Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Policja

Subskrybuje zawartość Komenda Miejska Policji w Częstochowie - Aktualności
Aktualności
Zaktualizowano: 13 godzin 50 min. temu

Informacja dla mediów

21 czerwca, 2024 - 08:00
W związku z nieobecnością oficera prasowego KMP w Częstochowie asp. szt. Barbary Poznańskiej od 21czerwca do 1 lipca 2024 roku, zastępstwo pełni sierż. szt. Marcin Knysak. Telefon kontaktowy: 478581210, 508372416.
Aktualności: Częstochowa Wiadomości


Tragedia nad Wartą. Nie żyje 48-latek

19 czerwca, 2024 - 13:00
Kryminalni z Kłomnic pod nadzorem prokuratury ustalają przyczyny i okoliczności śmierci 48-letniego mieszkańca gminy Kłomnice. Jego ciało zostało wyłowione z Warty. Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą.


VI Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów

19 czerwca, 2024 - 10:00
W dniu 19 czerwca 2024 r. obchodzimy Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Przy okazji tego wydarzenia, już po raz szósty, Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) wspólnie z Europolem, Komisją Europejską oraz z 23 krajami europejskimi rusza z kampanią „Stop włamaniom do domów”, której celem jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa i zachęcanie do właściwego zabezpieczenia naszego dobytku, mieszkania czy domu.


Jeden z zatrzymanych schował się w wersalce...

19 czerwca, 2024 - 09:00
Kryminalni z częstochowskiej komendy, którzy zajmują się tropieniem osób poszukiwanych i zaginionych, po raz kolejny zatrzymali poszukiwanych listem gończym. Jeden z ukrył się przed nimi w wersalce... Ostatecznie wszyscy trzej musieli pogodzić się z tym, że kara za popełnione przestępstwa jest nieuchronna...


Upalne dni mają duży wpływ na nasz organizm. Na kierowców również...

18 czerwca, 2024 - 14:00
Ze względu na słoneczną pogodę i wysokie temperatury powietrza apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności. Pamiętajmy o wymagających naszej opieki – dzieciach, osobach niepełnosprawnych czy w zaawansowanym wieku. W żadnym przypadku nie pozostawiajmy ich – nawet na chwilę – w samochodach, bądź na otwartym terenie, gdzie grozi przegrzanie albo porażenie słoneczne. Nie zapominajmy też o zwierzętach, które również cierpią z powodu upałów.


18 czerwca – Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Mowie Nienawiści 2024 r.

18 czerwca, 2024 - 12:00
Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Mowie Nienawiści (ang. International Day for Countering Hate Speech) obchodzony jest na świecie w dniu 18 czerwca po raz trzeci. Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, które przyjęło rezolucję w sprawie promowania dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego oraz tolerancji w przeciwdziałaniu mowie nienawiści. Jest on odpowiedzią na wszechobecne na świecie, w tym także w Polsce, zjawisko mowy nienawiści. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi


Wdzięczna za odnalezienie mamy, podziękowała policjantom z częstochowskiej "piątki"

18 czerwca, 2024 - 10:00
Zaginiona 77-letnia częstochowianka odnaleziona cała i zdrowa. Dzięki zainteresowaniu jej losem zupełnie obcych ludzi, kobieta cała i zdrowa trafiła pod opiekę córki. Sytuacja była trudna, gdyż kobieta nie wiedziała jak się nazywa ani gdzie mieszka. Na szczęście pojawili się policjanci z częstochowskiej "piątki", którzy akurat jej poszukiwali. Dzisiaj za pośrednictwem mediów społecznościowych wdzięczna córka, dziękuje za pomoc w odnalezieniu swojej mamy...


"Papa odjechał..."

18 czerwca, 2024 - 07:00
Dyżurny częstochowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w okolicy dworca PKP przy peronie, znajduje się mały chłopiec, który jest sam, zagubiony, zapłakany, zdezorientowany. Bez chwili zwłoki na miejsce ruszyli policjanci. Dzięki natychmiastowej reakcji świadka zdarzenia i współdziałaniu służb, szybko odnaleziono rodziców, którzy zaopiekowali się synem.


Fentanyl - policjanci monitorują sytuację

17 czerwca, 2024 - 14:00
Zwalczanie przestępczości narkotykowej jest jednym z priorytetów Komendanta Głównego Policji. Dlatego też pojawiające się w przestrzeni medialnej filmy prezentujące np. osoby ze Stanów Zjednoczonych po użyciu syntetycznego opioidu, znanego pod nazwą fentanyl rodzą pytania o skalę tego zjawiska w Polsce. Od stycznia 2022 r. do połowy kwietnia 2024 r. zabezpieczono dokładnie 252,2 g tej substancji i jej pochodnych. Dla porównania w całym ubiegłym roku poli


Wakacje już tuż, tuż!

17 czerwca, 2024 - 11:00
Dla dzieci i młodzieży wkrótce rozpoczną się wakacje. Okres letni, to także czas wypoczynku dla większości dorosłych, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Aby droga na urlop oraz odpoczynek nad wodą, w górach czy w mieście były udane, warto zadbać o bezpieczeństwo własne oraz naszych bliskich. Będą nad nim czuwać jak co roku także policjanci., którzy od początku czerwca szkolą w tym zakresie nie tylko najmłodszych.


Częstochowska drogówka zabezpieczała Mistrzostwa Polski Masters Cyklosport w kolarstwie szosowym i Wyścig Amatorów

17 czerwca, 2024 - 10:00
Częstochowscy policjanci zabezpieczali w minioną sobotę trasę przejazdu wyścigu o Mistrzostwo Polski Masters Cyklosport w kolarstwie szosowym i Wyścig Amatorów. Zawody odbyły się w powiecie częstochowskim. Mundurowi czuwali również nad bezpieczeństwem i dbali o prawidłowy przebieg wyścigów.


Współpraca kryminalnych z Jawora i Częstochowy doprowadziła do zatrzymania 43-letniego oszusta

15 czerwca, 2024 - 10:00
Współpraca kryminalnych z Jawora i Częstochowy doprowadziła do zatrzymania oszusta poszukiwanego listem gończym. 43-latek ukrywał się w jednym z częstochowskich mieszkań. Wczoraj został zatrzymany przez częstochowskich kryminalnych. Teraz już nie uniknie odpowiedzialności…


Policyjny dron "czuwa" nad bezpieczeństwem pieszych

15 czerwca, 2024 - 10:00
Policjanci z częstochowskiej „drogówki” kolejny raz prowadzą działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Stróże prawa wykorzystują do działań bezzałogowy statek powietrzny z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.


Częstochowski kryminalny na wolnym rozpoznał poszukiwaną parę

15 czerwca, 2024 - 09:00
Kryminalny w dniu wolnym od służby, przejeżdżając ulicą w centrum miasta, zauważył i rozpoznał poszukiwaną parę. O swoich spostrzeżeniach natychmiast powiedział swoich kolegów po fachu, którzy ruszyli z pomocą. W efekcie 33-latka i jej 30-letni kompan zostali zatrzymani.


Jak zadbać o bezpieczne wakacje

14 czerwca, 2024 - 12:00
Wakacje, to czas urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, a jednocześnie dla rolników okres intensywnych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Tegoroczne wakacje są szczególny ze względu na panującą pandemię, jednak policjanci jak co roku, z takim samym zaangażowaniem czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz osób wypoczywających w naszym województwie.


Dwie seniorki straciły swoje oszczędności. Apelujemy o ostrożność!

14 czerwca, 2024 - 11:00
Częstochowscy mundurowi przypominają o ostrożności i ograniczonym zaufaniu w kontaktach- również telefonicznych. Swój apel kierujemy szczególnie do seniorów, bo to oni najczęściej padają ofiarami oszustów. Tak, jak w przypadku dwóch mieszkanek powiatu częstochowskiego, których dobroduszność wykorzystali przestępcy.


Uroczyste zakończenie kampanii "#Cztery Łapy- Oswoiłeś?-Odpowiadasz!"

13 czerwca, 2024 - 13:00
We wtorek na placu Zespołu Szkół Mechaniczno- Elektrycznych w Częstochowie odbyło się podsumowanie działań prowadzonych w ramach kampanii "#Cztery Łapy- Oswoiłeś?-Odpowiadasz!". W spotkaniu finałowym wziął udział p.o. I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie nadkom. Rafał Drewniak, który podziękował za udział i zaangażowanie wszystkim uczestnikom oraz współorganizatorom tej inicjatywy.


Kontrole autokarów w sezonie letnim 2024 - wykaz punktów

12 czerwca, 2024 - 14:00
Zbliżają się wakacje, podczas których policjanci ruchu drogowego będą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom wyjeżdżającym na letni wypoczynek. Mundurowi skupią się na kontroli autobusów i kierowców przewożących dzieci i młodzież na obozy, kolonie, wycieczki. Przypominamy, że na głównych trasach prowadzących do turystycznych miejscowości nastąpi nasilenie ruchu pojazdów. W załączniku znajduje się wykaz miejsc kontroli autokarów w województwie śląskim oraz całym kraju.


3 osoby poszukiwane listem gończym w rękach częstochowskich kryminalnych

12 czerwca, 2024 - 09:00
Częstochowscy „poszukiwacze” w ciągu dwóch dni zatrzymali trzech mężczyzn. Poszukiwani na podstawie listów gończych wpadli dzień po dniu. Teraz już żaden z nich nie uniknie kary...


Częstochowska policjantka zdobyła podwójne Mistrzostwo Polskiej Policji w kolarstwie szosowym!

11 czerwca, 2024 - 11:00
Starsza posterunkowa Martyna Klekot mundurowa z częstochowskiej „czwórki” zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Policji w jeździe indywidualnej na czas oraz o tytuł Mistrzyni Polski Policji w wyścigu ze startu wspólnego. Zawody odbyły się w powiecie myślenickim w ramach amatorskiego wyścigu w kolarstwie szosowym ,,Majka Gran Fondo”. W wyścigu udział brało wielu funkcjonariuszy, wśród których jechał także Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster.