Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Częstochowskie Informacje.

Subskrybuje zawartość
Częstochowskie Informacje
Zaktualizowano: 25 sek. temu

[POLECAMY KSIĄŻKĘ] Jesienne wieczory z dobrym, polskim kryminałem. Sprawdź nasze propozycje

29 wrzesień, 2023 - 11:46
Szóstka - Przemysław Kowalewski

Czy zbrodnia może zostać usprawiedliwiona?

 - Przemysław Kowalewski przywołuje demony przeszłości, by zderzyć swoich bohaterów z nieobliczalnym, fanatycznym i ponadczasowym złem. 
Ta książka na długo nie pozwoli o sobie zapomnieć - Przemysław Poznański "Zupełnie inna opowieść"

Grudzień 1967 roku. Szczecinem wstrząsa potężna katastrofa tramwajowa. Pod kołami popularnej szóstki ginie kilkanaście osób, a kilkaset trafia do lokalnych szpitali. 
Dzień po wydarzeniu w mediach pojawia się informacja, wskazująca na trop, że nie był to zwykły wypadek. Cenzura blokuje przekaz. Minister spraw wewnętrznych powołuje tajną grupę, która ma zbadać kulisy wypadku. Zespół tworzą śledczy, którzy dziesięć lat wcześniej przyczynili się do rozwiązania sprawy sekty ze Wzgórza Kupały. Ugne Galant z grupą śledczych poszukuje osób ratujących pasażerów po wypadku, którzy byli świadkami niecodziennych zdarzeń podczas akcji ratunkowej. 
O krok przed nimi są ludzie, którzy zrobią wszystko, by prawda nie ujrzała światła dziennego. 
 • Czy zbrodnia ku chwale Boga lub idei może zostać usprawiedliwiona?
***
Małomiasteczkowy - Tomasz Duszyński

Tajemnica zbrodni sprzed lat.
Nowy kryminał laureata nagród Wielki Kaliber i Złoty Pocisk

Wrocław. 
Młoda dziewczyna – Joanna Wasiak – nie wraca do domu z wieczornego biegu i znika bez śladu. W poszukiwania zaginionej angażuje się aspirant Anna Rzecka, jednak jej wysiłki nie przynoszą rezultatu. 
W tym samym czasie do małego dolnośląskiego miasteczka, po ponad dwudziestu latach, powraca policjant Konrad Cichecki. 
Spotkanie z ojcem i dawnymi przyjaciółmi nie jest dla niego łatwe. 
Ożywają wspomnienia, a przy tym dawna sprawa zaginięcia, którą żył przed laty Wiązów. Gdy podczas rewitalizacji rynku ujawnione zostają zwłoki kobiety, sprawa wydaje się być przesądzona. 
 • Czy łączy coś zaginięcie z ostatnich dni z zaginięciem sprzed ponad dwudziestu lat?
 • Czy powrót Cicheckiego do miasteczka, właśnie w tym momencie, jest tylko przypadkiem? 
W tym małomiasteczkowym kryminale nic nie jest oczywiste, a skrywanych tajemnic nie da się łatwo pogrzebać. Tomasz Duszyński, zdobywca Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru, Złotego Pocisku Publiczności i nagrody na festiwalu Kryminalna Piła powraca z nowym, wciągającym i pełnym niedopowiedzeń i nagłych zwrotów akcji kryminałem!

***

Kara-Sara Antczak

Za każdy dobry uczynek spotka cię kara
Kara tu i teraz?
Czy kara bez końca?

Czwórka przyjaciół przyjeżdża na popularny festiwal muzyczny. 
Chcą odreagować traumatyczne wydarzenia z przeszłości i zamierzają bawić się tak, jakby jutra miało nie być. 
Gdy jedno z nich znika, pozostała trójka natychmiast staje się głównymi podejrzanymi w śledztwie. Zdesperowani przyjaciele postanawiają na własną rękę odnaleźć zaginioną. 
Okazuje się jednak, że ściągają na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo. 

Dobrymi chęciami wybrukowane jest PIEKŁO.
Żaden dobry uczynek nie pozostanie bezkarny.
 •  Jak zachowałbyś się na ich miejscu?

Bilety do kina po 12 złotych – jedyny taki dzień w roku!

29 wrzesień, 2023 - 09:28

„After 5. Na zawsze”, „Niezniszczalni 4”, „Mavka i strażnicy lasu” i premierowo „Piła X” - te filmy dystrybuowane przez Monolith Films będzie można obejrzeć podczas ósmej edycji Święta Kina, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 30 września! W ubiegłym roku w wydarzeniu wzięło udział ponad pół miliona widzów. Czy w tym roku padnie kolejny rekord?

Tegoroczne „Święto Kina” odbędzie się 30 września, a bilety na filmy 2D będą kosztować tylko 12 zł plus opłaty internetowe przy zakupie biletów online. W edycji 2023 r. bierze udział ponad 230 kin w całej Polsce. Ich lista znajduje się na www.swietokina.com.

Organizatorami wydarzenia są sieci kin Cinema City, Helios i Multikino oraz Stowarzyszenie Kin Studyjnych i Stowarzyszenie „Kina Polskie”.  Celem „Święta Kina” jest przede wszystkim propagowanie kultury chodzenia do kina, przekonanie nieprzekonanych do dużego ekranu oraz promocja filmów. Wydarzeniu patronuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.


Więcej o filmach u nas na: https://czest.info/rozrywka oraz https://www.monolith.pl/filmy/"Najprościej" Grzegorz Majka - prawykonanie poematu

29 wrzesień, 2023 - 09:24

 

Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater zaprasza 

7.10.2023, godz.: 17.00 do
Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej na:
 • Koncertowy finał warsztatów artystycznych Międzyszkolnej Regionalnej Orkiestry Symfonicznej MROS Małopolska
W programie: F. Schubert, M-A Charpentier

oraz 
 • prawykonanie poematu na dwa kwartety, do słów poezji Tadeusza Szymy: 

"Najprościej" Grzegorz Majka

To kolejne dzieło powstałe na zamówienie stowarzyszenia.

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach zadania "Zamówienia Kompozytorskie" realizowane przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Polecamy: www.Czest.Info
14. FESTIWAL WIOLINISTYCZNY IM. BRONISŁAWA HUBERMANA

29 wrzesień, 2023 - 09:12

"Szanowni Państwo, po pandemicznych perturbacjach powracamy z pełną odsłoną międzynarodowego Festiwalu Wiolinistycznego im. Bronisława Hubermana. Podczas pięciu koncertów zaprezentujemy Państwu różnorodne skrzypcowe i wiolonczelowe emploi, od klasyki poprzez muzykę etniczną aż do jazzu.

Gościć będziemy niezwykłych wykonawców i instrumenty. Podczas inauguracji wystąpi wybitna skrzypaczka Elly Suh, która na skrzypcach Guarneri del Gesù wykona Koncert skrzypcowy Benjamina Brittena. Utwór ten, jak i Mała Suita Witolda Lutosławskiego, to muzyczne wspomnienie dwóch muzycznych geniuszy, równolatków, urodzonych 110 lat temu. Koncertowi towarzyszyć będzie niezwykła wystawa bezcennych instrumentów Antonio Stradivariego i Giuseppe Guarneri del Gesù, a o tajemnicach włoskich lutników XVIII wieku opowie jeden z największych ekspertów światowego lutnictwa —Florian Leonhard z Londynu.

Kolejny koncert to recital wybitnego młodego wiolonczelisty Antoniego Wrony. Jako laureat I nagrody Konkursu wiolonczelowego im. Dezyderiusza Danczowskiego oraz wielu innych konkursów jawi się on jako nowa, młoda gwiazda polskiej wiolonczelistyki.

Niezwykły duet jazzowy — Mateusz Smoczyński i Stephan Braun, to nazwiska, których przed-stawiać nie trzeba, są bowiem obecni w czołówce europejskiego jazzu od wielu lat. Cieszymy się bardzo na kolejny koncert z zespołem Vołosi, niezwykle energetycznym i kreatywnym zespołem czerpiącym z muzyki etnicznej i folkowej, prezentującym najwyższy kunszt instrumentalny. Ich ostatni występ w słynnej Concertgebouw w Amsterdamie spotkał się z owacyjnym przyjęciem tamtejszej publiczności, a to jedna z najznakomitszych sal koncertowych w Europie.

Na koniec koncert, w którym pamiętamy o geniuszu romantyzmu —Robercie Schumannie. Wybitny polski wiolonczelista, koncertujący na całym świecie, Tomasz Strahl, wykona Koncert a-moll, jeden z najpiękniejszych romantycznych koncertów wiolonczelowych, a Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej dopełni go IV Symfonią d-moll.

Zapraszamy Państwa serdecznie na nasze częstochowskie święto wiolinistyki. Mamy nadzieję, że tegoroczne propozycje przypadną Państwu do gustu."  - Adam Klocek, Dyrektor Festiwalu i Filharmonii Częstochowskiej

Szczegółowy Program Festiwalu od dziś:

https://czest.info/14-FESTIWAL-WIOLINISTYCZNY-BRONISŁAWA-HUBERMANA-Filharmonia-Czestochowska-29-09-6-10-2023

 Więcej szczegółów oraz sprzedaż i rezerwacja biletów online na www.filharmonia.com.pl[ZDROWIE/URODA]Kiedy styl spotyka wygodę

28 wrzesień, 2023 - 09:12
Chciałoby się rzec – nareszcie! Nareszcie luźniejsze, wygodniejsze fasony odzieży nie kojarzą się z „workami po ziemniakach” albo strojem do chodzenia po domu.
 

Wygoda spotkała się ze stylem, a owocami tej przyjaźni są ubrania, w których nie tylko czujemy się dobrze, ale także dobrze wyglądamy. 
Zobacz nasze propozycje: https://czest.info/zdrowieCzęstochowa: Dom Księcia blisko sprzedaży

28 wrzesień, 2023 - 08:56
Miasto ogłosiło wynik rokowań dotyczących sprzedaży tzw. Domu Księcia, które odbyły się po kilku przetargach zakończonych niepowodzeniem. Nabywcą ma być osoba fizyczna za 5 mln 100 zł.
Miasto zapraszało do rokowań od lipca, po tym, jak w kolejnych przetargach na sprzedaż działek, na których stoi Dom Księcia (wraz z otoczeniem) nie udało się wyłonić nabywcy. Rokowania to tryb przewidziany w ustawie o gospodarce nieruchomościami w przypadku niepowodzenia przetargów nieograniczonych. W przypadku Domu Księcia odbyły się one 15 września, a ogłoszenie dotyczące ich wyniku zostało opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Częstochowy 25 września.

Zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami i rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości, informacja dotycząca wyniku rokowań zostaje podana do publicznej wiadomości po upłynięciu terminu na ewentualne odwołania.

Do negocjacji – po wcześniejszym wpłaceniu wadium w wysokości 1 miliona złotych - zgłosiła się jedna osoba fizyczna, z którą podpisano protokół z rokowań dotyczący sprzedaży nieruchomości (personalia potencjalnego nabywcy są wskazane w ogłoszeniu w BIP).

Zgodnie z informacją zapraszającą do rokowań akt notarialny kupna-sprzedaży ma zostać zawarty do 15 grudnia 2023 r. Płatność I raty w wysokości 3 mln 500 tys. 70 zł musi nastąpić przed zawarciem aktu notarialnego, a druga rata powinna zostać uregulowana na rzecz miasta do 29 września 2024 r. (cena wywoławcza w rokowaniach wynosiła 5 mln zł).

Dom Księcia położony jest blisko ścisłego centrum miasta, w sąsiedztwie dworców autobusowego i kolejowego. Budynek stoi na działce pomiędzy aleją Wolności, ul. Jana III Sobieskiego i ul. Boya-Żeleńskiego.

Całkowita powierzchnia użytkowa Domu Księcia wynosi 10,2 tys. m2, a kubatura - 55 242 m3. Zgodnie ze „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Częstochowy”, budynek leży w strefie zabudowy usługowo-mieszkaniowej i wraz z otoczeniem posiada dostęp do pełnego uzbrojenia miejskiego.

Od kilku lat jest wyłączony z użytkowania i znajdował się w ofercie inwestycyjnej miasta, które przeprowadziło kilka postępowań przetargowych na jego sprzedaż.

Przedmiotem wcześniejszych przetargów i obecnych rokowań był Dom Księcia wraz z otoczeniem, stanowiącym jego bezpośrednie zaplecze.

Ze szczegółami można zapoznać się w ogłoszeniu (ważnym od 25 września do 2 października 2023 r.) zamieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Częstochowy.


Źródło: UM


Rowerem do Irlandii - wyprawa charytatywna

27 wrzesień, 2023 - 12:03
Rowerem do Irlandii to wyprawa charytatywna, której celem jest nie tylko podnoszenie świadomości na temat działalności Hospicjum, ale także zbiórka funduszy, które wspomogą codzienną troskę o pacjenta.

Pomysłodawcami i realizatorami tego wydarzenia są Damian Augustyńczyk I Radosław Kamiński.

Już 2 października 2023 r. o godz. 9.00 spod Centrum Opieki Paliatywnej "Palium", przy ul. Kopernika 17a w Częstochowie, wyruszą w pełną determinacji i pozytywnej energii trasę z Polski do Irlandii, pokonując każdego dnia ponad 150 kilometrów przez Polskę, Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię i Irlandię.

To nie tylko wyzwanie fizyczne, ale również okazanie solidarności i wsparcia dla pacjentów i pracowników Hospicjum, które codziennie ofiarowuje miłość i opiekę osobom w trudnych chwilach.

Rowerowi entuzjaści, przyjaciele Hospicjum, ludzie o wielkich sercach – teraz jest moment, aby pokazać, co można zdziałać, kiedy łączymy siły. 
Dołączcie do tej niesamowitej podróży!
Serdecznie zapraszamy: https://www.facebook.com/profile.php?id=61551023489674Concert Night by NEONZONE & Filharmonia Częstochowska

27 wrzesień, 2023 - 07:06

Sobota 30.09.2023, godz. 18.00, Strefa NEON ZONE przy ul. Katedralnej 15-17

Koncert przebojów muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu:

 • Siergiej Wowkotrub - skrzypce
 • Małgorzata Kryś - skrzypce
 • Tomasz Ptak - altówka
 • Adam Klocek - wiolonczela, prowadzenie
 • Marcin Serwciński - perkusja
Koncert odbędzie się w strefie NEON ZONE, tuż obok inwestycji Osiedle Neonowe, przy ul. Katedralnej 15-17 w Częstochowie

Wstęp wolny

Z uwagi na scenę plenerową, w razie bardzo niesprzyjających warunków pogodowych, koncert może zostać odwołany

 Mokre plamy na ścianach, grzyb i pleśń – jak wykryć wyciek wody w budynku?

26 wrzesień, 2023 - 12:54

 Pojawienie się mokrych plam na ścianach i stropach może świadczyć tylko o jednym.

Prawdopodobnie uszkodzeniu uległa instalacja wodno-kanalizacyjna. Niestety nie wszystkie wycieki i uszkodzenia instalacji wodnej można wykryć bez pomocy specjalistów.

A zatem po pojawieniu się jakichkolwiek objawów wycieku wodnego, trzeba bezzwłocznie odciąć dopływ wody do rur i skontaktować się z firmą, która przeprowadzi kompleksowe lokalizowanie wycieków wody.

Kiedy warto zdecydować się na lokalizowanie wycieków wody?

Czytaj: https://czest.info/mokre-plamy-na-ścianach-grzyb-pleśń-jak-wykryć-wyciek-wody-w-budynku
[KINO DLA DOROSŁYCH] "PIŁA X" w kinach już 29 września. Dziś WYGRAJ BILET DO KINA!

26 wrzesień, 2023 - 12:27
„Piła X”, czyli powrót do tego, co w tej produkcji zawsze było najlepsze. Dużo nowych zdjęć! W kinach od 29 września!

Co cię najbardziej przeraża? Demoniczne dzieci? Seryjni mordercy? Obcy atakujący twój dom? A może filmy takie jak „Piła”, w której przeraża dosłownie wszystko? Twórcy tej serii zapewniają, że „Piła X” to powrót do korzeni i do tego, co widzowie kochają najbardziej!

Akcja filmu rozgrywa się między wydarzeniami z najsłynniejszych i najkrwawszych części cyklu: PIŁA I i II. Cierpiący na chorobę nowotworową John wyrusza do Meksyku, by poddać się eksperymentalnemu leczeniu, które jest dla niego ostatnią szansą na przeżycie. Po zabiegu odkrywa, że padł ofiarą medycznych oszustów, którzy zbijają majątek na ludzkim cierpieniu. Nie wiedzą, że zadarli z człowiekiem, który w kwestiach cierpienia jest ekspertem. John zabiera się do pracy, konstruując zestaw najbardziej skomplikowanych, szalonych i okrutnych pułapek jakie kiedykolwiek widzieliście. Lekarze bez serca poddani zostaną terapii szokowej stając się ofiarami najbardziej krwawej zemsty w historii kina.

Reżyseria: Kevin Greutert („Piła 6”, „Piła 3D”, „Klątwa Jessabelle”)
Obsada:
 Tobin Bell („Piła” - cykl, „Boogeyman”, „Firma”, „Chłopcy z ferajny”)
 Synnove Macody Lund („Dziewczyna w sieci pająka”, „Łowcy głów”, „Nielegalni” - serial)
 Michael Beach („Aquaman”, „Synowie Anarchii” – serial, „Władza”, „Dzień patriotów”)

Gatunek: horror
Produkcja: USA 2023
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

Zobacz zwiastun: https://youtu.be/ZtusYk4Dpmo?si=vC54QNtB9366axAE

KONKURS  - WYGRAJ BILET!


Koncerty Viki Gabor i Oskara Cymsa, TIKSHOW i aż 16 godzin zabawy na 14. urodziny Jurajskiej

26 wrzesień, 2023 - 09:22
Koncerty Viki Gabor i Oskara Cymsa, zabawy z gwiazdami mediów społecznościowych, porady stylistki Eweliny Rydzyńskiej, a także taneczne i modowe show – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowała Galeria Jurajska na swoje 14. urodziny. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny!

Galeria Jurajska świętuje swoje 14. urodziny i z tej okazji już 29 i 30 września organizuje dwudniową fetę, którą wypełnią atrakcje muzyczne, taneczne, modowe, a także show przygotowane przez znanych i lubianych influencerów.

Już pierwszego dnia, w piątek, o godz. 20.00 na scenie wystąpi Viki Gabor, zwyciężczyni Konkursu Eurowizji dla Dzieci, znana z przebojów „Superhero”, „Getaway” czy „Ramię w ramię”. Podczas godzinnego koncertu usłyszymy największe hity gwiazdy i nowe utwory – zapowiadają organizatorzy.

Koncert poprzedzi maraton wydarzeń. Już od godz. 15.00 będzie można posłuchać piosenek przygotowanych przez młode wokalistki ze Szkoły Muzycznej Yamaha w Częstochowie. Z kolei od godz. 16.30 scenę opanują też topowi influencerzy, którzy przygotują niecodzienny TIKSHOW.

To wydarzenie, w ramach którego będzie można lepiej poznać twórców, a także wziąć udział w „Battle Video”, czyli bitwie na filmiki, które osoby wybrane z widowni przygotują wspólnie z gwiazdami social mediów. Stworzone w ten sposób produkcje wyświetlone zostaną na ekranie, a najlepsze będą nagrodzone.

Wśród twórców internetowych, którzy wezmą udział w TIKSHOW znaleźć można tak przebojowe osobowości jak: Ciapura, Sebastiana Kowalczyka, Kingę Kostrzewę, polkę oraz Maksima Litokhina. Szykuje się więc wysokozasięgowa zabawa, która odbije się szerokim echem w mediach społecznościowych.

Tym bardziej, że influencerzy przygotowali także inne atrakcje, które angażować będą publiczność. Wspólnie z Sebastianem Kowalczykiem będzie można wziąć udział w warsztatach tanecznych, a polka szykuje specjalny mini koncert na urodziny Jurajskiej.

Sporej dawki atrakcji należy spodziewać się też drugiego dnia urodzin. W sobotę, o 20.00 na scenie wystąpi bowiem Oskar Cyms, zwycięzca programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, którego singiel „Daj mi znać” pokrył się niedawno złotem, a kolejne, w tym „Niech mówią” i „Na niebie”, podbijają listy przebojów! 23-letni piosenkarz i autor tekstów wystąpi w Jurajskiej z godzinnym koncertem.

Sobotnie świętowanie rozpocznie się jednak już o godz. 11.00. Na scenie będzie można zobaczyć pokazy najnowszych kolekcji, a także pokazy trendów w makijażu. O tym co modne i stylowe opowie natomiast Ewelina Rydzyńska, jedna z najbardziej znanych polskich stylistek, prezenterka telewizyjna i projektantka mody.

Jurajska szykuje także kilka odsłon taneczno-akrobatycznego show. Popisy tancerzy i tancerek z Centrum Nauki Tańca „SNAKE DANCE” w Częstochowie będzie można oglądać już o godz. 13.30. Nie zabraknie sporej dawki m.in. hip-hopu, bachaty, brak dance, a nawet akrobatyki. Tradycyjnie pojawią się też konkursy, w których będzie można zdobyć cenne nagrody.

Szykujemy jedne z najbardziej różnorodnych i energetycznych urodzin Jurajskiej. Podczas dwudniowego wydarzenia, które łącznie trwać będzie aż 16 godzin, coś dla siebie znajdą zarówno wielbiciele mody i beauty, jak również osoby, które marzą o karierze influencera i chcą tak jak np. Ciapur czy polka podbić internet – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

Nie zabraknie także emocjonujących koncertów, na których wystąpią młode, polskie gwiazdy, które już odniosły sukces i mają wierne grono wielbicieli. Jesteśmy przekonani, że całe wydarzenie i jego różnorodna formuła przyciągnie tłumy fanów nie tylko gwiazd social mediów czy muzyki, ale przede wszystkim osoby, które lubią dobrze się bawić – mówi.

Wstęp na wydarzenia odbywające się w ramach 14. urodzin Galerii Jurajskiej jest bezpłatny!


Wrześniowa garażowa wyprzedaż w Centrum Handlowym Auchan Poczesna

26 wrzesień, 2023 - 08:13

Centrum Handlowe Auchan Poczesna zaprasza na jesienną wyprzedaż garażową. W sobotę 30 września od godziny 9.00 do godziny 14.30 chętni będą mogli wystawić swoje przedmioty na sprzedaż, a kupujący znajdą wiele ciekawych propozycji, od mody, zabawek i książek, po AGD i artykuły do wyposażenia domu. Letnia garażowa wyprzedaż potrwa od godziny 9.00 do godziny 14.30. Sprzedawców obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Podczas wydarzenia będzie można sprzedać i kupić przedmioty z wielu kategorii. Na stoiskach w pasażu Centrum Handlowego Auchan Poczesna przy ulicy Krakowskiej 10 w Poczesnej koło Częstochowy znajdą się ubrania, zabawki, antyki oraz przedmioty kolekcjonerskie, rośliny, a także książki, biżuteria, akcesoria kuchenne czy sprzęty elektroniczne.

Udział w wydarzeniu to korzyści zarówno dla sprzedawców, jak i klientów. Sprzedający dadzą „drugie życie” przedmiotom, których nie używają, a kupujący znajdą rzeczy, których poszukują w atrakcyjnych, niskich cenach. Wybieranie rzeczy z drugiej ręki sprawia, że otaczamy się wyjątkowymi przedmiotami, a także przyczyniamy się do zmniejszenia ilości odpadów, które trafiają na wysypiska.

Rejestracja dla sprzedawców

Aby wystawić rzeczy należy wysłać maila na adres wyprzedazgarazowaauchan@gmail.com. Zgłaszać można się w terminie do 2 dni przed rozpoczęciem wydarzenia. Zgłoszenie i wystawienie przedmiotów są bezpłatne. Zgłoszenie i wystawienie przedmiotów są bezpłatne.

Sprzedawcy muszą samodzielnie zatroszczyć się o wyposażenie stoiska i przynieść wieszaki lub stoliki, na których będą prezentować produkty. Regulamin wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej Centrum Handlowego Auchan Poczesna.

Kolejne garażowe wyprzedaże w Centrum Handlowym Auchan Poczesna odbędą się 28 października, 25 listopada oraz 16 grudnia.Częstochowa: Znowu można spróbować naprawić sobie życie

26 wrzesień, 2023 - 08:13
Po wakacjach powraca projekt edukacji prawnej „Napraw sobie życie”. Najbliższa okazja, aby skorzystać z bezpłatnej konsultacji w kwestiach prawa rodzinnego, będzie w najbliższy wtorek o godz. 17.

Bezpłatny projekt edukacji prawnej „Napraw sobie życie” trwa do końca roku. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w siedzibie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Częstochowie przy ul. Feliksa Nowowiejskiego 24. Najbliższe – we wtorek, 26 września, o godz. 17.00.

Częstochowianki i częstochowianie mogą spotkać się ze specjalistami prawa rodzinnego (adwokatem, radcą), którzy nieodpłatnie pomagają zrozumieć skomplikowaną, prawną materię dotyczącą kwestii takich jak rozwody, alimenty, władza i piecza rodzicielska, sprawy majątkowe (podział majątku, rozdzielność majątkowa), spadki i darowizny, związki partnerskie (tj. nieuregulowane), związki nieformalne (np. osób LGBTQ+), przemoc w rodzinie czy zobowiązanie do leczenia odwykowego.

Realizatorem programu, zainicjowanego przez częstochowską radną Małgorzatę Iżyńską, jest Miejska Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta.

Źródło: UM


NOWY SEZON TANECZNY w CNT SNAKE DANCE - rozpoczęty! Dopisz się do istniejących grup lub całkiem nowych!

26 wrzesień, 2023 - 08:13

 

NOWY SEZON TANECZNY rozpocznij wraz z CNT Snake Dance

Możesz dopisać się do grup już istniejących, lub do całkiem nowych.  

Masz wielki wybór!


Szkoła prowadzi zajęcia taneczne z takich stylów jak m.in.:

#LatinoDance, #PoleDance, #AerialHoop, #ZumbaKids, #ModernJazz #Balet #ExoticPoleDance #stretching #BreakDance

W Snake Dance znajdziesz styl najbardziej  odpowiedni dla Ciebie i Twoich najbliższych.

Razem zdrowo, radośnie i z pożytkiem spędzicie chłodniejsze miesiące.

Centrum Nauki Tańca SNAKE DANCE zaprasza także na regularne zajęcia  dla par oraz singli!
Więcej informacji oraz zapisy:Jak przedłużyć LATO? Skorzystaj z Last Minute w Biurze Podróży Gandalf

26 wrzesień, 2023 - 08:12

Żyj wakacjami!

Przedłuż LATO!


Ostatnie wakacyjne loty czarterowe w ofercie Gandalf czekają na Ciebie!

Grecja, Rodos, Turcja w zasięgu Twojej ręki!

Zwiedzaj i wypoczywaj bez tłoku na ciepłych jeszcze plażach!

Łap słońce!

Sprawdź więcej ofert: www.gandalf.pl

Biuro Podróży GANDALF : Częstochowa, Al. NMP 23, tel.: 664 139 387


Częstochowianie już z „czternastką”

25 wrzesień, 2023 - 09:32

Trwa wypłacanie czternastych emerytur. Do emerytów i rencistów obsługiwanych przez ZUS w Częstochowie trafiło już ponad 320 milionów złotych. W województwie śląskim konta klientów ZUS zostały zasilone kwotą ponad 2 miliardów złotych.

Bez formalności

Oddziały ZUS w województwie śląskim wypłacają kolejne dodatkowe roczne świadczenie od 1 września, a pieniądze z tego tytułu trafiły już do ponad 975 tysięcy osób w regionie.
O przyznanie i wypłatę „czternastek” nie trzeba wnioskować, bo ZUS z urzędu przekazuje pieniądze na rachunek bankowy bądź przekazem pocztowym.

- Między 1 a 25 września czternasta emerytura trafiła do niemal 142 tysięcy osób
obsługiwanych przez ZUS w Częstochowie, a wartość transferu tego specjalnego świadczenia wyniosła ponad 320 milionów złotych – Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Więcej niż rok temu

W tym roku wysokość dodatkowej gratyfikacji dla emerytów i rencistów jest wyższa niż rok temu. W 2022 r. większość seniorów została zasilona świadczeniem o wysokości 1338,44 zł brutto. W tym roku wysokość bonusowego świadczenia ustalono na 2650 zł brutto.

W odróżnieniu od 13. emerytury, prawo do „czternastki” jest uzależnione od wysokości brutto przyznanego przez Zakład świadczenia głównego. Jeśli emerytura bądź renta przyznana przez ZUS nie przekracza 2900 zł brutto, to czternasta emerytura jest wypłacana w pełnej nominalnej wysokości. Powyżej tej kwoty „czternastka” jest zmniejszana zgodnie
z zasadą „złotówka za złotówkę”.

Wolna od potrąceń

Czternastej emerytury nie otrzymają osoby ze świadczeniem zawieszonym np. z powodu przekroczenia limitów dorabiania. Za to jest ona wolna od potrąceń i egzekucji komorniczych.

Kolejne dodatkowe roczne świadczenie jest obciążone podatkiem od osób fizycznych oraz że jest pobierana z tego świadczenia składka na ubezpieczenie zdrowotne w wysokości
9 proc. podstawy wymiaru.

W skali całego kraju do otrzymania „czternastek” uprawnione są nie tylko osoby pobierające emerytury i renty z systemu powszechnego, rolniczego i mundurowego, których jest 9,1 mln, ale także osoby pobierające renty socjalne (290 tys.), zasiłki
i świadczenia przedemerytalne (40 tys.), emerytury pomostowe (40 tys.), nauczycielskie świadczenie kompensacyjne (13 tys.), świadczenia rodzicielskie Mama 4 plus (60 tys.) oraz świadczenia inwalidzkie i kombatanckie (30 tys.).

Sebastian Szczurek

regionalny rzecznik prasowy ZUS

województwa śląskiego

 Smokoland zostaje w Częstochowie do 1 października

25 wrzesień, 2023 - 09:29
Park rozrywki „Smokoland” zostaje na dłużej. Aż do 1 października można bawić się w kolorowym i pełnym świateł wesołym miasteczku, które znajduje się przed Galerią Jurajską.


Odwiedzający znajdą w nim aż 13 atrakcji. Wśród nich jest 6 karuzel, w tym m.in. kultowa karuzela łańcuchowa, gigantyczny „Młot”, „Twister parasolki” czy niemal baśniowa karuzela-filiżanki, która obraca się z zawodną prędkością.a

Rządni rozrywki znajdą tutaj również autodrom, dwie kolejki – górską i „Safari”, dmuchańce oraz ścianę emocji. Jak przystało na wesołe miasteczko nie zabrakło także strzelnicy, automatów siłowych, dzięki którym każdy może poczuć się jak nokautujący bokser czy loterii z nagrodami.

Twórcy „Smokolandu” zadbali też o strefę gastronomiczną, w której można coś przekąsić.

Wstęp do parku jest płatny. To co jednak wyróżnia miejsce to ceny biletów. Jak deklarują właściciele Parku Rozrywki „Smokoland”, są one najniższe w Polsce, dzięki czemu wesołe miasteczko jest dostępne dla każdego, kto chce się dobrze bawić.

„Smokoland” czynny jest codziennie w godzinach od 13.00 do 20.00, a w weekendy od godz. 12.00 do 20.00. Park można znaleźć na parkingu przed galerią od stron ulicy Krakowskiej.

To już druga tego typu atrakcja, która gości w Jurajskiej w tym roku. Wiosną przed galerią można było znaleźć czeski Luna-Park Kamenický, który przyciągnął prawdziwe tłumy.
MASKI - wystawa fotografii w ROK-u

25 wrzesień, 2023 - 09:27

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie wraz z Magdaleną Kmiecik serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy fotografii MASKI - poniedziałek 2 października 2023 r. godz. 18.00  Galeria FOTOPOBUDKA ROK-u w Częstochowie, ul. Ogińskiego 13a. Ekspozycję będzie można podziwiać do 31 października br.


Magdalena Kmiecik - artystka sztuk wizualnych,  głównymi dziedzinami Jej wypowiedzi artystycznych są malarstwo, fotografia i performance.  

 • 2015 r. - Dyplom z Malarstwa na Wydziale Sztuki AJD w Częstochowie.
 • 1979 r. – Dyplom na Wydziale Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej.                                                                                                                                Jest  członkiem ZPAP okręgu Katowice i Jurajskiego Fotoklubu. Należy do Międzynarodowej Grupy Twórców ATINA. Bierze udział w zbiorowych i indywidualnych wystawach malarstwa, fotografii, uczestniczy w plenerach oraz otwartych akcjach społecznych promujących sztukę. Tworzy inspirując się zmiennością zjawisk natury i zdarzeń zachodzących we współczesnym świecie. W prezentacjach performance art., m.in. „Nie terroryzmowi” (2016) i „Nie! Podległa” (2018), podejmuje tematy zagrożeń i największych plag cywilizacyjnych - przemocy, arogancji , brutalności i agresji w społeczeństwach. Wypowiada się także przeciw zagrożeniom ekologicznym. Prace Artystki znalazły się na wystawie „Stop! Smog!” w Europarlamencie w Brukseli, w 2019 r.

Słowo od Artystki:

„-Człowiek najmniej jest sobą, gdy mówi we własnym imieniu. Daj mu maskę, a powie Ci prawdę.” Oskar Wilde
Odbijamy się w różnych przestrzeniach, w których ukazuje się nam drugie „ja”, często zdeformowane, niewyraźne, przybierające różne formy graficzno-plastyczne. Maska pozwala nam w magiczny sposób przesunąć granice naszych słabości, ukrycie się, bezpieczną izolację. Nakładanie maski jest czymś specyficznie ludzkim. Człowiek próbuje w ten sposób rozszerzyć granice swego istnienia, sięgnąć w inny świat, wyrosnąć ponad siebie. Maski są projekcjami naszych lęków ale i naszych ambicji, projekcjami życia duchowego i emocjonalnego, których spektrum sięga od zwierzęcości po boskość. Czasami warto przystanąć i spojrzeć w głąb siebie, aby zauważyć swoje odbicie.
Osoba, która zakłada maskę, by sprostać oczekiwaniom środowiska społecznego, sama zostaje zwrotnie ukonstytuowana przez sam fakt poddania się przymusowi asymilacji względem zastanych warunków społecznych i kulturowych. Maska daje ochronę przed odrzuceniem, ale jednocześnie tłumi indywidualność i ogranicza rozwój osobowości. Prowadzi do konformizmu i hipokryzji.
Maski w moim projekcie to kreacja nowych, wysublimowanych form przedmiotów zastanych w otaczającej rzeczywistości. To wizualna gra, nakładanie „maski” na rzeczywistość. Tworzę surrealistyczne obrazy zamknięte w anatomicznym zarysie twarzy.
[POLECAMY] Uporządkowana jesień dzięki firmie Green Pack.

25 wrzesień, 2023 - 08:54

Masz wrażenie, że po wakacjach Ty i Twoi domownicy zupełnie zapomnieliście o porządkach we własnych rzeczach?

Dzieci zapomniały o porządkach w pokojach? Na nic zdają się prośby i rady potrzebne jest odpowiednie  podejście, zapas przyborów i wszelkich niezbędników


W firmie GREEN PACK kupisz wszystko, czego potrzebujesz do jesiennego sprzątania w ogrodzie, na balkonie, czy w  domu: 
worki na śmieci,  różnego rodzaju pojemnikiśrodki czystościręczniki papierowepapiery toaletowerękawice, ściereczkigąbki i zmywakiopakowania jednorazowe,  reklamówki i torby wielokrotnego użytku i wiele innych artykułów niezbędnych dla uporządkowania wszelkich rzeczy i wygodnego, łagodnego powitania nowych, chłodniejszych pór roku


Na detaliczne i hurtowe zakupy wszystkiego co ułatwi nam  jesienne porządki zaprasza firma 
Green Pack Szymanek Opakowania

 • SKLEP: ul. Krakowska 2, 42-200 Częstochowa
 • SIEDZIBA: Wierzchowisko ul. Długa 14,  42-233 Mykanów k. Częstochowy, 
 • ON LINE: https://www.greenpack.com.pl
***
Do  sprzątania z przyjemnością i wszelkimi niezbędnymi akcesoriami  zapraszamy na: http://czest.info/polecamy
[POLECAMY KSIĄŻKĘ] Poradniki, które ułatwią Ci życie - sprawdź nasze propozycje.

22 wrzesień, 2023 - 10:49

Rodzicielstwo może być łatwiejsze. 

O dzieciach i wychowaniu bez presji - Dominika Słowikowska

Podobno wychowanie dzieci mamy we krwi, więc skąd to uczucie przytłoczenia, paniczne szukanie wiedzy w internecie czy pragnienie bycia rodzicem idealnym? Dlaczego polscy rodzice są w czołówce najbardziej wypalonych rodzicielstwem? 

Zdecydowanie za bardzo oddaliliśmy się od swojej intuicji i zamiast podążać za nią oraz sygnałami płynącymi od naszych dzieci, kierujemy się tym, co mówią nam inni. Dlatego często wpadamy w pułapkę presji, napięcia i nerwów. 

Autorka (psycholog, coach i mama) z czułością i wielką empatią pokazuje, jak czerpać radość z rodzicielstwa i jak pracować z własnymi przekonaniami czy powielanymi schematami. 

Wyjaśnia, co kryje się pod powierzchnią dziecięcych emocji i zachowań oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Obala wciąż obecne i mocno krzywdzące mity oraz przekonania dotyczące bycia rodzicem, zdejmując ciężar, który na swoich barkach niosą każdego dnia matki i ojcowie. 

Dlatego lektura tej książki przynosi uczucie ulgi i lekkości.

Polecamy: https://czest.info/poradniki

Niewidzialni rodzice Jak rozmawiać o niepłodności - Anna Wietrzykowska

 • Jakim doświadczeniem życiowym jest niepłodność?
 • Jak wpływa na relacje w związku i z otoczeniem: w rodzinie, w pracy, wśród znajomych? 
 • Jak widzą ją inni i jak postrzegają jej przyczyny? 
Jedna na pięć polskich par doświadcza problemu z poczęciem dziecka. 
A jednak niepłodność to wciąż temat tabu. 
Często osoby, których dotyczy, czują się wykluczone, a ich bliscy nie wiedzą jak rozmawiać. 
Osoby, których niepłodność dotyka, to nie tylko pary, które po prostu nie mają dzieci. To pary, dla których dzieci są całym światem, ale w ich świecie są one nieobecne.

To książka nie tylko dla tych, którzy niepłodności doświadczają bezpośrednio, ale i tych którzy spotykają ją wśród bliskich i przyjaciół, bo dla nich może być lekcją wrażliwości i zrozumienia. 

Niepłodność to choroba cywilizacyjna i zostanie z nami na długo. Czas zrobić jej miejsce przy wspólnym stole.


Jak się nie dać psychopacie? 
Poznaj jego metody - Daniel Boduszek, Żaneta Gotowalska-Wróblewska


Kim jest współczesny psychopata i jak go zdemaskować?

 • Czy wiesz, że wchodząc do więzienia, nie spotkasz więcej psychopatów niż w osiedlowym sklepie, szpitalu czy w tramwaju?
 • A jeżeli jest nim Twój partner, możesz się nie zorientować przez wiele lat, dopóki sam nie zdecyduje, że chce „zdjąć maskę”.
 • A co, jeśli jest nim Twój rodzic? Czy warto przekonać go do terapii?

Nie tylko mordercy, ale też menedżerowie czy chirurdzy. Psychopatą może być miły lekarz, którego spotykasz w szpitalu, lub urocza koleżanka z pracy. Nie zawsze są to krwawi mordercy z wypisanym na twarzy złem. Potrafią świetnie się maskować. Są wręcz zawody, w których psychopaci odnajdą się doskonale, dzięki czemu mogą być dla społeczeństwa bardzo użyteczni. Sami też najczęściej decydują, kiedy chcą się ujawnić. Ale czy na pewno jesteśmy wobec nich bezradni?

Żaneta Gotowalska-Wróblewska – socjolożka i dziennikarka – oraz prof. Daniel Boduszek – polsko-brytyjski psycholog kryminalny, profesor nauk społecznych – tworzą profil współczesnego psychopaty w Polsce, ukazując czytelnikowi meandry ludzkiego umysłu.