Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Policja

Subskrybuje zawartość Komenda Miejska Policji w Częstochowie - Aktualności
Aktualności
Zaktualizowano: 17 godzin 1 min. temu

"Bezpieczne skrzyżowanie" na częstochowskich drogach

2 czerwca, 2023 - 12:00
Częstochowscy policjanci ruchu drogowego prowadzą dzisiaj działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowań i ograniczenie liczby zdarzeń i liczby ofiar wypadków drogowych zaistniałych właśnie w tym rejonie. Pamiętajmy jednak, że to od naszego zachowania zależy, czy ilość zdarzeń drogowych będzie mniejsza. Nie dopuśćmy do tego – zarówno jako kierowcy czy piesi – i bądźmy ostrożni oraz widoczni na drodze.


W obszarze zabudowanym pędziła z prędkością 118 KM/H

2 czerwca, 2023 - 11:00
Policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującą porsche. Powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym Oprócz wysokiego mandatu i nałożonych punktów karnych, kobieta straciła też prawo jazdy.


Policjanci z Częstochowy na obchodach "Międzynarodowego Dnia Dziecka"

2 czerwca, 2023 - 07:00
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji z Katowic wspólnie z częstochowskimi mundurowymi wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Dziecka. Dla dzieci z Polski i z Ukrainy na terenie Olsztyna przygotowano wiele atrakcji. Oprócz pokazu posłuszeństwa policyjnych zwierząt, było również o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Wczorajsze obchody "Dnia Dziecka" honorowym patronatem objął Jego Ekscelencja Wacław Depo- Metropolita Częstochowski.


Dzielnicowy z częstochowskiej "dwójki" zatrzymał 19-latka z narkotykami

2 czerwca, 2023 - 07:00
Dzielnicowy jako policjant „pierwszego kontaktu” cieszy się dużym zaufaniem wśród mieszkańców. To właśnie jego obywatele informują o zagrożeniach. Efektem wzajemnej współpracy st. sierż. Artura Rajewskiego z mieszkańcami, było zatrzymanie 19-latka z narkotykami.


Dzień Dziecka – bezpieczeństwo to piękny prezent

1 czerwca, 2023 - 07:00
1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka - święto wszystkich dzieci. Chcemy, aby nasze pociechy były zawsze uśmiechnięte zadowolone i bezpieczne. To w dużej mierze od nas dorosłych zależy ich szczęśliwe dzieciństwo.


Policjanci z Częstochowy na rodzinnym pikniku

31 maj, 2023 - 12:00
Policjanci z Częstochowy, w tym mundurowi z zespołu konnego i przewodnik z psem uczestniczyli w pikniku rodzinnym zorganizowanym przez MPK w Częstochowie. Dla częstochowskich rodzin z dziećmi mundurowi przygotowali wiele atrakcji. Policyjny pies i jeźdźcy na koniach pilnowali porządku, ale też stanowili sporą atrakcję, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.


Kryminalny w czasie wolnym zatrzymał poszukiwanego

31 maj, 2023 - 09:00
Policjantem jest się 24 godziny na dobę, co już nie pierwszy raz udowodnił kryminalny z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Będąc w czasie wolnym od służby zauważył poszukiwanego 35-latka. Mężczyzna trafił do więzienia, gdzie spędzi 2,5 roku.


Ty też możesz zostać jednym z nas! Spróbuj swoich sił na policyjnym torze przeszkód

31 maj, 2023 - 07:00
Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach po raz kolejny organizuje zajęcia otwarte dla wszystkich zainteresowanych służbą w naszej formacji. Już w najbliższą sobotę będzie kolejna szansa, by zmierzyć się z torem przeszkód, który należy pokonać w policyjnym teście sprawności fizycznej. Przyjdź i sprawdź się. Zapraszamy do uczestnictwa i czekamy na zgłoszenia!


"Bezpieczny cyklista" - trwają policyjne działania na częstochowskich drogach

30 maj, 2023 - 13:00
Słoneczna aura zachęca do spędzania wolnego czasu poza domem. W okresie wiosennym, na naszych drogach, jest coraz więcej miłośników jednośladów (motocykli, motorowerów, rowerów). W trosce o ich bezpieczeństwo częstochowscy policjanci prowadzą dzisiaj działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym pn. "Bezpieczny cyklista".


Bezpieczna i świadoma kobieta z częstochowskimi policjantami

30 maj, 2023 - 11:00
Profilaktycy z Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie po raz kolejny zrealizowali działanie skierowana do kobiet . W trosce o ich bezpieczeństwo mundurowi uświadamiali jak ważne jest ich bezpieczeństwo szczególnie w rodzinie, miejscu pracy i na drodze.


Nowa kampania częstochowskiej drogówki: "Wspólny punkt widzenia"

30 maj, 2023 - 09:00
W auli Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odbyło się spotkanie z mediami, na którym przedstawiono założenia rozpoczynającej się kampanii częstochowskiej drogówki „Wspólny punkt widzenia". Działania policjantów i współorganizatorów kampanii mają na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, czym jest martwe pole widzenia kierowcy ciężarówki.


Debatowali o bezpieczeństwie

30 maj, 2023 - 06:00
Dzielnicowi z Koniecpola i Częstochowy uczestniczyli w debacie społecznej. W Domu Seniora w Drochlinie, wspólnie z jego mieszkańcami rozmawiali o ich bezpieczeństwie.


Wypadek na A1 w Blachowni - nie żyje jedna osoba

29 maj, 2023 - 13:00
Policjanci pracują na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj na autostradzie A1 w Blachowni. Niestety jedna osoba nie żyje. Droga jest częściowo zablokowana. Apelujemy o rozwagę i koncentrację za kierownicą.


Częstochowska drogówka podsumowała piatkowe działania p/k "Bezpieczny pieszy"

29 maj, 2023 - 08:00
Policjanci z drogówki codziennie czuwają nad bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. W piątek przeprowadzili działania z wykorzystaniem policyjnego drona na alei Wojska Polskiego w Częstochowie. Ujawnili 50 wykroczeń popełnionych przez kierujących. Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów.


Dzielnicowy rozmawiał z dziećmi jak być bezpiecznym

29 maj, 2023 - 06:00
Jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, jak być bezpiecznym na górskiej wycieczce oraz jak bezpiecznie przejść przez jezdnię? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań dotyczących bezpieczeństwa, znają już przedszkolaki z Przedszkola im. Siedmiu Krasnoludków, których podczas pikniku rodzinnego odwiedzili dzielnicowy z częstochowskiej IV- st. sierż. Mateusz Ściebura.


Działania "Bezpieczny pieszy" z wykorzystaniem specjalistycznego drona

26 maj, 2023 - 09:00
Policjanci z częstochowskiej drogówki prowadzą dziś akcję „Bezpieczny pieszy” - to działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu. Policjanci zwracają uwagę na właściwą relację pieszych i kierujących. W działaniach uczestniczy policyjny dron z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.


Rozmowa kwalifikacyjna do służby w Policji? Czym jest i czy można się do niej przygotować?

25 maj, 2023 - 13:00
Chyba nie ma osoby, która choć raz w życiu nie uczestniczyłaby w rozmowie kwalifikacyjnej. To jedno z podstawowych narzędzi w procesie rekrutacji, które znalazło swoje zastosowanie także w Policji. Stanowi ostatni etap w prowadzonym postępowaniu kwalifikacyjnym. Bez względu na to, kto rekrutuje, etap ten dla wielu jest stresującym doświadczeniem. Czy można się przygotować do takiej rozmowy?


Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego - wspólna kampania edukacyjna Fundacji Amber Alert Europe i krajów stowarzyszonych, adresowana do najmłodszych dzieci

25 maj, 2023 - 11:00
Dzień 25 maja w wielu krajach w Europie i na świecie jest dniem szczególnym, bo poświęconym zaginionym dzieciom. Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji ściśle współpracujące z Fundacją Amber Alert Europe tradycyjnie już jak co roku, włączyło się do zainicjowanej z tej okazji przez Fundację międzynarodowej kampanii, mającej prewencyjny charakter i koncentrującej się na bezpieczeństwie małych dzieci.


Jednośladem bezpiecznie do celu - motocykl

25 maj, 2023 - 11:00
Trwa policyjna akcja pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której priorytetem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo użytkowników pojazdów jednośladowych. Działania dotyczą między innymi motocyklistów.


Policjanci rozmawiali z uczniami o uzależnieniach i konsekwencjach prawnych czynów karalnych

25 maj, 2023 - 09:00
W ramach kampanii „Nie biorę! Chcę Żyć!” profilaktycy z Wydziału Prewencji prowadzili szereg spotkań z uczniami częstochowskich szkół. Podczas zajęć poruszana była tematyka uzależnień, cyberprzemocy, bezpieczeństwa w sieci oraz odpowiedzialności karnej nieletnich.