Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Muzeum Częstochowskie

Subskrybuje zawartość
Muzeum Częstochowskie
Zaktualizowano: 1 godzina 9 min. temu

Klasycy. Polska sztuka współczesna z kolekcji Jolanty i Piotra MarcówWernisażPawilon Wystawowy19 października 2024

7 październik, 2024 - 11:21

19 października 2024 r. o godz. 17.00 zapraszamy do Pawilonu Wystawowego w Parku Staszica na wernisaż wystawy Klasycy. Polska sztuka współczesna z kolekcji Jolanty i Piotra Marców

Wystawa prezentuje twórczość współczesnych polskich artystów, takich jak Magdalena Abakanowicz, Tadeusz Kantor, Jan Tarasin, Henryk Stażewski, Piotr Potworowski, Teresa Pągowska, Alina Szapocznikow, Kazimierz Mikulski, Alfred Lenica, Jan Lebenstein czy Stefan Gierowski. W ramach ekspozycji pokazujemy blisko osiemdziesiąt wyjątkowych dzieł – obrazów, grafik i rzeźb – autorstwa trzydziesty siedmiu wybitnych artystów, klasyków rodzimej sztuki po 1945 roku.
Obraz sztuki tego okresu kształtowały wielkie indywidualności. Artyści czerpali inspiracje z europejskiej awangardy, pozostając jednocześnie zakorzenionymi w lokalnych tradycjach. Poszukiwali nowych form wyrazu, przełamywali schematy, wyznaczali kierunki rozwoju, eksplorowali nowe obszary sztuki i nawiązywali dialog z odbiorcami, posługując się świeżym, nowatorskim językiem.
Byli to artyści otwarci na eksperymenty, uprawiający różne dziedziny sztuki, przekraczający granice tradycyjnych technik i dyscyplin. Niektórzy z nich podążali za światowymi trendami, zmieniając stylistykę, inni zaś konsekwentnie i niestrudzenie pracowali w obrębie jednej konwencji, skupiając się na wybranych problemach artystycznych.
Wystawa ukazuje tę inspirującą różnorodność postaw i koncentruje się na najważniejszych zjawiskach polskiej sztuki współczesnej. Została podzielona na trzy sekcje: „Materia / struktura / tkanka”, „Linia / znak / kształt” oraz „Metafora / aluzyjność / przestrzeń”.
Prezentujemy prace przedstawicieli ważnych ugrupowań awangardowych, takich jak Grupa Krakowska, Grupa 55, 4F+R, Praesens oraz międzynarodowego ruchu Phases. Ekspozycja obejmuje przykłady różnych kierunków i tendencji artystycznych, w tym surrealizmu, malarstwa materii, Nowej Figuracji, powojennego koloryzmu oraz abstrakcji geometrycznej.
Nowa wystawa w Muzeum Częstochowskim to wyjątkowa okazja do zapoznania się z dziełami-symbolami, najbardziej charakterystycznymi dla dorobku poszczególnych artystów. Zobaczymy m.in. tkaniny Magdaleny Abakanowicz, monumentalną „Kompozycję” Piotra Potworowskiego, reprezentatywne obrazy Tadeusza Brzozowskiego i Teresy Pągowskiej, biologiczny kolaż Jonasza Sterna, „Figurę osiową” Jana Lebensteina, „Kompozycję kół” Jana Berdyszaka oraz efektowne płótno Stefana Gierowskiego.
W zespole prezentowanych dzieł znajdują się także rzadkie przedstawienia, m.in. z wczesnych, poszukiwawczych okresów twórczości Henryka Stażewskiego, Teresy Pągowskiej i Kajetana Sosnowskiego.
Wystawa ma szczególną wartość, ponieważ prace pochodzą z prywatnej kolekcji i na co dzień nie są dostępne publicznie. Jest to pierwsza publiczna prezentacja tego znakomitego i cennego zbioru.
Państwo Marcowie rozpoczęli kolekcjonowanie dzieł sztuki – obrazów, rysunków, grafik, rzeźb i fotografii – ponad dwadzieścia lat temu. Pozyskiwali je na aukcjach, w galeriach sztuki, od kolekcjonerów i samych artystów. Zbiór szybko wzbogacał się o wartościowe przykłady rodzimej twórczości. Obecnie kolekcja liczy ponad 2000 prac, dokumentujących najważniejsze postawy i tendencje w sztuce od połowy XX wieku do czasów współczesnych. W ramach ekspozycji odbędą się wykłady, spotkania oraz oprowadzania kuratorskie.

