Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Częstochowskie Informacje.

Subskrybuje zawartość
Częstochowskie Informacje
Zaktualizowano: 16 min. 38 sek. temu

Pobiegnij w Rossmann Run z aplikacją i zdobądź atrakcyjny rabat na zakupy

5 godzin 40 min. temu
W tym roku po raz pierwszy każdy, będąc w dowolnym miejscu w Polsce, będzie mógł pobiec w Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. 


Wystarczy zgłosić się poprzez aplikację Rossmann PL i wpłacić 5 zł – pieniądze te trafią do jednej z sześciu fundacji charytatywnych. Firma Rossmann przygotowała dla każdego biegacza online nagrodę: można „wybiegać” nawet 50 proc. rabatu na zakupy w Rossmannie.


Szczegóły już dziś na https://czest.info/zdrowie  oraz


Filharmonia Częstochowska zaprasza na majowy Wieczór z Chórem

5 godzin 50 min. temu

CZWARTKOWY WIECZÓR Z CHÓREM | EUROPEJSKA MUZYKA CHÓRALNA

 Czwartek 9.05.2024, godz. 19.00 Sala kameralna

Wystąpią:

 • Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum
 • Janusz Siadlak - dyrygent

 W programie:

 • William Byrd - Laudibus in sanctis
 • Johannes Brahms - Warum ist das Licht gegeben op. 74 Nr 1
 • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Herr, nun lässest du op. 69 Nr 1
 • Hugo Distler - Singet dem Herrn ein neues Lied op.12 nr 1
 • Joseph Rheinberger - Abendlied
 • Camille Saint-Saëns - Calme de nuits op. 68 nr 1
 • Camille Saint-Saëns - Les fleurs et les arbres op. 68 nr 2
 • Edward Elgar - Lux aeterna
 • Krzysztof Penderecki – Kyrie
 • Krzysztof Penderecki – Agnus Dei

 Majowy CZWARTKOWY WIECZÓR Z CHÓREM to szerokie spojrzenie na najciekawsze zjawiska w muzyce chóralnej tworzonej przez najznamienitszych kompozytorów europejskich, Brahmsa, Mendelssohna, Saint-Saënsa, Elgara i Pendereckiego.

Jest to pierwsze z cyklu wydarzeń w Filharmonii Częstochowskiej związanych z 20. rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

BILETY: 48 zł (normalny), 40 zł (ulgowy) do nabycia w kasie Filharmonii i na stronie www.filharmonia.com.pl oraz 28 zł (UTW) do nabycia w kasie.

 ZAPRASZAMY SERDECZNIE https://czestinfo.blogspot.com/2024/04/filharmonia-czestochowska-zaprasza-na_23.html[KINO DLA DOROSŁYCH] Horror „Niepokalana” w kinach od 26 kwietnia. WYGRAJ BILET!

9 godzin 58 min. temu
Sydney Sweeney, czytająca drastyczne fragmenty Biblii, gadżety w postaci testów ciążowych z krzyżem, zakonnice na premierze zasłaniające twarze czerwonym materiałem - amerykańscy konserwatyści są oburzeni.

Jeszcze polską premierą filmu – jest już o nim głośno. Dyskusje rozgrzewają liczne kontrowersje wokół sposobu promocji i tematów, jakie porusza film z Sydeney Sweeney w roli niepokalanej zakonnicy. 
Czy słusznie? 
Osądźcie sami.

**
„Niepokalana” opowiada historię młodej i pełnej wiary zakonnicy Cecilii, która trafia do włoskiego klasztoru, położonego w malowniczej okolicy. Jednak od początku ma poczucie, że nie znalazła się tu przypadkiem, i że prawdziwa natura tego miejsca jest pilnie strzeżonym sekretem. Gdy kobieta odkrywa, że jest w ciąży, a lekarz potwierdza niepokalane poczęcie, w klasztorze zaczyna się mówić o cudzie. Siostra Cecilia ma wrażenie, że jej ciąża dla niektórych księży nie jest zaskoczeniem, a strach, który dostrzega w oczach innych zakonnic, każe jej sądzić, że z tym miejscem wiąże się jakaś przerażająca tajemnica.

Dziwne obrzędy odprawiane w klasztorze, ciągła kontrola pod pozorem troski, tajemnicze zniknięcia młodych zakonnic i nieustające poczucie czyjejś obecności uświadamiają Cecilii, że została wybrana do wypełnienia misji, która może doprowadzić ją do zguby.

W „Niepokalanej”, oprócz Sweeney, zobaczymy też m. in.: Alvaro Morte („Dom z papieru” – serial, „Koło czasu” – serial, „Walizka”), Simona Tabasco („Biały Lotos” – serial, „Lunapark” – serial”) i Bernadetta Porcaroli („18 prezentów”, „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, „Amanda”).

Film w kinach od 26 kwietnia.
*
KONKURS!
WYGRAJ BILET!

Wyślij e-mail o treści NIEPOKALANA na adres konkurs@czest.info 

Na mail-e czekamy do 25 Kwietnia 2024, do godz. 12.00. 

Zwycięzców powiadomimy zwrotnie mail-emBboy Gofer - zdobywcą pierwszego miejsca w Śląskiej Lidze Breakingu

10 godzin 18 min. temu
W niedzielę 21 Kwietnia 2024, w CNT Snake Dance w Częstochowie  odbył się 2 Przystanek Śląskiej Ligi Breakingu, w której uczeń Szkoły Snake Dance z Częstochowy - BBOY GOFER zajął 1 miejsce - w kategorii 15-21 lat !

W turnieju wzięli udział także dla reprezentanci Szkoły: Laura, Kuba, Adrian, Błażej i Colin!
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych  sukcesów!
Pasjonatów tańca zapraszamy do Szkoły: www.snake-dance.plLAST MINUTE w Biurze Podróży i Turystyki ALMATUR Częstochowa

10 godzin 30 min. temu

 Biuro Podróży i Turystyki ALMATUR Częstochowa zaprasza.

Nie zwlekaj to już ostatnia chwila na potwierdzone imprezy!

Zwiedzaj Europę korzystając z super ofert!
PODRÓŻUJ zawsze w komfortowych warunkach.
Niezapomniane wycieczki teraz na wyciągnięcie ręki.


Korzystaj z LAST MINUTE
 POTWIERDZONYCH WYCIECZEK
OSTATNIE MIEJSCA!

HISZPAŃSKI RELAKS 25.05-3.06 - od 3199 pln
https://almatur.czestochowa.pl/wycieczki-objazdowe/wyjazd-katowice/7157.hiszpanski-relaks-2024-pax-hb.240525-240603.1.0/hiszpania-hiszpanski-relaks-50.7157.html

Częstochowa, ul. Nowowiejskiego 2 , tel.: 343 655 561,  693-314-660Sprawdź więcej na: https://www.almatur.czestochowa.pl


Częstochowa: Krzysztof Matyjaszczyk ponownie prezydentem

10 godzin 33 min. temu

57,76% to wynik uzyskany przez urzędującego prezydenta w II turze wyborów. Jego kontrkandydatka – Monika Pohorecka – zdobyła 42,24%. Frekwencja w Częstochowie wyniosła blisko 48,8%.

W niedzielę mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy głosowali w 135 obwodach. Liczba oddanych w mieście głosów na poziomie 47,76% uprawnionych (w pierwszej turze było to 50,02%), była lepsza niż w całym województwie (41,93%) oraz średnio w kraju (44,06%).
Za udział w wyborach, frekwencję i zaufanie podziękował w poniedziałek prezydent Częstochowy, wybrany na czwartą kolejną kadencję.

- Bardzo serdecznie dziękuję za decyzję mieszkanek i mieszkańców, żeby walkę o lepszą Częstochowę w ciągu kolejnej 5-letniej kadencji powierzyć mnie. To z jednej strony duży zaszczyt, a z drugiej - duże zobowiązanie – powiedział Krzysztof Matyjaszczyk. – Zapewniam, że będę w tej kadencji samorządu robił wszystko, aby jak najlepiej skorzystać z pieniędzy z Unii Europejskiej i zrealizować inne priorytety mojego programu.

Prezydent przypomniał, że wśród nich jest działanie na rzecz powołania - na bazie Miejskiego Szpitala Zespolonego - uniwersyteckiej jednostki klinicznej, co podniosłoby jakość leczenia pacjentów, ale i kształcenia młodych lekarzy w Częstochowie. Wyzwaniem pozostaje „Lepsza Praca w Częstochowie”, czyli starania miasta o inwestorów i pracodawców, tworzących perspektywiczne, dobrze płatne miejsca pracy w mieście. Kontynuowany i rozwijany ma być także miejski program wsparcia seniorów.

W wymiarze inwestycyjnym prezydent zamierza wywiązać się z obietnicy budowy 500 mieszkań komunalnych oraz w formule TBS, rozszerzenia programu budowy i przebudowy dróg lokalnych, dzielnicowych (oprócz kontynuacji dużych drogowych zadań), a także poprawy stanu infrastruktury instytucji kultury i sportu, m.in. z myślą o potrzebach osób z niepełnosprawnościami.

- Liczę na to, że będzie dużo osób, instytucji, organizacji, które będą chciały pomóc mi w pracy na rzecz lepszej Częstochowy. Zapraszam do współpracy moich kontrkandydatów, aby często ciekawe pomysły z ich programów wyborczych, mogły być wykorzystane dla dobra częstochowianek i częstochowian – deklarował prezydent miasta.
Prezydent przypomniał także, że w związku z wynikiem niedzielnych wyborów mandat radnego w nowej kadencji, zdobyty pierwotnie przez niego, przypadnie kolejnemu kandydatowi z największą liczbą głosów, czyli Tomaszowi Blukaczowi.

Zapowiedział też ostatnią sesję Rady Miasta w starym składzie, w celu podjęcia decyzji w kilku istotnych sprawach bieżących i podziękowania sobie za pracę w mijającej kadencji.

Szczegółowe wyniki głosowania w każdym obwodzie głosowania będzie można sprawdzić na stronie.

Źródło: UM


HAU – HAU SHOW. Interaktywne widowisko dla najmłodszych - Częstochowa - Politechnik - 28 Kwietnia 2024

22 kwiecień, 2024 - 10:57

 Zapraszamy na interaktywne widowisko dla najmłodszych: HAU – HAU SHOW.

Częstochowa Akademickie Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej

28 Kwietnia 2024 ( niedziela), godz.: 13.00Pewnego dnia szczenięta decydują, że nie chcą nudzić się
w domu – są gotowe na prawdziwą przygodę i wyruszą
w poszukiwaniu skarbów.

UWAGA! NA START! RUSZAMY! PRZYGODA SIĘ ZACZYNA!

Zamieniają meble w swoim pokoju w statek, ale czym jest statek bez kapitana? Kto będzie kapitanem? Najpierw spotykają złego, głodnego rekina. A może ktoś wie, co rekin je na obiad? Jasne, dzieciaki wiedzą! Szczenięta przygotowują pyszny posiłek dla rekina, a dzięki małym widzom są w stanie nie tylko nakarmić go, ale także zaprzyjaźnić się z olbrzymem!

 Ale co to jest na horyzoncie? To prawdziwi piraci! Ratunku!

Co stało się dalej z naszą dzielną ekipą, możecie dowiedzieć się z interaktywnego spektaklu dla najmłodszych: „Hau-Hau Show". Zapraszamy do krainy przygód i dziecięcej wyobraźni!

Dzieci aktywnie uczestniczą w spektaklu:

 •  pomagają szczeniakom znaleźć tajemniczą wyspę,

 •  walczą z piratami,

 •  uczą się tańców pirackich,

 •  rzucają ogromne bomby,

 •  zbierają owoce,

 •  tańczą i śpiewają,

a przede wszystkim  doskonale się bawią!

UWAGA!

·        Widowisko przeznaczone jest dla dzieci od 3 roku życia
(dzieci do 3 lat wchodzą bezpłatnie, siedzą na kolanach rodzica)

·        Spektakl składa się z 2 części (40 minut i 25 minut) oraz 15-minutowej przerwy.

 Więcej informacji dostępnych jest na: https://teatrtutkids.art/hauhaushow

 Bilety: https://biletyna.pl/dla-dzieci/Interaktywna-bajka-dla-calej-rodziny#bilety

Zapraszamy: https://czest.info/HAU-HAU-SHOW-Interaktywne-widowisko-dla-dzieci-Czestochowa-Politechnik-28-04-2024
 Majowe weekendy tuż, tuż. Przygotuj się do grillowania z firmą Green Pack.

22 kwiecień, 2024 - 10:30
Z niecierpliwością czekamy na weekendy na świeżym powietrzu i wiosenne grillowanie. 
Ten czas już nadchodzi. Czekając na spotkania w plenerze już dziś rozpocznij wielkie przygotowania!

A gdy nie lubisz sprzątać, ale kochasz grillować zadbaj, aby wiosenne porządki nie sprawiły Ci kłopotu.

Wiosenne porządki bowiem, to coś więcej niż tylko odświeżanie przestrzeni, a grillowanie to coś więcej niż zwykły relaks.

Po udanym sprzątaniu można śmiało zaplanować wielkie grillowanie, ciesząc się apetycznymi potrawami,  czystym domem i  długo wyczekiwaną, wiosenną aurą.


Podczas wiosennego sprzątania wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami, a w mgnieniu oka nasz dom, ogród i garaż będą czyste i lśniące. Warto więc przygotować się na trudne zabrudzenia i nie stosować półśrodków, lepiej od razu zaopatrzyć się w specjalistyczne środki czyszczące.

Sprzątanie przed i podczas grillowania wcale nie będzie straszne, jeśli zrobisz je z firmą Green Pack!


Zakupy detaliczne i hurtowe artykułów do sprzątania, środków czystości oraz wszelkich artykułów niezbędnych podczas wiosennego grillowania: tacek, folii, kubków, talerzy, sztućców, serwetek, ręczników możesz zrobić:

 • w siedzibie: Wierzchowisko, ul. Długa 14
 • w fili: Częstochowa, ul. Krakowska 2

 oraz w sklepie internetowym na: https://www.greenpack.plCztery dni darmowych dostaw na zakupy w drogerii internetowej i poprzez aplikację Rossmann PL

22 kwiecień, 2024 - 09:37

 

Łowcy okazji zacierają ręce. Klientom, którzy zrobią zakupy w drogerii internetowej na www.rossmann.pl lub przez aplikacją Rossmann PL dostarczymy zakupy za darmo. 

Wystarczy dodać do koszyka zakupowego przynajmniej jeden, objęty akcją produkt. 
W dniach 19-21 kwietnia będzie to produkt Finish, w Dniu Ziemi, 22 kwietnia, do darmowej dostawy całych zakupów wystarczy jeden produkt oznaczony logo naszej inicjatywy Czujesz Klimat?
Centrum Nauki Tańca SNAKE DANCE zaprasza na uroczystą Galę Taneczną do Filharmonii Częstochowskiej!

22 kwiecień, 2024 - 09:36

 Już 29 czerwca w Filharmonii Częstochowskiej odbędzie się niezwykłe widowisko taneczne.

Zobaczymy na scenie ponad 200 tancerzy i akrobatów ze Szkoły Tańca Snake Dance.

Tematem przewodnim tegorocznej GALI jest LIFE IS A GAME.Układy i choreografie taneczne w różnych stylach będą inspirowane grami planszowymi i komputerowymi.

Galę poprowadzi RADEMENEZ.

Wystąpią także goście specjalni.

Czeka nas niezwykle inspirujące widowisko, które będzie zwieńczeniem całorocznej pracy utalentowanych i kochających taniec i ruch pasjonatów.

Zapraszamy do Filharmonii Częstochowskiej przy ul. Wilsona 16.

Bilety do nabycia (już po majówce)
 • biuro Snake Dance, Al. NMP 21, w podwórku, 2 piętro,
 • kawiarenka DANCE COFFEE, w podwórku
 • Filharmonia Częstochowska
Przygotujcie się na wielkie show!

Firmy chcące wesprzeć to niecodzienne wydarzenie, a przy okazji zaprezentować się podczas Gali oraz na materiałach promocyjnych zapraszamy do kontaktu ze Szkołą:


Galeria Jurajska z nowym konceptem marki Bershka

22 kwiecień, 2024 - 09:29

W Galerii Jurajskiej, największym centrum handlowym na północy woj. śląskiego, ponownie otwarto salon marki Bershka, który powstał w oparciu o najnowszy koncept wizerunkowy marki, w którym neutralna architektura sprawia, że produkt jest jeszcze wyraźniej wyeksponowany. W sklepie znaleźć można także kasy samoobsługowe.


W Galerii Jurajskiej coraz więcej najemców decyduje się na modernizację lokali, wprowadzanie nowego konceptu handlowego, często opartego na rozwiązaniach omnichannelowych lub na przeniesienie sklepu na większą powierzchnię. Tylko w ciągu ostatnich 2 lat taką decyzję podjęło wiele marek obecnych w Jurajskiej od lat, w tym m.in. Vistula, Empik, Wittchen, Ryłko, iDream, So!Coffee, Tatuum czy restauracja A-Dong. W efekcie, oferta centrum handlowego stała się jeszcze bardziej wyróżniająca na regionalnym rynku oraz oparta na nowościach i udogodnieniach dostępnych tylko w tym obiekcie.

Także znaczący, globalni gracze w branży fashion, tacy jak Inditex, inwestują w rozwój swojej obecności w Jurajskiej i decydują się na remodeling lokali. Latem ubiegłego roku, po remoncie, w nowym koncepcie i w nowej lokalizacji, otwarto tu salon marki Stardivarius. Teraz Galeria Jurajska zyskała salon Bershka w nowej odsłonie. Inditex zdecydował się bowiem na zwiększenie powierzchni najmu lokalu oraz na wprowadzenie do obiektu najnowszego konceptu marki.

Inditex to nasz wieloletni partner, który w Jurajskiej ulokowane ma aż 4 marki ze swojego portfolio: Zara, Massimo Dutti, Stradivarius i Bershka. Współpraca z firmą należy więc do kluczowych dla rynkowej pozycji galerii, chociażby z uwagi na mocno modowy charakter obiektu – mówi Anna Borecka, dyrektor Galerii Jurajskiej. – Cieszy nas więc, że Inditex rozwija się w obiekcie, wprowadzając nowe koncepty. Modernizacja Bershki to ważne wydarzenie dla Jurajskiej oraz dla lokalnego rynku. Tym bardziej, że jest to sklep należący do grona najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych przez naszych klientów, a nowy, zachwycający koncept, jeszcze bardziej zwraca uwagę – dodaje.

Intencją nowego projektu salonu Bershka było stworzenie neutralnej architektury, w której głównym bohaterem staje się produkt. Zmodernizowany sklep charakteryzuje się także nowymi rozwiązaniami technologicznymi, w tym ekranami LED, na których można śledzić najnowsze kampanie oraz kasami samoobsługowymi, które usprawniają zakupy. Wyróżnia go także oferta. Sama marka istnieje dziś na skrzyżowaniu technologii, muzyki i mediów społecznościowych i posiada trzy główne linie – dla Niej, dla Niego oraz skierowane do nastolatek BSK – tworzące szerokie spektrum stylu i łączące codzienną odzież z wyjątkowymi trendami. Główna kolekcja dopełniona jest natomiast opcjami personalizacji, edycjami limitowanymi i szeregiem różnorodnych kolekcji na licencji.

Rozwój Galerii Jurajskiej oparty jest dziś w dużej mierze na unikalnej na północy województwa śląskiego ofercie, zwłaszcza modowej i lifestylowej. Wiele topowych marek dostępne w regionie jest dziś wyłącznie u nas. Fakt, że od teraz w propozycji obiektu pojawia nowy koncept handlowy Bershka sprawia, że Jurajska zyskuje kolejny wyróżnik – mówi Anna Borecka.


Źródło: Galeria Jurajska/Guarana PRSpołeczna Szkoła Baletowa i Społeczne Ognisko Baletowe w Częstochowie zapraszają na spektakle edukacyjne

21 kwiecień, 2024 - 13:12

dla szkół i przedszkoli „POPRZEZ KONTYNENTY

Częstochowa, Klub Politechnik 

 5 czerwca, godz.: 10.00 oraz 12.00


Społeczna Szkoła Baletowa w Częstochowie zaprasza dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół na spektakle taneczne zatytułowane „Poprzez kultury i kontynenty”, które odbędą się w Akademickim Centrum Kultury „Politechnik”, w dniu 05 czerwca 2024 roku, o godzinie 10.00 oraz 12.00

Uczniowie Społecznej Szkoły Baletowej oraz Społecznego Ogniska Baletowego w Częstochowie zaprezentują swoim rówieśnikom polskie tańce narodowe oraz tańce z różnych krajów i stron świata. Dopełnieniem ciekawych opracowań choreograficznych, stworzonych dla potrzeb spektaklu, będą kostiumy sceniczne oraz oprawa muzyczna. 

Zapraszamy zatem szkoły i przedszkola na fantastyczną podróż po kulturach i kontynentach.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w siedzibie Społecznej Szkoły Baletowej przy Al. Wolności 21 w godzinach od 16.00 do 20.00. 

Rezerwacja biletów dla grup pod numerem telefonu 606 104 266 oraz mail-em: tuszb@terpsychora.czest.pl

 Zapraszamy: https://czest.info/Spoleczna-Szkola-Baletowa-Spoleczne-Ognisko-Baletowe-spektakle-edukacyjne-Poprzez-Kontynenty-Politechnik-Czestochowa-5-06-2024Społeczna Szkoła Baletowa i Ognisko Baletowe w Częstochowie zapraszają na 65 jubileuszowy popis uczniów pt.: "ŚLADAMI KONTUSZA I PAWICH PIÓR" - 25 Maja 2024 - Klub Politechnik Częstochowa

21 kwiecień, 2024 - 13:12 W tym roku mija 65 lat od czasu, kiedy w sercach małżonków Nowakiewiczów - aktorów Teatru im. Adama Mickiewicza zakiełkowała potrzeba stworzenia miejsca do nauki tańca klasycznego w Częstochowie.
 
W rezultacie, w 1958 roku powstało Ognisko Baletowe, które przetrwało przekształcenia ustrojowe i własnościowe, kontynuując skutecznie swoją działalność do dziś. Kolejne siedziby wymagały nakładów i remontów oraz zaangażowania lokalnych władz i rodziców. 
W związku z tym, w 1992 r. zostało utworzone Towarzystwo Upowszechniania Sztuki Baletowej „Terpsychora”, którego pierwszym prezesem została pani Urszula Brylewska, założycielka Społecznej Szkoły Baletowej oraz wieloletni dyrektor Społecznego Ogniska Baletowego i Społecznej Szkoły Baletowej. Mierząc się z wyzwaniami lokalowymi, finansowymi i kadrowymi, instytucja nadal oferuje dzieciom naukę tańca klasycznego, współczesnego, ludowego i charakterystycznego od czwartego roku życia. 
Coroczne popisy naszych uczniów stanowią ciekawe wydarzenie artystyczne, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych Częstochowy. 
Większość z nich organizowana jest przy wsparciu finansowym Gminy Miasta Częstochowy. 
W bieżącym roku również otrzymaliśmy dofinansowanie na dwa projekty, każdy w wysokości 2 tysięcy złotych. 
 Jeden z projektów dotyczy wydania pamiątkowego albumu, z uwagi na 65 rocznicę istnienia Społecznego Ogniska Baletowego, w którym nawiążemy do historycznych już koncertów popisowych, począwszy od pierwszego w 1959 roku. 
Tegoroczny spektakl noszący tytuł „Śladami kontusza i pawich piór” ma na celu ukazanie piękna polskich tańców ludowych i narodowych, opracowanych w różnych technikach tanecznych, na tle innych kultur.
 
Serdecznie zapraszamy 25 maja na dwa spektakle w Akademickim Centrum Kultury „Politechnik” o godzinie 15.30 i 18.00.

 Wejściówki do nabycia w siedzibie Szkoły - Al. Wolności 21, budynek dworca PKP, II piętro, od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 do 20.00

Zapraszamy:


Piotr Cugowski - Trasa koncertowa "40 i 4"

19 kwiecień, 2024 - 12:03

Filharmonia Częstochowska

10.06.2024

 Piotr Cugowski zaprasza na niezwykłą muzyczną podróż, pełną rockowej energii i nostalgii! Wielbiciele talentu wokalnego Piotra będą mieli okazję usłyszeć na żywo największe przeboje i niegrane dotąd utwory na jubileuszowej trasie koncertowej „40 i 4”.

Piotr Cugowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i elektryzujących męskich głosów w Polsce. Uwielbiany przez publiczność nie tylko za osobliwy talent, ale i za oryginalność i pozytywną energię. Dał się z nich poznać, biorąc trzykrotnie udział jako trener wokalny w programach „The Voice of Poland” i „The Voice Senior”. 

Z okazji 20-lecia na scenie i 44. urodzin Piotr Cugowski postanowił wyruszyć w trasę koncertową „40 i 4”, będącą podsumowaniem jego dotychczasowej działalności artystycznej. Na koncertach usłyszymy nie tylko największe przeboje artysty, ale także nowości z nadchodzącej płyty, której premiera zapowiedziana jest na 2024 rok.

Na scenie wybrzmią piosenki z repertuaru zespołu Bracia, któremu Piotr przewodził przez kilkanaście lat („Wierzę w lepszy świat”, „Nad przepaścią”, „Po drugiej stronie chmur”, „Niepisane”, „Za szkłem”). Będą też utwory pochodzące z pierwszego solowego albumu – „40” („Kto nie kochał”, „Zostań ze mną”, „Daj mi żyć”, „Takich jak my nie znał świat”).

Daj się zabrać w wyjątkową muzyczną podróż przez jednego z najwybitniejszych wokalistów na polskiej scenie muzycznej. Sprawdź nasz repertuar, dowiedz się, kiedy i gdzie wystąpi Piotr Cugowski, i zarezerwuj bilety online na jubileuszowe koncerty „40 i 4”!

 Miejsca sprzedaży biletów:

https://adria-art.pl/a/m-PiotrCugowskiPolska

Zapraszamy: https://czest.info/Piotr-Cugowski-Trasa-koncertowa-40i4

 

 TRE VOCI z trasą koncertową "My Way" w Filharmonii Częstochowskiej w już 27 Kwietnia 2024!

19 kwiecień, 2024 - 08:17

 TRE VOCI

Trasa koncertowa

 „My Way”

27.04.2024 (sobota)
Filharmonia Częstochowska
godz.:  17:00 i 20:00


Voytek Soko Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj – tenorzy, artyści nowej generacji, przepełnieni miłością do ludzi i świata, w którym ponad wszystkimi podziałami króluje muzyka. 

Na nowo odkrywają piękno klasycznych dzieł nadając im współczesnego brzmienia, a przeboje muzyki popularnej ubogacają symfonicznymi aranżacjami i operowym rozmachem.

To fuzja klasyki, młodości, elegancji, niezwykłych głosów i dużej dawki humoru. Pierwszy i jedyny w Polsce zespół CROSSOVEROWY, mocno oklaskiwany w kraju i na całym świecie. To 3 niezwykłe, mocne i potężne głosy. To 3 indywidualności i wielka przyjaźń. Największe atuty zespołu to: ogromna pasja do śpiewu, spora dawka humoru, luz na scenie, nieustanny kontakt z publicznością oaz wyjątkowa swoboda w interpretacji najpopularniejszych hitów muzyki klasycznej i rozrywkowej.

To artyści nowej generacji, obdarzeni niezwykłymi głosami i ogromnym poczuciem humoru i zaskakującym wykonaniem słynnych aranżacji tak wielkich przebojów jak MY WAY, AMAZING GRACE, IL MONDO, SZCZĘŚLIWEJ DROGI czy THE PRAYER.

Występują: Voytek Soko Sokolnicki, Mikołaj Adamczak, Miłosz Gałaj


[POLECAMY KSIĄŻKĘ] Od tych książek nie można się oderwać. Sprawdź nasze propozycje na weekend

19 kwiecień, 2024 - 08:12

 CHWILE - Andrew O`Hagan

Przełożyła Kaja Gucio

NAJBARDZIEJ PORUSZAJĄCA HISTORIA PRZYJAŹNI, JAKĄ MOŻESZ PODAROWAĆ SOBIE I SWOIM BLISKIM.

Powieść Andrew O’Hagana, trzykrotnie nominowanego do Nagrody Bookera, którego Granta umieściła na prestiżowej liście najbardziej obiecujących brytyjskich autorów. 
Poza O’Haganem w gronie wyróżnionych znaleźli się dotychczas m.in. Zadie Smith, Alan Hollinghurst, Kazuo Ishiguro i Julian Barnes.

Nie ma na tym świecie rzeczy, której Tully Dawson nie zrobiłby dla przyjaciół. To dzięki niemu James nigdy nie czuł się samotny. I to z nim przeżył najbardziej magiczny weekend w swoim życiu. Festiwal Dziesiątego Lata odmienił ich na zawsze. To właśnie tam za niczym nie tęsknili i niczego nie żałowali. Niesieni melodią How Soon Is Now?, odurzeni alkoholem i zapierającą dech w piersiach młodością, przyrzekli sobie, że przeżyją dany im czas inaczej niż wszyscy.
Trzydzieści lat później James wraca do domu po kolejnym długim dniu. Ciszę wieczoru przerywa niespodziewana wiadomość. Tym razem to Tully postanawia poprosić przyjaciela o pomoc.

***
WIATR  - Marcin Ciszewski
Bestsellerowy cykl Marcina Ciszewskiego w nowej odsłonie!

Grupa ludzi postanawia powitać Nowy Rok w schronisku na szczycie Kasprowego Wierchu. 
Wśród zaproszonych gości jest Jakub Tyszkiewicz, jego żona Helena oraz przyjaciel góral – Staszek. 
Jedna z uczestniczek imprezy ulega wypadkowi. Jakub i Staszek są przekonani, że mają do czynienia z próbą zabójstwa. Obrażenia są na tyle poważne, że nie można czekać z pomocą. Mimo huraganowego wiatru jedynym wyjściem okazuje się zwiezienie kobiety na dół. Schronisko spowite jest ciemnością, a w stronę szczytu zbliża się wagonik kolejki linowej z oficerami służb specjalnych…Koncert przy świecach

19 kwiecień, 2024 - 08:01

Filharmonia Częstochowska zaprasza na KONCERT PRZY ŚWIAECACH 26 kwietnia 2024 (piątek)do kościoła św. Stanisława Kostki, ul. Dąbkowskiego 42, godz. 19.00.

Wystąpią:
 • Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej
 • Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum
 • Janusz Siadlak - przygotowanie chóru
 • Alina Ratkowska – klawesyn
 • Leszek Lorent - perkusja
 • Adam Klocek - dyrygent
W programie: 
 • Durante – Litanie della Beata Vergine
 • Telemann – Laudate Jehovam
 • Vivaldi - Credo
 • Mikołaj Hertel – „Hiszpańska tancerka” Koncert na klawesyn, perkusję i smyczkiKolejne spotkanie z cyklu KONCERTY PRZY ŚWIECACH, które Filharmonia realizuje w różnych częstochowskich świątyniach. W sezonie 2023/2024 korzystamy z gościnnych progów i pięknego wnętrza Kościoła św. Stanisława Kostki przy ul. Dąbkowskiego 42.

Wystąpią oba zespoły artystyczne Filharmonii Częstochowskiej, chór i orkiestra, w programie barokowych mistrzów: Durante, Telemanna i Vivaldiego. Usłyszymy też współczesną kompozycję Mikołaja Hertla na klawesyn, perkusję i smyczki.

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

BILETY: 48 zł (normalny), 40 zł (ulgowy) do nabycia w kasie Filharmonii i na stronie https://www.filharmonia.com.pl/repertuar/2270-Koncert-przy-swiecach oraz 22 zł (UTW) do nabycia w kasie; bilety dostępne będą także na pół godziny przed rozpoczęciem koncertu w Kościele św. Stanisława Kostki, ul. Dąbkowskiego 42
Ruszają dotacje z KPO

19 kwiecień, 2024 - 07:50
Dofinansowaniem zostaną objęte branże: hotelarska, gastronomiczna, turystyczna i kulturalna m.in. z subregionu częstochowskiego. Naborem zajmie się miejska Agencja Rozwoju Regionalnego.


Zgodnie z decyzją Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie została wybrana do realizacji projektu, który ma na celu wesprzeć branże hotelarskie, gastronomiczne, turystyczne i kulturalne po przebytym kryzysie spowodowanym wybuchem pandemii COVID-19. Wsparcie realizowane będzie w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w formie bezzwrotnej dotacji.

Aby skorzystać z oferowanej pomocy finansowej należy spełniać określone warunki:
- przedsiębiorstwo musi należeć do sektora MŚP,
- spadek obrotów musi wynosić co najmniej 30% liczonych rok do roku w latach 2020/2019 lub 2021/2020,
- wkład własny firmy musi wynosić minimum 90% kosztów kwalifikowanych,
- maksymalna wartość przedsięwzięcia może wynosić do 600 tys. złotych,
- celem przedsięwzięcia musi być uruchomienie produkcji nowego produktu lub rozpoczęcie świadczenia nowej usługi,
- przedsięwzięcie musi obejmować działania polegające na rozszerzeniu, zwiększeniu skali lub dywersyfikacji działalności w ramach wybranych kodów PKD (gastronomia, hotelarstwo, turystyka, kultura),
- realizacja przedsięwzięcia nie może zostać rozpoczęta przed, ani w dniu złożenia wniosku, a także nie później niż w ciągu 3 miesięcy od złożenia wniosku.

Wartość całego projektu to 223 mln 397 tys. 415 złotych. Maksymalne dofinansowanie z KPO może wynosić do 90% i do 540 tys. złotych.

Zainteresowani proszeni są o kontakt z ARR w Częstochowie (nr tel.: +48 784 072 857; 34/ 360 56 88). Nabór wniosków rozpoczyna się 6 maja i trwa do 5 czerwca. Więcej informacji znajduje się na stronie.

Źródło: ARR w Częstochowie


Wernisaż wystawy malarstwa Rafała Borcza pt. CISZE PRZYRODY

18 kwiecień, 2024 - 10:54

Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie zaprasza  w piątek 26 kwietnia, do Sali Śląskiej Miejskiej Galerii Sztuki, gdzie otwarta zostanie wystawa malarstwa Rafała Borcza pt. CISZE PRZYRODY.


Twoje ważne uroczystości z firmą Green Pack Szymanek Opakowania

18 kwiecień, 2024 - 08:42
W Twoich planach ważne i pozostające na długo w pamięci uroczystości?

Chcesz, aby przyjęcie było eleganckie i urocze?

A może jesteś gościem i pragniesz , aby opakowanie Twojego prezent nawiązywało do okoliczności?

Zapraszamy do Firmy GREEN PACK Szymanek Opakowania.


Tu  znajdziesz serwetki z przepięknymi nadrukami komunijnymi, weselnymi i z okazji chrztu.  Papierowe torby prezentowe z uroczystymi nadrukami sprawia, że Twoje prezenty pozostaną na długo w pamięci. Gdy masz swoje pomysły i pragniesz, aby ozdoby posiadały niepowtarzalny nadruk, specjalny dla obdarowanego, firma Green Pack sprosta Twoim oczekiwaniom. Tu fachowcy doradzą i przygotują okolicznościowe nadruki na opakowania zgodnie Twoimi indywidualnymi pomysłami.

 Zapraszamy: