Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Nowe trendy w budownictwie dotarły do Częstochowy!

Osiedle Neonowe  realizowane przez firmę Pekabex Development nie bez powodu uważane jest za najnowocześniejsze osiedle w Częstochowie. Położone w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej 15, w centrum, nie pozwala przejść obok siebie obojętnie. Oryginalna architektura budynku na naszych oczach przekształca okolicę w niezwykle atrakcyjną część miasta, dodając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Budynek zdobi fasada składająca się z przeszklonych balkonów w geometrycznych kształtach, a swoją nietuzinkową formą wpisuje się w najnowsze trendy budownictwa. Inwestycja realizowana jest w technologii Pekabex System®, co stanowi gwarancję dobrej izolacji termicznej oraz akustycznej budynku.

 

 

 

Nowością na rynku częstochowskim są również neony na budynku, które zostały zaprojektowane przez duet lokalnych artystów. Projekt instalacji artystycznej autorstwa Łukasza Gawrona i Jana Sętowskiego jest bezpośrednią realizacją hasła przewodniego Noweświatło w centrum miasta. Jest to pierwszy od dawna, zrealizowany w tak dużej skali zestaw „neonów” w Częstochowie, jak i pierwsze, stworzone z takim rozmachem tego typu dzieło sztuki na terenie naszego miasta. Na całość monumentalnej kompozycji składa się siedem ledonowych znaków na metalowych podkonstrukcjach. Za tajemniczymi symbolami kryją się zaszyfrowane za pomocą krojów pisma Wingdings i Wingdings2 litery. Ten środek artystycznego wyrazu jest charakterystyczny dla współpracy Sętowskiego i Gawrona, którzy jeszcze w ramach prowadzonego wspólnie projektu używali go zarówno w malarstwie jak i innych środkach ekspresji. Prostota formy i jej szlachetność wpisują się w nowoczesną koncepcję architektoniczną zaproponowaną przez pracownię Verso.

 

 

Z myślą o jak największym komforcie mieszkańców budynek zaprojektowano w kształcie litery C, dzięki czemu wydzielone zostało wewnętrzne patio. Zieleń połączona ze strefą do odpoczynku oraz bezpieczny plac zabaw wraz ze ścieżką sensoryczną będą idealną przestrzenią do spotkań dla mieszkańców. Natomiast starannie wykonane części wspólne z wysokiej jakości materiałów wykończeniowych będą cieszyły mieszkańców przez długie lata.

 

 

Deweloper zadbał, aby w standardzie inwestycji znalazły się następujące rozwiązania:

• drzwi wejściowe o podwyższonej odporności na włamanie

• trzyszybowe duże i wysokie okna nadające wnętrzom odpowiednie nasłonecznienie i naturalne światło

• ogrodzony teren osiedla

• zadaszone stojaki na rowery

• panele fotowoltaiczne

• ekologiczne oświetlenie LED w częściach wspólnych

• udogodnienia dla niepełnosprawnych

• certyfikat BREEAM

• komórki lokatorskie

• hala garażowa

• miejsca w hali garażowej przystosowane do instalacji ładowarek do pojazdów elektrycznych

• możliwość wykończenia pod klucz.

 

 

 

W ofercie sprzedaży znajdują się lokale od 1 do 5 pokoi i powierzchniach od 31 m² do 137 m². Układy mieszkań zostały zaprojektowane w trosce o jak największą funkcjonalność, tak by każdy mógł wybrać lokum dopasowane do swoich aktualnych potrzeb. Do wszystkich mieszkań przynależą balkony lub prywatne ogródki - o powierzchni nawet do 180 m². Dodatkowym atutem wybranych mieszkań na najwyższym piętrze są ponad 100-metrowe tarasy z widokiem na panoramę miasta. Pod budynkiem natomiast znajduje się hala garażowa, do której dostać się można z każdego piętra cichobieżną windą.

 

 Budowa dobiega finalizacji. Obecnie trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu oraz wewnętrzne prace wykończeniowe. Pierwsi mieszkańcy odbiorą klucze do swoich mieszkań już w te wakacje!

 Osiedle Neonowe Częstochowa, ul. Katedralna 16, Tel: 889 055 510, 889 055 926

 

 

www.osiedleneonowe.pl

 

 

Wizualizacje użyte w niniejszym materiale mają charakter poglądowy. Wygląd budynku, zagospodarowanie terenu oraz wyposażenie części wspólnych mogą ulec zmianie na etapie realizacji inwestycji.