Motoryzacja

 
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 

Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

 


Szyby w samochodzie - podstawa bezpiecznej jazdy nie tylko jesienią

 

 

Jesień to zmienna pogoda, opady, przymrozki, mgły.

Zadbaj więc o szyby w Twoim samochodzie.

Szyby w samochodzie to niezwykle ważny element zapewniający bezpieczeństwo jazdy.
 

 • Powinny być czyste, bez odprysków.
 • Sprawne wycieraczki zapewnią nam doskonałą widoczność
 • Odpowiednie uszczelki pozwolą o każdej porze roku zapanować nad uciążliwym i niebezpiecznym parowaniem.

Gdy dbasz o bezpieczeństwo swoje i swoich pasażerów zapraszamy do firmy Szybex-Service na ul. Zaciszańską 8 w Częstochowie, oraz Żelazną 7 w Piotrkowie Trybunalskim.

 
 
W ofercie Szybex-Servis znajdziesz:
 • sprzedaż, montaż, naprawa szyb samochodowych (montaż na miejscu i u klienta)
 • foliowanie - przyciemnianie (atest)
 • dorabianie szyb płaskich (szkło klejone, hartowane)
 • przeszklenie busów, aut dostawczych
 • polerowanie szyb i reflektorów
 • szyberdachy: sprzedaż, montaż, naprawa, serwis
 • lusterka
 • wycieraczki

Tel.: 34 365 07 88; 602 36 01 38
www.szybexservice.pl/auto_szyby_oferta.htm
 

 

 

Przywitaj jesień lepszym spojrzeniem

 

 

Przyszła jesień.

Zmienne warunki pogodowe, zła widoczność na drodze, nagłe odblaski - to wszystko przed nami.

Co raz wcześniej robi się ciemno.
Czujemy dyskomfort widzenia podczas prowadzenia samochodu.
Większość prowadzących pojazdy boleśnie odczuwa olśnienia pojawiające się na drodze.
 
Jest na to rozwiązanie!
 
Pokonaj złe warunki na drodze nowym, lepszym spojrzeniem!
 
Sięgnij po nowe szkła okularowe EYEDRIVE z technologią Reflect Control.
Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić ostre, wyraźne widzenie zarówno w dzień, a w szczególności w nocy.
 

Jesteś kierowcą?

 
Na wszystkie pytania uzyskasz odpowiedzi w Salonie Promed Optyk w Częstochowie
Tu specjaliści rozwieją Twoje wątpliwości, doradzą z jakich szkieł powinieneś korzystać.
 
 
Zadbaj o swoje lepsze i zdrowe spojrzenie jesienią.
 
Przyjdź koniecznie do:

Salonu Optycznego Promed w Częstochowie, Al. NMP 9

https://optyk-promed.pl

Polecamy na: http://czest.info/motoryzacja

 
 
 
 
 


Czwarty w sezonie triumf Marczyka i Gospodarczyka

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia Rally2 Evo) po raz drugi w karierze wygrali Rajd Śląska. Triumf w piątej rundzie ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski pozwolił im umocnić się na prowadzeniu w klasyfikacji cyklu. Zawody zostały przerwane po tragicznym wypadku na OS4.

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk przyjechali do Chorzowa jako zdecydowani liderzy punktacji ProfiAuto RSMP. Załoga ORLEN Team wygrała trzy z czterech pierwszych rund sezonu, zgromadziła 147 punktów i miała szansę już na Śląsku przypieczętować swój drugi tytuł mistrzów Polski. Ich główni rywale – załogi Tomasz Kasperczyk/Damian Syty oraz Wojciech Chuchała/Sebastian Rozwadowski – tracili do nich odpowiednio 64 i 66 punktów.

Marczyk i Gospodarczyk od początku dyktowali tempo rywalizacji. W piątek (10 września) wieczorem ta załoga wygrała Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich – wieczorny superoes pod Stadionem Śląskim w Chorzowie. Na drugim miejscu uplasowali się Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (+1,1 s), a trzeci czas wywalczyli Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski (+1,8 s, obie załogi w Skodach Fabia Rally2 evo).

