Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Muzeum

Subskrybuje zawartość
Muzeum Częstochowskie
Zaktualizowano: 24 min. 14 sek. temu

Spotkanie autorskie z malarką Magdaleną Snarskąna wystawie “Pejzaże mojej pamięci. Twórczość Magdaleny Snarskiej”Galeria Dobrej Sztuki28 kwietnia 2024

25 kwiecień, 2024 - 09:34

28 kwietnia 2024 r. o godz. 17.00 zapraszamy do Galerii Dobrej Sztuki przy al. NMP 47 na spotkanie autorskie z malarką Magdaleną Snarską na wystawie Pejzaże mojej pamięci. Twórczość Magdaleny Snarskiej.

dr hab. Magdalena Snarska – malarka, członkini Zarządu Stowarzyszenia Artystycznego Geometria Dyskursywna. Od 2007 r. zajmuje stanowisko profesora w Katedrze Malarstwa Wydziału Sztuki Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie.

Celem jej pracy twórczej jest poszukiwanie piękna – jej przedstawienia cechują wysublimowane barwy, abstrakcyjne formy pejzażu, mistrzowskie operowanie światłem. Na wystawie pokazujemy dzieła najnowsze oraz te, które powstały po zaangażowaniu się artystki w działania międzynarodowego ruchu Geometrii Dyskursywnej. Obok obrazów prezentujemy prace na papierze – pastele. Magdalena Snarska tak mówi o ekspozycji: „Koncepcyjnie wystawa będzie opowieścią o mojej pamięci, w której toczy się swoisty zapis pejzażu, harmonii piękna, pulsującego światłem koloru i drgającej materii przestrzeni. Bezpretensjonalna prostota kompozycji, która stanowi szkielet moich prac oraz wciąż odżywiany przez obserwację pejzażu zachwyt dają mi możliwość odniesienia się do własnego wnętrza i obrazów w nim zapisanych, które z radością zaprezentuję częstochowskiej publiczności”. /Anna Krakowian / kuratorka wystawy/

wstęp w cenie biletu wstępu na wystawę / ekspozycję można zwiedzać do 26.05.2024 r.

Aktualności: Kultura


Wirtualny model 3D reliktów architektury Starego RatuszaWykonawca: architube.pl

18 kwiecień, 2024 - 13:29

Kiedy przeszłość naszego miasta spotyka się z nowoczesną technologią powstaje coś wyjątkowego!

Bezpieczne i nieinwazyjne pomiary umożliwiły powstanie wirtualnego modelu 3D reliktów architektury Starego Ratusza.

 

 

Dziękujemy firmie ArchiTube za pomoc, zaangażowanie w projekt oraz wsparcie Muzeum Częstochowskiego w dokumentowaniu cennego dziedzictwa historycznego Częstochowy.

Jeśli jeszcze nie byliście w naszym obiekcie na Starym Rynku, serdecznie zapraszamy!

 

Wizualizacja skanu laserowego 3D Starego Ratusza: architube.pl

Aktualności: Kultura


Jurajska przyroda w obiektywieWernisaż wystawy fotograficznej i wręczenie nagród Laureatom konkursuRatusz24 kwietnia 2024

11 kwiecień, 2024 - 09:15

Jurajska przyroda w obiektywie

Wernisaż wystawy fotograficznej i wręczenie nagród Laureatom konkursu

Ratusz / 24 kwietnia 2024 r. / godzina 13.00

 

Wystawa będąca podsumowaniem V edycji konkursu fotografii przyrodniczej, który ogłoszono w 2023 r, prezentowana jest w dwóch kategoriach wiekowych uczestników, tj. uczniów szkół podstawowych klas IV -VIII oraz uczniów szkół średnich. W konkursie wzięło udział 80 uczestników z 24 placówek Częstochowy i regionu. Nadesłano 131 prac. Celem projektu było między innymi zachęcenie młodych ludzi do interpretowania świata przyrody poprzez sztukę, jaką jest fotografia, oraz promowanie walorów przyrodniczych Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W lutym tego roku Jury pod przewodnictwem Krzysztofa Pierzgalskiego, przyrodnika i fotografa, wyłoniło laureatów konkursu, zwracając szczególną uwagę na prace zdradzające szczere zainteresowanie tematem i zaangażowanie fotografującego. Przedmiotem oceny były: oryginalność, inwencja twórcza, sugestywność przekazu, wartość artystyczna oraz merytoryczna wykonanych zdjęć.

/Ratusz, kwiecień – maj, kuratorki: dr Ewa Kaczmarzyk, Elżbieta Janik/

Aktualności: Kultura


TransformacjaWernisaż wystawy malarstwa Marka LaskowskiegoPawilon Wystawowy19 kwietnia 2024

3 kwiecień, 2024 - 09:16

19 kwietnia 2024 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Pawilonu Wystawowego na wernisaż wystawy malarstwa Marka Laskowskiego Transformacja.

Ekspozycję będziemy prezentować do 16 czerwca 2024 r. 

 

Transformacja wystawa malarstwa Marka Laskowskiego

Marek Laskowski to absolwent Liceum Plastycznego im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, dyplom z architektury wnętrz obronił w 2012 r.

Na wystawie zaprezentowany zostanie zbiór prac malarskich powstałych w ciągu ostatnich 2 lat, ze wskazaniem na kontekst i prowadzącą do niego drogę rozwoju. Marek Laskowski twierdzi, że drogą tą jest ewolucja od typowego graffiti, realizowanego w formie wariacji literniczych, poprzez późniejsze kompozycje geometryczne aż do malarskich działań studyjnych o cechach abstrakcji geometrycznej. Kolejne etapy będą pokazane głównie poprzez materiały dokumentacyjne realizacji, a zasadniczą częścią prezentacji staną się obrazy studyjne w różnych technikach. Da to możliwość przekonania się, czy to, co przez lata było wypracowywane na ulicach miast czy pustostanach, wytrzymuje konfrontację z muzealnymi przestrzeniami.

Artysta chce zaobserwować, „jak zmiana kontekstu wpływa na wydźwięk prac i energię, którą z sobą niosą. Zaistniałaby także okazja do obserwacji formalnych dla poszczególnych etapów […] Z racji wskazanego podłoża graffiti i muralizmu działania te wpisują się w nurt Urban Artu, który to na dobre zaistniał już w obrębie sztuki współczesnej i cieszy się szerokim zainteresowaniem publiki w ostatnich latach […] Słowo transformacja w swoim szerokim zakresie znaczeń i zastosowań świetnie się także odnosi do określenia procesu budowania moich obrazów, gdzie początkowe formy podlegają wielokrotnym modyfikacjom, a nawet zastępowaniu przez kolejne kształty, a finalna kompozycja często diametralnie różni się od początkowego układu”. 

Kuratorka wystawy: Matylda Ślosarska

Aktualności: Kultura


VIII Konkurs Sztuki Ludowej “Stworzone, by cieszyć. Rzeźby i zabawki”Wernisaż wystawy i ogłoszenie wyników konkursuPawilon Wystawowy13 kwietnia 2024

2 kwiecień, 2024 - 09:50

VIII Konkurs Sztuki Ludowej Stworzone, by cieszyć. Rzeźby i zabawki

 

13 kwietnia 2024 r. o godz. 15.00

zapraszamy do Pawilonu Wystawowego w Parku Staszica na wernisaż wystawy i ogłoszenie wyników konkursu.

 

Wystawa pokonkursowa VIII Konkursu Sztuki Ludowej Stworzone, by cieszyć. Rzeźby i zabawki prezentować będzie nagrodzone, wyróżnione oraz zakwalifikowane do przedsięwzięcia prace. Rzeźba i zabawka ukazane zostaną w ujęciu tradycyjnym oraz inspirowanym. Wystawie towarzyszyły będą katalog i puzzle. 

 

/Pawilon Wystawowy 13.04 – 22.09.2024,  kuratorka: Agnieszka Ciuk-Koćwin/

Aktualności: Kultura