Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Polak – to brzmi dumnie

 „Polak – to brzmi dumnie”

- XXV edycja Salonu Artystycznego w Gimnazjum nr 18 

 

 
 
17 listopada, w Gimnazjum nr 18 w Częstochowie,  odbyła się jubileuszowa, XXV edycja Salonu Artystycznego „Polak – to brzmi dumnie” .

Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji byli: osobisty fotograf Jana Pawła II - Arturo Mari oraz Ryszard Stefaniak - doktor nauk humanistycznych w zakresie nauczania historii, Wiceprezydent Miasta Częstochowy.

Salony Artystyczne odbywające się w Gimnazjum nr 18 w Częstochowie są już tradycją. 

17 listopada miała miejsce jego XXV, jubileuszowa edycja. 
Motto tegorocznego salonu: „Polak – to brzmi dumnie” nawiązało do patriotycznego projektu realizowanego w Roku Henryka Sienkiewicza.
Ideą corocznych Salonów Artystycznych jest uwrażliwianie młodzieży i dorosłych na odbiór dzieł artystycznych, nawiązywanie do tradycji, rozwjanie relacji Mistrz-Uczeń, promowanie uczniów zdolnych, współdziałanie ze środowiskiem artystycznym i naukowym miasta.
W rezalizację Salonu Artystycznego została włączona młodzież nie tylko a Gmnazjum nr 18, ale z całego powiatu.
Salon Artystyczny rozpoczął wielobarwny korowód postaci historycznych.
Uczniowie w strojach z różnych epok, przebrani za władców i bohaterów narodowych  przedstawili nam ważną i piękną lekcję historii.
Na scenie pojawili się między innymi: Mieszko I wraz z Dobrawą, Bolesław Chrobry, Kazimierz Wielki, Królowa Jadwiga i Jagiełło, Jan III Sobieski, Jan Henryk Dąbrowski, Józef Piłsudski. 
Nie zabrakło także  Henryka Sienkiewicza. 
Młodzi aktorzy spisali się wspaniale. Spotkanie umilił znakomity chór, śpiewający najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne. 
Gościem głównym tegorocznego Salonu Artystycznego był doktor nauk humanistycznych w dziedzinie historia, nauczyciel, zastępca prezydenta miasta Częstochowy, pan dr Ryszard Stefaniak, z którym młodzi konferansjerzy mieli przyjemność przeprowadzić wywiad. 
Wielką  niespodzianką była wizyta osobistego fotografa Jana Pawła II - Arturo Mari, który podzielił się z nami swoimi przemyśleniami na temat narodu polskiego i opowiedział o swojej pracy w Watykanie.
Podczas spotkania dokonano podsumowania wielu konkursów, m.in. plastycznego, literackiego oraz na prezentację multimedialną. 
XXV edycja Salonu Artystycznego zakończyła się uroczystymi  podziękowaniami pani Dyrektor, Henryce Sikorze oraz całemu gronu pedagogicznemu z Gimnazjum nr 18, a także zaproszonym gościom i przyjaciłom szkoły.