Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 

Procol Harum w Polsce

 
 

19.06. ruszyła kolejna promocja cenowa:

tylko do 16 lipca - bilety tańsze o 20 zł!
 
 
Zapraszamy na:
 
 
 
Bilety do nabycia:
 
 
 
 
 
 
 oraz w  stacjonarnych punktach sprzedaży bileterii.
 
****
 
Rozmowa z Gary Brookerem,  liderem  Procol  Harum
 
Rozmawia Bogdan Kuncewicz
 
Choć minęło sporo czasu od największych sukcesów Procol Harum, ma on wciąż miliony wiernych fanów – ludzi, na których muzyka tej legendarnej formacji wywarła kolosalne wrażenie. Zespól jest wciąż w fantastycznej formie, czego dowodem jest choćby nowa płyta pt. „Novum”, wydana w kwietniu br. Ten rok jest szczególny dla zespołu, który obchodzi 50-lecie „A Whiter Shade Of Pale”, w lecie wychodzi składanka z tym utworem, no i czekają polskich fanów dwa koncerty Procol Harum – 13 października w Szczecinie i 15 października w Katowicach, które są częścią dużego światowego tourne.
 
Bogdan Kuncewicz: Kilkukrotnie koncertowałeś w Polsce. Lubisz koncertować w Polsce?
 
Gary Brooker: -Tak, lubię. Na koncertach w Polsce zawsze panuje wspaniała atmosfera, więc chętnie tam jadę.
 
BK: Pierwsze koncerty daliście w Polsce w 1976 roku?
 
GB: -Tak, i bardzo się cieszyliśmy, ze gramy wtedy w  Polsce, bo ludzie widząc nas na scenie mieli radość w oczach. Ta radość ludzi na widowni utkwiła nam w pamięci. Potem byliśmy kilkakrotnie w Polsce i obserwowaliśmy jak ten kraj się zmienia. W 1976 roku sklepy były bardzo słabo zaopatrzone. W 1986 roku były trudności z kawą. Potem było coraz lepiej.
 
BK: Czy coś szczególnego utkwiło Ci podczas koncertowania w Polsce?
 
GB: -Tak, ale to było bardzo dawno temu. Na dyskotece, w jednym z hoteli, gdzie wstąpiłem na drinka z przyjaciółmi, wybuchła bójka pomiędzy dwoma facetami. Szarpali się na środku sali, tam gdzie wszyscy przed chwilą tańczyli. Wszyscy ich otoczyli i obserwowali. Nagle jednemu z „zawodników” spadła peruka. Okazało się, że jest całkowicie łysy. Ten drugi stanął jak wryty i zaczął się na przeciwnika gapić z potwornym zdziwieniem. Wszyscy zaczęli się śmiać, a ten łysy biedak chwycił swoją perukę i po prostu zwiał. Do dziś, jak to wspominam, chce mi się śmiać, bo to była komiczna sytuacja.
 
BK: Spotykaliśmy się wielokrotnie.  Obserwowałem próbę dźwięku Procol Harum w sopockiej Operze Leśnej, gdzie koncertowaliście jakieś 15 lat temu. Nie odpuszczacie sobie, perfekcyjnie do każdego detalu podchodzicie?
 
GB: -Jesteśmy profesjonalistami. Wszystko musi grać zanim wejdziemy na scenę i damy koncert. Kilka razy koncerty wisiały na ostatnim włosku, gdy coś było niedopracowane, były kłopoty z instrumentami itd.
 
BK: Koncerty Procol Harum są fantastyczne. Z czego wynika ta magia?
 
GB: -Gramy bardzo długo, mamy niebywałe doświadczenie i bardzo lubimy występować na scenie. Koncerty nas nie nudzą i staramy się by one były przeżyciem zarówno dla widzów jak i dla nas samych. A najważniejsze w tym wszystkim jest to, że nigdy nie wpadliśmy w rutynę.
 
BK: Ledwie założyliście zespół Procol Harum, a już znaleźliście się z „A Whiter Shade Of Pale” na pierwszych miejscach list przebojów na całym świecie?
 
GB: -Sukces „A Whiter Shade Of Pale” pociągnął znacznie zespół do przodu, pomógł w karierze. Wielu ludzi podchwyciło nutę „A Whiter Shade Of Pale”, choć ten utwór nie miał zbyt atrakcyjnego rytmu, ani atrakcyjnej melodii. Po prostu, ludzie się przy nim dobrze czuli i chętnie do niego wracali.
 
BK: Moim zdaniem jednak „A Whiter Shade Of Pale”, to jeden z najlepszych utworów jakie kiedykolwiek powstały. Czy uważasz go za wizytówkę Procol Harum?
 
GB: -Nie. Nigdy nie wyróżniamy go od innych kompozycji Procol Harum. Być może jest to nasza najbardziej znana kompozycja, ale nie najlepsza.
 
BK: W muzyce Procol Harum często pojawiała się tematyka morska. Czy wynika to z tego, że kochasz wodę?
 
GB: -Nie zapominajmy, ze to tylko teksty utworów. Z drugiej strony, jest to chyba też to co czujemy. Ja osobiście dorastałem w okolicy rzeki. A po skończeniu 9 lat zamieszkałem nad morzem. Zawsze lubiłem chodzić nad morze, patrzeć w przestrzeń. Woda, morze, to potęga, która pociąga. Jeżeli znajdziesz się sam pośrodku morza, to uświadomisz sobie, że jesteś niczym w obliczu natury. Taka świadomość uczy pokory.
 
BK: Muzyka też uczy pokory?
 
GB: -Muzyka uszlachetnia. Muzyka to mój sposób na życie, jedyny jaki znam.
 
BK: Dziękuję za rozmowę, do zobaczenia w październiku w Polsce
 
 
Rozmawiał: Bogdan Kuncewicz
 
 


Procol Harum w Polsce A.D.2017
 

15.10.2017

Spodek Katowice

 

Jest nam bardzo miło poinformować, że legendarna brytyjska grupa rockowa Procol Harum zagra w październiku w Polsce dwa koncerty: w szczecińskiej Arenie oraz w katowickim Spodku.

Procol Harum to historia światowego rocka, a ich największy przebój z 1967 roku "Whiter Shade of Pale" (który na język polski przetłumaczony został jako „Bielszy Odcień Bieli”) to hymn epoki "dzieci-kwiatów", ulubiona piosenka Johna Lennona i inspiracja dla wielu artystów. Singiel z tym utworem był trzecim najlepiej sprzedającym się w latach sześćdziesiątych zaraz po „Hej Jude” -The Beatles oraz „Satisfaction”- The Rolling Stones. Wyprzedził w statystykach sprzedaży między innymi : „Oh, Pretty Woman”, „Help!”, „Yesterday”, czy „It’s Now Or Never” – Elvisa Presleya. Inne znane utwory Procol Harum to m.in. "Grand Hotel", "Conquistador",
"A Salty Dog", czy „Homburg”.

Teraz po latach Legenda powraca!

W kwietniu 2017 roku Procol Harum wydał pierwszą od 14 lat płytę zatytułowaną „NOVUM”. Nagrali ją Gary Brooker (śpiew, fortepian), basista Matt Pegg , perkusista Geoff Dunn , gitarzysta Geoff Whitehorn oraz grający na organach Hammonda Josh Phillips. Singiel, który ją promuje to „Sunday Mornig”.

Manager zespołu Chris Cooke zaplanował na bieżący rok europejską trasę koncertową promującą nowy album oraz upamiętniającą 50-cio lecie wydania singla z hitem „Whiter Shade of Pale”. Trasa rozpoczęła się w marcu w Londynie a swym zasięgiem miała obejmować: Wielką Brytanię, , Włochy, Estonię, Holandię, Niemcy, Danię, Finlandię i Maltę. Naszego kraju w planach nie było…

Jednakże dzięki usilnym staraniom, Procol Harum przyjął nasze zaproszenie do Polski i będziemy mogli zobaczyć tę legendarną brytyjską grupę na dwóch wyjątkowych koncertach w Polsce. 

Gary Brooker wraz z zespołem wystąpi 13 października w szczecińskiej Arenie, a 15 października w katowickim Spodku.
 Będą to dwa ostatnie koncerty europejskiego rocznicowego tournée Procol Harum.

Zapraszamy!
edma.art impresariat

 

 

 

Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta