Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Era hokera – co wybrać do kuchni albo własnego baru

Era hokera – co wybrać do kuchni albo własnego baru

Niektórzy lubią siedzieć przy barze

Wysoki stołek barowy, nazywany w Polsce hokerem, to wynalazek amerykański. Słowo hoker pochodzi jednak z niemieckiego, w którym der Hocker oznacza taboret. Przed laty taborety kuchenne były w Polsce bardzo popularne, były to jednak stołki niskie, z siedziskiem na wysokości podobnej do siedziska krzesła. Dziś, gdy mieszkania i domy buduje się inaczej, popularność zdobywa taboret wysoki.

 

 

 

Kiedy hokery do kuchni

Na wyposażenie kuchni w hokery warto się zdecydować w dwóch sytuacjach. Pierwsza z nich to obecność wyspy kuchennej, nierzadko oddzielającej jedną strefę od drugiej. Wysokie siedziska mogą wtedy służyć do samotnego lub wspólnego wypicia kawy albo spożycia szybkiego posiłku, dla którego nie warto specjalnie nakrywać do stołu. Druga sytuacja ma miejsce wtedy, gdy rozmiary kuchni nie pozwalają na ustawienie w niej dużego stołu i krzeseł wokół niego: można wtedy wykorzystać wspomnianą wyspę kuchenną albo nawet odpowiedniej wielkości półkę na ścianie.

Zdania co do tego, czy hokery są wygodne, są podzielone. Jedni mogliby na czymś takim przesiadywać godzinami, inni uważają, że na hokerze można przysiąść na chwilę, ale niezbyt długą, a do normalnej biesiady potrzebny jest stół z wygodnymi krzesłami czy nawet fotelikami. Poszukujący kompromisu wskazują na hokery tapicerowane i wyposażone w oparcia – rzeczywiście, są nieco wygodniejsze od zwykłych, z twardym siedziskiem. Duży wybór hokerów znaleźć można na stronie dotd.pl/18-hokery.

Wysokość – stała czy zmienna?

Bardzo istotną kwestią przy wyborze jest wysokość hokerów. Może ona być stała lub regulowana. Hokery o stałej wysokości są bardziej stabilne, natomiast te z wysokością regulowaną – bardziej uniwersalne. Wybór zależy w tym wypadku od przeznaczenia. Jeśli meble potrzebne są do domowej kuchni, a więc będą miały zawsze tych samych użytkowników, można zdecydować się na stałą wysokość. Są dwie szkoły co do jej wyznaczania. Pierwsza mówi, że odległość między blatem a siedziskiem powinna wykosić 30 – 35 cm. Druga, że optymalna odległość między wierzchem kolana osoby siedzącej a spodem blatu to 10 cm.

Stabilność też się liczy

Zmienna wysokość przyda się w domach otwartych, często odwiedzanych przez gości, których podejmuje się niekoniecznie w salonie. Będzie też pożądana w lokalach gastronomicznych: chodzi o to, by każdy użytkownik mógł dopasować wysokość siedziska do swojego wzrostu i usadowić się jak najwygodniej. Warto jednak pamiętać, że hokery z regulowaną wysokością stoją na jednej nodze, są więc bardziej podatne na wywrotkę niż te bez regulacji. Przy barze w lokalu serwującym alkohole może to być nieco ryzykowne dla gości gustujących w większych dawkach trunku.

Przy wyborze można też zwrócić uwagę na położenie poprzeczki służącej do opierania stóp. Jej wysokość może mieć wpływ na komfort siedzenia. Komfort ten nie jest jednak oczywistością dla wszystkich: można sobie wyobrazić, że ktoś ustawia hokery po to właśnie, by ich użytkownicy raczej się na nich zbyt długo nie zasiadywali.

No a design? Tu możliwości jest wiele, toteż nietrudno będzie znaleźć hokery pasujące formą i kolorystyką do danego wnętrza.