Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Weekend z modą w Galerii Jurajskiej

Marcelina Zawadzka i Viola Piekut szukały modelek, a Maja Sablewska doradzała jak się ubierać
W castingach do konkursu dla modelek Schwarzkopf THE LOOK OF THE YEAR 2014, które odbyły się w sobotę (12 kwietnia) w częstochowskiej Galerii Jurajskiej, zgłosiło się aż 39 dziewczyn. Przyszłe kandydatki na modelki oceniały Marcelina Zawadzka – Miss Polonia 2011 i prowadząca program „Projektanci na start” na FOX Life, Viola Piekut – projektantka mody oraz Marysia Stępień, laureatka ubiegłorocznego konkursu Schwarzkopf THE LOOK OF THE YEAR. Na wybiegu dziewczyny prezentowały się m.in. w kostiumach kąpielowych, sukniach z najnowszej kolekcji Violi Piekut i ubraniach marek, których sklepy znajdują się częstochowskim centrum handlowym oraz w butach na wysokich obcasach.
Jury zachwyciło osiem dziewczyn i to właśnie one wezmą udział w ogólnopolskim półfinale konkursu Schwarzkopf THE LOOK OF THE YEAR 2014. Pierwsze miejsce zajęła Patrycja Nowak, drugie Aleksandra Kielan, a trzecie Klaudia Radek. Natomiast pozostałe pięć: Karolina Karczmarczyk, Katarzyna Malina, Marta Caban, Kamila Predko i Aleksandra Głowacka otrzymały tzw. dzikie karty.
Natomiast w niedzielę Maja Sablewska – doradca wizerunkowy i prowadząca program „Sablewskiej sposób na modę” doradzała kobietom m.in. w jaki sposób mogą zmienić swój styl ubierania, by podkreślić swoją urodę i ukryć zbędne kilogramy oraz pokazała obowiązujące w modzie trendy. Publiczność miała okazję obejrzeć pokazy kolekcji m.in. takich marek jak: SIMPLE, C&A, TATUUM, BADURA, KAZAR, PANDORA oraz BY DZIUBEKA.
Nawet najmłodsi w miniony weekend mogli przenieść się w świat mody i zaprojektować kreacje w specjalnie przygotowanej dla nich mini pracowni. Natomiast dzieci, które marzą o modelingu, mogły wziąć udział w sesji fotograficznej jako modele i modelki.
Podczas weekendu z modą w Galerii Jurajskiej nie zabrakło młodych artystów z Częstochowy. Na scenie zaśpiewali Agata Dziarmagowska, która bierze udział w czwartej edycji muzycznego programu X Factor oraz Marcin Czerwiński, półfinalista szóstej edycji Must Be The Music. 
W sobotę i niedzielę Galerię Jurajską odwiedziło 50 tys. klientów.