Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Dni Gminy Konopiska

 CZADOMAN, CHŁOPCY Z PLACU BRONI I ZBÓJE - gwiazdy tegorocznych Dni Gminy Konopiska. Dodatkowo organizowany jest JURA ROK FESTIWAL.

 

 

 

Impreza odbędzie się od 24 – 25 czerwca 2023 na Stadionie Lekkoatletycznym im. Ireny Szewińskiej.

W czasie festynu rozgrywane będą konkursy „Legendy Jury”, na najpiękniejszy wianek sobótkowy oraz poszukiwanie kwiatu paproci. Zaprezentują się też lokalne zespoły oraz szkoły i przedszkola, a wszystko to w rodzinnej atmosferze. Nie zabraknie strefy gastronomicznej i rozrywkowej.

 

 

Dni Gminy Konopiska rozpoczną się w sobotę, 24 czerwca 2023 roku o godz. 15:00. Tego dnia na scenie wystąpią zespoły z gmin partnerski w ramach JURA ROK FESTIWAL, Krzysztof Drydna wraz z Michałem Roratem i Sebastianem Janikiem oraz gwiazda wieczoru CZADOMAN. Po koncertach nastąpi odpalenie sobótki czyli największego ogniska w okolicy. Świętowanie tego dnia zakończy dyskoteka z ONE MAN SHOW – Paweł Kulej oraz pokaz sztucznych ogni.

 

 

Dzień później, od godz. 15.00, rozpoczną się prezentacje artystyczne grup tanecznych i wokalnych ze szkół i przedszkoli oraz zespołów z terenu Gminy Konopiskach. Wieczór na scenie rozpoczną po góralsku ZBÓJE, a po nich rokowo zabrzmią CHŁOPCY Z PLACU BRONI. Niedzielną imprezę zakończy duet Blanche & Michael.

Organizatorami Dni Gminy Konopiska są: Gmina Konopiska, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie i Gminne Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach.