Promed. Czas na wzrok 40+
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 

Częstochowskie Informacje

Subskrybuje zawartość
Częstochowskie Informacje
Zaktualizowano: 9 min. 15 sek. temu

„Zdobywcy Prezentów” w Centrum Handlowym M1 Częstochowa.

23 sierpień, 2019 - 09:51
Wakacje to najpiękniejszy okres w roku. Niestety trwają tylko dwa miesiące. Egzotyczne podróże, gorące słońce, doskonała zabawa i czas słodkiego leniuchowania nad wodą powoli dobiegają końca. Zaczynamy myśleć o powrocie do domu i do pracy, o rozpoczynającej się szkole i zbliżającej się jesieni.


Ten ostatni tydzień wakacji zawsze jest trochę przytłaczający. Doskonale o tym wiemy, dlatego bardzo chcemy osłodzić Wam ten czas powrotu i zaprosić na wyjątkowe wydarzenie do Centrum Handlowego M1 w Częstochowie. Zastanawiacie się cóż takiego przygotowaliśmy. Odpowiedź jest bardzo prosta. Mamy dla Was całą furę prezentów. W ciągu tygodnia rozdamy osiem telewizorów, cztery laptopy, sto dwadzieścia głośników mobilnych oraz osiemset modnych zegarków. Pojawia się kolejne pytanie, jak je zdobyć…

Tym razem stawiamy na prostotę i nowoczesność. Kluczem naszej zabawy jest aplikacja mobilna - „Zdobywcy Prezentów”. Już teraz możecie ją pobrać ze sklepu GooglePlay, bądź Appstore. Następnie przyjdźcie do naszego Centrum i zróbcie zakupy na minimum 150 złotych. Da Wam to możliwość wzięcia udziału w niesamowitej wirtualnej zabawie. Każdy z Was poczuje się jak prawdziwy zdobywca. Weźcie smartfon w dłoń, odpalcie naszą apkę i poprzez kamerę szukajcie prezentów. Ukryliśmy je na terenie całego pasażu w M1 Częstochowa. Jeśli zobaczysz prezent na ekranie swojego smartfona po prostu go rozpakuj i odbierz nagrodę u naszej hostessy. Każdego zdobywcę wyposażymy w specjalny przewodnik. Dzięki niemu dowiecie się jak i czego szukać, aby upolować wymarzony gadżet. Mamy nadzieję, że będzie to wyjątkowa i fajna akcja, a zdobycie nagrody sprawi Wam prawdziwą przyjemność. Gwarantujemy silne emocje, a także doskonała zabawę. Wszystko to w Waszym ulubionym Centrum Handlowym M1 w Częstochowie, w dniach od 24 do 31 sierpnia. Tylko z nami pożegnasz wakacje z uśmiechem na twarzy i prezentem w koszyku!Pikantni w MDK- u w Częstochowie

23 sierpień, 2019 - 08:39

„Pikantni” - spektakl komediowy 
Miejski Dom Kultury, Częstochowa  
21.09.2019, godz. 17.30 i 20.00


Wraz z Agencją Adria-Art zapraszamy na komedię obyczajową Stefana Vögla, cenionego austriackiego dramaturga, która wykorzystuje znany schemat czworokąta
Dwie znudzone sobą pary małżeńskie Alex i Doris oraz Bea i Christoph, szukają wrażeń, by podnieść temperaturę swoich związków. Pary poznały się na portalu randkowym i postanowiły urządzić wspólną, intymną schadzkę. Sytuacja komplikuje się już na samym początku wieczoru... Bohaterowie, choć podekscytowani pikantnym pomysłem urozmaicenia pożycia małżeńskiego, nie spodziewają się jednak, co z tego wyniknie... Czy żądny nowych eksperymentów Alex, jego sceptyczna żona Doris, nowoczesna i rozwiązła Bea oraz jej monogamiczny mąż Christoph, wiedzą na co się decydują?
Spotkanie będzie dopiero początkiem emocjonujących zmian w życiu całej czwórki.
Komedia Stefana Vögla z szybkim tempem oraz humorem słownym i sytuacyjnym zaskakuje błyskotliwym dialogiem i inteligentnymi ripostami. Jest świetnym materiałem na fantastyczną zabawę, niepozbawioną refleksji na temat nowoczesnych małżeństw oraz manipulacji uczuciami. Dawka zdrowego śmiechu o bezkrytycznej pogoni za wolnością.
Obsada:Doris – Barbara Kurdej-Szatan/Monika DrylBea – Anna MuchaChristoph – Mikołaj Krawczyk/Maurycy PopielAlex – Michał Ziembicki
Bilety w cenie: 90 zł oraz 110 złdo nabycia: 
 • www.adria-art.pl
 • Miejski Dom Kultury, ul. Łukasińskiego 50/68

Rezerwacja telefoniczna: 605 555 676
Organizator Adria Arthttp://adria-art.pl/https://www.facebook.com/adriaartpl/
Zapraszamy: http://czest.info/PIKANTNI-MDK-Czestochowa-21.09.2019Wracamy z wakacji!

23 sierpień, 2019 - 08:23
Powroty z wakacyjnych wyjazdów tuż, tuż.
Przed nami ostatnie podróżowanie przed rozpoczęciem roku szkolnego.
Czekają nas różne warunki pogodowe.


Sprawdź czy szyby w Twoim samochodzie nie posiadają uszczerbków, zapewniają Ci dobrą widoczność, a tym samym gwarantują Ci bezpieczeństwo na drodze.

Przed  i po każdym dalszym wyjazdem warto sprawdzić stan wycieraczek.

O Twoje bezpieczne podróżowanie zadbają fachowcy z firmy  Szybex -Service w Częstochowie ul. Zaciszańska 8, tel. 602 36 01 38
lub w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Żelazna 7 tel 44 647 76 41


 Zapraszamy: http://www.szybexservice.pl

Polecamy na: http://czest.info/motoryzacjaEliminacje do Społecznego Ogniska Baletowego oraz do Społecznej Szkoły Baletowej

23 sierpień, 2019 - 08:11
E L I M I N A C J E !!!

28 sierpnia 2019 roku rozpoczną się eliminacje do Społecznej Szkoły Baletowej  oraz do Społecznego Ogniska Baletowego.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w godzinach od 16.00 do 19.00.W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci od lat 4.

Częstochowa, Al. Wolności 21/23 (Dworzec PKP)
Tel.: 34 361-24-68, 606-656-284, 606-104-266


W programie nauczania:
 • podstawy umuzykalnienia
 • rytmika 
 • różne formy tańca m.in.: klasyczny, ludowy, współczesny
http://www.terpsychora.czest.pl


Zmiany w komunikacji w związku Fest Festivalem 2019

22 sierpień, 2019 - 10:22
W nadchodzący piątek, czyli 23 sierpnia startuje największe muzyczne wydarzenie na Śląsku - FEST Festival. Organizatorzy szacują, że podczas tych dwóch dni Park Śląski odwiedzi kilkadziesiąt tysięcy osób. Niefortunnie pierwsza edycja festiwalu zbiegła się z remontem okolicznych ulic oraz rozpoczęciem dużej inwestycji na terenie samego parku. Tym samym - organizatorzy spodziewają się utrudnień.


Już 23 oraz 24 sierpnia Park Śląski odwiedzi ponad 90 artystów z 20 krajów. Na 8 scenach wystąpią największe międzynarodowe gwiazdy - Jaden Smith, Disclosure, Metronomy czy Lost Frequencies. Nie zabraknie także Polaków, czyli Pawła Domagały, Darii Zawiałow, Organka, Sokoła, Smolastego czy zespołu Tulia. Organizatorzy spodziewają się kilkunastu tysięcy uczestników z całej Polski. Niestety w tym samym czasie przeprowadzany jest remont ul. Harcerskiej oraz wjazd do Parku Śląskiego al. Różaną, dlatego mieszkańcy Chorzowa i okolic mogą spodziewać się trudności związanych z komunikacją ul. Chorzowską oraz ograniczoną liczbą miejsc parkingowych w Parku Śląskim. Aby ułatwić komunikację uczestnikom festiwalu oraz osobom odwiedzającym Park Śląski zwiększone zostaną ilości transportu publicznego oraz wydłużony ich czas pracy.

