Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Maraton Pisania Listów Amnesty International 2017

Już po raz piąty w naszej szkole został zorganizowany Maraton Pisania Listów Amnesty International.

Akcja ta jest organizowana w okolicach 10 grudnia na całym świecie, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka Jej celem jest wspieranie więźniów sumienia, czyli osób więzionych, prześladowanych i torturowanych za swoje przekonania. 

W tym roku było 10 bohaterów m.in.: Ni Yulan – Chiny. skazana na bezdomność za obronę praw lokatorów, Mahadine –Czad, za publikację posta na Facebooku, MILPAH Ruch Niepodległości Rdzennej Ludności –Honduras, którzy ryzykują życiem w obronie swojej ziemi. 
Najwięcej listów napisaliśmy w obronie „ Dziesiątki ze Stambułu” uwięzionych za wyrażanie odmiennych poglądów niż rząd w Turcji.
 W sobotni wieczór 09 grudnia 2017r. w godz. 15.00 – 22.00 uczniowie, absolwenci oraz gościnnie uczniowie z SP 36 w Częstochowie pod opieką mgr Joanny Siorek oraz nauczyciele: wicedyrektor mgr Lidia Kapkowska, mgr Agnieszka Czubat, mgr Marzena Milejska, mgr Małgorzata Jarkiewicz mgr Ewelina Kamińska, mgr Alicja Ostalska, mgr Joanna Piątkowska, mgr Miłosława Pasternak, mgr Elżbieta Suchańska, mgr Sławomir Siorek, mgr Mirosława Wtorkowska, pisali listy wspierając międzynarodową akcję. 
W trakcie maratonu odbyły się gry i zabawy sportowe. W miłej atmosferze pokrzepieni słodyczami napisaliśmy 616 listów, które trafią do różnych zakątków świata. Organizatorem Maratonu była opiekunka Samorządu Uczniowskiego mgr Agnieszka Szczepaniak. 
Takie akcje aktywizują młodzież do działań na rzecz więźniów sumienia i przestrzegania praw człowieka we współczesnym świecie.
 Z niecierpliwością czekamy na następny maraton. Warto dodać, że przez cały rok można wspierać działania na rzecz praw człowieka włączając się w akcje Amnesty International.