Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Zdrowie/Uroda

 Kolaż duszy 

Czyli o budowaniu bardziej kobiecego świata

 

W twojej intuicji drzemie nieograniczona moc. Sama jesteś „źródłem” wszystkich odpowiedzi, jakich kiedykolwiek szukałaś. W każdej chwili możesz sięgnąć do głębin wewnętrznej mądrości i wybrać się w podróż w uzdrawiające objęcia własnej Duszy. Wszystko, czego potrzebujesz, to zdjęcia z gazet, tektura, nożyczki i klej… Dr Karolina Barwicz, certyfikowana facylitatorka pomaga zrozumieć, na czym tak naprawdę polega SoulCollage® i czemu warto go praktykować.

 

 

 

Siadamy w kręgu, połączone we wspólnym tworzeniu i dając uwagę naszym duszom uzyskujemy wglądy na podobieństwo dawnych czarownic. W bezpiecznej przestrzeni pozwalamy wypłynąć naszej wewnętrznej mądrości. Wysłuchujemy jej, zapisujemy ją i uhonorowujemy – tłumaczy Karolina Barwicz, pasjonatka życia i samoświadomości osadzonej w kobiecej energii.

 

a niezwykła metoda rozwoju osobistego, opracowana przez pochodzącą ze Stanów Zjednoczonych Seenę B. Frost na potrzeby prowadzonych przez nią grup psychoterapeutycznych w latach osiemdziesiątych, szybko wykazała zaskakująco transformujące możliwości. SoulCollage® – po polsku „kolaż duszy’” – polega na tworzeniu intuicyjnych kart ze zdjęć i obrazów metodą kolażu oraz dialogu z nimi. Poprzez tworzenie talii kart na osobisty użytek i konsultowanie ich odnośnie pytań dotyczących naszego życia, SoulCollage® w prosty sposób pomaga nam odkryć nasze wewnętrzne zasoby i wzorce, wyrazić siebie, rozwinąć kreatywność i intuicję.

SoulCollage® pomaga wzmocnić wszystkie kobiety, bez względu na zainteresowania, przekonania czy doświadczenia życiowe, gdyż w każdej z nas tkwi cząstka bogini Creatrix ( Tej, która tworzy). Wszystkie potrafimy stworzyć małe, osobiste dzieła sztuki i używać ich do uzyskania odpowiedzi na własne życiowe pytania. Gdy zauważasz intrygujący Cię obraz w przeglądanym magazynie, wycinasz go, a potem łączysz z innymi tworząc kolaż, reprezentujący jakąś część Ciebie. Będzie on posiadał znaczenie głęboko symboliczne – podobnie jak postaci na kartach Tarota, sny, mandale...

Obrazy przemawiają do nas w niesamowity sposób, kontaktują nas z głębinami w nas samych, których istnienia na co dzień nie jesteśmy świadome. Wchodząc w dialog z postacią na twojej karcie rozmawiasz z częścią własnej duszy, stopniowo odkrywając zalegające w niej obszary cienia, ale także te radosne i pełne mocy; archetypy aktywne w twoim życiu, wewnętrznych sprzymierzeńców i przewodników. Praktykując SoulCollage®, dzień po dniu zaczynasz stawać się silniejsza poprzez słuchanie swojego autentycznego głosu. Z czasem przestajesz zabiegać o aprobatę z zewnątrz i zaczynasz czuć się wygodnie z tym, Kim Jesteś. Doświadczasz prawdziwej wolności – mówi Karolina Barwicz, autorka książki „Stopy aniołów. Opowieść o świcie kobiecej mocy”.

SoulCollage® powoli staje się ruchem globalnym, mającym za zadanie budować świadome społeczeństwo oparte na nowym paradygmacie wspólnoty – wspólnoty stawiającej w centrum kobiece jakości. Już ponad pięciuset specjalnie wyszkolonych facylitatorów na całym świecie pomaga tworzyć integracyjne, otwarte społeczności, w których każdy może odkrywać samego siebie w bezpieczny i kreatywny sposób. Matka SoulCollage’u® z wielką pasją wypowiadała się na temat jego roli w zmianie planetarnego paradygmatu, który, jak wielu wierzy, wydarza się na naszych oczach. Motto metody – Odkryj swoją mądrość, zmień swój świat – oznacza, że ci, którzy praktykują tę metodę, uważają ją za istotny czynnik zmiany w naszym świecie.

Jesteśmy świadkami powrotu archetypowej kobiecej mądrości, długo niedocenianej w świecie, która jednak teraz powstaje, by zrównoważyć bohaterską, indywidualistyczną i logiczną mądrość męską. Czas na obie, a nie jedną albo drugą, jak mawiała Seena A. Frost. Gdy po raz pierwszy zetknęłam się z tą metodą, zachwycił mnie jej transformujący potencjał zarówno na poziomie osobistym jak i zbiorowym. Tak bardzo, zwłaszcza dziś w tych niezwykle wymagających czasach, potrzeba nam skutecznych a zarazem łatwo dostępnych dla każdego narzędzi przemiany świata. Wszyscy wiemy, że intuicyjna mądrość oraz empatyczne, relacyjne i łączące jakości, jakie wnoszą kobiety do społeczeństwa, są dziś potrzebne bardziej niż kiedykolwiek… Ale najpierw, same musimy się na nie przebudzić – dodaje Karolina Barwicz.
SoulCollage® wyróżnia sześć elementów, stanowiących integralną część zarówno samej metody jak i ewolucyjnej przemiany, której jesteśmy świadkami. 

Są nimi: 
 • Wzajemne powiązanie wszystkich istot na tej żyjącej planecie oraz unikalność każdej z nich.
 • Budowanie bezpiecznych wspólnot, gdzie różniący się od siebie ludzie mogą dzielić się z innymi spontaniczną mądrością, która zostanie wysłuchana.
 • Elastyczność duszy, która pozwala, a wręcz zachęca ludzi do szanowania różnych perspektyw zarówno w nich samych jak i we wspólnotach świata.
 • Kultywowanie kreatywności.
 • Powracająca Kobiecość – rozwijanie i używanie empatycznych, relacyjnych energii, które zrównoważą racjonalne i zorientowane na działanie energie męskie.
 • Pozbawiona formy, wszechobecna Jedność – doświadczana jako Miłość.

Wśród wielu metod osobistego i duchowego rozwoju SoulCollage® bez wątpienia stanowi jedno z najbardziej kobiecych, kreatywnych narzędzi, mogących pomóc nam poznać, zaakceptować i zrozumieć samych siebie oraz znaleźć sposoby na zbalansowanie naszych osobistych i zbiorowych, wieloaspektowych, witalnych energii. Łatwiej nam będzie wówczas wnosić tę równoważącą jakość w większą historię planety.

 
***  

Karolina Ewa Barwicz – certyfikowana facylitatorka metody SoulCollage®, doktor filologii włoskiej, pisarka, twórczyni międzynarodowego projektu Angels Feet Project (www.angelsfeetproject.com), pasjonatka życia i samoświadomości osadzonej w kobiecej energii. Autorka książki „Stopy aniołów. Opowieść o świcie kobiecej mocy”, która już niedługo będzie miała w Polsce swoją premierę.

Face It

 

 

Jeśli piękna pogoda - grilluj na świeżym powietrzu!

 

 

 Zaopatrz się w niezbędny asortyment do grillowania: tacki, serwetki, eko sztućce i wykorzystuj czas na świeżym powietrzu ile się da.

A gdy pogoda spłata figla cały zakupiony asortyment wykorzystasz podczas przyjęć w domach, w zbilżające się wielkimi krokami długie i chłodniejsze wieczory. 

 


 

 

Po grillowaniu łatwo i szybko posprzątasz korzystając z gąbeczek, szczotek, płynów, worków, które także zakupisz w firmie GREEN PACK Szymanek Opakowania

 


Zapraszamy

 

 • do siedziby - Wierzchowisko , ul Długa 14
 • do filii - Częstochowa, ul. Krakowska 2 
 • a także on-line: www.greenpack.pl

 

Udanych, zdrowych jesiennych weekendów!!

Życzą  GREEN PACK oraz https://czest.info/zdrowie

 


 

 

Powroty do pracy - jak uniknąć stresu po urlopie i zadbać o swoje zdrowie?

Czas letni, w szczególności wakacyjny to wyczekiwany okres, podczas którego często planujemy sobie urlop, żeby zapomnieć o troskach dnia codziennego, zebrać energię, czy też uzupełnić zapas witaminy D podczas słonecznych kąpieli. Im jednak bliżej końca urlopu, tym stajemy się coraz bardziej spięci na myśl o powrocie do codziennej pracy. 

 

 

Dla większości z nas nie jest to nigdy proste. Jak zaadaptować się na nowo do swoich obowiązków? Tłumaczy prof. dr hab. n. med. Piotr Buszman, kardiolog inwazyjny z Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, Grupy American Heart of Poland.

 

Stres ma dwa oblicza: na krótką metę może być mobilizujący, ale jego nadmiar zdecydowanie wpływa negatywnie na organizm. Silny i długotrwały jest jednym z najważniejszych czynników ryzyka rozwoju chorób układu krążenia. Podnosi ciśnienie tętnicze krwi, co negatywnie wpływa na stan tętnic, tętno oraz zaburza równowagę pracy serca. Przewlekłe reakcje stresowe powodują także upośledzenie funkcji śródbłonka oraz zaburzenia krzepnięcia krwi. W dłuższej perspektywie może przyczyniać się do procesów miażdżycowych.

 

Zakończenie urlopu może być niezwykle trudne. Jest to uzasadnione z naukowego punktu widzenia – powrót do pracy po urlopie jest czynnikiem stresowym, gdy po okresie wypoczynku, nadchodzi ten moment, kiedy musimy powrócić do pracy. Badania wskazują, że większość zawałów występuje w poniedziałki, co może być potęgowane powrotem z wakacji – wyjaśnia prof. dr hab. n. med. Piotr Buszman, kardiolog inwazyjny Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, Grupy American Heart of Poland.

 

Możemy dostrzec problemy z koncentracją, mniejsza efektywność i kreatywność.

 

-– W pierwszych dniach po urlopie szczególnie uważajmy na naszą kondycję psychiczną i fizyczną. Stopniujmy sobie wysiłek w pracy, tak aby w miarę możliwości uniknąć dużego obciążenia organizmu już na samym początku – tłumaczy doktor.

 Aby utrzymać dobre samopoczucie i uczucie wypoczęcia jak najdłużej po urlopie należy pamiętać o zdrowym stylu życia. Jeśli zaniedbamy te aspekty szybko staniemy się zmęczeni i rozdrażnieni, a w związku z tym będziemy również mniej efektywnie wykonywać swoją pracę.

Rzucając się w wir pracy, łatwo możemy zapomnieć o regularnych posiłkach i przyjmowaniu płynów. Taka sytuacja może być kolejnym czynnikiem negatywnie wpływającym na stan naszego organizmu. Dlatego po powrocie do pracy pamiętajmy o tym, by pośród codziennych obowiązków zadbać o zdrową dietą i nawadnianie się– podkreśla profesor Buszman.

 

Po urlopie istotne jest wyznaczenie racjonalnych celów i postanowień.

 

Te zadania, które wiemy, że będą nam sprawiać więcej problemów i mogą być czynnikiem stresogennym, zaplanujmy w kolejnych dniach po powrocie z urlopu. Przez pierwszy dzień skupmy się na tym, co może być dla nas w jakiś sposób odprężające, a przynajmniej nie jest dla nas szczególnie trudne i nie będzie wymagało szczególnego wysiłku, trudniejsze prace przekładając na kolejne dni w tygodniu – radzi kardiolog.

 Niestety mamy tendencję do myślenia intensywnie o pracy jeszcze mając kilka dni urlopu. To zachowanie nie sprzyja wakacyjnemu relaksowi. Jak podkreśla prof. dr hab. n. med. Piotr Buszman, to jak będziemy się czuć po wakacjach, zależy w dużej mierze od tego, w jaki sposób będziemy spędzać wolne chwile.

Aby na dłużej zachować dobrą kondycję po urlopie, zadbajmy o to, by jego ostatni dni spędzić w zdrowy sposób – unikajmy np. alkoholu i papierosów. Pamiętajmy też o odpowiedniej ilości snu – uzupełnił.

 W pierwszych dniach pracy pamiętajmy, że wskazane jest robienie przerw. Wystarczy kilka minut co 2-3 godziny, a wpłynie to pozytywnie na zdolność koncentracji i skuteczność wykonywanych obowiązków. Ważne jest również prawidłowe oddychanie. Kiedy poczujemy napięcie, wciągajmy powietrze przez 10 sekund – przez pierwsze 3 sekundy niech wypełnia przeponę, przez kolejne klatkę piersiową, na końcu górną część płuc. Usprawnia to przepływ krwi w organizmie, co pozytywnie wpływa na pracę serca i całego układu krwionośnego.

 Pamiętajmy, aby szczególnie w tych pierwszych dniach po urlopie znaleźć czas na chwilę przyjemności. Jeśli wykonujemy pracę przy biurku pomyślmy o aktywności fizycznej. W trakcie wykonywania ćwiczeń, wzrasta czynność serca, a przez mięśnie szkieletowe, serce i skórę przepływa więcej krwi. Ta transportuje tlen i substancje odżywcze, działając pozytywnie nie tylko na największy mięsień w naszym ciele, ale również i na pracę całego organizmu.

 Syndrom stresu pourlopowego może dotknąć osoby, które są zadowolone ze swojej pracy.

ahop.pl

 

 


Pyszny smak zdrowia: 

Przepis na aksamitny koktajl herbaciany z mango i truskawkami

– dla mocnych i zdrowych zębów!

 

Lato – idealna pora na pyszne koktajle, które nie tylko orzeźwią w gorący dzień ale dostarczą także moc składników odżywczych. 

Są doskonałym pomysłem na drugie śniadanie, podwieczorek lub zdrową przekąskę. 
 Świeże, odpowiednio dobrane składniki koktajlu mogą mieć niebagatelny wpływ na zdrowie. Mixowane w odpowiednich proporcjach mogą służyć jako pyszne naturalne suplementy wspierające funkcjonowanie całego organizmu oraz poszczególnych jego potrzeb, takich jak na przykład lśniące włosy, mocne paznokcie czy też gładka skóra. 
 

 

 
Poniżej propozycja smakowitego koktajlu odżywczego dla zdrowych i mocnych zębów.

Składniki na 2 porcje:

 • 2 mango – ok 400 g - 260
 • 6 truskawek – ok 100 g - 33
 • Pół szklanki jogurtu – ok 100 g - 60
 • Pół szklanki naparu z zielonej herbaty 
 • 1 łyżka tartych migdałów lub płatków migdałowych – 10g – 60 kcal
 • Ksylitol – opcjonalnie

Sposób przygotowania: Zieloną herbatę zaparzyć i ostudzić, truskawki umyć i obrać z szypułek, mango obrać ze skórki. Wszystkie składniki miksować przez ok 1 minutę. Można dosłodzić ksylitolem.

Wartość odżywcza: 1 porcji ok 210 kcal

**
Wskazówka: Aby utrzymać zęby w optymalnej formie, konieczne jest dostarczanie organizmowi odpowiednich mikroelementów. Najważniejsze z nich to wapń i fosfor. Wapnia dostarczymy poprzez spożywanie mleka i przetworów mlecznych, takich jak na przykład jogurty naturalne, oraz migdały. Ważne dla zdrowia zębów są również witaminy - głównie C i A. Pierwsza z nich działa bakteriobójczo oraz wzmacnia naczynia krwionośne. Dużą ilość witaminy C zawierają na przykład truskawki. Witamina A bierze natomiast udział w produkcji śliny, gojeniu ran i wielu innych ważnych procesach zachodzących w jamie ustnej. Bardzo dużo witaminy A znajdziemy na przykład w mango. Picie koktajli jest doskonałym i smacznym sposobem na dostarczenie organizmowi, w tym również zębom odpowiednich składników odżywczych w naturalnej, wartościowej formie. Przygotowując koktajl należy pamiętać o trzech sprawach – nie dosładzajmy koktajli cukrem, ewentualnie ksylitolem. Pijmy takie napoje tylko przez słomkę, wówczas cukry i enzymy trawienne będą miały znacznie ograniczony kontakt ze szkliwem. Zęby można umyć dopiero ok 30 minut po wypiciu koktajlu. – zaleca dr. Romana Markiewicz-Piotrowska, z Kliniki Stomatologicznej Piotrowscy i Bejnarowicz. Warto wspomnieć także o przeciwpróchniczych właściwościach ksylitolu i zielonej herbaty, które poprzez działanie zasadotwórcze mogą ograniczać rozwój bakterii odpowiadających za próchnicę. Co więcej, zielona herbata zawiera niezbędny dla zębów fluor.

 
**  
Tok Tok PR

 


 

 

Jak odżywianie wpływa na zdrowie mentalne?

 

Prawidłowe żywienie ma wiele wspólnego nie tylko ze zdrowiem w rozumieniu fizycznym, ale również ze zdrowiem mentalnym. O ile w pierwszym przypadku łączymy żywienie ze zdrowiem dość szybko poprzez regulację masy ciała, poziomu stężenia glukozy i parametrów lipidowych we krwi, o tyle w drugim przypadku zależności nie przychodzą do głowy w pierwszej chwili.

 

Zdrowie fizyczne ma duży wpływ na zdrowie mentalne. Gdy jesteśmy wolni od codziennego obciążenia chorobą mamy o wiele lepsze samopoczucie. Warto o nie dbać pielęgnując wszystkie elementy zdrowego stylu życia – codzienną porcję ruchu, wolność od nałogów, odpowiednią ilość snu, radzenie sobie ze stresem czy relacje społeczne.
 
W jaki sposób zdrowe odżywianie może wpłynąć na zdrowie mentalne
-  odpowiada Magdalena Kartasińska, dietetyk kliniczny, ekspert Dailyfrutis
 

Regularne dostawy paliwa do mózgu

Nasz mózg to centrum dowodzenia organizmu. Jego głównym paliwem są tlen i glukoza, a o kondycji decydują kwasy tłuszczowe, witaminy i składniki mineralne. Regularność – czyli począwszy od śniadania (jedzonego do godziny po pobudce) do kolacji (jedzonej na 2h przed pójściem spać) powinniśmy zadbać o dostawę nowej porcji energii co 3-4 h. Tylko wtedy będziemy odczuwali psychiczny komfort związany z zaspokojeniem jednej z podstawowych potrzeb fizjologicznych – głodu. Ma on ogromny wpływ na naszą efektywność w ciągu dnia. WHO zaznacza, że regularne posiłki podnoszą efektywność pracowników nawet o 20%. Regularne dostawy energii to również bezpieczeństwo pracownika pracującego fizycznie. Jedzenie kolacji o odpowiedniej porze ma wpływ na efektywny sen, a w efekcie wyższy poziom energii od samego rana.

Cukier – wróg i przyjaciel

Znamy już podstawowe paliwo dla mózgu. Tlen warto zdobywać często wietrząc pomieszczenia czy wychodząc na spacery. Glukoza natomiast nie musi, a nawet nie powinna być dostarczana w takiej formie. Węglowodany złożone pozwolą na stopniowe i stałe dostarczanie energii do mózgu. Węglowodany proste powodują gwałtowne skoki stężenia glukozy we krwi i równie gwałtowne spadki wywołane równie gwałtownym wyrzutem insuliny. Mózg zostaje odcięty od źródła paliwa i wysyła sygnał o potrzebie ponownego zastrzyku energii. Węglowodany złożone trawią się dłużej, przez 3-4h uwalniając stopniowo węglowodany proste ze swych łańcuchów węglowych. Wzrost glukozy we krwi jest mniej gwałtowny, a spadek nie tak drastyczny. Usystematyzowanie wahania cukru we krwi pozwoli na efektywne wykonywanie działań przez długi czas, zmniejszenie rozdrażnienia, lepsze skupienie uwagi.

Przestrzeń firmowa powinna dawać szansę na łatwiejszy dostęp do komponentów zdrowych posiłków niż do tych, które tylko pozornie łagodzą uczucie głodu i podnoszą efektywność. Należy maksymalnie uatrakcyjnić opcje zdrowe, skłaniając pracowników do lepszych wyborów. Mogą to być zdrowe komponenty posiłków np. owoce, warzywa, bakalie, nabiał; dofinansowanie posiłków, rewitalizacja oferty kantyny pracowniczej czy organizowanie śniadań firmowych. Nie od dziś wiadomo, że jedzenie łączy ludzi. Budowanie relacji pomiędzy pracownikami, jak również pomiędzy pracownikami i pracodawcą również pozytywnie zadziałają na dobrostan psychiczny wszystkich osób w firmie. – wyjaśnia Magdalena Kartasińska, dietetyk kliniczny i kierownik działu dietetycznego Dailyfruits.

Odpowiednie nawodnienie

Jeśli odczuwamy pragnienie to jesteś odwodnieni na poziomie 3-5%. Zaburzenia koncentracji pojawiają się już przy ok. 1-2% czyli wtedy, gdy jeszcze nie chce Ci się pić. Stały dostęp do wody, dedykowane dzbanki, które można zabrać na biurko – to doskonały wstęp do wyrobienia nawyku picia wody. Dziennie powinniśmy wypijać 30ml na 1kg masy ciała płynów, z czego ¾ powinna stanowić woda, a ¼ inne płyny np. kawa czy herbata. To nieprawda, że kawa odwadnia! Można spokojnie wypijać ok 500ml kawy dziennie. Warto edukować by kawa nie była spożywana zamiast posiłków, bo dostarcza ona energii do pracy mózgu czy mięśni tylko pobudza nas za pomocą kofeiny.

Regeneracja

Jemy po to żeby żyć - nie po to by się najeść. Odpowiednia ilość składników odżywczych pozwala prawidłowo funkcjonować wszystkim narządom, układom oraz wpływa na samopoczucie i dobrostan psychiczny. Nie ma innej fizjologicznej metody na dostarczenie sobie składników odżywczych niż drogą pokarmową. Organizm przez cały dzień korzysta z paliwa, które dostarczamy mu z pożywieniem. Potrzebuje go również do regeneracji i odbudowy po całym dniu oraz aktywności fizycznej pełniącej podobną funkcję. Ruch pomaga rewelacyjnie obniżyć poziom stresu, poprawia pracę układu krwionośnego. Powysiłkowy poziom endorfin to najlepsza nagroda dla zmęczonego dniem pracy umysłu.

Wielowektorowe działanie

Wizyty specjalistów w przestrzeni biurowej pozwolą pracownikom na skorzystanie z wiedzy pozwalającej na przekazanie sensu powyższych działań. Dietetycy, psychologowie, trenerzy mogą pokazać pracownikom jak teorię przekuć w praktykę i umiejętnie korzystać z narzędzi oferowanych przez pracodawcę. Nawyki utrwalamy poprzez wspierające plakaty, newslettery czy ulotki informacyjne. – mówi Magdalena Kartasińska, dietetyk kliniczny i kierownik działu dietetycznego Dailyfruits.

Poprzez środowisko pracy sprzyjające budowie zdrowych nawyków pracodawca wpływa na budowanie zdrowych postaw w ujęciu całościowym. Wówczas pracownicy przenoszą te działania na funkcjonowanie poza pracą co wpływa na całe ich życie – zdrowie fizyczne, psychiczne swoje jak i jego rodziny.

 
Innovation PR