Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Częstochowskie Informacje

Subskrybuje zawartość
Częstochowskie Informacje
Zaktualizowano: 4 min. 33 sek. temu

Osiem miejsc na podium kijkarzy w przedostatnim etapie Pucharu Polski

5 godzin 3 min. temu
W niedzielę w pomorskim Potęgowie rozegrano szósty, przedostatni etap Pucharu Polski Nordic Walking. Wystąpiło w nim dwudziestu jeden zawodników Viking Nordic Team Częstochowa.Nasi kijkarze wywalczyli dwa pierwsze (Daniel Wojtasiński, Bogdan Barczyk), trzy drugie (Ewa Dusiel, Mariola Pasikowska, Bartłomiej Dębski) i trzy trzecie miejsca (Ewelina Suriak, Beata Kaniowska, Janusz Kubat).
Finał Pucharu Polski odbędzie się 8 września w Hajnówce.


Filharmonia Częstochowska zaprasza na DNI CZĘSTOCHOWY

5 godzin 12 min. temu
25.08.2018, godz. 20.30Amfiteatr przy Promenadzie im. Czesława Niemena
        KONCERT W RAMACH 26. DNI CZĘSTOCHOWY
Wystąpią: Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej, Adam Klocek - dyrygent  
Di Galitzyaner Klezmorim w składzie: Mariola Śpiewak – klarnet, Grzegorz Śpiewak – akordeon, Rafał Seweryniak – kontrabas                                               W programie utwory: Prayer in the synagogue, Sirtos, Happy Nigun, Mazl Tov, Odessa, Triumph of Harry

Zespół Di Galitzyaner Klezmorim w swej twórczości nawiązuje do tradycji muzyki klezmerskiej. Nadając jej całkowicie osobisty charakter, stara się w sobie tylko właściwy sposób wydobyć i podkreślić to, co zdaniem twórców najistotniejsze. Poetycka, melancholijna melodyka przeplata się z żarliwą, ekstatyczną żywiołowością tworząc przestrzeń wypełnioną szeroką gamą barw i emocji. Klasyczne, akademickie wykształcenie także nie pozostaje bez znaczenia. Wirtuozeria, dbałość o dźwięk i szczegół w połączeniu z dużą wrażliwością muzyczną, nadają utworom estetycznie wysublimowaną postać. Oprócz utworów bazujących na oryginalnych melodiach klezmerskich, coraz więcej jest w repertuarze Di Galitzyaner Klezmorim kompozycji własnych. W obecnym składzie zespół występuje od 1998 roku.

Wstęp wolny.Zapraszamy.


Jak urządzić idealne SPA?

20 sierpień, 2018 - 17:56
Obecnie rynek szeroko pojętych usług z branży urodowej szybko się rozwija. Coraz więcej osób chętnie korzysta z zabiegów kosmetycznych.
 Nic więc dziwnego, że powstaje mnóstwo tego typu przedsiębiorstw. Szczególnie popularne staje się otwieranie SPA.

Warto jednak dokładnie przemyśleć swoją koncepcję i postarać się, aby nasz lokal był na odpowiednim poziomie - w końcu konkurencja stale rośnie. Jak więc urządzić idealne SPA?
Czytaj: http://czest.info/Urządzamy-idealne-SPA


Kuchnia z najgorętszych rejonów świata sposobem na upały

18 sierpień, 2018 - 06:55
Fala tropikalnych upałów stanowi nie tyle miłą letnią niespodziankę, ile zupełne zaskoczenie, z którym nie każdy wie, jak sobie poradzić. 
W myśl zasady, że najlepiej chłodzić się od środka, warto prześledzić sposoby na orzeźwienie z najgorętszych rejonów świata. Mieszkańcy Indii, Meksyku, Mroko, Turcji, a nawet Tybetu, przyzwyczajeni do wysokich temperatur, potrafią sobie też doskonale z nimi radzić, dzięki spożywanym posiłkom i napojom.

Zapraszamy: http://czest.info/kulinariaFilharmonia zaprasza

17 sierpień, 2018 - 08:12
Nadzwyczajny Koncert Inauguracyjny 12. Festiwal Wiolinistyczny im. Bronisława Hubermana 
22.o9.2018, godz.18.00 

Wystąpią:
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej 
Shlomo Mintz – skrzypce, dyrygent 
Adam Klocek – dyrygent 
Z. Noskowski – Fantazja góralska
H. Wieniawski – II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22
A. Vivaldi – Pory roku

Zapraszamy: http://czest.info/12-Festiwal-Wiolinistyczny-im-Bronisława-Hubermana


Wyprawki dla maluchów w pieczy zastępczej

17 sierpień, 2018 - 08:09
Dzieci w wieku przedszkolnym objęte wsparciem w ramach projektu „Częstochowski parasol pieczy zastępczej” po raz kolejny otrzymują wyprawki na nadchodzący rok szkolny.


Wsparcie kierowane jest do uczestniczących w projekcie dzieci przebywających w rodzinnych formach pieczy zastępczej. Dla tych najmłodszych – chodzących jeszcze do przedszkola – przygotowano artykuły papierniczo-higieniczne oraz przybory papiernicze i plecaki. Niezbędne wyprawki otrzyma w tym roku 10 dzieci w wieku przedszkolnym. Ten rodzaj wsparcia przyczynia się do wyrównania szans i pozwala objętym wsparciem maluchom na pełną integrację z grupą rówieśniczą.

W ramach projektu „Częstochowski parasol pieczy zastępczej”, realizowanego w Częstochowie od stycznia 2017, wyprawki otrzymało już łącznie 39 dzieci. W tym roku wyprawkę otrzymują tylko dzieci w wieku przedszkolnym – decyzją Urzędu Marszałkowskiego województwa śląskiego finansowanie wyprawek dla dzieci rozpoczynających naukę w szkołach podstawowych i średnich kolidowałoby z wsparciem, jakie otrzymują one z rządowego programu ,,Dobry Start”.

W ramach ,,Częstochowskiego parasola pieczy zastępczej” rodziny zastępcze zawodowe oraz rodzinne domy dziecka od maja 2017 roku obejmuje ponadto tzw. pakiet animacyjny. Ma on ułatwić wprowadzenie nowych członków rodziny w życie społeczne, a także przekazanie im pozytywnych wzorców spędzania wolnego czasu. Osoby korzystające z pakietu animacyjnego co miesiąc otrzymują bilety do teatru, kina, sal zabaw czy klubu fitness, a także vouchery do pizzerii czy lodziarni. Choćby w tym miesiącu uczestniczki i uczestnicy mają szansę oglądać na żywo rozgrywki żużlowe i kibicować częstochowskim zawodnikom. Taka forma wsparcia ma pomóc w zintegrowaniu rodziny zastępczej szczególnie w sytuacjach poza domem, a także przybliżyć dzieciom wartości, do których wcześniej – na skutek wykluczenia społecznego lub zagrożenia wykluczeniem – najczęściej nie miały dostępu. Takie działania są zgodne z zapisami ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej.

Projekt „Częstochowski parasol pieczy zastępczej” jest współfinansowany ze środków UE, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Realizowany jest w partnerstwie ze Stowarzyszeniem na rzecz pomocy dziecku i rodzinie ,,Dla Rodziny”.

Źródło: UM Częstochowa


Galeria Jurajska: Bajkowy Labirynt będzie dwa razy większy

17 sierpień, 2018 - 08:06
Bajkowy Labirynt to już kolejny najemca Galerii Jurajskiej, który w tym roku zdecydował się na powiększenie lokalu. W efekcie zmian bawialnia ma być aż dwukrotnie większa. Pojawią się także dodatkowe atrakcje. Bajkowy Labirynt w nowej odsłonie stanie się także ważną częścią rozwijanego niedzielnego centrum rozrywki, przyciągającego do galerii w niehandlowe niedziele.

Więcej metrów i atrakcji w Bajkowym Labiryncie
Najmłodsi klienci Galerii Jurajskiej będą mieć powód do radości. Już w październiku w centrum handlowym rozpoczną się prace remontowe nad nową odsłoną Bajkowego Labiryntu. Popularna bawialnia zdecydowała się niedawno na powiększenie lokalu i wynajem dodatkowych metrów.

W efekcie z zajmowanych obecnie 222 m kw., najemca przeniesie się do lokalu mającego aż 486 m kw. i znajdującego się w pobliżu strefy food court. Tak znaczna zmiana w powierzchni najmu wiązać będzie się także z nowymi atrakcjami, które po ponownym otwarciu pojawią się w Jurajskiej.

Jednym z powodów, dla którego najemca zdecydował się na tak znaczące zmiany są zmiany, jakie niesie za sobą wprowadzona ustawa o zakazie handlu w niedziele i święta.

Ograniczenie handlu w niedziele wymusiło zmianę sposobu myślenia o galeriach handlowych przez wszystkich uczestników rynku. Centra i galerie handlowe, które nie dokonają zmian w najbliższym czasie – stracą. Stopniowe zamykanie handlu w niedziele, spowoduje spadki po stronie najemców i przejście klientów do galerii, które budują pozytywne emocje przez cały tydzień – mówi Robert Niewiński, Prezes Zarządu RO-AN sp. z o.o.

- Właśnie zrozumienie tego przez Galerię Jurajską przekonało nas do tego, że w tym obiekcie nie tylko musimy być, ale musimy być więksi i jeszcze lepsi dla naszych klientów, tworząc wraz z innymi najemcami, wyjątkową, kompletną strefę rozrywkową czynną 7 dni w tygodniu. Tego typu galerie, to kierunek naszego rozwoju na najbliższy czas – dodaje.

Bawialnia częścią niedzielnego centrum rozrywki

Dlatego Bajkowy Labirynt w nowej odsłonie stanie się ważnym elementem rozwijanego obecnie niedzielnego centrum rozrywki – zapowiada galeria. To najnowszy pomysł obiektu na przyciągnięcie klientów, a zwłaszcza rodzin, w niedziele wolne od handlu. Składa się na niego blisko 50 różnych atrakcji – od restauracji z kuchniami świata po największe w mieście morskie akwarium.

-W ramach niedzielnego centrum rozrywki łączymy ofertę najemców, mogących działać w niehandlowe niedziele, czyli m.in. restauracji, kawiarni, kina i studia fitness, z naszą bogatą infrastrukturą rekreacyjną i rozrywkową m.in. miejskim ogrodem na bulwarach Warty i boiskami – mówi Roman Bugajczyk, dyrektor Galerii Jurajskiej.

- W efekcie tworzymy mieszkańcom Częstochowy i okolicznych miast unikalne w regionie miejsce, w którym można w ciekawy, rozrywkowy, aktywny sposób spędzić niedzielę np. organizując wypad do kina ze znajomymi, rodzinny obiad czy piknik nad rzeką. Bajkowy Labirynt ze swoimi atrakcjami dla dzieci i młodzież znacząco dopełnia tę koncepcję – mówi.

Nie bez powodu także większy Bajkowy Labirynt znajdzie się bliżej food court’u. Galerii zależy na zgromadzeniu niedzielnej oferty możliwie najbliżej siebie. – W niedziele objęte zakazem handlu otwarte jest tylko jedno wejście galerii prowadzące wprost do wszystkich dostępnych atrakcji. Umożliwia to klientom szybkie dotarcie do nich. Ponadto wejście znajduje się m.in. tuż przy miejskim ogrodzie nad bulwarami Warty, zachęcając klientów np. do zakupu kawy w galerii i wypicia jej na ławce pośród zieleni – mówi Bugajczyk.

Poprzez niedzielne centrum rozrywki galeria chce aktywizować klientów w dni objęte zakazem handlu zachęcając do wizyt w galerii. – Wysyłamy jasny sygnał, że nawet w te niedziele, kiedy nie zrobimy zakupów, u nas można się dobrze bawić. Mamy m.in. aż 18 restauracji i kawiarni, 8-salowe kino, gigantyczne studio fitness, a wkrótce także bawialnię w nowej odsłonie. Ponadto w Jurajskiej znajdziemy zewnętrzny plac zabaw, miejski ogród, boiska do siatkówki plażowej, 2 olbrzymie akwaria i wiele innych atrakcji, którymi można sobie wypełnić leniwą niedzielę – wylicza.
Zwiedzamy Europę z Almaturem

16 sierpień, 2018 - 14:09
Sprawdź co to gorącaPROMOCJA  i ZWIEDZAJ EUROPĘ z Almaturem Do 35% taniej!
Wybierz się na niezapomnianą wycieczkę do WŁOCH!Wyjazdy już od: 25.08.
Ceny już od: 999 zł


Sprawdż szczegóły:  http://www.zalmaturem.pl/pl/almatur/alcat/wycieczki/kraj/wlochy/rodzaj/wycieczki-objazdowe/transport/dowolny/oferty/last-minute

http://www.zalmaturem.pl/pl/almatur/alcat/wycieczki/kraj/dowolny/rodzaj/dowolny/transport/autokarem/oferty/last-minute/sort/minPrix/page/1

Biuro Podróży i Turystyki ALMATUR poleca:
Biuro Podróży i Turystyki ALMATUR  Częstochowa

ul. Nowowiejskiego 2 , tel.: 343 655 561Polecamy: http://czest.info/podroze
[POLECAMY KSIĄŻKĘ] Zamień chemię na energię. Zdrowie i siła na wynos - Julita Bator

16 sierpień, 2018 - 12:14
Najbardziej energetyczna książka roku!

Żyjesz w pośpiechu i chcesz solidnej porcji składników odżywczych? Szukasz zdrowej przekąski dla dziecka? Wybierasz się w góry lub na spacer i chcesz zapakować do plecaka lekki, zdrowy posiłek?Jesteś po treningu, a twoje mięśnie potrzebują regeneracji?

Julita Bator, która zrewolucjonizowała nawyki żywieniowe Polaków i pokazała, jak jeść bez chemii i nie zbankrutować, teraz powraca z pierwszą książką o potrawach proteinowych.

To ponad 50 przepisów na przekąski o wysokiej zawartości białka, błonnika oraz węglowodanów złożonych.

Są szybkie w przygotowaniu, bardzo sycące, dodają energii, wspomagają odporność oraz mają niski indeks glikemiczny. W przeciwieństwie do gotowych sklepowych produktów są tanie, smaczne, zdrowe i nie zawierają emulgatorów ani konserwantów.

To idealne rozwiązanie dla ludzi prowadzących aktywny tryb życia, osób na diecie, ale także dla wszystkich, którzy szukają zdrowego jedzenia. Znakomite również dla dzieci.

To doskonałe produkty na wynos, które możesz przygotować w większej ilości na zapas. Sprawdzają się na wycieczce, w pracy, w szkole czy na siłowni.

Polecamy: http://czest.info/kulinaria


Zabawa stulecia. Polska Noc Kabaretowa w Częstochowie

16 sierpień, 2018 - 10:52
Zabawa stulecia.
Świętujemy 100-lecie Niepodległości.
Polska Noc Kabaretowa
Hala Sportowa Częstochowa, ul. Żużlowa 4  
26 października 2018, godz. 20.00
bilety: 
www.kabaretowebilety.pl 
oraz
www.kulturairozrywka.pl

26 października w Hali Sportowej Częstochowa odbędzie się kolejna edycja Polskiej Nocy Kabaretowej. Tym razem poświęcona będzie 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości.

Polska Noc Kabaretowa to coroczne widowisko rozrywkowe, które od lat w każdym z kilkudziesięciu miast Polski zbiera kilka tysięcy fanów rozrywki na najwyższym poziomie. Organizatorzy ponownie zaskoczą składem artystów, którzy zasilą w tym roku szeregi niezwykłej ekipy PNK i zupełnie nowym programem złożonym z premierowych skeczy, które rozbawią publiczność do łez.

Na przekór stereotypom pokażemy, że Polacy potrafią świętować z pompą i na wesoło – zapowiadają organizatorzy. – Polska od stu lat jest niepodległa! Przez cały rok będziemy przemierzać Polskę z programem przygotowanym specjalnie na tę okoliczność. To wyjątkowa rocznica, którą uczcimy w absolutnie szalony sposób. Jesteśmy niezwykle radosnym, kreatywnym i dumnym narodem i taki też będzie wspólny kabaretowy wieczór, na który serdecznie zapraszamy. Niemal 4 godziny nieprzewidywalnych zwrotów akcji, zaskakujących puent i wspólnego świętowania wraz z czołówką polskiego kabaretu.

Autorem scenariusza „Zabawy Stulecia” jest Robert Górski. Siódmą już edycję Polskiej Nocy Kabaretowej poprowadzi po raz pierwszy Kabaret Moralnego Niepokoju.
Wezmą w niej udział również: Ireneusz Krosny, Marcin Daniec, Kabaret Nowaki, Kabaret Skeczów Męczących oraz niezrównany Igor Kwiatkowski.
*****
O Polskiej Nocy Kabaretowej 2018 opowiada Kabaret Moralnego Niepokoju: 
http://czest.info/Polska-Noc-Kabaretowa-2018


Odpoczywaj z Gandalfem

16 sierpień, 2018 - 09:44


Każdy wolny moment, każda pora roku to doskonały powód, aby wypocząć, wyjechać, zwiedzić nieznnane miejsca, lub odwiedzić te ulubione!Sprawdź co poleca Biuro Podróży Gandalf i wypoczywaj jak lubisz najbardziej.
W Gandalfie znajdziesz ofertę last minute oraz zplanujesz przyszłe podróże.

Gandalf poleca:Biuro Podróży GANDALF : Częstochowa, Al. NMP 23, tel.: 664 139 387

Polecamy na: http://czest.info/podroze

Światowa marka nauki języka angielskiego - Centrum Helen Doron zaprasza.

16 sierpień, 2018 - 09:22
Szkoła językowa 
dla dzieci i młodzieży w Częstochowie
Centrum Helen Doronserdecznie zaprasza.

Nauka języka angielskiego w Centrum Helen Doron to:

Angielski dla dzieci i młodzieży
 • Skuteczna i pełna zabawy nauka angielskiego dla dzieci i młodzieży
Niemowlęta 0-2
 • Maluszki w wieku 3-24 miesięcy uczą się angielskiego kształtująć przy tym swoje motoryczne umiejętności oraz stymulując rozwój zdolności umysłowych
Dzieci 2-6
 • Dzieci doskonalą język mówiony wraz z dwoma kursami "Fun with Flupe" oraz "More Fun with Flupe" śledząc przygody ulubionych bohaterów

English on line
 • Gry komputerowe wspomagają efektywną naukę


Zapisy na zajęcia oraz bezpłatne lekcje pokazowe odbywają się w sekretariacie Centrum lub telefonicznie:
 • ul. Żwirki i Wigury 6/14, 
 • Tel.: 504 277 398
Lekcja pokazowa jest całkowicie bezpłatna i nieobowiązkowa.Pozwala na zapoznanie się z metodą i sposobem prowadzenia zajęć.
Zapraszamy: http://czest.info/polecamyPodróże małe i duże. Czyli jak sobie radzić z problemami lotniczymi podczas wakacji?

14 sierpień, 2018 - 11:56
Podczas wakacji coraz większa ilość osób wybiera dalekie destynacje. Niestety, również coraz częściej przydarzają się niespodziewane problemy podczas podróży. 
Odwołany, opóźniony lub przepełniony samolot może przysporzyć wielu problemów.
Jak sobie z tym poradzić czytaj na:-http://czest.info/podroze

KIND Słuchobus w Częstochowie

14 sierpień, 2018 - 11:21
KIND Aparaty Słuchowe w dniu 20 sierpnia 2018 roku zaprasza wszystkich mieszkańców Częstochowy do nowoczesnego, mobilnego studia na bezpłatne badania słuchu. 

W poniedziałek, 20 sierpnia 2018 roku, na Placu Biegańskiego, swój przystanek będzie miał KIND Słuchobus. Między godziną 10:00 a 18:00 wszyscy mieszkańcy, bez względu na wiek, będą mogli wykonać w profesjonalnym mobilnym studio, bezpłatne badania słuchu i uzyskać indywidualne porady na temat odpowiedniej profilaktyki. Po zakończeniu badania, które zajmie tylko kilka minut, wszyscy uczestnicy bezpłatnie otrzymają wyniki, a stan słuchu będą mogli skonsultować
z protetykami firmy KIND.

Zapraszamy: http://czest.info/zdrowie
Wiosłujemy ile tchu! – zajęcia sportowe dla dzieci

13 sierpień, 2018 - 13:09
Wiosłowanie w galerii? Czemu nie! 18 sierpnia mali goście Centrum Handlowego Auchan Poczesna mogą liczyć na moc zabawy i zdrowego wysiłku, a wszystko to dzięki wakacyjnej odsłownie cyklu „Rodzinne spotkania ze sportem”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny! 

Już wkrótce na małych gości Centrum Handlowego Auchan Poczesna czeka nie lada wyzwanie na najdłuższe wiosłowanie! 18 sierpnia maluchy odwiedzające galerię będą ćwiczyć swoją kondycję, która przyda się podczas wakacyjnych wyjazdów na żagle lub spływów kajakowych. Tym razem dzieci lubiące aktywność fizyczną będą miały okazję sprawdzić, jak wygląda wiosłowanie w kajakach, a wszystko to w pasażu galerii, w bezpiecznych warunkach i pod czujnym okiem instruktora.

W pasażu galerii pojawi się wyspa z wioślarzami treningowymi, na których maluchy sprawdzą swoje możliwości i siły. Po takim zestawie ćwiczeń mali sportowcy będą gotowi na wakacyjne wojaże nad wodę. Na najmłodszych uczestników spotkania będą czekać stanowiska z popularnymi grami plażowymi. Moc zabawy gwarantowana!

Atrakcje sportowe odbędą się 18 sierpnia w Centrum Handlowym Auchan Poczesna przy ul. Krakowskiej 10 w Poczesnej koło Częstochowy. Zajęcia będą prowadzone od godz. 12.00 do 18.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Wysyłanie paczek zagranicznych — czyli jak wysłać coś za granicę?

13 sierpień, 2018 - 10:31
W dzisiejszych czasach bez problemu możemy kontaktować się z rodziną i przyjaciółmi na całym świecie. Jednak nie chodzi tutaj tylko o kontakt przy pomocy Internetu.
Obecnie bez większych problemów możemy wysłać paczkę, czy też list na drugi koniec świata. Jednak, zanim zaczniesz wysyłać przesyłki zagraniczne, poznaj najbardziej opłacalne opcje, które umożliwią Ci bezpieczną wysyłkę paczki.
Zapraszamy: http://czest.info/Wysyłanie-paczek-zagranicznych


Kultowe komedie w Klubie Politechnik

13 sierpień, 2018 - 10:11
Agencja Artystyczna CERTUS zaprasza zaraz po wakacjach na kultowe komedie, które będziemy mogli obejrzeć w Klubie Politechnik w Częstochowie.
Mnóstwo dobrego humoru i zabawy czeka na wielbicieli spektakli i na tych, którzy jeszcze nie mieli okazji ich zobaczyć.

Zapraszamy serdecznie: 

ZŁODZIEJ - 30 września, godz.: 16.00 oraz 19.00
Weekend z Kilmaterium:

13 października Klimakterium...i już - godz.: 16.00 oraz 19.30

14 października Klimakterium 2, czyli Menopauzy szał - godz.: 16 oraz 19.30*****

Bilety do nabycia:
Agencja CERTUS, ul. Dąbrowskiego 36/4, tel.: 34 3606067, 501178349 oraz 
online: http://www.certus.kupbilecik.pl/


Polecamy na: http://czest.info/Kultowe-komedie-Złodziej-Klimakterium-w-Politechniku[MOTORYZACJA] Długi weekend tuż tuż. Ten produkt przyda się na pewno

13 sierpień, 2018 - 09:27

Długi weekend, wakacje, urlop, relaks, wypoczynek  czasami brawura - teraz najłatwiej przecenić swoje siły. 
Nie trać czujności!
Sprawdź czy zawsze możesz prowadzić.
Każdy organizm przecież inaczej reaguje na alkohol.
W jednym utrzymuje się dłużej, inny pozbywa sie alkoholu szybciej.
Baw się mądrze i bądź pewien, kiedy już możesz prowadzić.
Pilnuj, aby twoje powroty do domu były bezpieczne dla Ciebie i innych.
Wystarczy, że zaopatrzysz się w  alkomat.

A dzięki temu:
 • przed imprezą - sprawdzisz dużo wcześniej ile możesz wypić, aby rano, nie było w Tobie  ani kropli alkoholu
 • po imprezie - sprawdzisz ile tego alkoholu w Tobie pozostało.

Dobrze jest  wiedzieć, jakiego czasu potrzebuje nasz organizm, aby całkowicie oczyścić się z procentów.
Każdy odpowiedzialny człowiek powinien zadać sobie takie pytanie, zanim zdecyduje się na zabawę, a potem myśląc, że już po wszystkim wsiąść za kierownicę.

Firma Ekspent działająca na rynku alkomatów, zaprasza na zakupy do swojego firmowego stoiska w Centrum Handlowym M1, ul. Kisielewskiego 8/16.
Zaopatrz się w alkomat i już nie ryzykuj!


Polecamy na: http://czest.info/motoryzacjaSzkolenia dofinansowane — kto i jak może je zyskać?

10 sierpień, 2018 - 13:11
W dzisiejszych czasach rynek pracy narzuca na nas konieczność ciągłego doskonalenia swoich umiejętności oraz wiedzy. Dlatego też coraz częściej korzystamy z różnych form dokształcania, a jedną z nich są właśnie szkolenia. 
Niestety niektóre szkolenia mogą być dla nas lub dla rozwijającej się firmy odrobinę zbyt kosztowne, dlatego doskonałym rozwiązaniem staje się ich dofinansowanie. W dalszej części artykułu dowiesz się, gdzie można zyskać pomoc pieniężną na podniesienie swoich umiejętności, kto może się o nią starać i jakie są rodzaje szkoleń dofinansowanych.

Dlaczego warto korzystać z refundowanego dokształcania sprawdź na: http://czest.info/Szkolenia-dofinansowane
12. Festiwal Wiolinistyczny im. Bronisława Hubermana

10 sierpień, 2018 - 11:53
74. sezon artystyczny rozpoczynamy 12. Festiwalem Wiolinistycznym im. Bronisława Hubermana, który odbędzie się w dniach 22-28 września 2018 roku.

Festiwal zainicjowany w 1997 roku jest jedną z najbardziej znaczących imprez muzycznych miasta i regionu. Stanowi syntezę i kontynuację dwóch częstochowskich festiwali: jeunesses Musicales oraz Festiwalu Skrzypcowego im. Grażyny Bacewicz, a jednocześnie promuje Częstochowę jako miejsce urodzenia jednego z najwybitniejszych skrzypków XX wieku - Bronisława Hubermana, założyciela i patrona Narodowej Filharmonii Izraela. Impreza ta w swojej formule obejmuje recitale mistrzowskie, koncerty kameralne i symfoniczne. Festiwal umożliwia prezentację wielkich dzieł w wykonaniu uznanych artystów oraz promuje młodych uzdolnionych muzyków.

12. edycja Festiwalu to siedem niezwykłych, zróżnicowanych stylem i charakterem wydarzeń koncertowych.
Koncert inauguracyjny i finałowy to popisy światowej sławy skrzypków, którzy wystąpią z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej. Gwiazdą pierwszego będzie Shlomo Mintz. Ten uważany za jednego z najwybitniejszych wirtuozów skrzypiec, wychował się i muzycznie edukował w Izraelu, gdzie zadebiutował w wieku 11 lat z Orkiestrą Filharmonii Izraelskiej, którą tworzył w latach 30-tych patron naszego Festiwalu Bronisław Huberman. Na otwarcie Festiwalu zabrzmią w wykonaniu Shlomo Mintza przebojowe Pory roku Vivaldiego oraz II Koncert skrzypcowy Wieniawskiego. Z kolei finałowy koncert uświetni Roby Lakatos z programem „Szalone skrzypce i muzyka świata". Węgierski Rom, wirtuoz skrzypiec, poruszający się na granicy stylów od klasyki, poprzez jazz po muzykę cygańską ceniony jest za kunszt, energię i wszechstronność.


Nadzwyczajny Koncert Inauguracyjny 12. Festiwal Wiolinistyczny im. Bronisława Hubermana 

22.09.2018, godz.18.00 

Wystąpią:
 • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej 
 • Shlomo Mintz – skrzypce, dyrygent 
 • Adam Klocek – dyrygent 

Z. Noskowski – Fantazja góralska
H. Wieniawski – II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22
A. Vivaldi – Pory rokuShlomo Mintz jest uważany za jednego z najwybitniejszych wirtuozów skrzypiec. Ceniony za swoją stylistyczną wszechstronność i biegłość techniczną przez krytyków, środowisko i publiczność regularnie występuje na scenach całego świata z recitalami, koncertami muzyki kameralnej oraz towarzyszeniem uznanych orkiestr i dyrygentów.

Urodził się w Moskwie 1957 roku. Dwa lata później jego rodzina wyemigrowała do Izraela, gdzie uczył się pod kierunkiem Jeno Hubaya i Ilony Fehér, która przedstawiła go Isaacowi Sternowi, który stał się jego mentorem. Był także studentem Dorothy DeLay w Nowym Jorku.

Zapraszamy: http://czest.info/12-Festiwal-Wiolinistyczny-im-Bronisława-Hubermana

*******

Bliższych informacji udziela Impresariat Filharmonii, tel. 34 324 18 54
Kasa Filharmonii, ul. Wilsona 16, tel. 795 451 438 czynna poniedziałek-piątek w godz. 9.00-19.00 oraz na godzinę przed rozpoczęciem w miejscu koncertu
Zapraszamy do rezerwacji i zakupu biletów on line
www.filharmonia.com.plRombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta