Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Na scenie Jura ROK Festiwal 24' w Janowie wystąpiło ponad 300. artystów

23 czerwca 2024 r. już po raz ósmy Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zorganizował plenerową imprezę „Jura ROK Festiwal”. W tegorocznej edycji rolę gospodarza i współorganizatora pełniła Gmina Janów. Przedsięwzięcie było współorganizowane przez samorządy miast i gmin: Dąbrowa Zielona, Janów, Kłobuck, Kłomnice, Koniecpol, Konopiska, Lelów, Poczesna, Przyrów, Rędziny oraz ich instytucje kultury.

Był kolorowy korowód z Orkiestrą Dętą z Dąbrowy Zielonej, finały konkursów plastycznych i "Legendy Jury", warsztaty artystyczne i stoiska z regionalnymi specjałami oraz rękodziełem.

Na festiwalowej scenie wystąpili: Zespół Ludowy „Konopielki”, Zespół Folklorystyczny „Janowianie”, Zespół Pieśni i Tańca „Przyrowskie Nutki”, Zespół Śpiewaczy KGW „Lipowianki”, Zespół Śpiewaczy KGW „Zdrowianki”, Zespół KGW „Czerwone Szpileczki”, Dziecięcy Zespół Ludowy „Mały Koniecpol”, Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Kłobucka”, Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy „Klepisko”, Zespół Śpiewaczy „Kościelanki”, Zespół Folklorystyczny „Wrzosowianie”,

Na zakończenie odbyło się widowisko smyczkowo-rockowe w wykonaniu Zespołu Need for Strings.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

 

 

 

 

Źródło: ROK Częstochowa