Sobotnie zmagania otworzył OS Wyry. Najlepszy czas na 6-kilometrowej próbie w powiecie mikołowskim zanotowali Jarosław i Marcin Szejowie (Hyundai i20 R5). Marczyk był drugi ze stratą 0,4 s., dalej uplasowali się Grzegorz Grzyb i Michał Poradzisz (+0,6 s, Skoda Fabia Rally2 Evo) i Chuchała z Rozwadowskim (+1,4 s). Marczyk utrzymał prowadzenie w rajdzie.

Powiększył je wygrywając pewnie OS ARCHE. Na niespełna 10-kilometrowym odcinku w Bestwinie wyprzedził o 3,9 s. Grzyba i 5,4 s. Chuchałę. Załoga ORLEN Team powtórzyła ten wynik na liczącym aż 24 km odcinku Chybie. Znakomitym, drugim czasem popisał się Wróblewski (+7,8 s), który dzięki temu wskoczył na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej rajdu. Ponownie błysnęli także bracia Szejowie notując trzeci czas na tej próbie (+10 s.).

Po tragicznym wypadku na OS4, w którym śmierć poniosła pilotka załogi nr 40, organizatorzy rajdu zadecydowali o przerwaniu zawodów. Wyniki po czwartej próbie uznano za końcowe. Z uwagi na krótki dystans, jaki został pokonany, zwycięzcy rajdu otrzymali jednak tylko 1/3 punktów.

Za liderami w klasyfikacji generalnej toczyła się walka w klasach. W kategorii Rally3 tempo narzucali Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar (Ford Fiesta Rally3) – tylko na OS2 ustąpili załodze Kamil Bolek/Łukasz Jastrzębski w identycznym Fordzie Fiesta. Po czterech oesach Byśkiniewicz miał 29 s. przewagi nad Bolkiem.

W klasie Rally4 (samochody przednionapędowe) początkowo prowadzenie objęli Adam Sroka i Patryk Kielar (Peugeot 208 Rally4). Jednak od OS3 to ich rywale – Jakub Brzeziński i Dariusz Burkat (Ford Fiesta Rally4) zaczęli nadawać tempo. Ostatecznie na pierwszej pozycji uplasował się Brzeziński z przewagą 6,3 s. W łącznej klasyfikacji wszystkich załóg w samochodach z napędem na jedną oś najlepsi okazali się Jacek Sobczak i Michał Marczewski w bardzo mocnym Porsche 911 RGT.

 

Kolejną rundą mistrzostw Polski będzie 49. Rajd Świdnicki-Krause, zaplanowany na 1-3 października.

 

 


 

AUTO-ZAMKI zawsze wyratują Cię z opresji

 
 
 
Strata, zguba, zatrzaśnięcie, złamanie kluczyka?
To żaden  problem.

 
Auto-Zamki awaryjnie otworzą wszystkie samochody, dorobią zgubione klucze, naprawią zamki i stacyjki po włamaniach.

KLUCZE Z IMMOBILISEREM - dla fachowców z firmy Auto-Zamki nie stanową problemu!

W razie awarii uzyskasz pomoc w otwarciu każdego zamka, zarówno w samochodzie jak i w mieszkaniu.

Serwis Mobilny firmy z wieloletnią tradycją Auto-Zamki zawsze do Twojej dyspozycji na terenie Częstochowy i okolic.
 
 
AWARYJNE 24h
tel.: 602 666 218,  602 257 390
 Częstochowa, pl. Daszyńskiego 12 
 
 
 
 

 

Sportowe i motoryzacyjne widowisko

– rajdowe mistrzostwa Polski ponownie na Śląsku

 

Rajd Śląska (10-11 września) – zawody pod patronatem Marszałka Jakuba Chełstowskiego, to runda mistrzostw Polski (ProfiAuto RSMP oraz Motul HRSMP) i mistrzostw Śląska.

 

 • Najszybsze i najnowocześniejsze rajdówki oraz niesamowite samochody historyczne – cała krajowa czołówka będzie rywalizować w Rajdzie Śląska.
 • Start Rajdu Śląska w sercu Katowic – na placu Sławika i Antalla – między Spodkiem i MCK;
 • Rajdy blisko kibiców – w programie Rajdu Śląska m.in. dwa widowiskowe odcinki specjalne – pod Stadionem Śląskim i w centrum Katowic;
 • Ponad setka rajdowych załóg będzie się ścigać na zamkniętych odcinkach w miejscowościach Wyry, Bestwina, Chybie i Jastrzębie-Zdrój;
 • Serwis, a także meta zawodów i wręczenie pucharów na Stadionie Śląskim w Chorzowie.Ponad setka samochodów rajdowych – od współczesnych po historyczne, widowiskowe ściganie w centrum Katowic, pod Stadionem Śląskim, a także w miejscowościach Wyry, Bestwina, Chybie i Jastrzębie-Zdrój – Rajd Śląska – najważniejsza impreza motoryzacyjna w regionie już za nieco ponad miesiąc (10-11 września).
 • Zawody pod patronatem Marszałka Jakuba Chełstowskiego są rundą mistrzostw Polski, więc na Śląsku pojawi się cała krajowa czołówka.

Rajd Śląska – kto weźmie udział?

Tak, jak w poprzednich latach w Rajdzie Śląska wezmą udział uczestnicy trzech rajdowych cykli: ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. To oznacza, że kibice będą mogli obejrzeć warte nawet milion złotych najszybsze i najbardziej zaawansowane rajdówki, jakimi można się ścigać w Polsce, a także niesamowite samochody rajdowe sprzed lat takie, jak Audi Quattro, Porsche 911, FSO Polonez 2000 C czy… Trabant 601. W 2018 roku w Rajdzie Śląska wzięło udział aż 125 załóg. W tym roku ten rekord może zostać pobity. Pełną listę uczestników poznamy w środę, 2 września.

- Przed nami mały jubileusz Rajdu Śląska, który w tym roku odbędzie się po raz piąty, a mieszkańcy województwa śląskiego ponownie będą mieli okazję zobaczyć w akcji najlepszych kierowców rajdowych w kraju – na Stadionie Śląskim, w centrum Katowic i w miejscowościach na południu województwa. To impreza, która cały czas się rozwija, więc zapraszam wszystkich do wspólnego przeżywania sportowych i motoryzacyjnych emocji – mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Rajdowcy w kotle czarownic – baza Rajdu Śląska w Chorzowie

Już po raz piąty bazą Rajdu Śląska będzie Stadion Śląski. Na wielofunkcyjnym obiekcie w Chorzowie zlokalizowany będzie park serwisowy, czyli miejsce, w którym kibice mogą z bliska zobaczyć samochody rajdowe, a także mechaników przy pracy. Przed legendarnym Kotłem Czarownic zaplanowano także zakończenie zawodów – ceremonię mety, podczas której puchary odbiorą najlepsze załogi Rajdu Śląska.

- Sport ma różne oblicza, a ambitni zawodnicy rywalizują w różnych dyscyplinach. Cieszę się, że Stadion Śląski może być domem zarówno dla piłkarzy, lekkoatletów, jak i zespołów rajdowych. W ostatnich latach kierowcy z województwa Śląskiego wielokrotnie sięgali po mistrzostwo Polski, więc Rajd Śląska to fantastyczne podkreślenie mocnej tradycji, jaką ten sport ma w naszym regionie – stwierdza Wojciech Kałuża, Wicemarszałek Województwa śląskiego.

Gdzie i kiedy będą się ścigać – program i trasa Rajdu Śląska

Piąta edycja Rajdu Śląska rozpocznie się w samym sercu Katowic – na placu Sławika i Antalla, między Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym, gdzie w piątek, 10 września o godz. 18 odbędzie się ceremonia startu, a kibice będą mogli spotkać się z zawodnikami i zobaczyć wszystkie rajdówki z bliska.

Następnie o godz. 20 pod Stadionem Śląskim ruszy ściganie w Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich, czyli pierwszy z dziewięciu odcinków specjalnych Rajdu Śląska. Kibice będą mogli zobaczyć widowiskowe przejazdy rajdowych załóg na trasie wytyczonej na błoniach stadionu (od strony AKS). Szybkie nawroty wokół beczek, poślizgi dookoła ronda i iskry sypiące się z hamulców to tylko część wieczornego spektaklu.