Katarzyna Sucharkiewicz, kuratorka wystawy

(Ekspozycję można będzie zwiedzać do 12 stycznia 2025 r.)

Aktualności: Aktualności, Kultura


Spotkanie wokół książki Mieczysława Wyględowskiego “Od krzyża harcerskiego do Krzyża Oficerskiego Odrodzenia Polski. Medale, odznaczenia państwowe, odznaki, oznaki, monety w zbiorach moich”Ratusz25 października 2024

3 październik, 2024 - 09:41

25 października 2024 r. o godz. 17.00 zapraszamy do Ratusza na spotkanie wokół książki Mieczysława Wyględowskiego Od krzyża harcerskiego do Krzyża Oficerskiego Odrodzenia Polski. Medale, odznaczenia państwowe, odznaki, oznaki, monety w zbiorach moich.

Spotkaniu towarzyszyć będzie prezentacja medali i odznaczeń.

Mieczysław Wyględowski – chirurg, polityk, senator II i III kadencji. Absolwent akademii Medycznej w Łodzi. W 1956 r. rozpoczął pracę w Szpitalu im. Ludwika Rydygiera w Częstochowie, w latach 1969–1991 był jego dyrektorem, zaś w latach 1970–1999 ordynatorem oddziału chirurgii. W latach 1962–1964 pracował również jako lekarz pułkowy w Kielcach. W latach 1991–1997 z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej w woj. częstochowskim sprawował mandat senatora II i III kadencji. Był przewodniczącym Komisji Zdrowia. Zasiadał także w sejmiku śląskim I kadencji. Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

wstęp: 1 zł

Aktualności: Aktualności, Kultura


Pożegnanie profesora Andrzeja Desperaka

30 wrzesień, 2024 - 10:58

Z żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci profesora Andrzeja Desperaka, wybitnego artysty i pedagoga związanego z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Wielokrotnie mieliśmy zaszczyt współpracować z Panem Profesorem, między innymi w 2016 r. podczas aranżowania wystawy “Żydzi Częstochowianie” w Muzeum Żydów Częstochowian. Był profesjonalistą, rzetelnie wykonującym swoje zadania, człowiekiem niezwykle zdolnym i pełnym pasji. Rodzinie i Bliskim przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia.

 

***

Z wielkim smutkiem i żalem dowiedziałem się o śmierci mojego kolegi prof. Andrzeja Desperaka. Pozwoliłem sobie przesłać kilka słów na adres muzeum, bo w tym muzeum realizowaliśmy wspólnie projekt wystawy stałej Żydzi Częstochowianie.

Tak wiele z Andrzejem mieliśmy jeszcze do omówienia. Tak świetnie rozumieliśmy się, inspirowaliśmy się nawzajem, wspieraliśmy się w realizacji pomysłów. Wystawa stała Żydzi Częstochowianie w Kamienicy przy ul. Katedralnej to dzieło aranżacji z duszą i przesłaniem o przeszłości ku przestrodze dla przyszłości. To przesłanie w pełni akceptował Zygmunt Rolat. Cel ten realizowaliśmy zgodnie, tak by przemówić do współczesnego odbiorcy, widza wystawy, nie tylko poprzez artefakty, ale również kompozycję przestrzeni wystawienniczej. Tak by urodzone po II wojnie światowej pokolenia zrozumiały przestrogę, jaką było rasistowskie ludobójstwo, rozgrzana do czerwoności nienawiść pomiędzy narodami, niepowetowane straty materialne i porozrywane wielopokoleniowe ogniwa łańcuchów rodzinnych.

Praca przy wystawie była dla nas nie tylko wyzwaniem i realizacją zlecenia, ale pogłębionym studium zarówno z historii, jak i z wielu dziedzin zajmujących się techniką i środkami wyrazu artystycznego.

Andrzeju,

z niedowierzaniem przyjąłem wiadomość o Twojej śmierci. Nie zdążyliśmy dokończyć wielu dyskusji.

Sam zmagam się z ciężką chorobą, która nie pozwala mi wziąć osobiście udziału w odprowadzeniu Twoich prochów z pracowitej, twórczej, pięknej Twojej ziemskiej wędrówki.

Żegnaj Andrzeju.

dr hab. Jerzy Mizgalski – przewodniczący Rady Muzeum Częstochowskiego

 

Aktualności: Aktualności, Kultura


Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych PO-MOSTY Wielokulturowości, vol. 5Pawilon Wystawowy25 sierpnia 2024: POGRANICZA21 września 2024: FILOZOFIA POKOJU – MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA MAIL ART

20 wrzesień, 2024 - 14:05
  • Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych PO-MOSTY Wielokulturowości, vol. 5

18.08 – 30.09.2024 r. / Częstochowa / 3 miejsca wystawowe / 5 paneli tematycznych / 184 twórców z 41 krajów

Sztuka z Argentyny, Białorusi, Brazylii, Chorwacji, Czech, Filipin, Francji, Ghany, Holandii, Hiszpanii, Indii, Iranu, Irlandii, Japonii, Kanady, Kazachstanu, Kolumbii, Korei Południowej, Kosowa, Litwy, Macedonii, Malezji, Nepalu, Niemiec, Peru, Polski, Rumunii, Serbii, Słowenii, Singapuru, Szwajcarii, Tajwanu, Tunezji, Turcji, Ukrainy, USA, Wenezueli, Węgier, Wietnamu, Wielkiej Brytanii i Włoch.

———————————————-

18/08/24/ niedziela/ godz. 15.00 / REGIONALNE TOWARZYSTWO ZACHĘTY SZTUK PIĘKNYCH W CZĘSTOCHOWIE – KONDUKTOROWNIA / dwa panele wystawiennicze: W STRONĘ JAPONII; BARWY ORIENTU – wystawa międzynarodowa

W STRONĘ JAPONII:

– Mariusz Szmerdt – wystawa sumi-e – malarstwo japońskie. M. Szmerdt to artysta malujący w tradycyjnym japońskim stylu „sumi-e”, należący do Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów Chińskiej Kaligrafii i Malarstwa Tuszem (International Chinese Calligraphy & Ink Painting Artist Society), którego siedziba znajduje się w Tokio. Naucza malarstwa japońskiego sumi-e w praktyce, na warsztatach, gdzie oprócz techniki, uczestnicy zgłębiają historię i filozofię malarstwa. O pracach, których autorem jest artysta, świadczy kilkukrotne zdobycie nagród na międzynarodowych wystawach malarstwa tuszem w Chinach, kolebce tego malarstwa. W 2011 r. brał udział w ponad 30 wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. we Francji, USA, Chinach, Japonii, Polsce. Współpracuje z wydawnictwami, instytucjami, organizacjami, ilustruje gry oraz książki, w szczególności te traktujące o sztukach walki.

– Narzędzie w japońskim malarstwie – wykład M. Szmerdta

– Agnieszka Gałwa – fotografia w klimacie kraju kwitnącej wiśni

– Bonsai – Bolesław Wujczyk

– Warsztaty sumi-e – prowadzi Mariusz Szmerdt, godz. 17.00–18.30 (WARSZTATY TYLKO na zapisy. Kontakt: anitt@vp.pl lub tel. 603363218)

KOMISARZ: Anita Grobelak, Mariusz Szmerdt

BARWY ORIENTU – wystawa międzynarodowa: Ram Krishna Agrawal – Indie / Receka Dorich – Peru / Adjei Gregory – Ghana / Michael Kazemi – Korea Południowa / Ansa Mustafa – Kazachstan / Huang Wu – Peng – Tajwan / Constantin Simidreanu – Rumunia / Mehrangiz Talaiezadeh – Iran/ Mirosława Truchta Nowicka – Polska / Mustafa Uçan – Turcja / Carlos Eduardo Vera – Argentyna

KOMISARZ: Anita Grobelak

————————————————

25/08/24/ niedziela / godz. 15.00 / MUZEUM CZĘSTOCHOWSKIE

PAWILON WYSTAWOWY — PARK S. STASZICA

POGRANICZA – wystawa międzynarodowa: malarstwo, rysunek, ilustracja, fotografia, grafika, instalacja, rzeźba, tkanina, repujado, video art: Ewa Bijak – Polska / Alexander Bobryshev – Ukraina / Artur Brocki – Polska / Zbigniew Bury – Polska / Elżbieta Chodorowska – Polska / Urszula Chodorowska – Polska / Agnieszka Dumańska – Polska / Jarosław Dumański – Polska / Agnieszka Gałwa – Polska / Anita Grobelak – Polska / Dorota Jabłońska-Gralak – Polska / Stanisława Jasiczek – Polska / Rafał Kalinowski – Polska / Małgorzata Kania – Polska / Wojciech Kołsut – Polska / Alicja Kowalska – Polska / Małgorzata Kozakowska – Polska / Marta Krawczyk – Polska / Jolanta Kuśmierska – Polska / Marta Lukiv-Lyubytska – Ukraina / Anna Maaß – Niemcy / Bernard Mailer – Niemcy / Krzysztof Mazoń – Polska / Agnieszka Mrozek – Polska / Andrzej Orlik – Polska / Katarzyna Raczkowska – Polska / Izabela Sehn-Wójcik – Polska / Waldemar Siatka – Polska / Małgorzata Stępniak – Polska / Ira Szeketera – Ukraina / THESEUS – Aleksandra Cupiał & Szymon Parafiniak – Polska / Piotr Tomala – Polska / Agnieszka Tomiczek – Polska / Józef Uliński – Polska / Mieczysław Wroński – Polska

Wystawa „Pogranicza” to zarówno odkrywanie różnorodności grup etnicznych, religijnych, narodowościowych, które na przestrzeni wieków funkcjonowały na terenach przygranicznych, jak i sygnalizowanie spraw trudnych. Ekspozycja ma na celu ukazanie „barwności” funkcjonujących tam społeczności, szczególnie umiejętności ich współdziałania i ponad kulturowego partnerstwa, dialogu, choć wielu artystów wychodzi poza ten obszar skojarzeniowy i „pogranicza” interpretuje szerzej, przenośnie, metaforycznie.

KOMISARZ: Anita Grobelak, Waldemar Siatka

————————————————–

9/09/24 / poniedziałek / godz. 18.00 / MIEJSKA GALERIA SZTUKI – GALERIA ZWIASTUN

HALSZKA – UKRAIŃSKA HELENA NA POGRANICZU – wystawa plakatu. Wybór i opracowanie Sofia Kaskun – NGO „EKOLOGIA. KULTURA. SZTUKA”

Ta wystawa to pokłosie projektu „Halszka. Ukraińska Helena”, którego pomysłodawczynią jest Sofia Kaskun. Projekt w 2023 roku realizowało NGO „EKOLOGIA. KULTURA. SZTUKA”, Lwowskie Muzeum Historii Religii przy wsparciu Ukraińskiego Funduszu Kultury. Od października do końca 2023 r. prace prezentowało Lwowskie Muzeum Historii Religii, a od lutego do marca 2024 r. były one eksponowane w Muzeum Historii Religii (Pałac Potockich, Ukraina) w Czerwonogradzie. Tytuł nie bez znaczenia nawiązuje do znanej z mitologii Heleny trojańskiej. Halszka Ostrowska to postać tragiczna, kobieta, dla której odziedziczona fortuna okazała się przekleństwem. Zbyt bogata, by mogła sama decydować o sobie, miotała się pomiędzy decyzjami dość apodyktycznej matki, rodziny, magnackich rodów polskich i ukraińskich, króla, a głosem serca. Można powiedzieć, że historia jej życia jest doskonałym materiałem na film. Jednocześnie pokazuje dynamizm ruchów politycznych na Pograniczu Wschodnim i skomplikowane relacje między światem pieniędzy i polityki.

Na wystawie zobaczymy prace głównie artystów ukraińskich, choć i pojawi się też polski akcent, włączone do kolekcji Lwowskiego Muzeum Historii Religii:

Andriy Budnyk – Ukraina / Oksana Budnyk – Ukraina / Wołodymyr Chornobai – Ukraina / Iryna Fartuh – Ukraina / Anita Grobelak – Polska/ Oleksandra Gura – Ukraina / Mykoła Hrymałyuk – Ukraina / Anastasia Khochenkova – Ukraina / Maria Koloskova – Ukraina / Lesya Kowalczyszyn – Ukraina / Karina Maitak – Ukraina / Kost Markovych – Ukraina / Lesya Ros – Ukraina / Daria Trygub – Ukraina / Nadia Velyczko – Ukraina / Nadia Yaroshenko – Ukraina / Myroslav Yasinskyi – Ukraina

KOMISARZ: Sofia Kaskun, Anita Grobelak

————————————————

21/09/24/ sobota / godz. 17.00 / MUZEUM CZĘSTOCHOWSKIE

PAWILON WYSTAWOWY— PARK S. STASZICA

FILOZOFIA POKOJU – MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA MAIL ART

143 artystów z 40 krajów obrazuje, w jaki sposób postrzega pokój. Jednocześnie wyraża swój sprzeciw wobec wojen. Prace odwołują się do różnych koncepcji rozumienia przewodniego hasła „Filozofia pokoju”, ale za każdym razem podkreślają, że wojna była i będzie jednym z największych okrucieństw, na jakie pozwala sobie ludzkość.

Słowo wstępne do wystawy przygotował Michael Lam – założyciel Vision Art Media; laureat nagrody za całokształt twórczości w USA.

Na tej ekspozycji zobaczymy prace następujących artystów: Perter Abajkovics – Węgry / Ram Krishna Agrawal – Indie / Zahra Alizadeh – Iran / Lutz Anders – Niemcy / Romualda Anioł-Lubas – Polska / Žiedūnė Aleknaitė – Litwa / Derya Avcı – Turcja / Jeff Bagato – USA / Ali Asker Bal – Turcja / Agnieszka Balewska – Polska / Joanna Banek – Polska / Sabela Baña – Hiszpania / Avni Xh Behluli – Kosowo / Maria Grazia Brusegan – Włochy / Małgorzata Buczek-Śledzińska – Polska / Alfonso Caputo – Włochy / Christine Carré – Francja / Sabriye Çelik – Turcja / Rajesh Chand – Indie / Jenny Carola Dussan Charry – Kolumbia / Ryosuke Cohen – Japonia / Nani Corina – Rumunia / Vlasta Črčinovič Krofič – Słowenia / Renata Danicek – Brazylia / Resshma Das – Singapore/India / Binod Dawadi – Nepal / Rebeca Dorich – Peru / Edyta Dzierż – Polska / Marta Frąckowiak – Polska/ Gloria Fu Keh – Singapur / Picasso Gaglione – USA / Urmila Gahnolia – Indie/ Roman Golub – Ukraina / Mariusz Gosławski – Polska / Michał Graczyk – Polska / Adjei Gregory – Ghana / Anita Grobelak – Polska / Guroga – Wenezuela / Nihal Güres – Turcja / Ahmet Hakan – Turcja / Ula Hellebrand – Polska / Alexandre Herve – Francja / Uwe Höfig – Niemcy / Suzlee Ibrahim – Malezja / Monica Jain Goyal – Indie / Maria Janiga – Polska / Juraj Jonke – Chorwacja / Dominik Kamiński – Polska / Małgorzata Kania – Polska / Marzena Kaspieruk – Polska / Michael Kazemi – Korea Południowa / Mehri Khodabakhshhessar – Iran / Sahar Khodsiani – Iran / Keith Kitz – USA / Wojciech Kołsut – Polska / Marta Konieczny – Polska / Alicja Kowalska – Polska / Iwona Kręciwilk – Polska / Ashok Kumar – Indie / Daiva Kupstienė – Litwa / Jolanta Kuśmierska – Polska / Felipe Lamadrid – Hiszpania / Ciarán Leonard – Irlandia / Altea Leszczyńska – Polska/ Daiva Linauskaite – Litwa / Patrycja Longawa – Polska / Virginie Loreau – Francja / Iwona Machoń-Pluszczewska – Polska / Bernard Mailer – Niemcy / Krystyna Malinowska, Polska / Katerina Mandarik – Francja / Rohini Manindra – Indie / Amol Mathur – Indie / Krzysztof Mazoń – Polska / Christophe Massé – Francja / Michelangelo Mayo – Filipiny/USA / Suely Castro Mello – Brazylia / Anna Mészáros – Niemcy / Rahul Mhetre – Indie / Jolanta Michalak – Polska / Amal Missaoui – Tunezja / Verdiana Calia e Mattia Montemezzani – Włochy / José Antonio Hinojos Morales – Hiszpania / Maya Lopez Muro – Włochy / Keiichi Nakamura – Japonia / Marzieh Namdar – Iran / Rahman Nikbakht – Iran / Paweł Pacholec – Polska / Vilius Paulauskas – Litwa / Janina Partyka – Pojęta – Polska / Juan Fran Núñez Parreño – Hiszpania / Irena Paskali – Macedonia/Niemcy / Giovanni and Renata StraDa Da Performers – Włochy / Maria Piątek – Polska / Bruno Pierozzi – Włochy / Laura Pintus Lapis – Włochy / Zuzanna Poplewska – Polska / Rittiner & Gomez – Szwajcaria / Abdolreza Rabeti – Iran / Negar Rabeti – Iran / Radoslav Rochallyi – Republika Czeska / Lesya Ros – Ukraina / Marcia Rosenberger – Brazylia / Elżbieta Anna Sadkowski (Samek) – Polska / Jyoti Saini Siddiqui – Indie / Reen Sanderse – Holandia/ Roberta Savolini – Włochy / Lars Schumacher – Niemcy / Izabela Sehn-Wójcik – Polska / Hannah Shapiro – USA / Constantin Simidreanu – Rumunia / Anna Śliwińska – Polska / Antida Taheri – Iran / Irina Tall – Białoruś / Antida Tammaro – Włochy / Horst Tress – Niemcy / Danièle Turgeon – Kanada / Simon Warren – Wielka Brytania/ Agnieszka Wójtowicz – Polska/ Huang Wu – Peng – Tajwan / Adam Wyżlic – Polska/ Aliasghar Valinejad – Iran / Carlos Eduardo Vera – Argentyna / Dragana Vesović – Serbia / La Toàn Vinh – Wietnam / Birgitta Volz – Niemcy / Viktoriia Yaniv – Ukraina / Maryam Hossein Ali Zadeh Khorasani – Iran / Nono Zilahi – Rumunia / Jolanta Ziółkowska – Polska / Felhazi Lenke Zsuzsanna – Rumunia / Nika Zusin – USA / Diana Żarów – Polska.

KOMISARZ: Anita Grobelak, Jolanta Kuśmierska

————————————————–

ORGANIZATOR:

– GRUPA ARTYSTYCZNA ATINA

WSPÓŁORGANIZATORZY I PARTNERZY:

– REGIONALNE TOWARZYSTWO ZACHĘTY SZTUK PIĘKNYCH W CZĘSTOCHOWIE

– MUZEUM CZĘSTOCHOWSKIE

– MIEJSKA GALERIA SZTUKI

– NGO „EKOLOGIA. KULTURA. SZTUKA” (UKRAINA)

– LWOWSKIE MUZEUM HISTORII RELIGII (UKRAINA)

– UKRAIŃSKI FUNDUSZ KULTURY (UKRAINA)

– NOVA PHOTO ART GROUP

– FOTOKLUB RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW

– APEL. NOWY MAGAZYN SPOŁECZNO-ARTYSTYCZNY

– VISION ART MEDIA (USA)

– POLSKA ASOCJACJA BONSAI

DYREKTOR ARTYSTYCZNY FESTIWALU: Anita Grobelak

KURATORZY WYSTAW: Anita Grobelak, Sofia Kaskun, Jolanta Kuśmierska, Waldemar Siatka, Mariusz Szmerdt

  •  
Aktualności: Aktualności, Kultura


Europejskie Dni Dziedzictwa: DRZEWA, POMNIKI PRZYRODY W PARKACH PODJASNOGÓRSKICHZapraszamy na spacer!Zbiórka przy Pawilonie Wystawowym21 września 2024

20 wrzesień, 2024 - 13:48

Przypominamy, że spotkanie w ramach EDD zostało przełożone z 14 września na 21 września o godz. 13.00.

DRZEWA, POMNIKI PRZYRODY W PARKACH PODJASNOGÓRSKICH / spacer z dr Ewą Kaczmarzyk i Elżbietą Janik z Działu Przyrody / zbiórka przy Pawilonie Wystawowym w Parku Staszica / koszt 1 zł

Aktualności: Aktualności, Kultura