Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

IX Piknik Leśno-łowiecki "CIETRZEWISKO'"

 
ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „ŚLĄSK” ZAPRASZA NA
IX PIKNIK LEŚNO – ŁOWIECKI „CIETRZEWISKO”
 
 
11 i 12 sierpnia Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do swojej siedziby na dziewiątą edycję familijnego Pikniku Leśno-Łowieckiego „Cietrzewisko”. Impreza o charakterze edukacyjno-ekologicznym jest inspirowana bogactwem koszęcińskiej przyrody oraz tradycji leśno-łowieckich, kultywowanych w tym regionie. Wstęp wolny.
Organizatorem Pikniku jest Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach, Polskim Związkiem Łowieckim, Nadleśnictwem Koszęcin oraz Gminą Koszęcin. Patronat honorowy objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych pan Andrzej Konieczny.
To już dziewiąta edycja popularnej imprezy, która swoim niepowtarzalnym klimatem przyciąga do siedziby Zespołu „Śląsk” wielu miłośników lasu i kultury łowieckiej. Bogaty program dwudniowego pikniku pozwala bliżej poznać pracę leśników oraz leśno-łowieckie tradycje, gwarantując zarówno walory edukacyjne, jak i doskonałą zabawę w plenerze.
W pierwszym dniu „Cietrzewiska” gwiazdą wieczoru będzie gospodarz imprezy - Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, w jednym z pierwszych koncertów po wakacyjnej przerwie. Jak co roku do muzycznego współzawodnictwa staną także sygnaliści w ramach VIII Śląskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej. Przesłuchania odbędą się w sobotę, w Pawilonie im. Elwiry Kamińskiej w siedzibie Zespołu „Śląsk”, od godz. 9:00. Na koncert laureatów zapraszamy tego samego dnia o godz. 15:00. Wśród innych, muzycznych atrakcji „Cietrzewiska” koncerty gwiazd śląskiej sceny rozrywkowej, wśród nich: Grzegorz Poloczek, Blue Party
i Kwaśnica Bawarian Show. Znanych i lubianych przebojów w ich wykonaniu będzie można posłuchać w niedzielę, 12 sierpnia.
Tradycyjnie „Cietrzewisku” towarzyszą również najlepsi drwale, których widowiskowe zawody w ramach Mistrzostw Polski Drwali rozpoczną się w niedzielę od godziny 8:30
i potrwają aż do 17:30. W tym roku po raz drugi zobaczymy także rywalizację w timbersport czyli zawody w cięciu i rąbaniu drewna siekierkami Stihl. Na Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników Stihl Timbersports zapraszamy w sobotę o godz. 16:00. Także w sobotę, ale nieco wcześniej, bo o godz. 13:30 w ramach Regionalnych Dni Lasu, zostanie posadzony „Dąb Niepodległości”.
Wśród dodatkowych atrakcji m.in. stoiska promocyjno-edukacyjne Lasów Państwowych oraz zajęcia edukacyjne prowadzone przez leśników i pracowników Zespołu „Śląsk”. Będzie można zobaczyć wystawę trofeów Koła Łowieckiego „Dąbrowa” z Koszęcina, a także wystawę pamiątek i trofeów Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej. Po raz pierwszy zaproszenie na „Cietrzewisko” przyjęli krakowscy Bracia Kurkowi, którzy przyjadą ze swoją wystawą pamiątek. W parku odbędzie się pokaz rzeźbienia w drewnie, przyjadą także drwale z Białorusi, którzy gościnnie zaprezentują swój kunszt. Nie zabraknie stoisk rękodzielników, stoisk wystawienniczych producentów sprzętu do obróbki drewna oraz znakomitej kuchni śląskiej i myśliwskiej pod hasłem „Dobre z lasu”. 
Poniżej szczegółowy program imprezy:
 
IX Piknik Leśno - Łowiecki „Cietrzewisko”
11-12 sierpnia 2018 roku
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie, ul. Zamkowa 3
 
 
SOBOTA - 11 sierpnia
9:00
- VIII Śląski Festiwal Muzyki Myśliwskiej oraz Konkurs Sygnalistów Myśliwskich – Pawilon im. Elwiry Kamińskiej
13:30 - Regionalne Obchody Dni Lasu, sadzenie „Dębu Niepodległości”
15:00 - Galowy koncert wraz z ogłoszeniem wyników Konkursu Sygnalistów Myśliwskich oraz VIII Śląskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej – scena na dziedzińcu
16:00 - XV Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników Stihl TIMBERSPORTS – scena plenerowa
20:30 - Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „ŚLĄSK” im. Stanisława Hadyny  - „A to Polska właśnie” – scena na dziedzińcu
NIEDZIELA - 12 sierpnia
8:30 - Oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski Drwali
9:00- Konkurencje w ramach Mistrzostw Polski Drwali - Zespół Pałacowo-Parkowy
11:00 - Msza św. Hubertowska w kościele św. Trójcy w Koszęcinie    
14:00 - Grzegorz Poloczek – scena na dziedzińcu
15:00 - Mistrzostwa Polski Drwali – okrzesywanie – Zespół Pałacowo-Parkowy
16:30 - Blue Party – scena na dziedzińcu
17:30 - Mistrzostwa Polski Drwali – uroczysta dekoracja – scena na dziedzińcu
18:30 - Kwaśnica Bawarian Show – scena na dziedzińcu


Dodatkowe atrakcje:
 
  • Stoiska promocyjne i edukacyjne Lasów Państwowych
  • Pyszna kuchnia śląska, pokaz i degustacja tradycyjnej kuchni myśliwskiej „Dobre z Lasu”
  • Pokaz rzeźbienia w drewnie
  • Wystawa trofeów Koła Łowieckiego „Dąbrowa” w Koszęcinie
  • Wystawy pamiątek i trofeów Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej
  • Wystawa pamiątek Bractw Kurkowych okręgu krakowskiego
  • Aleja rękodzielników
  • Występ gościnny drwali – reprezentacja Białorusi
  • Stoiska wystawiennicze: Husqvarna, Makita i Stihl
  • Stoiska edukacyjne
 
WSTĘP WOLNY!