Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Dlaczego warto odwiedzić Kraków?

Kraków to jedno z najstarszych miast w Polsce. Posiada ono niezwykle interesującą architekturę i miejsca, które warto odwiedzić. Na przestrzeni lat pełnił znaczącą rolę w Polsce, a do 1795 roku był nawet jej stolicą. Podróż z Częstochowy do Krakowa nie jest skomplikowana i przejazd samochodem trwa około 1. 5 godziny. Zorganizowanie krótkiej wycieczki weekendowej nie powinno stanowić żadnego problemu.


Rynek główny i jego atrakcje

Oczywiście jednym z punktów miasta, które trzeba zobaczyć jest rynek główny. Znajduje się tam m.in.: kościół Mariacki z dwiema wieżami o różnej wysokości. Wewnątrz budowli można podziwiać słynny ołtarz Wita Stwosza. Poza tym, charakterystyczne są także Sukiennice, gdzie znajdują się stragany z rękodziełami i biżuterią. Dodatkowymi atrakcjami krakowskiego rynku są zabytkowe kamienice i wieża kościoła św. Wojciecha.


Zamek i katedra na Wawelu

Kolejnym miejsce „must see” jest wzgórze wawelskie. Znajduje się tam zamek królewski oraz katedra. Zamek był zamieszkiwany przez wielu władców Polski, a ostatecznie wpisano go na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Katedra na Wawelu jest najważniejszym kościołem w mieście. Spoczywa w niej wielu królów i władców Polski (Stefan Batory, Władysław IV Waza, August II Mocny, Jan Kazimierz Waza czy Zygmunt III Waza) oraz wybitnych Polaków (Adam Mickiewicz Juliusz Słowacki). Poza tym, w kościele znajduje się relikwiarz z prochami św. Stanisława.


Kazimierz i inne atrakcje Krakowa

Oryginalną i niezwykle klimatyczną dzielnicą Krakowa jest Kazimierz. Znajduje się tam wiele synagog, dlatego tę część miasta nazywa się żydowską dzielnicą. Warto odwiedzić to magiczne miejsce i zetknąć się z kulturą krakowskich Żydów. Innymi miejscami godnymi uwagi są m.in.: Teatr Stary – najstarszy budynek teatralny w Polsce, który został otwarty w 1799 roku. Oczywiście warto zwiedzić także Muzeum Czartoryskich, gdzie znajduje się wiele cennych dzieł europejskiej i bliskowschodniej sztuki jak obraz Leonarda da Vinci – Dama z gronostajem. Kraków może być również miejscem pośrednim w czasie dłuższej podróży. Lotnisko Balice daje możliwość odwiedzenia innych odleglejszych zakątków świata. Jeśli nawet dotarliśmy do miasta własnym pojazdem, bez problemu można go zostawić na strzeżonym parkingu: https://orangeparking.pl/dojazd, nieopodal terminala. Dojazd do parkingu nie jest skomplikowany, a cała przestrzeń podzielona jest na trzy strefy miejsc postojowych: P1, P2 i P3. Na stronie internetowej znajduje się dokładna informacja o lokalizacji parkingu, która ułatwia dotarcie na miejsce. Pozostawienie pojazdu jest bezpieczne, więc nie trzeba martwić się o samochód w trakcie dalszej podróży.

Jak widać Kraków ma wiele pięknych i ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Architektura miasta jest naprawdę interesująca i bardzo dobrze zachowana. Dla pasjonatów podróży, miasto może być jedynie przystankiem w dalszych wojażach. Lotnisko posiada bardzo dobrą komunikację z centrum miasta oraz strzeżony parking, który znacznie ułatwia organizację dłuższej wycieczki.