Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Częstochowskie Informacje.

Subskrybuje zawartość
Częstochowskie Informacje
Zaktualizowano: 10 min. 33 sek. temu

ORATORIUM PAPIESKIE w najbliższą sobotę!

7 godzin 54 min. temu
Sobota 1.04.2023, godz. 18.00 Sala koncertowa

ORATORIUM PAPIESKIE „SZUKAM WAS” KONCERT W 18. ROCZNICĘ ŚMIERCI JANA PAWŁA II


Wystąpią:
 • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
 • Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum
 • Chór Kameralny PSM I i II st. im. W. Lutosławskiego w Nysie
 • Chór Wydziału Jazzu Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie
 • Trio jazzowe: Adam Niedzielin – fortepian, Tomasz Kupiec – bas, Marek Olma – perkusja
 • Zbigniew Kułagowski – recytacje
 • Jacek Kotlarski, Patrycja Kotlarska, Natasza Kotlarska - wokal
Przygotowanie chórów: Janusz Siadlak, Stanisław Kosz, Mariusz Drożdżal
Adam Klocek – dyrygent

Oratorium "Szukam Was"

Symfoniczne pop oratorium oparte na opublikowanym Testamencie Św. Jana Pawła II z muzyką Bartosza Tomaszka i Sebastiana Perłowskiego, z tekstem songów krakowskiego poety Michała Zabłockiego
Oratorium w tym samym składzie zostanie wykonane 2 kwietnia w Bazylice św. Jakuba St. Apostoła i św. Agnieszki w Nysie

Bilety: 48 zł (normalny), 40 zł (ulgowy), 22 zł (UTW) do nabycia w kasie Filharmonii oraz na stronie www.filharmonia.com.plŚWIĘTUJ Z firmą GREEN PACK! Wielkanoc z firmą Green Pack to Twoje udane Święta

12 godzin 7 min. temu

Święta Wielkanocne tuż, tuż.
Wiosenne zapachy czuć w powietrzu.

Przed nami przygotowania świąteczne a wraz z nimi potrzeba na dekoracje, opakowania, a także wszelkie niezbędne produkty ułatwiające porządki w domu, firmie i ogrodzie. Zadbaj zatem o świąteczną oprawę i uprzyjemnij swoje przygotowania.


Skorzystaj z oferty firmy Green Pack Szymanek Opakowania.


Tu znajdziesz opakowania dla cukierni, gastronomii, przemysłu, piekarni.
Dodadzą one uroku Twoim Świętom i sprawią, że Twoja świąteczna oprawa będzie niepowtarzalna.
Reklamówki, pojemniki, torebki papierowe, torby wielorazowego użytku z kolorowymi motywami - to wszystko doda uroku i radości podczas Świat Wielkanocnych.

Papiery do pieczenia, podkładki pod torty,  folie aluminiowe, ręczniki,  serwetki, środki czystości to artykuły, które dla każdej gospodyni i szefów kuchni są niezbędne podczas przygotowywania posiłków.
Jeśli sprzedajesz różne upominki spraw przyjemność swoim Klientom i zakupy podawaj w eleganckim, odświętnym opakowaniu.


GREEN PACK życzy WESOŁYCH ŚWIĄT! i zaprasza na zakupy on-line www.greenpack.pl oraz stacjonarnie:
do siedziby: Wierzchowisko ul. Długa 14, Mykanów k. Częstochowy, do filii ul. Krakowska2, Częstochowa,
[MOTORYZACJA] Jak powinien przebiegać przegląd przed zakupem samochodu „z drugiej ręki”?

12 godzin 21 min. temu

Duża część transakcji związanych z zakupem samochodu w Polsce dotyczy pojazdów z rynku wtórnego. 

Kluczowym działaniem przed podjęciem decyzji zakupowej jest dokładne zbadanie stanu technicznego pojazdu. Jak powinien w takiej sytuacji wyglądać profesjonalny przegląd samochodu? 

Eksperci Q Service Castrol zwracają uwagę na najważniejsze aspekty.

Zapraszamy: https://czest.info/motoryzacja[KULINARIA] Wielkanocne 2 w 1 – jaja w skorupkach faszerowane kiełbasą

12 godzin 27 min. temu


Czego nie może zabraknąć na wielkanocnym stole? 
Oczywiście kiełbasy i kurzych jaj! 
To produkty od razu kojarzące się ze świątecznym posiłkiem. Nie musimy jednak podawać ich w klasyczny sposób. 
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby subtelnie zerwać z tradycją i stworzyć z nich jedno danie – jaja w skorupkach faszerowane kiełbasą!

Przepis na jaja faszerowane dziś u nas: https://czest.info/kulinariaZapraszamy na Wielkanocny jarmark

12 godzin 35 min. temu

 

Smakołyki na świąteczny strój oraz wielokolorowe dekoracje będzie można znaleźć na wielkanocnym jarmarku „Cuda wianki”, który 31 marca rozpocznie się w Centrum Handlowym Auchan Poczesna. Do 2 kwietnia w godzinach pracy galerii handlowej będzie można zrobić zakupy na stoiskach lokalnych dostawców i twórców. Wstęp wolny.

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Przygotowania do tego wyjątkowego czasu ułatwi świąteczny jarmark w Centrum Handlowym Auchan Poczesna.

Od 31 marca do 2 kwietnia na stoiskach handlowych w pasażu galerii handlowej będzie można znaleźć produkty regionalne, a wśród nich wiele smakołyków na świąteczny stół. Z kolei na stoiskach rękodzielniczych będzie można zakupić wielkanocne ozdoby, które wprowadzą radosny, świąteczny nastrój do domowych wnętrz.

Stoiska będzie można odwiedzać od piątku 31 marca do niedzieli 2 kwietnia w godzinach pracy galerii handlowej, czyli od poniedziałku do soboty od 9.00 do 21.00, a w niedzielę handlową 2 kwietnia od 9.30 do 20.00.

Wielkanocny jarmark „Cuda wianki”odbędzie się od 31 marca do 2 kwietnia w Centrum Handlowym Auchan Poczesna przy ulicy Krakowskiej 10 w Poczesnej koło Częstochowy. Wstęp wolny.UWAGA! ZUS przestrzega przed oszustami w internecie

12 godzin 45 min. temu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi wiadomościami rozsyłanymi przez oszustów w celu wyłudzenia danych. Nie należy klikać w podejrzane linki, ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia.

 Na problem zwraca uwagę również serwis Niebezpiecznik.pl, który na swoim koncie na Twitterze napisał m.in. "Uważajcie na e-maile "o błędnym logowaniu do PUE / ZUS"!. W załączniku oszuści zachęcają do otworzenia pliku .xll (zupełnie jak w przypadku niedawnych ataków "na NFZ")".

- Wiadomości o zmianie kanału odzyskiwania dostępu do profilu na PUE ZUS, zawierające w załączniku plik logowania, nie są wysyłane przez ZUS. Zakład nie wysyła do nikogo załączników z plikiem logowania, nie prosi też o podawanie danych wrażliwych niezabezpieczonymi kanałami komunikacji – przestrzega Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa śląskiego.

Fałszywe maile wyglądają wiarygodnie – mogą wyświetlać się w domenie zus.pl, a także zawierać informację o loginie PUE (są to jednak przypadkowe liczby). – Bardzo prosimy o uważne czytanie treści otrzymywanych emaili i weryfikowanie wszelkich zawartych w nich informacji – dodaje rzeczniczka.

ZUS zaleca zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści, zwłaszcza informacji o rzekomych zmianach dokonanych na PUE ZUS przez klienta, który nie podejmował jakichkolwiek działań.

 W sytuacji, w której ktokolwiek z klientów ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, prosimy o kontakt z najbliższą placówką Zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym cot@zus.pl.


Beata Kopczyńska regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego

 Płatnik składek otrzyma e-ZLA na swój profil PUE ZUS, nawet gdy nie dokończył procesu rejestracji

12 godzin 49 min. temu

Po 24 marca 2023 r. elektroniczne zaświadczenia lekarskie (e-ZLA) będą przekazywane na profile płatników składek automatycznie utworzone przez ZUS, nawet jeśli płatnik nie dokończył procesu rejestracji. Od początku tego roku każdy przedsiębiorca, który opłaca składki na ubezpieczenia społeczne, ma obowiązek posiadać profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Jeśli płatnik sam nie założył swojego profilu, ZUS zrobił to za niego. Warto pamiętać, że płatnik to nie tylko przedsiębiorca, ale również np. rodzic zatrudniający nianię na umowie uaktywniającej, duchowny, czy osoba, która podlega dobrowolnie ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym lub jedynie ubezpieczeniu zdrowotnemu.

- Aby mieć dostęp do profilu, który automatycznie został przez nas utworzony, płatnik składek musi dokończyć proces rejestracji. Koniecznym będą do tego dane do logowania – login PUE oraz jednorazowe hasło. Taką informację można uzyskać podczas wizyty w placówce ZUS lub podczas e-wizyty (po potwierdzeniu swojej tożsamości). Następnie trzeba się zalogować do PUE ZUS, ustawić nowe hasło i uzupełnić brakujące dane. Nie jest to ani trudne, ani skomplikowane, a taki profil daje płatnikowi wiele możliwości– wyjaśnia Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa śląskiego.

Dostęp do profilu jest niezbędny, aby płatnik składek mógł np. zapoznać się z korespondencją z ZUS. Dzięki temu będzie też miał na bieżąco informacje o zwolnieniach lekarskich swoich pracowników.

Można udzielić pełnomocnictwa

Do obsługi swojego profilu płatnika można udzielić pełnomocnictwa np. swojemu pracownikowi lub pracownikowi biura rachunkowego. Aby upoważnić taką osobę do profilu płatnika na PUE ZUS, trzeba udzielić jej pełnomocnictwa do załatwiania spraw w ZUS. Najlepiej skorzystać z gotowego formularza PEL, który jest dostępny m.in na PUE ZUS. Osoba upoważniona powinna mieć swoje - założone wcześniej - konto na PUE ZUS.

Płatnik składek, który jest osobą prawną lub jednostką organizacyjną niemającą osobowości prawnej,  musi działać przez ustawowych lub statutowych przedstawicieli lub udzielić pełnomocnictwa osobie fizycznej.

- Jeżeli ktoś ma trudności z założeniem profilu PUE, albo chciałby zapoznać się z jego funkcjonalnością, zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami na salach obsługi klientów lub skorzystać z e-wizyty – podpowiada rzeczniczka.

 Beata Kopczyńska regionalny rzecznik prasowy województwa śląskiegoJakie książki dla 4 latka kupić?

24 marzec, 2023 - 14:15

 Czytanie ma znaczenie. Takie motto powinno przyświecać rodzicom dzieci w różnym wieku, bo czytanie ma pozytywny wpływ na rozwój niemowlaka, jak i malucha kilkuletniego - rozwija nie tylko zdolności efektywnego myślenia, ale także odczuwania. 

Jakie książki kupić dziecku kilkuletniemu? Sprawdź te propozycje, aby mieć pewność, że sięgasz po odpowiednią lekturę: https://czest.info/ksiazki-dla-dzieci

Polecamy: https://czest.info/ksiazki-dla-dzieciAlmatur dla najmłodszych, czyli KOLONIE i OBOZY na JURZE w wiosennej promocji!

24 marzec, 2023 - 12:05

ALMATUR Częstochowa zaprasza mieszkańców Częstochowy i okolic na wypoczynek dla dzieci.

Pozwól najmłodszym na odpoczynek na Jurze Krakowsko Częstochowskiej.

WIOSENNA PROMOCJA trwa 

do 28  Marca 2023!!!

To mogą być pierwsze, niezapomniane kolonie w życiu Twojego dziecka:

 • niedaleko i z własnym transportem.
 • pozostawisz pociechy pod najlepszą opieką, tylko na 6 nocy.
A może.... JURAJSKIE MORZE?

Olsztyn to malownicze miasteczko położone na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej, u podnóża Zamku Królewskiego, z rezerwatami przyrody, malowniczymi wąwozami i bogatą roślinnością, otoczone licznymi skałami – ostańcami, pozostałością po ciepłym Jurajskim morzu.

Moc atrakcji gwarantowana!


Podczas jurajskich wakacji Twoje dziecko dowie się, czy w Górach Towarnych mieszkały niedźwiedzie, a w Górach Sokolich sokoły. 
Wrzuci grosz na szczęście czarownicy w Olsztyńskiej Szopce, a na Pustyni Siedleckiej poszuka śladów Pana Twardowskiego. 
Dla ochłody zwiedzi wyjątkową Jaskinię Głęboką w Podlesicach i sprawdzi co widać z Góry Zborów. Gry terenowe, zajęcia sportowe i liczne warsztaty nie pozwolą nudzić się nikomu, nawet przez pół minuty.


Sprawdź szczegóły: Kolonie i obozy wiosenna promocja -17% - Polska: Olsztyn - Jura, kolonie, a może jurajskie morze? - Almatur Częstochowa (czestochowa.pl)
 i już dziś rezerwuj kolonie i obozy dla dzieci.

Niech spełniają się ich marzenia o idealnych wakacjach, wśród rówieśników.


Zapraszamy:

Biuro Podróży i Turystyki ALMATUR Częstochowa,

ul. Nowowiejskiego 2 , tel.: 343 655 561,  693-314-660

Sprawdź więcej na: https://www.almatur.czestochowa.pl

[POLECAMY KSIĄŻKĘ] Wiosenne propozycje dla kobiet. Sprawdź co dziś polecamy.

24 marzec, 2023 - 08:09
Cudowna wiosna w Olszowym Jarze -  Joanna Tekieli

ZAPOWIADA SIĘ PIĘKNA WIOSNA W OLSZOWYM JARZE. 
PEŁNA WYZWAŃ I NADZIEI i MIŁOŚCI

Weronika postanawia porzucić życie w mieście i na stałe przenieść się do Olszowego Jaru. 
Zamierza zaadaptować starą stajnię i stodołę na dom i biuro i zacząć nareszcie żyć na własnych warunkach, we własnym domu - tak, jak to sobie wymarzyła. 
Olszowy Jar powoli otrząsa się z zimowego snu, ale choć budząca się do życia wiosna i zbliżająca się Wielkanoc napawają optymizmem i nadzieją, nie wszystko da się zaplanować. 
Przed Weroniką stają problemy i wyzwania, którym będzie musiała stawić czoła.

 • Czy nowe życie będzie takie, jakiego pragnęła?
 • Czy prowadzenie własnej firmy przyniesie jej satysfakcję?
 • Czy uczucie, które połączyło ją i Darka Wrońskiego przetrwa, gdy pojawią się pierwsze kłopoty?
PIĘKNA OPOWIEŚĆ O MIŁÓŚCI I NADZIEI


Jak dziewczyna. Inspirujące historie kobiet, które żyją po swojemu. - Anna Tatarska

O tym, jak nie zgubić siebie, gdy świat wie lepiej.


Są w różnym wieku, pochodzą z odmiennych środowisk. Mają inne doświadczenia zawodowe, życiowe, emocjonalne. Na tym polega ich siła i piękno.

Zwykle robić coś „jak dziewczyna” oznacza: słabiej, gorzej. 
Tytułowe dziewczyny na pewno by się z tym nie zgodziły.

Janina Bąk, Sylwia Chutnik, Maja Heban, Martyna Kaczmarek, Magdalena Mołek, Helena Norowicz, Maja Ostaszewska, Agnieszka Smoczyńska, Danuta Stenka, Katarzyna Wolińska, Aleksandra Petrus.


Anna Tatarska zaprosiła je do intymnej rozmowy o stereotypach, dojrzewaniu, poszukiwaniu swojej ścieżki. O ciele i emocjach, o porażkach, rozczarowaniach i wkurzeniu. Bohaterki szczerze i otwarcie mówią także o rzeczach bolesnych i trudnych. O przemocy, traumie, wykorzystywaniu. O potrzebie bycia inną, o oczekiwaniach, których nie chcą już spełniać. Ale również o trudnej nauce akceptacji siebie, wynikającej z bycia sobą sile.

Kobiety w społeczeństwie nieustannie się ocenia, obserwuje. Ich decyzje i potrzeby często bywają kwestionowane. Sytuacja bohaterek książki jest o tyle wyjątkowa, że wszystkie – choć każda w inny sposób – są dodatkowo osobami publicznymi. Dziennikarkami, aktorkami, pisarkami, influencerkami. Są widoczne. Opinie innych ludzi, niekiedy okrutne i bezmyślne, to coś, z czym mierzą się na co dzień.

Słuchając opowieści bohaterek, poczujesz więź z kobietami, które mimo różnic wiele łączy. Jak dziewczyna to historia o ponadpokoleniowej i ponadpolitycznej wspólnocie kobiecych doświadczeń.


Przystanek Toskania Katarzyna Janus 

Toskania, włoska kuchnia i miłość, 
bez której nic nie ma sensu.

Kiedy Julię niespodziewanie porzuca mąż, wydaje się, że nic dobrego już jej w życiu nie czeka. Jednak coś się kończy zazwyczaj po to, aby mogło się zacząć coś nowego. Być może to czas, aby zadbać wreszcie o siebie, aby spełnić swoje marzenia. Tymczasem Julia od wielu lat ma jedno marzenie.

JEDNO, ALE ZA TO WIELKIE – ZAMIESZKAĆ W SŁONECZNEJ TOSKANII.

Gdy mija pierwszy szok, kobieta wyjeżdża jako pielęgniarka do pracy do Włoch... tam na jej drodze pojawiają się nowi mężczyźni, którzy mogą odmienić jej życie.

Wzruszająca opowieść, której akcja dzieje się w pięknej toskańskiej scenerii i miasteczkach niekoniecznie znanych z popularnych przewodników. Do tego wszystkiego zapachy kuchni włoskiej kuszące bezustannie i historia wielkiej miłości. Bo bez miłości nic przecież nie ma sensu...Wielka przygoda z Lego Star Wars w M1 Częstochowa! Już dziś i jutro!

24 marzec, 2023 - 08:08


Lego Star Wars

Moc zabawy Lego Star Wars w M1!

W piątek i sobotę, 24. i 25. marca - wielka przygoda z Lego Star Wars w M1 Częstochowa!

Przyjdź do M1 Częstochowa , ul Kisielewskiego,8/16  i buduj własne konstrukcje!

 • Dla najmłodszych przygotowana zostanie specjalna strefa Duplo. 
 • Dodatkową atrakcją będzie także budowa Lorda Vadera z ponad 20 tys. elementów.

M1 Częstochowa - moc atrakcji!!!Więcej marek w Galerii Jurajskiej

24 marzec, 2023 - 07:25
Galeria Jurajska wzmacnia swoją ofertę. Obiekt już niebawem wzbogaci się aż o 3 nowych najemców – Quiosque, Lovisa i Lody Czewskie. Jednocześnie marki obecne tu od lat inwestują w większe lokale oraz nowe koncepty podążające za potrzebami klienta.

Galeria Jurajska umacnia pozycję lokalnego i regionalnego lidera. Centrum handlowe, które dziś jest już w ponad 98% skomercjalizowane, pozyskało właśnie kolejnych najemców, którzy wzmocnią ofertę aż w trzech kluczowych dla obiektu segmentach oferty.

Już wkrótce w obiekcie zadebiutuje sklep marki Quiosque. Polski brand, który oferuje ubrania i dodatki dla kobiet, zajmie lokal mający 121 m kw. Będzie to już 58. sklep z odzieżą w ofercie tej jedynej stricte modowej galerii handlowej w północnej części województwa .

Ale to nie jedyna marka, która dopełnia segment fashion. Niebawem w Jurajskiej otwarty zostanie pierwszy w tej części regionu butik marki biżuteryjnej Lovisa. Brand, który zadebiutował w 2010 roku w Australii, zainwestował w lokal mający 48 m kw.

W ofercie sklepu marki, która ma już ponad 700 salonów w 30 krajach na 6-ciu kontynentach, znaleźć będzie można biżuterię pozłacaną, posrebrzaną i wykonaną ze stali szlachetnej. Co tydzień natomiast asortyment butiku poszerzany będzie aż o 150 nowych modeli – informuje leasing.

Także osoby, które lubią wpaść do Jurajskiej coś przekąsić znajdą nowości dla siebie. W obiekcie pojawi się znany lokalnie koncept Lody Czewskie. W menu lokalu o powierzchni 20 m kw. będzie można znaleźć przede wszystkim lody rzemieślnicze. Będzie to już 16. najemca w segmencie gastronomicznym Jurajskiej.

Planowane otwarcia doskonale pokazują nasz sposób myślenia o komercjalizacji galerii. Wzmacniając tenant-mix sięgamy dziś zarówno po doskonale znane marki modowe, które mają już wierne grono klientów, jak również po debiutujące i rozwijające się w Polsce globalne brandy, które mają wpływ na unikalność oferty galerii – mówi Anna Borecka, zastępca dyrektora Galerii Jurajskiej.

Jednocześnie też jesteśmy otwarci na lokalne marki tworzone przez miejscowy small business, które poszukują miejsca, w którym mogą rozwijać się, a tym samym umacniać swoją rozpoznawalność w Częstochowie i okolicach. Takie podejście decyduje obecnie o atrakcyjności konsumenckiej i bogactwie tenant-mixu Galerii Jurajskiej – dodaje.

Wpływ na to mają jednak nie tylko nowości ofertowe. Także inwestycje dotychczasowych najemców. Tylko w ostatnich tygodniach 2 marki obecne w Jurajskiej od lat zdecydowały się na zmiany. Marka odzieżowa Tatuum przeniosła się z dotychczasowego lokalu mającego 197 m kw. na powierzchnię aż 246 m kw.

Lokal już został otwarty w nowej aranżacji. Na relokację pod nowy adres zdecydowała się także marka Matik. Ta przeniosła się na aleję handlową w Jurajskiej, która zdominowana jest dziś przez ofertę modową skierowaną do mężczyzn. Ma to ułatwić klientom zapoznanie się z tym szerokim asortymentem dla panów.

Oferta Galerii Jurajskiej jest dziś jednym z największych kapitałów obiektu. Aż 98% klientów pozytywnie ocenia nasz tenant-mix, dlatego nie ustajemy w wysiłkach, aby go systematycznie wzbogacać o nowości, w tym o świeże i nowoczesne marki, które dopełniają najpopularniejsze segmenty oferty obiektu – mówi Anna Borecka.

Tym samym umacniamy naszą pozycję lidera i destynacji zakupowej nr 1 w regionie, ale także tworzymy obiekt bliski potrzebom klientów, który nieustannie zaskakuje, ale także przyciąga najszerszą w regionie ofertą opartą na topowych markach modowych i lifestylowych. To zachęca do zakupów, ale także do najmu. Nasi partnerzy widzą bowiem widzą stabilny rozwój Jurajskiej, idący w parze z utrzymującym się, wysokim poziomem komercjalizacji – dodaje.

Źródło: Galeria Jurajska/Guarana PR

[ZDROWIE] Zadbaj o dobrą kondycję na wiosnę - sprawdź porady ekspertów w zakresie zdrowia

23 marzec, 2023 - 09:07

Początek wiosny to dobry moment, by popracować nad naszą codzienną rutyną i wprowadzić do niej więcej zdrowych elementów – coraz wyższe temperatury sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu, a sezon na świeże warzywa i owoce pozwala w zdrowy sposób urozmaicić dietę. 

W ramach wiosennych porządków warto też przyjrzeć się swoim nawykom. 

Jak zadbać o nasz organizm, by długo cieszyć się jego kondycją, na co zwracać uwagę, czego unikać, a także z jakich programów profilaktycznych możemy skorzystać bezpłatnie, mówili specjaliści Klubu Pacjenta w Bielsku-Białej, w tym m.in. prof. Andrzej Bochenek.

Zapraszamy https://czest.info/zdrowie"OGRÓDKI ZE SMAKIEM" zasiewamy w dzieciach pasję do ogrodnictwa i miłość do warzyw. WYGRAJ OGRÓDEK!

23 marzec, 2023 - 08:56
„Ogródki ze smakiem” 
– 21 marca wystartowała II edycja ogólnopolskiego konkursu.

Do wygrania aż 10 ogródków![KULINARIA] Przywitaj wiosnę zdrową dietą

23 marzec, 2023 - 08:42
Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. 

Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

 Konstruuj swój wiosenny jadłospis z  https://czest.info/kulinaria
Wypożyczalnia sprzętu ogrodowego - dlaczego warto z niej skorzystać?

22 marzec, 2023 - 15:39


Dni stają się coraz cieplejsze i dłuższe, co bardzo cieszy właścicieli domów lub mieszkań z ogrodem, w których już niedługo można będzie wypić poranną kawą czy rozpalić grilla z rodziną i przyjaciółmi. 
Najpierw jednak warto zadbać o stronę wizualną ogrodu, który w wiosenne i letnie dni będzie wizytówką domu. 
Poza tym, jedzony posiłek w zadbanym ogrodzie ze skoszoną trawą i przyciętymi krzewami będzie smakować jeszcze bardziej.

 

1. Sprzęt ogrodowy - co jest totalnym niezbędnikiem?

2. Dlaczego bardziej ekonomiczne i ekologiczne jest wypożyczanie sprzętu ogrodowego?

Sprawdź: https://czest.info/wypozyczalnia-sprzetu-ogrodowego-czestochowa

 Galeria Jurajska urządza „Festiwal Pupili” – święto każdego psiarza i kociarza

22 marzec, 2023 - 15:12

Psy i koty doczekały się swojego… festiwalu. Już 25 marca w Galerii Jurajskiej gościć będzie impreza targowa, na której będzie można zobaczyć m.in. najnowsze trendy w modzie dla czworonogów, a także dowiedzieć się więcej o zdrowej diecie swojego pupila.

Masz kota lub psa? Koniecznie wybierz się w tę sobotę do Galerii Jurajskiej i to najlepiej wspólnie ze swoim czworonogiem. W centrum handlowym odbędzie się „Festiwal Pupili ”, wydarzenie, które kierowane jest do każdego miłośnika zwierząt.


Impreza, która odbywa się tu już po raz drugi, tym razem przyciągnie aż 14 wystawców. Wśród nich będzie można znaleźć m.in. małe sklepy dla zwierząt, niewielkie manufaktury czy firmy produkujące ubrania i akcesoria dla czworonogów, legowiska, zabawki, smakołyki czy kulę węchowe.

Targowy charakter festiwalu sprawi, że na miejscu będzie można przymierzyć i kupić różnorodne produkty, ale także – co ważne – zasięgnąć porad fachowców dotyczących m.in. zdrowej diety psa i kota, pielęgnacji i higieny czworonoga, czy bezpiecznej podróży z pupilem.

Organizowany w sobotę festiwal to prawdziwe święto dla wielbicieli zwierząt, które można odwiedzić razem ze swoim czworonogiem. Propozycja, jaką tym razem przygotowali organizatorzy jest niezwykle różnorodna i szeroka – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

Na wydarzeniu można podpatrzeć zarówno najnowsze trendy w psio-kociej modzie, jak również dowiedzieć się więcej o tym, jak zorganizować zwierzakowi dobrą zabawę i miejsce do wypoczynku. Wiele miejsca w tym roku poświęcamy także wychowaniu, bezpieczeństwu w czasie spacerów czy podróży samochodem – dodaje.


I tak wśród wystawców pojawi się m.in.: Lata Kita specjalizująca się w przysmakach, Grizz mający w swojej ofercie m.in. karmy, legowiska czy kosmetyki, AUUU z ofertą pontonów, mat, materaców i siedzisk czy WOW! HAU, który zawita z suplementami, naturalnymi przysmakami, gryzakami i karmą.

Na festiwalu pojawi się także: Litte Beds Design projektujący ubranka, legowiska i akcesoria, StepByPet.pl z ofertą ubrań i zabawek, Tobisiowo mające w asortymencie się m.in. szarpaki, kule oraz maty węchowe czy Gospart z propozycją akcesoriów spacerowych, szelek i obroży.

MC4PETS pokaże natomiast organizery na produkty dla zwierzaków, a Samo Mięso naturalne gryzaki. Z kolei Dogs&Drops pojawi się m.in. z: karmami bezzbożowymi, karmami light&fit czy gryzakami z drzewa oliwnego. Będzie też coś dla samych właścicieli czworonogów. Na stoisku Łąka Joanny będzie można kupić m.in. plecaki czy nerki z wizerunkami kotów, a na Poduszkowym Kramiku ręcznie szyte torby i poduszki.
Targi to jednak nie jedyna atrakcja. W czasie „Festiwalu Pupili” przedstawiciele Związku Kynologicznym w Polsce, zaprezentują różne rasy psów. Będzie więc okazja do tego, aby porozmawiać hodowcami, a także dowiedzieć się więcej o charakterze różnych psich ras.

Wydarzenie odbywa się w godzinach od 10.00 do 18.00. Wstęp wolny.

Źródło: Galeria Jurajska/Guarana PR

UWAGA! Skradziono cenny instrument muzyczny! Prośba o pomoc w odnalezieniu.

22 marzec, 2023 - 12:12

 W imieniu poszkodowanego muzyka Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej oraz dyrektora Adama Klocka informujemy o skradzionym instrumencie OBÓJ marki MARIGAUX o numerze seryjnym H38453  model 901 z pozłacanymi klapami i czarą głosową firmy Isabella. Za pomoc w znalezieniu instrumentu oferowana jest nagroda.

 Prośba Wojciecha Pompki:

- Skradziono obój. Bardzo proszę o informacje, gdyby ktoś widział gdzieś taki instrument oraz o udostępnianie i informowanie znajomych muzyków. A także o rozwieszenie plakatów w swoich placówkach. Na zdjęciu jest instrument w pełnym automacie, zaginiony instrument był półautomatyczny różnił się tylko jedną klapą. Najprawdopodobniej jedyny w Polsce. Własność Filharmonii Częstochowskiej. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję!

 Bardzo prosimy o pomoc i uważność, zwłaszcza osoby związane ze środowiskiem muzycznym!


Salon Samochodowy Rent Car z Częstochowy ponownie nagrodzony.

22 marzec, 2023 - 09:40

 

Salon i Komis Aut Bezwypadkowych RENT CAR Paweł Karoń  został wyróżniony podczas XIII Konferencji Partnerskich Komisów Samochodowych UNIQA.

Poznaj ofertę Salonu Samochodów Bezwypadkowych 

RENT CAR:

https://rent-car.auto.com.pl, ul Główna 56 i 24, Częstochowa.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów https://czest.info/motoryzacjaDrzewa od Wspólnie dla Częstochowy.

22 marzec, 2023 - 09:23

Z okazji pierwszego dnia wiosny w ramach miejskiego programu „Posadź drzewo w Częstochowie” stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy po raz kolejny postanowiło zazielenić nasze miasto. Tym razem kilka buków zostało posadzonych przy grill parku w dzielnicy Stradom.

Zależy nam na tym by Częstochowa była miastem przyjaznym gdzie każdy będzie czuł się dobrze. Chcemy wspólnie z mieszkankami i mieszkańcami dbać o przestrzeń, która nas otacza uzupełniając to, co już do tej pory udało nam się zrobić. Dlatego co roku staramy się „dotleniać” dzielnice Częstochowy. - wyjaśnił członek stowarzyszenia.

Do tej pory Stowarzyszenie stworzyło zielone zakątki w dzielnicach: Ostatni Grosz, Mirów, Gnaszyn, Wyczerpy oraz wzdłuż Al. Wolności. Zainaugurowana przez Prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka akcja „Posadź drzewo w Częstochowie” to miejska akcja zachęcająca mieszkanki i mieszkańców do zazielenia naszej wspólnej przestrzeni. Jeśli ktoś jest chętny by takie drzewo zasadzić może zgłosić się do Centrum Usług Komunalnych, gdzie uzyska pomoc i szczegółowe informacje.

Więcej szczegółów o akcji można znaleźć na stronie https://cuk.czestochowa.pl/posadzmy-drzewo-w-czestochowie/.