Promed Optyk. CZAS NA WZROK 40 +
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Częstochowskie Informacje

Subskrybuje zawartość
Częstochowskie Informacje
Zaktualizowano: 58 sek. temu

Przygotuj auto na jesień

22 październik, 2018 - 10:29
Sprawdź czy szyby w Twoim samochodzie nie posiadają uszczerbków, zapewniają Ci dobrą widoczność, a tym samym gwarantują Ci bezpieczną podróż.

Szczególnie jesienią, gdy pogoda płata nam rożne figle, przed każdym wyjazdem warto  sprawdzić stan wycieraczek.

Aby mieć pewność, że wszystko jest w porządku i będziesz podróżować bezpiecznie odwiedź firmę Szybex -Service w Częstochowie ul. Zaciszańska 8, tel. 602 36 01 38 lub w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Żelazna 7 tel 44 647 76 41


 Zapraszamy: http://www.szybexservice.pl

Polecamy na: http://czest.info/motoryzacja
Wystawa malarstwa Ireny Józwik

22 październik, 2018 - 09:44
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Ireny Jóźwik z okazji Jubileuszu 25-lecia pracy twórczej.

Wernisaż odbędzie się 23 października o godz.18.00 w galerii ROK Częstochowa.
Ekspozycja potrwa do 7 listopada 2018r.
[POLECAMY KSIĄŻKĘ] Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata -Tomek Michniewicz

22 październik, 2018 - 09:32
Siedem podróży w czasie. A ponieważ czas dany nam jest jako pamięć, będzie to siedem podróży przez siedem pamięci siedmiu zwykłych ludzi. Niby ten sam świat i te same czasy, ale widziane z różnych perspektyw – mieszkańca Ugandy, USA, Kolumbii, Indii, Finlandii, Zimbabwe i Japonii.

Siedem opowieści zwykłych ludzi o problemach, wyzwaniach, szansach i możliwościach. Ich zestawienie uświadamia, jak wiele zależy od tego, czy miało się szczęście urodzić się tu, a nie gdzieś indziej.
Siedem ludzkich historii i jedna próba odpowiedzi na pytanie, po co to wszystko.

Najnowsza książka nagradzanego reportażysty Tomasza Michniewicza to niezwykłe połączenie zapisu osobistych historii i wnikliwego spojrzenia na globalne problemy współczesnego świata. Autor w niezwykle plastyczny i wiarygodny sposób pokazuje świat takim, jak widzą go bohaterowie, zmuszając do refleksji nad kondycją człowieczeństwa.
Polecamy: http://czest.info/książki


Apart z drugim sklepem w Galerii Jurajskiej

22 październik, 2018 - 09:04
Biżuteria to jeden z najpopularniejszych elementów oferty Galerii Jurajskiej. Od kilku dni asortyment ten dopełnia drugi już salon Apart w tej największej Częstochowie galerii handlowej.
Jeszcze więcej biżuterii i akcesoriów w Galerii Jurajskiej. Do działającego od 2009 roku salonu Apart na poziomie +1 dołączył właśnie drugi w kolorze białym, ulokowany jednak na poziomie +2. Nowy salon zajmuje powierzchnię 95,15 m kw. Łącznie Apart w Jurajskiej wynajmuje już 212,56 m kw.
W ofercie drugiego salonu marki, podobnie jak w pierwszym, można znaleźć biżuterię wykonaną z metali i kamieni szlachetnych, w tym m.in. pierścionki, naszyjniki, kolczyki i bransoletki. Ofertę sklepu wypełniają też zegarki znanych, światowych producentów.

Dzięki nowemu punktowi na mapie, oferta jubilerska Galerii Jurajskiej urasta aż do 9 salonów. W tej obok Apartu znaleźć można sklepy W.Kruk, Jubitom, Yes, Pandora, A&A Dom Jubilerski, Skorpion czy Kalota. Cała oferta biżuterii i dodatków, łącznie z jubilerami, liczy sobie już 15 salonów! Wypełniają ją też sklepy takich marek jak Tous, Ania Kruk, Time Trend, Swiss, Bijou Brigitte czy D’Oro.
- Oferta z segmentu biżuterii i akcesoriów w Jurajskiej jest dziś jedną z najszerszych i najbardziej zróżnicowanych wśród centrów handlowych w województwie śląskim. Wypełniają ją zarówno znane krajowe i lokalne marki jubilerskie, jak również liczący się na rynku krajowi i zagraniczni producenci wyrobów biżuteryjnych. W ofercie nie brakuje także salonów z zegarkami – mówi Anna Borecka-Suda, leasing manager Galerii Jurajskiej.
Jeszcze szersza oferta biżuterii to dobra informacja dla klientów. – Sklepy z biżuterią czy z zegarkami należą do najchętniej odwiedzanych w Galerii Jurajskie. Przyciągają one zarówno mieszkańców Częstochowy, jak również mieszkańców miast ościennych, gdzie tego typu oferta jest niedostępna lub bardzo ograniczona – mówi Roman Bugajczyk, dyrektor Galerii Jurajskiej.

Pod tym względem Częstochowa nie odstaje od innych regionów Polski. Według KPMG wartość polskiego rynku dóbr luksusowych szacowana jest już na 21 mld zł. Wartość samego rynku biżuterii do 2021 może wynieść nawet 976 mln, czyli wzrosnąć o blisko połowę. Wraz z bogaceniem się społeczeństwa rosną także wydatki na biżuterię i akcesoria.

- Polacy coraz częściej odwiedzają jubilera, zresztą w skali mikro widać to wyraźnie w Jurajskiej. To oferta, która z roku na rok zyskuje na popularności, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Fakt, że marki jubilerskie inwestują w kolejne sklepy, decydują się na ekspansję w galeriach handlowych potwierdza tylko, z jak dużym zainteresowaniem spotyka się dziś ich asortyment – mówi Bugajczyk.
Apart to polska marka jubilerska, lider na polskim rynku pod względem rozwoju sieci salonów. W całym kraju marka posiada dziś ponad 200 sklepów. Początki firmy sięgają 1977 roku. W ofercie Apartu dominuje biżuteria z metali i kamieni szlachetnych, a także zegarki najlepszych światowych marek.  


"Katolik a świat współczesny" - wykład i dyskusja

22 październik, 2018 - 08:27
Częstochowski Klucz POBUDKA zaprasza na wydarzenia w naszym mieście:

  • wykład ks. prof. Tadeusza Guza pt. "Katolik a świat współczesny"

Spotkania odbędą się  w sali Muzeum Monet i Medali w Częstochowie, ul. Jagiellońska 67 w sobotę 27 października o godz.:18.00 ( cz I)  oraz 17 listopada ( cz II ) o godz.: 18Polska Noc Kabaretowa już w piątek!

22 październik, 2018 - 07:54
Zabawa stulecia.
Świętujemy 100-lecie Niepodległości.
Polska Noc Kabaretowa
Hala Sportowa Częstochowa, 
ul. Żużlowa 4  
26 października 2018, 
godz. 20.00
bilety: 
www.kabaretowebilety.pl 26 października w Hali Sportowej Częstochowa odbędzie się kolejna edycja Polskiej Nocy Kabaretowej. Tym razem poświęcona będzie 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości.

Polska Noc Kabaretowa to coroczne widowisko rozrywkowe, które od lat w każdym z kilkudziesięciu miast Polski zbiera kilka tysięcy fanów rozrywki na najwyższym poziomie. Organizatorzy ponownie zaskoczą składem artystów, którzy zasilą w tym roku szeregi niezwykłej ekipy PNK i zupełnie nowym programem złożonym z premierowych skeczy, które rozbawią publiczność do łez.

Na przekór stereotypom pokażemy, że Polacy potrafią świętować z pompą i na wesoło – zapowiadają organizatorzy. – Polska od stu lat jest niepodległa! Przez cały rok będziemy przemierzać Polskę z programem przygotowanym specjalnie na tę okoliczność. To wyjątkowa rocznica, którą uczcimy w absolutnie szalony sposób. Jesteśmy niezwykle radosnym, kreatywnym i dumnym narodem i taki też będzie wspólny kabaretowy wieczór, na który serdecznie zapraszamy. Niemal 4 godziny nieprzewidywalnych zwrotów akcji, zaskakujących puent i wspólnego świętowania wraz z czołówką polskiego kabaretu.

Autorem scenariusza „Zabawy Stulecia” jest Robert Górski. Siódmą już edycję Polskiej Nocy Kabaretowej poprowadzi po raz pierwszy Kabaret Moralnego Niepokoju.
Wezmą w niej udział również: Ireneusz Krosny, Marcin Daniec, Kabaret Nowaki, Kabaret Skeczów Męczących oraz niezrównany Igor Kwiatkowski.
*****
O Polskiej Nocy Kabaretowej 2018 opowiada Kabaret Moralnego Niepokoju: 
http://czest.info/Polska-Noc-Kabaretowa-2018


ALICJA W KRAINIE MUZYCZNEJ MAGII

22 październik, 2018 - 07:49

ALICJA W KRAINIE MUZYCZNEJ MAGII 19 grudnia godz. 11:00 w Filharmonii Częstochowskiej
Krakowska Filharmonia Futura zaprasza na muzyczny i edukacyjny spektakl dla dzieci (5-13 lat).
"Alicja w krainie muzycznej magii" to muzyka, magia, intryga, dynamiczna akcja i dobry humor.Akcja rozgrywa się na scenie i równolegle na kinowym ekranie. Jest to w połowie film, a w połowie tradycyjna sztuka teatralna.Publiczność poznaje niezwykle barwnych bohaterów.Na ekranie pojawią się m.in.: Skrzypek na dachu (Zbigniew Wodecki) i dobra wróżka Polihymnia (Małgorzata Ostrowska), na scenie zawita Królik Raper, Kapelusznik Jazzman, księżna Atonalia, komputerowy Wirus, pełen złych zamiarów intrygant Tryton oraz tytułowa Alicja.Widowisko przepełnione jest muzyką i humorem.Spektakl ma także walor edukacyjny. Podróżując po Królestwie Muzycznej Magii główna bohaterka poznaje style i instrumenty muzyczne, a na początku widowiska Profesor Nuta zapoznaje młodych widzów z terminologią muzyczną.Scenariusz, reżyseria, muzyka: Mikołaj Blajda,produkcja: Sylwia Lorens.
Czas trwania 75 min.Trailer: https://youtu.be/1usFDYa-8wM
Bilety do nabycia:
Zamówienia zbiorowe, informacje: tel. 533 955 593, filharmonia@filharmoniafutura.pl.Specjalna oferta dla Szkół.

***
KONKURS - WYGRAJ ZAPROSZENIE! 

Wśród tych, którzy do 31 października prześlą e-mail na adres: konkurs@czest.info z hasłem: „Alicja w krainie muzycznej magii" rozlosujemy podwójne zaproszenie na spektakl do Filharmonii Częstochowskiej. Prosimy o podanie w treści wiadomości imienia i nazwiska. O wygranej powiadomimy zwrotnie mail-em.

Polecamy na: http://czest.info/ALICJA-W-KRAINIE-MUZYCZNEJ-MAGII

Zapraszamy i życzymy futurystycznych wrażeń!


Innowacyjna firma - spotkanie dla biznesu

19 październik, 2018 - 12:09
O możliwościach i udogodnieniach dla przedsiębiorców będą rozmawiać eksperci podczas spotkania informacyjnego „Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich”. Odbędzie się ono już w najbliższą środę, 24 października, w Częstochowskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Organizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, a wezmą w nim udział m.in. przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 
Spotkanie ma przybliżyć przedsiębiorcom zmiany wynikające między innymi z tzw. konstytucji biznesu, ale też wskazać możliwości dofinansowania inwestycji z Funduszy Europejskich. Stąd też oprócz tematu dotyczącego Konstytucji Biznesu i udogodnień dla przedsiębiorców, pojawią się prelekcje ekspertów, którzy zaprezentują ofertę wsparcia dla firm z Program Inteligentny Rozwój na innowacyjne przedsięwzięcie oraz z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Będzie też informacja na temat Programu Dostępność Plus oraz RODO dla przedsiębiorcy. Dodatkowo uczestnicy spotkania zapoznają się też z Programem Czyste Powietrze.

Poza częścią wykładową do dyspozycji przedsiębiorców będą stanowiska eksperckie z różnych instytucji, w tym także ZUS. Część konferencyjna zakończy się o godz. 13.05, natomiast jeszcze przez ponad godzinę, bo do godz. 14.15, będzie można skorzystać z porad specjalistów. Przy stanowisku ZUS będzie można poradzić się w sprawach ubezpieczeń społecznych i składek. Eksperci wyjaśnią temat „ulgi na start” i preferencyjnych składek.

Spotkanie jest organizowane we współpracy z: Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego / Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich, Agencją Rozwoju Przemysłu, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Krajowym Punktem Kontaktowym ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej.

Organizatorzy zapraszają do Częstochowskiego Parku Przemysłowo-Technologicznym przy ul. Wały Dwernickiego 117/121. Część oficjalna rozpocznie się o godz. 11.20. Pół godziny wcześniej startuje rejestracja uczestników. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/szkolenia/spotkanie-informacyjne-w-czestochowie-z-cyklu-innowacyjna-firma/

Z uwagi na to, że liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.


Stacja paliw, nowoczesna myjnia i wypożyczalnia przyczep "WEGA" zaprasza

19 październik, 2018 - 11:55
WEGA , ul. Żyzna 1 w Częstochowie
Tu zatankujesz  paliwa Pb95, Pb98, ON oraz LPG. Do Twojej dyspozycji są 4 stanowiska do tankowania także dla samochodów ciężarowych i stanowisko LPG. Przy okazji zrobisz zakupy, bowiem w budynku stacji paliw mieści się sklep z artykułami spożywczymi i akcesoriami samochodowymi,  zjesz coś i napijesz się kawy, możesz także skorzystać  z pokojów gościnnych dla podróżnych. Stacja czynna jest 24 godziny na dobę. Nie musisz nawet wysiadać z auta, ponieważ samochody tankuje obsługa, która w razie potrzeby służy również pomocą przy wymianie żarówek i wycieraczek lub dolaniu olejów i płynów, itp.

Stacja Paliw WEGA prowadzi wynajem przyczep samochodowych. 
Do dyspozycji Klientów są  przyczepy skrzyniowe i dłużyce o różnych wymiarach.

Myjnia WashTec

Od 2015 roku na stacji działa nowoczesna i w pełni automatyczna myjnia szczotkowa renomowanej firmy WashTec. Tutaj możesz umyć samochód bez wysiadania, z użyciem miękkich i delikatnych dla lakieru szczotek oraz najwyższej jakości środków, w tym najwyższej klasy politury nabłyszczającej ShineTecs, która nie tylko konserwuje, ale i odnawia lakier.
Zapraszamy: Stacja Paliw WEGA ul. Żyzna 1, Częstochowa
Polecamy: http://czest.info/motoryzacjaĆwiczenia: Jak postępować podczas ataku terrorystycznego

19 październik, 2018 - 09:51
Szkoła Podstawowa nr 53 w Częstochowie realizuje Zadanie z Budżetu Obywatelskiego nr 629:  "Ćwiczenia: Jak postępować podczas ataku terrorystycznego".
W szkoleniu będzie uczestniczyć młodzież z dzielnicy WRZOSOWIAK.

Zapraszamy młodzież do udziału w zajęciach, które odbędą się na terenie Szkoły Podstawowej nr 53 w Częstochowie przy ul. Orkana 95/109 w dzielnicy WRZOSOWIAK w dniach 25 października i 8 listopada 2018r.

