Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Dziadek do orzechów

 

"Dziadek do orzechów" w wykonaniu artystów 

Royal Russian Ballet

 
 
Royal Russian Ballet 
 
22.11.2016 
godz.19.00
 
Filharmonia 
Częstochowska  
Dziadek do orzechów
 
 "Dziadek do orzechów" to jeden z najbardziej znanych baletów na świecie. 
To ponadczasowe przedstawienie, które powraca na sceny teatrów każdego roku, w okolicach świąt Bożego Narodzenia.
 Spektakl ten w sposób szczególny przybliża nam, poprzez fabułę i cudowną muzykę Piotra Czajkowskiego, nastrój i fantastykę tego święta. 
Otóż mała dziewczynka, Klara, dostaje w prezencie dziadka do orzechów. Po zabawie, tańcach wokół choinki zapada w sen. Dziadek do orzechów przeistacza się w pięknego księcia Koklusza. Ożywają również ołowiane żołnierzyki, lalki i inne zabawki. Pojawiają się myszy (ze swoim królem), gnomy, śnieżynki. Pojawia się też Wieszczka Cukrowa, Mistrz Ceremonii, tancerki i tancerze, a książę Koklusz zaprasza Klarę w fantastyczną podróż. Razem wędrują przez Krainę Słodyczy, gdzie wszystko jest barwne, pachnące, smakowite i panuje ogólna radość. Rozpoczynają się popisy symbolizujące różne smakołyki: czekolada - Taniec hiszpański, kawa - Taniec arabski, herbata - Taniec chiński, rosyjski (Trepak) oraz walc kwiatów. W końcu jednak Klara budzi się trzymając w ramionach nie księcia ale dziadka do orzechów. Balet ten jest pełen radości i skrywanych lęków, oczekiwań i rozczarowań, odkrywa przed widzem tajniki świata dziecięcej wyobraźni. Muzyka zaś oddaje jej nieprzemijający czar. Tej muzyki nie da się opisać tylko słowami.
Zapraszamy!
 

 

 
 
 
 

KONKURS! 

Wygraj zaproszenie do Filharmonii Częstochowskiej na balet: "Dziadek do orzechów"

 

Każdy, kto przyśle do nas e-mail na adres redakcja@czest.info z hasłem: "Dziadek do orzechów"" w temacie,  weźmie udział w losowaniu zaproszeń.

 

Prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu. 

Na maile czekamy do niedzieli 20 listopada.

Zwycięzców powiadomimy zwrotnie mailem lub sms-em w poniedziałek.

 

 Źródło: materiały organizatora