Organizatorzy uczulają, aby nie zabierać ze sobą samochodów. Poniżej prezentują informacje, które pomogą uczestnikom dotrzeć na teren festiwalu.

Według oficjalnych informacji Zarządu Transportu Metropolitalnego - prace torowe, które obecnie uniemożliwają przejazd tramwajów, zostaną ukończone wcześniej, niż zakładano. Przywrócenie komunikacji tramwajowej na odcinku między rondem im. J. Ziętka a Stadionem Śląskim zostało zaplanowane na piątek 23 sierpnia na godzinę 14:00. Mimo to, dla ułatwienia uczestników Fest Festivalu, ZTM zdecydował się na uruchomienie dodatkowego połączenia autobusowego, czyli linii T-6, kursującej w relacji Katowice Mickiewicza - Chorzów Stadion Śląski. Linia ta będzie kursować w dniach 23 i 24 sierpnia od godziny porannych co 5 lub co 10 minut. Realizowane będą także połączenia nocne spod Stadionu Śląskiego.


Dokładniejsze informacje oraz mapka znajdują się pod linkiem: https://www.metropoliaztm.pl/pl/s/dodatkowa-komunikacja-na-fest-festival.

Dla osób zainteresowanych parkingiem - Park Śląski udostępni miejsca dla samochodów osobowych, które będą zlokalizowane w strefie P10, zgodnie z mapką i dokładną rozpiską, dostępną pod linkiem: http://www.parkslaski.pl/aktualnosci/3776-parkingi-w-parku-slaskim-podczas-fest-festivalu.html.

Więcej informacji: www.festfestival.pl
Promotor: Follow The Step

Zapraszamy https://czest.info/Fest-FestivalNieudana podróż samolotem. Na jakich zasadach można dochodzić odszkodowania po wakacjach?

22 sierpień, 2019 - 08:33
Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.Jednak wciąż wielu z nas nie wie, że takie trudności można reklamować, aby choć w niewielkim stopniu zrekompensować urlopowe niedogodności. Kiedy można uzyskać odszkodowanie za nieudaną podróż samolotem podczas wakacji i jak dochodzić swoich praw?
Czytaj na: http://czest.info/podroze


Przygotuj auto na weekend

22 sierpień, 2019 - 08:03
Szybko, dokładnie i komfortowo umyj, zatankuj samochód na ul. Żyznej 1,  na Stacji Paliw WEGA.

Dokładnie i bez wysiadania umyjesz i zatankujesz samochód na Stacji Paliw Wega i nowoczesnej myjni samochodowej, przy ul. Żyznej 1.
Nie musisz wysiadać, aby wyjechać czystym i zatankowanym autem.

Na terenie stacji znajduje się całodobowy sklep, gdzie możesz zaopatrzyć się w artykuły motoryzacyjne, spożywcze, leki OTC, alkohole itp., jak również skorzystać z oferty „Małej Gastronomii”.

Korzystaj z aktualnych promocji: http://wega.cze.pl/sklep/

Gdy planujesz przeprowadzkę wypożyczysz  też profesjonalną przyczepę.

Korzystaj zatem z wygód jakie oferuje  ze Stacji Paliw i Auto Myjni na ul. Żyznej 1.

Stacja Paliw WEGA zaprasza.

Tu załatwisz wszytko w komfortowych warunkach.

Polecamy na: http://czest.info/motoryzacjaDziś kolejne spotkanie z cyklu Letnie Kino z Braunem

22 sierpień, 2019 - 08:01
Częstochowski Klucz Pobudki zaprasza na kontynuację cyklu:"Letnie kino z Braunem" o godz.18:00 do sali Pubu COSMO , ul. Armii Krajowej 69, Częstochowa

Dziś 22 sierpnia - "Transformacja od Lenina do Putina".
Następne spotkanie już 28 sierpnia, temat:  "Towarzysz generał idzie na wojnę"Wstęp wolny.
[POLECAMY KSIĄŻKĘ] Lwów - Lutz C. Kleveman

21 sierpień, 2019 - 14:22
Jeszcze 100 lat temu na lwowskich ulicach  rozbrzmiewały polskie głosy.  
Dziś, w mieście kojarzącym się z ostoją polskości  
jesteśmy tylko turystami.
***
Ta książka nie opowie o idealnym polskim mieście.
To nie będzie sentymentalna wycieczka po wyidealizowanych lwowskich ulicach.
To będzie podróż, podczas której poznamy prawdziwe oblicze miasta.
Wybitnych naukowców zachwycających cały świat.
Uzdolnionych pisarzy i artystów. Dzielnych lekarzy ratujących życie polskich profesorów w czasie II wojny światowej.

Usłyszymy też o najczarniejszych momentach historii tego miasta.
Bratobójczych walkach miedzy Polakami a Ukraińcami, w których ginęli młodzi polscy patrioci.
O pogromach Żydów, którzy nie chcieli stanąć po żadnej ze stron.

****
To książka o mieście, które bezpowrotnie zniknęło.
O ludziach, którzy je tworzyli i o wydarzeniach, których było świadkiem.
O tych, którzy stracili swoją małą ojczyznę. I tych, którzy zajęli ich miejsce.
To historia, o której komuniści nie chcieli mówić, a którą Polacy
powoli zapominają. Historia polskiego Lwowa, który musi
odnaleźć się w nowej,ukraińskiej już, rzeczywistości.

Polecamy na: http://czest.info/książki


WHITNEY HOUSTON SYMFONICZNIE NA DNI CZĘSTOCHOWY

21 sierpień, 2019 - 10:28
Zapraszamy do Filharmonii Częstochowskiej!
Czeka nas niezwykły koncert pełen niezapomnianych przebojów jednej z największych gwiazd wszech czasów - Whitney Houston. Podczas ponad 25-letniej kariery jej albumy i single rozeszły się w nakładzie przekraczającym 170 milionów egzemplarzy. Za swoją twórczość zdobyła ok. 400 nagród, m.in. sześć statuetek Grammy oraz dwie Emmy.W jej pełnym emocji, wzruszeń i energii repertuarze zaprezentuje się Hania Stach. Młoda wokalistka jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, ze specjalizacją wokal (klasa Anny Serafińskiej). Muzyczne szlify zdobywała również pod okiem Elżbiety Zapendowskiej. Szerszej publiczności po raz pierwszy zaprezentowała się podczas finałów Il edycji programu Idol, nieco wcześniej zdobywając pierwsze miejsce w programie Szansa na Sukces, w którego finale zaśpiewała „Dotyk” w duecie z Edytą Górniak. Współpracowała z wieloma muzykami m.in. z Natalią Kukulską, Wojtkiem Pilichowskim, Krzysztofem Herdzinem, Andrzejem Piasecznym. W 2004 roku wydała pierwszą płytę „Hania Stach". W marcu 2012 roku ukazał się drugi album Hani Stach zatytułowany „Moda", którego producentem jest Mikołaj Majkusiak. Piosenkarka wystąpi z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka. W symfonicznych aranżacjach Jacka Piskorza (pianisty i aranżera, znanego z programów telewizyjnych, na co dzień współpracującego z orkiestrami i artystami w kraju i za granicą) usłyszymy największe przeboje Whitney Houston: I Have Nothing, Run To You, I Wanna Dance With Somebody, My Love Is Your Love, Saving All My Love For You, I Will Always Love You i wiele innych. Artystce na scenie towarzyszyć będzie prócz orkiestry symfonicznej skład cenionych instrumentalistów.

25.08.2019, godz. 18.00 Sala koncertowa 
"WHITNEY HOUSTON SYMFONICZNIE” 27. DNI CZĘSTOCHOWY

Wystąpią:

 • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
 • Adam Klocek - dyrygent
 • Hania Stach - wokal
 • Jacek Piskorz - klawisze (aranże, kierownik muzyczny)

Cena biletów: 10 zł


Centrum Nauki Tańca SNAKE DANCE zaprasza na DZIEŃ OTWARTY

21 sierpień, 2019 - 10:12
Już 2 września w CNT Snake Dance w Częstochowie odbędzie się Dzień Otwarty.
Będzie można uczestniczyć w bezpłatnych lekcjach tańca w Szkole.

Aby wziąć udział w zajęciach należy obowiązkowo dokonać zapisu na maila:
* biuro@snake-dance.pl lub telefonicznie: 792-001-003

UWAGA!
 • W zajęciach mogą brać udział tylko osoby, które jeszcze nie uczęszczają do CNT SNAKE DANCE.
 • Ilość miejsc w grupach jest ograniczona.
 • Wszystkie lekcje podczas Dnia Otwartego trwają 45 minut.
 • podczas Dnia Otwartego będzie można zakupić karnet miesięczny z 10 % rabatem na miesiąc wrzesień (promocja tylko dla nowych kursantów).
 • szczegółowe informacje znajdziesz na: http://www.snake-dance.pl/news


A już 25 sierpnia, o godz. 19.00 SNAKE DANCE zaprasza na lekcję pokazową BACHATY na Placu Biegańskiego!
Zatańcz z kotem w butach! – bezpłatny spektakl teatralny

21 sierpień, 2019 - 09:56
Czy spryt i wyobraźnia wystarczą, aby zdobyć bogactwo i spełnić marzenia? Już 25 sierpnia mali widzowie sceny teatralnej w Centrum Handlowym Auchan Poczesna obejrzą nową adaptację bajki o sprytnym Kocie w butach, który odmieni życie ubogiego młynarczyka. Wstęp bezpłatny!

Znana wszystkim maluchom baśń o Kocie w butach została opisana po raz pierwszy przez Charlesa Perraulta w 1697 roku, a do tej pory doczekała się wielu adaptacji. Kolejną odsłonę historii o sprytnym kocie zobaczą mali goście Centrum Handlowego Auchan Poczesna. Nie zabraknie ciekawych przygód, zaskakujących zwrotów akcji i morału, który na długo zapadnie w pamięci widzów.

Główny bohater opowieści – kot w długich, skórzanych butach będzie posiadał cechy ludzkie i umiejętności, które zaskoczą nie tylko dzieci. Dzięki ogromnemu sprytowi i wyobraźni zaczarowany kot pomoże młodemu młynarczykowi, który zostanie wygnany z domu przez bezdusznych braci. Po licznych przygodach do ubogiego chłopaka odwróci się los - stanie się bogaty i zdobędzie serce pięknej księżniczki. Przedstawienie będzie bogate w śpiew, tańce i zabawy, w których dzieci wezmą czynny udział.

Teatrzyk „Kot w butach” odbędzie się 25 sierpnia w Centrum Handlowym Auchan Poczesna przy ul. Krakowskiej 10 w Poczesnej koło Częstochowy. Przedstawienie zostanie odegrane dwukrotnie, o godz. 15.00 i 17.00. Wstęp bezpłatny!


Przygotuj się na nowy rok szkolny - zadbaj o swoje oczy!

21 sierpień, 2019 - 09:42
Wykorzystaj koniec wakacji, skorzystaj z reszty wolnego czasu i zadbaj o wzrok swojego dziecka!Zacznij od wizyty u optomerysty.
W Salonie Optycznym PROMED wykwalifikowany optometrysta pomoże nam dobrać okulary lub soczewki.

Optometrysta – specjalizuje się w zakresie doboru korekcji okularowej i aplikacji (dopasowania) soczewek kontaktowych, zdiagnozuje wadę wzroku.

Tutaj spotkacie najwyższej klasy specjalistów zarówno z zakresu optometrii jak i okulistyki. Odpowiednie procedury badania, w tym przypadku optometrycznego, gwarantują, że będziecie cieszyć się prawdziwym komfortem widzenia. Najwyższej klasy sprzęt to dodatkowo gwarancja komfortowego przebiegu badania.
-  W naszych gabinetach wykonasz  SPECJALISTYCZNE BADANIA OKULISTYCZNE, pracujemy na nowoczesnych urządzeniach wykorzystujących najnowsze technologie. Dzięki nim wykonujemy badania na najwyższym, europejskim poziomie. Tu wykonamy profesjonalne, kompleksowe badania okulistyczne oraz leczenie chorób oczu. U nas możesz wykonać między innymi: badanie dna oka, gonioskopię, bezdotykowy pomiar ciśnienia wewnątrz gałkowego, USG oka, diagnostykę i leczenie zeza - zaprasza Paweł Szczerbiński, wykwalifikowany optometrysta, właściciel Salonu Promed - Optyk
W Promedzie od razu wybierzesz odpowiednie oprawki.
Wszystko załatwisz w jednym Salonie.
 
Wykorzystaj wolny czas i zadbaj o swoje oczy!
Salon Promed , Częstochowa, Al. NMP 9, tel.: 34 361 57 67
Polecamy na: http://czest.info/zdrowieFEST Festival 2019 już w ten weekend!

21 sierpień, 2019 - 08:34

FEST po śląsku oznacza – SUPER! 
To chyba najlepszy dowód na to, że nie można ominąć takiego wydarzenia. 
Już 24-26 sierpnia jedno z największych wydarzeń muzycznych w Polsce i pierwsze takie na Śląsku!!! 
Weźmie w nim udział kilkanaście tysięcy osób!
Na terenie festiwalu rozstawionych będzie osiem scen.Na każdej z nich zaprezentują się najlepsi artyści z Polski oraz światowe gwiazdy, m. in. Paweł Domagała, Alan Walker, Jaden Smith, Wu- Tang Clan, Metronomy, Lost Frequencies, Disclosure, Roisin Murphy Organek, Sokół, Daria Zawiałow, Tulia, Kamp! czy projekt Albo Inaczej. Łącznie podczas dwóch dni festiwalu Śląsk odwiedzi ponad 90 artystów z 20 krajów! Koncerty będą odbywać się cały czas. Nie będzie chwili na nudę! Każdy znajdzie coś dla siebie. Od muzyki hip-hop przez rap, pop, rock, muzykę elektroniczną i klimaty klubowe.

Na terenie festiwalu znajdować się będą foodtrucki. Płatności będzie można dokonywać kartą lub Rewolutem – specjalną kryptowalutą stworzoną na potrzeby festiwalu.-Jesteśmy Eco! Zrywamy z plastikiem, jedzenie i napoje będą podawane w papierowych naczyniach – mówi organizator.Na teren imprezy będzie można wejść i wyjść o każdej porze. Uczestnicy dostaną specjalne opaski, z którymi będą mogli poruszać się po terenie imprezy.

- Na szczęście prognozy pogody nie przewidują deszczu, ale w razie załamania pogody też jesteśmy na to przygotowani! Sceny Coke, Icos, Jagermaster, Balentines znajdują się pod dachem, więc nawet deszcz nie przeszkodzi w super zabawie – dodaje organizator.

Na jednej ze scen zaprezentują się młodzi artyści rozpoczynający swoją karierę, więc można będzie poznać przyszłe gwiazdy polskiej sceny muzycznej.Organizatorzy w innowacyjny sposób podeszli do artystycznej strony festiwalu. Na terenie Parku Śląskiego powstają liczne instalacje artystyczne, które będą na pewno ciekawą alternatywą dla tradycyjnych fotobudek lub ścianek zdjęciowych. Będzie to również okazja do zaprezentowania swoich prac przez lokalnych artystów, a dla uczestników festiwalu, do zrobienia ciekawych zdjęć i podzielenia się nimi na Instagramie!

Zostanie także przygotowana Strefa Fashion, gdzie projektanci zaprezentują swoje najnowsze kolekcje. Będzie można dokonać zakupu i uzupełnić swoją stylizację festiwalową.Dla tych, którzy chcieliby chwilę odpocząć przygotowywana jest Strefa Chilloutu, gdzie będzie można zregenerować siły na kolejne koncerty. Podczas imprezy odbywać się będzie Spot Wakeowy. A to wszystko dzięki wspaniałej infrastrukturze parku. Obserwatorom zawodów czas będzie umilać muzyka grana przez Redbullowych DJi.
Słowo od organizatora:
„- Muzyka to nasza pasja. Sami ze znajomymi uwielbiamy chodzić na koncerty. Festiwal to największa inicjatywa, którą można stworzyć, będąc organizatorem muzycznych wydarzeń. Szukaliśmy perfekcyjnego miejsca, które pozwoli nam stworzyć projekt, którego w Polsce jeszcze nie było i takim właśnie miejscem okazał się Park Śląski.FEST Festival należy postrzegać jako dwa dni pełne muzyki w pięknym miejscu. W centrum parku, w centrum aglomeracji śląskiej. Park Śląski sam w sobie jest pięknym miejscem. Samo przyjście tutaj w sobotnie lub niedzielne popołudnie jest już dużym przeżyciem, a my jeszcze dodajemy do tego muzykę na najwyższym poziomie z zagranicznymi artystami. I to, razem z regatami, łąką, Polem Marsowym powinno zachęcić do przyjścia na festiwal, tym bardziej, że na weekend szykuje się piękna pogoda"
 Zapraszamy: https://czest.info/Fest-Festival


WAKACYJNA DIETA – CO JEŚĆ W OKRESIE LETNIM?

20 sierpień, 2019 - 09:33
Prawidłowo zbilansowana dieta dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zmienia się ona także w zależności od występującej pory roku. 
W okresie jesienno-zimowym organizm domaga się ciepłych, rozgrzewających potraw i produktów bogatych w witaminę C, które zwiększą odporność organizmu. Natomiast kiedy znikają mrozy i pojawiają się pierwsze zwiastuny nadchodzącej wiosny, organizm potrzebuje oczyszczenia oraz regeneracji po zimie.
W tym okresie domaga się lekkiego żywienia, opierającego się na warzywach i owocach, które obfitują w witaminy i składniki mineralne, obecne przede wszystkim w produktach sezonowych. To właśnie odpowiednie odżywianie w okresie letnim dostarczy niezbędnych składników odżywczych i wspomoże organizm w przetrwaniu gorących dni.

Zapraszamy: http://czest.info/kulinaria
***

Na zakupy świeżych i zdrowych produktów  zapraszamy na: Rodzimy Ryneczek z Tradycjami,Wały Dwernickiego 11, Częstochowa


[POLECAMY] 5 nieoczywistych sposobów na wykorzystanie sody oczyszczonej

20 sierpień, 2019 - 09:02

W dobie wszechobecnego konsumpcjonizmu, coraz częściej szukamy porad i sprawdzonych sposobów na rozwiązanie codziennych problemów bez wychodzenia z domu. Dziurawe rajstopy naprawione za pomocą bezbarwnego lakieru? Natka pietruszki na nieświeży oddech? Rozwiązania, które brzmią niczym rodem wyjęte z książek Lucyny Ćwierczakiewiczowej, aktualnie zyskują coraz bardziej na popularności.
 Jednym ze składników, który ma bardzo uniwersalne zastosowanie, jest soda oczyszczona.
Marka Delecta zdradza, w jaki sposób możemy ją wykorzystać:
http://czest.info/polecamy
Baza, organizacja, inspiracja. Przygotuj pokój dla ucznia

20 sierpień, 2019 - 08:52

Koniec przedszkola i pójście do szkoły to dla kilkulatków jedna z najpoważniejszych zmian w życiu. W przypadku starszych dzieci, powrót do niej po wakacjach również bywa ogromnym przeżyciem. Trzeba więc zadbać o to, by dzieci dostały odpowiednie wsparcie – zarówno pod względem emocjonalnym, jak i praktycznym.

W tym pierwszym przypadku najważniejsze jest, by rozmawiać z naszym uczniem, cierpliwie rozwiewać jego wątpliwości (kto z nas jako dziecko nie zadawał sobie przed 1 września pytania, „a co, jak nikt nie będzie mnie lubił?”), w razie potrzeby uspokajać i zachęcać do szkoły (odwołując się do tego, co lubi najbardziej, np. „Na plastyce poznasz nowe techniki malowania”, „Będziecie chodzić na wycieczki do parku i kina”, a „Na WF-ie nieraz rozegrasz prawdziwy mecz piłki nożnej z całą drużyną”).

Zapraszamy: http://czest.info/buduj-remontuj-urządzaj
Szkółka Drzew i Krzewów KULAS zaprasza

20 sierpień, 2019 - 08:05
Szkółka Drzew i Krzewów KULAS  zaprasza  do zagospodarowania ogrodu, balkonu, tarasu niebanalnymi roślinami.
Tu znajdziesz wszystko co potrzeba:
drzewa iglaste, liściaste, drzewa i krzewy alejowe, ozdobne, pnącza.
Fachowa obsługa doradzi co i gdzie posadzić, jakich warunków wymagają wybrane przez Ciebie rośliny, lub które drzewka w wybranym miejscu sprawdzą się najlepiej.

Szkółka Kulas swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych, właścicieli posiadających punkty sprzedaży, projektantów ogrodów, zieleni oraz urzędów miast i gmin.

Klientom oferuje fachowe doradztwo przy zakupie, a wszystkim zainteresowanym udziela porad telefonicznie lub bezpośrednio w punktach sprzedaży.

Aby uzyskać jak najlepsze wyniki w uprawie roślin  najnowocześniejsza technologia łączy się  z tradycyjnymi i sprawdzonymi metodami.
Wykwalifikowani pracownicy Szkółki zapewniają uprawianym roślinom optymalne warunki na każdym etapie ich rozwoju. Szkółka we własnym zakresie produkuje także ziemię.
Produkcja oparta na naturalnych nawozach i komponentach pozwala uzyskać specjalną mieszaninę wzbogaconą w niezbędne dla roślin składniki.


Zapraszamy do punktów w Częstochowie:  
Szkółka Drzew i Krzewów KULAS ul. Rocha 219 b oraz Jana Pawła II 2 w Częstochowie.www.Kulas.pl

Polecamy: http://czest.info/buduj-remontuj-urządzaj


Otwarcie wystawy: "Balbina w krainie czarów"

19 sierpień, 2019 - 08:58

Miejska Galeria Sztuki oraz Małgorzata "Balbina" Sętowska zapraszają do odwiedzenia wystawy:"Balbina w krainie czarów"


Ekspozycja trwa od 19/08 do 15/09/2019
Galeria ZWIASTUNMiejska Galeria sztuki , Częstochowa, Al. NMP 64, 
wernisaż 21/08/2019, godz. 18.00
****
Wystawa jest wydarzeniem rozpoczynającym serię spotkań memorialnych upamiętniających zmarłą w styczniu tego roku artystkę i pedagożkę. Na wystawę, przygotowaną w współpracy z rodziną artystki, złożą się głównie te prace, które dotykają najbliższej jej tematyki – dziecięcego świata marzeń, pełnego beztroski i radości, świata, o jaki dla wszystkich dzieci walczyła do ostatnich dni swojego życia.Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta