Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Częstochowskie Informacje.

Subskrybuje zawartość
Częstochowskie Informacje
Zaktualizowano: 7 min. 14 sek. temu

Ciepło, miękko i przytulnie. „Ubieramy” mieszkanie na chłodne dni

12 godzin 31 min. temu
Kiedy wstajemy, jest jeszcze ciemno. Kiedy wychodzimy z pracy lub szkoły – już jest ciemno.
I jeszcze to zimno, brr! 
Skoro zmieniamy garderobę na zimowe miesiące, „ubierzmy” odpowiednio do aury również nasze cztery kąty.

 Od razu zrobi się przyjemniej!

Jesienią oraz zimą ciepły płaszcz, czapka i szalik załatwiają sprawę, jeśli chodzi o nasz komfort cieplny poza domem. Ale co wtedy, gdy największym problemem staje się ten okropny moment, kiedy trzeba wyjść rano spod ciepłej kołdry, by iść do pracy czy szkoły? Odpowiedź brzmi: zmiana garderoby. Tylko nie naszej – choć ciepłe swetry i skarpetki bardzo się o tej porze roku przydają – ale naszych wnętrz. 

Co to oznacza w praktyce? 


[ZDROWIE] EMS, czyli trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśniowej. Na czym polega?

12 godzin 40 min. temu
Trening EMS to innowacyjna metoda ćwiczeń, która wykorzystuje technologię impulsów elektrycznych na potrzeby sportu i fitnessu.

Pozwala na budowanie kondycji, siły i utratę tkanki tłuszczowej w dużo krótszym czasie niż tradycyjne ćwiczenia.
W czym tkwi sekret?


DZIADEK DO ORZECHÓW - Narodowy Balet Kijowski na Święta Bożego Narodzenia w Filharmonii Częstochowskiej. WYGRAJ BILET!!

13 godzin 34 min. temu

 Filharmonia Częstochowska

21 grudnia 2022, godz.: 19.00


Piotr Czajkowski
DZIADEK DO ORZECHÓW
Narodowy Balet Kijowski

Balet feeria w dwóch aktach z prologiem

na motywach baśni Ernsta Hoffmanna "Dziadek do orzechów i król myszy"

Libretto: Marius Petip w redakcji Władimira Troshchenko

Wykorzystano fragmenty choreografii Mariusa Petipy, Lwa Iwanowa, Aleksandra Gorsky, zasłużonego artysty Rosji Wasilija Vainonena i Kawalera Orderu Diagilewa Anatolija Yemelyanova


Idealny spektakl, aby poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia!!!

Zapraszamy już 21 grudnia o godzinie 19.00 do Filharmonii Częstochowskiej na niezwykłe widowisko baletowe.

Bilety do nabycia:III OGÓLNOPOLSKI KONKURS WOKALNY IM. STANISŁAWA JOPKA - I etap w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie

13 godzin 37 min. temu

Trwa trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. Zgłoszenia do 16.01.2023 r. na mazowsze.waw.pl

Harmonogram wydarzenia przewiduje trzy etapy. Przesłuchania pierwszej części Konkursu zostaną przeprowadzone w blisko pięćdziesięciu ośrodkach lokalnych. W Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie przesłuchania odbędą się 19.01.2023 r. o godzinie 10.00. Zgłoszenia należy dokonać za pomocą formularza udostępnionego na stronie Konkursu. Kandydaci mają obowiązek przygotować dwa utwory z repertuaru zespołu „Mazowsze” z podanej listy piosenek.

Na zmagania drugiego etapu zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych zostaną zaproszeni do wyznaczonych ośrodków makroregionalnych. Trzeci i zarazem ostatni etap, odbędzie się w Karolinie, siedzibie „Mazowsza” w Otrębusach pod Warszawą. Konkurs od początku miał na celu rozśpiewanie całej Polski, dlatego uczestnicy rywalizują w czterech kategoriach wiekowych: 8-13 lat, 14-19 lat, 20-25 lat oraz 26+ lat. Trwa przyjmowanie zgłoszeń do pierwszego etapu. Laureatów poznamy w październiku 2023 r. podczas Koncertu Galowego, który odbędzie się w siedzibie zespołu „Mazowsze” w Karolinie. Rejestracja uczestników: https://mazowsze.waw.pl/etap-iOstatnie godziny na złożenie wniosku o 300 plus

13 godzin 39 min. temu
30 listopada mija termin na złożenie wniosku na wyprawkę szkolną w ramach programu „Dobry Start”. Wnioski można złożyć przez aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Większość rodziców i opiekunów złożyła już wniosek o świadczenie 300 plus. - W ramach programu wypłaciliśmy blisko 1,4 mld zł. W województwie śląskim ZUS przyznał przeszło pół miliona świadczeń na kwotę ponad 154 mln zł - informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Rodzice, którzy jeszcze nie złożyli wniosku, mogą to zrobić do 30 listopada m.in. przez aplikację mZUS, którą można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store.

Aby aktywować aplikację mobilną ZUS, należy połączyć ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. - W aplikacji sprawdzimy status wysłanych wniosków i informacje o wypłacie świadczenia. Otrzymamy również powiadomienia z ZUS, np. o nowym okresie świadczeniowym – wyjaśnia rzeczniczka.

Osoby, które nie mają pobranej aplikacji mogą złożyć wniosek o świadczenie 300 plus za pośrednictwem PUE ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Nieprzekraczalny termin na wypełnienie i wysłanie elektronicznego wniosku to 30 listopada. Po tej dacie, za pośrednictwem portalu PUE ZUS, taki wniosek będzie można złożyć tylko sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności.

Przypomnijmy, świadczenie 300 plus przyznawane jest jednorazowo w danym roku szkolnym w wysokości 300 zł dla dziecka uczącego się w szkole podstawowej, ponadpodstawowej lub policealnej do 20.roku życia lub do 24 lat w przypadku ucznia z niepełnosprawnością. Termin składanie wniosku od 1 lipca do 30 listopada.

Beata Kopczyńska regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego


Wspaniałe miejsce dla czworonogów. Na Ostatnim Groszu powstał psi park

13 godzin 44 min. temu
W niedzielę, 27 listopada oficjalnie otwarto psi park, który powstał przy al. Niepodległości w dzielnicy Ostatni Grosz. To pierwszy etap zagospodarowania terenu w pobliżu rzeki Stradomki.


W oficjalnym otwarciu wybiegu dla psów wzięli udział prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, częstochowscy radni - Małgorzata Iżyńska i Tomasz Blukacz, wolontariuszki II LO im. Romualda Traugutta i Fundacji "Psia Duszka" oraz mieszkańcy. Każdy kto pojawił się na miejscu ze swoim pupilem otrzymał karmę, przysmaki, zabawkę lub niespodziankę. Odbył się również pokaz tresury psa policyjnego. Ponadto można było skonsultować się z weterynarzem z przychodni „Forvet”, zaszczepić, zachipować i odrobaczyć psa, a także porozmawiać z psim behawiorystą. Była to też okazja do przekazania koców dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie.

- Patrząc w przyszłość, na tym obiekcie będę chciał organizować np. ”beaglówki” lub inne spotkania właścicieli innych ras. Kraków słynie z parady jamników, a Częstochowa może słynąć z „beaglówek” - mówi radny Lewicy Tomasz Blukacz, organizator całego wydarzenia.

Psi park powstał na powierzchni trawiastej w okolicy rzeki Stradomki. Zajmuje teren o powierzchni 2500 mkw. Wybieg dla psów został podzielony na dwie strefy. Pierwsza jest przeznaczona dla psów rasy mniejsze, a druga dla ras średnich i dużych. Każda strefa wyposażona jest w śluzy zapobiegające psom ucieczkę podczas zabawy i specjalne agility, tj. pochylnię prostą, płotki, tunel i przeszkody. Całość jest ogrodzona siatką o wysokości ok. 2 m.

Inwestycja została zrealizowana ze środków budżetu obywatelskiego. Jej koszt wyniósł ok. 175 tys. zł.

Źródło: UM


Bajkowy Koncert Mikołajkowy w Filharmonii Częstochowskiej

28 listopad, 2022 - 12:19
Bajkowo-zimowy koncert na Mikołajki to niezapomniane piosenki doskonale znane z małego i dużego ekranu. 
Śpiewają je dzieci - znają dorośli. 
Wzruszające, zabawne i z pięknymi melodiami na stałe weszły do przebojów muzyki rozrywkowej. 
Dla dzieci małych, dużych i tych całkiem dorosłych koncert wykonają: 
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka 
  • wokalistka, znana z telewizyjnych programów muzycznych, Aga Łazarczyk. 
Zabierz swoje dziecko do Filharmonii na Mikołaja!

 
KONKURS - WYGRAJ BILET!

Każdy, kto dziś 28 listopada lub jutro 29 listopada 2022 przyśle do nas e-mail na adres konkurs@czest.info z hasłem: Bajkowy Koncert Mikołajkowy weźmie udział w losowaniu zaproszenia. 
O wygranej powiadomimy zwycięzcę zwrotnie mail-emKrótki przewodnik po swetrach – jak je nosić, by wyglądać stylowo?

28 listopad, 2022 - 12:08
Grube swetrzyska z gryzącej wełny, w których ciężko się ruszać, to już przeszłość. 
Współczesne swetry występują w tylu rodzajach, że naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie – na co dzień i na bardziej wymagające okazje. 
Co ważne, przy znajomości kilku przydatnych trików można w nich wyglądać po prostu stylowo!
Zapraszamy: https://czest.info/zdrowie


Przygotuj swój dom do Świąt – zrób zakupy detaliczne w firmie Green Pack

28 listopad, 2022 - 10:13

Nadszedł czas wzmożonych porządków. 


Zaopatrz się w niezbędne akcesoria do sprzątania: rękawice, worki na śmieci, gąbki, czyściki, szczotki, wysokiej jakości, sprawdzone, silne środki czystości.

Woreczki, papiery do pieczenia, piękne opakowania prezentów,  folie spożywcze, folie aluminiowe to produkty, których w żadnym domu nie może zabraknąć.

Każda Pani Domu wie jak niezbędne w codziennej pracy są te produkty.
Ułatwiają każdą czynność i sprawiają ze praca w kuchni jest przyjemna, a wyroby zawsze udane.

Te wszystkie dobra, przydatne każdej gospodyni znajdziecie w  FPHU Green Pack Szymanek Opakowania.

Najlepsza jakość i wytrzymałość od woreczków uniwersalnych, przez papier do pieczenia, po worki na śmieci.
Folie aluminiowe  z pewnością  zapewnią powodzenie Twoich wypieków.

A gdy przygotowujesz mikołajkowe niespodzianki koniecznie zaopatrz się w odpowiednie, okolicznościowe opakowania.

Zapraszamy:

Firma Produkcyjno Handlowo Usługowa 
"GREEN PACK" Tadeusz Szymanek 

SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA 

Wierzchowisko ul. Długa 14, 
42-233 Mykanów k. Częstochowy, tel.: 34 328 72 15 
Filia: Krakowska 2 , 42-200 Częstochowa, tel: 34 322 93 06, 667 652 505
„Święta inaczej” już w kinach. Wygraj bilet do kina!

25 listopad, 2022 - 12:37
Mnóstwo gwiazd na premierze!W czwartek, 24 listopada, w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbyła się uroczysta premiera filmu „Święta inaczej” w reżyserii Patricka Yoki. W tej zwariowanej komedii zobaczymy, m. in.: Darię Widawska, Karola Dziubę, Wiktorię Gąsiewską, Adama Zdrójkowskiego, Antoniego Sałaja i Oskara Wojciechowskiego.


Główną bohaterką „Świąt inaczej” jest Ewa (w tej roli Daria Widawska), która jak co roku do świąt Bożego Narodzenia przygotowuje się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Tym razem jednak nic nie pójdzie po jej myśli. Świat Ewy legnie w gruzach, gdy kobieta przypadkowo dowie się, że mąż ją zdradza, córka (Wiktoria Gąsiewska) oszukuje, a syn (Oskar Wojciechowski) trzyma stronę ojca. Postanawia zrobić coś szalonego. Wsiada do pociągu w nieznane i po raz pierwszy w życiu traci kontrolę nad przyszłością.

Scenariusz: Wiktor Piątkowski, Joanna Kozłowska i Anna Siergiej.
Reżyseria: Patrick Yoka.

„Święta inaczej” w kinach już 25 listopada 2022 roku. 
Dystrybutorem filmu jest Monolith Films.

Konkurs - WYGRAJ BILET DO KINA  dziś na: https://czest.info/rozrywka

[PODRÓŻE] Z książką odkrywaj tajemnice Polski, poznawaj piękno Tatr

25 listopad, 2022 - 08:58

Tajemnicza Polska. 

Niewyjaśnione historie, zapomniane skarby, sensacyjne odkrycia. 

- Jakub Kuza

Wielka przygoda z dala od głównych turystycznych szlaków!

Zdemaskowane mity i fascynująca prawda

Czy wiesz, że jedyne w Europie nazistowskie mauzoleum znajduje się w Polsce, a w sercu podlaskiej puszczy miała powstać stolica świata? O tych miejscach nie przeczytasz w żadnym przewodniku ani książce historycznej! Jeżeli wydaje Ci się, że w Polsce widziałeś już wszystko, zdecydowanie będziesz musiał zmienić zdanie.

Kto zrabował odkryty na Śląsku skarb – kosztowności czeskiego króla? Jak rower może pomóc w odnalezieniu poszukiwanej od wieków pomorskiej Atlantydy? Co toruńskie więzienie ma wspólnego z Wielkim Bratem? Czy legendarne bogactwa templariuszy spoczęły w zapomnianej lubuskiej wiosce?

Jakub Kuza, autor popularnego fanpage'a Krótka Historia Jednego Zdjęcia, przemierzył Polskę tropem największych zagadek naszego kraju. Rozmawiał z naukowcami, poszukiwaczami przygód i wyznawcami pogańskich kultów, a wszystko po to, by każdy z nas mógł poczuć się jak prawdziwy poszukiwacz skarbów albo śledczy na tropie zaginionych dzieł sztuki!

Polecamy na: https://czest.info/podroze


Projekt Tatry. Jak ocalić ludzi, naturę oraz przyszłość
 - Szymon Ziobrowski, Maciej Kozłowski

Po co digitalizacja w Tatrach?

Oscypek zajadaliśmy ze smakiem, wełniane swetry trafiały na ramiona, kiedy wieczorny chłód przenikał kości, a górskie szlaki przemierzaliśmy na własnych nogach. Teraz jednak w każde wakacje Zakopane odwiedza niemal 2 mln osób, więc dla dobra ich i środowiska naturalnego podhalańskie tradycje i cyfrowa ewolucja muszą się spotykać. Z ich połączenia powstała najmocniejsza marka wśród polskich obiektów ochrony przyrody – Tatrzański Park Narodowy.

Jego historię i rozkwit bierze pod lupę Maciej Kozłowski. Dyrektora TPN-u Szymona Ziobrowskiego wypytuje o metody projektowe i pomysły na nowoczesną, proekologiczną organizację, która nie zapomina o turystach, Filipa Ziębę o niedźwiedzie, doktora Sylweriusza Kosińskiego o medycynę górską, a Marcina Gąsienicę-Kotelnickiego o wspinaczkę.

Reportaż Ziobrowskiego i Kozłowskiego to prowadzone z góralską swadą rozmowy układające się w niosący nadzieję wielogłos, w którym gawędy o sile i tajemnicach przyrody przeplatają się z pełnymi lokalnego kolorytu opowieściami o historii regionu oraz wiarą w regeneracyjny potencjał natury i możliwość rehabilitacji naszego gatunku w XXI wieku

Polecamy na: https://czest.info/podroze

WIELKA WŁOSKA PRZEDSPRZEDAŻ

24 listopad, 2022 - 18:37
WYCIECZKI OBJAZDOWE DO WŁOCH - ruszyła przedsprzedaż w Almaturze. Taniej nie będzie!

Nie czekaj,  już teraz zaplanuj swoje wakacje2023!

 Lubisz podróżować? Interesują Cię atrakcje Europy?
Frajdę sprawia Ci zwiedzanie ciekawych miejsc, zabytków, muzeów, a może podczas swoich podróży lubisz poznawać kuchnie i smaki odwiedzanych regionów Europy, które razem z Almaturem masz dzisiaj na wyciągnięcie ręki?

Najlepsi przewodnicy oprowadzą Cię po miejscach, które zawsze chciałeś odwiedzić.
Nowoczesne i wygodne autokary Almaturu oraz doświadczeni kierowcy i piloci – sprawią, że każda podróż będzie wygodna i przyjemna.

Wybierz się na Wycieczki objazdowe z Biurem Podróży ALMATUR Częstochowa

Właśnie ruszyła PrzedSprzedaż.

Korzystaj ze zniżek 45 %

TANIEJ NIE BĘDZIE!!

Wybieraj #wycieczkitematyczne:
Zapraszamy:  Almatur Częstochowa ul Nowowiejskiego 2, 42-200 Częstochowa, Tel.: 34 365 55 61


„Wszyscy czekali na taki film Stevena Spielberga” – tak o „Fabelmanach” piszą krytycy na całym świecie. Film w polskich kinach od 30 grudnia!

24 listopad, 2022 - 16:22

 „Wszyscy czekali na taki film Stevena Spielberga” – tak o „Fabelmanach” piszą krytycy na całym świecie. Film w polskich kinach od 30 grudnia, już od dziś w wybranych kinach specjalne pokazy.  Czy „Fabelmanowie” zrobią wielkie zamieszanie podczas Oscarów – dowiemy się dokładnie za dwa miesiące!

 Już 30 grudnia 2022 roku do polskich kin trafią „Fabelmanowie”, najnowsze dzieło Stevena Spielberga (75 l.), inspirowane jego dzieciństwem. To najbardziej wyczekiwana premiera 2022 roku, która może zdominować przyszłoroczne Oscary. Zanim jednak wielbiciele twórczości legendarnego reżysera przekonają się, czy w marcu sięgnie po kolejną prestiżową statuetkę, miesiąc wcześniej w Berlinie odbierze inne wyjątkowe wyróżnienie – honorowego „Złotego Niedźwiedzia”. 

Polecamy: https://czest.info/rozrywka

 
Galeria Jurajska urządza „Black Weekend”. Gdzie będzie taniej?

24 listopad, 2022 - 10:46

W Jurajskiej zapowiada się gorący weekend. Już w piątek rusza tam „Black Weekend”. Jak zapowiada galeria, ceny mają spaść nawet o 60%.

W całej Polsce wystartował właśnie sezon „czarnych” przecen. W coraz większej liczbie sklepów można już znaleźć oferty spod znaku „Black Friday” czy „Black Week”, których szczyt przypadnie na najbliższe dni.

Także w Galerii Jurajskiej zapowiadają się intensywne handlowo dni. Największe w mieście centrum handlowe organizuje bowiem „Black Weekend”, który potrwa od 25 do 26 listopada. W te dni ceny w tamtejszych sklepach mają spaść nawet o 60%.

– Na zbliżający się weekend przypadnie prawdziwa kumulacja sezonu „black”. Promocje, zniżki i inne formy rabatów pojawią się w niemal 200 sklepach Galerii Jurajskiej, co pokazuje najlepiej, że to handlowe „święto” przyjęło się już na dobre
– mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

– Tradycyjnie najciekawsze promocje pojawią się w sklepach odzieżowych, które w tym czasie są zawsze najchętniej wybierane. Nie zabraknie jednak rabatów także m.in. w drogeriach, sklepach z elektroniką, wyposażeniem wnętrz, biżuterią czy z ofertą dla dzieci. Pod tym względem możemy mówić o rekordzie frekwencyjnym
– dodaje.

Co ciekawe, mimo iż część marek już od pewnego czasu głośno mówi o swoich promocjach „black”, większość sklepów utrzymuje je w tajemnicy do ostatniej chwili. – Każdy ze sklepów ma dziś swój własny pomysł na sezon „black”. Są marki, które lubią zaskoczyć klienta krótkimi i intensywnymi promocjami, który pojawią się nagle w „Czarny Piątek” i utrzymywane są maksymalnie przez 2-3 dni – mówi przedstawicielka Jurajskiej.

Nie brakuje też marek, które decydują się na tygodniową akcję lub nawet miesięczną. Bez względu jednak na wybraną formułę, tegoroczny szczyt „czarnego” sezonu przypadnie na 25 i 26 listopada. W te dni będzie można ich znaleźć najwięcej w sklepach, ale także w lokalach usługowych, a nawet w restauracjach - dodaje.

Gdzie konkretnie? W sklepie Lee Copper na „Black Weekend” przygotowano -40% na cały asortyment, -30% propnuje natomiast Tatuum, z kolei w New Balance 25 listopada ceny spadną o -30%, a 26 listopada o -40%. 30-procentowy rabat znaleźć będzie można również w sklepach Levi’s, Recman, Eurofirany, ESOTIQ, Sony Center oraz GUESS. Ten ostatni proponuje też dodatkowe 15% rabatu przy zakupie 2 sztuk.

W salonie Molton kupujący znajdą w piątek i sobotę promocję -25%, tyle samo pojawi się w Triumph i Lee/Wrangler. 20-procentowy rabat pojawi się natomiast w sklepach Wojas, Diverse i Matik. Nawet o 70% ceny spadną natomiast w Wittchen i Puccini, a do -75% w Giacomo Conti.

Nie zabraknie także innych form rabatowych. Na przykład w Big Star będzie można kupić drugą rzecz z rabatem aż -70%, w Tatuum dostanie się -40% przy zakupie za min. 599 zł. Taranko przygotował natomiast -25% na płaszcze, żakiety i kurtki.

Przez najbliższe dni warto śledzić strony internetowe sklepów, a także social media. Część marek jeszcze nie ujawniła swoich promocji i zapewne zrobi to lada moment lub w ostatniej chwili w piątek. Wybierając się na zakupy warto także mieć zainstalowane aplikacje sklepów, tam również pojawią się informacje o promocjach, przecenach i okazjach, w tym tych dodatkowych – radzi dyrektor marketingu.

Sezon „black” od kilku lat jest fenomenem handlowym. Zorganizowany po raz pierwszy niemal dekadę temu, dziś porównywalny jest z wyprzedażami, a nawet okresem przedświątecznym. – Akcje tego typu trafiły na podatny grunt. Polacy lubią kupować na promocjach, są łowcami okazji, a sezon „black” dostarcza im ich tysiące – mówi.

Dla wielu osób stał się on swoistą rozgrzewką przed świętami, a także okazją do kupienia pierwszych prezentów za ułamek ceny. To także sezon, w czasie którego wiele osób finalizuje transakcje wcześniej upatrzonych rzeczy. W tym roku ma on jeszcze jeden wymiar. Rosnąca inflacja, skłania wiele Polaków do szukania oszczędności, poszukają ich także na promocjach „black” – dodaje.

Ale nie tylko obniżki pojawią się na „Black Weekend” w galerii. Kupujący będą mogli wrócić do domu m.in. z kartami podarunkowymi na kolejne zakupy w Jurajskiej. Wszystko za sprawą specjalnej akcji, w której udział będą mogły wziąć osoby, które w dniach od 25 do 26 listopada wydadzą w Jurajskiej min. 150 zł. Paragony – maksymalnie 2 – będą upoważniały do wzięcia udziału w zabawie, w której pula nagród obejmuje 400 kart podarunkowych o wartości 50 i 100 zł oraz 300 kubków.[KULINARIA] Comfort food – jedzenie pełne smaku i dobrych emocji

24 listopad, 2022 - 08:57
Choć tak naprawdę comfort food dla każdego oznacza trochę co innego, można wskazać cechy wspólne takiego jedzenia.
 Są to dania, które nie tylko nam smakują, ale też sprawiają, że czujemy się wyjątkowo dobrze, poprawiają nastrój i wywołują przyjemne skojarzenia.

Co zrobić, aby posiłki przygotowywane w tym duchu odnosiły pożądany skutek?
Odpowiadamy dziś na: https://czest.info/kulinaria  


WSPÓŁISTNIEJĘ, WSPÓŁODCZUWAM, WSPÓŁTWORZĘ - wystawa prac Magdaleny Jurkowskiej - Mj Yunko i Agnieszki Pawłowskiej w ROK-u

24 listopad, 2022 - 08:36

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do zwiedzania wystawy Magdaleny Jurkowskiej - Mj Yunko i Agnieszki Pawłowskiej. Wernisaż odbył się 22 listopada 2022 r. Wyjątkową oprawę muzyczną zapewnił pasjonat rytmu Maciej Łukowski, który zagrał na djmbe i handrumie. 

Ekspozycja potrwa do 6 grudnia br. Wstęp wolny.Magdalena Jurkowska - Mj Yunko
Pochodzi z  Krakowa. Jest absolwentką pomaturalnej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU, Kraków - rocznik 2003. W dziedzinie malarstwa jestem samoukiem. Magdalena maluje duże formaty mocnymi wyraźnymi kolorami. Malarstwo olejne daje możliwość intensywności barw wyrazu. Używa także innych technik, najczęściej wybierane przez artystkę są kredki i akryl.
Mj Yunko maluje też na ubraniach, tkaninach, przedmiotach codziennego użytku, tworzy animacje, intrygujące kompozycje z różnych materiałów, performanse na tle żywej natury angażując swoje obrazy niczym aktorów. Prace artystki były wystawiane na wystawach zbiorowych w Galerii ROK-u z plenerów w Zwierzyńcu, Pucku, Ameliówce jak również w USA w Chanhassen Minnesota.
Została uhonorowana Specjalną Nagrodą dyrektora Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie za ilustracje do publikacji Legend Jury.


Agnieszka Pawłowska
Urodziła się w Warszawie i dalej jest z Warszawą uczuciowo związana, choć zamieszkiwała w różnych miejscach w Polsce i na świecie. Ukończyła liceum ogólnokształcące. W dziedzinie malarstwa jest samoukiem - artystką sztuki intuicyjnej. Natura to jej główna inspiracja. Wewnętrzne przeżycia, odczucia przelewa za pomocą kolorów i wody na kartkę papieru. Akwarela to technika, gdzie woda sama prowadzi i rozlewa pigment na podłożu, po czym niezwykle rozwinięta wyobraźnia artystki prowadzi dalej do wyrażenia wewnętrznej opowieści. Kolor, przenikanie, falowanie, zabawa, taniec. Jest to fascynująca podróż dla samej twórczyni, a tym większa radość, kiedy może stać się również dla odbiorcy dzieła. "Tchnienie DUCHA płynie przeze mnie i tak stają się moje Kosmosy" - pisze Agnieszka o swojej twórczości i dodaje: "Zapraszam do świata moich akwareli, w którym każdy może odnaleźć swój Własny CUD ISTNIENIA "Przyziemni w napięciu- wystawa Jerzego Jotki Kędziory w Miejskiej Galerii Sztuki

24 listopad, 2022 - 08:29

29 listopada 2022 o godz. 18.00 otwarta zostanie wystawa Jerzego Jotki Kędziory „Przyziemieni w napięciu”. Wystawa zamyka obchody jubileuszowe Artysty.
Serdecznie zapraszamy.

Wernisaż - 29/11/2022, godz.18.00
Ekspozycja:  30/11/2022 – 29/01/2023
Program otwarcia:
  • godz.18.00 – sala Gobelinowa/ wernisaż wraz z występem wibrafonisty Irka Głyka
  • godz.19.30 – sala kina OKF Iluzja / slajdshow

Jerzy Kędziora, znany w kraju i za granicą rzeźbiarz, laureat wielu nagród, autor rozlicznych realizacji prezentowanych w Polsce i na świecie. Tworzy przede wszystkim rzeźbiarskie cykle, np.: „Legendarni woje”, „Budowanie gniazda”, „Między niebem a ziemią”, „Poczet polskich postaci legendarnych i prehistorycznych”. Najbardziej znanym i rozpoznawalnym cyklem pozostają Rzeźby balansujące – postaci o nadnaturalnej wielkości, zawieszone w niewyobrażalnych pozycjach na linach. Ważą kilkadziesiąt kilogramów, a sprawiają wrażenie unoszących się w powietrzu wbrew prawom fizyki.

W 2022 roku artysta obchodzi swoje jubileusze. Jak sam wymienia: 75 lat od urodzin i 50 lat od uzyskania dyplomu artysty rzeźbiarza. Kumulacja tych okoliczności poskutkowała różnymi formami obchodów odbywających się pod tytułem 85 między jubileuszowych dób w balansie, w tym – na zakończenie – wystawy przygotowanej przez MGS.

Przyziemieni w napięciu to prezentacja kilkunastu rzeźb z cyklu Sportowcy. Założeniem kuratorskim jest ujawnienie, choć nie całkiem wprost, procesu powstawania rzeźb – od projektu do efektu. Celowi temu posłużyć ma nieco teatralna scenografia, użycie świateł / cieni oraz zachęta dla widzów do interakcji. Wbrew powszechnym obyczajom – rzeźby mogą być dotykane, poruszane. Odkryją w ten sposób część swoich tajemnic.
Kuratorem wystawy jest Anna Paleczek-Szumlas.
Patronem głównym wystawy jest JAWOFinał Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego "Video, ergo sum- Widzę, więc jestem" - 26.11.2022

24 listopad, 2022 - 08:19

26 listopada br. o godz. 18.00 w galerii Regionalnego Ośrodka Kultury odbędzie się finał Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego "Video, ergo sum- Widzę, więc jestem", organizowanego w kategoriach: film, plakat i recenzja filmowa. 

Podczas uroczystości finałowej poznamy laureatów i ich zwycięskie prace oraz wręczymy nagrody. Finałowi będzie towarzyszyć koncert muzyki filmowej w wykonaniu Częstochowskiego Kwartetu Smyczkowego.

Częstochowski Kwartet Smyczkowy tworzy grupa muzyków i przyjaciół, którzy od lat zajmują się działalnością estradową w Europie i na świecie, a swoją muzyczną drogę rozpoczynali w Częstochowie – wszyscy członkowie są absolwentami częstochowskiego Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego (rocznik 2011 i 2012) oraz Akademii Muzycznych w Polsce (Katowice, Łódź) i we Włoszech (Conservatorio Claudio Monteverdi Bolzano). Na co dzień pracują w różnych miejscach: jako muzycy filharmonii, nauczyciele w szkołach muzycznych, organizatorzy wydarzeń kulturalnych. Zespół formalnie powstał w 2021 roku, choć muzycy wcześniej spotykali się podczas wielu wspólnych projektów. 
W 2022 roku Kwartet został uhonorowany stypendium artystycznym Prezydenta Miasta Częstochowy.
Wojciech Rot – skrzypce
Paulina Kula – skrzypce
Martyna Susek – altówka
Marta Kotaszewska – wiolonczela

Zapraszamy wszystkich miłośników kina do uczestniczenia w uroczystości finałowej VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego "Video, ergo sum- Widzę, więc jestem". Wstęp wolny.

--


Najlepsze miejsce do zakupu narzędzi do ogrodu

23 listopad, 2022 - 12:45


Prace w ogrodzie mogą przebiegać o wiele sprawniej i przyjemniej w przypadku posiadania odpowiedniego zestawu narzędzi. Posiadając odpowiednie urządzenia można szybko przeprowadzić wycinkę drzew, koszenie czy wiele innych prac.

Sklepy oferujące szeroką gamę produktów dają możliwość łatwego dopasowania tych, które spełnią oczekiwania. Dodatkowo dysponują sprzętem od najlepszych producentów.

Daje to pewność najwyższej trwałości i możliwość pracy z bardzo wysoką efektywnością.

Warto zatem postawić na najlepszy sklep z narzędziami, który zaoferuje szeroki wybór produktów.

Podpowiadamy jak osoby z Częstochowy mogą zaopatrzyć się w tego rodzaju produkty:

https://czest.info/najlepsze-miejsce-do-zakupu-narzedzi-do-ogrodu


Pluszowe, charytatywne misie pomogą dzieciom z Ukrainy

23 listopad, 2022 - 09:02
W dniu 25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia, jednej z ulubionych zabawek najmłodszych, która symbolizuje ciepło i opiekuńczość. 

Ta niepozorna maskotka może także skutecznie pomagać dzieciom w potrzebie, jak pokazuje przykład współpracy Fundacji Świętego Mikołaja i firmy Pepco. 
Do sklepów sieci trafiła właśnie nowa kolekcja charytatywnych, pluszowych misiów.
 Cały dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom z Ukrainy - podopiecznym Fundacji.

Więcej dziś na https://czest.info/polecamy