Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

WIELKI PIKNIK ARTYSTYCZNY „ŚWIĘTO ŚLĄSKA” – KOSZĘCIN 28 – 30 CZERWCA 2024

Od 28 do 30 czerwca, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do swojej siedziby na obchody swoich
71. urodzin. Podczas kolejnej edycji Pikniku Artystycznego „Święto Śląska” Zespół będzie także uroczyście świętował zakończenie sezonu artystycznego.

Na publiczność czeka zróżnicowany program artystyczny oraz liczne atrakcje towarzyszące, które gwarantują dobrą zabawę całym rodzinom. Nie zabraknie znakomitych muzycznych gości oraz koncertu gospodarzy - Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Świetny sposób na rodzinną inaugurację wakacji! Wstęp wolny.

Program „Święta Śląska” zwraca uwagę różnorodnością i już od pierwszego dnia każdy znajdzie coś dla siebie. W piątek (28 czerwca) imprezę zainauguruje pokaz Klubu Sportowego FiT Art (17:15),
a następnie sceną zawładną miłośnicy folkloru. Zaproszenie do Koszęcina przyjęli tańczący
i śpiewający pasjonaci z Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk” (17:45) oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Krakus” (20;30). O dobry humor na rozgrzewkę Wielkiego Pikniku Artystycznego zadba kabaret „Zdolni i skromni” (19:15).

Sobotni program (29 czerwca) rozpocznie o godz. 15:00 „Organowa wycieczka po Europie”. Na koncert w wykonaniu Huberta Maronia organizatorzy zapraszają do Kameralnej Sali Koncertowej (dawna kaplica pałacowa) w siedzibie Zespołu „Śląsk”. Na scenie głównej od godziny 16:00 wystąpią: Studio Piosenki MDK z Lublińca oraz Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet. A wieczorem rozbłyśnie prawdziwy gwiazdozbiór: duet Julia Pietrucha i Marta Zalewska (18:30), Tomasz Ørganek (20:00) i kabaret „Paranienormalni” (21:30).

Na niedzielne, muzyczne popołudnie 30 czerwca zapraszają: Szulerzy (16:10), zespół Autentikos (17:20) i Wiktor Waligóra (18:30). Gwiazdą wieczoru będą gospodarze imprezy – chór, balet i orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w swoim przebojowym repertuarze ludowo-narodowym. Koncert pt. „A to Polska właśnie” rozpocznie się o godz. 19:45. Na zakończenie „Święta Śląska” kropkę nad i postawią artyści Kabaretu Moralnego Niepokoju: Maciej Cieślak i Rafał Zbieć (21:00).

W ciągu trzech dni pikniku nie zabraknie licznych atrakcji dodatkowych. W piątek i sobotę będzie można zwiedzić pałac – siedzibę Zespołu „Śląsk”, a w nim ekspozycje dokumentujące działalność Instytucji. Wśród wystawienniczych niespodzianek znajdzie się m.in. największa koronka koniakowska na świecie, zgłoszona do Księgi Rekordów Guinessa. Będzie ją można obejrzeć w dawnej kaplicy pałacowej. Instruktorzy Zespołu „Śląsk” przygotują dla dzieci gry i zabawy edukacyjno-artystyczne. Ze swoją prezentacją pojawią się zaprzyjaźnione służby mundurowe (sobota, niedziela): 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej, Jednostka Wojskowa Komandosów z Lublińca oraz Straż Graniczna. Organizatorzy zapewniają także atrakcje kulinarne oraz liczne stoiska z pamiątkami i rękodziełem. Wstęp na „Święto Śląska” jest wolny!

Miejsce: siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, Koszęcin, ul. Zamkowa 3

Szczegóły: https://zespolslask.pl/pl/wielki-piknik-artystyczny-swieto-slaska

Piknik Artystyczny "Święto Śląska" został dofinansowany ze środków Województwa Śląskiego.

„ŚWIĘTO ŚLĄSKA 2024” – 28 – 30 CZERWCA 2024

PIĄTEK 28.06

17:15 Pokaz Klubu Sportowego FitArt

17:45 Zespół Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”

19:15 Kabaret „Zdolni i skromni”

20:30 Zespół Pieśni i Tańca „Krakus”

SOBOTA 29.06

15:00 Hubert Maroń „Organowa wycieczka po Europie” – Kameralna Sala Koncertowa (dawna kaplica)

16:00 Studio Piosenki MDK w Lublińcu

17:00 Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet

18:30 Pietrucha / Zalewska

20:00 Ørganek

21:30 Kabaret Paranienormalni

NIEDZIELA 30.06

16:10 Szulerzy

17:20 Autentikos

18:30 Wiktor Waligóra

19:45 Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny

21:00 Maciej Cieślak i Rafał Zbieć z Kabaretu Moralnego Niepokoju

Ponadto:

  • Wystawy, warsztaty, wycieczki, konkursy, smaczna kuchnia
  • Stoiska rękodzielników
  • Prezentacja Największej Koronki Koniakowskiej Świata
  • Radosne miasteczko
  • Pokaz Służb Mundurowych: 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca, Straży Granicznej
  • Stoisko NFZ oraz ZUS
  • Turniej Koszykówki Street Ball (sobota 10:00 – 16:00) * boisko w parku pałacowym

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.