Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Policja

Subskrybuje zawartość Komenda Miejska Policji w Częstochowie - Aktualności
Aktualności
Zaktualizowano: 16 godzin 54 min. temu

Bezpiecznie nad wodą - "Misie i dzieci toną po cichu"

24 czerwca, 2022 - 15:00
W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” rozpoczęła się dziś akcja częstochowskiej prewencji dotycząca bezpieczeństwa nad wodą „Misie i dzieci toną po cichu”. Ma on na celu przypominać opiekunom wypoczywającym nad wodą, jak ważne jest bezpieczeństwo i co możemy zrobić, by te wakacje dla każdego były udane i bezpieczne. Apelujemy o rozsądek. Piłeś?! Nie wchodź do wody! Opiekujesz się dziećmi? Nie pij!


Bądźmy bezpieczni w wakacje!

24 czerwca, 2022 - 12:00
Przed nami wakacje i czas wolny dla nas i naszych dzieci. To wyjątkowy moment, w którym możemy zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na chwilę, odpocząć od tego trudnego czasu, który nam towarzyszył. Aby w pełni wykorzystać uroki odpoczynku, musimy pamiętać o bezpieczeństwie własnym i naszych bliskich. Pakując walizki czy plecaki, nie zapomnijmy zabrać zdroworozsądkowego myślenia.


Areszt dla recydywisty za kradzież rozbójniczą

23 czerwca, 2022 - 12:00
Policjanci z Kłomnic wspólnie z kryminalnymi z KMP w Częstochowie zatrzymali 39-letniego mieszkańca gminy Rędziny, który dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów w powiecie częstochowskim. Ponadto kierował kradzionym pojazdem na zakazie i znajdując się pod wpływem narkotyków. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że kolejne 3 miesiące spędzi teraz areszcie.


Jednośladem bezpiecznie do celu – karta rowerowa. Zapraszamy na egzamin praktyczny

23 czerwca, 2022 - 08:00
Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, a słoneczne i pogodne dni zachęcają do rekreacji na świeżym powietrzu. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, którzy planują przejażdżki rowerem policjanci z Częstochowy wspólnie z WORD w Częstochowie i Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Scout zapraszają na „Wakacyjną podróż rowerem”. Podczas eventu uczestnicy będą mieli możliwość zaliczyć część praktyczną egzaminu na kartę rowerową.


Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie – zakończenie II edycji „Drogowskazu dla młodych”

23 czerwca, 2022 - 07:00
„Drogowskaz dla młodych” zakończył się w ubiegłą niedzielę. Na Torze Fiata w Bieruniu rywalizowało 6 uczniów z częstochowskich szkół średnich. Oprócz doskonałej zabawy, młodzi kierowcy zdobyli garść przydatnych informacji i doskonalili swoje umiejętności prowadzenia pojazdu. Nagrody wręczył mł. insp. Mariusz Strzelecki Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie.


Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą... w Parku Lisinieckim

22 czerwca, 2022 - 12:00
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wspólnie z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym z Częstochowy zapraszają w najbliższy piątek o godz. 11.30 do Parku Wypoczynkowego Lisiniec. Tego dnia w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” rozpocznie się akcja częstochowskiej prewencji dotycząca bezpieczeństwa nad wodą „Misie i dzieci toną po cichu” wraz z pokazem ratownictwa wodnego. Zapraszamy mieszkańców oraz przedstawicieli mediów.


Fałszywi policjanci wciąż oszukują… Kobieta wyrzuciła 57 tys. zł przez balkon

22 czerwca, 2022 - 11:00
W ostatnim czasie wzrosła liczba telefonów wykonanych przez oszustów podających się za członka rodziny lub za policjanta. Od początku czerwca przestępcy próbowali okraść w ten sposób 19 mieszkańców Częstochowy - 5 z nich dało się nabrać i straciło łącznie prawie 130 tys. zł. Apelujemy o ostrożność w kontaktach z obcymi.


Punkt kontroli autokarów

22 czerwca, 2022 - 07:00
Dla wielu osób wakacje to czas wyjazdów na zorganizowane wczasy, obozy czy kolonie. Prosimy organizatorów wypoczynku dla dzieci, ich opiekunów i rodziców o odpowiednio wcześniejsze informowanie, z co najmniej 5 dniowym wyprzedzeniem, o konieczności podjęcia czynności kontrolnych autokarów.


Zaginona 13-latka z Częstochowy - odnaleziona.

21 czerwca, 2022 - 08:00
Komisariat I Policji w Częstochowie prowadził poszukiwania zaginionej 13-letniej Laury S., która oddaliła się z miejsca zamieszkania. Nastolatka została odnaleziona w dniu dzisiejszym na terenie miasta Częstochowy. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dziękujemy przedstawicielom mediów i społeczeństwu za zaangażowanie i pomoc w poszukiwaniach. Prosimy o usunięcie ze swoich zasobów komunikatu o zaginięciu


Safe in Poland - bezpiecznie z blachowiańskimi policjantami

20 czerwca, 2022 - 08:00
Sytuacja za wschodnią granicą spowodowała, że do Polski przyjechało wielu uchodźców z Ukrainy. Policjanci podczas codziennej służby chronią i pomagają każdemu, kto znalazł się z w trudnej sytuacji i robią wszystko, by osoby te czuły się w naszym kraju bezpieczne.


Mierzyli prędkość kierującym. Ujawnili 184 wykroczenia

17 czerwca, 2022 - 10:00
Częstochowska drogówka prowadziła w środę działania "Prędkość". Policjanci w białych czapkach ujawnili prawie 200 wykroczeń, z czego 124 wykroczenia dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości. Apelujemy o rozsądek za kierownicą.


Bezpieczny weekend - Boże Ciało

17 czerwca, 2022 - 10:00
Przed nami długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Na drogach pojawi się więcej samochodów, motocykli i rowerów. Pamiętajmy jednak aby przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny naszych pojazdów, a podczas podróży kierować się przede wszystkim rozsądkiem i bezpieczeństwem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.


Kręci nas bezpieczeństwo, ...nie ryzyko

17 czerwca, 2022 - 09:00
Zbliżający się okres wakacyjny i słoneczna pogoda zachęcają mieszkańców miasta i powiatu do wypoczynku nad wodą. Aby każdy spędził ten wolny czas radośnie i bezpiecznie, apelujemy o rozsądek i rozwagę.


Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku

17 czerwca, 2022 - 08:00
Policjanci z Poczesnej zatrzymali 36-letniego mieszkańca, który dwukrotnie włamał się do tego samego domu w Zawadzie. Za pierwszym razem udało mu się wynieść łup o wartości kilku tysięcy złotych. Gdy 14 czerwca włamał się ponownie, został zatrzymany przez patrol z Poczesnej. Za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy, w wiezieniu może spędzić kilkanaście lat.


Uczyli dzieci bezpiecznych zachowań na drodze

17 czerwca, 2022 - 08:00
Policjanci z częstochowskiej drogówki odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej w Częstochowie, by porozmawiać o bezpieczeństwie. Oprócz przeprowadzonej prelekcji na temat zachowania się na drodze, z policjantami przyjechał także Sznupek – maskotka śląskiej policji.


Chcę żyć długo i szczęśliwie, więc nie biorę...

16 czerwca, 2022 - 23:00
Częstochowska policja wspólnie z urzędem miasta i starostwem kontynuuje realizację założeń kampanii "Nie biorę! Chcę Żyć!". W ramach podjętej inicjatywy organizowane są liczne spotkania z rodzicami i nauczycielami mające na celu uświadomienie jak dużym zagrożeniem są narkotyki i uzależnienia dla młodych osób oraz przekazanie wiedzy o tym jak reagować i gdzie szukać pomocy. W lipcu zapraszają młodzież szkolną na warsztaty.


Stop włamaniom do domów

15 czerwca, 2022 - 07:00
W ostatnim czasie znacząco wzrosła liczba włamań do domów i mieszkań na terenie Częstochowy i powiatu. Mając na uwadze zbliżający się długi weekend i planowane wyjazdy, apelujemy do mieszkańców o zwrócenie uwagi zarówno na mienie własne, jak również okolice domów swoich sąsiadów.


Częstochowscy policjanci na koniach wspierają tyskich wodniaków

14 czerwca, 2022 - 23:00
Policjanci na koniach patrolowali rejon Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany w Tychach. Policyjne konie wraz ze swoimi jeźdźcami czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców, wspierając mundurowych z sezonowego ogniwa wodnego. Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagę podczas wypoczynku nad wodą.


Przebiegła 150 km! Policyjna biegaczka znów na podium

14 czerwca, 2022 - 09:00
Sierż. sztab. Agnieszka Czyżewska po raz kolejny udowodniła, że żaden dystans nie jest jej straszny. W sobotę wystartowała w 13. Kwietnym Biegu w Lisowicach, który i tym razem zakończył się sukcesem. Po przebiegnięciu prawie 150 km zdobyła dwa medale – złoty w kategorii kobiet i brązowy w kategorii open.