Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 
Promed. Czas na wzrok 40+
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

 

Dwa Oblicza Muzyki Polskiej - 21 X 21 - Koncert premierowy

 Dwa oblicza muzyki polskiej.

 

 

„Otóż – mówiąc najprościej – Andrzej Koszewski stwierdził, że zespół chóralny posiada analogiczne możliwości w zakresie kształtowania barwy brzmienia, jak orkiestra symfoniczna, i można go traktować podobnie, choć z zachowaniem pełnego szacunku dla ludzkiego głosu, w estetyce określonej przez dobry smak i dążenie do utrzymania efektu dźwiękowego w ramach sztuki wysokiej i będącego do zaakceptowania również dla słuchacza Palestriny, czy Bacha. Dlatego wszystkie niestandardowe środki artykulacyjne, a także gwizd i szept, często biorący się z wykorzystania właściwości języka polskiego, dość powszechnie uważanego za „szeleszczący”, użyte są w sposób przemyślany i w pełni uzasadniony, nigdy dla samego efektu jako takiego.” – pisze prof. Maciej Negrey w opisie płyty „Andrzej Koszewski – Choral Works,  czwartej już płyty z cyklu „Antologia polskiej twórczości a cappella”, którą od roku 2018 r. wydaje Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod dyrekcją dr Janusza Siadlaka.

Koncert premierowy „Dwa oblicza polskiej muzyki”, który obędzie się 21 października w ramach „Czwartkowych Wieczorów z Chórem” to starcie dwóch bardzo odmiennych twórców polskiej muzyki XX wieku, których twórczość na płytach uwiecznił w tym roku Chór Filharmonii Częstochowskiej – wspomnianego Andrzeja Koszewskiego i Juliusza Łuciuka – krakowsko-częstochowskiego kompozytora, który zmarł 17 października ubiegłego roku.

W kontrze do orkiestry ludzkich głosów tworzonej przez Koszewskiego zabrzmi klasyczne Vesperae in Assumptione Beatae Mariae Virginis Łuciuka, które stanowi wspaniałą wizytówkę kompozytora. Łuciuk w swoich Nieszporach pokazał dokładnie to do czego sięgać w swojej twórczości kochał najbardziej - tradycję wiary. Wykorzystanie cytatów chorałowych, spokój płynący z każdej części dzieła, a także umiejętne tworzenie mistycznej aury średniowiecza tworzy dzieło kompletne i spójne. Wyjątkowe nie tylko dla naszej rodzimej kultury, ale dla całej europejskiej spuścizny muzyki sakralnej.

Chór Filharmonii Częstochowskiej wydał w tym roku dwie płyty z cyklu „Antologia polskiej twórczości a cappella” mając tym samym na swoim fonograficznym koncie już 5 monograficznych albumów z dziełami polskich kompozytorów.  „Dwa oblicza muzyki polskiej” to wspaniała okazja, aby zapoznać się z twórczością dwóch wybitnych polskich kompozytorów, porównać, dostrzec różnice i wielkie możliwości ludzkiego głosu w kreowaniu muzyki.

 

 

Zapraszamy www.Czest.Info

 

 

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta