 11 września uczestnicy Rajdu Śląska dwukrotnie pojawią się na odcinku Bruk Premium w Siewierzu (4,52 km, od godziny 11:35 i 16:40) oraz na próbie w miejscowości Pilica (10,16 km, od godz. 12:55 i 15:25). Zaplanowano również jeden przejazd najdłuższego w rajdzie oesu w miejscowości Łany Wielkie (15,18 km, od godz. 13:35) w powiecie zawierciańskim. Ten odcinek, podobnie, jak sobotnia próba Kiczyce, będzie zapętlony, co oznacza że w jednym miejscu kibice będą mogli zobaczyć każdą rajdówkę dwukrotnie.

 

Finałowy oes Rajdu Śląska, a więc drugie starcie na odcinku Bruk Premium, będzie rozegrany jako Power Stage. To dodatkowo punktowana próba, na której pięć najszybszych załóg kolejne punkty do klasyfikacji krajowego czempionatu.

 

Szczegółowe mapy odcinków specjalnych tegorocznego Rajdu Śląska będą opublikowane 17 sierpnia.

 

Gościnny i wielofunkcyjny Stadion Śląski

 

Już po raz szósty bazą Rajdu Śląska będzie Stadion Śląski. Na wielofunkcyjnym obiekcie w Chorzowie zlokalizowany będzie park serwisowy. W tym miejscu kibice mogą z bliska zobaczyć samochody rajdowe oraz mechaników przy pracy. W niedzielny wieczór, przed legendarnym Kotłem Czarownic odbędzie się także zakończenie zawodów. Ceremonię mety, podczas której puchary odbiorą najlepsze załogi Rajdu Śląska, zaplanowano na godzinę 18:15.

 

Harmonogram Rajdu Śląska 2022 – 6. runda RSMP 2022

 

Piątek, 9 września

 

· 11:00 – 15:00 – odcinek testowy (2,85 km, Bieruń – ERG)

· 17:30 – Ceremonia startu (Katowice, ulica Dworcowa)

· 19:10 – Prolog: Katowice (1,75 km)

 

Sobota, 10 września (7 odcinków specjalnych, łącznie 67,58 km)

 

· 11:00 – OS 1: PSB Mrówka Cyroń (9,04 km, gmina Bestwina)

· 12:05 – OS 2: Kiczyce (9 km)

· 13:00 – OS 3: Jastrzębie-Zdrój (15 km)

· 14:45 – Serwis A: 30 min. (Chorzów, Stadion Śląski)

· 16:40 – OS 4: PSB Mrówka Cyroń (9,04 km, gmina Bestwina)

· 17:45 – OS 5: Kiczyce (9 km)

· 18:40 – OS 6: Jastrzębie-Zdrój (15 km)

· 20:30 – OS 7: Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich (1,5 km, Chorzów – błonia Stadionu Śląskiego)

· 20:50 – Serwis B: 45 min. (Chorzów, Stadion Śląski)

 

Niedziela, 11 września (5 odcinków specjalnych, łącznie 44,54 km)

 

· 10:20 – Serwis C: 15 min. (Chorzów, Stadion Śląski)

· 11:35 – OS 8: Bruk Premium (4,52 km, Siewierz)

· 12:55 – OS 9: Pilica (10,16 km)

· 13:35 – OS 10: Łany Wielkie (15,18 km)

· 15:25 – OS 11: Pilica (10,16 km)

· 16:40 – OS 12: Bruk Premium (4,52 km, Siewierz)

· 18:02 – Serwis D: 10 min. (Chorzów, Stadion Śląski)

· 18:15 – Ceremonia mety (Chorzów, Stadion Śląski)

 

****

 

Honorowy patronat nad zawodami objął Marszałek Województwa Śląskiego, Jakub Chełstowski. Sponsorem głównym zawodów jest Województwo Śląskie.Honorowy patronat nad zawodami objął Prezydent Miasta Katowice, Marcin Krupa. Partnerem wydarzenia jest miasto Katowice 

.Partnerami głównymi są: Stadion Śląski, Park Śląski oraz Time4. Rajd Śląska sponsorują także: Silesia Oil sp. z o.o. – producent olejów marki AVIA, Amic Energy, FOB-Decor, PSB Mrówka Cyroń, Auto Partner.Partnerami imprezy są: Motoryzacja Chorzów, NITROERG S.A, BRUK Premium i Wlazłowski Transport. Sponsorem tytularnym HRSMP jest Motul.

 

Patroni medialni RSMP i Motul HRSMP: Motowizja, Motorsport.com, Rally and Race. Organizatorem Rajdu Śląska jest Fundacja Automobilistów.

Wszystkie informacje dotyczące Rajdu Śląska 2022 znajdują się na stronie www.rajdslaska.pl, Facebooku @rajdslaska, Instagramie @rajd_slaska i Twitterze @RajdSlaska.