Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Policja

Subskrybuje zawartość Komenda Miejska Policji w Częstochowie - Aktualności
Aktualności
Zaktualizowano: 16 godzin 47 min. temu

Poszukiwacze z Częstochowy skutecznie tropią przestępców

5 październik, 2022 - 08:00
W niespełna 24 godziny kryminalni z referatu poszukiwań zatrzymali 3 poszukiwanych listami gończymi. 42-latek trafił za kratki za oszustwo internetowe, 32-latek za kradzież rozbójniczą i groźby karalne, a 28-latek poniósł konsekwencję kierowania gróźb karalnych i oszustwa. Wszyscy trafili już do aresztu.


Suszył konopie w toalecie. Grozi mu do 10 lat więzienia

5 październik, 2022 - 08:00
Policjanci z Częstochowy  zwalczający przestępczość narkotykową i pseudokibiców zatrzymali 21-latka, który uprawiał konopie i posiadał marihuanę. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad kilogram zielonego suszu. Mieszkaniec Bełchatowa usłyszał zarzuty i decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.


Policjanci wspólnie ze strażakami odnaleźli zagubionego w lesie grzybiarza

4 październik, 2022 - 08:00
Prawie 4 godziny trwały wczoraj poszukiwania 77-letniego mieszkańca gminy Blachowania, który zaginął w lesie. W akcję poszukiwawczą zaangażowanych było 70 mundurowych, w tym policjanci i strażacy. Przed 23.00 policjanci odnaleźli seniora. Dzięki temu 77-latek bezpiecznie wrócił do domu.


Zamiast pomidorów – konopie…

4 październik, 2022 - 08:00
Kryminalni z Kłomnic zatrzymali 36-letniego mieszkańca gminy Kruszyna, u którego w mieszkaniu znaleźli marihuanę, a w namiocie foliowym na posesji uprawę konopi indyjskich. Za posiadanie narkotyków i ich produkcję grozi mu teraz kara do 3 lat więzienia.


Rozpoznajesz sprawców kradzieży? Powiadom nas!

3 październik, 2022 - 23:00
Kryminalni z Komisariatu I Policji w Częstochowie poszukują 4 mężczyzn i kobietę, którzy wspólnie i w porozumieniu okradli starszą kobietę w jednym z częstochowskich sklepów. Publikujemy nagranie z monitoringu z wizerunkami sprawców. Osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy proszone są o kontakt z Policją – tel. 478581151 lub 997.


Zmarł po wypadku w drodze na służbę. Cześć jego pamięci!

3 październik, 2022 - 07:00
Z głębokim smutkiem informujemy, że w wieku 48 lat zmarł w sobotę asp. Bartłomiej Bojanowski - wspaniały policjant, oddany przyjaciel, kochający mąż i tata. Odchodząc tak wcześnie, pozostawił pogrążoną w smutku policyjną rodzinę oraz bliskich. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci...


Poszukujemy świadków wypadku w dniu dzisiejszym w Lgocie Błotnej

30 wrzesień, 2022 - 13:00
KMP w Częstochowie poszukuje świadków wypadku drogowego w dn. 30 września 2022 roku ok. 10.40, w miejscowości Lgota Błotna, 223,3 km DK 46, gdzie kierujący Toyotą koloru szarego (prawdopodobne początkowe numery to ELW) jadąc w kierunku Szczekocin podjął manewr wyprzedzania ciągu pojazdów. W wyniku tego kierujący pojazdem Saab, uciekł w kierunku pobocza, by uniknąć zderzenia i uderzył w betonowy przepust. Samochód dachował. Kierujący trafił do szpitalu. Kierujący Toyotą odjechał z miejsca wypadku


Jesienno-zimowe warunki to dłuższa droga hamowania. Apelujemy o ostrożność!

30 wrzesień, 2022 - 12:00
Jesienna aura nie ułatwia poruszania się po drogach. Pogarszające się warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmrok i coraz niższe temperatury potęgują zagrożenia, z jakimi muszą mierzyć się użytkownicy dróg. Kiedy droga jest mokra i intensywnie pada deszcz, dostosowanie prędkości do tych trudnych warunków jest kluczowe dla bezpieczeństwa. Nawet nieznaczne przekroczenie prędkości może doprowadzić do wypadku drogowego, w którym mogą zginąć lub zostać ranni ludzie. Zwolnij!


Możesz pomóc ich namierzyć. Pomóż znaleźć najniebezpieczniejszych przestępców Europy

30 wrzesień, 2022 - 11:00
ENFAST (europejska sieć współpracy policyjnej), wspierana przez Europol, prowadzi kampanię EU Most Wanted 2022 - Najbardziej poszukiwani przestępcy 2022, mającą na celu skoncentrowanie uwagi na poszukiwanych, którzy są członkami zorganizowanych grup przestępczych. W tym roku na portalu kampanii pojawiło się ponad pięćdziesiąt profili przestępców, którzy są poszukiwani w Europie za poważne przestępstwa m.in. zabójstwa, handel ludźmi, rozboje i terroryzm. Trzech z nich pochodzi z Polski.


Policjanci ostrzegają – uważajmy na zabójczy czad!

30 wrzesień, 2022 - 10:00
Czad to niebezpieczny zabójca, potrafi przyjść niezauważalny i być śmiertelnie niebezpieczny. Co roku policjanci i strażacy przypominają o zagrożeniach związanych z niesprawnością przewodów kominowych: wentylacyjnych, spalinowych i dymowych. Niestety może to prowadzić do zatruć tlenkiem węgla. Warto zainstalować specjalne czujniki. Skąd się bierze czad, dlaczego jest tak niebezpieczny i jak uniknąć zaczadzenia?


Podsumowanie działań NURD

30 wrzesień, 2022 - 10:00
28 września 2022 roku policja prowadziła ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” (NURD). Zawsze mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa tych uczestników ruchu drogowego, którzy podczas wypadków są szczególnie narażeni na ich tragiczne konsekwencje. Tego dnia częstochowscy policjanci ujawnili 153 wykroczenia z których 115 zakończyło się mandatem.


Poznaj swojego dzielnicowego

29 wrzesień, 2022 - 10:00
Dziś o godzinie 12.00 na Auli Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odbyła się inauguracja akcji mającej przybliżyć mieszkańcom swoich dzielnicowych oraz ułatwić im z nimi kontakt. Akcja realizowana jest wspólnie ZGM TBS w Częstochowie oraz MOPS w Częstochowie pod patronatem prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka w ramach programu „Bezpieczna Częstochowa”.


Zaproszenie dla przedstawicieli mediów

28 wrzesień, 2022 - 13:00
Komenda Miejska Policji w Częstochowie serdecznie zaprasza przedstawicieli mediów na briefing prasowy inaugurujący akcję mającą na celu przybliżyć mieszkańcom swoich dzielnicowych oraz ułatwić im z nimi kontakt. Akcja realizowana jest wspólnie ZGM TBS w Częstochowie oraz MOPS w Częstochowie pod patronatem prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka w ramach programu „Bezpieczna Częstochowa”. Spotkanie odbędzie się w Auli KMP w Częstochowie 29 września o godzinie 12.00.


Ogólnopolskie działania Policji na rzecz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego

27 wrzesień, 2022 - 14:00
W środę, 28 września 2022 r., Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” (NURD). Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa tych uczestników ruchu drogowego, którzy podczas wypadków są szczególnie narażeni na ich tragiczne konsekwencje.


Oszuści podszywają się pod Komendanta Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości

27 wrzesień, 2022 - 14:00
Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości przestrzega przed nowym sposobem oszustwa wykorzystywanym przez cyberprzestępców. Rozsyłają oni e-maile wykorzystując wizerunek Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, a także Policji.


Częstochowscy policjanci na pikniku służb mundurowych

26 wrzesień, 2022 - 13:00
Policjanci z komendy miejskiej i samodzielnego pododdziału prewencji w Częstochowie uczestniczyli w pikniku mundurowym „Razem w szyku”, zorganizowanym przez Wojskową Komendę Uzupełnień. Na Palcu Biegańskiego spotkali się przedstawiciele różnych służb dbających o bezpieczeństwo. Stróże prawa prezentowali swoje radiowozy, motocykl, rower i sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Zachęcali też do wstąpienia w szeregi policji.


Nowe wierzchowce w częstochowskiej policji

26 wrzesień, 2022 - 08:00
W szeregi częstochowskiego policyjnego ogniwa konnego wstąpili dwaj nowi funkcjonariusze. BARYSZNIKOW oraz pochodzący z Kijowa ROMERO. Niebawem rozpoczną szkolenie mające na celu przygotowanie ich do atestacji I stopnia, aby mogły wyruszyć ze swoimi opiekunami w patrol.


Informacja dla mediów

25 wrzesień, 2022 - 23:00
W okresie od 26 września do 3 października 2022 roku podczas nieobecności rzecznika prasowego KMP w Częstochowie podkom. Sabiny Chyra-Giereś zastępstwo będzie pełnił asp. Daniel Zych. Telefon kontaktowy: 478581210, 508372416.
Aktualności: Częstochowa Wiadomości


XXI Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego

25 wrzesień, 2022 - 15:00
Policjanci, pracownicy Policji oraz policyjni emeryci i renciści z całego kraju przybyli dzisiaj na Jasną Górę, by modlić się w intencji poległych podczas służby za bezpieczeństwo oraz przyszłość Ojczyzny i swego zawodu. W tegorocznych Spotkaniach uczestniczył Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, jego zastępca nadinsp. Dariusz Augustyniak i Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn. Mszy Świętej, która w tym roku odbyła się na jasnogórskich błoniach przewodniczył JE ksiądz biskup Wiesław Lechowicz.


Na ratunek życiu - akcja częstochowskiej drogówki

23 wrzesień, 2022 - 23:00
W ramach akcji ROADPOL Safety Days częstochowska drogówka po raz kolejny przeprowadziła wczoraj działania na drodze pod nazwą "Na ratunek życiu". Podczas prowadzonych działań 10 kierowców nie przyjęło mandatu karnego... tylko wykonało zadanie. Celem tej niecodziennej inicjatywy było przede wszystkim uzmysłowienie kierowcom zagrożeń związanych z nieprzestrzeganiem limitów prędkości.