Na sobotę, 11 września organizatorzy przygotowali osiem prób sportowych, czyli wyłączone z ruchu i zabezpieczone odcinki, na których będą rywalizować rajdowi kierowcy i piloci. Najpierw (start o godz. 8:00) rajdowcy pojawią się na trasie w miejscowości Wyry (powiat mikołowski), a następnie w Bestwinie (OS ARCHE, od godz. 9:00, powiat bielski), Chybiu (od 9:55, powiat cieszyński) i Jastrzębiu Zdroju (od 10:55). Po przejeździe tych oesów rajdowa kawalkada wróci na Stadion Śląski, gdzie zaplanowano przerwę na serwis (od 12:37). Drugą część sobotniego etapu Rajdu Śląska otworzy odcinek w centrum Katowic, po którym zawodnicy pojadą na południe województwa, by ponownie zmierzyć się na oesach w Bestwinie (OS ARCHE, od godz. 14:50), Chybiu (od godz. 15:45) i Jastrzębiu-Zdroju (od godz. 16:45).

Finałowy odcinek specjalny Rajdu Śląska będzie rozegrany jako Power Stage. W mistrzostwach Polski to dodatkowo punktowana próba. Pięć najszybszych załóg na tym oesie zdobywa kolejne punkty do klasyfikacji ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Zakończenie rajdu i wręczenie pucharów – od godz. 18:30 na błoniach Stadionu Śląskiego.

Na cześć powstańców śląskich

Tegoroczna edycja Rajdu Śląska ponownie jest elementem obchodów 100-lecia Powstań Śląskich. 100 lat temu, w 1921 roku wybuchło III Powstanie Śląskie, które było jedną z pięciu polskich insurekcji zakończonych sukcesem. By przyczynić się do upamiętnienia tych wydarzeń, odcinek specjalny Rajdu Śląska na Stadionie Śląskim nosi nazwę Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich.

Harmonogram Rajdu Śląska 2021

– 5. runda ProfiAuto RSMP 2021

Piątek, 10 września (1 odcinek specjalny, łącznie 1,5 km)
11:00 – 15:00 – odcinek testowy (2,85 km, Bieruń – ERG)
18:00 – ceremonia startu (Katowice, plac Sławika i Antalla)
20:00 – OS 1: Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich (1,5 km, Chorzów – błonia Stadionu Śląskiego)Sobota, 

 
Sobota, 11 września (8 odcinków specjalnych, łącznie 99,51 km)
8:00 – OS 2: Wyry (6,05 km)
9:00 – OS 3: ARCHE (9,55 km, Bestwina)
9:55 – OS 4: Chybie (24,02 km)
10:55 – OS 5: Jastrzębie-Zdrój (12,41 km)
12:37 – Serwis - 30 min. (Chorzów, Stadion Śląski)
13:30 – OS 6: Katowice (1,5 km)
14:50 – OS 7: ARCHE (9,55 km, Bestwina)
15:45 – OS 8: Chybie (24,02 km)
16:45 – OS 9: Jastrzębie-Zdrój (Power Stage, 12,41 km)
18:30 – Ceremonia mety (Chorzów, Stadion Śląski)
 

Organizatorem Rajdu Śląska jest Fundacja Automobilistów.

 


Wykorzystaj urlop i wakacje na zmianę samochodu

 

 

 

Sprawdź ofertę Salonu RENT CAR w Częstochowie. 

 

Tu znajdziesz: 

SAMOCHODY Z GWARANCJĄ - VIP GWARANT! 

Salon posiada w swojej ofercie: kredyty, ubezpieczenia, możliwość realizacji zamówień indywidualnych.

RENT CAR to BEZPOŚREDNI IMPORTER SAMOCHODÓW BEZWYPADKOWYCH Z UE.


rok założenia 1994
 
 
 
Salon Samochodów Bezwypadkowych 

http://www.rent-car.auto.com.pl

Częstochowa, ul. Główna 56.

Tel. 34 324 30 72

AUTO KOMIS tel.: 601 517 788

 

 
 
 

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta