Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Jak skutecznie leczyć alergię?

 

 

Alergia może pojawić się w każdym wieku, a dodatkowo objawia się na różne sposoby. Bardzo często przyjmuje postać sezonową, dlatego też nasila się w okresie pylenia traw czy drzew. Niemniej jednak niektórzy borykają się z przykrymi objawami alergii przez cały rok. W jaki sposób można skutecznie ją leczyć?

 

Leki antyhistaminowe na alergię

Leki antyhistaminowe blokują działanie receptorów, wchodzących w reakcję z histaminą. Dlatego też po ich zażyciu zwykle objawy alergii mijają bądź przynajmniej ulegają złagodzeniu. Preparaty na alergię najczęściej przyjmują postać tabletek i są dostępne zarówno bez recepty, jak i na receptę. Leki bez recepty wykazują słabsze działanie, dlatego mogą być pomocne jedynie w przypadku lekkich objawów alergii. Ponadto nie można przyjmować ich dłużej niż przez 7 dni. Tymczasem osoby, które borykają się z silnym uczuleniem przez cały rok, powinny przyjmować stosowne leki pod kontrolą lekarza.

Preparaty do inhalacji

Alergia sezonowa zwykle objawia się nieżytem nosa, choć mogą również występować problemy z oddychaniem. Wtedy też warto sięgnąć po preparaty do inhalacji, które w krótkim czasie przynoszą ulgę. Podobnie jak leki antyhistaminowe, preparaty do inhalacji dostępne są zarówno bez recepty, jak i za jej okazaniem. Bez recepty można zakupić Ecotodose w płynie, który pomoże przede wszystkim przy lekkich, sezonowych objawach alergii. Jeśli jednak pacjent cierpi na astmę, która często idzie w parze z alergią, konieczne może być wdrożenie leczenia opartego na preparatach wziewnych ze sterydami. Tego typu leki dostępne są wyłącznie na receptę i muszą być przyjmowane pod ścisłą kontrolą lekarza. Leki te można przyjmować zarówno stale, jak i doraźnie, w napadach duszności.

Odczulanie - dla kogo?

Leki antyhistaminowe i produkty do inhalacji służą głównie łagodzeniu objawów alergii, jednak w praktyce nie leczą one uczulenia. Obecnie jedyną, skuteczną metodą leczenia jest odczulanie. Polega ono na wstrzykiwaniu małych dawek alergenu, na które pacjent powinien się po jakimś czasie uodpornić. Odczulanie zalecane jest pacjentom, którzy:

  • miewają uporczywe objawy alergii,
  • nie odczuwają dużej poprawy stanu zdrowia, nawet gdy przyjmują leki;
  • od lat borykają się z alergią;
  • są w stanie poświęcić sporo czasu na leczenie - odczulanie trwa minimum 3 lata.

Niestety, odczulanie nie zawsze okazuje się skuteczne, zwłaszcza po dłuższym czasie. Warto więc przeanalizować, wspólnie z lekarzem, wszelkie za i przeciw, zanim podejmiemy decyzję o tego typu leczeniu.

Maści sterydowe

Objawy alergii mogą mieć charakter skórny - na ciele pojawiają się wtedy czerwone, swędzące krostki bądź większych rozmiarów plamy. Najczęściej mówimy o występującej na skórze pokrzywce, która jest niezwykle uporczywa i nie wygląda estetycznie. Sposobem na pozbycie się problemu są maści sterydowe, które należy aplikować punktowo, wyłącznie bezpośrednio na ranę. Maści sterydowe dostępne są na receptę. Należy też pamiętać o dokładnym nawilżaniu skóry - przesuszony naskórek jest podatny na działanie alergenów i podrażnieni