Green Pack. Producent torebek papierowych fałdowych oraz woreczków foliowych.
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Częstochowskie Informacje

Subskrybuje zawartość
Częstochowskie Informacje
Zaktualizowano: 16 min. 47 sek. temu

"Gdybym był bogaczem" - koncert w Filharmonii Częstochowskiej

9 godzin 37 min. temu

AGENCA BRUSSA oraz Artyści Teatru Narodowego Opery i Baletu z Odessy zapraszają na:
 KONCERT "GDYBYM BYŁ BOGACZEM"  Filharmonia Częstochowska8 Kwietnia 2018godz.: 18.00

Bilety do nabycia:  Zamówienia - informacje: tel. 737 567 014
Polecamy: http://czest.info/Gdybym-był-bogaczem
KONKURS! Wygraj bilet!

Każdy, kto do 26 marca przyśle do nas e-mail na adres konkurs@czest.info z hasłem: "GDYBYM BYŁ BOGACZEM"  w temacie, weźmie udział w losowaniu biletów na koncert.
Prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu. 
Zwycięzców powiadomimy zwrotnie mailem lub sms-em.


Filharmonia Częstochowska zaprasza

9 godzin 47 min. temu
21.03.2018, godz. 18.50 Sala kameralna  AKADEMICKI KONCERT KAMERALNY

Wystawa: Magdalena Snarska, Instytut Sztuk Pięknych AJDWykład: „Erbarme Dich, mein Gott” dr hab. Adam Olech prof. AJD, Instytut Filozofii AJD Koncert: Jiří Hanousek - wiolonczela, Eliška Novotná – fortepian/ Wydział Sztuk Pięknych, Uniwersytet w Ostrawie, Czechy; w programie: Dvořák, Janáček, Martinů, Rachmaninow

***

22.03.2018, godz. 19.00 Sala kameralna  BAROKOWE BAJANIA. Czwartkowe Wieczory z Chórem 
Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum Julia Karpeta - viola da gambaJan Mroczek - pozytyw Janusz Siadlak – dyrygent Beata Młynarczyk - prowadzenie 
W programie m.in.: Allegri, Monteverdi, Fassolo, Haendel, Bach 
Podczas kolejnego „Czwartkowego Wieczoru z Chórem” publiczność zostanie przeniesiona w świat harmonii i sprzeczności, a stanie się to za sprawą muzyki Moteverdiego, Johanna Christopha Bacha, Johanna Michaela Bacha i wielkiego Jana Sebastiana. Podczas bajania o baroku nie zabraknie wyrazistej twórczości Haendela i nazywanego „polskim Haendlem” Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego. Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum oraz jego soliści opowiadać będą o baroku również poprzez muzykę Allegriego i Carissimiego. Tego wieczoru muzyka zabierze nas do rozświetlonej krainy rozmaitości muzycznej, bo „Barok jest zakochany we wszystkim, co lśni, co rzuca przerywane albo mieniące się błyski.”
****
23.03.2018, godz. 18.00 Sala koncertowa KONCERT DYPLOMANTÓW 

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej Tomasz Chmiel – dyrygent 
Dyplomanci Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie:
Maria Belica – skrzypce, Anna Chybalska – fortepian, Kamila Dmytrykiw – klarnet, Cyprian Janiszewski – wiolonczela, Piotr Kornacki – obój, Maciej Mazurek – saksofon, Mateusz Sowa – klarnet, Dominik Troczka – saksofon, Aleksandra Tyrek – skrzypce, Kacper Woźniakowski – perkusja 
Agata Kuter i Michał Sikora - prowadzenie koncertu
****
12.04.2018, godz. 18.00 Foyer Filharmonii Wernisaż wystawy PARADA WYSZEPTANYCH MARZEŃ Łukasza Rzeźnika 
Częstochowianin, ur. 1963r. Absolwent Liceum Plastycznego w Częstochowie i Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na kierunku malarstwo. Obecnie student AJD w pracowni prof. Włodzimierza Kuleja.

Prezentowane obrazy są skutkiem procesu łączenia wrażeń optycznych z emocjonalnymi, który zachodzi przez całe życie w każdym z nas. Na płótnie wizualizuję napięcia wynikająca ze zderzenia materii pochodzącej z różnych obozów estetycznych - dekoracyjnej figuracji i abstrakcji. Tą ekspozycją zachęcam widza do odkrycia w sobie takiego gabinetu osobliwości, gdzie leżą zapomniane zbiory kształtów, będące źródłem inspiracji.Na wernisaż wstęp wolny.
Wystawę można podziwiać od 13 kwietnia do 3 czerwca 2018 podczas wydarzeń odbywających się w Filharmonii.
****
13.04.2018, godz. 19.30 Kościół Rektoracki, Al. NMP 56 KONCERT PRZY ŚWIECACH

Orkiestra Filharmonii CzęstochowskiejAdam Klocek - dyrygent, wiolonczela
ks. Mikołaj Węgrzyn - słowo o muzyce
w programie:A. Vivaldi – Koncert a-moll na wiolonczelę i smyczki RV422 F. Schubert – Quartettsatz c-moll D.703 F. Schubert – Kwartet smyczkowy „Śmierć i dziewczyna” d-moll D.810 /arr. na orkiestrę smyczkową G. Mahler/
****
Kasa Filharmonii tel.: 795 451 438 czynna poniedziałek-piątek 09.00-19.00 oraz w miejscu koncertu na godzinę przed rozpoczęciem
Sprzedaż i rezerwacja biletów online www.filharmonia.com.pl


Rodzinne warsztaty plastyczne w Muzeum

10 godzin 7 min. temu
Muzeum Częstochowskie zaprasza na rodzinne warsztaty plastyczne:
FILCOWE ROZMAITOŚCI. Z KOSZYCZKIEM NA ŚWIĘCONE…”24 marca 2018, godz. 11.-12.30 Ratusz
Wstęp: 8 zł (opiekun – nieodpłatnie) Zapisy pod nr. tel. 504 757 502


Jarmark regionalny w Centrum Handlowym Auchan Poczesna

10 godzin 11 min. temu
Wielkanoc tuż, tuż. Wszystkich poszukujących nietuzinkowych produktów Centrum Handlowe Auchan Poczesna zaprasza na wielkanocny jarmark. Od 22 do 25 marca na odwiedzających czekają m.in. produkty regionalne, ozdoby świąteczne, rękodzieło oraz wyjątkowa biżuteria. Wstęp wolny.
Do Świąt Wielkanocnych pozostał już tylko ponad tydzień, dlatego już dzisiaj warto rozpocząć przygotowania. Wszystkich, którzy poszukują świątecznych dekoracji, niepowtarzanej biżuterii czy produktów regionalnych Centrum Handlowe Auchan Poczesna zaprasza do odwiedzenia wielkanocnego jarmarku. Od 22 do 25 marca w pasażu galerii handlowej staną stoiska, na których będzie można kupić wiele wyjątkowych produktów.

Na stoiskach z rękodziełem artystycznym będzie można wybierać spośród świątecznych dekoracji, w tym prezentów, stroików wielkanocnych i oryginalnych ozdób. Na kiermaszu nie zabraknie produktów góralskich oraz tkanin – obrusów czy poduszek. Wśród stoisk z biżuterią coś dla siebie znajdą osoby poszukujące wyjątkowych dodatków rękodzielniczych, natomiast oferta spożywcza będzie obejmować szeroki wybór herbat z różnych części świata. Dodatkową atrakcją dla pań będzie pokaz oraz warsztaty wiosennego makijażu z wykorzystaniem kosmetyków Avon.

Jarmarki wielkanocne odbędą się w dniach 22-25 marca w Centrum Handlowym Auchan Poczesna przy ul. Krakowskiej 10 w Poczesnej koło Częstochowy. Stoiska będzie można odwiedzać w godzinach pracy galerii handlowych. Wstęp wolny.[POLECAMY KSIĄŻKĘ] Wyspa Węży - Małgorzata Szejnert

20 marzec, 2018 - 12:20
To opowieść o czarnej karcie polskiej historii wojennej – historia obozu dla polskich oficerów prowadzonego przez polskie władze. A także zupełnie nowe spojrzenia na historię II wojny światowej i nieznany dramat polskich oficerów i ich rodzin.


****
To książka o nas

Porządkując stare listy, Małgorzata Szejnert trafia na rodzinną zagadkę. W maju 1943 roku wuj Ignacy Raczkowski został pochowany na cmentarzu w Rothesay na wyspie Bute.
Dlaczego w domu o tym nie mówiono? Czy jego obecność na wyspie mogła być czymś wstydliwym?

Szukając odpowiedzi, reporterka rusza w podróż śladami wuja – do londyńskich archiwów i do Szkocji. Stopniowo odkrywa kłopotliwy epizod II wojny światowej: obóz odosobnienia dla polskich oficerów prowadzony przez polskie władze wojskowe.
Oficerowie mogli grać w brydża, chodzić na potańcówki i uczyć się angielskiego. Bomby nie spadały na Bute. Czasami widmowe wraki storpedowanych okrętów wpływające do zatoki przypominały, że nie tak daleko świat płonie. Ale przymusowy pobyt na wyspie Polacy przeżywali jako okrutną karę.Polecamy na: http://czest.info/książki


Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 5 w Częstochowie ogłasza nabór na rok szkolny 2018/2019

20 marzec, 2018 - 10:20Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 5 w Częstochowie ogłasza nabór na rok szkolny 2018/2019.

Ośrodek to profesjonalna placówka w której funkcjonuje: przedszkole specjalne, szkoła podstawowa specjalna, grupy rewalidacyjno – wychowawcze.


W placówkach tych bezpłatną naukę i terapię pobierają dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym  i głębokim.


Dla dzieci z gmin ościennych oferujemy darmowy pobyt w internacie a dla dzieci z terenu miasta Częstochowy darmowy dowóz do placówki.Nasze atuty:
 • Placówka dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. 
 • Ośrodek umiejscowiony jest w centrum miasta. 
 • Oferujemy pełne, zbilansowane wyżywienie, dostosowane do indywidualnych potrzeb żywieniowych wychowanków. 
 • Odpowiedzialność za rozwój każdego dziecka przejmuje profesjonalny zespół nauczycieli i terapeutów, wykorzystujący w pracy najnowocześniejsze metody, terapie i zdobycze techniki tj. Biofeedback, Tomatis, AAC, Hipoterapia, Hydroterapia, Terapia ręki, Terapia taktylna, Muzykoterapia, Choreoterapia, Terapia czaszkowo – krzyżowa, Terapia SI, Terapia widzenia, Trening Słuchowy itd. 
 • Uczeń pozostaje pod stała opieka neurologopedyczną i psychologiczną. 
 • Indywidualne, wielospecjalistyczne podejście do potrzeb dziecka i jego rodziny. 
 • Grupa wsparcia dla rodziców. 
 • Sukcesy w pracy wychowawczej, dydaktycznej i terapeutycznej docenione przez niezależnych ekspertów. 
 • Liczne koła zainteresowań rozwijające pasje uczniów. 

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 5 , ul. Juliusza Słowackiego 35 42-200 Częstochowa 

www.sosw5.edukacja.czestochowa.pl 
Tel. 34 368 30 72

Zapraszamy: http://czest.info/Specjalny-Ośrodek-Szkolno-Wychowawczy-Nr5-ogłasza-nabór


Jedzenie pięknie opakowane

20 marzec, 2018 - 09:45

Szeroka gama nadruków, kształtów, nowoczesne wzornictwo to opakowania, dzięki którym każdy odbiorca zadowoli swojego Klienta, a każdy pięknie opakowany towar zyska na watrości!

Opakowania produkowane przez firmę Green Pack z Wierzchowiska k/Częstochowy są funkcjonalne, niepowtarzalne, spełniają największe wymagania swoich Klientów.

Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań, że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne, ale i przyjazne środowisku

Firma "Green Pack" istnieje na rynku od 1990 roku. Specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.

Każdy Klient znajdzie w Green Pack-u  interesujące Go wyroby, zgodne z jego potrzebami i w najnowocześniejszym wzornictwie.
Wszystkie opakowania posiadają niezbędne certyfikaty i atesty.

Firma "GREEN PACK" zaprasza do SKLEPU INTRNETOWEGO:
 https://www.greenpack.pl

Zapraszamy: http://czest.info/polecamy


Przemoc, agresja i media

20 marzec, 2018 - 09:12
To główne tematy debaty oxfordzkiej, a także konferencji szkoleniowej, która odbędzie się w najbliższą środę, 21 marca w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Częstochowie.

Organizatorzy - Zespół Interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie miasta Częstochowy, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy - przygotowali m.in.: projekcje filmów nagranych przez uczniów i pedagogów Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 i Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta STO; wykład dr. Andrzeja Margasińskiego ,,Uzależnienia, przemoc i agresja" oraz debatę oxfordzką z udziałem uczniów częstochowskich szkół, którą poprowadzi dr Mateusz Dąsal. W debacie poruszone zostaną tematy przemocy i agresji, ich przyczyn oraz propozycje radzenia sobie z tym współczesnym problemem.

Źródło: UM Częstochowy


Imieniny Marszałka

20 marzec, 2018 - 09:09
19 marca na placu Biegańskiego odbyły się uroczystości z okazji imienin Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.

W uroczystościach, jak co roku, uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, organizacji kombatanckich i służb mundurowych. Nie zabrakło uczniów częstochowskich szkół i mieszkańców miasta. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego zgromadzeni przeszli do Ratusza Miejskiego, gdzie odbyła się prelekcja Mariusza Kolmasiaka „Józef Piłsudski i jego związki z Belwederem”.

Organizatorami miejskich obchodów były: Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Oddział w Częstochowie, Zespół Szkół Technicznych im. Jana Pawła II, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zdobywców Przestworzy, Urząd Miasta Częstochowy.

Przed II wojną światową imieniny Marszałka Piłsudskiego były prawie świętem narodowym, obchodzonym bardzo uroczyście w całym kraju. Od kilku lat ta tradycja powraca, także w Częstochowie.

Źródło: UM Częstochowy


Gwiazdy, koncerty, pokazy mody – tak Galeria Jurajska będzie świętowała wiosnę

19 marzec, 2018 - 15:29
 Kilkadziesiąt pokazów mody, koncert Patryka Kumóra, stand-up Cezarego Pazury, a do tego m.in. występy Częstochowskiego Teatru Tańca, kapsuła czasu i… mówiące lustro rodem z przyszłości. To tylko niektóre z atrakcji, jakie na 24 i 25 marca przygotowała Galeria Jurajska. Centrum handlowe zapowiada huczne obchody wiosny!

Sobota: Pokazy mody i koncert

Częstochowa na dwa dni zamieni się w polską stolicę rozrywki. Wszystko za sprawą weekendu z modą, jaki organizuje Galeria Jurajska. Dwudniową imprezę wypełnią m.in. pokazy mody, występy artystów oraz koncerty. Nie zabraknie także technologii rodem z przyszłości.

Już w sobotę, 24 marca od godz. 16 będzie można zobaczyć trendy na wiosnę/lato 2018. Na wybiegu pokazane zostanie kilkadziesiąt odsłon najnowszych trendów, prezentowanych przez modelki i modeli. W programie pokazu znalazły się zarówno kolekcje damskie, męskie, jak również dziecięce, którym poświęcony będzie osobny blok modowego show. Pomiędzy pokazami będzie można zobaczyć pokaz tańca współczesnego.

Pierwszy dzień imprez zakończy koncert Patryka Kumóra. Podczas godzinnego koncertu będzie można usłyszeć największe przeboje muzyka, w tym piosenki pochodzące z najnowszego albumu „11”. Usłyszymy m.in. takie przeboje jak: „Tylko czas”, „Ogień i lód” czy „Nudzę Się. Koncert zaplanowano na godz. 19.30.

- W sobotę łączymy modę z muzyką, prezentując na wybiegu wszystko to, co będzie modne w nadchodzącym sezonie. W sumie na wybiegu pojawi się 40 kolekcji, a także setki trendów dobranych przez stylistów znanych marek odzieżowych. Wielki finał to z kolei koncert jednego z najciekawszych dziś artystów polskiej sceny pop – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, marketing manager Galerii Jurajskiej.


Niedziela: Cezary Pazura, taniec, muzyka

Na drugi dzień, 25 marca, zaplanowano z kolei liczne atrakcje artystyczne, które rozpoczną się już o godz. 16. Niedzielne wydarzenie poprowadzi Cezary Pazura, który wcieli się w podwójna rolę – prowadzącego i artysty. W dwóch odsłonach aktor zaprezentuje swoje popisowe monologi komediowe tzw. stand-up’u. Będzie można ich posłuchać o 17 i 18.30.

Pomiędzy występami Cezarego Pazury, Galeria Jurajska przygotowała inne atrakcje artystyczne. Na scenie będzie można zobaczyć dwie odsłony występu Częstochowskiego Teatru Tańca, a także posłuchać dwóch koncertów w wykonaniu skrzypaczek grających na elektronicznych skrzypcach. Artystyczną gratką będą pokazy Waterball Act, czyli tańca i akrobacji w kuli wypełnionej wodą.

Wśród atrakcji modowych drugiego dnia znalazły się także finały metamorfoz stylistki Tatiany Szczęch, do których przez ostatnie dni mogli zgłaszać się częstochowianie.

Nowe technologie w Jurajskiej

Ale moda i rozrywka to nie jedyne atrakcje. Weekend wypełnią także nowe technologie. W galerii pojawi się m.in. lustro Reflecto, dzięki któremu można zrobić sobie zdjęcie, nakręcić krótki film lub stworzyć animowanego GIF-a ze swoim udziałem. Co ciekawe, lustro to … prawi także komplementy.

Ponadto w specjalnie przygotowanej strefie stanie także interaktywna ściana z animacjami, którymi poruszać będzie można ruchem rąk, a także kapsuła czasu. Wchodząc do tej ostatni będzie można poczuć się jak pilot statku kosmicznego, który podróżuje w czasie i przestrzeni.

Fani selfie i mody również znajdą coś dla siebie podczas weekendu. Robiąc sobie zdjęcie w przymierzalni dowolnego sklepu, w samodzielnie przygotowanej stylizacji, będzie można wziąć udział w konkursie. Wystarczy, że zrobione zdjęcie zamieści się na fan page centrum handlowego, dodając hashtag #ModoweRewolucjeGJ. Trzy najciekawsze zdjęcia, które zbiorą najwięcej lajków, nagrodzone zostaną zakupami w Galerii Jurajskiej galerii o wartości 700 zł (I miejsce), 500 zł (II miejsce), 300 zł (III miejsce).

[PODRÓŻE] Zielone Środy i Rodzinne Niedziele: 2018 będzie w Kolejach Śląskich rokiem EKO

19 marzec, 2018 - 15:24

Wraz z nadejściem wiosny śląski przewoźnik nie zamierza rezygnować z promowania transportu kolejowego wśród kierowców. 
W każdą trzecią środę miesiąca będą oni mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów pociągiem. Koleje Śląskie zachęcają też do aktywnego spędzania czasu w rodzinnym gronie.Zapraszamy: http://czest.info/podrozeŚwiętuj Dzień Stolarza z firmą Mebin i korzystaj z atrakcyjnych rabatów!

19 marzec, 2018 - 10:42
Firma MEBIN - wiodący producent mebli do salonu, jadalni, sypialni i gabinetu wykonanych z drewna litego z okazji DNIA STOLARZA zaprasza do swojego Salonu.

Już  od dziś do - soboty 24 marca czeka na Państwa moc promocji i niespodzianek, między innymi liczne
 rabaty na meble.

Transport gratis!

Zapraszamy do Stobiecka Szlacheckiego 135 k/ Radomska, w dniach 19-24 marca, w godz. 9-18, w sobotę 8-14 i życzymy udanych zakupów!

Polecamy na: http://czest.info/buduj-remontuj-urządzaj
Sztuka Życia - wykład prof. Janusza Szopy

19 marzec, 2018 - 09:42

W starożytnej Azji zastanawiano się, w jaki sposób opanować umysł. Okazuje się, że wymyślone wówczas ćwiczenia stanowią wspierane przez naukę metody eliminacji stresu u współczesnych ludzi. 
Muzeum Częstochowskie zaprasza na wykład wykład prof. Jnusz Szopy:
SZTUKA ŻYCIA
Filozofia Wschodu, a praca z umysłem, cz. 2

współorganizacja: Rotary Club Częstochowa

Wstęp wolny


90 LAT TOUR DE POLOGNE NARODOWY WYŚCIG NIEPODLEGŁOŚCI – WYSTARTUJ NA PŁYCIE PGE NARODOWEGO!

19 marzec, 2018 - 09:37
To będzie wielkie kolarskie święto! W dniach 24-25 marca podczas Bike Expo na stadionie PGE Narodowy odbędzie się inauguracja cyklu Roadshow Tour de Pologne i uroczyste otwarcie mobilnego muzeum Tour de Pologne, którego sponsorem głównym jest firma Carrefour. Otwarcie muzeum nastąpi w samo południe 24 marca na płycie stadionu. 

Przypadające w tym roku stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości splata się z 90-leciem Tour de Pologne. Z tej okazji organizatorzy wyścigu postanowili stworzyć mobilne muzeum Tour de Pologne, które pokaże historię polskiego kolarstwa w kontekście obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Mobilne muzeum Tour de Pologne, pierwsze na świecie, które poprzez technologie interaktywne połączy historię z teraźniejszością będzie częścią Roadshow Tour de Pologne, czyli cyklu kolarskich wydarzeń, które od marca do października odwiedzą dziesięć miast w całej Polsce. Inauguracja cyklu oraz otwarcie muzeum będą miały miejsce właśnie podczas Bike Expo na PGE Narodowym w dniach 24-25 marca 2018 roku.

Jedną z głównych atrakcji uroczystej inauguracji Roadshow Tour de Pologne będzie „90 lat Tour de Pologne Narodowy Wyścig Niepodległości” – wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników kolarstwa. W dniach 24-25 marca na płycie PGE Narodowego odbędzie się seria wyścigów dla dzieci i młodzieży ze szkółek kolarskich, a także dzieci i dorosłych amatorów kolarstwa.
-„90 lat Tour de Pologne Narodowy Wyścig Niepodległości” to wyścig szczególny. Sto lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości wszyscy chętni będą mogli rywalizować na pięknym stadionie PGE Narodowym. Jak zawsze oprócz zwycięstwa liczy się także sam udział w wyścigu, zwłaszcza, że zawodom będzie towarzyszyło mnóstwo atrakcji z mobilnym muzeum Tour de Pologne na czele. To historia kolarstwa i historia Polski w pigułce. Nowocześnie podana i zaprezentowana tak, aby trafiła do jak najszerszego grona odbiorców.” – mówi Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne.

Zawody będą rozgrywane na torze o długości 300 metrów w poszczególnych kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn w grupach 10-osobowych. Szczegóły dotyczące rozgrywania zawodów znajdują się w regulaminie na stronie http://www.tourdepologne.pl/pl/media/. Każdy uczestnik powinien mieć sprawny techniczne rower szosowy, z dopuszczeniem rowerów górskich, a także sztywny kask kolarski. Zgłoszeń można dokonywać na stronie www.rejestracja.langteam.com.pl. Zawodnicy szkółek kolarskich są zwolnieni z opłaty! Kolarze amatorzy, którzy zgłoszą się do 20 marca poniosą opłatę w wysokości 20 PLN. Istnieje również możliwość zapisów bezpośrednio w Biurze Zawodów, wówczas opłata wynosi 30 PLN.


GIEŁDA KWIATÓW zaprasza na przedświąteczne zakupy

19 marzec, 2018 - 09:32
Na GIEŁDZIE KWIATÓW, przy ul. Radomskiej 14 w Częstochowie znajdziesz wszystko co sprawi, że Twoje Święta będą niezapomniane i kolorowe!

W szerokim wyborze znajdziesz tu

 • azalie
 • hortensje
 • kamelie


Na Giełdzie Kwiatów znajdziesz ŚWIĄTECZNE OZDOBY w szerokim wyborze i atrakcyjnych cenach.

 Giełda zaprasza na wiosenne zakupy:
w poniedziałki, środy i piątki, 
w godzinach 4.30-10.00;
ul. Radomska 14, Częstochowa

Spotkanie z cyklu "Grzegorz Braun zaprasza" już dziś w Muzeum Monet i Medali JPII

19 marzec, 2018 - 09:11
Juz dziś Częstochowski Klucz Pobudka zaprasza na spotkanie pt.: "Fundamentalne prawa człowieka", 
z cyklu "Grzegorz Braun zaprasza" z prezesem Fundacji AdArma Jackiem Hoga.
Wstęp wolny.


19  marca 2018, godz.18.00 Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie ul.Jagiellońska 67.[POLECAMY KSIĄŻKĘ] Przekroczyć rzekę - ANNA J. SZEPIELAK

16 marzec, 2018 - 10:18
Gdzieś tam wśród drzew jest mój dom, moje dzieciństwo, moje wspomnienia. A ja mam coraz mniej odwagi… 

Osierocona Julia Zarzewska niewiele pamięta ze swego dzieciństwa. W głębi ducha wciąż nie może się pogodzić z tym, że po ucieczce z rodowej posiadłości, ojciec porzucił ją, zostawiając pod opieką dalekiej krewnej - Barbary. Gdy z powodu plotek o mrocznej przeszłości swojej rodziny dziewczyna traci posadę guwernantki, postanawia stawić wreszcie czoła dręczącym ją koszmarom i dowiedzieć się prawdy o rodzicach. Niespodziewana oferta pracy w galicyjskim dworze wydaje się być pomocną dłonią od losu. Jednak powrót w rodzinne strony niesie ze sobą niebezpieczeństwo, o którym Julia nie ma pojęcia. Tajemnice pałacu po drugiej stronie rzeki mogą zagrozić nie tylko jej, lecz również przyjacielowi z dzieciństwa - młodemu doktorowi Natejce.
Piękna powieść o poszukiwaniu prawdy o sobie, mrocznych sekretach i przeszłości, która zawsze wpływa na teraźniejszość i nigdy nie pozwala o sobie zapomnieć.


PREMIERA 14.03.2018

Polecamy na: http://czest.info/Książki-dla-kobiet,


URODZINY JERZEGO DUDY GRACZA... wieczór wspomnieniowy w Muzeum Częstochowskim

16 marzec, 2018 - 09:48
W spotkaniu prowadzonym przez Dyrektora Muzeum Częstochowskiego Tadeusza Piersiaka wezmą udział przyjaciele i znajomi artysty: Sabina Lonty, Janusz Mielczarek, Zdzisław Sowiński. 
Wieczór wspomnień uzupełni prezentacja prac artysty ze zbiorów muzealnych. O kolekcji opowie kustosz Katarzyna Sucharkiewicz. W ramach spotkania odbędzie się pokaz filmu „Jerzy Duda-Gracz – częstochowskie wyznania”, autorstwa Zdzisława Sowińskiego. Pokażemy też fotografie Jerzego Peteckiego i Jolanty Goli.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Ratusz
20 marca 2018, g. 18.00

wstęp wolny 


[KINO] Maraton Pitbulla w Cinema City już dziś!

16 marzec, 2018 - 09:44

To dziś będziesz miał niepowtarzalną okazję obejrzeć aż 3 części kultowej serii polskich filmów o policjantach z warszawskiego wydziału zabójstw w reżyserii Patryka Vegi i Władysława Pasikowskiego. 

Podczas Maratonu zostaną wyświetlone: „Pitbull. Nowe porządki”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” i premierowo „Pitbull. Ostatni pies”!

Takiego wydarzenia nie można przegapić!

Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl/filmy/maraton-pitbull


[PODRÓŻE] #travelDays w Almaturze

15 marzec, 2018 - 09:26
Tylko do 20 marca w ALMATURZE szalona promocja:

#travelDays
Rabaty do 20% na:
Podczas szalonej promocji otrzymujesz gwarancje:
 •  niezmienności ceny
 •  zachowania zniżki
 •  bezpłatnej zmiany terminu i zwrotu kosztów
Zapraszamy:
Biuro Podróży i Turystyki ALMATUR  
Częstochowa, ul. Nowowiejskiego 2 , tel.: 343 655 561
Polecamy na: http://czest.info/podroze
Wymarzona kuchnia i łazienka na Święta

15 marzec, 2018 - 09:08
Zadbaj, aby pomieszczenia, gdzie przebywasz najwięcej spełniały Twoje oczekiwania.
Spraw, by kuchna i łazienka były w te Święta takie jak sobie wymarzysz. 

Jeszcze zdażysz skorzystać z promocji.
Sprawdź wyprzedaże w firmie Wodmet w Częstochowie.
Zadbaj, aby ta Wielknoc sprawiła Ci moc przyjemności!


WODMET zaprasza:
Częstochowa, ul. Mirowska 32, tel.: 34/ 361 66 80;
godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 7:00-17:00
sobota 8:00-13:00

Zapraszamy!
http://czest.info/buduj-remontuj-urządzaj
KONCERT 10 TENORÓW - PIERWSZY RAZ W POLSCE

15 marzec, 2018 - 08:46
AGENCA BRUSSA zaprasza:  


Filharmonia Częstochowska18 Marca 2018godz.: 18.00
ŚWIATOWY PROJEKT - PIERWSZY RAZ W POLSCE
Koncert10 TENORÓW

"Odpowiadając na wzrastające zainteresowanie w Polsce sztuką wokalną artystów z Ukrainy, postanowiliśmy stworzyć projekt, będący jednym z mostów, łączących kultury naszych krajów. Projekt jest też efektem znakomitej, trwającej od wielu lat współpracy z dyrektorem generalnym Teatru Operetki Kijowskiej, Bohdanem Strutynśkym. 
10 śpiewaków, Polaków i Ukraińców, zaśpiewa przeboje operetkowe i musicalowe, a także wykona muzykę estradową, łącząc repertuar światowy z utworami kompozytorów polskich."


Polecamy na: http://czest.info/Koncert-10-TENORÓW


[POLECAMY KSIĄŻKĘ] Dziennik diabła - David Kinney, Robert Wittman

14 marzec, 2018 - 16:11
Kto stworzył Adolfa Hitlera, był architektem III Rzeszy i dał początek ideologii, która uzasadniała najgorsze zbrodnie przeciwko ludzkości?

Pod koniec wojny odkryto dziennik Alfreda Rosenberga. Szczegółowo zbadany podczas procesów norymberskich, pokazał człowieka, który był jednym z najbardziej wpływowych nazistów znajdujących się w otoczeniu Führera. Zaszczepił w umyśle Hitlera skrajny antysemityzm i teorię wyższości rasy aryjskiej. "Odciski palców" Rosenberga pozostały na niemal wszystkich zbrodniach, jakich dopuściły się nazistowskie Niemcy.


Polecamy na: http://czest.info/książki


Spotkanie z kuratorem - Muzeum Częstochowskie zaprasza na wystawę "Najpiękniejsze owady świata"

14 marzec, 2018 - 15:49
17 marca 2018 r. zapraszamy w godzinach 11.00-13.00 na spotkanie z kuratorem – dr Ewą Kaczmarzyk.


Świadomie co kilka lat powracamy do niezwykłych eksponatów z Działu Przyrody naszego muzeum. Piękne, barwne motyle, groźnie wyglądające chrząszcze i owady o niezwykłych kształtach zawsze przyciągają uwagę zwiedzających i stanowią niewątpliwą atrakcję.

Wystawa jest prezentacją kolekcji owadów egzotycznych, pochodzących z najodleglejszych zakątków ziemi, którą Muzeum Częstochowskie zakupiło w 2000 roku od częstochowskiego kolekcjonera Jana Bieńkowskiego. Zbiór liczy około tysiąca okazów najpiękniejszych motyli i chrząszczy świata. Po raz pierwszy prezentowaliśmy go na przełomie roku 2011/2012.

Występowanie określonych gatunków owadów uzależnione jest od warunków klimatycznych i szaty roślinnej, występującej na danym obszarze. W takim też ujęciu, czyli według krain zoogeograficznych, takich jak kraina neotropikalna, indoaustralijska i etiopska, zostanie zaprezentowana omawiana kolekcja.
Największa na świecie liczba i różnorodność owadów występuje w krainie neotropikalnej. Na każdej wystawie przyrodniczej błękitne motyle z rodziny Morphidae (Morfidy) – o pięknych, metalicznie połyskujących we wszystkich odcieniach koloru niebieskiego skrzydłach – najbardziej przyciągają uwagę zwiedzających. Z kolei do występującej w krainie indoaustralijskiej rodziny Papilionidae (Pazie) należą największe, a także najpiękniejsze motyle świata. Szczególnie wyróżniają się ogromne pazie rajskie z rodzaju Ornithoptera.
Krainę etiopską tworzy kontynent afrykański na południe od Sahary i Madagaskar. Występujące tutaj motyle najczęściej ubarwione są w różnych odcieniach koloru czerwonobrązowego lub piaskowego – typowych dla afrykańskiego krajobrazu. W Afryce występują także najlepiej latające motyle na świecie. Charaxes brutus, którego prezentujemy, z powodu szybkiego lotu na dużych wysokościach należy do rzadkości w kolekcjach entomologicznych…
Odrębny zbiór stanowią motyle nocne i chrząszcze – reprezentanci wymienionych wyżej krain geograficznych. Wśród chrząszczy pokazujemy między innymi największego chrząszcza świata, południowoamerykańskiego Dynastes hercules.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tej niezwykle interesującej kolekcji ze zbiorów Muzeum Częstochowskiego!
Oprowadzanie kuratorskie - w cenie biletu.[KULINARIA] Domówka w kobiecym gronie? Sprawdź przepis na Rollsy z cukinii

14 marzec, 2018 - 13:26
Planujesz domówkę dla przyjaciółek i zastanawiasz się nad menu? 
Mamy dla Ciebie idealny przepis – szybki, prosty w wykonaniu, a do tego efektowny. Przygotuj smakowitą przekąskę - Rollsy z cukinii, a udany babski wieczór masz gwarantowany.

Zapraszamy http://czest.info/kulinariaRombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta