Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Policja

Subskrybuje zawartość Komenda Miejska Policji w Częstochowie - Aktualności
Aktualności
Zaktualizowano: 18 godzin 10 min. temu

Prelekcja o bezpieczeństwie z najmłodszymi

29 listopad, 2023 - 14:00
Profilaktyk z ruchu drogowego spotkał się z grupą przedszkolaków naszego powiatu. Przeprowadzona pogadanka dotyczyła głównie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zagrożeń jakie mogą spotkać dzieci w drodze do szkoły i w czasie powrotu, ale nie zabrakło także omówienia innych ważnych zagadnień. Dodatkową niespodzianką były odwiedziny najmłodszych przez przewodnika z psem.


ŚLĄSCY POSZUKIWACZE DOSKONALILI UMIEJĘTNOŚC

29 listopad, 2023 - 08:00
Śląscy poszukiwacze stale doskonalą swoje umiejętności, podnoszą wiedzę i kwalifikacje. Tym razem, jaki jedyni w kraju mieli możliwość uczestniczenia w centralnym szkoleniu II stopnia „Poszukiwania Osób Zaginionych”. Było to możliwe dzięki współpracy z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, z którym Policja często prowadzi wspólne działania na miejscu zdarzeń.


ZOSTAŃ NASZYM KOLEJNYM BOHATEREM: POMÓŻ ZNALEŹĆ I SCHWYTAĆ NAJBARDZIEJ POSZUKIWANYCH PRZESTĘPCÓW W EUROPIE

27 listopad, 2023 - 20:00
Europol i ENFAST rozpoczynają dziś kampanię „EU Most Wanted” 2023, mającą na celu uzyskanie pomocy społeczeństwa w zlokalizowaniu przestępców w całej Europie. W ramach tegorocznej kampanii na stronę internetową EU Most Wanted trafiają kolejne nazwiska poszukiwanych przestępców. W tym roku na stronie zamieszczono ponad 50 profili przestępców powiązanych z poważnymi przestępstwami m.in. zabójstwa, handel ludźmi, rozboje i cyberprzestępstwa.


ZIMA NA DROGACH BYWA NIEBEZPIECZNA. PRZYGOTUJMY SIĘ DO NIEJ ODPOWIEDNIO

26 listopad, 2023 - 20:00
Pogoda za oknem nie sprzyja kierowcom - liście opadające z drzew, mokra i śliska nawierzchnia oraz pierwsze opady śniegu, negatywnie wpływają na bezpieczeństwo na drogach. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do panującej aury, wymieńmy opony na zimowe i zadbajmy o odpowiednie przygotowanie samochodu. Pieszym przypominamy o noszeniu elementów odblaskowych. Mądrze przygotujmy się do zimy, a korzystając z jej uroków, nie zapominamy o ostrożności.


Poszukiwany 14 latek w Częstochowie

23 listopad, 2023 - 12:00
Trwają poszukiwania 14 letniego Sebastiana Koprowskiego, który w dniu 21 listopada 2023 roku samowolnie oddalił się z Placówki opiekuńczo – wychowawczej przy ulicy Jana Kantego 5 w Częstochowie. Osoby, które widziały zaginionego, proszone są o kontakt z policjantami pod numerem telefonu 47 858 1255 lub 112.


Śmiertelny wypadek w Rudnikach

23 listopad, 2023 - 09:00
Kryminalni z Częstochowy, pod nadzorem częstochowskiej prokuratury, wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło wczoraj na skrzyżowaniu ulic Częstochowskiej i Lipówki w Rudnikach. W wyniku odniesionych obrażeń śmierć poniosła tam 56-letnia kobieta.


RAPORT AMNESTY INTERNATIONAL Z OBSERWACJI MARSZU RÓWNOŚCI CZĘSTOCHOWIE

23 listopad, 2023 - 07:00
Amnesty International opublikowało raport z obserwacji Marszu Równości, który odbył się 12 sierpnia 2023 roku w Częstochowie. Wynika z niego, że międzynarodowe standardy wolności zgromadzeń były podczas niego przestrzegane niemalże podręcznikowo. Obserwatorzy organizacji uważają również, że ilość sił porządkowych była wystarczająca, aby dać poczucie bezpieczeństwa i biorąc pod uwagę sprawne działania mundurowych, zapewnić spokojny przebieg zgromadzenia.


Senioralia z Policjantami w Gminie Lelów

22 listopad, 2023 - 07:00
Policjanci z Koniecpola podczas spotkań z mieszkańcami dbają o ich bezpieczeństwo i pomagają rozwiązywać problemy. Często też uczestniczą w spotkaniach ze społecznością lokalną, informując o występujących w danym rejonie zagrożeniach oraz przekazując istotne informacje dotyczące ograniczenia przestępstw metodą oszustw pod legendą.


Policjanci z Komisariatu Policji w Kłomnicach uczcili pamięć zmarłego kolegi

21 listopad, 2023 - 12:00
Przedstawiciele Komisariatu Policji w Kłomnicach uczcili pamięć zmarłego kolegi. Policjanci zapalili znicz na grobie st. post. Tomasza Trejty, który 10 lat temu zginął w wypadku samochodowym podczas służby. Policjanci uczcili jego pamięć minutą ciszy.


Zdążyć z pomocą – kontrole pustostanów i apel Policjantów

21 listopad, 2023 - 08:00
Tuż przed nadchodzącymi mrozami, pracownicy ZGM „TBS” w Częstochowie wspólnie z mundurowymi z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie sprawdzali miejsca w zasobie komunalnym, w których mogą przebywać osoby bezdomne.


Policjanci na Senioraliach

18 listopad, 2023 - 10:00
Funkcjonariusze rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie, przekazując garść istotnych informacji na temat kampanii prowadzonych przez Policję. Częstochowskie Senioralia 2023 odbyły się w hali sportowej przy ul. Żużlowej.


ŚWIATOWY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR WYPADKÓW DROGOWYCH

18 listopad, 2023 - 09:00
Każdego roku w trzecią niedzielę listopada przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W roku 2023 obchody odbędą się 19 listopada. Dzień ten stwarza okazję do zwrócenia uwagi na globalny problem, jakim są wypadki drogowe i ich ofiary.


SPRAWDŹ BEZPŁATNIE ŚWIATŁA POJAZDU

17 listopad, 2023 - 12:00
Już jutro kierowcy po raz kolejny będą mogą sprawdzić ustawienie świateł w swoich samochodach podczas trwającej akcji "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". Kampania ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią i zimą, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia.


Chciała pomóc synowi a została oszukana. Policjanci apelują o czujność

17 listopad, 2023 - 07:00
Częstochowska Policja w ostatnim czasie otrzymała zgłoszenie o kradzieży pieniędzy na szkodę 76-letniej częstochowianki. W efekcie kobieta straciła ponad 20 tysięcy złotych. Apelujemy do mieszkańców naszego miasta i powiatu o wzmożoną czujność i radzimy jak nie paść ofiarą przestępców.


Policjanci ocalili kolejne życie

17 listopad, 2023 - 07:00
Policjanci z Komisariatu V Policji w Częstochowie uratowali 51-latkę. Narażając własne życie, weszli do zadymionego mieszkania, gdzie znaleźli kobietę, natychmiast wyprowadzając ją na zewnątrz. Teraz śledczy ustalają przyczyny powstania pożaru.


„Świadoma i bezpieczna kobieta” z częstochowskimi stróżami prawa

16 listopad, 2023 - 14:00
„Świadoma i bezpieczna kobieta” to kampania profilaktyczna policjantów z Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie. Działanie skierowana jest wyłącznie do kobiet.  W trosce o ich bezpieczeństwo mundurowi uświadamiali jak ważne jest ich bezpieczeństwo szczególnie w rodzinie i na drodze.


Finał konkursu ”Jestem bezpieczny w szkole, w domu i na drodze”

16 listopad, 2023 - 11:00
Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod tytułem ”Jestem bezpieczny w szkole, w domu i na drodze”. Przedsięwzięcie skierowane było do najmłodszych uczniów naszego powiatu. Patronatem honorowym konkursu był Komendant Miejski Policji w Częstochowie - inspektor Dariusz Kiedrzyn


Ćwiczenia dowódczo – sztabowe „Awaria 2023”

14 listopad, 2023 - 13:00
Policjanci garnizonu częstochowskiego przeprowadzili ćwiczenia dowódczo - sztabowe pod kryptonimem „Awaria 2023”, na wypadek podłożenia niezidentyfikowanego ładunku oraz zaprószenia ognia w obiekcie administracji publicznej.


"Wyłącz hejt - włącz szacunek” - konkurs plastyczny dla najmłodszych

14 listopad, 2023 - 13:00
Dnia 13 listopada 2023 roku wystartował konkurs plastyczny pod tytułem: "Wyłącz hejt - włącz szacunek”. Przedsięwzięcie skierowane jest do najmłodszych uczniów naszego powiatu. Konkurs objął honorowym patronatem inspektor Dariusz Kiedrzyn - Komendant Miejski Policji w Częstochowie. Prace należy wysyłać do 24 listopada 2023 roku na wskazany adres. Zachęcamy do udziału w konkursie.


Informacja dla mediów

13 listopad, 2023 - 08:00
W związku z nieobecnością od 13 listopada 2023 roku rzecznika prasowego KMP w Częstochowie asp. szt. Barbary Poznańskiej, zastępstwo pełni sierż. szt. Marcin Knysak. Telefon kontaktowy: 478581210, 508372416.