Program zajęć:
Część I 25.10.2018
  • 13.00 – 14.45 - prelekcja specjalisty ds. bezpieczeństwa na temat zagrożeń terrorystycznych
  • 15.00 – 17.00 - pokaz i ćwiczenia z udziałem specjalistów w zakresie reagowania w sytuacji zagrożenia terrorystycznego.
Część II 08.11.2018
  • 13.00 – 14.45 - zajęcia z udziałem Policji i Państwowej Straży Pożarnej dotyczące postępowania w sytuacji zagrożenia terrorystycznego
  • 15.00 – 15.45 - pokaz i ćwiczenia reagowania w sytuacji zagrożenia terrorystycznego z udziałem grupy rekonstruktorów
  • 16.00 – 17.00 – instruktaż ewakuacji i udzielania pierwszej pomocy.


AKROBATYKA NA KOŁACH GIMNASTYCZNYCH w CNT Snake Dance

19 październik, 2018 - 07:59
Koła gimnastyczne to inaczej ringi, czyli dwa koła na ruchomych pasach, zamontowanych do sufitu.Treningi na kołach są doskonałym dodatkowym elementem ćwiczeń dla osób uprawiających gimnastykę akrobatyczną lub artystyczną.
 Obecnie w CNT Snake Dance trwają zapisy na zajęcia  dla dzieci wieku 8-12 lat -  zarówno dla chłopców i dziewczynek.

Tel.: 792-001-003
biuro@snake-dance.pl

Polecamy!


Już jutro Bonnie Tyler wystąpi w katowickim „Spodku”

19 październik, 2018 - 07:37

Katowice częścią jubileuszowej trasy 40 lecia hitu „It’s a Heartache” 
Kiedy równo 40 lat temu Jej pierwszy wielki hit – „It’s a Heartache” przebojem wkradł się do pierwszej trójki amerykańskiego notowania Billboardu, cały muzyczny świat wiedział, że ma do czynienia z przyszłą wielką gwiazdą estrady. A był to dopiero początek wspaniałej kariery walijskiej artystki, której pierwsza płyta osiągnęła wielki sukces nie tylko w jej rodzimym kraju, ale podbiła również Amerykę i Wielką Brytanię! Publiczność szybko pokochała jej mocny, lekko zachrypnięty głos, a rynek muzyczny okrzyknął Ją kobiecym odpowiednikiem Roda Stewarta.

W 1983 ukazał się utwór „Total Eclipse of the heart”, który do dziś jest jednym z najlepiej sprzedających się singli wszech czasów. Rok później kolejny hit Bonnie – „Holding out for a hero” trafił na ścieżkę dźwiękową do filmu „Footloose”, która do dziś nosi miano kultowej.

Oprócz swoich piosenek, Bonnie Tyler brała na warsztat również utwory innych wykonawców, które do dziś często wykonuje na swoich koncertach, m.in.: „Have You Ever Seen the Rain” Creedence Clearwater Revival, „To Love Somebody” Bee Gees, czy „Piece of My Heart” Janis Joplin. Sama Bonnie Tyler również bywa inspiracją dla innych artystów estrady. Nie każdy wie, że światowy hit „The Best” Tiny Turner, pierwotnie wykonywała właśnie Walijka.

Bonnie Tyler ma wielu fanów na całym świecie, z którymi spotka się jesienią by celebrować 40-lecie wydania singla „It’s a Heartache”. Wspaniałą informacją dla polskich wielbicieli artystki jest fakt, że trasa nie ominie również naszego kraju!

20 października 2018 roku Bonnie Tyler wystąpi w katowickim „Spodku”. 
W bilety (w cenie już od 99 złotych) można zaopatrywać się na stronach:   www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl, www.abilet.pl oraz bezpośrednio u organizatora – Impresariatu edma.art (www.edmaart.pl ).

Do zobaczenia w Katowicach! 

Zapraszamy: http://czest.info/Bonnie-Tyler-w-katowickim-Spodku
[KULINARIA] Prosty przepis na pożywne śniadanie - Kanapka z szarpaną wieprzowiną sous vide "Śniadanie farmera"

18 październik, 2018 - 09:36
Jak przygotować kanapkę rodem z najbardziej hipsterskiej restauracji? 

Potrzeba naprawdę niewiele – podstawą jest miękka bułeczka, soczyste i delikatne mięso oraz świeże warzywa.
Nie zapomnijcie też o dodatku w postaci sosu – palce lizać!


Życzymy smacznego: http://czest.info/kulinaria
Nowoczesne domy o konstrukcji stodoły? Poznaj zalety takiego budownictwa!

18 październik, 2018 - 09:22
Zmieniające się trendy zauważyć można w każdej dziedzinie naszego życia. I choć w budownictwie modyfikacje te postępują zdecydowanie wolniej niż np. w branży wnętrzarskiej, to oddziałują na odbiorcę dłużej i intensywniej. 

Czasy stylizowania budynków na dworki już dawno minęły. Teraz prym wiodą domy o prostej bryle, przypominającej wiejskie zabudowania. Mowa o nowoczesnej stodole, królowej współczesnej architektury.

Poznaj zalety takiego budownictwa: http://czest.info/buduj-remontuj-urządzaj
JESIENNY SWING KONCERT W RAMACH JAZZOWYCH TADEUSZEK

18 październik, 2018 - 09:05
Filharmonia Częstochowska zaprasza: 
22.10.2018, godz. 19.00 Sala koncertowa Big Band JAZZ COMBO VOLTA***Big Band Jazz Combo Volta (grupa artystyczna Domu Kultury Śródmieście w Warszawie) to dynamiczny swingowy zespół, nagrodzony w 2011 r. przez Telewizję Polsat w programie Must Be The Music. Wyróżniony w 2014 r. w konkursie ZŁOTA TARKA w ramach XLIV Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego OLD JAZZ MEETING w Iławie. Założony w 2006 r. i do dziś kierowany przez Wojciecha Kulczyckiego. Od lat koncertuje w Polsce oraz wielu krajach Unii Europejskiej. Wielokrotnie uświetniał swoimi występami różnorodne wydarzenia kulturalne w Szwecji, Finlandii, Austrii, Niemczech czy Holandii. Bardzo wysoki poziom artystyczny, świetni soliści, autentyczna radość członków zespołu, niezwykła żywiołowość, urok prawdziwego swingu, umiejętność nawiązywania bezpośredniego kontaktu z publicznością – wszystko to wytwarza niezwykły klimat podczas koncertów i wprowadza słuchaczy we wspaniały nastrój muzycznego show.


Organizator: Polskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego
Współorganizator: Filharmonia Częstochowska


TEATR PIASKU TETIANY GALITSYNY MAŁY KSIĄŻĘ - wygraj zaproszenie!

17 październik, 2018 - 10:36
Rodzinna wyprawa do świata Małego Księcia na wyciągnięcie ręki!

ZNANA HISTORIA MALOWANA  PIASKIEM, ŚWIATŁEM I NA WODZIE Już 30 października 2018 r. o godzinie 18:30 w Sali Filharmonii Częstochowskiej!

***
Teatr Piasku Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu "Mam Talent", wraz z Gwiazdą "Mam Talent" VLODYR-em, najszybszym malarzem na świecie oraz grupą artystów, przygotowywała unikalne widowisko – historię Małego Księcia wg. Antoine de Saint-Exupéry’ego, malowaną na żywo piaskiem, światłem i na wodzie, połączoną z grą aktorów, świateł i cieni oraz techniką szybkiego malowania (Speed Painting).Dopełnieniem niezapomnianego, ponadgodzinnego show, jest przepiękna oprawa muzyczna, poruszająca najgłębsze emocje i przenosząca nas na magiczną planetę Małego Księcia.
Ta pełna ciepła opowieść nauczy dzieci ponadczasowych wartości i przypomni dorosłym o potędze prawdziwej przyjaźni.
„Mały książę” to genialna opowieść dla całej rodziny, która więcej mówi o życiu, niż grube, uczone księgi.

Zapraszamy: http://czest.info/TEATR-PIASKU-TETIANY-GALITSYNY
****

KONKURS -  WYGRAJ ZAPROSZENIE!
Wśród tych, którzy do 22 października prześlą e-mail na adres: konkurs@czest.info z hasłem: "TEATR PIASKU TETIANY GALITSYNY" rozlosujemy podwójne zaproszenie na spektakl do Filharmonii Częstochowskiej. Prosimy o podanie w treści wiadomości imienia i nazwiska. O wygranej powiadomimy zwrotnie mail-em.[POLECAMY KSIĄŻKĘ] Mindhunter. Podróż w ciemność John Douglas, Mark Olshaker

17 październik, 2018 - 10:18
Nie wiem, kim ona będzie, ale jestem gotów zabić. Natychmiast.

Agent John Douglas przez lata słuchał zwierzeń sprawców najstraszniejszych przestępstw.
Aby dali mu się poznać, musiał zyskać ich sympatię – zaprzyjaźnić się z ludźmi takimi jak choćby Richard Speck, morderca ośmiu studentek z Chicago.

Robił to, by nauczyć się patrzeć na zbrodnię oczami sprawcy. Zrozumieć, dlaczego bierze na swój cel kobiety i dzieci. Douglas musiał poczuć satysfakcję mordercy i strach ofiary. Dotknąć ciemności, aby skutecznie ścigać seryjnych morderców i ochronić bliskich przed niewyobrażalnym złem.

Na podstawie książek Johna Douglasa powstał serial NETFLIXA pod tytułem MINDHUNTER zrealizowany przez DAVIDA FINCHERA – twórcę SIEDEM, ZODIAKA i ZAGINIONEJ DZIEWCZYNY.

Polecamy na: http://czest.info/książki


[ZDROWIE] Oczy to podstawa. Bezpłatne badania wzroku dla mieszkańców Częstochowy 24 i 25 października!

17 październik, 2018 - 09:00
24 i 25 października wszyscy mieszkańcy Częstochowy będą mogli wykonać bezpłatne badanie wzroku, które pozwoli ocenić jakość powierzchni oka oraz filmu łzowego pod kątem występowania u nich zespołu suchego oka (ZSO). To wszystko dzięki działaniom Fundacji NEUCA dla Zdrowia, która właśnie rozpoczęła kolejną akcję profilaktyczną, w całej Polsce. Zespół suchego oka (ZSO) to schorzenie, które może występować nawet u 11-17%* osób dorosłych. 
Więcej informacji: http://czest.info/zdrowie
[MOTORYZACJA] Targi Fleet Market – mobilność biznesu!

17 październik, 2018 - 08:52

Ogólnopolskie Targi Motoryzacyjne i Biznesowe Fleet Market odbędą się 21 listopada br. w nowym miejscu - w hali Global EXPO w Warszawie, przy ul. Modlińskiej 6D. Jubileuszowa, 10. edycja targów, tak jak poprzednie, organizowana jest z myślą o przedsiębiorcach, osobach odpowiedzialnych za politykę samochodową w firmach oraz o wszystkich, którzy są obecnymi lub potencjalnymi nabywcami samochodów firmowych i usług flotowych.

Więcej informacji: http://czest.info/motoryzacja[SPORT] Mecz I ligi siatkówki Exact Systems Norwid

17 październik, 2018 - 08:40
Zarząd i zawodnicy KS Exact Systems Norwid Częstochowa serdecznie zapraszają na mecz I ligi, pomiędzy Exact Systems Norwidem Częstochowa vs KPS Siedlce, który odbędzie się w sobotę, 20 października 2018r, o godz. 17:00 , w hali IX LO im. C.K. Norwida w Częstochowie, przy ul. Jasnogórskiej 8.

Wstęp na halę od godz. 16:00. 
Bilety do nabycia przed meczem w cenie: 
  • 5,00 zł bilet ulgowy
  • 10,00 zł bilet normalny 
Zachęcamy do zakupu biletów RODZINNYCH w cenie 20,00 zł, które upoważniają do wejścia 2 osoby dorosłe z dwójką dzieci uczących się.

Do nabycia są również karnety na cały sezon, uprawniające również do wejścia na mecze fazy play-off
w cenie;
  • 50,00 zł ulgowy – dla młodzieży uczącej się
  • 100,00 zł normalny
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta