Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 
Promed. Czas na wzrok 40+
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

 

Filharmonia Częstochowska zaprasza w styczniu!

 Niedziela 9.01.2022, godz. 18.00 Sala koncertowa

„W RYTMIE WALCA” KONCERT NOWOROCZNY

 

 

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej

Wioletta Białk – sopran

Anita Maszczyk - sopran

Adam Klocek - dyrygent

Dominika Kowalczyk, Marcin Kiszteliński - tancerze

 

Tanecznymi rytmami "na trzy" rozpoczniemy w Filharmonii Nowy  2022 Rok. Artyści zaproszą nas do walców tak różnych, jak różne bywają dni całego roku. Usłyszymy więc porywające i żywe walce wiedeńskie, spokojne i romantyczne angielskie, nastrojowe francuskie i powolne bostony. Artyści sięgną nie tylko do repertuaru "króla walców" Johanna Straussa, usłyszymy też niezapomniane walce z oper Gounoda czy Pucciniego, operetek Lehara. Dopełnieniem będzie para taneczna, która zaprezentuje się na scenie w mistrzowskich układach. Nie zabraknie noworocznego toastu.

 

Bilety: 100 zł (normalny), 85 zł (ulgowy), 70 zł (UTW) do nabycia w kasie Filharmonii oraz na stronie www


 

Środa 12.01.2022, godz. 18.50 Sala kameralna

AKADEMICKI KONCERT KAMERALNY

 

 

 

Wystawa

TERRA MORTUUM Agnieszka Półrola (Katedra Grafiki, UJD)

 

Wykład
„Kamaf tut całym sercem - miro pszał i duszą” dr hab. Adam Olech, profesor UJD (Katedra Filozofii UJD)

 

Koncert

Michał Maślak – saksofon Justyna Jażdżyk – fortepian (Wydział Edukacji Muzycznej, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy)

 

W programie: William Grant Still, Andre Waignein, Karol Szymanowski, Marcin Kopczyński, Erwin Schulhoff

 

Bilety: 19 zł (normalny), 16 zł (ulgowy) do nabycia w kasie Filharmonii oraz na stronie www


 

Niedziela 16.01.2022, godz. 17.30 Kościół rektoracki, Aleja NMP 56

KONCERT KOLĘD

 

 

 

Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum

Janusz Siadlak - dyrygent

ks. Mikołaj Węgrzyn - prowadzenie

_________________________________________________________________
Niedziela 23.01.2022, godz. 17.00 Kościół pw. Nawiedzenia NMP, ul. Okólna 113

KONCERT KOLĘD

 

Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum

Janusz Siadlak - dyrygent

Dariusz Madejski - prowadzenie

 

Czas kolędowanie trwa. Zapraszamy na dwa KONCERTY KOLĘD w wykonaniu Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod dyrekcją Janusza Siadlaka w częstochowskich świątyniach. Zaprezentuje on specjalny świąteczny program pieśni i kolęd bożonarodzeniowych z całego świata. Przeniesiemy się do gorącej Argentyny oraz rozświetlonych lampkami Stanów Zjednoczonych z ich świątecznymi piosenkami. Dzięki muzyce powędrujemy również daleko na wschód. Podczas koncertu wykonawcy zabiorą Państwa również w podróż po naszej rodzimej ziemi prezentując kolędy, które wszyscy znamy, ale również takie, które popularne są w konkretnych regionach Polski.

 

Wstęp za okazaniem wejściówek, dostępnych w Kasie Filharmonii, odpowiednio od 10 stycznia (koncert w Kościele rektorackim) i od 17 stycznia (koncert w Kościele Nawiedzenia NMP)


Piątek 21.01.2022, godz. 19.00 Sala koncertowa

BOLERO

 

 

 

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej

Juan Carlos Lomonaco -  dyrygent

 

Nikołaj Rimski-Korsakow – Capriccio espagnol op. 34

Maurice Ravel - Pavane pour une infante défunte

Maurice Ravel - Boléro

oraz muzyka meksykańska

 

Boléro, czyli najsłynniejsze crescendo na orkiestrę (a i jeden z najpopularniejszych motywów w muzyce klasycznej wszechczasów) powstało w 1928. Jego autorem jest francuski kompozytor Maurice Ravel, który swoją kompozycje nazywał również studium instrumentacji. Sceniczna premiera Bolera, z Idą Rubinstein (muzyka powstała właśnie na zamówienie zaprzyjaźnionej z kompozytorem tancerki), odbyła się w Operze Paryskiej 22 listopada 1928. Przedstawiona była jako taniec młodej Hiszpanki na stole stojącym pośrodku gospody, pośród siedzących przy winie wieśniaków, którzy początkowo nie zwracają na nią uwagi, ale w miarę narastania muzyki i coraz większej ekspresji tancerki podchodzą i urzeczeni stają wokół. W tempie dwukrotnie wolniejszym od ludowego tańca hiszpańskiego o tej samej nazwie, Bolero ma formę prostych wariacji. Przez mniej więcej kwadrans dynamika narasta, choć rozwija się tylko jeden, 18-taktowy temat, grany coraz głośniej kolejno przez różne instrumenty przy wtórze jednostajnego werbla. Po zaprezentowaniu tematu kolejno przechodzą one do akompaniamentu i w finale gra ich naraz 26. Utwór odłączony od baletowego oryginału nie od razu zawojował sale koncertowe, ale z czasem stawał się jednym z najchętniej wykorzystywanych motywów klasycznych w kulturze popularnej, m.in. w filmach i reklamach.
W programie wieczoru znajdzie się również: Pawana na śmierć infantki Ravela, Kaprys hiszpański Rimskiego-Korsakowa oraz muzyka z rodzinnego kraju dyrygenta.

 

Juan Carlos Lomonaco – meksykański dyrygent, dyrektor muzycznym i artystycznym Yucatan Symphony Orchestra. Ukończył studia dyrygentury w Curtis Institute of Music pod kierunkiem Otto-Wernera Muellera. Studiował także u Charlesa Brucka w The Pierre Monteux School i na Uniwersytecie w Montrealu, gdzie jego nauczycielem był Marc David.

Pełnił funkcje dyrektora muzycznego orkiestr: Carlos Chavez Symphony, IPN Symphony, National Conservatory Symphony oraz The Mexico-Philadelphia Ensemble w USA. W roku 1994 Maestro Lomonaco pełnił funkcję dyrygenta-asystenta w The Domaine Forget Academy of Music w Kanadzie. Jest założycielem i dyrygentem zespołu Ensamble Iberoamericano w Madrycie.

Już w wieku lat 17 współpracował, jako instrumentalista i jako dyrygent, z rozmaitymi zespołami muzycznymi, a w wieku lat 23 debiutował z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Meksyku, z którą pracował dwa lata  jako dyrygent-asystent.

Na polu międzynarodowym dyrygował gościnnie takimi orkiestrami jak: Krasnojarska Orkiestra Symfoniczna, Polska Orkiestra Kameralna, Radomska Orkiestra Kameralna i Orkiestra Filharmonii w Kaliszu, Orkiestra Symfoniczna w Vojvodinie, Orchestra Filarmonia Veneta, Fondi Festival Orchestra we Włoszech, Gaia Philharmonic w Portugalii, Simon Bolivar Symphony w Wenezueli, Narodowa Orkiestra Symfoniczna w Peru i Filharmonia w Limie, Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Ekwadoru, Domain Forget Academy w Kanadzie oraz orkiestrami w USA: Salt Lake Symphony, Garland Symphony, Arlington Symphony, Las Colinas Symphony, Longy Symphony Orchestra. The Sherbrooke Youth Symphony Orchestra.

W ojczystym Meksyku prowadzi regularnie takie zespoły, jak między innymi: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Meksyku, Filharmonia Mexico City, Opera Theatre Orchestra of Fine Arts, Filharmonicy UNAM, Fine Arts Chamber Orchestra, orkiestry filharmonii Queretaro, Jalisco, orkiestry symfoniczne Guanajuato, Xalapa, Aguascalientes czy orkiestra kameralna Coahuila.

Jego szeroki repertuar dyrygencki obejmuje różne dziedziny, w tym operę (m.in. Carmen, Cyrulik Sewilski, Traviata, Cyganeria, Napój miłosny, Samson i Dalila, Cesarz Atlantydy), balet (Dziadek do orzechów, Don Kichot, Eugeniusz Oniegin, Kopciuszek, Carmina Burana), muzykę symfoniczną, muzykę kameralną, koncerty multimedialne.

Ostatnio magazyn „Mexican Leaders” umieścił go na liście „300 najbardziej wpływowych postaci w Meksyku”.

 

Bilety: 45 zł (normalny), 38 zł (ulgowy), 20 zł (UTW) do nabycia w kasie Filharmonii oraz na stronie www


Piątek 28.01.2022, godz. 19.00 Sala koncertowa

INAUGURACJA ROKU BRONISŁAWA HUBERMANA

 

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej

Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum

Janusz Siadlak - przygotowanie chóru

Tomasz Kulisiewicz – skrzypce

Zofia Kulisiewicz – wiolonczela

Adam Szerszeń - baryton

Adam Klocek – dyrygent

 

Johannes Brahms – Koncert podwójny a-moll op. 102

Gustav Mahler – 3 pieśni z cyklu „Des Knaben Wunderhorn”

Leonard Bernstein – Chichester Psalms

 

Rok 2022 jest wyjątkowym w kalendarzu Filharmonii Częstochowskiej. Właśnie w tym roku przypadają dwie okrągłe rocznice związane z naszym patronem, wybitnym skrzypkiem Bronisławem Hubermanem. 140 lat od jego urodzin i 75 od daty śmierci to okazja by jeszcze bliżej poznać niezwykłą postać Hubermana, który wyraźnie zaznaczył swoją obecność nie tylko w świecie muzycznym, ale także społeczno-politycznym. Inauguracją tego niezwykłego roku będzie uroczysty koncert z udziałem obydwu zespołów artystycznych Filharmonii oraz solistów pod dyrekcją dyrektora Adama Klocka. Na zróżnicowany repertuar koncertu złożą się wyjątkowe dzieła Brahmsa, Mahlera i Bernsteina.

Johannes Brahms napisał Koncert podwójny a-moll dla dwóch muzyków – skrzypka Józefa Joachima (nauczyciela Bronisława Hubermana) oraz wiolonczelisty Roberta Hausmana. To ostatni utwór symfoniczny tego kompozytora, przez kolejne i ostatnie 10 lat życia skupił się on na komponowaniu muzyki kameralnej. Koncerty instrumentalne Brahmsa mają bardzo symfoniczny charakter, niespotykanie rozbudowane partie orkiestrowe czasem niemal mają przewagę nad instrumentami solowymi. Podobnie jak inne dzieła symfoniczne także i ten Koncert bardzo mocno zakorzeniony jest w niemieckiej tradycji Bacha i Beethovena, w którą Brahms wplata motywy muzyki ludowej. 

Tajemnicze historie, niesamowite zdarzenia, tragizm ludzkiej egzystencji, a wszystko zaprawione lokalnym, niemieckim kolorytem – to problematyka zbioru Des Knaben Wunderhorn, kolekcji tekstów kilkuset pieśni ludowych, opublikowanych w latach 1805-1808 przez Achima von Arnim i Clemensa Brentano. Teksty pieśni pochodziły z różnych czasów, od średniowiecza do XVIII wieku, traktowały też o rozmaitych problemach. Można wśród nich odnaleźć tematykę miłosną, wojskową, podróżniczą, część pieśni przedstawiała świat z perspektywy dziecięcej, a niektóre miały charakter poważniejszy, filozoficzny czy eschatologiczny. Ten zbiór stał się niewyczerpalnym źródłem tekstowym dla kompozytorów niemieckiej pieśni romantycznej – dla Mendelssohna, Schumanna, Loewego czy Brahmsa. Również Mahler zainteresował się tą kolekcją i wielokrotnie sięgał po zawarte w niej teksty.

Chichester Psalms to rozbudowana kompozycja Leonarda Bernsteina opatrzona dedykacją: „Zamówione przez wielebnego Waltera Husseya, dziekana katedry w Chichester w Sussex, na festiwal w 1965 roku i zadedykowane z wdzięcznością Cyrylowi Salomonowi”. Na słowa składają się opracowane przez kompozytora hebrajskie teksty wzięte z Księgi Psalmów. Chichester Psalms to utwór melodyjny, tonalny ale jednocześnie współczesny. Stosowanie licznych powtórzeń jest nawiązaniem do rytmu liturgicznych obrzędów. Od czasu światowej premiery w 1965 roku pod dyrekcją samego kompozytora, stało się jasne, że Bernstein stworzył utwór wyjątkowy w jego artystycznym dorobku: połączenie biblijnej hebrajskiej poezji i chrześcijańskiej tradycji chóralnej tworzy muzyczny obraz nadziei kompozytora na braterstwo i pokój.

 

Bilety: 45 zł (normalny), 38 zł (ulgowy), 20 zł (UTW) do nabycia w kasie Filharmonii oraz na stronie www


Projekt afiszów: Dariusz Madejski / Filharmonia Częstochowska


KASA FILHARMONII tel. 795 451 438 czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-19.00


Fanpage Filharmonii www.facebook.com/FilharmoniaCzestochowska/
Kanał YouTube Filharmonii https://bit.ly/FilharmoniaCzestochowska_yt
Profil Instagramowy Filharmonii www.instagram.com/filharmonia.czestochowska/
Więcej szczegółów oraz sprzedaż i rezerwacja biletów online na www.filharmonia.com.pl  
Impresariat Filharmonii tel. 34 324 18 54

 

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta