Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

"INDU–BAL” – INDUSTRIADA 2019 za nami

8 czerwca 2019 r. Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Muzeum Częstochowskie oraz Muzeum Historii Kolei byli organizatorami Industriady – wyjątkowego wydarzenia promującego Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Jest to największy, prestiżowy festiwal kultury dziedzictwa poprzemysłowego w Europie Środkowo-Wschodniej.

Hasło przewodnie tegorocznej Industriady brzmiało: „Indu-Bal". Stąd połączenie artystycznego programu ze zwiedzaniem Muzeum Górnictwa Rud Żelaza, Muzeum Historii Kolei i Muzeum Produkcji Zapałek. W obiektach na wszystkich chętnych czekały dodatkowe atrakcje: wystawy, pokazy, projekcje filmów, a także przygody ze zdobywaniem pieczęci czy wybijaniem pamiątkowej monety.

W parku im. S. Staszica odbyła się zabawa w stylu dawnych potańcówek i dansingów oraz występy Częstochowskiego Teatru Tańca i wrocławskiego Teatru „Na Walizkach”. Na zakończenie odbyły się koncerty zespołów MAKABUNDA i BABU KRÓL & SMUTNE PIOSENKI oraz warsztaty taneczne Swing City z Katowic.
Jak co roku Industriadzie towarzyszyły przejazdy zabytkowymi autobusami i drezyną.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

ROK