Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Chwila zwątpienia? Wylecz się inhalacjami z nebulizatorem na kaszel

Pewnie nie raz zdarzyło Ci się przeziębić. Ten stan, w którym nie możesz normalnie oddychać przez nos, bo jest całkowicie zatkany, przyprawia Cię o zawroty głowy – dosłownie. Ból zatok sprawia, że nie możesz skupić się na codziennych obowiązkach i na domiar złego, drapie Cię w gardle. Mimo iż stosujesz swój standardowy sposób na pozbycie się objawów przeziębienia, po kilku dniach nie widać różnicy i nadal czujesz się tak samo, czyli źle. Nic nie idzie po Twojej myśli i zaczynasz wątpić w swoją wiedzę na temat leczenia przeziębienia? Jeżeli stare sposoby nie działają, zawsze możesz sięgnąć po nebulizator na kaszel i nie tylko.

Działaj z głową w czasie przeziębienia

Nebulizatory to urządzenia, które ostatnimi czasy wywołały niemałą furorę wśród wielu osób. Niektórzy twierdzą, że nebulizacja jest jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się uporczywych dolegliwości przy przeziębieniu. Nebulizator na kaszel można podzielić na 3 rodzaje. W zależności od sposobu działania można wyróżnić nebulizatory wibrujące, ultradźwiękowe i pneumatyczne. Każde urządzenie inaczej rozbija cząsteczki zaaplikowanego leku, tworząc z niego aerozol, czyli swego rodzaju mgiełkę lub parę. Wystarczy, że umieścisz w zbiorniczku porcję leku, a urządzenie zrobi swoje.

Przy nebulizacji ważna jest przede wszystkim postawa i swoboda. Szybki i płytki oddech nie sprzyja prawidłowej inhalacji, dlatego w czasie zabiegu – który swoją drogą możesz wykonać całkiem samodzielnie w swoim mieszkaniu – najlepiej zachowaj postawę siedzącą i staraj się oddychać wolno i głęboko. Takie działanie sprawi, że lekarstwo będzie się dużo lepiej wchłaniać i przyswajać przynosząc Ci ulgę.

 
Wskazania i przeciwwskazania – nebulizator na kaszel i nie tylko

Największą zaletą nebulizacji, jest to, że przyjmując leki drogą wziewną, nie narażasz swojego żołądka i jelit na działania uboczne leków doustnych. Wykonując głębokie wdechy, substancja lecznicza w formie aerozolu trafia bezpośrednio do Twoich płuc. W przypadku leków doustnych, na dolegliwości układu dróg oddechowych lek przedostaje się do płuc znacznie dłuższą drogą – poprzez układ trawienny i krew. Co więcej, nebulizacja nie wymaga podawania obfitych dawek leków, jak to bywa w przypadku preparatów doustnych.
Wskazania

Aerozoloterapia to szybka, łatwa i wygodna forma leczenia różnych dolegliwości towarzyszących przeziębieniu. Polecana jest szczególnie w przypadku:

  • alergicznego nieżytu nosa,
  • nawracających zapaleń oskrzeli,
  • stanów zapalnych w przypadku zapalenia migdałków,
  • astmy oskrzelowej,
  • grzybic w jamie ustnej, gardle i krtani,
  • stanów zapalnych nosa, krtani, gardła, gdzie występuje ropna lub śluzowa wydzielina,
  • alergii i wielu innych dolegliwości, które może dokładniej wskazać Ci lekarz, jeżeli nie jesteś w stanie określić, co dokładnie Ci dolega i co takiego możesz przyjąć, żeby sobie z tym poradzić.

Przeciwwskazania

Jak to przeważnie bywa w sposobach leczenia przeziębienia. Nebulizacja nie powinna być wykonywana w przypadku, gdy chorujesz na gruźlicę, nowotwór, czy też przewlekłe zapalenie zatok i migdałków. Krwawienie z dróg oddechowych również dyskwalifikuje Cię z aerozoloterapii tak samo, jak dyskwalifikują Cię stany w obrębie nosa i krtani, które wymagają leczenia operacyjnego. Natomiast przy zwykłych objawach przeziębienia, jak najbardziej możesz sięgnąć po nebulizator na kaszel i nie tylko. To bardzo dobra forma terapii zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, dlatego, jeżeli masz swoją pociechę, która niefortunnie złapała infekcję układu dróg oddechowych, to również możesz skorzystać z nebulizacji.